Ranking 6 najlepszych mikserów planetarnych w 2020

Ostatnio aktualizowane: 19.10.20

 

Mikser planetarny – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Na rynku jest wiele różnych robotów planetarnych, więc jak wybrać ten najlepszy? Pomoże Ci w tym ranking, który przygotowaliśmy na podstawie analizy opinii konsumentów. Jak się okazało, najczęściej kupowany jest sprzęt Prospero+ KHC29.P0SI o mocy 1000 W. To produkt z funkcjami: mieszania, tarcia, szatkowania, zagniatania ciasta, krojenia, ubijania i mielenia. Co ciekawe, urządzenie wyposażono też w blender oraz sokowirówkę i wyciskarkę do cytrusów. Urządzenie jest nie tylko praktyczne, ale i łatwe w obsłudze. Materiały wykonania sprzętu to stal nierdzewna, tworzywo sztuczne i szkło. W podstawie modelu są antypoślizgowe nóżki, a to zapewnia mu stabilność podczas pracy. Do zestawienia wytypowaliśmy też kilka innych robotów, które także mogą być wyjątkowo przydatne. Urządzenie w drugiej kolejności wśród najchętniej kupowanych to Bosch MUM 54251. Sprawdź również i jego parametry.  

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki mikser planetarny kupić?

 

Robot to niezastąpione urządzenie w kuchni, które ułatwia nam pracę. W tym poradniku skupimy się na modelach planetarnych. Jest to nowoczesne, wielofunkcyjne urządzenie, które zastąpi nam wiele maszyn, używanych w kuchni. Oczywiście wiele zależy od tego, na jaki model się zdecydujemy. Niemniej jednak, większość z nich ma możliwość rozbudowy – gdy do podstawowego urządzenia dokupimy kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt różnych elementów,  wykorzystamy daną maszynę w inny sposób. W tym poradniku postaramy się odpowiedzieć na nurtujące pytanie – jaki mikser planetarny jest najlepszy, a w zasadzie, jakie cechy powinien posiadać, aby był funkcjonalny i wysoce bezawaryjny.

 

 

Jak to działa?

Czasem, gdy nie jesteśmy świadomi pewnych kwestii, wchodzimy do sklepu i kupujemy produkty bez namysłu, czasem za namową sprzedawcy, który podaje nam błędne informacje. Dlatego warto wiedzieć, na jakiej zasadzie działa robot planetarny. Przede wszystkim mamy tutaj mieszanie wielokierunkowe. Wygląda to tak, że mieszadła obracają się wokół własnej osi, a także wokół misy. Dzięki temu mieszanie daje szybsze i lepsze efekty. Jednocześnie, sprzęty te mają często większą misę niż standardowe modele i oczywiście wiele różnych przystawek, ale o tym później.

 

Obudowa – musi być solidna

Misa powinna być wykonana ze stali nierdzewnej. Jest to trwały, niezawodny materiał, który nie wpływa na smak żywności. Poza tym jest łatwy w pielęgnacji i odporny na uszkodzenia. Na rynku znajdziemy też model z misami z hartowanego szkła. Jest to solidny materiał, ale nie odporny na stłuczenia. Musisz tutaj wiedzieć, że niestety elementy zamienne do takich mikserów są często bardzo drogie. Dlatego uszkodzenie zwykłej misy może oznaczać konieczność zakupu nowego urządzenia. Zwykle misa ma pojemność od 4,5 do 6,7 litra. Im większa, tym lepiej dla nas – za jednym razem wyrobimy większą ilość ciasta. Warto szukać miksera, który ma misę z uchwytami – będzie on droższy, ale jeśli dużo pieczesz, docenisz takie rozwiązanie.

Uchwyty są stabilne i ułatwiają przenoszenie misy pełnej ciasta, kremu czy innych składników. Sama obudowa powinna być wykonana z wysokiej jakości tworzywa lub stali (takie modele są droższe). Pamiętaj, że roboty planetarne mają mocne silniki, a więc pracują na bardzo wysokich obrotach, które obudowa musi wytrzymać. Jeśli więc będzie kiepskiej jakości, szybko będziesz oddawać sprzęt do naprawy lub kupować nowy.

