Najlepsza domowa zgrzewarka próżniowa

Ostatnio aktualizowane: 18.09.20

 

Profi Cook PC-VK 1080 to zgrzewarka próżniowa, która okazała się najlepszym produktem dostępnym obecnie na rynku. Skąd mamy tę wiadomość? Dokonaliśmy dokładnej analizy opublikowanych w Internecie recenzji. Wspomniany model zyskał najwięcej przychylnych komentarzy. Konsumenci, którzy zdecydowali się zainwestować w ten sprzęt uważają, że była to dobra decyzja. Zaletami produktu są niewątpliwie: solidne wykonanie, efektywność, jak również łatwość obsługi. Warto wspomnieć o tym, że zgrzewarka ma kompaktowe wymiary i niewiele waży. Urządzenie ma kontrolki umożliwiające monitorowanie pracy sprzętu. Wykonana z wytrzymałych tworzyw obudowa jest odporna na uszkodzenia. Z pewnością jesteś ciekawy, jakie jeszcze produkty umieściliśmy w naszym zestawieniu. Na drugim miejscu uplasowała się zgrzewarka próżniowa Lund 67882. Obudowę modelu wykonano z dobrej gatunkowo stali nierdzewnej. Komfort podczas pracy gwarantują stabilne nóżki. Umieszczona na ich powierzchni guma skutecznie zabezpiecza przed przesuwaniem się urządzenia w trakcie zgrzewania produktów spożywczych. Atutem produktu jest również łatwa obsługa.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką domową zgrzewarkę próżniową wybrać?

 

Zgrzewarka próżniowa jest niezbędnym wyposażeniem kuchni tych gospodyń domowych, które chcą, aby produkty spożywcze dłużej zachowały świeżość. Dzięki pakowaniu próżniowemu możemy przechowywać resztki jedzenia bez obaw, że szybko się zepsują. Oferta rynkowa tego typu urządzeń jest bardzo szeroka, dlatego przygotowaliśmy ten poradnik, dzięki któremu dowiesz się, jaki produkt wybrać. Na końcu zamieściliśmy również ranking, w którym znajdziesz trzy najlepsze domowe zgrzewarki próżniowe.

Stojąc przed decyzją zakupu warto wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim znaczenie ma grubość woreczków. Każda zgrzewarka próżniowa dostosowana jest do określonego rodzaju folii. Pamiętajmy, że im grubsze woreczki, tym są one bardziej wytrzymałe, dlatego warto zakupić model przystosowany do mocniejszych rozwiązań.

Ważna jest także moc urządzenia, od której zależy szybkość zgrzewania folii. Warto mieć ten parametr na uwadze, gdyż im większe jest opakowanie, tym trudniej odprowadzić z niego powietrze. Istotne jest też maksymalne podciśnienie, dzięki któremu możemy ocenić, w jakich warunkach żywność będzie przechowywana. Im parametr jest wyższy, tym jedzenie pozostanie dłużej świeże.

Nie bez znaczenia jest długość listwy zgrzewającej, która ogranicza wielkość woreczków. Najczęściej spotyka się sprzęty z około 30-centymetrową listwą. Jeśli mamy zamiar pakować żywność o dużej objętości, warto rozejrzeć się za większymi modelami. Na rynku dostępne są zgrzewarki, których długość listwy może wynosić nawet 120 cm.

Miejmy na uwadze również jakość spoin. Najlepsza domowa zgrzewarka próżniowa w 2020 roku oferuje podwójny lub nawet potrójny zgrzew, dzięki któremu woreczki są zamknięte bardzo szczelnie. Warto zastanowić się nad wyborem takiego urządzenia, jeśli mamy zamiar pakować wilgotną żywność.

Urządzenie nie może się szybko przegrzewać. Warto też zwrócić uwagę, czy zestaw zawiera komplet hermetycznych torebek, oraz czy istnieje możliwość dokupienia zamiennych części w razie awarii.  Poza tym niektóre modele oferują dodatkowe funkcje, na przykład zamykanie pojemników próżniowych, czy wekowanie słoików. Warto zatem przemyśleć, czy nie wybrać pakowarki, która daje nam szersze możliwości.

