Ranking 3 najlepszych kuchenek indukcyjnych wolnostojących w 2020

Ostatnio aktualizowane: 29.09.20

 

Przemyślany zakup kuchenki indukcyjnej to klucz do sukcesu, gdyż pozwala zaoszczędzić nam czas na gotowaniu oraz pieniądze na rachunki. Chcąc ułatwić Ci wybór przygotowaliśmy artykuł opisujący najlepsze propozycje na rynku. Wśród modeli wolnostojących z piekarnikiem największe uznanie zyskała Amica 58IES2.322HTAB. To sprzęt z czterema polami grzewczymi, dwa mają średnicę 16 cm, a pozostałe dwa – 21 cm. Urządzenie ładnie prezentuje się w kuchni ze względu na biało-czarną obudowę. Piekarnik ma pojemność 63 l i jest pokryty od wewnątrz gładką emalią umożliwiającą szybkie umycie go. Ponieważ to model z chłodzonym frontem nie nagrzewa się nadmiernie i pozwala uniknąć poparzenia dłoni. Produkt nie spełnia Twoich oczekiwań? Nie martw się, w zestawieniu znajdziesz też kilka innych propozycji. Szczególną uwagę powinieneś zwrócić na model zajmujący drugie miejsce, czyli Amica 618IES3.474HTAKDPQ(XX). Kuchenka ma pojemny piekarnik z wieloma przydatnymi funkcjami (takimi, jak rozmrażanie i termoobieg) oraz płytę z czterema polami grzejnymi. Sprzęt jest łatwy w obsłudze.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką kuchenkę indukcyjną wolnostojącą wybrać?

 

Tematem tego poradnika będą najlepsze kuchenki indukcyjne wolnostojące. Postaramy się przybliżyć temat każdemu laikowi i wskazać, którą z kuchenek wybrać, aby był to wybór udany.

Kuchenki indukcyjne wykorzystują szybkozmienne pole elektromagnetyczne generowane przez cewki umieszczone tuż pod powierzchnią blatu. Gdy ustawisz na płycie garnek, który musi posiadać specjalne właściwości, czyli być wykonany z materiałów przyciąganych przez magnes, następuje zamiana energii elektrycznej na cieplną. Dlatego, gdy decydujesz się na zakup kuchni indukcyjnej, musisz zaopatrzyć się również w naczynia, które na takiej kuchence będą pracować.

 

 

Ocenia się, że w stosunku do tradycyjnych kuchenek gazowych, czy elektrycznych, kuchnia indukcyjna jest bardziej ekonomiczna, gdyż energie używa do ogrzania naczynia a nie płyty kuchenki. Gotowanie takie również jest szybsze niż w tradycyjny sposób, co przynosi dodatkowe oszczędności energii. Specjaliści dietetycy wyrażają też opinie, że dzięki krótszemu gotowaniu potrawa traci mniej witamin i minerałów, jest więc bogatsza w te składniki. Ponadto kuchenka posiadająca płytę szklaną, jest łatwiejsza w utrzymaniu czystości, a brak ognia wpływa na większe bezpieczeństwo użytkowania.

Dodatkowe funkcje kuchenek też przysparzają jej zadowolonych użytkowników. Przede wszystkim kuchenki takie mają czujnik wykrywania naczynia na palniku, a także jego wielkość dopasowując ilość energii do wielkości garnka. Gdy garnek zdejmiesz z palnika, kuchenka automatycznie wyłączy palnik. Płyta również sygnalizuje, że palnik niedawno używany jest jeszcze ciepły i ostrzega przed jego dotykaniem. Tego typu kuchenki posiadają również programatory ustawiane na określony czas pracy, po którym kuchenka wyłączy się. Część kuchenek indukcyjnych wolnostojących w dobrej cenie jest wyposażona w czujniki kontroli gotowania i automatycznie ustawiają właściwą temperaturę.

Kuchenka również może Cię powiadomić, kiedy można rozpocząć smażenie, bo patelnia jest wystarczająco nagrzana. Natomiast funkcja booster pozwala na zwiększenie mocy pola grzewczego nawet o 50% przyspieszając gotowanie. Równie przydatna jest funkcja Stop&Go, która pozwala na przerwanie gotowania i zapamiętania jego parametrów, aby po jakimś czasie ustawić jednym przyciskiem te same parametry.