 

Trzepaczki – muszą być solidne

Sama obudowa to nie wszystko, również trzepaczki czy inne mieszadła muszą być solidne. Jeśli będą wykonane z kiepskiego materiału nie poradzą sobie z gęstymi masami i wysokimi obrotami miksera. Lepiej więc przed zakupem sprawdzić czy faktycznie są wykonane ze stali nierdzewnej i solidnego plastiku. Jeśli mają jakiekolwiek łączenia, trzeba sprawdzić ich przytwierdzenie.

 

Rodzaje mieszadeł

Każdy sprzęt ma inne wyposażenie, ale trzy podstawowe mieszadła to minimum, jakie powinno znaleźć się w komplecie. Gdy interesujący Cię sprzęt ich nie posiada – lepiej zwrócić uwagę na inny model. Po pierwsze, w zestawie musi znajdować się mieszadło do ubijania piany z białek, bitej śmietany czy też biszkoptów. W drugiej kolejności musi znaleźć się mieszadło do ucierania. Nie obowiązkowe, ale jakże przydatne, jest mieszadło do ugniatania ciasta. Taki hak pozwoli Ci na wstępne wymieszanie ciasta na pizzę czy chleb.

 

Robot planetarny z funkcją gotowania – czy warto?

Jak już wspomnieliśmy, miksery planetarne wyróżnia to, że mogą mieć wiele funkcji. Wśród nich jest podgrzewanie. Jest to ciekawe rozwiązanie, które sprawia, że dany sprzęt jest bardziej funkcjonalny i, jak zapewniają producenci, usprawnia i uprzyjemnia gotowanie. Pojawia się jednak pytanie – czy warto w coś takiego inwestować? Jeśli masz w kuchni bardzo mało miejsca i szukasz rozwiązania All-in-One, taki sprzęt to na pewno ciekawa propozycja. Nie jest to jednak sprzęt, który będzie niezbędny do gotowania. Czasem warto też kierować się zasadą – więcej nie znaczy lepiej.

 

Moc i obroty – to jest bardzo ważne

Moc i obroty – to parametry, które decydują o tym, jak wydajny będzie zakupiony przez nas sprzęt. Pamiętaj, że im większa jest moc i mocniejszy silnik, tym dłużej maszyna pracuje. Nie musisz robić przerw i czekać, aż ostygnie. Jeśli chodzi o obroty mają one wpływ na to, jak efektywna będzie praca miksera. Im szybciej porusza się trzepaczka, tym lepiej i szybciej ubije się masa, białka czy wymiesza się ciasto.

Regulacja na pierwszym miejscu

Każdy sprzęt kuchenny musi być funkcjonalny, a więc regulacja pracy to minimum, jakie powinien posiadać dobry model. Jeśli urządzenie pracuje tylko na jednym poziomie, co jest rzadkością (choć takie modele też znajdziemy na rynku), nie warto zwracać na nie uwagi. Warto sprawdzić, czy dany sprzęt ma regulator prędkości obrotów, najlepiej kilkustopniowy. Przydatnym rozwiązaniem jest też przycisk pracy pulsacyjnej, który umożliwia zwiększenie obrotów. Jeśli jest to sprzęt z funkcją podgrzewania, powinien mieć regulator temperatury. Poza tym, sama głowica, do której doczepiamy mieszadła, powinna mieć regulację, aby jej obsługa nie stanowiła większego problemu.

 

Przystawki – mikser bardziej funkcjonalny

Sam mikser planetarny to bardzo dobry wybór, wszakże od lat używa się ich w profesjonalnych zakładach cukierniczych, ale skoro producenci dają nam możliwość rozbudowania sprzętu o dodatkowe elementy, to warto się im przyjrzeć. Oczywiście nie każdy potrzebuje takich rozwiązań, ale warto wiedzieć, co oferują nam producenci. Wśród dodatkowych przystawek bardzo ciekawa jest ta do wałkowania i wycinania makaronu – spaghetti, świderków, czy lasagne. Jednak to maszynka do mielenia mięsa, ryb lub warzyw jest najpopularniejsza.