 

 

Domowe zgrzewarki próżniowe – Ranking

 

 

Profi Cook Pc-Vk 1080 

 

W naszym rankingu chcielibyśmy przedstawić Ci model Profi Cook Pc-Vk 1080. Jest to automatyczna zgrzewarka próżniowa, która pozwoli nam zachować świeżą żywność nawet 5 razy dłużej. Jej obudowa wykonana jest ze stali nierdzewnej, dzięki czemu sprzęt jest mocny i solidny. Kompaktowe wymiary urządzenia (38 cm x 6,3 cm x 15,5 cm) sprawiają, że nie zajmie dużo miejsca w naszej kuchni.

Zgrzewarka posiada wytrzymałe zamknięcie hermetyczne, dostosowane do woreczków o szerokości 30 cm. Jej moc zasysania to 12 l/min. Urządzenie wyposażone jest również w czułą pompę próżniową, która doskonale sprawdzi się w przypadku pakowania delikatnych produktów spożywczych. Poza tym posiada ono elektroniczny monitoring temperatury, dzięki któremu możemy mieć kontrolę nad procesem pakowania.

W zestawie otrzymamy 18 hermetycznych torebek, dostosowanych do gotowania w wodzie oraz podgrzewania w kuchence mikrofalowej. Użytkownicy cenią sobie ten produkt przede wszystkim za jego wysoką jakość. W swoich ocenach podkreślają też, że sprzęt jest niezwykle łatwy w obsłudze.

Zgrzewarka próżniowa Profi Cook PC-VK 1080 ma wymiary: szerokość – 15,5 cm, wysokość – 6,3 cm i głębokość – 38 cm. Waga modelu jest równa 1,6 kg. Moc urządzenia to 120 W.

Zalety
Odsysanie powietrza:

Wiele osób zapewnia, że zgrzewarka szybko i dokładnie odsysa powietrze. W efekcie przechowywane w foliach produkty spożywcze dłużej zachowują świeżość.

Kompaktowe wymiary:

Należy docenić fakt, że produkt nie zajmuje dużo miejsca. W rezultacie na jego zakup mogą sobie pozwolić także osoby, które nie mają dużego mieszkania (łatwe przechowywanie).

Wykonanie:

Model wykonano z dobrych gatunkowo tworzyw. Na obudowie nie widać śladów po uszkodzeniach mechanicznych. Urządzenie jest nie tylko trwałe, ale też ładnie się prezentuje.

Torebki:

Do zestawu dołączono torebki do pakowania, które można używać w mikrofalówce czy gotować w wodzie.

Kontrolki:

Umieszczone na obudowie kontrolki pozwalają w łatwy sposób monitorować przebieg procesu zgrzewania. Możemy więc w razie potrzeby szybko zareagować.

Wady
Trudne zamykanie:

W pojedynczych opiniach można przeczytać, że aby zamknąć zgrzewarkę trzeba użyć dużo siły. W związku z tym wspomniana czynność może okazać się trudna dla niektórych osób.

 

 

 

 

Lund 67882

 

Jeśli szukasz pakowarki z automatyką sterowania, to model Lund 67882 z pewnością przykuje twoją uwagę. Ta domowa zgrzewarka próżniowa w dobrej cenie skutecznie zabezpieczy żywność, wydłużając jej okres przydatności do spożycia.

Produkt wyposażony jest w cztery przyciski, ułatwiające jego obsługę. Wciskając odpowiedni guzik mamy możliwość uruchomienia urządzenia, przerwania procesu pakowania w wybranym momencie, rozpoczęcia zgrzewania na żądanie oraz chwilowe uruchomienie sprzętu, przydatne np. przy pakowaniu delikatnej żywności. Zgrzewarka posiada także gumowe nóżki, które zapewniają jej stabilność. O jej pracy sygnalizuje lampka kontrolna LED.

Model ten wyposażony jest w pompę o wydajności 16 l/min, a jego moc wynosi 175 W. Wykonany jest on z solidnego tworzywa sztucznego, zapewniającego jego trwałość. Listwa zgrzewająca ma długość 28 cm. Wymiary produktu to: 34 cm x 6,4 cm x 15 cm, a jego waga wynosi 1,4 kg. Opinie użytkowników o tym produkcie są pozytywne. Klienci doceniają jego szybką i wydajną pracę oraz bezawaryjność.

