Najlepsza kostkarka do lodu gastronomiczna

Ostatnio aktualizowane: 12.08.20

 

Jaką kostkarkę do lodu gastronomiczną wybrać?

 

Nie ważne, czy jest lato czy zima, kostki lodu zawsze są przydatne, chociażby po to, żeby zaserwować naszym gościom drinka. Dlatego warto zaopatrzyć się w urządzenie do kostek do lodu. Przyda się ono, gdy będziemy chcieli przygotować orzeźwiającą lemoniadę lub drinka. Wiedz jednak, że kostkarki do lodu nie są zbyt popularnym wyposażeniem kuchni, dlatego mało kto wie, jak kupić dobre urządzenie. W związku z tym polecamy Ci lekturę naszego poradnika. Dowiesz się z niego, na co zwrócić uwagę oraz jakie cechy powinny mieć najlepsze gastronomiczne kostkarki do lodu. Ponadto zawarty na końcu artykułu ranking pomoże Ci podjąć decyzję.

 

 

W pierwszej kolejności przeanalizuj gabaryty interesującego Cię modelu. Sprzęty wolnostojące zabierają znacznie więcej miejsce niż maszyny przeznaczone do zabudowy. Równocześnie cechują się dużą wydajnością. Dlatego wiele osób, które posiada przestronną kuchnię decyduje się na ich zakup. Ponadto, dodatkowa maszyna na pewno przyda się konsumentom, którzy często organizują przyjęcia. Otrzymany lód może być użyty do lemoniady, wody lub napojów alkoholowych. Sprzęty do zabudowy, zazwyczaj stanowią część lodówki. Choć cechuje je mniejsza wydajność, zajmują mniej miejsca.

Ciekawą opcją, którą powinna mieć Twoja kostkarka jest kruszenie lodu. Dzięki tej funkcji będziesz w stanie przygotować smaczne desery. Co więcej, obróbka otrzymanych kostek jest dość ciężkim zadaniem, które może zająć dużo czasu.

Jeśli interesuje Cię najlepsza gastronomiczna kostkarka do lodu w 2020 roku to dobrze, by maszyna miała opcję wyboru wielkości otrzymanych kostek. Pomoże Ci to dostosować otrzymany lód do przygotowywanych napojów czy potraw. Jeśli planujesz podać duży dzban lemoniady, duże zamrożone sześciany będą mile widziane. Jednak do przygotowanego niewielkiego drinka nadawać się będą tylko małe kostki.

Warto abyś zwrócił uwagę na wydajność maszyny, którą pragniesz zakupić. Niestety, niektóre sprzęty na rynku są w stanie przygotować kilka gram lodu w dość długim czasie. Stanowczo odradzamy taki typ urządzeń. Warto wydać kilka złotych więcej i zakupić urządzenie, które będzie w stanie wytworzyć kilka kilogramów lodu na dobę. Docenią to szczególnie osoby mieszkające w gorących regionach Polski.

 

 

Kostkarki do lodu gastronomiczne – ranking

 

 

Clatronic EWB 3526 

 

Szukając wydajnej kostkarki, która pomoże Ci przetrwać wysokie temperatury latem, warto zastanowić się nad zakupem Clatronic EWB 3526. Jest to bardzo nowoczesne urządzenie, które jest w stanie przygotować do 15 kg kostek lodu w ciągu 24 h. Tak duża wydajność na pewno okaże się przydatna w czasie organizowanie przyjęć. Warto dodać, że jest to bardzo uniwersalna maszyna, zatem można jej używać w biurach, lokalach gastronomicznych, a nawet w domu.

Atutem modelu jest wskaźnik LED, które informuje użytkownika o tym, czy pojemnik jest zapełniony lub czy należy dolać wody. Wszystkie komunikaty są wyraźne i widoczne, zatem obsługa prezentowanej maszyny jest bardzo prosta. Nawet osoby starsze nie będą miały problemu z użytkowaniem sprzętu. Ta wydajna gastronomiczna kostkarka do lodu w dobrej cenie ma pojemność 2,2 l. Co więcej, za sprawą wbudowanego wyłącznika, który sam się aktywuje po zakończeniu pracy, urządzenie jest energooszczędne. Wymiary modelu to: szerokość – 39 cm, wysokość – 37 cm i głębokość – 29, zaś waga urządzenia to 10,8 kg.

Opinie konsumentów o tej kostkarce są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło dużą moc, która wynosi 150 W, co sprawia, że sprzęt cechuje się dużą wydajnością.

 

 

 

 

Profi Cook EWB 1007

 

Model Profi Cook EWB 1007 to nowoczesna kostkarka do lodu, która znajdzie zastosowanie w biurach, na kempingu, w niewielkich lokalach gastronomicznych, a nawet domach. Maszyna szczególnie przyda się w okresie letnim, gdy serwowanie drinków, wody czy lemoniady z lodem pomoże nam się ochłodzić i przetrwać upały.

Cała aparatura została wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Gwarantuje to dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne i długowieczność urządzenia. Przygotowanie kostek lodu jest bardzo proste, wystarczy umieścić wodę w modelu i przycisnąć przycisk startu. Za sprawą łatwej obsługi, nawet osoby starsze nie będą miały problemu z użytkowaniem. Zbiornik napełniany jest wodą pitną, co zapewnia bezpieczeństwo użytkowania. Pojemność pojemnika to 1,8 l. Wydajność kostkarki jest bardzo duża, bowiem w ciągu 24 h, wytwarza ona od 10 kg do 15 kg lodu.

Opinie konsumentów są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło cichą pracę maszyny. Co więcej, przygotowany lód łatwo przenosić, gdyż urządzenie posiada specjalną szufladę do wyjmowania kostek.

 

 

 

 

Caso 03301

 

Elegancka i wydajna kostkarka Caso 03301 jest ciekawą propozycją dla osób szukających urządzeń do lodu. Model ten może być używany w wielu miejscach, takich jak biura, restauracje, bary, a także domy prywatne. Maszyna pozwala na wytworzenie dużej ilości lodu, co zostanie docenione przez użytkowników podczas upalnych letnich dni.

W ciągu 10 minut sprzęt jest w stanie przygotować około 9 kostek. Warto dodać, że w dowolnym momencie pracy maszyny, masz możliwość zmienić rozmiar uzyskanego sześcianu. Dzięki temu będziesz w stanie dostosować jego rozmiar do ilości podawanego napoju. Do dzbana z lemoniadą możesz wrzucić nieco większe kostki niż do drinków. Pełnię bezpieczeństwa gwarantuje funkcja automatycznego wyłączenia silnika, po zakończeniu pracy lub dłuższym bezruchu produktu. Pojemność zbiornika to aż 3,1 l.

Opinie konsumentów o zaprezentowanym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło wytrzymałą konstrukcję. Dzięki użyciu tylko najwyższej jakości materiałów, w tym stali, obudowa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i wstrząsy. Z tego powodu, inwestycja w kostkarkę wystarczy Ci na kilka lat.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status