W zestawach takich mikserów znajdziesz też przystawkę do tarcia i szatkowania, czy także młynek do przypraw oraz kawy. Często takie sprzęty mają sokowirówkę czy blender. Im więcej elementów będzie w komplecie, tym droższy będzie taki model. Z drugiej strony zastąpi nam wiele innych przyrządów codziennego użytku w naszych kuchniach. Należy też zauważyć, że czasem nie warto sięgać po zbyt duże zestawy, bo znajdujące się w nich urządzenia mają małą wydajność i w efekcie jest to zła inwestycja.

 

Jaki mikser planetarny wybrać?

Na polskim rynku jest wiele firm oferujących najwyższej jakości sprzęty. Jaki model będzie najlepszy? Przede wszystkim zwróć uwagę na cenę, każda z tych firm oferuje miksery planetarne w dobrych cenach. Pamiętaj jednak, że cena to nie wszystko. W drugiej kolejności porównaj funkcję danego sprzętu i uwzględnij wszystkie aspekty, które wymieniliśmy w tym tekście. Warto też sprawdzić opinie osób, które zdecydowały się na dany produkt. To konsumenci weryfikują faktyczną jakość wykonania danego modelu, jego bezawaryjność, ale także funkcjonalność.

 

 

6 najlepszych mikserów planetarnych. Opinie w 2020 roku

 

Mikser planetarny to najlepsze urządzenie do ubijania ciasta, a jeśli ma dodatkowe wyposażenie, może stanowić doskonałe rozwiązanie, które powinno znaleźć się w naszej kuchni. Każdy fan pieczenia wie, jak wygodne są takie roboty kuchenne, ale już wybór odpowiedniego może okazać się nieco skomplikowany. Sprawdź nasz ranking mikserów planetarnych i wybierz najlepszy model, który zmieni Cię w profesjonalnego kucharza i cukiernika.

 

1. Robot Planetarny Kenwood Prospero+ KHC29.P0SI

 

1000 watowy silnik zasila wszechstronne urządzenie jakim jest robot planetarny Kenwood Prospero+ KHC29.P0SI. Sprzęt pozwala na zróżnicowaną prace w kuchni, ze względu na szerokie wyposażenie. Dzięki Kenwood Prospero pani domu wykona takie czynności jak ubijanie, mieszanie, zagniatanie ciasta, mielenie mięsa, szatkowanie, siekanie i inne rozdrabnianie, blendowanie, miksowanie i wyciskanie soków z cytusów i innych owoców i warzyw. Tak szeroka funkcjonalność wynika z tego, że i w ramach oprzyrządowania klient otrzymuje takie akcesoria jak szklany blender 1,2 l , malakser 1,4 l z tarczami czy maszynkę do mielenia.

Producent zadbał równie z o wygodę użytkownika i dołączając praktyczną osłonę przeciw wychlapywaniu składników zadbał o czystość w miejscu pracy. Użytkownicy, którzy mieli okazję zapoznać się z funkcjonalnością Kenwood Prospero potwierdzają jego sprawność we wszystkich wymienionych pracach, a do tego wskazują, że cena urządzenia przy tak bogatym wyposażeniu jest przystępna. I, jak przekazują użytkownicy, wszystkie czynności przygotowania potraw skróciły się dzięki przystawkom robota planetarnego. 

Robot planetarny to urządzenie, które przyda się w każdej kuchni osoby przyrządzającej potrawy dla siebie i swojej rodziny. Robot planetarny Kenwood Prospero+ KHC29.P0SI to sprzęt, który ułatwia i przyspiesza pracę.

Zalety
Wysoka moc silnika:

Silnik o mocy 1000 W sprawia, ze urządzenie mogło zostać wyposażone w 6 prędkości pracy wykorzystywanych w 3 różnych gniazdach do mocowania końcówek. Dodatkową zaleta jest praca pulsacyjna przyspieszająca mieszanie i rozdrabnianie.

Pojemne misy:

Zestaw zawiera dużą misę 4,3 l, która pozwala na przygotowanie 1,6 kg ciasta. Szklany blender 1,2 l wykona koktajl dla całej rodziny, a malakser o pojemności 1,4 l pozwoli na rozdrobnienie dużej ilości warzyw. W tym urządzeniu bez problemu przygotujemy posiłki dla dużej rodziny.

