Najlepsza kostkarka do lodu domowa

Ostatnio aktualizowane: 24.10.20

 

Szukasz domowej kostkarki do lodu? Jeśli tak, jesteś w odpowiednim miejscu. Na naszej stronie znajduje się ranking, w którym umieściliśmy najlepsze produkty. Wszystkie modele, które opisaliśmy zdobyły wiele pozytywnych ocen Internautów. Dowodzi to, że jakość wykonania poszczególnych sprzętów jest bardzo dobra. Na pierwszym miejscu znalazła się domowa kostkarka do lodu Clatronic EWB 3526. Znajdzie ona zastosowanie także w punktach gastronomicznych. Urządzenie jest wydajne, więc nie trzeba zbyt długo czekać na przygotowanie kostek lodu. Sprzęt jest łatwy w obsłudze – wystarczy użyć jednego przycisku, aby rozpocząć pracę. Wskaźnik LED informuje o tym, kiedy należy uzupełnić wodę w zbiorniku – nie trzeba więc do niego zaglądać. Drugie miejsce w naszym rankingu zajęła domowa kostkarka do lodu Gorenje IMC1200B. Jest to model wyposażony w czujniki, które wstrzymują pracę sprzętu, kiedy w zbiorniku nie ma wody lub znajduje się w nim zbyt dużo kostek lodu. Minimalizuje to ryzyko awarii sprzętu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaka kostkarka do lodu domowa jest najlepsza?

 

Gdy na zewnątrz jest upał, chętnie sięgamy po chłodne napoje, które gaszą nasze pragnienie. Dużym ułatwieniem jest tutaj posiadanie domowej kostkarki do lodu, która pozwoli na bardzo szybkie zamrożenie wody. Oferta rynkowa tego typu sprzętów jest dość szeroka, a poszczególne modele różnią się ceną i parametrami. Wybór z pewnością nie jest łatwy, dlatego przygotowaliśmy ten poradnik, który podpowie Ci, na co zwracać uwagę podczas zakupów. Na końcu zamieściliśmy także ranking, w którym znajdziesz trzy najlepsze domowe kostkarki do lodu.

 

 

Najważniejszą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę przy zakupie domowej kostkarki do lodu, jest jej wydajność. Parametr ten warto dobrać do indywidualnych potrzeb, gdyż na rynku dostępne są modele, które produkują bardzo dużo kostek lodu na dobę oraz takie, które wytwarzają ich znacznie mniej. Istotna jest tutaj także moc urządzenia, która idzie w parze z wydajnością. W przypadku mniejszych modeli jest to zazwyczaj do 200 W.

Przed zakupem warto przyjrzeć się także gabarytom sprzętu. Do użytku domowego najlepiej sprawdzą się mniejsze modele, które można łatwo przechowywać i bez problemu przenosić, na przykład na taras, czy do ogrodu. Jednak należy tutaj pamiętać, że zazwyczaj mniejsze kostkarki są droższe lub mniej wydajne.

Warto mieć na uwadze także czas potrzebny na przygotowanie pierwszej porcji lodu. Najczęściej długość cyklu mieści się w przedziale od 6 do 30 minut. Przed zakupem dobrze też sprawdzić, jakiej wielkości kostki będą wypadały z wybranego modelu. Standardowo mają one wagę od 10 do 35 gramów.

Nie bez znaczenia są również emitowane dźwięki. Najlepsza domowa kostkarka do lodu w 2020 roku pracuje bardzo cicho, co jest przydatną funkcją szczególnie wtedy, gdy jesteśmy posiadaczami kuchni otwartej na pokój. Co więcej, przy dużym zapotrzebowaniu na kostki lodu, warto zaopatrzyć się w model wyposażony w funkcję automatycznego wyłączania po skończonej pracy. W ten sposób produkt nie będzie pobierał bez potrzeby energii elektrycznej.  

 

 

Kostkarki do lodu domowe – Ranking

 

 

Clatronic EWB 3526 

 

W naszym rankingu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Clatronic EWB 3526. Jest to kompaktowa kostkarka do lodu, która przyda się zarówno w domu, jak i w biurze, czy małych punktach gastronomicznych.

Model ten jest niezwykle prosty w obsłudze, gdyż wystarczy jedynie wlać wodę i nacisnąć jeden przycisk. Wyposażony jest on w elektroniczny panel z kontrolkami LED, informującymi o gotowości urządzenia, zapełnieniu się pojemnika lodem lub konieczności dolania płynu. Obudowa posiada praktyczne okienko, dzięki któremu możemy podejrzeć pojemnik. Co więcej, sprzęt ma funkcję automatycznego wyłączenia, dzięki której oszczędzamy zużycie energii.