Lund 67882 to bardzo dobra zgrzewarka próżniowa do 200 zł. Moc urządzenia wynosi 175 W. Wymiary modelu to: długość – 34 cm, szerokość – 15 cm i wysokość – 6,4 cm, a jego waga jest równa 1,4 kg.

Zalety
Gumowe nóżki:

Znajdujące się u podstawy gumowe nóżki zapewniają stabilną pracę. Jeśli położymy sprzęt na blacie kuchennym czy stole, nie musimy się martwić o to, że produkt będzie się przesuwał. Z pewnością utrudniłoby to pracę.

Stal nierdzewna:

Wykorzystana do produkcji obudowy stal nierdzewna jest bardzo wytrzymała. W rezultacie znajdujący się w środku mechanizm jest dobrze zabezpieczony.

Lampka kontrolna:

Urządzenie zostało wyposażone w lampkę kontrolną. Jeśli w trakcie zgrzewania produktów spożywczych stanie się coś niepokojącego, lampka się zaświeci. Będziemy wtedy mogli odpowiednio szybko zareagować.

Obsługa:

Zadowoleni konsumenci potwierdzają, że obsługa sprzętu nie jest trudna. Znajdujące się na obudowie przyciski są dobrze opisane.

Wady
Zaczepy:

Czytając opinie konsumentów można napotkać komentarze sugerujące, że umieszczone na klapie zaczepy są zrobione z nietrwałych materiałów.

 

 

 

 

Severin FS 3609 

 

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć modelu Severin FS 3609. Jest to wygodna zgrzewarka próżniowa, która znajdzie zastosowanie w każdej domowej kuchni. Dzięki niej jedzenie dłużej zachowa świeżość, bez ryzyka utraty witamin i minerałów.

Sprzęt wyposażony jest w dwie lampki kontrolne LED, informujące o procesie wysysania powietrza oraz zgrzewania folii. Posiada on również zwijacz przewodu, dzięki któremu jego przechowywanie jest wygodniejsze. Moc produktu to 170 W. Sprawia to, że jego praca przebiega szybko i sprawnie.

W zestawie z urządzeniem otrzymamy 5 torebek hermetycznych o wymiarach 20 cm x 30 cm. Nadają się one do próżniowego gotowania sous-vide oraz podgrzewania w kuchence mikrofalowej.  

Klientom podoba się ten produkt przede wszystkim dzięki kompaktowym rozmiarom, które wynoszą 43 cm x 12 cm x 19 cm. Zauważają oni także, że model ten jest łatwy w obsłudze i wykonany z wysokiej jakości materiałów.

Zgrzewarka próżniowa Severin FS 3609 ma moc 170 W. W zestawie otrzymujemy 5 torebek o wymiarach 20 cm x 30 cm, które są odpowiednie do gotowania próżniowego.

Zalety
Łatwe zgrzewanie:

Prezentowany model ma zautomatyzowane wysysanie i zamykanie folii. Przez to cały proces przebiega szybko i nie wymaga od nas szczególnych umiejętności.

Zwijacz przewodu:

Przechowywanie sprzętu ułatwia umieszczony pod obudową zwijacz przewodu. Dzięki temu elementowi możemy być pewni, że kabel zasilający jest odpowiednio zabezpieczony.

Funkcjonalność:

Konsumenci doceniają to, że w zgrzewarce można stosować torebki foliowe różnych producentów. Wpływa to zdecydowanie na funkcjonalność produktu.

Wady
Obudowa:

Pewna grupa Internautów w swoich komentarzach zaznacza, że obudowa modelu jest podatna na zarysowania. Sprawia to, że po dłuższym czasie użytkowania produkt traci swój atrakcyjny wygląd.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Jak działa domowa zgrzewarka próżniowa?

 

Jaka domowa zgrzewarka próżniowa jest polecana przez konsumentów? Jeśli zapoznałeś się z poprzednimi częściami artykułu, na pewno znasz odpowiedź na to pytanie. Czy wiesz jednak, w jaki sposób działa taki sprzęt? Postanowiliśmy to w szczegółowy sposób wyjaśnić.