Funkcjonalność:

W skład zestawu wchodzi, obok podstawowych elementów służących do planetarnego mieszania i ubijania produktów w dołączonej misie, również takie wyposażenie jak malakser, blender, sokowirówka, wyciskarka do cytrusów, maszynka do mielenia.

Akcesoria:

Każdy z elementów zestawu został przemyślany w taki sposób, aby dostarczyć użytkownikowi niezbędne narzędzia usprawniające pracę. I tak malakser ma w zestawie 3 różnej grubości tarcze, do sokowirówki dołączono kubek, do którego ścieka sok, maszynkę do mielenia wyposażono w kilka, o różnej średnicy otworów, sitek. A misa może być używana z 3 różnymi rodzajami mieszadeł.

Zapobieganie rozchlapywaniu:

Misę zaopatrzono w specjalnie wyprofilowaną pokrywkę, która pozwala na pracę mieszadeł, ale zatrzymuje wewnątrz mieszane produkty. Dzięki takiemu rozwiązaniu blat wokół miejsca pracy pozostaje niezachlapany, a użytkownik ma mniej do sprzątania po jej zakończeniu.

Wady
Małe ilości produktów w misie:

Misa doskonale ubije mam 8 jaj na gładką masę, jednak gdy użytkownik włoży do niej jedno jajo, łopatki niewystarczająco dosięgają do produktu i się może nie udać się ubić tak małej ilości jajek. Zatem jest to robot sprawdzający się przy większej liści składników, małych ilości może nie być w stanie ubić za pomocą dołączonego wyposażenia.

 

 

 

 

2. Bosch MUM 54251 Robot Planetarny

 

Mikser planetarny Bosch MUM 54251 ma moc 900 W. To urządzenie wyposażone w 3,9 l misę ze stali nierdzewnej, którą łatwo się myje. Model ten może być użytkowany jako blender i wyciskarka do soków, ponadto sprzęt ma funkcję ubijania, zagniatania ciast, tarcia, a nawet krojenia składników.

Robot został wykonany ze stali nierdzewnej i tworzywa sztucznego. Wszystkie plastikowe elementy są pozbawione Bisfenolu A, czyli szkodliwej dla zdrowia substancji. Wymiary miksera to: 28,2 cm x 28 cm x 27,1 cm. Urządzenie ma 7-stopniową regulację prędkości pracy, a także tryb pulsacyjny. Do produktu dołączono kilka akcesoriów: końcówkę do ubijania piany, tarczę tnącą, tarczę do mielenia mięsa, wyciskarkę do cytrusów i kilka innych.

Według konsumentów sprzęt jest bardzo przydatny w kuchni, ponieważ może z powodzeniem zastąpić kilka urządzeń. Za sprawą miksera możemy więc zaoszczędzić sporo miejsca w szafkach. Produkt jest łatwy w obsłudze, nie generuje dużego hałasu w czasie pracy, a ponadto świetnie się prezentuje na kuchennym blacie.

Model Bosch MUM 54251 ma moc 900. Wymiary urządzenia to: 28,2 cm x 28 cm x 27,1 cm. Produkt jest wyposażony w misę o pojemności 3,9 l.

Zalety
Przydatne akcesoria:

Do miksera dołączono kilka praktycznych akcesoriów. To m.in.: tarcza do krojenia, wyciskarka do cytrusów, tarcza do mielenia mięsa oraz trzepaczka.

Antypoślizgowa podstawa:

Z uwagi na antypoślizgową podstawę nie ma ryzyka, że podczas użytkowania sprzęt będzie się przesuwał na blacie.

Niezbędne zabezpieczenia:

Urządzenie wyposażono w zabezpieczenie przed przegrzaniem, jak również zabezpieczenie przed włączeniem w sytuacji, gdy akcesoria zostały zamocowane w niewłaściwy sposób.

Podnoszone ramię:

Ramię, na którym montuje się wymienne nasadki łatwo się podnosi i opuszcza, a to wpływa pozytywnie na komfort użytkowania.

Tryb pulsacji:

To model z trybem pulsacyjnym, który umożliwia zachowanie kontroli nad stopniem zmiksowania składników.

