ᐅ Dobre domowe zgrzewarki próżniowe – rankingi i opinie 

Najlepsza domowa zgrzewarka próżniowa

Ostatnio aktualizowane: 14.12.19

 

Profi Cook PC-VK 1080 to zgrzewarka próżniowa, która okazała się najlepszym produktem dostępnym obecnie na rynku. Skąd mamy tę wiadomość? Dokonaliśmy dokładnej analizy opublikowanych w Internecie recenzji. Wspomniany model zyskał najwięcej przychylnych komentarzy. Konsumenci, którzy zdecydowali się zainwestować w ten sprzęt uważają, że była to dobra decyzja. Zaletami produktu są niewątpliwie: solidne wykonanie, efektywność, jak również łatwość obsługi. Warto wspomnieć o tym, że zgrzewarka ma kompaktowe wymiary i niewiele waży. Urządzenie ma kontrolki umożliwiające monitorowanie pracy sprzętu. Wykonana z wytrzymałych tworzyw obudowa jest odporna na uszkodzenia. Z pewnością jesteś ciekawy, jakie jeszcze produkty umieściliśmy w naszym zestawieniu. Na drugim miejscu uplasowała się zgrzewarka próżniowa Lund 67882. Obudowę modelu wykonano z dobrej gatunkowo stali nierdzewnej. Komfort podczas pracy gwarantują stabilne nóżki. Umieszczona na ich powierzchni guma skutecznie zabezpiecza przed przesuwaniem się urządzenia w trakcie zgrzewania produktów spożywczych. Atutem produktu jest również łatwa obsługa.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką domową zgrzewarkę próżniową wybrać?

 

Zgrzewarka próżniowa jest niezbędnym wyposażeniem kuchni tych gospodyń domowych, które chcą, aby produkty spożywcze dłużej zachowały świeżość. Dzięki pakowaniu próżniowemu możemy przechowywać resztki jedzenia bez obaw, że szybko się zepsują. Oferta rynkowa tego typu urządzeń jest bardzo szeroka, dlatego przygotowaliśmy ten poradnik, dzięki któremu dowiesz się, jaki produkt wybrać. Na końcu zamieściliśmy również ranking, w którym znajdziesz trzy najlepsze domowe zgrzewarki próżniowe.

Stojąc przed decyzją zakupu warto wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim znaczenie ma grubość woreczków. Każda zgrzewarka próżniowa dostosowana jest do określonego rodzaju folii. Pamiętajmy, że im grubsze woreczki, tym są one bardziej wytrzymałe, dlatego warto zakupić model przystosowany do mocniejszych rozwiązań.

Ważna jest także moc urządzenia, od której zależy szybkość zgrzewania folii. Warto mieć ten parametr na uwadze, gdyż im większe jest opakowanie, tym trudniej odprowadzić z niego powietrze. Istotne jest też maksymalne podciśnienie, dzięki któremu możemy ocenić, w jakich warunkach żywność będzie przechowywana. Im parametr jest wyższy, tym jedzenie pozostanie dłużej świeże.

Nie bez znaczenia jest długość listwy zgrzewającej, która ogranicza wielkość woreczków. Najczęściej spotyka się sprzęty z około 30-centymetrową listwą. Jeśli mamy zamiar pakować żywność o dużej objętości, warto rozejrzeć się za większymi modelami. Na rynku dostępne są zgrzewarki, których długość listwy może wynosić nawet 120 cm.

Miejmy na uwadze również jakość spoin. Najlepsza domowa zgrzewarka próżniowa w 2019 roku oferuje podwójny lub nawet potrójny zgrzew, dzięki któremu woreczki są zamknięte bardzo szczelnie. Warto zastanowić się nad wyborem takiego urządzenia, jeśli mamy zamiar pakować wilgotną żywność.

Urządzenie nie może się szybko przegrzewać. Warto też zwrócić uwagę, czy zestaw zawiera komplet hermetycznych torebek, oraz czy istnieje możliwość dokupienia zamiennych części w razie awarii.  Poza tym niektóre modele oferują dodatkowe funkcje, na przykład zamykanie pojemników próżniowych, czy wekowanie słoików. Warto zatem przemyśleć, czy nie wybrać pakowarki, która daje nam szersze możliwości.