 

 

Budowa zgrzewarki próżniowej

Aby zrozumieć, jak działa domowa zgrzewarka próżniowa, należy poznać jej budowę. W obudowie znajduje się kilka istotnych elementów, a do najważniejszych należą listwy grzejne oraz dysza próżniowa. Po podniesieniu pokrywy możemy również zauważyć miejsce przeznaczone na folię i miejsce cięcia, a także dwie lampki – zieloną i czerwoną, które sygnalizują pracę urządzenia. Tego typu sprzęty są też wyposażone w regulator temperatury.

 

Jak zgrzewarka zgrzewa folię?

Zanim zapakujemy żywność próżniowo musimy przygotować specjalne worki. Do tego jest nam potrzebna folia o moletowanej fakturze, którą umieszcza się w korytku zgrzewarki tak, aby przechodziła przez grzewcze spoiwa. Po ustawieniu w odpowiedni sposób przełączników urządzenie zgrzewa brzegi folii, w efekcie czego powstaje woreczek (trwa to zwykle kilkanaście sekund, w zależności od ustawienia parametrów pracy sprzętu). Dochodzi do tego poprzez rozgrzanie listew grzejnych do wysokiej temperatury.

 

Jak wygląda pakowanie próżniowe przy pomocy zgrzewarki?

Kiedy mamy już gotowy woreczek, możemy umieścić w nim żywność zostawiając kilka centymetrów wolnej krawędzi. Otwarty koniec opakowania trzeba położyć na taśmę grzewczą, dyszę próżniową należy wsunąć do środka. Po opuszczeniu pokrywy rozpoczyna się proces pakowania próżniowego, co oznacza, że sprzęt wysysa z woreczka całe powietrze, jakie się w nim znajduje. To także nie trwa dłużej niż kilkanaście lub kilkadziesiąt sekund.

 

 

Czy zgrzewarka próżniowa działa skutecznie?

Domowe zgrzewarki próżniowe to urządzenia, które są łatwe w obsłudze. Sprzęty te działają wyjątkowo skutecznie, gdyż w szybkim czasie zgrzewają opakowania i wysysają z nich powietrze. Przez to włożone do środka artykuły spożywcze czy gotowe potrawy mogą na dłużej pozostać świeże. Dzieje się tak, ponieważ zgrzewarka wysysając powietrze zapobiega zachodzeniu procesów utleniania wewnątrz opakowania, a więc żywność nie jest narażona na działanie tlenu, wysokiej temperatury ani na rozwój drobnoustrojów. Co ciekawe, zapakowane próżniowo jedzenie możemy np. wziąć ze sobą w podróż, także samolotem. To doskonałe rozwiązanie, gdy wybieramy się do miejsca, gdzie nie ma sklepów, a chcemy odpowiednio się odżywiać.

Za sprawą zgrzewarki próżniowej możemy przedłużyć świeżość żywności o kilka dni, miesięcy, a czasem nawet o dwa lata. Wszystko zależy od tego, jakie artykuły spożywcze zapakowaliśmy w woreczku i gdzie zamierzamy je przechowywać. Dla przykładu: świeże ryby w próżniowym opakowaniu można schować do lodówki, to zapewni im świeżość do 12 miesięcy.

 

Jak uniknąć zmniejszenia efektywności działania sprzętu?

Zgrzewarka próżniowa, podobnie jak inne urządzenia domowe, wymaga pamiętania o kilku podstawowych kwestiach bezpieczeństwa. Jeżeli nie chcemy uszkodzić sprzętu i doprowadzić do zmniejszenia efektywności jego działania, do pakowania powinniśmy używać wyłącznie całkowicie suchych i czystych woreczków. Jeżeli zgrzewarka zacznie zasysać nie tylko powietrze, ale i wodę, może dojść do uszkodzenia jej wewnętrznych części, w efekcie czego dalsze korzystanie z niej nie będzie możliwe. Nie powinno się pakować próżniowo płynów czy zup, a jeżeli żywność ma np. wystające kostki, należy owinąć ją w papierowy ręcznik. Na sposób działania zgrzewarki wpływa też negatywnie narażenie jej na działanie wody i silnych detergentów, np. w czasie mycia.

