Najlepsza kawiarka elektryczna Zephyr

Ostatnio aktualizowane: 04.07.20

 

Jaką kawiarkę elektryczną Zephyr wybrać?

 

Do tej pory kawiarki były popularne głównie we Włoszech, Szwecji i Stanach Zjednoczonych. Obecnie pojawiają się coraz częściej także w polskich domach, ponieważ pozwalają na szybkie przygotowanie pysznej i aromatycznej kawy. Dzięki temu poradnikowi dowiesz się, jaki model wybrać, by być zadowolonym z zakupu. Na końcu znajdziesz też ranking trzech kawiarek marki Zephyr w dobrych cenach.

Zephyr to niemiecka firma produkująca naczynia kuchenne i urządzenia, bez których nie może obejść się żadna kuchnia. W ich ofercie znajdują się nie tylko garnki, ale też grille elektryczne, sokowirówki czy właśnie kawiarki. Jej produkty cechuje wysoka jakość wykonania, dbałość nawet o najmniejsze szczegóły, jak również bezpieczeństwo użytkowania. Wszystkie naczynia i sprzęty tworzone są z materiałów pozbawionych szkodliwych substancji chemicznych. Dzięki temu możemy bez obaw gotować i spożywać przyrządzane z ich pomocą potrawy.

Na rynku znajdziemy wiele różnych kawiarek. Wśród nich są modele tradycyjne, wykonane ze stali, aluminium lub ceramiki, a także urządzenia elektryczne. Jeśli to one najbardziej nas interesują przed zakupem musimy sprawdzić kilka istotnych parametrów. Warto się zastanowić, jak często pijemy kawę i ile filiżanek tego napoju na raz będziemy przygotowywać. Pojemność takiego urządzenia jest ważna, ponieważ nie zaleca się parzenia mniejszej ilości kawy, niż można to zrobić w danym modelu (wpływa to na pogorszenie smaku).

Po wybraniu odpowiedniej pojemności sprawdźmy moc, ponieważ to również od niej uzależniony jest czas przygotowywania napoju. Rozpiętość tego parametru jest dość duża i zazwyczaj wynosi od 200 W do 500 W. Dla niektórych równie ważny może być sposób sterowania kawiarki. Prostsze modele zazwyczaj mają jeden przycisk służący do uruchamiania funkcji parzenia. Urządzenia bardziej zaawansowane mogą mieć też możliwość ustawienia godziny parzenia napoju czy też opcję podgrzewania go przez określony czas.

Pod uwagę powinno się również brać łatwość utrzymania kawiarki w czystości. Dobrym wyborem jest model nadający się do mycia w zmywarce. Czasem ręczne mycie takiego produktu może nie być zbyt łatwe, a trzeba pamiętać, że jeśli będzie źle umyty, smak zaparzanej w nim kawy z pewnością nie będzie tak dobry.

 

 

Kawiarki elektryczne Zephyr – ranking

 

 

Zephyr B6

 

Nasz ranking otwiera model Zephyr Z-1175-B6. To elektryczna kawiarka o pojemności 300 ml, która pozwala na przygotowanie 6 filiżanek kawy jednocześnie. Produkt ten został wykonany z aluminium. Jego górna część obraca się o 360 stopni, jest też bezprzewodowa. W efekcie bez przeszkód możemy odłączyć ją od bazy i swobodnie przelać gotową kawę do naczynia.

To urządzenie ma moc 480 W, dzięki czemu zaparzanie kawy nie zajmuje zbyt wiele czasu. Dodatkowo zostało ono wyposażone w funkcję szybkiego gotowania, a także możliwość podtrzymywania ciepła. To sprawia, że przygotowany napój nie straci optymalnej temperatury, nawet jeśli go od razu nie wypijemy. Uchwyt tej kawiarki jest odporny na ciepło, nie ma tu ryzyka poparzenia dłoni.

Konsumenci uważają, że ta najlepsza kawiarka elektryczna Zephyr w 2020 roku zasługuje na uwagę ze względu m.in. na łatwość obsługi. Doceniają ją także za specjalny, ciśnieniowy zawór z funkcją odwapniania, a także ochronę przed pracą bez wody. Dzięki temu ryzyko awarii zostaje zminimalizowane. To urządzenie może być więc ciekawą alternatywą dla tradycyjnego ekspresu do kawy.

 

 

 

 

Zephyr Z-1173-Dl12

 

Produkt Zephyr Z-1173-Dl12 to kolejna interesująca propozycja. To kawiarka, która jest dostosowana zarówno do kuchenek gazowych i elektrycznych, jak również bardziej nowoczesnych płyt indukcyjnych (muszą mieć pole grzewcze o średnicy 12 cm). Ten model został wykonany ze stali nierdzewnej i aluminium, posiada też przezroczystą pokrywkę.

Kawiarka ta ma pojemność 600 ml i pozwala na przygotowanie 6 filiżanek kawy jednocześnie. Nadaje się do mycia w zmywarce, w efekcie można bardzo łatwo utrzymać ją w czystości. Ponadto posiada ona nienagrzewający się uchwyt, który minimalizuje ryzyko poparzenia dłoni.

Jak twierdzą konsumenci, najlepsze kawiarki elektryczne Zephyr charakteryzuje połączenie wysokiej jakości i ciekawego designu. Podobnie jest w przypadku tego modelu. Dla wielu jedną z głównych zalet jest estetyczny oraz bardzo stylowy wygląd. Na uwagę zasługuje też wbudowany zawór bezpieczeństwa, który odpowiada za regulowanie ciśnienia w zbiorniku z wodą.

 

 

 

 

Zephyr Z-1173-Dl9

 

Jako ostatni chcemy zaprezentować model Zephyr Z-1173-Dl9. To kolejna kawiarka, która jest przystosowana do płyt indukcyjnych, które posiadają pole grzewcze o średnicy 11 cm. Jej pojemność wynosi 450 ml, w efekcie możemy przygotować jednocześnie kilka filiżanek aromatycznej kawy. Posiada ona wbudowany zawór bezpieczeństwa, który zapobiega jej nagłemu wybuchowi z powodu zbyt wysokiego ciśnienia w zbiorniku z wodą.

Model ten ma obudowę wykonaną z wysokiej jakości aluminium, co gwarantuje wytrzymałość nawet podczas codziennego użytkowania. Ponadto został on także wyposażony w specjalny zawór z filtrem, który zapobiega powstawaniu kamienia. Dzięki temu produkt może nam służyć przez długi czas i zaparzać kawę o doskonałym smaku.

Konsumenci doceniają ten model za termoodporny uchwyt, który zapobiega poparzeniom. Ta kawiarka elektryczna Zephyr w dobrej cenie ma też wiele innych zalet. Jedną z nich jest bardzo estetyczny wygląd, dzięki czemu dobrze prezentuje się w kuchni urządzonej w dowolnym stylu. Ponadto nadaje się ona do mycia w zmywarce, co ułatwia utrzymanie jej w czystości.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status