Najlepsza chłodziarka do wina do zabudowy

Ostatnio aktualizowane: 19.04.19

 

Jaką chłodziarkę do wina do zabudowy wybrać?

 

Wino jest trunkiem cenionym na całym świecie. Podkreśla ono smak dań, umila spotkania z przyjaciółmi oraz stanowi doskonały pomysł na prezent. Aby jednak trunek zachował swoje właściwości i smak, należy przechowywać go w odpowiedniej temperaturze. Coraz więcej osób decyduje się na zakup chłodziarki do wina, by móc odpowiednio przechowywać ten alkohol. Nasz poradnik zakupowy pomoże Ci w wyborze odpowiedniego modelu tego urządzenia, abyś mógł się cieszyć doskonałym smakiem wina.

Jeśli chcesz mieć takie urządzenie w swojej kuchni, rozważ zakup modelu do zabudowy. Najlepsze chłodziarki do wina do zabudowy wpasowują się idealnie w resztę pomieszczenia nie zajmując zbyt wiele miejsca. Dzięki temu odpowiednio schłodzony trunek będziesz mieć pod ręką, np. w momencie, kiedy będziesz chciał dodać go do potrawy.

Urządzenia do zabudowy być może nie są zbyt wygodne, jeśli chodzi o naprawę w razie awarii, jednak zbudowanie urządzenia jest najbardziej praktyczne w domach, gdzie są małe, ciekawskie dzieci. Wówczas modele wolnostojące nie sprawdzą się zbyt dobrze, natomiast opcja do zabudowy nie zwraca na siebie zbyt dużej uwagi i wygląda bardzo elegancko.

Najlepsza chłodziarka do wina do zabudowy w 2019 roku jest wyposażona w opcję dostosowania temperatury. Dzięki temu możemy przechowywać różne alkohole, które potrzebują odmiennych warunków (np. białe wino preferuje temperaturę od 10 do 12 stopni Celsjusza, natomiast czerwone najlepiej przechowuje się w temperaturze od 14 do 17 stopni Celsjusza). Dobrze wybrać więc model chłodziarki wyposażony w kilka komór, w których można ustawić różną temperaturę. Nie przesadzajmy jednak z wielkością urządzenia. Pojemności chłodziarek wynoszą od 50 l do 500 l. Jeśli nasza kolekcja win nie jest zbyt pokaźna, wybierzmy niewielki model. Bierzmy również pod uwagę energooszczędność sprzętu.

Dobrze, by chłodziarka była wyposażona w filtr powietrza. Jest to ważne w przypadku korkowanych win. Powietrze musi być jak najświeższe, aby szkodliwe drobnoustroje nie dostały się do środka butelki przez korek i napój się nie zepsuł. Mamy do wyboru kilka rodzajów filtrów – najpopularniejsze to te włókninowe i węglowe.

 

 

Chłodziarki do wina do zabudowy – ranking

 

 

Liebherr WKh1812 

 

Chłodziarka Liebherr WKh1812 to sprzęt dla najbardziej wymagających koneserów win. Pracuje bardzo cicho i jest energooszczędna. Model ma filtr węglowy, dzięki czemu powietrze w jego wnętrzu stanowi doskonałe warunki do przechowywania wina. Dodatkowym atutem urządzenia jest oświetlenie wnętrza, przez co zawsze wiemy, którą butelkę wybrać.

Poza tym lampy pięknie eksponują zawartość chłodziarki. Wino będzie przechowywane w urządzeniu w bardzo dobrych warunkach, dzięki opcji elektronicznej regulacji temperatury – w zakresie od 5 st. C do 20 st. C. W opinii konsumentów prezentowana witryna chłodnicza to bardzo stabilne urządzenie, które żądaną temperaturę osiąga w kilka godzin.

Wilgotność wewnątrz również jest odpowiednia dla win i utrzymuje się na poziomie 66 – 70% RH. Kupujący zwracają również uwagę na elegancki wygląd urządzenia oraz jego dość dużą pojemność – 134 l.

 

 

 

 

Hyundai VIN6 

 

Hyundai VIN6 to chłodziarka do wina do zabudowy w dobrej cenie pozwalająca na przechowywanie 6 butelek trunku. Jej pojemność (16 l) sprawdzi się w gospodarstwach domowych z niewielką kolekcją wina. Niewielka pojemność wiąże się też z niewielkimi gabarytami – produkt jest odpowiedni do bardzo małych kuchni.

Chłodziarka pozwala na regulację temperatury w zakresie od 8 st. C do 18 st. C, dzięki czemu można wewnątrz przechowywać zarówno wina białe, jak i czerwone. Urządzenie pracuje bardzo cicho i co ważne, jest energooszczędne.

Posiadacze tej witryny chłodniczej są bardzo zadowoleni z jej wewnętrznego oświetlenia LED, które pięknie eksponuje butelki. Jest to również bardzo wygodne w momencie wyboru wina. Druciane półki oraz szklane drzwiczki są bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości. Jest to niewielkie, idealne do przechowywania małej kolekcji win urządzenie, które sprawdzi się w każdym gospodarstwie domowym.

 

 

 

 

Candy CCVB 30

 

Jeśli Twoja kolekcja win jest dość pokaźna, z pewnością do gustu przypadnie Ci model chłodziarki Candy CCVB. Pomieści on 19 butelek o pojemności 0,75 l. Całość prezentuje się bardzo elegancko.

Witryna chłodnicza ma drewniane półki, które pozwalają na przechowywanie wina na 6 poziomach. Stałą kontrolę temperatury umożliwia cyfrowy wyświetlacz oraz elektroniczna regulacja temperatury. Możemy przechowywać wybrane alkohole w jednej strefie temperaturowej. Zakres jej regulacji wynosi od 5 st. C do 22 st. C, przez co da się przechowywać wewnątrz czerwone oraz białe wina.

Kupujący twierdzą, że chłodziarka pracuje dość głośno. Jest to sporych rozmiarów urządzenie, więc jego praca może być słyszalna. Nie jest to jednak zbyt uciążliwe. Poza tym butelki z winem wewnątrz prezentują się ładnie. Drewniane półki są bardzo solidne i znoszą spore obciążenia.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...