Młynki do kawy elektryczne ranking

Ostatnio aktualizowane: 21.04.19

 

Osobom, którym zależy na parzeniu kawy z najlepszych gatunkowo ziaren polecamy ich samodzielne mielenie. Aby było to możliwe, warto zainwestować w odpowiednie urządzenie. Według konsumentów najlepszym obecnie sprzętem jest Bosch MKM 6003. To elektryczny model o modnym designie, przy pomocy którego szybko rozdrobnisz ziarna kawy. Urządzenie ma opcję dostosowania stopnia mielenia do indywidualnych preferencji użytkownika. Model ten ma kilka trybów pracy, co jest bardzo dużą zaletą. Obsługa urządzenia jest bardzo intuicyjna, więc nawet osoby bez doświadczenia nie będą miały z nią problemu. Duża moc produktu gwarantuje szybką pracę. Na drugim miejscu w naszym rankingu znalazł się model De’Longhi KG 89, który również cieszy się dużym uznaniem konsumentów. Jest to nieco większe urządzenie, które posłuży Ci do przygotowania ziaren na 12 filiżanek kawy. Młynek jest wyposażony we wszystkie niezbędne zabezpieczenia, które chronią przed awarią.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki elektryczny młynek do kawy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Miłośnicy zapachu świeżo mielonych ziaren kawy powinni pomyśleć o zakupie elektrycznego młynka. Cechą wyróżniającą wspomniane urządzenie jest wydajna, niezwykle efektywna praca. Wbrew pozorom, obsługa takiego produktu nie jest zbyt trudna, choć dużo zależy choćby od funkcjonalności sprzętu. Jaki elektryczny młynek do kawy wybrać i co należy wziąć pod uwagę robiąc zakupy? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, koniecznie zajrzyj do przygotowanego poradnika.

Rodzaje

Zastanawiasz się, jaki elektryczny młynek do kawy jest najlepszy? Szukając odpowiedniego sprzętu musisz zdecydować, czy zależy Ci na zakupie modelu żarnowego, czy może udarowego. Pierwszy wymieniony rodzaj urządzeń wyróżnia się m.in. możliwością ustawienia grubości rozdrobnienia ziaren, jak również ilości przygotowanych filiżanek kawy. Modele żarnowe są doskonałym wyborem dla posiadaczy ekspresów ciśnieniowych, ponieważ mielą ziarna bardzo drobno. Z kolei młynki udarowe (nożowe lub ostrzowe) zwykle mają uniwersalny charakter, w efekcie czego pozwalają na rozdrobnienie nie tylko kawy, ale też ziół lub różnego rodzaju przypraw, takich jak np. pieprz.

 

Moc

Na szybkość i skuteczność działania młynka do kawy istotny wpływ ma moc. Według konsumentów najlepiej sprawdzają się urządzenia, w przypadku których wartość wspomnianego parametru wynosi ponad 100 W. Pamiętaj, że im mocniejszy model wybierzesz, tym szybciej przygotujesz ziarna do zaparzenia aromatycznego napoju.

 

Materiał wykonania

Jeśli chodzi o młynki do kawy, to szukając idealnego produktu musisz sprawdzić materiał wykonania noży lub żaren (w zależności od rodzaju sprzętu). To niezwykle istotna kwestia, która decyduje m.in. o żywotności urządzenia. Zazwyczaj do produkcji elementów odpowiadających za rozdrobnienie ziaren wykorzystuje się stal nierdzewną, która wykazuje odporność na korozję, jak również uszkodzenia mechaniczne.

To, z czego została wykonana obudowa wpływa głównie na estetykę produktu. Dostępne na rynku młynki przeważnie powstają z aluminium lub wspomnianej wcześniej stali. To powoduje, że urządzenia te nie tylko nie są podatne na zarysowania czy pęknięcia, ale też nowocześnie się prezentują.

 

Wydajność

Mówi się, że najlepszy elektryczny młynek do kawy jest wydajny, a więc pozwala w krótkim czasie zmielić dużą ilość ziaren. Standardowo w ciągu minuty takie sprzęty pozwalają na rozdrobnienie od 50 g do 100 g kawy czy przypraw. Oznacza to, że przygotowanie napoju dla wszystkich domowników czy zaproszonych gości nie zajmuje bardzo dużo czasu.

 

Regulacja stopnia zmielenia ziaren

Jeśli kupisz młynek z regulacją stopnia mielenia ziaren, zyskasz możliwość dostosowania grubości kawy do typu ekspresu. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza jeśli używasz urządzenia ciśnieniowego lub tradycyjnej kawiarki, ponieważ ziarna powinny być zmielone tak, aby wyglądem przypominały piasek. Źle rozdrobniona kawa wpływa negatywnie na smak i aromat napoju, a dodatkowo może doprowadzić do awarii ekspresu.

 

Pojemnik na ziarna

Pojemnik na ziarna to jeden z podstawowych elementów budowy elektrycznych młynków. Ta część urządzenia powinna być na tyle duża, aby można było uniknąć konieczności częstego dosypywania kawy podczas jej rozdrabniania. Przeciętnie pojemnik może pomieścić od 50 g do nawet 250 g ziaren. Ważne jest, aby zamykająca go pokrywka była szczelna i ściśle przylegała do ścianek. Inaczej podczas mielenia kawa rozsypie się i w ten sposób zmarnujesz cenne ziarna.

Zabezpieczenia

Dobry młynek do kawy wyposażony jest w kilka zabezpieczeń skutecznie zapobiegających m.in. awarii urządzenia. Podstawą jest ochrona przed przegrzaniem zmniejszająca ryzyko uszkodzenia silnika w wyniku długotrwałej pracy. Dobrze, jeśli wybrany model będzie miał dodatkowo zabezpieczenie uniemożliwiające włączenie go w przypadku, gdy na pojemniku na ziarna nie ma pokrywki. W ten sposób z pewnością nie skaleczysz się, a ponadto unikniesz powstania bałaganu w kuchni.

 

Wymiary i waga

Elektryczne młynki do kawy zazwyczaj nie są zbyt duże, dlatego łatwo się je przechowuje. Kupując model o kompaktowych wymiarach możesz uniknąć konieczności chowania go do szafki po każdym użyciu, ponieważ na pewno nie będzie przeszkadzać stojąc na kuchennym blacie. Niezwykle istotne jest sprawdzenie wagi urządzenia, zwłaszcza jeśli często podróżujesz i chcesz pić pyszną kawę niezależnie od miejsca, w którym przebywasz. Przeciętnie młynki elektryczne ważą mniej niż 2 kg, więc nie są zbyt ciężkie.

 

Komfort użytkowania

Na komfort użytkowania elektrycznego młynka składa się kilka podstawowych kwestii, a jedną z nich jest stabilność. W podstawie urządzenia powinny znaleźć się antypoślizgowe nóżki zapobiegające przesuwaniu się sprzętu podczas mielenia ziaren. Równie ważną rolę odgrywa głośność pracy młynka. Jeżeli produkt będzie generował zbyt duży hałas, wówczas istnieje duże ryzyko, że zakłócimy spokój domowników, np. przygotowując napój wcześnie rano.

 

Elektryczne młynki do kawy w dobrych cenach

Elektryczne młynki do kawy kosztują od 30 zł do 300 zł. Na cenę takich urządzeń wpływa kilka czynników, takich jak: marka, typ produktu, materiały wykonania, a także rozmiar pojemnika na ziarna. Wbrew powszechnemu przekonaniu tani sprzęt może okazać się niemal tak samo funkcjonalny, jak bardziej innowacyjny model. Dużo zależy od tego, jak często zamierzasz korzystać z młynka i jakie są Twoje oczekiwania. Najważniejsze jest, aby produkt był wydajny, a także łatwy w obsłudze i czyszczeniu.

 

 

Nailepsze elektryczne młynki do kawy w 2019 roku

 

Nasz ranking elektrycznych młynków do kawy składa się z opisów kilku eleganckich i wydajnych sprzętów. Urządzenia te wybraliśmy z uwagi na ich wydajność, korzystne ceny i dobrą jakość wykonania.

 

Nasze zalecenia

 

Bosch MKM 6003

 

Opinie o elektrycznych młynkach do kawy Bosch MKM 6003 są bardzo pochlebne. Jest to nowoczesny, ładny sprzęt. Moc sprzętu to 180 W, co pozwala na szybkie i dokładne przygotowanie około 150 g kawy w ciągu 1 minuty.

Produkt ma dwuostrzowy nóż wykonany ze stali szlachetnej, który umożliwia dokładne zmielenie ziaren. Urządzenie ma opcję dopasowania stopnia rozdrabniania do własnych preferencji. Obsługa modelu jest bardzo intuicyjna, więc nawet osoby używające sprzętu po raz pierwszy nie będą miały z tym trudności. Na wieczku znajduje się dobrze oznakowany przycisk włączający młynek. Dużą zaletą produktu jest cicha praca, dlatego możemy przygotować ulubioną kawę, nawet gdy reszta domowników śpi.

Tym, za co najbardziej doceniono prezentowany sprzęt jest prosta obsługa oraz funkcjonalność. Przy pomocy młynka przygotujesz pyszną i smaczną kawę. Poza tym konsumenci są zadowoleni z wytrzymałej obudowy, która dobrze chroni wewnętrzny mechanizm przed uszkodzeniami.

 

 

 

 

De’Longhi KG 89 

 

Model De’Longhi KG 89 na pewno zadowoli prawdziwych wielbicieli kawy, gdyż umożliwia zmielenie dużej ilości ziaren na raz. To, co wyróżnia produkt to ruchome żarna. Elementy te sprawiają, że kawa jest równomiernie zmielona, a ponadto ma piękny zapach. Wymiary urządzenia to: 13 cm x 16 cm x 26 cm, a jego waga wynosi 1,7 kg. Moc sprzętu jest równa 110 W, co gwarantuje wydajne i efektywne działanie.

Prezentowany model ma kilka trybów pracy. Dzięki temu użytkownik może dokładnie ustawić stopień zmielenia ziaren, tak by odpowiadał jego preferencjom. W tym przypadku można również samodzielnie dobrać ilość kawy i liczbę przygotowanych filiżanek. W pojemniku mieści się 120 g ziaren. Obudowa produktu została wykonana z wytrzymałych materiałów, więc jest wodoszczelna i trwała. Produkt ma podwójny system zabezpieczeń. Dużym udogodnieniem są nóżki antypoślizgowe gwarantujące stabilność.

Prezentowany sprzęt cieszy się dużym uznaniem konsumentów. Doceniono go głównie za elegancki design oraz wytrzymałą obudowę (wszystkie wykończenia zrobiono ze stali nierdzewnej). Wiele osób za atut produktu uznaje też przezroczystą pokrywę, która umożliwia obserwowanie pracy młynka.

 

 

 

 

MPM 2 w 1 MMK-06M 

 

Prezentujemy nowoczesny młynek elektryczny MPM 2 w 1 MMK-06M. Sprzęt ten może być używany do przygotowania kawy, mielenia przypraw i nasion. Jest to spowodowane tym, że urządzenie ma również opcję pracy w trybie rozdrabniacza. Obudowa produktu została wykonana ze stali nierdzewnej, więc dobrze chroni wewnętrzny mechanizm przed uszkodzeniem.

Prezentowany model wyposażono w dwa osobne pojemniki. Umożliwia to zmielenie innych ziaren, takich jak pieprz. Produkt sprawdza się podczas wielu czynności, jak samodzielne mielenie mąki. Młynek ma kilka trybów pracy (np. pulsacyjny i ciągły), co zapewnia komfortowe użytkowanie. Przezroczysta pokrywa pozwala na dokładne obserwowanie procesu mielenia. Urządzenie jest w pełni bezpieczne, gdyż wyposażono je w liczne zabezpieczenia, które uniemożliwiają rozpoczęcie pracy bez zamknięcia pokrywy. Docenić należy również gumowe nóżki, gdyż dzięki nim młynek jest stabilny.

Sprzęt cieszy się dużym uznaniem konsumentów, którzy wystawili mu pochlebne recenzje. Prosta obsługa to jeden z najczęściej podkreślanych atutów produktu. Poza tym młynek wykonano z wytrzymałych materiałów, które nie niszczą się zbyt szybko. Dzięki nim model może Ci służyć przez długi czas.

 

 

 

 

Sencor SCG 1050BK 

 

Wszystkim, którzy poszukują elektrycznego młynka do kawy łączącego w sobie wydajność z elegancją zachęcamy do zakupu Sencor SCG 1050BK. Moc produktu wynosi 150 W, co gwarantuje wydajną pracę przez długi czas.

Prezentowane urządzenie może posłużyć Ci nie tylko do mielenia kawy ziarnistej, ale i rozdrobnienia orzechów, nasion, przypraw, mąki, ziół czy maku. Sprzęt ma pojemnik, w którym zmieści się 50 g wymienionych składników. Praca urządzenia jest wydajna i dokładna. Ziarno mielone jest równomiernie z zachowaniem wszystkich jego właściwości. We wnętrzu produktu znajdziesz ostry nóż ze stali nierdzewnej, który gwarantuje właściwą obróbkę ziaren. Producent zapewnia, że kawa mielona przy użyciu młynka wystarczy na przygotowanie 10 filiżanek napoju. Obudowa jest bardzo wytrzymała i dobrze chroni wewnętrzne mechanizmy, co przekłada się na wydłużoną żywotność sprzętu.

Młynek zdobył uznanie wielu konsumentów za wydajną pracę i prostą obsługę. Wiele osób zainteresowało się modelem ze względu na atrakcyjną cenę. Doceniono również dużą liczbę zabezpieczeń chroniących przed awarią czy skaleczeniem się użytkownika.

 

 

 

 

Esperanza EKC001K

 

Model Esperanza EKC001K to dobry i tani elektryczny młynek do kawy w czarnym kolorze. Moc równa 160 W gwarantuje szybkie mielenie oraz wydajną pracę. Nie musisz się martwić, że częste użytkowanie sprzętu w ciągu dnia wpłynie negatywnie na trwałość silnika. Pojemność pojemnika na ziarna to 50 g.

Prezentowany model jest młynkiem wielofunkcyjnym. Oznacza to, że może być używany nie tylko do mielenia kawy, ale również innych ziaren – np. pieprzu. Dużym atutem produktu jest dobrze wyprofilowany kształt obudowy dopasowany do ludzkiej dłoni. Na wieczku urządzenia znajduje się oznakowany przycisk włączania/wyłączania. Wystarczy dokładnie zamknąć pokrywkę, aby sprzęt rozpoczął pracę. Młynek ma wiele zabezpieczeń, które sprawiają, że korzystanie z niego jest komfortowe. Przez szczelne ścianki nie wydobywają się zapachy kawy. Poza tym obudowa dobrze zabezpiecza wszelkie mechanizmy wewnętrzne.

Największą zaletą młynka jest znajdujące się w nim ostrze ze stali nierdzewnej. Wielu konsumentów pochwaliło ten element w swoich recenzjach. Ich zdaniem urządzenie bardzo szybko i precyzyjnie mieli ziarna kawy jednocześnie zachowując ich ładny zapach.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...