fbpx

Najlepsza kuchenka mikrofalowa do zabudowy

Ostatnio aktualizowane: 17.06.19

 

Jaką kuchenkę mikrofalową do zabudowy wybrać?

 

Wiele razy po powrocie z pracy marzymy o tym, aby szybko zjeść coś ciepłego, lecz nie mamy czasu lub energii, aby przygotować posiłek od początku. Dlatego często przygotowujemy jedzenie wcześniej lub kupujemy gotowe dania, który wystarczy podgrzać. Jednak stanie nad garnkami lub nagrzewanie piekarnika też zabiera sporo czasu, dlatego tak wiele osób decyduje się na zakup mikrofalówki. Przydaje się ona też w innych sytuacjach, na przykład, gdy chcemy podgrzać mleko, roztopić masło lub czekoladę albo szybko rozmrozić mięso. Ostatnio szczególnie popularne stały się sprzęty do zabudowy, które świetnie się prezentują. Wybór odpowiedniego urządzenia tego typu nie jest jednak łatwy. Aby Ci to ułatwić, przygotowaliśmy poradnik, w którym umieściliśmy 3 najlepsze kuchenki mikrofalowe do zabudowy.

 

 

Przed zakupem sprzętu tego typu, musimy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Najważniejszym z nich jest sposób sterowania urządzeniem. Możemy wybrać mechaniczny, elektroniczny lub z automatyką wagową. Pierwszy z nich, system  mechaniczny oznacza, że sami musimy ustawić moc i czas działania urządzenia. Kolejny to system elektroniczny. Polega on na wybraniu rodzaju potrawy i funkcji, która nas interesuje. Po tym kuchenka mikrofalowa sama dobierze moc. Ostatni ze sposobów to sprzęt z automatyką wagową. Model sam waży jedzenie, które do niego wkładamy, a potem dostosowuje czas i moc.

Kolejnym aspektem jest wnętrze kuchenki mikrofalowej. Najpopularniejsze wykończenie wnętrza urządzenia to emalia. Jest bardzo łatwa do oczyszczenia, a poza tym jest tania. Jedyną wadą jest to, że emalię można łatwo zarysować. Sprawia to, że sprzęt szybciej rdzewieje. Stal nierdzewna z kolei jest mniej podatna na zarysowania, jednak jej czyszczenie bywa bardziej pracochłonne. Wiele osób uważa, że najlepsza kuchenka mikrofalowa do zabudowy w 2019 roku ma wnętrze ceramiczne. Łączy ono w sobie dwie pozytywne cechy – nie rdzewieje i bardzo łatwo się je czyści. Jest to jednak najdroższe rozwiązanie.

Nie zapomnij także o mocy kuchenki mikrofalowej. Tak, jak w przypadku innych urządzeń, im większa jest moc, tym szybsze i efektywniejsze okazuje się przygotowanie posiłku. Na rynku znajdziemy najczęściej sprzęt o mocy od 700 W do 1000 W. Jeżeli jednak ma on funkcję grilla, to optymalna moc to 1300 W.

 

 

Kuchenki mikrofalowe do zabudowy – Ranking

 

 

Amica AMM25BI 

 

Amica AMM25BI to urządzenie sterowane elektrycznie, dlatego bardzo łatwo możemy dopasować moc i czas do danego rodzaju jedzenia. Wymiary tego produktu to: 38,8 cm x 59,5 cm x 40 cm. Jego pojemność wynosi 25 l. Moc tej kuchenki mikrofalowej to 900 W, co zapewnia szybką, efektywną pracę.

Urządzenie posiada funkcję grilla o mocy aż 1000 W. W ten sposób w bardzo krótkim czasie możemy przygotować przepyszny, grillowany posiłek. Oprócz tego, sprzęt ma funkcję szybkiego rozmrażania. Uniemożliwi to wszelkim bakteriom ewentualny rozwój. Kuchenka mikrofalowa sama waży jedzenie i dopasowuje moc rozmrażania i odgrzewania.

Amica AMM25BI daje nam możliwość wybrania jednego z 5 różnych poziomów mocy. Bez problemu dostosujemy pracę sprzętu do swoich potrzeb. Z kolei funkcja Quick Start pozwoli nam na automatyczne uruchomienie sprzętu i uzyskanie maksymalnej mocy. Skróci to czas przygotowania potrawy. Do zestawu dołączony został obrotowy talerz i ruszt. Konsumenci cenią ten produkt za jego estetyczny wygląd, a także trwałość.

 

 

 

 

Samsung FG87SUB 

 

Na naszej liście nie mogło zabraknąć Samsung FG87SUB. Jest to urządzenie o mocy 800 W i pojemności 23 l. Dzięki tym parametrom możemy szybko podgrzać lub odmrozić duży posiłek. Wymiary produktu to: 48,9 cm x 27,5 cm x 39,2 cm. Jest to idealne rozwiązanie dla dużych pomieszczeń. Waga sprzętu wynosi 14,5 kg.

Obudowa, tak samo, jak wnętrze produktu, została wykonana z emalii ceramicznej. Zapewnia to nas o trwałości urządzenia, a także o tym, że jest łatwy w pielęgnacji. Producent wyposażył prezentowaną kuchenkę mikrofalową w technologię TDS. Polega ona na rozprowadzaniu wewnątrz sprzętu aż 3 fal z różnych punktów, dzięki czemu jedzenie jest zawsze równomiernie podgrzane. Dodatkowo zadbano o to, abyśmy wraz z użytkowaniem oszczędzali energię. Wystarczy w tym celu wcisnąć funkcję eko.

Kuchenka mikrofalowa do zabudowy Samsung FG87SUB posiada bardzo użyteczną funkcję szybkiego rozmrażania. Dzięki temu nawet jedzenie, które jest całkowicie zamrożone, po chwili stanie się zdatne do spożycia. Wiele osób uważa, że jest to funkcja, którą powinna mieć każda najlepsza kuchenka mikrofalowa do zabudowy w 2017 roku. Konsumenci szczególnie cenią łatwość użytkowania produktu, podkreślają, że wybór systemu pracy jest intuicyjny.

 

 

 

 

Beko MOB20231BG

 

Amica AMM25BI jest jedną z najciekawszych pozycji na rynku. Ta kuchenka mikrofalowa do zabudowy jest sterowana elektronicznie. Jej moc wynosi 800 W, co zapewnia dość szybką pracę. Wymiary tego urządzenia to: 38,2 cm x 59,4 cm x 34 cm. Jego pojemność wynosi 20 l.

Obudowa tego produktu wykonana została ze stali szlachetnej. Technologia antifingerprint uniemożliwia zarysowanie obudowy sprzętu. Jej zastosowanie sprawia, że na powierzchni nie pozostają nieestetyczne ślady palców, a czyszczenie produktu nie jest problematyczne. Wnętrze z kolei wykonane jest ze stali nierdzewnej. Oznacza to, że nie da się jego zarysować. Oprócz tego, sprzęt ten gwarantuje bezpieczeństwo naszych dzieci. Wyposażony został w zabezpieczenie, które uniemożliwia jego przypadkowe włączenie.

Jest to kuchenka mikrofalowa do zabudowy w dobrej cenie. Urządzenie to posiada wyświetlacz elektroniczny z wieloma funkcjami, np. wbudowanym zegarem. Użytkownicy szczególnie cenią estetyczny wygląd kuchenki mikrofalowej Amica AMM25BI, a także jej funkcjonalność.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status