 

 

3 najlepszych kuchenek indukcyjnych wolnostojących. Opinie w 2020 roku

 

1. Kuchenka wolnostojąca Amica 58IES2.322HTAB

 

Amica 58IES2.322HTAB to kuchenka w klasie energetycznej A, która jest wyposażona w cztery pola grzewcze (dwa o średnicy 16 cm i dwa o średnicy 21 cm). Poza tym urządzenie ma wbudowany piekarnik o pojemności 62 l. Wymiary opisywanego modelu to: wysokość – 85 cm, szerokość – 50 cm oraz głębokość – 60 cm.

Płyta indukcyjna jest łatwa do utrzymania w czystości. Wszystkie pola mają funkcję Booster pozwalającą na skrócenie czasu zagotowania wody czy podgrzania potrawy. Piekarnik pokryto od środka gładką emalią, co umożliwia utrzymanie go w czystości bez zbędnego wysiłku. Front kuchenki jest chłodzony, a więc nie nagrzewa się, co pozwala uniknąć przypadkowego poparzenia.

Sprzęt marki Amica ładnie się prezentuje w kuchni, a poza tym jest łatwy w obsłudze. Piekarnik ma kilka funkcji, które z pewnością się przydadzą. Mowa tu o termoobiegu, rozmrażaniu, a także grillu. Posiadacze sprzętu przekonują, że bez niego gotowanie i pieczenie nie byłoby tak przyjemne.

Kuchenka Amica 58IES2.322HTAB ma wymiary: 85 cm x 50 cm x 60 cm. To model w klasie energetycznej A. Ma on dwa pola grzewcze o średnicy 16 cm i dwa o średnicy 21 cm.

Zalety
Wbudowany piekarnik:

To urządzenie z piekarnikiem o pojemności 63 l. Jest on nie tylko duży, ale również łatwy do utrzymania w czystości (ze względu na pokrycie specjalną powłoką).

Estetyczny wygląd:

Kuchenka ma biało-czarną obudowę i bez wątpienia będzie dobrze prezentować się w każdej kuchni (niezależnie od jej wystroju).

Chłodny front:

Front urządzenia zawsze pozostaje chłodny, niezależnie od czasu pieczenia. To znacząco zmniejsza ryzyko przypadkowego poparzenia dłoni.

Funkcja Booster:

Sprzęt ma funkcję Booster, która daje możliwość skrócenia czasu gotowania potraw.

Przepisy na drzwiach:

Na wewnętrznej stronie drzwi umieszczono informacje dotyczące czasu pieczenia i odpowiedniej temperatury, w zależności od rodzaju potrawy.

Wady
Nie wykrywa za dużych garnków:

Na płycie indukcyjnej należy gotować w garnkach o odpowiedniej średnicy. Nie ma możliwości poszerzenia pól grzewczych, aby przyrządzić potrawę w bardzo dużym naczyniu (lub o niestandardowym kształcie).

 

 

 

 

2. Kuchnia Elektryczna Electrolux EKI6451AOX

 

Electrolux EKI6451AOX to godna uwagi kuchenka, która spodoba się osobom szukającym sprzętu z dużym piekarnikiem. Jego pojemność wynosi 73 l, dlatego możemy jednocześnie upiec dwa ciasta lub przygotować różne potrawy. To model w klasie energetycznej A.

Prezentowane urządzenie ma wymiary: wysokość – 85 cm, szerokość – 60 cm oraz głębokość – 60 cm. Srebrno-czarna kolorystyka sprawia, że sprzęt wygląda elegancko i pasuje do większości kuchni, niezależnie od wystroju. Płyta indukcyjna ma 4 pola grzewcze ze wskaźnikiem ciepła resztkowego. Z kolei piekarnik wyposażono w termoobieg i grill.

Konsumenci twierdzą, że kuchenka jest bardzo łatwa w obsłudze. Również utrzymanie jej w czystości nie sprawia żadnego problemu. To nowocześnie wyglądający model, który dobrze sprawdza się w domach zamieszkiwanych przez małe dzieci. Front piekarnika pozostaje chłodny, niezależnie od temperatury wewnątrz komory, co zapobiega poparzeniu dłoni. Wielu osobom przypadły do gustu teleskopowe prowadnice, umożliwiające bezpieczne wyjmowanie blachy.

