Najlepsza chłodziarka do wina Bosch

Ostatnio aktualizowane: 27.02.20

 

Jaką chłodziarkę do wina Bosch wybrać?

 

Chłodziarka do wina to urządzenie bardzo przydatne, a wręcz niezbędne dla prawdziwego konesera tego trunku. Nie każdy przecież ma do dyspozycji piwniczkę, a lodówka nie jest odpowiednim miejscem na przechowywanie wina. Temperatura w lodówce, odpowiednia dla żywości, jest dla wina zbyt niska. Wina białe najlepiej przechowywać w temperaturze 10 – 12 stopni C., a czerwone – w nieco wyższej pomiędzy 14, a 18 stopni. Wybierając chłodziarkę na wino trzeba wziąć pod uwagę swoje zasoby.

 

 

Jeśli nie są one zbyt wielkie, wystarczy nam chłodziarka mieszcząca kilka lub kilkanaście butelek. Producenci oferują także profesjonalne urządzenia mieszczące znacznie większą ilość, ale też ich cena jest proporcjonalnie wyższa. Renomowana firma Bosch także ma w swojej ofercie chłodziarki do wina i chcemy tu zaprezentować wybrane modele. Najlepsze chłodziarki do wina Bosch mają podział na strefy temperatur dostosowanych do win białych i czerwonych. Półki wykonane są z drewna. Oprócz efektu wizualnego, spełniają one bardzo ważną rolę – tłumią drgania agregatu, których wino nie toleruje. Drzwi tych urządzeń są wykonane z przyciemnianego szkła z filtrem UV.  Można więc nacieszyć oczy swoimi zbiorami bez konieczności otwierania. To istotne, ponieważ światło także szkodzi zawartości butelek.

Równie ważny jest węglowy filtr powietrza. Jego zadaniem jest niwelacja niepożądanych zapachów, które poprzez korek mogą przeniknąć do butelki i zepsuć jego aromat. Właśnie takie cechy musi mieć najlepsza chłodziarka do wina Bosch w 2020 roku! Leżakujące w niej wino na pewno nie straci swoich walorów smakowych. W myśl powiedzenia, że „wino im starsze, tym lepsze” będzie można delektować się jego smakiem przez długie lata.

 

 

Chłodziarki do wina Bosch – ranking

 

 

Bosch KSW38940

 

Chłodziarka do wina Bosch KSW38940 to pojemna witryna z przeszklonymi drzwiami. Zawartość jest więc widoczna bez konieczności otwierania jej. Na zewnątrz jej konstrukcja nie różni się od zwykłej chłodziarki czy szafy chłodniczej. Posiada ona obudowę w metalicznym kolorze i drzwi z dwuwarstwowego szkła. Drzwi przystosowane są do obustronnego montażu. Z przodu zamocowane są regulowane nóżki, a z tyłu kółka ułatwiające przesuwanie. W jej wnętrzu natomiast znajduje się pięć drewnianych, ażurowych półek przeznaczonych do ułożenia na nich butelek. U góry jest dodatkowa, pochyła półka do wyeksponowania trunków. Także dno chłodziarki   pełni funkcję półki, butelki można więc ułożyć na siedmiu poziomach. Chłodziarka może pomieścić 198 butelek o pojemności 0,75 litra.

Witryna wyposażona jest w wyświetlacz cyfrowy (wskaźnik temperatur), oświetlenie wnętrza, termostat, wewnętrzne termometry, wentylator do dynamicznego chłodzenia, automatyczne odszranianie i węglowy filtr antyzapachowy. Chłodziarka posiada dwie strefy temperatur sterowanych elektronicznie. Temperaturę można ustawić w zakresie od 5 do 22 stopni C. Urządzenie posiada specjalną izolację dźwiękową, która umożliwia bardzo cichą pracę. Szyba w drzwiach jest przyciemniana i posiada filtr UV, który chroni wina przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych.

Osoby, które kupiły chłodziarkę do wina Bosch KSW38940, wykorzystują ją w lokalach gastronomicznych i twierdzą, że bardzo dobrze pełni swoją funkcję. Ich klienci uważają, że sposób prezentacji win na górnej półce jest bardzo efektowny, a dębowe półki nadają winiarni niepowtarzalny klimat.

 

 

 

 

Bosch KTW18V80

 

Chłodziarka do wina Bosch KTW18V80 to niewielka witryna z przeszklonymi drzwiami, w których zamontowano podwójną, przyciemnioną szybę z filtrem UV, która chroni zawartość butelek przed światłem słonecznym. Posiada obudowę w metalicznym kolorze i drzwi otwierane prawostronnie. Z przodu zamocowane są regulowane nóżki.

Wewnątrz znajdują się cztery ażurowe półki wykonane z dębowego drewna, w tym trzy z możliwością regulacji wysokości. Wnętrze jej jest oświetlane. Chłodziarka może pomieścić maksymalnie 43 butelki o pojemności 0,75 litra. Urządzenie wyposażone jest w cyfrowy wskaźnik temperatury umieszczony w górnej części obudowy oraz funkcję automatycznego odszraniania (w regularnych odstępach czasu). Temperatura regulowana jest elektronicznie. Można ustawić ją w zakresie od 6 do 18 stopni C. Chłodziarka jest urządzeniem pracującym cicho, dzięki specjalnej izolacji wygłuszającej agregat.

Klienci, którzy kupili chłodziarkę do wina Bosch KTW18V80, są zadowoleni ze swojego wyboru, ponieważ bardzo dobrze spełnia swoje zadanie. Uważają, że jej zalety to cicha praca i efektowny wygląd. Zaznaczają również, że jest to chłodziarka do wina Bosch w dobrej cenie.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status