Najlepsza frytkownica Moulinex

Ostatnio aktualizowane: 22.04.19

 

Jaką frytkownicę Moulinex wybrać?

 

Gotując dla całej rodziny powinniśmy pomyśleć o urozmaiceniu jadłospisu, aby nasze maluchy chętniej jadły przygotowane przez nas potrawy. Ważne jest, żeby na talerzu było dużo warzyw, jednak raz na jakiś czas dobrze jest zaoferować malcom ich ulubione potrawy, a zapewne wiele dzieci jest wielbicielami frytek. Aby dobrze przygotować ten dodatek, powinniśmy zaopatrzyć się w specjalne urządzenie, które zagwarantuje, że będzie on odpowiednio chrupiący. Ponieważ sprzęty tego typu nie należą do tradycyjnego wyposażenia domowego, wiele osób nie wie, jak je zakupić. Dlatego przygotowaliśmy ten oto poradnik, z którego dowiesz się, jakie cechy powinny mieć frytkownice. Aby dodatkowo ułatwić Ci zakup, przygotowaliśmy również niewielkie zestawienie zawierające trzy najlepsze frytkownice Moulinex.

Francuska marka Moulinex jest znanym producentem, który zajmuje się branżą AGD. Od 1937 roku przedsiębiorstwo wprowadza na rynek nowoczesne i bardzo eleganckie sprzęty, które ułatwiają nam gotowanie i pieczenie. W asortymencie firmy znajdziesz maszynki do mięsa, miksery, sokowirówki oraz blendery.

Dokonując zakupu powinniśmy się zastanowić, czy lepsza dla nas będzie maszyna tradycyjna, czy może beztłuszczowa. W klasycznych urządzeniach przygotowujemy frytki na głębokim tłuszczu, dzięki temu osiągają bardzo szybko charakterystyczny, złocisty kolor i swoją chrupkość. Wadą smażenia w głębokim tłuszczu jest duża kaloryczność przygotowanych dań. Z tego powodu coraz częściej decydujemy się na urządzenia beztłuszczowe, bowiem przygotowane w nich dodatki są dużo zdrowsze.

Najlepsza frytkownica Moulinex w 2019 roku powinna mieć dużą i pojemną misę na olej, co umożliwi przygotowanie odpowiedniej ilości produktów. W zależności od modelu pojemność urządzeń waha się od 0,6 l do 4 l. Pamiętaj, że jeśli masz małą rodzinę, warto wybrać mniejszy model. Bowiem w niewielkich misach olej nagrzewa się szybciej, a mała rodzina ma mniejsze potrzeby. Z drugiej strony do punktów gastronomicznych lub dla dużej rodziny, polecamy modele o większej pojemności.

Kluczowym czynnikiem jest również wielkość kosza, do którego wkładamy frytki. W dużych sprzętach, przygotujemy znacznie więcej frytek. Misa w zależności od produktu może zmieścić od 0,5 kg do 1,3 kg potrawy, w zależności od modelu. Dokonując zakupu należy kierować się wielkością swojej rodziny i jej apetytem. Ciekawym rozwiązaniem jest wybór frytkownicy, która w zestawie ma 2 kosze. Dzięki temu przygotujesz na raz frytki oraz inny dodatek, co dodatkowo urozmaici jadłospis Twoich bliskich.

 

 

Frytkownice Moulinex – ranking

 

 

Moulinex AM3021

 

Przygotowanie frytek nie jest tak proste jakby się mogło wydawać, dlatego jeśli chcesz przyszykować ten dodatek poprawnie, zalecamy zakup dobrej jakości frytkownicy. Sprzętem, który warto polecić jest Moulinex AM3021, bowiem cechuje się dużą mocą, wynoszącą 1800 W. Dzięki temu olej w maszynie nagrzewa się bardzo szybko, co skraca czas czekania.

Kosz na frytki jest w stanie zmieścić do 1,4 kg składników, zatem urządzenie jest odpowiednie dla sporej rodziny. Zaś misa na olej mieści 2,2 l oleju. Ten element wykonano z nieprzywierającego materiału, który następnie pokryto specjalną powłoką. W konsekwencji, utrzymanie aparatury w czystości jest bardzo proste i nie wymaga używania specjalnych detergentów. Poza tym frytkownica została również wyposażona w filtr antyzapachowy, więc nie musisz się obawiać, że cały Twój dom wypełni się aromatem smażonego oleju. Pokrywa otwiera się automatycznie po zakończeniu pracy, jednak posiada również specjalne okienko, abyś mógł nadzorować postępujące złocenie się frytek. Naturalnie, maszyna posiada również minutnik, który poinformuje nas sygnałem dźwiękowym o zakończonej pracy. Zarówno pokrywę, jak i filtry i koszyk można myć w zmywarce.

Konsumenci docenili obecność specjalnego elementu grzejnego Eco therm, które zmniejsza zużycie energii o 10%. Prowadzi to do zmniejszenia wielkości naszych rachunków za energię. Warto zaznaczyć, że aparatura może Ci posłużyć również do przygotowywania mięs, ryb, pączków lub warzyw.

 

 

 

 

Moulinex AF179D10

 

Wysokiej jakości frytkownica jest kluczem do szybkiego przygotowania tego dodatku. Wystarczy bowiem umieścić jedzenie w koszu, a następnie włożyć go do oleju i czekać na zarumienienie się potrawy. Maszyną, która nam to umożliwi jest Moulinex AF179D10. Jest to nowoczesny produkt, który ma moc 1900 W. Sprawia to, że olej podgrzewa się znacznie szybciej, co zdecydowanie skraca czas potrzebny do przygotowania frytek.

Misa w urządzeniu została wykonana z wysokiej jakości nieprzywierającego materiału. Użyto takiego surowca, gdyż ułatwia to czyszczenie całej frytkownicy. Dodatkowo produkt posiada pokrywę, która otworzy się automatycznie, gdy urządzenie zakończy pracę. Zostanie Ci to wcześniej zakomunikowane sygnałem dźwiękowym. Poza tym w pokrywie znajduje się niewielkie okienko, które gwarantuje nam kontrole nad tym, co dzieje się z frytkami. Kosz na produkty może zmieścić do 1,2 kg ziemniaków i możemy go myć w zmywarce. Z kolei pojemność misy na olej wynosi 2,1 l. Niezbędne jest zaznaczenie, że aparatura jest prosta w obsłudze, bowiem nie wymaga od nas zbyt dużej konfiguracji pracy, poza nastawieniem temperatury i wybraniu przycisku włączenia.

Wyświetlacz z timerem to główne zalety, za które docenili konsumenci prezentowany sprzęt. Co więcej ta wydajna frytkownica Moulinex w dobrej cenie pozwala na przygotowanie wielu innych potraw, takich jak ryby, mięso czy pączki. Na uwagę zasługuje również specjalny filtr węglowy, który pochłania część zapachów generowanych przez urządzenie.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...