Urządzenie ma moc 150 W oraz pojemność 2,2 litra. Jego wymiary wynoszą: wysokość – 39 cm, szerokość – 37 cm i głębokość – 29 cm. Sprzęt waży 10,8 kg. Wraz z produktem otrzymamy zbiornik do lodu i łopatkę. Osoby, które zdecydowały się na zakup tego przyrządu cenią sobie jego wydajność i skuteczność. W swoich opiniach podkreślają, że model ten jest solidnie wykonany i cicho pracuje.

Kostkarka do lodu Clatronic EWB 3526 ma następujące wymiary: szerokość – 39 cm, wysokość – 37 cm i głębokość – 29 cm, a jej waga wynosi 10,8 kg. Moc urządzenia jest równa 150 W.

Zalety
Przeznaczenie:

Prezentowana kostkarka do lodu znajdzie zastosowanie w wielu miejscach. Można jej używać w domu, jak również w biurze. Na jej zakup decydują się także właściciele punktów gastronomicznych.

Obsługa:

Aby przygotować kostki lodu wystarczy wlać wodę do zbiornika i nacisnąć jeden przycisk. Obsługa urządzenia nie jest więc skomplikowana.

Automatyczne wyłączanie:

Ogromnym atutem sprzętu jest to, że po zakończonej pracy automatycznie się wyłącza. W ten sposób można zaoszczędzić energię i zmniejszyć rachunki za prąd.

Wskaźnik LED:

Model jest wyposażony w praktyczny wskaźnik LED, który informuje o konieczności dolania wody czy zapełnionym pojemniku na kostki.

Obudowa:

Model ma wykonaną z dobrej jakości materiałów obudowę. Jest ona odporna na zarysowania i dobrze zabezpiecza ukryty w środku mechanizm.

Wady
Głośność:

W pojedynczych recenzjach konsumenci wskazują, że sprzęt jest głośny, przez co jego użytkowanie może się okazać męczące.

 

 

 

 

Gorenje IMC1200B  

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez domowej kostkarki do lodu GORENJE IMC1200B. Urządzenie ma wymiary: szerokość – 24,4 cm, głębokość – 37,3 cm i wysokość – 31,5 cm, a jego waga jest równa 9,7 kg. Pojemnik na wodę liczy 2,2 l. Moc modelu wynosi 120 W.

Jak podaje producent, sprzęt wytwarza do 12 kg kostek lodu w ciągu dnia. Możesz być pewny, że urządzenie dobrze spisze się podczas rodzinnych uroczystości czy imprez w gronie znajomych. Zaletą jest to, że można wybrać wielkość kostek, a tym samym dostosować je do naczynia, w których będą podawane. Kostkarka jest łatwa w obsłudze – wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby ją włączyć.

Zdaniem wielu konsumentów GORENJE IMC1200B to produkt, w który warto zainwestować. Model zajmuje stosunkowo mało miejsca, dzięki czemu nie musimy się obawiać o to, czy zmieści się w naszej kuchennej szafce. Sprzęt jest wydajny i cicho pracuje.

Kostkarka do lodu GORENJE IMC1200B ma moc równą 120 W. Produkt ma następujące wymiary: szerokość – 24,4 cm, głębokość – 37,3 cm i wysokość – 31,5 cm, i waży 9,7 kg.

Zalety
Czujnik:

Sprzęt jest wyposażony w 2 czujniki gwarantujące poprawne działanie kostkarki. Pierwszy automatycznie wyłącza urządzenie, jeśli w zbiorniku nie ma wody, a drugi wstrzymuje pracę, jeśli komora na kostki lodu jest przepełniona.

Wydajność:

W ciągu 10 minut sprzęt wytwarza 10 kostek lodu. Konsumenci twierdzą, że model bardzo dobrze spisuje się podczas różnego rodzaju uroczystości czy imprez.

Uzupełnianie zbiornika:

Sporo osób zapewnia, że uzupełnianie zbiornika jest łatwe. Otwór wlewowy jest odpowiednio duży, co stanowi ułatwienie w trakcie nalewania wody.

Różne rozmiary:

Użytkownik może wybrać, jak duże kostki lodu mają być zrobione (S lub L). W efekcie nie trzeba rozdrabniać kostek, aby włożyć je np. do małej, wąskiej szklanki na drinki.

