Najlepsza kuchenka elektryczna dwupalnikowa do zabudowy

Ostatnio aktualizowane: 26.04.19

 

Jaką kuchenkę elektryczną dwupalnikową do zabudowy wybrać?

 

Kuchenka stanowi nieodłączny element wyposażenia każdej kuchni, a w dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na modele elektryczne. Dużą popularnością cieszą się także wersje do zabudowy, gdyż nowocześnie się prezentują i dzięki temu, że są oddzielone od piekarnika, zapewniają więcej przestrzeni i lepszą organizację pracy. W niniejszym artykule podpowiadamy, czym charakteryzują się najlepsze dwupalnikowe kuchenki elektryczne do zabudowy oraz jak wybrać odpowiedni model.  

Wyróżnia się trzy rodzaje płyt elektrycznych: ceramiczne, indukcyjne i żeliwne. Pierwszy rodzaj jest bardzo elegancki i charakteryzuje się idealnie gładką powierzchnią. Grzałki tego modelu ukryte są pod powierzchnią płyty, dzięki czemu całość jest bardzo łatwa w czyszczeniu. Drugi typ – indukcyjny – jest bardzo innowacyjny – grzanie odbywa się tutaj na zasadzie indukcji, co oznacza, że ciepło wytwarzane jest w momencie zetknięcia się naczynia z powierzchnią płyty. Ciepło nie ucieka poza garnek, dlatego nie musimy obawiać się o oparzenia. Najstarszą konstrukcją jest wersja żeliwna, mająca pola grzewcze wystające ponad powierzchnię płyty.

Nabywając nową kuchenkę, naszą uwagę powinniśmy skupić na kwestiach bezpieczeństwa, szczególnie jeśli mamy małe dzieci. Płyty ceramiczne i indukcyjne nie wytwarzają otwartego ognia, ich używanie jest zatem zdecydowanie mniej ryzykowne. Wybrany model może być wyposażony w funkcję blokującą jego przypadkowe uruchomienie. Warto też wybrać sprzęt ze wskaźnikiem ciepła resztkowego.

Przemyślmy także to jak duża powinna być nasza kuchenka. W mniejszych kuchniach doskonale sprawdzi się płyta z dwoma palnikami, jest to również dobre rozwiązanie dla dwuosobowych rodzin oraz dla osób, które rzadko gotują. Jeśli jednak Twoje gospodarstwo domowe liczy więcej osób, a Ty jesteś miłośnikiem przyrządzania pysznych i wymyślnych potraw, lepszym wyborem będzie wersja cztero- lub pięciopalnikowa. Coraz więcej osób, aby zwiększyć funkcjonalność kuchni kupuje po dwa palniki indukcji, kuchenki ceramicznej oraz gazowej.

Najlepsza dwupalnikowa kuchenka elektryczna do zabudowy w 2019 roku ma również szereg dodatkowych funkcji, które usprawniają jej użytkowanie. Wśród najbardziej przydatnych możemy wyróżnić timer, który wyłącza grzanie po upływie określonego czasu czy opcja podtrzymywania ciepła, pozwalająca utrzymać stałą temperaturę w naczyniu.

 

 

Kuchenki elektryczne dwupalnikowe do zabudowy – Ranking

 

 

Beko HDMI 32400 DTX 

 

Beko HDMI 32400 DTX to indukcyjna płyta kuchenna, która pozwoli na szybkie i bezpieczne przygotowanie ulubionych potraw, przy jednoczesnym niskim zużyciu energii.

Produkt ten ma szerokość 30 cm i wyposażony jest w dwa pola grzewcze. Urządzeniem steruje się przy pomocy panelu dotykowego, umieszczonego w przedniej części. Model ten ma liczne zabezpieczenia, które sprawiają, że nie stanowi zagrożenia. Jest to na przykład funkcja automatycznego wyłączania, dzięki której nie musimy martwić się o przypalony garnek, a także blokada przed dziećmi oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem czy automatyczne wyłączenie w momencie zalania płyty. Dzięki zastosowaniu technologii indukcyjnej, płyta nagrzewa się wyłącznie w miejscu zetknięcia z naczyniem, nie ma więc ryzyka poparzenia się.

Sprzęt wyróżnia innowacyjna technologia Booster, która oznacza, że płyta nagrzewa się do maksymalnej temperatury, a potem stopniowo się wychładza. Dzięki temu możemy przygotować swoje ulubione dania znacznie szybciej. Płyta Beko HDMI 32400 DTX to chętnie wybierany przez konsumentów model, którzy cenią jego funkcjonalność.

 

 

 

 

Akpo PKA 30830

 

Dwupalnikowa kuchenka elektryczna do zabudowy w dobrej cenie to nieodłączny element wyposażenia każdej, niewielkiej kuchni. Bardzo praktycznym urządzeniem jest model Akpo PKA 30830, który posiada niezbędne atesty bezpieczeństwa, spełnia wysokie wymagania techniczne oraz zapewnia niezawodność podczas użytkowania.

Płyta wyposażona jest w 2 pola grzejne, którymi steruje się przy użyciu panelu dotykowego. Sprzęt ma liczne zabezpieczenia, w tym między innymi blokadę przed zmianą ustawień. Dzięki temu unikniemy przypadkowej zmiany mocy czy całkowitego wyłączenia płyty podczas gotowania. Urządzenie ma również zabezpieczenie przed dziećmi, pozwalające na zablokowanie wszystkich przycisków.

Produkt dostępny jest w kolorze czarnym i cechuje się bardzo klasycznym wzornictwem. Dzięki temu pasuje zarówno do nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych kuchni. Dzięki zastosowaniu płyty ceramicznej całość ma gładką powierzchnię i jest niezwykle łatwa w utrzymaniu w czystości. Jak podkreślają konsumenci, płyta Akpo PKA 30830 to bardzo sprzęt, który znajdzie zastosowanie w każdej kuchni.

 

 

 

 

Amica PI3510U 

 

Jeśli szukasz wysokiej klasy płyty grzewczej, wyróżniającej się nowoczesnymi rozwiązaniami i wygodą użytkowania, koniecznie zapoznaj się z modelem Amica PI3510U.

Jest to model indukcyjny, wyposażony w funkcję Booster, dzięki której pole grzejne osiąga maksymalną temperaturę w bardzo krótkim czasie. Dzięki temu przygotujemy ulubione dania szybciej i sprawniej, a posiłek nie straci wartości odżywczych.

Urządzeniem steruje się przy użyciu panelu dotykowego, który pozwala na zwiększenie lub zmniejszenie mocy grzania. Ma on również wygodny wskaźnik ciepła resztkowego, informujący o poziomie nagrzania palnika. Sprzęt jest także bezpieczny dzięki zastosowaniu blokadzie włączenia przez dzieci. Na uwagę zasługuje również opcja podtrzymywania ciepła, utrzymująca temperaturę w garnku na poziomie około 65 stopni. Według konsumentów, sprzęt Amica PI3510U jest wygodny w użytkowaniu i bardzo funkcjonalny.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...