Najlepsza kuchenka indukcyjna wolnostojąca

Ostatnio aktualizowane: 19.09.18

 

Przemyślany zakup kuchenki indukcyjnej to klucz do sukcesu, gdyż pozwala zaoszczędzić nam czas na gotowaniu oraz pieniądze na rachunki. Chcąc ułatwić Ci wybór przygotowaliśmy artykuł opisujący najlepsze propozycje na rynku. Wśród modeli wolnostojących z piekarnikiem największe uznanie zyskała Amica 58IES2.320HTab. Prezentowany model ma duży, pojemny piekarnik z wieloma funkcjami, który jest jednocześnie łatwy w obsłudze. Podobnie sama płyta, która ma intuicyjny panel sterowania. Powłoka urządzenia jest łatwa w pielęgnacji, więc czyszczenie sprzętu nie sprawi nam problemu. Wiele osób podkreśla też, że prezentowany model ma atrakcyjny design. Jeśli jednak ten produkt nie sprostał Twoim potrzebom lub jest niedostępny Twojej uwadze polecamy Electrolux EKI54550OX. To kuchenka z piekarnikiem, który ma powłokę katalityczną, znacznie ułatwiającą czyszczenie wnętrza z tłuszczu. Prezentowany model jest nieco droższy od pierwszej propozycji, niemniej jednak wiele osób uważa, że produkt jest warty swojej ceny i stanowi inwestycję na długie lata.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką kuchenkę indukcyjną wolnostojącą wybrać?

 

Tematem tego poradnika będą najlepsze kuchenki indukcyjne wolnostojące. Postaramy się przybliżyć temat każdemu laikowi i wskazać, którą z kuchenek wybrać, aby był to wybór udany.

Kuchenki indukcyjne wykorzystują szybkozmienne pole elektromagnetyczne generowane przez cewki umieszczone tuż pod powierzchnią blatu. Gdy ustawisz na płycie garnek, który musi posiadać specjalne właściwości, czyli być wykonany z materiałów przyciąganych przez magnes, następuje zamiana energii elektrycznej na cieplną. Dlatego, gdy decydujesz się na zakup kuchni indukcyjnej, musisz zaopatrzyć się również w naczynia, które na takiej kuchence będą pracować.

Ocenia się, że w stosunku do tradycyjnych kuchenek gazowych, czy elektrycznych, kuchnia indukcyjna jest bardziej ekonomiczna, gdyż energie używa do ogrzania naczynia a nie płyty kuchenki. Gotowanie takie również jest szybsze niż w tradycyjny sposób, co przynosi dodatkowe oszczędności energii. Specjaliści dietetycy wyrażają też opinie, że dzięki krótszemu gotowaniu potrawa traci mniej witamin i minerałów, jest więc bogatsza w te składniki. Ponadto kuchenka posiadająca płytę szklaną, jest łatwiejsza w utrzymaniu czystości, a brak ognia wpływa na większe bezpieczeństwo użytkowania.

Dodatkowe funkcje kuchenek też przysparzają jej zadowolonych użytkowników. Przede wszystkim kuchenki takie mają czujnik wykrywania naczynia na palniku, a także jego wielkość dopasowując ilość energii do wielkości garnka. Gdy garnek zdejmiesz z palnika, kuchenka automatycznie wyłączy palnik. Płyta również sygnalizuje, że palnik niedawno używany jest jeszcze ciepły i ostrzega przed jego dotykaniem. Tego typu kuchenki posiadają również programatory ustawiane na określony czas pracy, po którym kuchenka wyłączy się. Część kuchenek indukcyjnych wolnostojących w dobrej cenie jest wyposażona w czujniki kontroli gotowania i automatycznie ustawiają właściwą temperaturę. Kuchenka również może Cię powiadomić, kiedy można rozpocząć smażenie, bo patelnia jest wystarczająco nagrzana. Natomiast funkcja booster pozwala na zwiększenie mocy pola grzewczego nawet o 50% przyspieszając gotowanie. Równie przydatna jest funkcja Stop&Go, która pozwala na przerwanie gotowania i zapamiętania jego parametrów, aby po jakimś czasie ustawić jednym przyciskiem te same parametry.

 

 

Kuchenka indukcyjna wolnostojąca – Ranking

 

 

Amica 58IES2.320HTab 

 

Amica 58IES2.320HTab, to kuchenka o zewnętrznych wymiarach: szerokość 50 cm, głębokość 60 cm, oraz wysokość 85 cm. Płyta indukcyjna ma tu moc 1200 W, a pojemność piekarnika wynosi 65 litrów.

