Najlepsza elektryczna kuchenka dwupalnikowa Amica

Ostatnio aktualizowane: 23.04.19

 

Jaką elektryczną kuchenkę dwupalnikową Amica wybrać?

 

Kuchenka to jedno z podstawowych urządzeń, jakie znajdziemy w każdej kuchni. Trudno wyobrazić sobie przygotowywanie posiłku bez jej pomocy. Kuchenki elektryczne coraz częściej wypierają modele gazowe. Nie wymagają instalacji gazowej oraz są łatwiejsze w obsłudze. Myślisz o wymianie kuchenki na elektryczną, ale nie wiesz, czemu przyjrzeć się na początku? Wystarczy, że zastosujesz się do kilku rad, które znajdziesz poniżej.

Zastanawia Cię, dlaczego wszystkie opisane w naszym zestawieniu kuchenki to produkty Amica? Wiele osób przyznaje, że jest to solidna firma, która produkuje dobry sprzęt kuchenny. Dlatego konsumenci decydują się na zainwestowanie w urządzenia tej marki. Zachęceni pozytywnymi opiniami klientów postanowiliśmy zamieścić kilka opisów kuchenek Amica w naszym artykule.

Najlepsza elektryczna kuchenka dwupalnikowa Amica w 2019 roku ma podstawowe zabezpieczenia. Najważniejsze z nich to zabezpieczenie przed poparzeniem. Warto zainwestować w model, który ma lampkę pokazującą, czy płyta sprzętu jest wciąż gorąca. Może to uchronić nas przed dotknięciem jej zanim ostygnie. Urządzenie powinno mieć również blokadę zmiany ustawień przez dzieci.

Jeżeli chodzi o płytę, to do wyboru mamy ceramiczną, żeliwną oraz indukcyjną. Pierwsza z nich ładnie się prezentuje i jest przystępna cenowo. Płyty żeliwne z kolei są bardzo wytrzymałe i rzadko ulegają zniszczeniu, ale są coraz rzadziej spotykane. Ostatnimi czasy bardzo popularne są modele z płytami indukcyjnymi. Największą zaletą takiego urządzenia jest bardzo szybkie nagrzewanie się płyty oraz zwiększone bezpieczeństwo.

Wiele osób przyznaje, że najlepsze elektryczne kuchenki dwupalnikowe Amica można można zabudować w blacie lub na nim ustawić. Tym sposobem mamy więc wybór pomiędzy dwoma rozwiązaniami. Zakup modelu, który możemy zainstalować na dwa sposoby, jest również dobrym pomysłem w przypadku, kiedy w bliskiej przyszłości czeka nas przeprowadzka lub remont. Będziemy mogli łatwo spakować kuchenkę, a potem zamontować ją w obudowie.

Model dwupalnikowy nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Warto jednak przyjrzeć się wymiarom produktu, szczególnie wtedy, kiedy kuchnia nie jest zbyt duża. Standardowa kuchenka gazowa ma szerokość około 30 cm, a głębokość 40 cm. Jeżeli chodzi o wagę, to zwykle nie przekracza ona 5 kg.

 

 

Kuchenki dwupalnikowe Amica – ranking

 

 

Amica PH3200PG 


Amica PH3200PG to kuchenka dwupalnikowa, która jest bardzo często wybierana przez konsumentów. Jej popularność jest wynikiem bardzo łatwego sterowania urządzeniem. Jest wyposażona w dwa pokrętła, które są dobrze opisane. Kuchenka ma szerokość 29 cm. Zmieści się więc na większości standardowych blatach.

Specjalny wskaźnik ciepła resztkowego pokazuje nam, czy kuchenka jest jeszcze ciepła. Taka funkcja chroni nas przed ewentualnym poparzeniem. Ceramiczna płyta jest dobrze wykonana oraz elegancko się prezentuje. Jeżeli chodzi o wagę, to wynosi ona 4,5 kg. Przenoszenie urządzenia nie jest więc uciążliwe.

Wykończenie modelu jest metalowe. Zwiększa to walory estetyczne kuchenki, a także zapobiega uszkodzeniom boków obudowy. Płyta ma kolor czarny – bardzo dobrze prezentuje w każdej kuchni. Użytkownicy uważają, że kuchenka jest solidnie wykonana i bezpieczna.

 

 

 

 

Amica PE0420 PES36G 


Chcielibyśmy zaprezentować Amica PE0420 PES36G. Prezentowana kuchenka dwupalnikowa nagrzewa się bardzo szybko. Kolor inox wygląda bardzo elegancko. Szczotkowana stal prezentuje się dobrze, a co najważniejsze, płytę z takiego materiału łatwo się czyści.

Warto dodać, że ta dwupalnikowa kuchenka elektryczna Amica w dobrej cenie nie rdzewieje. W rezultacie przez długi czas nie traci swoich walorów estetycznych. Szerokość produktu wynosi 30 cm. Obsługa urządzenia jest intuicyjna, więc nie musimy się martwić, że wybierzemy nieodpowiednie ustawienia. Model ma tylko dwa pokrętła. Specjalne lampki informują nas o tym, że płyta jest jeszcze gorąca.

Użytkownicy jako pierwszą zaletę zauważają elegancki wygląd produktu. Dodają również, że dzięki szybko nagrzewającym się palnikom można przygotować danie w kilka minut. Internauci chwalą również estetyczny wygląd kuchenki oraz możliwość ustawienia jej praktycznie w każdym miejscu.

 

 

 

 

Amica PI3510U 

 

Amica PI3510U to kuchenka dwupalnikowa, która zebrała wiele pozytywnych opinii. Jeżeli przyrządzasz podobne dania każdego dnia i chcesz, aby ustawienia były zapamiętane przez urządzenie, to ten model spełni Twoje oczekiwania. Sprzęt jest wyposażony w funkcję “pauza”, która sprawia, że możesz na chwilę zatrzymać proces gotowania, by potem go kontynuować.

Kuchenka ma jeszcze kilka innych, przydatnych opcji. Jedną z nich jest z pewnością timer, czyli możliwość ustawienia gotowania na określony czas. Funkcja ProBaby zabezpiecza urządzenie przed przypadkowym włączeniem się. Power Booster umożliwia nam z kolei chwilowe użytkowanie maksymalnej mocy produktu. Wskaźnik ciepła resztkowego nie pozwoli nam poparzyć się o gorące urządzenie.

Kuchenka rozpoznaje rozmiar danego naczynia oraz ogrzewa jedynie to miejsce, na którym znajduje się garnek lub patelnia. Tym sposobem energia jest oszczędzana. Użytkownikom najbardziej podoba się ogromna ilość funkcji, jaką dysponuje urządzenie. Nie bez znaczenia jest dla nich również wygląd kuchenki.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...