Najlepsza fontanna czekoladowa na wesele

Ostatnio aktualizowane: 14.08.20

 

Jaką fontannę czekoladową na wesela wybrać?

 

Planując wesele powinniśmy kierować się tym, aby ten dzień był dla nas jak najbardziej magiczny. Warto również zainwestować niewielkie pieniądze w kilka atrakcji, które sprawią, że nasi gości również zapamiętają to wydarzenie. Bardzo popularnym elementem, które pojawia się na coraz to większej ilości przyjęć, jest fontanna czekoladowa. Zanurzone w niej owoce i inne dodatki smakują dużo lepiej. Niestety, zakup takiego sprzętu nie należy do prostych rzeczy. Ponieważ produkt ten ma bezpośredni kontakt z żywnością, musi być wykonany z najlepszych materiałów. Z tego powodu, przygotowaliśmy ten oto poradnik, w którym pokazaliśmy, jakie cechy powinny mieć najlepsze fontanny czekoladowe na wesela. Co więcej, aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, przygotowaliśmy również niewielki ranking z dokładnie opisanymi trzema urządzeniami.

 

 

Decydując się na zakup takiego sprzętu warto zwrócić uwagę na jego moc, gdyż od tego parametru zależy wydajność całej maszyny. Im urządzenie posiada więcej watów, tym sprawniejsza jest jego praca. Przeciętne produkty posiadają od 60 W d0 80 W i nadają się na bardziej kameralne przyjęcia. Jeśli jednak na ślubie ma się pojawić 300 osób, warto zaopatrzyć się w fontannę o mocy 350 W, która pozwoli na wydajniejszą pracę.

Jeśli interesuje Cię najlepsza fontanna czekoladowa na wesela w 2020 roku, przed jej zakupem powinieneś zastanowić się, jaką liczbę gości planujesz zaprosić. Z jednej strony, radzimy zakupić możliwie największy produkt, gdyż będzie z niego mogło skorzystać więcej osób. Na rynku znajdziesz sprzęty o wysokości 0,5 m lub nawet 2 m. Zanim jednak zakupisz najwyższy produkt, pamiętaj, że po zakończonym przyjęciu trzeba go dokładnie umyć. Niestety, zaschnięta czekolada jest dość trudna do usunięcia. Zatem wyczyszczenie wysokiego modelu może zająć bardzo dużo czasu. Z tego powodu, przed wyborem zastanów się, jakie są Twoje potrzeby, ile gości zaprosiłeś i jak często będziesz używać fontanny. Bowiem, przechowywanie dużych produktów, jest dość problematyczne.

Ostatnim parametrem, który jest bardzo istotny, jest pojemność modelu. Sprzęty dedykowane do warunków domowych są w stanie przetworzyć do 600 g produkty. Jednak na dużym przyjęciu jest to zdecydowanie zbyt mało. Dlatego polecamy inwestycję w maszyny, które będą w stanie przetopić 0d 2 kg do 3 kg czekolady.

 

 

Fontanny czekoladowe na wesela – ranking

 

 

Optimal Chocalo

 

Jeśli poszukujesz wydajnej fontanny czekoladowej, która sprawdzi się na weselach to polecamy zakup modelu Optimal Chocalo. Maszyna cechuje się bardzo wysoką jakością wykonania, gdyż do produkcji użyto jedynie bezpiecznych materiałów. Wszystkie elementy posiadają niezbędne certyfikaty, które uprawniają je do kontaktu z żywnością.

Dużym atutem produktu jest wbudowany termostat, którym będziesz mógł nastawić temperaturę. Jest to niezbędne, gdy chcesz dopilnować, aby czekolada nie zaczęła zastygać. Masz do wyboru 2 funkcje pracy: podgrzewanie i płynięcie. Kolejną zaletą są regulowane nóżki, które pozwalają na ustawienie maszyny tak, aby czekolada spływała równomiernie. Warto dodać, że kolumna i miska są odkręcane, co pozwala na prosty transport oraz czyszczenie. Z maszyny może korzystać od 30 do 100 osób, gdyż jest ona w stanie przetworzyć od 2 kg do 4 kg czekolady. Wysokość modelu to 60 cm, zaś średnica wynosi 33 cm. Produkt jest przystosowany do 12 godzin nieustannej pracy.

Opinie konsumentów o prezentowanej maszynie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło trwałe wykonanie ze stali nierdzewnej i chromowanej, dzięki czemu fontanna może być używana przez wiele lat. Ponadto regulowana temperatura w zakresie 0 st. C – 100 st. C zapobiega zastyganiu czekolady.

 

 

 

 

Cilio CI-490060 

 

Model CI-490060 to bardzo elegancka fontanna czekoladowa, która została wyprodukowana przez markę Cilio. Urządzenie ma wysokość 33 cm, zatem dobrze spisze się na bardziej kameralnych weselach, w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. Warto dodać, że maszyna cechuje się eleganckim designem, dzięki czemu będzie się dobrze prezentować we wnętrzu.

Wszystkie elementy, które zostały użyte do konstrukcji wykonano z matowej stali nierdzewnej, która posiada wszelkie niezbędne atesty uprawniające je do kontaktu z jedzeniem. Warto dodać, że sprzęt ten będzie przydatny nie tylko podczas wesela, ale również nada się do użytku domowego. Maszyna jest w stanie roztopić do 600 g czekolady. Moc produkty wynosi 85 W, co gwarantuje wydajną i szybką pracę. Nie musisz się zatem obawiać, że czekolada zacznie zastygać. Średnica maszyny wynosi 19 cm.

Opinie konsumentów o zaprezentowanym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło elegancki design maszyny oraz jej dużą wydajność. Dzięki temu, po zakończonym weselu fontanna może posłużyć Ci do tworzenia pysznych deserów w domu.

 

 

 

 

Guzzanti FC 250

 

Model Guzzanti FC 250 pomoże Ci urozmaicić Twoje wesele. Co więcej, maszyna nadaje się również do użytku domowego. Dzięki czemu po zakończonym przyjęciu będziesz mógł się cieszyć pysznymi deserami w swoim domu. Ponieważ fontanna jest często bardzo oblegana w czasie wesel, znajdująca się w niej czekolada szybko znika. Nie musisz się jednak martwić, maszyna pozwala na regularne uzupełnianie produktu, bez konieczności jej wyłączania.

Urządzenie wykonano z wysokiej jakości metalowych elementów. Dzięki temu usunięcie zastygłej czekolady jest dość proste. Co więcej, wszystkie części posiadają niezbędne atesty, które uprawniają je do kontaktu z jedzeniem. Moc tej eleganckiej fontanny czekoladowej na wesela w dobrej cenie wynosi 350 W. Dzięki temu praca maszyny jest szybka i wydajna. Znajdująca się w niej czekolada nie zastyga, dzięki czemu duża grupa ludzi może z maszyny skorzystać.

Opinie o prezentowanym produkcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło dużą moc maszyny, która pozwala na efektywną pracę. Dzięki temu czekolada nie zastyga. Zaś niska cena przekonała liczne grupy osób, aby zakupić tę fontannę na użytek domowy.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status