 

 

show_more more=”Przejrzyj produkty z poprzednich lat” less=”Przejrzyj produkty z poprzednich lat” color=”#0066cc” list=”»”]

 

Jeśli chcesz przechowywać jedzenie w bezpieczny sposób, polecamy zakup zgrzewarki próżniowej do żywności. Postanowiliśmy pomóc Ci w wyborze urządzenia i przygotowaliśmy ranking. Powstał on na podstawie dokładnej analizy komentarzy wydawanych przez konsumentów. Daje to pewność, że przedstawione w zestawieniu urządzenia są godne polecenia. Według Internautów najlepszą zgrzewarką próżniową do żywności jest Profi Cook PC-VK 1080. Produkt zrobiono m.in. ze stali nierdzewnej, czyli trwałego i łatwego w czyszczeniu materiału. Sprzęt nie ulega awariom. Model nie zajmuje dużo miejsca i niewiele waży. Podstawa ma antypoślizgowe nakładki, co gwarantuje stabilność, a tym samym bezpieczeństwo użytkowania. Jeśli jednak ten produkt nie przypadł Ci do gustu, przeczytaj opisy pozostałych modeli. Na drugim miejscu w rankingu znalazła się zgrzewarka próżniowa do żywności Caso Germany VC 200. Jest to sprzęt łatwy w obsłudze. Urządzenie ma długi kabel zasilający.

 

Jaką zgrzewarkę próżniową do żywności wybrać?

 

Wielu osobom na pewno zdarzyło się przygotować zbyt dużą porcję obiadu. Aby przyrządzone składniki nie uległy zepsuciu, powinniśmy je odpowiednio przechowywać. Najpopularniejszym sposobem jest podzielenie jedzenia na porcje i schowanie go do woreczków foliowych. Tym sposobem, gdy zgłodniejemy podgrzejemy dokładnie taką ilość jedzenia, na ile mamy ochotę. Wiedz jednak, że kluczem do przechowywania jedzenia w lodówce jest jego szczelne zamknięcie. Z tego powodu polecamy zakup zgrzewarki próżniowej. Urządzenie to pozwala na dużo dłuższe przechowywanie jedzenia bez obawy o rozwój pleśni. Niestety, wybór takiego sprzętu nie jest prosty. Dlatego w tymże poradniku podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę przy zakupie. Co więcej, na końcu artykułu zamieściliśmy niewielkie zestawienie, gdzie znalazły się trzy najlepsze zgrzewarki próżniowe do żywności.

Decydując się na zakup takiego urządzenia warto zwrócić uwagę na to, do jakiej grubości folii jest ono przystosowane. Warto wiedzieć, że im woreczek jest grubszy, tym zwiększona jest jego wytrzymałość. Nie musisz się wtedy obawiać przypadkowych rozdarć, które mogą doprowadzić do zepsucia żywności. Niestety, nie każdy rodzaj zgrzewarki jest w stanie obsłużyć każdy rodzaj folii. Dlatego przed dokonaniem zakupu, należy dokładnie przeanalizować jaki rodzaj woreczków preferujemy i czy będą one kompatybilne z interesującym nas urządzeniem.

Kolejną właściwością, jakiej należy się przyjrzeć jest moc urządzenia. Im jest ona większa, tym krótszy jest czas pakowania. Ten parametr jest również istotny ze względu na wielkość folii. Najlepsza zgrzewarka próżniowa do żywności w 2020 roku do dużych woreczków, powinna mieć dużą moc. Bowiem, tylko wtedy maszyna będzie w stanie wyprowadzić powietrze z wnętrza. Istotnym elementem jest również wydajność pompy, która znajduje się w interesującym nas produkcie. Im ten parametr jest wyższy, tym szybciej będziemy mogli zamknąć woreczek. Będzie to szczególnie ważne w przypadku folii o dużych rozmiarach.

Jeśli zależy Ci na zakupie możliwie najlepszego sprzętu, to polecamy sprawdzenie, ile zgrzewów lub spoin, wykonuje interesujący Cię model. Niektóre zgrzewarki mają opcję wykonania aż 2 zgrzewów, co zmniejsza ryzyko nieszczelności. Jest to szczególnie ważne w przypadku zamykania wilgotnych produktów, takich jak mięso i wędliny. Niestety jedna spoina nie wystarczy, by szczelnie zamknąć taki woreczek.

