Najlepsza gofrownica MPM

Ostatnio aktualizowane: 18.05.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Gofry już od dawna nie są jedynie frykasem, który można kupić nad morzem. Specjalne urządzenia umożliwiły nam przygotowanie gofrów w domowym zaciszu. Postanowiliśmy pomóc Ci wybrać odpowiedni produkt, z naszych badań wynikło, że jest nim MPM MGO-13. Jest to dobrze wykonana gofrownica, która pozwala na przygotowanie dwóch gofrów jednocześnie. Jej moc jest bardzo duża, więc możesz spodziewać się dobrze wypieczonego ciasta już po kilku chwilach. Warto dodać, że prezentowany sprzęt pozwala na regulację temperatury oraz panowanie nad tym, co dzieje się we wnętrzu urządzenia. Kontrolki pokazują, czy gofrownica jest gotowa do użycia, więc mamy pewność, że włożymy ciasto na rozgrzane płytki. Są one pokryte nieprzywierającą powłoką, więc masz pewność, że gofry się nie przypalą i nie przywrą. Możesz również wybrać inny, polecany przez wielu konsumentów produkt, a jest nim MPM S-633G. Jego gabaryty są na tyle małe, że przenoszenie lub postawienie gofrownicy w dowolnym miejscu nie jest niemożliwe.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie pozwala na przygotowanie jednocześnie dwóch dużych gofrów. Płyty zostały pokryte powłoką zapobiegającą przywieraniu. Termostat ma kilkustopniową regulację temperatury, co pozwala dopasować odpowiednią do typu ciasta. Dzięki lampkom kontrolnym wiemy, kiedy urządzenie jest gotowe do pracy i kiedy jest podłączone do sieci.

Wady

Kabel gofrownicy jest zbyt krótki – ma tylko 0,75 m, co generuje konieczność podłączania sprzętu w niewielkiej odległości od gniazdka.

Podsumowanie

Pod spodem urządzenia znajdziemy 2 gumowe nakładki, które zapobiegają przesuwaniu gofrownicy. Sprzęt jest łatwy w obsłudze. Urządzenie można bardzo łatwo wyczyścić. Moc sprzętu to 1400 W.

Drugi wybór

Zalety

W tej gofrownicy możemy regulować stopień opiekania. Termostat automatycznie reguluje temperaturę. Lampki sygnalizują gotowość gofrownicy do pracy, a także jej podłączenie do prądu. Sprzęt ma kompaktowe wymiary, dzięki czemu łatwo je przechować. Urządzenie po smażeniu wystarczy wewnątrz przetrzeć wilgotną ściereczką.

Wady

Sprzęt jest dość ciężki, co utrudnia przenoszenie urządzenia. Gofrownicę trudno utrzymać w czystości, zwłaszcza jej zewnętrzną część.

Podsumowanie

Moc gofrownicy wynosi 1000 W. To oznacza, że odpowiednio regulując temperaturę, szybko wypieczemy gofry o odpowiedniej kruchości. Powłoka płytek w wewnętrznej części jest nieprzywierająca.

Rozważ też

Zalety

Gofrownica ma miejsce na nawinięcie przewodu sieciowego. Lampka kontrolna stanu pracy to informacja dla nas, kiedy możemy wlewać ciasto na płytę. Dzięki nieprzywierającej powłoce ciasto nie przypala się, a gofrownica w środku jest łatwa w utrzymaniu w czystości. Termostat sam reguluje temperaturę pracy urządzenia. Dzięki dużej mocy szybko przygotujemy dwa chrupiące gofry.

Wady

Wierzch gofrownicy pokryty jest wytłaczanymi rowkami, które mają stanowić ozdobę urządzenia, niestety trudno je wyczyścić.

Podsumowanie

Urządzenie jest zasilane prądem o mocy 220 V – 240 V. Sprzęt jest kompaktowy, dlatego jego przechowywanie nie sprawia problemów, nawet gdy mamy stosunkowo małą przestrzeń do dyspozycji.

 

 

Jaką gofrownicę MPM wybrać?

