Najlepsza kuchenka mikrofalowa Whirlpool

Ostatnio aktualizowane: 03.08.20

 

Jaką kuchenkę mikrofalową Whirlpool wybrać?

 

Kuchenka mikrofalowa jest nieodłącznym elementem wyposażenia kuchni, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania. Pozwala ona szybko odgrzać dania i przydaje się w sytuacjach, w których nie mamy czasu na gotowanie. Oferta rynkowa obejmująca tego typu sprzęty jest bardzo szeroka, co utrudnia nam wybór odpowiedniego modelu. Przygotowaliśmy zatem ten poradnik ze wskazówkami, jaki produkt kupić. Na końcu zamieściliśmy także ranking, w którym znajdziesz trzy najlepsze kuchenki mikrofalowe Whirlpool.

 

 

Whirlpool to amerykańskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji artykułów gospodarstwa domowego. Od 1911 marka oferuje pralki, chłodziarki oraz mniejsze urządzenia kuchenne, takie jak kuchenki mikrofalowe. Jest to firma ceniona przez konsumentów na całym świecie, gdyż jej produkty cechują się wysoką jakością oraz nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Jednym z najważniejszych parametrów, na który warto zwrócić uwagę podczas kupowania kuchenki mikrofalowej, jest jej pojemność. Związana jest ona ze średnicą talerza obrotowego oraz ilością jedzenia, jaką jesteśmy w stanie w nią jednorazowo zmieścić. Najczęściej spotykane są urządzenia o pojemności 17-19 litrów, do których zmieści się talerz o średnicy około 25 cm. Pamiętajmy, że im większa pojemność sprzętu, tym mamy lepszą możliwość przyrządzania potraw w dużych naczyniach.

Istotną kwestią jest również wybór sposobu sterowania urządzeniem. Na rynku spotkać możemy sprzęty sterowane mechanicznie, przy pomocy pokrętła oraz elektroniczne z panelem sterującym. Jeśli nie czujemy się pewnie w operowaniu systemem elektronicznym, wybierzmy model manualny, który jest bardzo łatwy w obsłudze. Urządzenia wyższej klasy obsługiwane są natomiast przy pomocy przycisków, pozwalających wybrać poszczególne funkcje oraz typ potrawy, czy jej wagę.

Bardzo ważna jest również moc mikrofalówki. Im jest ona większa, tym potrawy będą szybciej i lepiej przyrządzone. Na rynku dostępne są modele dysponujące mocą od 700 W do 1000 W. Warto zwrócić uwagę także na wnętrze, które może być różnie wykończone. Decydujmy się na modele z wykończeniem ze stali nierdzewnej lub ceramicznym. Zapewni nam ono trwałość sprzętu i odporność na uszkodzenia i zarysowania. Nie najlepiej natomiast sprawdza się wykończenie emaliowane, które może szybko zardzewieć.

Przy zakupie kuchenki miejmy na uwadze także jej dodatkowe funkcje. Pamiętajmy, że najnowocześniejsze urządzenia nie tylko podgrzewają i rozmrażają potrawy. Najlepsza kuchenka mikrofalowa Whirlpool w 2020 roku wyposażona jest w grill, termoobieg, funkcję gotowania na parze, czy funkcję kombi, dzięki której możliwa jest wspólna praca grilla i mikrofalówki.

 

 

Kuchenki mikrofalowe Whirlpool – Ranking

 

 

Whirlpool MWD122SL

 

W naszym rankingu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Whirlpool MWD122SL. Jest to kuchenka mikrofalowa Whirlpool w dobrej cenie, wyposażona w funkcję grillowania. Program ten umożliwia przypieczenie i przyrumienienie przygotowywanych potraw, które będą tak samo smaczne, jak te przyrządzone w tradycyjnym piekarniku. Grill można łatwo wyczyścić dzięki możliwości pochylenia.

Model ten wyposażony jest w minutnik. Po upływie wybranego czasu na podgrzanie potrawy, kuchenka emituje sygnał dźwiękowy. Produkt posiada także funkcję Jet Start, która pozwala na uruchomienie jego pełnej mocy na czas 30 sekund. Okres przygotowania można w każdej chwili wydłużyć lub zmniejszyć, wybierając plus lub minus po uruchomieniu funkcji.

Mikrofalówka sterowana jest elektronicznie i posiada intuicyjne przyciski pozwalające na łatwe ustawienie parametrów gotowania. Wymiary tego modelu to: wysokość – 26 cm, szerokość – 44,2 cm i głębokość – 35,5 cm. Jego pojemności wynosi 20 litrów.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego urządzenia, zgodnie twierdzą, że jest ono proste w obsłudze i ładnie prezentuje się w kuchni.

 

 

 

 

Whirlpool AMW 490 IX 

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Whirlpool AMW 490 IX. Jest to funkcjonalne i komfortowe urządzenie, dzięki któremu szybko i łatwo przygotujemy smaczne posiłki.

Model ten wyposażony jest w blokadę elementów sterowania. Dzięki temu nie ma możliwości zmiany jego funkcji lub mocy podczas pracy. O zakończeniu podgrzewania sprzęt informuje nas powtarzającym się sygnałem dźwiękowym. Co więcej, produkt posiada opcję szybkiego startu pozwalającą na ekspresowe uruchomienie urządzenia z maksymalną mocą. Jest to przydatne wtedy, gdy chcemy szybko podgrzać potrawę.

Wymiary kuchenki to 59,5 cm x 38,2 cm x 32 cm, a jej pojemność wynosi 22 litry. Moc sprzętu to 750 W. Warto wziąć pod uwagę bardzo pozytywne opinie użytkowników na temat modelu Whirlpool AMW 490 IX, które sprawiają, że model ten sprzedaje się bardzo dobrze. Konsumenci doceniają przede wszystkim łatwość obsługi i czyszczenia, wygodę użytkowania i atrakcyjny wygląd.

 

 

 

 

Whirlpool JT479/1IX

 

W naszym rankingu nie może zabraknąć także modelu Whirlpool JT479/1IX. Jest to wysokiej klasy kuchenka mikrofalowa, o pojemności 33 litrów i wymiarach: wysokość – 37,7 cm, szerokość – 48,7 cm, głębokość – 54,1 cm. Moc sprzętu wynosi 1200 W.

Model ten wyposażony jest w funkcję grilla oraz technologię „6 zmysł”, dzięki której sprzęt automatycznie dobiera wystarczający poziom poboru energii. Posiada on także opcję Jet Stream, pozwalającą na równomierne opiekanie potraw w całej komorze mikrofalówki. Co więcej, urządzenie umożliwia przygotowanie chrupiących przekąsek, dzięki opatentowanej przez Whirlpool funkcji Crisp.

Sprzęt posiada również szereg dodatkowych funkcji, takich jak gotowanie na parze, szybkie rozmrażanie, czy termoobieg. Warto także podkreślić, że charakteryzuje się on nowoczesnym i eleganckim designem. Konsumenci pozytywnie oceniają ten produkt i w swoich opiniach podkreślają, że jest on bardzo funkcjonalny, pojemny i niezwykle cicho pracuje.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status