Sprzęt Electrolux EKI6451AOX ma wymiary: 85 cm x 60 cm x 60 cm. Został on wyposażony w płytę z 4 polami grzewczymi oraz 73 l piekarnik.

Zalety
Velvet Closing:

Zamykaniu drzwiczek piekarnika nie towarzyszy głośny trzask, za co odpowiada system Velvet Closing.

Łatwe czyszczenie:

Zarówno mycie płyty indukcyjnej, jak i samego piekarnika, nie zajmuje dużo czasu. Kuchenka jest łatwa do utrzymania w czystości.

Teleskopowe prowadnice:

Wewnątrz piekarnika znajdują się teleskopowe prowadnice. Znacząco ułatwiają one wyjmowanie rozgrzanej blachy, bez ryzyka poparzenia dłoni.

Termoobieg:

Ponieważ jest to kuchenka z termoobiegiem, możemy upiec na dwóch poziomach różne ciasta lub potrawy (bez wzajemnego przenikania się zapachów). Ciepło rozprowadzane jest równomiernie w całej komorze.

Wady
Brak rożna:

Piekarnik nie ma rożna, przez co przygotowanie soczystego kurczaka z chrupiącą, równomiernie przypieczoną skórką nie jest takie proste.

 

 

 

 

3. Kuchnia wolnostojąca AEG 47036IU-MN

 

Model AEG 47036IU-MN to urządzenie w klasie energetycznej A. Sprzęt ma płytę indukcyjną z 4 polami grzejnymi, jak również piekarnik (jego pojemność to 72 l). Produkt ma wymiary: 59,6 cm x 60 cm x 85 cm. Kuchenka jest komfortowa w użytkowaniu i pozwala na szybkie przygotowanie potraw.

Piekarnik wyposażono w kilka przydatnych funkcji, takich jak rozmrażanie czy program pozwalający na upieczenie chrupiącej pizzy. Urządzenie ma system Direktouch umożliwiający precyzyjny wybór mocy pola grzejnego. W ten sposób unikniemy przypalenia potrawy. Kuchenka ma czytelny zegar, który nie tylko pokazuje aktualną godzinę, ale też czas pozostały do końca gotowania dania.

Urządzenie elegancko się prezentuje i łatwo się je myje. Piekarnik wykorzystuje system New Hot Air odpowiadający za równomierne rozprowadzanie gorącego powietrza po całej komorze. Konsumenci docenili sprzęt także za to, że ma wskaźnik ciepła resztkowego. Za dodatkowy atut modelu uznaje się możliwość skrócenia czasu gotowania potrawy, a tym samym zmniejszenie rachunków za prąd.

Kuchenka AEG 47036IU-MN ma płytę indukcyjną z 4 polami grzejnymi oraz 72 l piekarnik. Wymiary sprzętu to: 59,6 cm x 60 cm x 85 cm. To urządzenie w klasie energetycznej A.

Zalety
Bezpieczne i komfortowe pieczenie:

W piekarniku umieszczono prowadnice teleskopowe umożliwiające bezpieczne wyjmowanie upieczonych ciast i potraw. Urządzenie wyposażono ponadto w termoobieg i system New Hot Air zapewniający równomierne rozprowadzanie powietrza w komorze.

Wskaźnik ciepła resztkowego:

Kuchenka ma wskaźnik ciepła resztkowego, który informuje o stopniu rozgrzania pól grzejnych. Nie tylko zapobiega on poparzeniu dłoni, ale też pokazuje, czy płyta jest wystarczająco ciepła, aby można było lekko podgrzać potrawę (bez konieczności włączania pola).

System Direktouch:

System Direktouch daje nam szybki dostęp do panelu sterującego płytą. Jedno dotknięcie palcem wystarcza, aby ustawić odpowiednią moc pola grzejnego.

Wady
Brak rożna:

Wadą dla konsumentów jest brak rożna w piekarniku pozwalającego na przyrządzenie kurczaka bądź innego mięsa tak, aby było dobrze wypieczone i miało chrupiącą skórkę.

 

 

 

 

Jak dbać o kuchenkę indukcyjną?