 

Z pomocą gofrownicy możemy przygotować pyszne gofry dla całej swojej rodziny, bez konieczności wychodzenia z domu i wydawania pieniędzy. Jeśli wybierzemy urządzenie o odpowiednich parametrach, uzyskamy pyszny, chrupiący i aromatyczny deser. W naszym poradniku znajdziesz podpowiedzi, na co trzeba zwracać uwagę przy zakupach. Na końcu umieściliśmy również ranking trzech godnych uwagi produktów producenta MPM.

 

 

MPM to polska marka, która zajmuje się produkcją funkcjonalnego oraz wysokiej jakości sprzętu użytku domowego. W ofercie znajdują się więc urządzenia do gotowania, sprzątania w domu, pielęgnacji włosów i ciała, duże AGD oraz AGD nieelektryczne. Firma istnieje od roku 1989 i już zdążyła podbić serca Polaków, którzy często nie wyobrażają sobie życia bez produktów sygnowanych logo MPM.

Wydawać by się mogło, że wybór gofrownicy nie jest taki trudny. Aby jednak móc wypiekać naprawdę dobre i chrupiące gofry, musimy przyjrzeć się w szczególności parametrom technicznym tego typu urządzeń. Najważniejsza będzie więc moc. Powinna ona wynosić ponad 1000 W. Modele o mocy poniżej tej wartości bardzo długo się nagrzewają, a ponadto gofry mogą wyjść niedopieczone, a czasami wręcz surowe.

Każda gofrownica wyposażona jest w płytki, na które wylewamy przygotowane wcześniej ciasto. Pod tym względem do wyboru mamy produkty teflonowe, żeliwne, beztłuszczowe oraz z powłoką ceramiczną. Modele teflonowe cieszą się obecnie największą popularnością, ponieważ z ich pomocą gofry wypieczemy równo, bez ryzyka ich przywierania do płytek. Produkty żeliwne są wyjątkowo trwałe, jednak tu często pojawia się problem przyklejania gofrów. Dlatego ciekawą alternatywą mogą być gofrownice beztłuszczowe oraz ceramiczne. Te pierwsze nie wymagają od nas natłuszczenia płytek, dzięki czemu możemy przygotować bardzo dietetyczny deser. Z kolei urządzenia z powłoką ceramiczną w bardzo krótkim czasie pozwalają przygotować nam pyszne gofry, niemniej dość trudno się je myje.

Najlepsza gofrownica MPM w 2021 roku powinna wypiekać gofry szybko i równomiernie. Dostępne na rynku produkty mogą się jednak między sobą różnić nie tylko rodzajem płytek, ale również ich kształtem. Do wyboru mamy klasyczne modele prostokątne, jak też w kształcie kółek, serduszek lub trójkątów. To jaki model wybierzemy, może więc też zależeć od własnych preferencji.

 

 

Gofrownice MPM – ranking

 

 

MPM MGO-13

 

Gofrownica MPM MGO-13 ma moc 1400 W oraz prostokątne płytki teflonowe, dlatego też musieliśmy ją uwzględnić w prezentowanym rankingu. Teflon skutecznie zapobiega przywieraniu ciasta, dlatego możemy otrzymać chrupiące i przede wszystkim nienaruszone gofry. Na obudowie znajduje się kontrolna lampka informująca, kiedy urządzenie jest już nagrzane.

Ten produkt pozwala nam na jednoczesne wypiekanie dwóch gofrów. Dzięki temu deser przygotujemy w nieco krótszym czasie. Ma on również płynną regulację temperatury, w efekcie samodzielnie możemy dobrać stopień wypieczenia gofrów. Jego obudowa została wykonana z połączenia tworzywa sztucznego oraz stali szlachetnej, dzięki czemu efektownie się prezentuje, a ponadto może posłużyć bardzo długo.

Jak wynika z opinii konsumentów, najlepsze gofrownice MPM powinny w bardzo krótkim czasie wypiekać chrupiące i pachnące gofry. Jest to możliwe w przypadku tego konkretnego modelu, ponieważ ma on bardzo dużą moc. Ponadto wygląda on niezwykle estetycznie i można go z łatwością dopasować do kuchni urządzonej w dowolnym stylu.