Blat kuchenki zawiera 4 pola indukcyjne sterowane sensorowo. Są to 2 pola o średnicy 16 cm, jedno o średnicy 18 cm i jedno posiadające średnicę 21 cm.

Kuchenka ma tu zastosowaną konstrukcję piekarnika trzyszybową, oraz zamontowaną wewnętrzną szybę refleksyjną. Taka budowa powoduje, że nawet gorący piekarnik zachowuje chłodny front, co może być istotne przy posiadaniu małych dzieci. Ponadto piekarnik jest pokryty emalią łatwoczyszczącą, jest wyposażony w termoobieg, pozwala również na swobodne programowanie godziny włączenia i czasu grzania.

Natomiast zaokrąglone brzegi blach piekarnika ułatwiają ich wsuwanie i wysuwanie, a także ograniczają hałas, jaki przy manipulacji blachami ma miejsce. Użytkownicy pozytywnie oceniają funkcjonalność tej kuchenki, doceniają oszczędność płyty indukcyjnej, a także bardzo dobrą cenę urządzenia, która koresponduje z dobrą jakością kuchenki.

Kuchenka indukcyjna Amica 58IES2.320HTab to urządzenie wolnostojące o całkowitej mocy 10 kW ( sam piekarnik ma moc: 900 W – grzałka górna, 1100 W – dolna i 2000 W – grill elektryczny). Z kolei wymiary sprzętu to: wysokość – 85 cm, szerokość – 50 cm i głębokość – 60 cm.

 

Zalety

Funkcja Booster: Płyta indukcyjna wyposażona jest w opcję o nazwie Booster, która pozwala zwiększyć moc grzania na wszystkich 4 polach. Dzięki temu posiłek zostanie przygotowany znacznie szybciej.

Prosta obsługa: Używanie zarówno piekarnika, jak i płyty indukcyjnej jest bardzo intuicyjne. Ustawienie optymalnej temperatury pieczenia lub gotowania przebiega płynnie, co zapewnia nam pełną kontrolę nad pracą kuchenki.

Wewnętrzna powłoka: Piekarnik został wyłożony emaliowaną powłoką z nowoczesną technologią Easy Clean. Dzięki temu tłuszcz oraz fragmenty pokarmu nie przywierają do ścian wnętrza, co ułatwia utrzymanie czystości.

Pojemność piekarnika: Urządzenie cechuje się dość dużą pojemnością piekarnika (62 l), więc na pewno sprosta potrzebom dużej rodziny. Wnętrze zostało tak zaprojektowane, by użytkownik mógł maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Model pozwala na pieczenie wielu potraw, na kilku poziomach jednocześnie.

Cena: Prezentowany model to dobra wolnostojąca kuchenka indukcyjna do 2000 zł. Ze względu na niewielkie koszty zakupu, wielu konsumentów na pewno będzie w stanie pozwolić sobie na jej zakup. Równocześnie stosunek ceny do jakości wykonania jest bardzo pozytywny.

 

 

 

 

Electrolux EKI54550OX 

 

Kolejny model Electrolux EKI54550OX ma wymiary szerokość 50 cm, głębokość 60 cm i wysokość 85 cm i jest zaklasyfikowana do klasy energetycznej A. Płyta grzejna ma 4 pola indukcyjne, elektryczny piekarnik zaś ma pojemność 57 litrów i jest wyposażony w 8 różnych funkcji.

Posiada termoobieg, funkcję grilla i jest wyposażony w wewnętrzne wkłady katalityczne. Prowadnice teleskopowe ułatwiają wsuwanie i wysuwanie blach. Na froncie kuchenki znajdziesz wyświetlacz elektroniczny, na którym są zapisane są wszystkie aktualne ustawienia.

Kuchenka ta ma bardzo ciekawy sposób na dokładne wyczyszczenie drzwi piekarnika. Dzięki nowemu systemowi zawiasów można nie tylko wyjąć całe drzwi, ale również wymontować wewnętrzną szybę. Taka konstrukcja znacznie ułatwia okresowe dokładne czyszczenie sprzętu.

Natomiast wnętrze piekarnika pokryte jest powłoką katalityczną, która absorbuje tłuszcz i utlenia go, co znacznie ułatwia czyszczenie wnętrza. Natomiast płyta indukcyjna pozwala na bardzo precyzyjne ustawienie temperatury grzania, co wpływa na szybkość przygotowania potraw.

Użytkownicy tego modelu przekazują, że gotowanie na kuchence indukcyjnej odbywa się 2 razy szybciej niż na tradycyjnych kuchenkach. Również nie groźne jest wykipienie gotowanej potrawy, bo płyta nie jest gorąca, więc nic się na niej nie przypala.