Wady
Czyszczenie:

Nieliczna grupa konsumentów uważa, że czyszczenie urządzenia zajmuje dużo czasu.  

 

 

 

 

MPM MKD-03

 

Wiele osób chce kupić domową kostkarkę do lodu w dobrej cenie. Dlatego też w naszym rankingu znalazł się model MPM MKD-03. Jest to urządzenie o wymiarach: szerokość – 20,2 cm, głębokość – 35,7 cm i wysokość – 32 cm. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 1 l, a pojemnika na lód – 0,6 l. Sprzęt produkuje od 8 kg do 10 kg kostek lodu w ciągu dnia.

Na obudowie modelu znajduje się elektroniczny panel sterowania – znacznie ułatwia on użytkowanie. Ma on lampki LED, które informują o stanie urządzenia. Użytkownik wie, kiedy należy uzupełnić wodę w zbiorniku czy opróżnić pojemnik z kostkami lodu. Produkt sprzedawany jest w zestawie z plastikową szufelką.

Opinie na temat MPM MKD-03 są pozytywne. Jest to dowód na to, że model spełnia oczekiwania konsumentów. Sprzęt jest polecany nie tylko do domu, ale także biura czy punktów gastronomicznych.

MPM MKD-03 to dobra domowa kostkarka do lodu do 400 zł. Urządzenie ma wymiary: szerokość – 20,2 cm, głębokość – 35,7 cm i wysokość – 32 cm. Moc sprzętu jest równa 150 W.

Zalety
Panel sterowania:

Kostkarka do lodu jest łatwa w obsłudze za sprawą dobrze przemyślanego panelu sterowania. Znajdują się na nim lampki kontrolne, które informują o stanie urządzenia - wskazują m.in. kiedy należy dolać wodę czy opróżnić zbiornik z kostkami lodu.

Szufelka do lodu:

W zestawie otrzymujemy dobrze wyprofilowaną szufelkę do lodu, która ułatwia nabieranie. Nie musimy więc kupować jej osobno.

Cicha praca:

Sprzęt nie generuje dużego hałasu w trakcie pracy, dlatego można go używać o różnej porze.

Wady
Obudowa:

Zdaniem części Internautów obudowa sprzętu jest podatna na zarysowania.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Electrolux 4055337903

 

Nasz ranking nie byłby kompletny bez modelu Electrolux 4055337903. Ta domowa kostkarka do lodu w dobrej cenie przeznaczona jest do szybkiej produkcji kostek i pasuje do wszelkich zamrażarek, zarówno tych do zabudowy, jak i wolnostojących.

Model ten posiada wbudowaną korbkę, dzięki której z łatwością wyjmiemy kostki lodu na zewnątrz, bez ich rozsypywania. Urządzenie dostępne jest w kolorze białym i posiada przezroczysty pojemnik, dzięki czemu możemy łatwo skontrolować jego zawartość.

Wymiary sprzętu wynoszą: długość – 24 cm, szerokość – 15 cm i wysokość – 13 cm. Jednorazowo można wytworzyć 32 kostki o wymiarach 1 cm x 1 cm x 1 cm. Szufladka mieści maksymalnie 96 kostek.

Opinie konsumentów o tym modelu są pozytywne. Doceniają oni jego łatwość obsługi, skuteczność oraz wysoką jakość połączoną z atrakcyjną ceną.

 

 

Ariete Gran Gelato 638

 

W naszym zestawieniu nie może zabraknąć również modelu Ariete Gran Gelato 638. Jest to urządzenie do robienia lodów, dzięki któremu w ciągu pół godziny przygotujemy 1 litr tego pysznego deseru. Produkt świetnie nadaje się także do robienia sorbetów oraz mrożonych jogurtów.

Obudowa urządzenia wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, gwarantującego jego trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Posiada ono trzy tryby pracy: mrożenie, mieszanie oraz mrożenie z mieszaniem. Model ten ma moc 35 W, a jego wymiary to: szerokość – 29,6 cm, wysokość – 30,3 cm i głębokość – 28,4 cm.

Dla klientów, którzy zakupili ten produkt, ważna okazała się jego wysoka jakość i trwałość, a także oryginalny wygląd. W swoich opiniach podkreślają, że sprzęt jest niezwykle prosty w obsłudze i idealnie sprawdza się na wszelkich imprezach i przyjęciach.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status