MPM MGO-13 to gofrownica, dzięki której można przygotować 2 gofry jednocześnie. Moc produktu wynosi 1400 W. Jego płytki są pokryte powłoką teflonową.

Zalety
Regulacja temperatury:

Prezentowane urządzenie pozwala na swobodną regulację temperatury z pomocą specjalnego pokrętła. Zmiana temperatury nie jest trudna, tak samo jak korzystanie z gofrownicy.

Wykonanie:

Gofrownica jest wykonana z bardzo dobrych materiałów. Obudowa to stal, która nie ulega łatwo zniszczeniu. W środku znajduje się powłoka teflonowa, do której nie przywiera ciasto, dlatego nie ma problemu z czyszczeniem sprzętu.

Robienie gofrów:

Ze względu na bardzo dużą moc, która wynosi 1400 W, robienie gofrów nie zabiera dużo czasu, przygotowane wafle są chrupiące i dobrze wypieczone w środku.

Obsługa:

Test gofrownic MPM pokazał, że obsługa sprzętu jest łatwa. Nie ma on wielu przycisków Mamy możliwość włączenia lub wyłączenia produktu, a także kontrolowania stanu pracy.

Design:

Sprzęt wygląda nowocześnie. Ma on srebrny kolor, a niektóre części mają czarny kolor, więc prezentuje się on bardzo estetycznie i pasuje do większości kuchni.

Wady
Wygoda:

Niektórzy użytkownicy zauważyli, że aby swobodnie wyciągać gofry z gofrownicy, przydałby się dodatkowy element u dołu sprzętu, za który można by trzymać gofrownicę podczas wyjmowania gofrów. Niestety takiego producent nie przewidział.

 

 

 

 

MPM S-633G

 

MPM S-633G to gofrownica w kształcie prostokąta. Nie jest ona zbyt duża i tym samym nie zabiera zbyt dużo miejsca w żadnej kuchni. W środku urządzenia jest jednak wystarczająco dużo miejsca, aby jednocześnie upiec 2 gofry. Moc sprzętu wynosi 1000 W.

Gofrownica jest bardzo dobrze wykonana. Cała obudowa jest wykonana ze stali szlachetnej. Właśnie dlatego sprzęt bardzo rzadko ulega uszkodzeniu. W środku znajduje się nieprzywierająca powłoka, dzięki której gofry nie przyklejają się do gofrownicy. Tym, co podoba się większości użytkownikom, jest możliwość swobodnej zmiany temperatury z pomocą dużego pokrętła. Za zaletę uważają oni także to, że sprzęt jest łatwy w czyszczeniu.

Na obudowie znajduje się specjalna lampka kontrolna, która pokazuje, że urządzenie jest gotowe do działania. Ma ona kolor zielony. Z kolei lampka czerwona pokazuje, czy gofrownica jest podłączona do sieci. Sprzęt jest wygodny w użytkowaniu ze względu na obecność dużych uchwytów. Można więc bez problemu otworzyć gofrownicę.

MPM S-633G to gofrownica o mocy 1000 W. Pozwala ona przygotować dwa gofry. Sprzęt jest wykonany ze stali szlachetnej. Jest to dobra gofrownica MPM do 100 zł.

Zalety
Wygoda:

Sprzęt jest mały i nie zabiera dużo miejsca w kuchni. Oprócz tego ma on dwa bardzo duże uchwyty, które pomagają w swobodnym otwieraniu oraz zamykaniu urządzenia bez obawy, że się poparzymy.

Wykonanie:

Gofrownica jest w większości wykonana ze stali szlachetnej, która jest mocnym materiałem odpornym na uszkodzenia. Z kolei w środku płytki są pokryte powłoką teflonową, więc ciasto do nich nie przylega.

Design:

Wykonanie sprzętu ze stali szlachetnej sprawia, że ma on bardzo elegancki wygląd, a czarne uchwyty powodują, że całość komponuje się nadzwyczaj stylowo .