Model Electrolux EKI54550OX to nowoczesna kuchenka indukcyjna w klasie energetycznej A. Całkowita moc sprzętu wynosi 10 kW, co gwarantuje dużą wydajność. Wymiary kuchenki to: wysokość – 85,8 cm, szerokość – 50 cm i głębokość – 60 cm.

 

Zalety

Pojemność: Pojemność piekarnika to 57 l, co na pewno docenią duże rodziny. Model został tak zaprojektowany, by ułatwić pieczenie wielu składników na kilku poziomach.

Powłoka katalityczna: Wnętrze piekarnika zostało pokryte specjalną powłoką katalityczną, której zadaniem jest absorbowanie i utlenianie tłuszczów. Dzięki temu w czasie czyszczenia wystarczy użyć jedynie gąbki z wodą bez chemikaliów. Poza tym za sprawą nowoczesnej technologii, do wewnętrznych ścianek nie przywierają kawałki jedzenia, więc utrzymanie modelu w czystości jest bardzo proste.

Bezpieczeństwo: Pola grzewcze nie tylko szybko się nagrzewają, ale również schładzają. Sprawia to, że ryzyko poparzenia zdecydowanie spada.

Obsługa: Urządzenie oferuje bardzo prostą oraz precyzyjną regulację mocy grzania. Dzięki temu konsumenci bez trudu wybiorą odpowiednią temperaturę gotowania lub pieczenia. Na płycie indukcyjnej znajduje się dotykowy panel sterowania.

 

Wady

Cena: Dla niektórych osób koszty zakupu prezentowanego urządzenia mogą okazać się zbyt wysokie.

 

 

 

 

Gorenje EI 57337 AX 

 

Gorenje EI 57337 AX to ostatni opisywany model. Kuchenka ta na całej swojej powierzchni jest pokryta emalią odporną na zarysowania, więc żadne czyszczenie nie spowoduje jej zadrapań. Również kurki od palników mają laserowe grawerowanie, które jest praktycznie nieścieralne.

Piekarnik zaś pozwala na równoczesne pieczenie na trzech poziomach, bo o równomierne rozprowadzanie wysokiej temperatury dba wentylator umieszczony na tylnej ściance piekarnika. Piekarnik ma również funkcje podtrzymywania temperatury dań gotowych w zakresie od 35 do 90 stopni Celsjusza.

Wymiary całej kuchenki wynoszą: wysokość 85 cm, szerokość 50 cm, głębokość 60 cm. Płyta indukcyjna ma 4 pola grzejne, dwa pola o średnicy 16,5 cm, jedno ma wymiar 18,5 cm, a średnica ostatniego to 20,5 cm. Kuchenka ma system czyszczenia Aqua Clean, który polega na podgrzewaniu piekarnika z wstawioną w środku wodą, która skutecznie zmiękcza zanieczyszczenia zebrane na ściankach ułatwiając ich usunięcie.

Na dole kuchenki jest umieszczona obszerna szuflada, w której możesz przechowywać na przykład garnki. Dla użytkowników jest to najlepsza kuchenka indukcyjna wolnostojąca w 2018 roku. Przekazują oni, że na taką opinię kuchenka założyła ze względu na łatwość obsługi, wysoką klasę energetyczną i łatwość czyszczenia.

Model Gorenje EI 57337 AX to nowoczesna kuchenka, która składa się z płyty indukcyjnej oraz piekarnika elektrycznego. Klasa energetyczna urządzenia to A, co przekłada się na niewielkie zużycie prądu. Z kolei wymiary sprzętu wynoszą: wysokość – 85 cm, szerokość – 50 cm i głębokość – 60,5 cm.

 

Zalety

Podtrzymywanie temperatury w piekarniku: Po przygotowaniu obiadu, urządzenie jest w stanie utrzymać temperaturę między 30 st. C a 90 st. C przez 3 h. Dzięki temu danie zachowa swój smak oraz odpowiednie ciepło aż do momentu podania.

Czyszczenie: Kuchenka została wyposażona w technologię Aqua Clean, która polega na zmiękczaniu zanieczyszczeń przy pomocy pary wodnej. W efekcie czyszczenie nie wymaga używania środków chemicznych.

Pojemność: Wnętrze piekarnika ma pojemność 59 l, więc dobrze sprawdzi się on w domu dużej rodziny.

 

Wady

Sterowanie: Prezentowany model posiada mechaniczny system sterowania. Choć jest on bardzo dokładny i prosty w użyciu, może on się nie spodobać wielbicielom nowoczesnych technologii.

Cena: Dla wielu osób koszty zakupu urządzenia mogą okazać się zbyt wygórowane.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 4.67 out of 5)
Loading...