Najlepsza kostkarka do lodu domowa

Ostatnio aktualizowane: 23.09.18

 

Jaka kostkarka do lodu domowa jest najlepsza?

 

Gdy na zewnątrz jest upał, chętnie sięgamy po chłodne napoje, które gaszą nasze pragnienie. Dużym ułatwieniem jest tutaj posiadanie domowej kostkarki do lodu, która pozwoli na bardzo szybkie zamrożenie wody. Oferta rynkowa tego typu sprzętów jest dość szeroka, a poszczególne modele różnią się ceną i parametrami. Wybór z pewnością nie jest łatwy, dlatego przygotowaliśmy ten poradnik, który podpowie Ci, na co zwracać uwagę podczas zakupów. Na końcu zamieściliśmy także ranking, w którym znajdziesz trzy najlepsze domowe kostkarki do lodu.

 

 

Najważniejszą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę przy zakupie domowej kostkarki do lodu, jest jej wydajność. Parametr ten warto dobrać do indywidualnych potrzeb, gdyż na rynku dostępne są modele, które produkują bardzo dużo kostek lodu na dobę oraz takie, które wytwarzają ich znacznie mniej. Istotna jest tutaj także moc urządzenia, która idzie w parze z wydajnością. W przypadku mniejszych modeli jest to zazwyczaj do 200 W.

Przed zakupem warto przyjrzeć się także gabarytom sprzętu. Do użytku domowego najlepiej sprawdzą się mniejsze modele, które można łatwo przechowywać i bez problemu przenosić, na przykład na taras, czy do ogrodu. Jednak należy tutaj pamiętać, że zazwyczaj mniejsze kostkarki są droższe lub mniej wydajne.

Warto mieć na uwadze także czas potrzebny na przygotowanie pierwszej porcji lodu. Najczęściej długość cyklu mieści się w przedziale od 6 do 30 minut. Przed zakupem dobrze też sprawdzić, jakiej wielkości kostki będą wypadały z wybranego modelu. Standardowo mają one wagę od 10 do 35 gramów.

Nie bez znaczenia są również emitowane dźwięki. Najlepsza domowa kostkarka do lodu w 2018 roku pracuje bardzo cicho, co jest przydatną funkcją szczególnie wtedy, gdy jesteśmy posiadaczami kuchni otwartej na pokój. Co więcej, przy dużym zapotrzebowaniu na kostki lodu, warto zaopatrzyć się w model wyposażony w funkcję automatycznego wyłączania po skończonej pracy. W ten sposób produkt nie będzie pobierał bez potrzeby energii elektrycznej.  

 

 

Kostkarki do lodu domowe – Ranking

 

 

Clatronic EWB 3526 

 

W naszym rankingu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Clatronic EWB 3526. Jest to kompaktowa kostkarka do lodu, która przyda się zarówno w domu, jak i w biurze, czy małych punktach gastronomicznych.

Model ten jest niezwykle prosty w obsłudze, gdyż wystarczy jedynie wlać wodę i nacisnąć jeden przycisk. Wyposażony jest on w elektroniczny panel z kontrolkami LED, informującymi o gotowości urządzenia, zapełnieniu się pojemnika lodem lub konieczności dolania płynu. Obudowa posiada praktyczne okienko, dzięki któremu możemy podejrzeć pojemnik. Co więcej, sprzęt ma funkcję automatycznego wyłączenia, dzięki której oszczędzamy zużycie energii.

Urządzenie ma moc 150 W oraz pojemność 2,2 litra. Jego wymiary wynoszą: wysokość – 39 cm, szerokość – 37 cm i głębokość – 29 cm. Sprzęt waży 10,8 kg. Wraz z produktem otrzymamy zbiornik do lodu i łopatkę. Osoby, które zdecydowały się na zakup tego przyrządu cenią sobie jego wydajność i skuteczność. W swoich opiniach podkreślają, że model ten jest solidnie wykonany i cicho pracuje.

 

 

 

 

Electrolux 4055337903

 

Nasz ranking nie byłby kompletny bez modelu Electrolux 4055337903. Ta domowa kostkarka do lodu w dobrej cenie przeznaczona jest do szybkiej produkcji kostek i pasuje do wszelkich zamrażarek, zarówno tych do zabudowy, jak i wolnostojących.

Model ten posiada wbudowaną korbkę, dzięki której z łatwością wyjmiemy kostki lodu na zewnątrz, bez ich rozsypywania. Urządzenie dostępne jest w kolorze białym i posiada przezroczysty pojemnik, dzięki czemu możemy łatwo skontrolować jego zawartość.

Wymiary sprzętu wynoszą: długość – 24 cm, szerokość – 15 cm i wysokość – 13 cm. Jednorazowo można wytworzyć 32 kostki o wymiarach 1 cm x 1 cm x 1 cm. Szufladka mieści maksymalnie 96 kostek.

Opinie konsumentów o tym modelu są pozytywne. Doceniają oni jego łatwość obsługi, skuteczność oraz wysoką jakość połączoną z atrakcyjną ceną.

 

 

 

 

Ariete Gran Gelato 638

 

W naszym zestawieniu nie może zabraknąć również modelu Ariete Gran Gelato 638. Jest to urządzenie do robienia lodów, dzięki któremu w ciągu pół godziny przygotujemy 1 litr tego pysznego deseru. Produkt świetnie nadaje się także do robienia sorbetów oraz mrożonych jogurtów.

Obudowa urządzenia wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, gwarantującego jego trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Posiada ono trzy tryby pracy: mrożenie, mieszanie oraz mrożenie z mieszaniem. Model ten ma moc 35 W, a jego wymiary to: szerokość – 29,6 cm, wysokość – 30,3 cm i głębokość – 28,4 cm.

Dla klientów, którzy zakupili ten produkt, ważna okazała się jego wysoka jakość i trwałość, a także oryginalny wygląd. W swoich opiniach podkreślają, że sprzęt jest niezwykle prosty w obsłudze i idealnie sprawdza się na wszelkich imprezach i przyjęciach.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...