 

 

Domowe zgrzewarki próżniowe – Ranking

 

 

Profi Cook Pc-Vk 1080 

 

W naszym rankingu chcielibyśmy przedstawić Ci model Profi Cook Pc-Vk 1080. Jest to automatyczna zgrzewarka próżniowa, która pozwoli nam zachować świeżą żywność nawet 5 razy dłużej. Jej obudowa wykonana jest ze stali nierdzewnej, dzięki czemu sprzęt jest mocny i solidny. Kompaktowe wymiary urządzenia (38 cm x 6,3 cm x 15,5 cm) sprawiają, że nie zajmie dużo miejsca w naszej kuchni.

Zgrzewarka posiada wytrzymałe zamknięcie hermetyczne, dostosowane do woreczków o szerokości 30 cm. Jej moc zasysania to 12 l/min. Urządzenie wyposażone jest również w czułą pompę próżniową, która doskonale sprawdzi się w przypadku pakowania delikatnych produktów spożywczych. Poza tym posiada ono elektroniczny monitoring temperatury, dzięki któremu możemy mieć kontrolę nad procesem pakowania.

W zestawie otrzymamy 18 hermetycznych torebek, dostosowanych do gotowania w wodzie oraz podgrzewania w kuchence mikrofalowej. Użytkownicy cenią sobie ten produkt przede wszystkim za jego wysoką jakość. W swoich ocenach podkreślają też, że sprzęt jest niezwykle łatwy w obsłudze.

Zgrzewarka próżniowa Profi Cook PC-VK 1080 ma wymiary: szerokość – 15,5 cm, wysokość – 6,3 cm i głębokość – 38 cm. Waga modelu jest równa 1,6 kg. Moc urządzenia to 120 W.

Zalety
Odsysanie powietrza:

Wiele osób zapewnia, że zgrzewarka szybko i dokładnie odsysa powietrze. W efekcie przechowywane w foliach produkty spożywcze dłużej zachowują świeżość.

Kompaktowe wymiary:

Należy docenić fakt, że produkt nie zajmuje dużo miejsca. W rezultacie na jego zakup mogą sobie pozwolić także osoby, które nie mają dużego mieszkania (łatwe przechowywanie).

Wykonanie:

Model wykonano z dobrych gatunkowo tworzyw. Na obudowie nie widać śladów po uszkodzeniach mechanicznych. Urządzenie jest nie tylko trwałe, ale też ładnie się prezentuje.

Torebki:

Do zestawu dołączono torebki do pakowania, które można używać w mikrofalówce czy gotować w wodzie.

Kontrolki:

Umieszczone na obudowie kontrolki pozwalają w łatwy sposób monitorować przebieg procesu zgrzewania. Możemy więc w razie potrzeby szybko zareagować.

Wady
Trudne zamykanie:

W pojedynczych opiniach można przeczytać, że aby zamknąć zgrzewarkę trzeba użyć dużo siły. W związku z tym wspomniana czynność może okazać się trudna dla niektórych osób.

 

 

 

 

Lund 67882

 

Jeśli szukasz pakowarki z automatyką sterowania, to model Lund 67882 z pewnością przykuje twoją uwagę. Ta domowa zgrzewarka próżniowa w dobrej cenie skutecznie zabezpieczy żywność, wydłużając jej okres przydatności do spożycia.

Produkt wyposażony jest w cztery przyciski, ułatwiające jego obsługę. Wciskając odpowiedni guzik mamy możliwość uruchomienia urządzenia, przerwania procesu pakowania w wybranym momencie, rozpoczęcia zgrzewania na żądanie oraz chwilowe uruchomienie sprzętu, przydatne np. przy pakowaniu delikatnej żywności. Zgrzewarka posiada także gumowe nóżki, które zapewniają jej stabilność. O jej pracy sygnalizuje lampka kontrolna LED.

Model ten wyposażony jest w pompę o wydajności 16 l/min, a jego moc wynosi 175 W. Wykonany jest on z solidnego tworzywa sztucznego, zapewniającego jego trwałość. Listwa zgrzewająca ma długość 28 cm. Wymiary produktu to: 34 cm x 6,4 cm x 15 cm, a jego waga wynosi 1,4 kg. Opinie użytkowników o tym produkcie są pozytywne. Klienci doceniają jego szybką i wydajną pracę oraz bezawaryjność.