 

Kuchenka to jeden z najważniejszych sprzętów w naszej kuchni. Bardzo często skupiamy się na przeróżnych funkcjach sprzętu oraz powoli je wszystkie odkrywamy. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę, że aby kuchenka indukcyjna dobrze działała, to musimy też o nią odpowiednio dbać. Nie wiesz, jak to zrobić? Spokojnie, znajdziesz tu kilka wskazówek.

 

 

Jak odpowiednio czyścić kuchenkę indukcyjną?

Czyszczenie kuchenki indukcyjnej wygląda trochę inaczej niż tradycyjnego sprzętu. Musimy pamiętać, że nie możemy do tego celu używać twardych gąbek, a tym bardziej takich, które mają właściwości ścierne. Czyszczenie nimi kuchenki indukcyjnej może doprowadzić do tego, że bardzo szybko pojawią się na niej nieestetyczne rysy. Jeżeli chodzi o środki czystości, to warto zaopatrzyć się w preparaty, które są specjalnie przygotowane do pielęgnacji kuchenki indukcyjnej. Zwykłe środki mogą uszkodzić jej powierzchnię, ponieważ często są one zbyt drażniące.

 

Jak wygląda proces czyszczenia kuchenki indukcyjnej?

Na początku odkręcamy środek oczyszczający, a następnie umieszczamy go na zabrudzeniach. Wielu producentów zaleca, aby zostawić środek, aby mógł rozpuścić brud. Po kilku minutach trzeba wziąć miękką szmatkę i wytrzeć cały środek z kuchenki. Jeżeli zabrudzenie wciąż widnieje na sprzęcie, to należy powtórzyć cały proces lub przetrzeć kuchenkę jeszcze raz. Niektórzy producenci oferują specjalne skrobaczki, dzięki którym możemy szybciej usunąć zabrudzenia z urządzenia. Mamy wtedy pewność, że powierzchnia sprzętu nie ulegnie uszkodzeniu. Pamiętaj też, że im dłużej zwlekasz z czyszczenia zabrudzeń, tym gorzej. W przypadku kiedy zauważymy, że trochę jedzenia spadło na kuchenkę, to należy jak najszybciej je usunąć mokrą szmatką, oczywiście po uprzednim wyłączeniu kuchenki. Wycieranie zaschniętego jedzenia jest znacznie trudniejsze, więc lepiej działać od razu.

 

Nie zapominajmy o pozostałych elementach kuchenki.

Jeżeli chodzi o piekarnik, to musimy pamiętać, że łatwo go uszkodzić. Dlatego nie używajmy w przy nim żadnych ostrych narzędzi. Warto wybrać model piekarnika, który ma funkcję czyszczenia katalitycznego lub pirolitycznego. Tym sposobem nie musimy używać żadnych niebezpiecznych środków, a cały brud zostanie wypalony. Zadaniem użytkownika jest tylko przetrzeć wnętrze urządzenia. Aby dokładnie wymyć zewnętrzne boki urządzenia, najlepiej wysunąć go z rzędu szafek i dopiero wtedy rozpocząć mycie. W tym wypadku będziemy mieli łatwy dostęp do każdego miejsca.

 

 

Co zrobić w przypadku uszkodzenia kuchenki?

Z naszego poradnika wiesz, jaka kuchenka indukcyjna jest polecana. Musi być ona pewnością solidnie wykonana. Czasem jednak zdarza się, że zbyt gwałtownie położymy garnek na kuchenkę, i płyta pęknie. Wtedy najlepiej jak najszybciej zgłosić się do specjalisty. Aby uniknąć takich problemów, zawsze staraj się delikatnie kłaść garnki na płytę, szczególnie te większe. Kuchenkę uszkodzić może również niepotrzebne włączanie palników. Kuchenki, które reagują na obecność naczynia i włączają się w momencie, kiedy położymy na nie garnek, są bardzo użyteczne. Jeżeli kuchenka nie ma takiej opcji, to musimy pamiętać, że bardzo częste włączanie palnika bez obecności garnka bardzo szybko ją niszczy.

 

Element, o którym często zapominamy.

Uszczelki wyglądają dość niepozornie, lecz ich awaria może nas dużo kosztować. Pamiętaj więc o regularnej wymianie wszystkich uszczelek, zanim zepsują się one same. Najszybciej psują się uszczelki w drzwiach piekarnika.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Amica 618IES3.474HTAKDPQ(XX)

 

Sprzęt Amica 618IES3.474HTAKDPQ(XX) ma płytę indukcyjną o szerokości 60 cm z czterema polami grzejnymi. To urządzenie w klasie energetycznej A, które wyposażono też w piekarnik o dużej pojemności. Z pomocą kuchenki możemy więc przygotować smaczne dania, a także ciasta i ciasteczka.

Ze względu na to, że front urządzenia nie nagrzewa się nadmiernie ryzyko poparzenia dłoni jest zmniejszone do minimum (co docenią zwłaszcza rodzice małych dzieci). Piekarnik ma funkcję rozmrażania, a także elektryczny, obrotowy rożen pozwalający na przyrządzenie np. chrupiącego kurczaka. Sprzęt umożliwia ugotowanie potrawy w krótkim czasie bez utraty cennych witamin i minerałów. Zapewnia to funkcja Booster.

Jak twierdzą konsumenci, kuchenka świetnie się prezentuje w kuchni. To nowocześnie wyglądające urządzenie, które nie zajmuje dużo miejsca w pomieszczeniu. Opisywany model jest łatwy w obsłudze, a poza tym ma programator pozwalający na ustawienie godziny jego wyłączenia. Co ciekawe, na drzwiczkach piekarnika umieszczone są wskazówki dotyczące temperatury i czasu pieczenia różnych potraw.

Urządzenie Amica 618IES3.474HTAKDPQ(XX) ma płytę indukcyjną o szerokości 60 cm i piekarnik o pojemności 65 l. To sprzęt w klasie energetycznej A.

Zalety
Chłodny front:

Front kuchenki nie nagrzewa się nadmiernie, nawet gdy piekarnik jest podgrzany do bardzo wysokiej temperatury. Dzięki temu możemy uniknąć poparzenia dłoni. Tego typu rozwiązanie sprawia, że urządzenie idealnie sprawdza się w domu zamieszkiwanym przez małe dzieci.

Wskazówki dotyczące pieczenia:

Na wewnętrznej stronie piekarnika znajdują się praktyczne wskazówki, na podstawie których uda nam się dobrać optymalną temperaturę i czas pieczenia (w zależności od tego, jakie ciasto bądź potrawę przygotowujemy).

Stylowy design:

Kuchenka wygląda stylowo, więc nie wpływa negatywnie na wystrój kuchni (wszystko za sprawą wykończenia w kolorze inox).

Funkcja Booster:

Po włączeniu funkcji Booster czas gotowania potrawy skraca się i możemy szybciej podać posiłek domownikom lub zaproszonym gościom.

Wady
Brak wskaźnika ciepła resztkowego:

Kuchenka nie ma wskaźnika ciepła resztkowego, który informuje o stopniu rozgrzania pól grzejnych po gotowaniu.

 

 

Amica 58IES2.320HTab 

 

Amica 58IES2.320HTab, to kuchenka o zewnętrznych wymiarach: szerokość 50 cm, głębokość 60 cm, oraz wysokość 85 cm. Płyta indukcyjna ma tu moc 1200 W, a pojemność piekarnika wynosi 65 litrów.

Blat kuchenki zawiera 4 pola indukcyjne sterowane sensorowo. Są to 2 pola o średnicy 16 cm, jedno o średnicy 18 cm i jedno posiadające średnicę 21 cm.

Kuchenka ma tu zastosowaną konstrukcję piekarnika trzyszybową, oraz zamontowaną wewnętrzną szybę refleksyjną. Taka budowa powoduje, że nawet gorący piekarnik zachowuje chłodny front, co może być istotne przy posiadaniu małych dzieci. Ponadto piekarnik jest pokryty emalią łatwoczyszczącą, jest wyposażony w termoobieg, pozwala również na swobodne programowanie godziny włączenia i czasu grzania.

Natomiast zaokrąglone brzegi blach piekarnika ułatwiają ich wsuwanie i wysuwanie, a także ograniczają hałas, jaki przy manipulacji blachami ma miejsce. Użytkownicy pozytywnie oceniają funkcjonalność tej kuchenki, doceniają oszczędność płyty indukcyjnej, a także bardzo dobrą cenę urządzenia, która koresponduje z dobrą jakością kuchenki.

Kuchenka indukcyjna Amica 58IES2.320HTab to urządzenie wolnostojące o całkowitej mocy 10 kW ( sam piekarnik ma moc: 900 W – grzałka górna, 1100 W – dolna i 2000 W – grill elektryczny). Z kolei wymiary sprzętu to: wysokość – 85 cm, szerokość – 50 cm i głębokość – 60 cm.

Zalety
Funkcja Booster:

Płyta indukcyjna wyposażona jest w opcję o nazwie Booster, która pozwala zwiększyć moc grzania na wszystkich 4 polach. Dzięki temu posiłek zostanie przygotowany znacznie szybciej.

Prosta obsługa:

Używanie zarówno piekarnika, jak i płyty indukcyjnej jest bardzo intuicyjne. Ustawienie optymalnej temperatury pieczenia lub gotowania przebiega płynnie, co zapewnia nam pełną kontrolę nad pracą kuchenki.

Wewnętrzna powłoka:

Piekarnik został wyłożony emaliowaną powłoką z nowoczesną technologią Easy Clean. Dzięki temu tłuszcz oraz fragmenty pokarmu nie przywierają do ścian wnętrza, co ułatwia utrzymanie czystości.

Pojemność piekarnika:

Urządzenie cechuje się dość dużą pojemnością piekarnika (62 l), więc na pewno sprosta potrzebom dużej rodziny. Wnętrze zostało tak zaprojektowane, by użytkownik mógł maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Model pozwala na pieczenie wielu potraw, na kilku poziomach jednocześnie.

Cena:

Prezentowany model to dobra wolnostojąca kuchenka indukcyjna do 2000 zł. Ze względu na niewielkie koszty zakupu, wielu konsumentów na pewno będzie w stanie pozwolić sobie na jej zakup. Równocześnie stosunek ceny do jakości wykonania jest bardzo pozytywny.

Wady

 

 

Electrolux EKI54550OX 

 

Kolejny model Electrolux EKI54550OX ma wymiary szerokość 50 cm, głębokość 60 cm i wysokość 85 cm i jest zaklasyfikowana do klasy energetycznej A. Płyta grzejna ma 4 pola indukcyjne, elektryczny piekarnik zaś ma pojemność 57 litrów i jest wyposażony w 8 różnych funkcji.

Posiada termoobieg, funkcję grilla i jest wyposażony w wewnętrzne wkłady katalityczne. Prowadnice teleskopowe ułatwiają wsuwanie i wysuwanie blach. Na froncie kuchenki znajdziesz wyświetlacz elektroniczny, na którym są zapisane są wszystkie aktualne ustawienia.

Kuchenka ta ma bardzo ciekawy sposób na dokładne wyczyszczenie drzwi piekarnika. Dzięki nowemu systemowi zawiasów można nie tylko wyjąć całe drzwi, ale również wymontować wewnętrzną szybę. Taka konstrukcja znacznie ułatwia okresowe dokładne czyszczenie sprzętu.

Natomiast wnętrze piekarnika pokryte jest powłoką katalityczną, która absorbuje tłuszcz i utlenia go, co znacznie ułatwia czyszczenie wnętrza. Natomiast płyta indukcyjna pozwala na bardzo precyzyjne ustawienie temperatury grzania, co wpływa na szybkość przygotowania potraw.

Użytkownicy tego modelu przekazują, że gotowanie na kuchence indukcyjnej odbywa się 2 razy szybciej niż na tradycyjnych kuchenkach. Również nie groźne jest wykipienie gotowanej potrawy, bo płyta nie jest gorąca, więc nic się na niej nie przypala.

Model Electrolux EKI54550OX to nowoczesna kuchenka indukcyjna w klasie energetycznej A. Całkowita moc sprzętu wynosi 10 kW, co gwarantuje dużą wydajność. Wymiary kuchenki to: wysokość – 85,8 cm, szerokość – 50 cm i głębokość – 60 cm.

Zalety
Pojemność:

Pojemność piekarnika to 57 l, co na pewno docenią duże rodziny. Model został tak zaprojektowany, by ułatwić pieczenie wielu składników na kilku poziomach.

Powłoka katalityczna:

Wnętrze piekarnika zostało pokryte specjalną powłoką katalityczną, której zadaniem jest absorbowanie i utlenianie tłuszczów. Dzięki temu w czasie czyszczenia wystarczy użyć jedynie gąbki z wodą bez chemikaliów. Poza tym za sprawą nowoczesnej technologii, do wewnętrznych ścianek nie przywierają kawałki jedzenia, więc utrzymanie modelu w czystości jest bardzo proste.

Bezpieczeństwo:

Pola grzewcze nie tylko szybko się nagrzewają, ale również schładzają. Sprawia to, że ryzyko poparzenia zdecydowanie spada.

Obsługa:

Urządzenie oferuje bardzo prostą oraz precyzyjną regulację mocy grzania. Dzięki temu konsumenci bez trudu wybiorą odpowiednią temperaturę gotowania lub pieczenia. Na płycie indukcyjnej znajduje się dotykowy panel sterowania.

Wady
Cena:

Dla niektórych osób koszty zakupu prezentowanego urządzenia mogą okazać się zbyt wysokie.

 

 

Gorenje EI 57337 AX 

 

Gorenje EI 57337 AX to ostatni opisywany model. Kuchenka ta na całej swojej powierzchni jest pokryta emalią odporną na zarysowania, więc żadne czyszczenie nie spowoduje jej zadrapań. Również kurki od palników mają laserowe grawerowanie, które jest praktycznie nieścieralne.

Piekarnik zaś pozwala na równoczesne pieczenie na trzech poziomach, bo o równomierne rozprowadzanie wysokiej temperatury dba wentylator umieszczony na tylnej ściance piekarnika. Piekarnik ma również funkcje podtrzymywania temperatury dań gotowych w zakresie od 35 do 90 stopni Celsjusza.

Wymiary całej kuchenki wynoszą: wysokość 85 cm, szerokość 50 cm, głębokość 60 cm. Płyta indukcyjna ma 4 pola grzejne, dwa pola o średnicy 16,5 cm, jedno ma wymiar 18,5 cm, a średnica ostatniego to 20,5 cm. Kuchenka ma system czyszczenia Aqua Clean, który polega na podgrzewaniu piekarnika z wstawioną w środku wodą, która skutecznie zmiękcza zanieczyszczenia zebrane na ściankach ułatwiając ich usunięcie.

Na dole kuchenki jest umieszczona obszerna szuflada, w której możesz przechowywać na przykład garnki. Dla użytkowników jest to najlepsza kuchenka indukcyjna wolnostojąca w 2020 roku. Przekazują oni, że na taką opinię kuchenka założyła ze względu na łatwość obsługi, wysoką klasę energetyczną i łatwość czyszczenia.

Model Gorenje EI 57337 AX to nowoczesna kuchenka, która składa się z płyty indukcyjnej oraz piekarnika elektrycznego. Klasa energetyczna urządzenia to A, co przekłada się na niewielkie zużycie prądu. Z kolei wymiary sprzętu wynoszą: wysokość – 85 cm, szerokość – 50 cm i głębokość – 60,5 cm.

Zalety
Podtrzymywanie temperatury w piekarniku:

Po przygotowaniu obiadu, urządzenie jest w stanie utrzymać temperaturę między 30 st. C a 90 st. C przez 3 h. Dzięki temu danie zachowa swój smak oraz odpowiednie ciepło aż do momentu podania.

Czyszczenie:

Kuchenka została wyposażona w technologię Aqua Clean, która polega na zmiękczaniu zanieczyszczeń przy pomocy pary wodnej. W efekcie czyszczenie nie wymaga używania środków chemicznych.

Pojemność:

Wnętrze piekarnika ma pojemność 59 l, więc dobrze sprawdzi się on w domu dużej rodziny.

Wady
Sterowanie:

Prezentowany model posiada mechaniczny system sterowania. Choć jest on bardzo dokładny i prosty w użyciu, może on się nie spodobać wielbicielom nowoczesnych technologii.

Cena:

Dla wielu osób koszty zakupu urządzenia mogą okazać się zbyt wygórowane.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
nonamehihi
nonamehihi
1 year ago

Mi do gustu przypadała z kolei płyta indukcyjna, postawiłem na electrolux Sense – 700 SENSE SenseBoil, fajna i przyjemna w obsłudze. Ma ciekawą funkcje kontroli temperatury na patelni, przydatna.

DMCA.com Protection Status