Najlepsza frytkownica beztłuszczowa Kalorik

Ostatnio aktualizowane: 05.06.20

 

Jaką frytkownicę beztłuszczową Kalorik wybrać?

 

Wiele osób uwielbia frytki, jednak gdy przyrządzamy je na rozgrzanym oleju, są bardzo tłuste i niezdrowe. Na szczęście producenci artykułów gospodarstwa domowego wyszli naprzeciw wymaganiom konsumentów, którzy dbają o linię, chcą się zdrowo odżywiać lub muszą stosować niskotłuszczową dietę. Takim osobom polecamy zakup frytkownicy beztłuszczowej, dzięki której ulubiona przekąska będzie niskokaloryczna, lecz nie mniej smaczna. W naszym artykule przedstawiamy wskazówki, jak wybrać odpowiedni model oraz przyglądamy się sprzętom marki Kalorik.

Kalorik to polska firma, która od 1930 roku zajmuje się produkcją sprzętów gospodarstwa domowego. Marka jako jedna z pierwszych wprowadziła na rynek elektryczny toster, a z biegiem czasu rozszerzyła swoją ofertę o nowe sprzęty. Dziś w ofercie firmy możemy znaleźć czajniki, ekspresy, piekarniki, kuchenki mikrofalowe i wiele innych urządzeń. Wszystkie z nich charakteryzują się solidnym wykonaniem, trwałością i nowoczesnym designem.

Frytkownica beztłuszczowa działa na podobnej zasadzie, co piekarnik konwekcyjny. W tego typu przyrządzie frytki nie smażą się na rozgrzanym oleju, lecz przypiekają się dzięki cyrkulacji gorącego powietrza, które sprawia, że są chrupkie na zewnątrz i miękkie w środku. Jeśli lubimy tradycyjny smak frytek, przed ich przygotowaniem możemy skropić je niewielką ilością oleju, jednak nie ma takiej konieczności.

Nabywając nową frytkownicę beztłuszczową, w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na jej moc – im będzie większa, tym szybciej przyrządzimy potrawę. Rekomendowana minimalna moc to 1000 W, jednak w sprzedaży spotkać możemy przyrządy 1500 W, a nawet 2000 W. Istotny jest także zakres regulacji temperatury. W tego typu urządzeniu zazwyczaj możemy smażyć nie tylko frytki, ale również mięso i warzywa. Dlatego ważna jest możliwość dostosowania temperatury do wybranej potrawy.

Najlepsza frytkownica beztłuszczowa w 2020 roku wyposażona jest w liczne programy, które sprawiają, że jest bardziej funkcjonalna. Może być to opcja rozmrażania lub delikatnego smażenia. Istotna jest również pojemność przyrządu. Im większa jest nasza rodzina, tym większy model powinniśmy wybrać. Standardowe frytkownice mają pojemność od 1 do 5 litrów. Kolejny aspekt to wykonanie sprzętu. Najlepsze frytkownice beztłuszczowe wyposażone są w nienagrzewającą się obudowę, pokrytą powłoką antyadhezyjną, która zapewnia również jej trwałość.

 

 

Frytkownice beztłuszczowe Kalorik – Ranking

 

 

Kalorik FTL1000

 

Godnym polecenia produktem jest Kalorik FTL1000, wielofunkcyjna frytkownica do przyrządzania potraw bez tłuszczu, w której za proces smażenia odpowiada nie gorący olej, a rozgrzane powietrze. Specjalny system sprawia, że powietrze jest równomiernie rozprowadzane wewnątrz urządzenia, dzięki czemu potrawy są idealnie przypieczone.

Produkt ma specjalny profil podgrzewania, dzięki któremu możemy w nim smażyć nie tylko frytki, ale również grillować czy piec mięso i warzywa. Urządzenie składa się z wyjmowanego kosza oraz obudowy pokrytej powłoką antyadhezyjną. Dzięki temu sprzęt jest odporny na ścieranie, wysokie temperatury i uszkodzenia mechaniczne.

Frytkownica jest bezpieczna w użyciu, gdyż automatycznie się wyłącza, gdy wyjmiemy z niej kosz lub włączymy bez umieszczenia go w środku. Do urządzenia można wkładać inne naczynia, a także folię aluminiową czy papier do pieczenia. Przygotowane w nim potrawy są soczyste, miękkie w środku i chrupiące na zewnątrz.

Moc frytkownicy to 1100 W, a jej pojemność wynosi 2,4 l – wystarczy to na przygotowanie posiłku dla 5 osób. Produkt ma możliwość regulacji temperatury w zakresie od 80 st. C do 200 st. C. Wyposażony jest także w timer odmierzający czas do 60 minut, za sprawą którego możemy ustawić długość smażenia. Osoby posiadające frytkownicę twierdzą, że jest to bardzo przydatny sprzęt – szczególnie dla osób chcących jeść zdrowo i bez tłuszczu.

 

 

 

 

Kalorik FTL1001

 

Kalorik FTL1001 to frytkownica beztłuszczowa Kalorik w dobrej cenie, dzięki której możemy przygotować ulubione potrawy bez cholesterolu. Urządzenie równomiernie rozprowadza ciepło, co sprawia, że przyrządzane w nim dania nie przypalają się oraz są wyjątkowo smaczne i zdrowe.

Przyrząd doskonale zastępuje piekarnik, gdyż przy jego użyciu możemy zarówno smażyć, jak i piec czy grillować mięso i warzywa. Cyrkulacja gorącego powietrza zapewnia szybkie przygotowanie posiłków. Produkt wyposażony jest w termostat regulowany w zakresie od 80 st. C do 200 st. C. Dzięki niemu możemy ustawić wybraną temperaturę, dostosowaną do każdego dania. Urządzenie ma także timer (0 – 30 min), dlatego możemy ustawić czas smażenia.

Pojemność frytkownicy to 2,8 l, a jej moc to 1350 W. Składa się ona z wyjmowanego pojemnika i obudowy pokrytej powłoką antyadhezyjną, odporną na działanie wysokich temperatur, ścieranie czy uszkodzenia mechaniczne. Obsługa przyrządu jest intuicyjna i ułatwiają ją wbudowane lampki grzania (świeci na pomarańczowo podczas nagrzewania) i przyłączenia do sieci (świeci na zielono, gdy urządzenie jest podłączone).

Konsumenci zachwalają frytkownicę Kalorik FTL1001 i twierdzą, że dzięki niej smażenie jest łatwe, szybkie i przede wszystkim zdrowe. Dużą zaletą użycia urządzenia jest to, że nie trzeba wycierać rozchlapanego oleju, jak w przypadku smażenia na patelni. Poza tym sprzęt nie wydziela nieprzyjemnych zapachów przypalonego tłuszczu.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status