Wady
Niestabilne ramię:

Niektórzy konsumenci zauważyli, że podczas zagniatania gęstego ciasta ramię nie jest zbyt stabilne i porusza się na boki.

 

 

 

 

3. Mikser Planetarny KitchenAid 5KSM125EER

 

Polecamy Twojej uwadze mikser planetarny KitchenAid 5KSM125EER o mocy 300 W, który działa wydajnie i w krótkim czasie pozwala przygotować różne dania. Sprzęt jest wykonany z dobrej jakości materiałów, ma metalowy, odporny na zarysowania korpus, a u jego podstawy znajdują się antypoślizgowe nóżki. 

Jak wskazuje producent, wydajność miksera jest bardzo dobra. Jest on w stanie za jednym razem przetworzyć do 1 kg zwykłej mąki i 12 białek. W zestawie znajduje się dzieża o pojemności 4,8 l. Zrobiono ją z dobrej gatunkowo stali nierdzewnej. Misa jest przystosowana do mycia w zmywarce. W zestawie znajduje się m.in. hak do zagniatania ciast.

Choć opisywany sprzęt kuchenny jest stosunkowo drogi, warto przemyśleć jego zakup. Większość użytkowników przyznaje, że mikser planetarny działa wydajnie, szybko i dokładnie łączy składniki. Do zestawu można dokupić różne przystawki zwiększające uniwersalność sprzętu.

Mikser planetarny KitchenAid 5KSM125EER ma moc równą 300 W. Pojemność misy liczy 4,8 l. Wymiary sprzętu to: 24 cm x 36 cm x 37 cm.

Zalety
Pojemna misa:

W zestawie znajduje się dzieża o pojemności 4,8 l, w której za jednym razem można przetworzyć sporą ilość mąki i białek. Jest ona przystosowana do mycia w zmywarce.

Wysoka jakość wykonania:

Do wykonania tego sprzętu kuchennego wykorzystano najwyższej jakości materiały. Metalowy korpus nie jest podatny na zarysowania, a dostępne w komplecie akcesoria nie ulegają zniekształceniom.

Hak:

Kupujący otrzymuje m.in. hak służący do ugniatania ciasta. Przy jego wykorzystaniu można przygotować pizzę czy chleb. W komplecie znajduje się też mieszadło płaskie i 6-elementowa rózga.

Uniwersalne gniazdo:

Na mikserze planetarnym znajduje się pojedyncze, uniwersalne gniazdo, które umożliwia montaż różnych przystawek i łatwe rozwinięcie całego zestawu.

Wady
Głośna praca:

Przy ustawieniu najwyższej prędkości sprzęt generuje stosunkowo duży hałas w trakcie pracy.

 

 

 

 

4. Robot Bosch MUM52120 Styline Planetarny Moc 700W


Bosch MUM52120 to urządzenie, które pozwoli Ci na bardzo dokładne wymieszanie ciasta. Nie musisz się już martwić o to, że na bokach miski pozostaną nierozmieszane składniki. W zestawie znajdziemy kilka użytecznych końcówek. Z ich pomocą można ubić pianę, wymieszać lekkie ciasto lub ugnieść ciasto drożdżowe. Poza tym sprzęt ma również funkcję rozdrabniania warzyw i owoców.

Ostrza prezentowanego produktu są wykonane ze stali nierdzewnej. Oprócz tego, że szybko oraz dokładnie rozdrabniają składniki, to również nie zmieniają ich smaku. Misa urządzenia także jest wykonana ze stali szlachetnej, a jej pojemność wynosi aż 3,9 l. Produkt zapewnia nam bezpieczeństwo użytkowania. Ma on osłonięte elementy napędowe oraz różne blokady, dzięki którym podczas użytkowania urządzenia nie jesteśmy narażeni na zranienie się.

Do zestawu dołączony jest również mikser kielichowy, który pozwala na przygotowanie koktajli. Użytkownicy najbardziej chwalą produkt za wiele ciekawych końcówek, które czynią robot niezwykle funkcjonalnym. Internauci uważają również, że stalowe elementy są bardzo dobrze wykonane.

Bosch MUM52120 to wielofunkcyjny mikser planetarny. Jego moc wynosi 700 W. W zestawie znajdziemy końcówki do miksowania, rozdrabniania, tarcia oraz siekania. Pojemność misy produktu to 3,9 l.

