Najlepsza kuchenka gazowa z piekarnikiem

Ostatnio aktualizowane: 14.08.20

 

Jaką kuchenkę gazową z piekarnikiem wybrać?

 

Wiele osób staje przed dylematem – jaką płytę oraz piekarnik wybrać, by zapewnić sobie wydajną i bezpieczną pracę. Z kuchenki korzystamy codziennie, jest to najczęściej eksploatowany sprzęt w kuchni, w związku z tym musi być solidny.  Dlatego, aby ułatwić Ci zakup dobrej jakości produktu, przygotowaliśmy ten oto poradnik. Dzięki lekturze artykułu dowiesz się, jakie powinny być najlepsze kuchenki gazowe z piekarnikiem oraz jak je znaleźć.

 

 

W pierwszej kolejności zwróć uwagę na wielkość interesującego Cię modelu. Urządzenie należy dobierać pod kątem własnych potrzeb oraz ograniczeń w metrażu, jakim dysponujemy.  Na rynku znajdziesz sprzęty kompaktowe do 50 cm, standardowe o szerokości 60 cm, a także modele powiększone, które mają szerokość 90 cm, a nawet 120 cm. Im więcej wynosi ta wartość, tym większa jest płyta, a tym samym piekarnik. Jeśli dużo gotujesz, ciekawym rozwiązaniem będzie zakup kuchenki o szerokości 90 cm z 5-6 palnikami. Użytkownikom, którzy mają mały metraż pokoju polecamy z kolei kompaktowe rozwiązania liczące od 2 do 3 pól grzewczych.

Duże znaczenie ma również sposób zasilania modelu. Najpopularniejszym urządzeniem są kuchenki gazowe, w których płyta i piekarnik zasilane są gazem ziemnym lub przy pomocy butli z gazem propan-butan. Drugim typem urządzeń są rozwiązania gazowo-elektryczne, w których to piekarnik zasilany jest przy pomocy energii elektrycznej. Ciekawą propozycją są kuchenki kombinowane. W takich sprzętach płyta ma palniki zasilane prądem i przynajmniej jeden palnik zasilany gazem. Natomiast piekarnik jest elektryczny.

Bardzo ważne jest to, aby zapewnić sobie nie tylko wydajną, ale też bezpieczną pracę. Dlatego urządzenie na gaz musi posiadać zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu. Polega ono na tym, że po zalaniu palnika czy wskutek większego podmuchu powietrza, płomień jest zagaszany, a gaz automatycznie odcinany. Takie zabezpieczenie stosowane jest w płytach oraz piekarnikach.

Skoro już wiesz, czym cechuje się najlepsza kuchenka gazowa z piekarnikiem w 2020 roku, to zachęcamy do zapoznania się z niewielkim zestawieniem, w którym opisaliśmy 3 produkty.

 

 

Kuchenki gazowe z piekarnikiem – ranking

 

 

Electrolux EKK54552OX

 

Jeśli zastanawiasz się nad remontem kuchni oraz wymianą znajdującej się w niej kuchenki, polecamy Ci zainwestowanie w model Electrolux EKK54552OX. Sprzęt ten stanowi połączenie płyty gazowej oraz piekarnika elektrycznego. Prezentowany model jest wolnostojący.

Dużą zaletą urządzenia jest klasa energetyczna A. Oznacza to, że w czasie gotowania oraz pieczenia model zużywa o 10% mniej prądu niż kuchenki w gorszej klasie energetycznej. Na płycie umieszczono 4 palniki, które obsługuje się przy pomocy pokręteł na froncie. Pojemność piekarnika wynosi 54 l, więc bez trudu przygotujesz w nim dużą ilość ciasteczek i innego jedzenia. Z kolei moc wynosząca 2046,3 W gwarantuje wydajną pracę. Wymiary produktu wynoszą: wysokość – 85,5 cm, szerokość – 50 cm i głębokość – 60 cm. Za sprawą specjalnych zabezpieczeń, drzwi od piekarnika są chłodne, zatem minimalizuje to ryzyko poparzenia.

Wielu konsumentów doceniło elegancki wygląd oraz dużą wydajność pracy. Z kolei drzwi piekarnika można zdjąć, co ułatwia usuwanie zabrudzeń.

 

 

 

 

Beko CSG 52020 FW

 

Kuchenka Beko CSG 52020 FW to godny polecenia model, który sprawdzi się w każdej kuchni. Na konstrukcję składa się płyta gazowa z 4 palnikami oraz piekarnik elektryczny. Obsługa prezentowanego urządzenia jest bardzo prosta, a co ważniejsze w pełni bezpieczna.

Zapalarka znajdująca się na płycie jest zintegrowana z palnikami, zatem rozpoczęcie pracy zajmuje kilka sekund. Wszystkie pokrętła ulokowane są na przodzie kuchenki, co zapewnia nam łatwy dostęp do nich. Poniżej znajduje się piekarnik o pojemności 60 l. Tradycyjny front dobrze chroni nas przed zbyt wysoką temperaturą i minimalizuje ryzyko poparzenia się. Do tego, cała konstrukcja posiada wiele zabezpieczeń, takich jak opcja automatycznego odcięcia dopływu gazu oraz liczne prewencje wycieku substancji. Wymiary całej konstrukcji wynoszą: wysokość – 85 cm, szerokość – 50 cm i głębokość – 60 cm.

Eleganckie wykonanie oraz duża wydajność pracy to główne zalety, które docenili konsumenci. Zdaniem zadowolonych klientów, kuchenka dobrze sprawuje się w domach, gdzie dużo się gotuje.

 

 

 

 

MPM 51-KGF-15

 

Wszystkim, którzy poszukują eleganckiej kuchenki, sugerujemy zapoznanie się z ofertą modelu MPM 51-KGF-15. Jest to bardzo funkcjonalny sprzęt wolnostojący, który składa się z płyty gazowej z 4 palnikami oraz piekarnika elektrycznego. Taki zestaw, ze względu na swoje neutralne, białe barwy, dobrze sprawdzi się w każdym typie pomieszczeń.

Na płycie umieszczono emaliowany ruszt. Element ten cechuje się dużą trwałością oraz stabilnością, a co więcej, łatwo utrzymać go w czystości. Piekarnik ma pojemność 54 l, co pozwala na przygotowanie wielu dużych potraw w jego wnętrzu. Poza tym ścianki zostały pokryte specjalną powłoką, do której nie przylega tłuszcz oraz kawałki jedzenia. Sprawia to, że utrzymanie produktu w czystości jest bardzo proste i nie wymaga użycia silnych chemikaliów. Na uwagę zasługuje podwójna szyba, która dobrze chroni nas przed poparzeniem się. Urządzenie posiada liczne zabezpieczenia, takie jak ochrona przed wypłynięciem gazu.

Według konsumentów ta elegancka i dobrze wykonana kuchenka gazowa z piekarnikiem w dobrej cenie, to godny polecenia sprzęt, który powinien się znaleźć w każdym domu.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status