Lund 67882 to bardzo dobra zgrzewarka próżniowa do 200 zł. Moc urządzenia wynosi 175 W. Wymiary modelu to: długość – 34 cm, szerokość – 15 cm i wysokość – 6,4 cm, a jego waga jest równa 1,4 kg.

Zalety
Gumowe nóżki:

Znajdujące się u podstawy gumowe nóżki zapewniają stabilną pracę. Jeśli położymy sprzęt na blacie kuchennym czy stole, nie musimy się martwić o to, że produkt będzie się przesuwał. Z pewnością utrudniłoby to pracę.

Stal nierdzewna:

Wykorzystana do produkcji obudowy stal nierdzewna jest bardzo wytrzymała. W rezultacie znajdujący się w środku mechanizm jest dobrze zabezpieczony.

Lampka kontrolna:

Urządzenie zostało wyposażone w lampkę kontrolną. Jeśli w trakcie zgrzewania produktów spożywczych stanie się coś niepokojącego, lampka się zaświeci. Będziemy wtedy mogli odpowiednio szybko zareagować.

Obsługa:

Zadowoleni konsumenci potwierdzają, że obsługa sprzętu nie jest trudna. Znajdujące się na obudowie przyciski są dobrze opisane.

Wady
Zaczepy:

Czytając opinie konsumentów można napotkać komentarze sugerujące, że umieszczone na klapie zaczepy są zrobione z nietrwałych materiałów.

 

 

 

 

Severin FS 3609 

 

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć modelu Severin FS 3609. Jest to wygodna zgrzewarka próżniowa, która znajdzie zastosowanie w każdej domowej kuchni. Dzięki niej jedzenie dłużej zachowa świeżość, bez ryzyka utraty witamin i minerałów.

Sprzęt wyposażony jest w dwie lampki kontrolne LED, informujące o procesie wysysania powietrza oraz zgrzewania folii. Posiada on również zwijacz przewodu, dzięki któremu jego przechowywanie jest wygodniejsze. Moc produktu to 170 W. Sprawia to, że jego praca przebiega szybko i sprawnie.

W zestawie z urządzeniem otrzymamy 5 torebek hermetycznych o wymiarach 20 cm x 30 cm. Nadają się one do próżniowego gotowania sous-vide oraz podgrzewania w kuchence mikrofalowej.  

Klientom podoba się ten produkt przede wszystkim dzięki kompaktowym rozmiarom, które wynoszą 43 cm x 12 cm x 19 cm. Zauważają oni także, że model ten jest łatwy w obsłudze i wykonany z wysokiej jakości materiałów.

Zgrzewarka próżniowa Severin FS 3609 ma moc 170 W. W zestawie otrzymujemy 5 torebek o wymiarach 20 cm x 30 cm, które są odpowiednie do gotowania próżniowego.

Zalety
Łatwe zgrzewanie:

Prezentowany model ma zautomatyzowane wysysanie i zamykanie folii. Przez to cały proces przebiega szybko i nie wymaga od nas szczególnych umiejętności.

Zwijacz przewodu:

Przechowywanie sprzętu ułatwia umieszczony pod obudową zwijacz przewodu. Dzięki temu elementowi możemy być pewni, że kabel zasilający jest odpowiednio zabezpieczony.

Funkcjonalność:

Konsumenci doceniają to, że w zgrzewarce można stosować torebki foliowe różnych producentów. Wpływa to zdecydowanie na funkcjonalność produktu.

Wady
Obudowa:

Pewna grupa Internautów w swoich komentarzach zaznacza, że obudowa modelu jest podatna na zarysowania. Sprawia to, że po dłuższym czasie użytkowania produkt traci swój atrakcyjny wygląd.

 

 

 

 

Jak działa domowa zgrzewarka próżniowa?

 

Jaka domowa zgrzewarka próżniowa jest polecana przez konsumentów? Jeśli zapoznałeś się z poprzednimi częściami artykułu, na pewno znasz odpowiedź na to pytanie. Czy wiesz jednak, w jaki sposób działa taki sprzęt? Postanowiliśmy to w szczegółowy sposób wyjaśnić.