 

Zgrzewarki próżniowe do żywności – Ranking

 

Profi Cook Pc-Vk 1080

 

Powodem, dlaczego wielu konsumentów decyduje się na zakup zgrzewarki Profi Cook Pc-Vk 1080 jest to, że jest ona w pełni automatyczna. Dzięki temu urządzenie samodzielnie dokonuje zgrzania, co gwarantuje lepszą precyzję. Obudowa narzędzia została wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej, co gwarantuje małą awaryjność. Nie musisz się zatem obawiać o uszkodzenia mechaniczne, czy przypadkowe otarcia.

Dużą zaletą prezentowanego produktu jest dokładność jego zgrzewania. Dzięki użyciu najnowszych technologii możesz mieć pewność, że Twoje porcje zostały szczelnie zamknięte. Dzięki temu proces utleniania jest spowolniony, co gwarantuje wydłużenie terminu przydatności, nawet pięciokrotnie. Dodatkowo, wszystkie składniki odżywcze i witaminy są zachowane. Ponadto, woreczki, które zostały dołączone do zestawu można gotować w wodzie, jak i rozmrażać w mikrofali. Są one bowiem w pełni bezpieczne i nie wpływają na smak jedzenia.

Opinie konsumentów o tym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników doceniło moc zasysania, która wynosi 12 l/minutę. Co więcej, maszyna posiada wbudowany elektroniczny monitoring temperatury. Dzięki temu dopasujesz siłę grzania do delikatnych produktów żywnościowych.

Profi Cook Pc-Vk 1080 to zgrzewarka próżniowa do żywności o mocy 120 W. Produkt ma następujące wymiary: szerokość – 15,5 cm, wysokość – 6,3 cm i głębokość – 38 cm, a waga jest równa 1,6 kg.

Zalety
Wykonanie:

Z uwagi na to, że obudowę wykonano ze stali nierdzewnej nie musimy się martwić, że znajdujący się w środku mechanizm szybko się uszkodzi, co wymusi zakup nowego modelu.

Kompaktowość:

Produkt nie zajmuje dużo miejsca, więc jego przechowywanie jest łatwe. Warto dodać, że urządzenie niewiele waży, więc z jego przenoszeniem poradzi sobie każdy.

Podstawa:

Sprzęt jest bezpieczny w użytkowaniu. U podstawy zamontowano specjalne, antypoślizgowe nakładki, co minimalizuje ryzyko ześlizgnięcia się zgrzewarki z blatu, a w konsekwencji jej uszkodzenia.

Torebki:

Do zestawu dołączono 18 torebek do przechowywania żywności. Torebki można gotować w wodzie, a także wkładać do kuchenki mikrofalowej, co zdaniem Internautów jest bardzo wygodne.

Obsługa:

Sprzęt ma wiele funkcji, ale w rzeczywistości jest bardzo łatwy w obsłudze.

Wady
Zamykanie:

W nielicznych komentarzach można przeczytać, że produkt trudno się zamyka (trzeba użyć dużo siły).

 

 

 

Caso VC 200

 

Powodem, dla którego wiele osób decyduje się na zakup zgrzewarki próżniowej jest to, że oferuje ona przechowywanie żywności bez konieczności używania konserwantów. Dlatego, jeśli pragniesz przechowywać w lodówce mięsa, warzywa, owoce lub ryby, polecamy zakup modelu Caso VC 200. Maszyna ta oferuje bowiem zgrzewanie folii do szerokości 30 cm, co sprawia, że przechowasz nawet duże porcje.

Jedną z największych zalet prezentowanego produktu jest możliwość elektronicznej regulacji temperatury. Opcja ta na pewno przyda się, gdy będziesz chciał zamknąć delikatny posiłek. Dodatkowo zgrzewarka automatycznie dzieli duże ilości produktów na mniejsze porcje, co ułatwia ich przechowywanie. System próżniowy jest w pełni automatyczny. Sprawia to, że folia zamykana jest z większą precyzją.

