Najlepsza kuchenka elektryczna jednopalnikowa 2000 W

Ostatnio aktualizowane: 28.02.20

 

Jaką kuchenkę elektryczną jednopalnikową 2000 W wybrać?

 

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie kuchni bez kuchenki, na której ugotujemy ulubione dania. Ostatnio dużą popularnością cieszą się modele elektryczne, gdyż są komfortowe w użyciu i mają nowoczesny wygląd. Tego typu urządzenie posłuży nam przez kilka, a nawet kilkanaście lat, dlatego jego wybór powinien być przemyślany. W niniejszym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupów oraz czym powinny się cechować najlepsze jednopalnikowe kuchenki elektryczne o mocy 2000 W.

 

 

W sprzedaży dostępnych jest kilka rodzajów kuchenek elektrycznych, wśród których wyróżniamy płyty żeliwne, ceramiczne lub indukcyjne. Pierwszy rodzaj jest zdecydowanie najprostszy i najtańszy, jednak wystające, żeliwne grzałki są mało komfortowe i trudno je utrzymać w czystości. Płyty ceramiczne mają idealnie gładką powierzchnię, a grzałki ukryte są pod powierzchnią. Dzięki temu całość elegancko się prezentuje. Modele indukcyjne są bardzo nowoczesne, gdyż nagrzewają jedynie naczynie, a nie całą powierzchnię płyty. Są także proste w utrzymaniu, gdyż można je szybko i łatwo wyczyścić.

Przed zakupem warto przemyśleć wielkość kuchenki. Jeśli mieszkasz samodzielnie lub bardzo rzadko gotujesz, dobrym rozwiązaniem będzie nabycie modelu z jednym palnikiem. Jeśli jednak masz dużą rodzinę, dla której często przygotowujesz posiłki, zdecyduj się na model dwu- lub czteropalnikowy.

Istotne są również zabezpieczenia gwarantujące bezpieczeństwo użytkowania kuchenki. Płyty indukcyjne i ceramiczne nie wytwarzają otwartego ognia, dzięki czemu ich używanie jest mniej ryzykowne. Dodatkowo najlepsza jednopalnikowa kuchenka elektryczna 2000 W w 2020 roku może być wyposażona w system chłodzenia obudowy, funkcję blokującą jej przypadkowe uruchomienie czy automatyczne wyłączanie przy zbyt długiej pracy.

Wybrany przez nas model powinien mieć również szereg opcji, które ułatwią jego użytkowanie. Najbardziej przydatna jest funkcja podtrzymywania ciepła, która pozwala zachować stałą temperaturę w naczyniu, a także timer zatrzymujący grzanie po upływie ustawionego czasu. Pomocna jest również funkcja opóźnionego startu czy przyspieszone nagrzewanie. Sprawdźmy także, czy wybrany model ma intuicyjny, łatwy w obsłudze panel, który ułatwia korzystanie z urządzenia.

 

 

Kuchenki elektryczne jednopalnikowe 2000 W – Ranking

 

 

Esperanza EKH005 

 

Esperanza EKH005 to jednopalnikowa kuchenka elektryczna 2000 W w dobrej cenie, dzięki której oszczędzisz energię oraz czas na przyrządzanie ulubionych potraw.

Jest to sprzęt indukcyjny, który nagrzewa się wyłącznie w miejscu zetknięcia z naczyniem. Urządzenie wyposażone jest w szereg przydatnych funkcji, dzięki którym możemy wybrać temperaturę i tryb gotowania. Odbywa się to poprzez naciśnięcie tylko jednego przycisku. Do wyboru mamy 5 funkcji gotowania, a także 8 poziomów grzania. Temperaturę można regulować w zakresie od 60 st. C do 270 st. C.

Przyrządem steruje się przy użyciu dotykowego panelu z wyświetlaczem, na którym znajdują się informacje odnośnie mocy, temperatury i czasu pracy. Przy jego pomocy obsłużymy także wbudowany minutnik. Kuchenka wykonana jest z czarnego, matowego szkła krystalicznego i wyposażona jest w jedno pole grzewcze o średnicy 22 cm. Sprzęt posiada również opcję automatycznego wyłączania w przypadku wykrycia nieodpowiedniego naczynia. Jak podkreślają konsumenci, jest to bardzo solidny sprzęt dostępny za rozsądną cenę.

 

 

 

 

Eldom PH30 Oreya

 

Osobom zainteresowanym kupnem jednopalnikowej kuchenki elektrycznej o mocy 2000 W polecamy model Eldom PH30 Oreya. Jest to funkcjonalne urządzenie pozwalające na wygodne i szybkie przygotowywanie ulubionych posiłków.

Przyrząd ma szereg przydatnych funkcji, wśród których na uwagę zasługuje płynna regulacja poziomu ciepła. Dzięki niej możemy dostosować temperaturę do rodzaju przygotowywanej potrawy. Z kolei zastosowanie opcji szybkiego nagrzewania sprawia, że kuchenka jest gotowa do użytku już w kilkanaście sekund od uruchomienia.

Model ten wykonany jest z ceramiki i metalu. Kuchenka ma płytę z palnikiem o średnicy 20 cm oraz antypoślizgowe, gumowe nóżki zapobiegające przesuwaniu się sprzętu po blacie i zapewniające bezpieczne gotowanie. Dodatkowo sprzęt wyposażony jest w lampki kontrolne, które pozwalają na monitorowanie przebiegu gotowania. Jak podkreślają konsumenci, urządzenie Eldom PH30 Oreya to łatwy w obsłudze sprzęt, który sprawdza się w każdej kuchni.

 

 

 

 

Severin 1071

 

Kuchenka Severin 1071 to nowoczesne urządzenie o mocy 2000 W, które pozwoli nam na przyrządzenie ulubionych dań w każdych warunkach. Dzięki niewielkim wymiarom i mobilności sprzęt możemy zabrać ze sobą na działkę, na wakacje czy do biura.

Jednopalnikowa płyta indukcyjna ma pole grzewcze o średnicy 22 cm. Płyta nagrzewa się wyłącznie w miejscu zetknięcia z naczyniem. A w przypadku umieszczenia nieodpowiedniego garnka kuchenka samoczynnie się wyłącza.

Przyrządem steruje się przy użyciu dotykowego panelu znajdującego się w przedniej części. Dużą zaletą kuchenki jest funkcja timer, która pozwala na ustawienie czasu gotowania, po upłynięciu którego sama się wyłączy. Konsumenci zgodnie uznają, że przyrząd Severin 1071 jest funkcjonalny, łatwy w czyszczeniu i solidnie wykonany. Wśród jego największych zalet wymienia się także intuicyjną obsługę.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status