Najlepsza kuchenka indukcyjna Amica

Ostatnio aktualizowane: 28.06.20

 

Jaką kuchenkę indukcyjną Amica wybrać?

 

Kuchenki indukcyjne to urządzenia, które bardzo szybko zyskują na popularności. Wiąże się to z faktem, że bardzo łatwo się je obsługuje, a także dlatego, że indukcja jest energooszczędna i dobrze się prezentuje. Jeżeli również myślisz o zaopatrzeniu się w taki produkt, to na początku zapoznaj się z naszym artykułem. Wyjaśniliśmy w nim dokładnie, co jest najważniejsze podczas wybierania urządzenia tego typu. Na końcu dodaliśmy opisy kilku interesujących kuchenek.

 

 

Najlepsza kuchenka indukcyjna w 2020 roku jest bezpieczna. Warto kupić model, z zabezpieczeniami, które ochronią nas w różnych przypadkach. Sygnalizacja, że kuchenka jest włączona, pozwala na oszczędności. Często, bardziej innowacyjne sprzęty, same wyłączają się po kilkunastu sekundach bezczynności – gdy nie wykryją garnka. . Warto wybrać zabezpieczenie przed niekontrolowaną zmianą ustawień, szczególnie kiedy dzieci spędzają w kuchni dużo czasu.

Niektóre osoby nie decydują się na zakup kuchenki indukcyjnej, ponieważ myślą, że ma ona bardzo skomplikowany system obsługi. Istnieją jednak dwa typy obsługi: dotykowy oraz suwakowy. Jeżeli nie lubisz nowoczesnych, dotykowych rozwiązań, to postaw na wersję suwakową, aczkolwiek wielu producentów odchodzi od takiego rozwiązania.

Według wielu osób dobre kuchenki indukcyjne mają dobry piekarnik. Jest to element często pomijany podczas kupowania sprzętu tego typu. Przed zakupem powinniśmy przyjrzeć się, czy piekarnik jest wystarczająco duży – pojemność ok. 60 l. Ważne są również różnorodne funkcje, jak termoobieg, które pozwolą nam na przygotowanie ulubionych dań. Jednak nie zawsze piekarnik jest niezbędny, jeśli szukasz urządzenia dodatkowego (masz już np. kuchnię gazową z piekarnikiem), oczywiste jest, że piekarnik jest zbędny.

Standardowa wersja ma 4 pola grzewcze. Jeżeli mamy małą kuchnię, to równie dobrze możemy wybrać produkt z 2 polami grzewczymi. Wiele nowoczesnych sprzętów nie ma sprecyzowanych pól grzewczych, więc możemy umieścić naczynia w każdym miejscu. Najlepsze kuchenki indukcyjne są wyposażone w regulację mocy, najlepiej na kilku poziomach.

 

 

Kuchenki indukcyjne Amica – ranking

 

 

Amica 618IES3.474HTAKDPQ(XX) 

 

Amica 618IES3.474HTAKDPQ(XX) to kuchenka (płyta indukcyjna i piekarnik), która sprawdzi się w każdej kuchni – moc całkowita to 10,5 kW.  Sprzęt ma 4 pola grzejne z regulacją mocy. Zarówno piekarnik, jak i płyta ma system regulacji pracy. Specjalny programator pozwala nam wybrać czas gotowania i daje nam sygnał dźwiękowy po jego zakończeniu.

Jest to bardzo bezpieczny sprzęt. Piekarnik (pojemność 66 l) został wyposażony w prowadnice teleskopowe, które sprawnie działają nawet przy dużym obciążeniu. Frontalna szyba została skonstruowana w taki sposób, że jest zupełnie zimna podczas pieczenia. Dlatego nie musimy się obawiać, że biegające dziecko się o nią poparzy.

Kuchenka bardzo dobrze się prezentuje. Ze względu na łatwe czyszczenie będzie wyglądać tak samo dobrze nawet po wielu użyciach. Użytkownicy cenią sobie bezpieczeństwo oraz fakt, że kuchenka nie zajmuje zbyt dużo miejsca w kuchni (60 cm szerokości) i jest bardzo bezpieczna.

 

 

 

 

Stalgast 770351 

 

Chcielibyśmy zaprezentować Stalgast 770351 – jest to kuchenka indukcyjna w dobrej cenie, która pomoże Ci ograniczyć zużycie energii do nawet 60%. Jest to bardzo bezpieczne urządzenie. Pole grzewcze wyłącza się w momencie, kiedy ściągamy z niego naczynie. Dlatego mamy pewność, że się nie poparzymy. Moc modelu to 3,5 kW.

Urządzenie ma specjalną funkcję PowerBoost, która sprawia, że kuchenka bardzo szybko podgrzeje nasze danie. W rezultacie nie będziemy musieli zbyt długo czekać. Większość kuchenki jest wykonana ze stali nierdzewnej, co oznacza, że nie ulegnie ona łatwo zniszczeniu.

Sprzęt nie zajmuje zbyt dużo miejsca w kuchni. Sterowanie nim jest intuicyjne, więc wybranie odpowiedniego przycisku nie będzie problematyczne. Specjalny wyświetlacz pokazuje nam wszystkie wybrane opcje. Użytkownikom podobają się kompaktowe wymiary oraz możliwość zaoszczędzenia energii.

 

 

 

 

Bartscher IK 3341 

 

Bartscher IK 3341 to kuchenka indukcyjna, która ma aż 10 poziomów mocy. Wybór odpowiedniego z nich zależy od nas oraz od dania, jakie przygotowujemy. Kuchenka ma specjalną funkcję, która chroni urządzenie przed przegrzaniem, więc możemy czuć się bezpiecznie. Elektroniczny panel sterujący obsługuje się bardzo łatwo. Dlatego wybór odpowiedniej opcji nie jest wyzwaniem.

Kuchenka ma 3 palniki, dwa duże oraz jeden mały. Największy z nich może być używany osobno. Wyświetlacz cyfrowy jest bardzo przejrzysty i pokazuje wszystkie dostępne funkcje. Powierzchnia grzewcza została wykonana ze szkła. Z kolei obudowa to tworzywo sztuczne. Całość prezentuje się bardzo elegancko.

Warto wspomnieć, że kuchenka ma funkcję timera, a maksymalny czas, jaki możemy ustawić to 180 minut. Użytkownicy donoszą, że wybrali prezentowany model ze względu na ciekawy design oraz możliwość używania jednego pola bez kontaktu z pozostałymi dwoma. Osoby, które zaopatrzyły się w sprzęt, uważają, że jest on bardzo solidnie wykonany.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status