 

 

Budowa zgrzewarki próżniowej

Aby zrozumieć, jak działa domowa zgrzewarka próżniowa, należy poznać jej budowę. W obudowie znajduje się kilka istotnych elementów, a do najważniejszych należą listwy grzejne oraz dysza próżniowa. Po podniesieniu pokrywy możemy również zauważyć miejsce przeznaczone na folię i miejsce cięcia, a także dwie lampki – zieloną i czerwoną, które sygnalizują pracę urządzenia. Tego typu sprzęty są też wyposażone w regulator temperatury.

 

Jak zgrzewarka zgrzewa folię?

Zanim zapakujemy żywność próżniowo musimy przygotować specjalne worki. Do tego jest nam potrzebna folia o moletowanej fakturze, którą umieszcza się w korytku zgrzewarki tak, aby przechodziła przez grzewcze spoiwa. Po ustawieniu w odpowiedni sposób przełączników urządzenie zgrzewa brzegi folii, w efekcie czego powstaje woreczek (trwa to zwykle kilkanaście sekund, w zależności od ustawienia parametrów pracy sprzętu). Dochodzi do tego poprzez rozgrzanie listew grzejnych do wysokiej temperatury.

 

Jak wygląda pakowanie próżniowe przy pomocy zgrzewarki?

Kiedy mamy już gotowy woreczek, możemy umieścić w nim żywność zostawiając kilka centymetrów wolnej krawędzi. Otwarty koniec opakowania trzeba położyć na taśmę grzewczą, dyszę próżniową należy wsunąć do środka. Po opuszczeniu pokrywy rozpoczyna się proces pakowania próżniowego, co oznacza, że sprzęt wysysa z woreczka całe powietrze, jakie się w nim znajduje. To także nie trwa dłużej niż kilkanaście lub kilkadziesiąt sekund.

 

 

Czy zgrzewarka próżniowa działa skutecznie?

Domowe zgrzewarki próżniowe to urządzenia, które są łatwe w obsłudze. Sprzęty te działają wyjątkowo skutecznie, gdyż w szybkim czasie zgrzewają opakowania i wysysają z nich powietrze. Przez to włożone do środka artykuły spożywcze czy gotowe potrawy mogą na dłużej pozostać świeże. Dzieje się tak, ponieważ zgrzewarka wysysając powietrze zapobiega zachodzeniu procesów utleniania wewnątrz opakowania, a więc żywność nie jest narażona na działanie tlenu, wysokiej temperatury ani na rozwój drobnoustrojów. Co ciekawe, zapakowane próżniowo jedzenie możemy np. wziąć ze sobą w podróż, także samolotem. To doskonałe rozwiązanie, gdy wybieramy się do miejsca, gdzie nie ma sklepów, a chcemy odpowiednio się odżywiać.

Za sprawą zgrzewarki próżniowej możemy przedłużyć świeżość żywności o kilka dni, miesięcy, a czasem nawet o dwa lata. Wszystko zależy od tego, jakie artykuły spożywcze zapakowaliśmy w woreczku i gdzie zamierzamy je przechowywać. Dla przykładu: świeże ryby w próżniowym opakowaniu można schować do lodówki, to zapewni im świeżość do 12 miesięcy.

 

Jak uniknąć zmniejszenia efektywności działania sprzętu?

Zgrzewarka próżniowa, podobnie jak inne urządzenia domowe, wymaga pamiętania o kilku podstawowych kwestiach bezpieczeństwa. Jeżeli nie chcemy uszkodzić sprzętu i doprowadzić do zmniejszenia efektywności jego działania, do pakowania powinniśmy używać wyłącznie całkowicie suchych i czystych woreczków. Jeżeli zgrzewarka zacznie zasysać nie tylko powietrze, ale i wodę, może dojść do uszkodzenia jej wewnętrznych części, w efekcie czego dalsze korzystanie z niej nie będzie możliwe. Nie powinno się pakować próżniowo płynów czy zup, a jeżeli żywność ma np. wystające kostki, należy owinąć ją w papierowy ręcznik. Na sposób działania zgrzewarki wpływa też negatywnie narażenie jej na działanie wody i silnych detergentów, np. w czasie mycia.

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status