Czyszczenie:

Wielu użytkowników uważa, że czyszczenie gofrownicy nie zajmuje zbyt dużo czasu, głównie dlatego, że ciasto nie przylega do powłoki, więc nie trzeba jej skrobać.

Wady
Czas oczekiwania:

Zanim sprzęt się rozgrzeje, może minąć stosunkowo dużo czasu, wynika to z tego, że sprzęt ma jedynie 1000 W.

 

 

 

 

MPM MGO-25

 

Produkt MPM MGO-25 to gofrownica o mocy 1000 W, która pozwala na przygotowanie aromatycznej przekąski w dość krótkim czasie. Została ona wyposażona w prostokątne płytki z nieprzywierającą powłoką, za sprawą której z wypiekaniem gofrów poradzi sobie każdy. Skutecznie zapobiega ona przywieraniu ciasta do płytki i jednocześnie ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości.

Opisywany produkt posiada termostat. Oznacza to, że potrafi on samodzielnie regulować temperaturę, a więc można skutecznie uniknąć przypalenia gofrów. Ma on także lampkę kontrolną umożliwiającą obserwację stanu pracy gofrownicy. Na obudowie znajduje się z kolei miejsce pozwalające na nawinięcie przewodu zasilającego, co ułatwia przechowywanie.

Konsumenci uważają, że to gofrownica MPM w dobrej cenie, która może sprostać nawet wygórowanym oczekiwaniom. Jest ona bardzo łatwa w obsłudze, a przygotowanie gofrów z jej pomocą nie zajmuje zbyt wiele czasu. Ponadto pozwala ona na wypieczenie dwóch gofrów na raz, co wpływa na oszczędność czasu.

MPM MGO-25 to gofrownica o mocy 1000 W. W środku sprzętu znajduje się miejsce, aby przygotować dwa gofry jednocześnie. Urządzenie ma kolor biały.

Zalety
Gabaryty:

Gofrownica jest bardzo mała i mieści się praktycznie w każdym miejscu. Ze względu na niewielkie wymiary można ją przenosić w różne miejsca. Dodatkowo sprzęt ma miejsce na schowanie przewodu.

Komunikacja:

Model ma dwie lampki, które podpowiadają nam, co się dzieje z gofrownicą. Jedna z nich pokazuje, czy sprzęt jest podłączony do sieci, a drugi, czy jest gotowy do pracy.

Czyszczenie:

Ze względu na obecność nieprzywierających powłok gofry nie przypalają się, a czyszczenie urządzenia nie zabiera dużo czasu.

Wady
Jakość gofrów:

Według opinii osób korzystających z tego sprzętu, gofry są mało chrupiące. Może to wynikać z nie największej mocy urządzenia.

 

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

MPM MGO-24

 

Pod nazwą MPM MGO-24 skrywa się gofrownica o mocy 1400 W, która pozwala na jednoczesne przygotowanie dwóch gofrów. Ma ona płytki o klasycznym, prostokątnym kształcie. Produkt został wyposażony w specjalną powłokę z głębokim wnętrzem. Zapobiega ona uciążliwemu przywieraniu ciasta do płytek, mogącego utrudniać późniejsze czyszczenie.

Urządzenie to posiada również termostat, który automatycznie reguluje temperaturę wypiekania gofrów i sprawia, że zawsze wychodzą smaczne. Umieszczone na obudowie lampki kontrolne informują o nagrzaniu produktu, a także podłączeniu do zasilania. Obecność termoizolacyjnego uchwytu pozytywnie wpływa na komfort użytkowania oraz eliminuje ryzyko poparzenia dłoni.

Konsumenci doceniają tę gofrownicę między innymi za nieprzywierającą powłokę, za sprawą której gofry zawsze wychodzą perfekcyjnie. Poza tym na uwagę zasługuje również fakt, że jej obudowa została wykonana ze stali szlachetnej. Dzięki temu jest ona odporna na różne mechaniczne uszkodzenia i bardzo dobrze prezentuje się w kuchni. Dla wielu dodatkową zaletą jest termostat, dzięki któremu gofry nigdy się nie przypalają.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir