Najlepsza kuchenka indukcyjna jednopalnikowa

Ostatnio aktualizowane: 22.06.18

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką kuchenkę indukcyjną jednopalnikową wybrać?

 

Podstawowym elementem wyposażenia każdego domu jest kuchenka, bez której gotowanie byłoby niemal niemożliwe. Skoro jest to tak powszechne urządzenie, to wydawać by się mogło, że jego zakup jest bardzo prosty. Musisz jednak pamiętać że aby dokonać wyboru możliwie najlepszego sprzętu, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych parametrów. Aby pomóc Tobie i wszystkim innym osobom, które właśnie zastanawiają się nad dokonaniem takiego zakupu, przygotowaliśmy ten oto poradnik. Dowiesz się z niego, na co zwrócić uwagę oraz jaki model jest najlepszy. Co więcej, na końcu artykułu zamieściliśmy niewielkie zestawienie, w którym znalazły się trzy najlepsze kuchenki indukcyjne jednopalnikowe.

Zanim zdecydujesz się na zakup takiego produktu upewnij się, że będzie on kompatybilny z mocą połączeniową Twojego licznika. Zalecamy kontakt z profesjonalnym elektrykiem, który sprawdzi, czy jest różnica między wymogami płyty, a wydajnością zasilania. Niestety, w przypadku, gdy moc przyłączeniowa licznika wynosi jedynie 4 kW, a płyty 7,2 kW, podłączenie urządzenia nie będzie możliwe.

Przydatną funkcją jest również opcja timera, która pozwoli Ci dokładnie zaprogramować czas gotowania na danym polu. Po jego upływie, w Twojej kuchni rozlegnie się sygnał dźwiękowy. Innym, ciekawym udogodnieniem jest przyspieszenie gotowania, które w różnych modelach nazywa się Booster, Power lub też Power Booster. Funkcja ta pomoże Ci w szybkim czasie przyrządzić niektóre potraw. Kolejnym popularnym dodatkiem jest opcją Memory, która pozwala na zapisanie ustawień. Zatem, jeśli regularnie przyrządzasz swoje ulubione danie w ten sam sposób, będziesz mieć do niego łatwy dostęp.

Kolejnym udogodnieniem jest funkcja Stop & Go. Umożliwia ona nagłe przerwanie gotowania, a po pewnym czasie kontynuowanie pracy płyty. Opcja ta okaże się bardzo przydatna, gdy zadzwoni Twój telefon lub przyjdzie listonosz. Wystarczy wybrać odpowiedni przycisk, a kuchenka przestanie pracować, dzięki temu nie będziesz musiał obawiać się o przypalenie obiadu. Następnym udogodnieniem, które powinna posiadać każda dobra płyta indukcyjna jest opcja Auto Stop. Dzięki niej po wykipieniu potrawy lub dłuższej przerwie w gotowaniu, urządzenie samoczynnie wyłączy się, co zapobiegnie uszkodzeniu płyty.

 

 

Kuchenki indukcyjne jednopalnikowe – Ranking

 

 

Hyundai IND 133

 

Jednopalnikowy model Hyundai IND 133 to bardzo nowoczesna kuchenka indukcyjna. Urządzenie powstało z myślą o niewielkich kuchniach, gdzie lokatorzy najczęściej gotują posiłki jednodaniowe.

Ta najlepsza kuchenka indukcyjna jednopalnikowa w 2018 roku jest przystosowana do naczyń, których średnica waha się między 13 cm i 18 cm. Ponieważ jest to dość standardowy rozmiar garnków, bez problemu przygotujesz w nich wszystkie interesujące Cię potrawy. Wymiary samej płyty indukcyjnej to: wysokość – 6,5 cm, szerokość – 30 cm i głębokość – 36 cm.

Dużą zaletą prezentowanego produktu jest to, że posiada on aż 10 stopni grzania, które wahają się do 200 W do 1800 W. Model ten posiada również możliwość wyboru temperatury między 60 st. C. a 240 st. C. Sprawia to, że bez problemu dostosujesz siłę pracy urządzenia do swoich potrzeb.

Dużym udogodnieniem jest timer, który pozwoli Ci zaprogramować czas pracy do 180 minut. Co więcej, zaprogramowanie pracy jest dość proste, dzięki wyświetlaczowi LED. Opinie konsumentów o tej kuchence są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników doceniło dużą moc modelu oraz jego eleganckie wykonanie.

 

 

 

 

MPM MKE-06

 

Płyta indukcyjna MPM MKE-06 to bardzo nowoczesne urządzenie, które dzięki swoim małym gabarytom zmieści się w każdej kuchni. Model ten powstał z myślą o niewielkich kawalerkach. Wymiary produktu to: wysokość – 6 cm, szerokość – 30 cm i głębokość – 38 cm.

Obsługa sprzętu jest bardzo prosta, co jest zasługą dotykowego panelu sterowania z wyświetlaczem LED. Poinformuje Cię on o temperaturze, godzinie i czasie pracy. Ciekawym dodatkiem jest funkcja minutnika, która pozwala na programowanie timera do 180 minut. Również dobór temperatury nie będzie problemem, bowiem przy pomocy jednego przycisku będziesz mógł ustawić siłę grzania od 60 st. C. do 240 st. C.

Gotowanie na płycie indukcyjnej jest bardzo bezpieczne, gdyż podgrzewany jest tylko obszar na palniku wykonanym z czarnego szkła. Zmniejsza to ryzyko poparzenia się. Co więcej model ten automatycznie wykrywa naczynie, co pomoże Ci w oszczędzaniu energii elektrycznej.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pozytywne. Wiele osób doceniło urządzenie za opcję blokady przycisków, co sprawi, że Twoje dziecko nie uruchomi kuchenki przez przypadek.

 

 

 

 

Esperanza EKH006

 

Urządzenie Esperanza EKH006 to bardzo wydajna i elegancka płyta indukcyjna jednopalnikowa w dobrej cenie, która dobrze wpasuje się do niewielkiej kuchni. Wymiary prezentowanego produktu to: głębokość – 33 cm, szerokość – 28 cm i wysokość – 7 cm.

Podobnie jak wiele innych kuchenek indukcyjnych, model ten podgrzewa tylko powierzchnię palnika, co zmniejsza ryzyko poparzenia się. Dużą zaletą produktu jest automatyczne wykrywanie naczynia, co pozwoli Ci na oszczędność energii, gdy gotujesz w małym garnku. Co więcej, sprzęt ten posiada elektroniczny panel sterowania, który jest bardzo prosty w obsłudze. Dzięki temu bez trudu wybierzesz jedną z 4 funkcji gotowania lub ustawisz temperaturę, której zakres waha się od 60 st. C. do 270 st. C.

Powierzchnia do gotowania została wykonana z matowego, czarnego szkła krystalicznego, co czyni ją odporną na uderzenia i otarcia. Nie musisz się zatem obawiać, że znajdujący się na palniku garnek porysuje płytę.

Opinie użytkowników o tym modelu są bardzo pochlebne. Wielu konsumentów doceniło elegancki wygląd kuchenki, niską cenę oraz możliwość zaprogramowania czasu gotowania.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...