Za sprawą użycia nowoczesnych technologii żywność zapakowana przez prezentowaną maszynę nie traci witamin i minerałów zawartych w porcjach. Równocześnie, posiłek pozostaje świeży i zdatny do jedzenie do 5 razy dłużej, niż w przypadku przechowywania go w inny sposób.

Opinie konsumentów o tej maszynie są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników doceniło niewielkie gabaryty modelu, które ułatwiają przechowywanie.

Zgrzewarka próżniowa do żywności Caso Germany VC 200 ma moc 120 W. Wymiary modelu to: 39 cm x 24,5 cm x 9 cm, a jego waga wynosi 1,9 kg.

Zalety
Stop:

Na obudowie znajduje się przycisk stop, który po naciśnięciu natychmiast przerywa pracę urządzenia. W związku z tym, jeśli popełnimy błąd, możemy szybko zareagować.

Monitorowanie temperatury:

Urządzenie ma dobrze opracowany system monitorowania temperatury zgrzewania, co sprawia, że wszystkie produkty żywnościowe są dobrze zapakowane, a tym samym odpowiednio chronione.  

Zasilanie:

Wiele osób w swoich opiniach zaznacza, że kabel zasilający jest odpowiednio długi. To daje pewność, że nic nie będzie krępowało naszych ruchów w trakcie pracy. Należy również dodać, że kabel wykonano z trwałych materiałów.

Obsługa:

Do zestawu dołączono czytelną instrukcję obsługi, dzięki czemu użytkowanie sprzętu jest łatwe, nawet dla tych użytkowników, którzy nigdy nie korzystali z tego typu urządzeń.

Wady
Obudowa:

Zdaniem nielicznej grupy konsumentów obudowa jest podatna na uszkodzenia mechaniczne. Po kilku tygodniach użytkowania na produkcie pojawiają się zarysowania.

 

 

 

Clatronic FS 3261

 

Jeśli cenisz sobie zdrowe przechowywanie jedzenia, bez konieczności używania konserwantów, to polecamy zakup modelu Clatronic FS 3261. Jest to wysokiej klasy zgrzewarka próżniowa do żywności w dobrej cenie. Dużą zaletą tego produktu jest wysoka moc, wynosząca aż 100 W. Dzięki temu maszyna pracuje bardzo szybko.

Dużym atutem produktu jest jego proste, intuicyjne użytkowanie. Sprawia to, że nawet osoby starsze, nie będą miały problemu z zapakowaniem i przechowywaniem swoich posiłków. Warto dodać, że sprzęt posiada funkcję automatycznego dzielenia porcji, co ułatwia pracę. Funkcja ta na pewno okaże się przydatna, w przypadku pakowania większej ilości produktów spożywczych.

W momencie zakupu, każdy konsument otrzymuje 3-metrową rolkę folii do pakowania. Jest ona bardzo wytrzymała i w pełni bezpieczna dla zdrowia. Dzięki temu szczelnie zamknięta żywność nie traci witamin i innych minerałów. Co więcej, świeżość porcji zostaje zachowana przez długi czas. Po wyjęciu z lodówki składniki w woreczku można gotować w wodzie albo rozmrozić w kuchence mikrofalowej.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło ergonomiczny kształt i niewielkie gabaryty zgrzewarki.

Clatronic FS 3261 to dobra zgrzewarka próżniowa do żywności do 100 zł. Moc sprzętu to 100 W. Produkt ma biały kolor.  

Zalety
Folia:

Kupując prezentowaną zgrzewarkę próżniową do żywności otrzymujemy w zestawie 3 m folii do pakowania. W efekcie możemy przystąpić do pracy zaraz po rozpakowaniu urządzenia.

Kabel:

Użytkownik ma możliwość zwinięcia kabla zasilającego do schowka. Wielu Internautów twierdzi, że jest to praktyczne rozwiązanie ułatwiające przechowywanie produktu.

Jakość:

Model został wykonany z dobrych gatunkowo tworzyw, dlatego też wykazuje odporność na uszkodzenia. Nie ma więc obaw o to, że sprzęt szybko ulegnie awarii i konieczna będzie jego naprawa, co jak wiemy, może okazać się kosztowne.

Wady
Odsysanie powietrza:

Część użytkowników uważa, że system odsysania powietrza mógłby być nieco bardziej skuteczny.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status