Zalety
Wykonanie:

Ostrza oraz misa to elementy wykonane ze stali szlachetnej. Jest to bardzo mocny materiał, który nie ulega uszkodzeniu. Mamy więc pewność, że ubijanie czy rozdrabnianie twardych produktów nie zniszczy robota.

Końcówki:

Sprzęt jest wyposażony w wiele końcówek, które możemy wykorzystać do różnych czynności w kuchni np. rozdrabniania, ubijania, mieszania.

Bezpieczeństwo:

Produkt ma kilka blokad, a poza tym wszystkie części napędowe robota są szczelnie zakryte. Nie mamy do nich dostępu, więc ryzyko skaleczenia się jest niewielkie.

Pojemność:

Misa urządzenia ma pojemność prawie 4 l. Jest to wystarczające, aby umieścić w niej bardzo dużo składników i przyrządzić sporo ciasta.

Wady
Oczyszczanie:

Niektórzy użytkownicy zauważyli, że prezentowany mikser nie jest najłatwiejszy w pielęgnacji. Resztki jedzenia zagnieżdżają się w kącikach oraz trudno dostępnych miejscach, z których ciężko je wyciągnąć.

 

 

 

 

5. Robot Kuchenny Clatronic KM3630 6,3L

 

Clatronic KM 3630 to mikser planetarny o mocy 1200 W. Ze względu na dużą moc ugniatanie ciasta, a także miksowanie nie jest żadnym problemem. Ustawienia robota zmieniamy za pomocą specjalnego pokrętła. Sprzęt ma 8 zmian regulacji prędkości, więc można dopasować miksowanie czy ugniatanie do tego, co mieszamy.

Pojemność misy wynosi 6,3 l. Dlatego pomieści ona wiele składników. Producent potwierdza, że może to być nawet do 3,5 kg ciasta. Sprzęt ma kilka nasadek m.in. mieszadło i trzepaczkę. Ich wymiana nie sprawia problemów i zazwyczaj trwa kilka sekund. Mieszadło jest wykonane z aluminium. Nic do niego nie przywiera, co jest zaletą wspominaną przez wielu użytkowników.

Sprzęt jest srebrny, dzięki czemu bardzo ładnie wygląda. Z pewnością będzie pasować do każdej, nowoczesnej kuchni. Dla bezpieczeństwa na spodzie produktu umieszczono podkładki antypoślizgowe. Podczas mieszania robot nie będzie przesuwał się po blacie. Szczególnie chwalony jest design urządzenia oraz to, że łatwo miksuje wszystkie produkty.

Clatronic KM 3630 to sprzęt wyposażony w pokrętło, z pomocą którego zmienia się prędkość. Robot ma moc 1200 W. Jest on srebrny, a jego obudowa jest kompaktowa.

Zalety
Zestaw:

Robot kupujemy w zestawie z nakładkami. Wśród nich jest hak do odpowiedniego mieszania ciasta. Z kolei trzepaczka dobrze ubija pianę. Mieszadło wykonane z aluminium miesza wszystkie składniki, jakie znajdą się w misie.

Pojemność:

Misa urządzenia ma pojemność 6,3 l. Jest to bardzo dużo w porównaniu do innych produktów tego typu. Dlatego do środka można włożyć na raz wiele składników, a robot jest w stanie wymieszać nawet 3,5 kg ciasta.

Wady
Stabilność:

Niektórzy użytkownicy zauważyli, że sprzęt jest mało stabilny.

Głośność:

Podczas pracy robot wydaje bardzo głośne dźwięki. Mogą one przeszkadzać w momencie, kiedy zajmujemy się czymś innym, na przykład rozmową.

 

 

 

 

6. Mikser Planetarny Esperanza EKM024

 

Warto zapoznać się z opisem miksera planetarnego Esperanza EKM024, który jest do kupienia w przystępnej cenie. Urządzenie ma moc równą 800 W, a jego dokładne wymiary to: 36,5 cm x 30,5 cm x 21 cm. Waga modelu jest równa 4,45 kg. Długość kabla zasilającego to 1 m. 

Mikser planetarny jest dostępny w komplecie z misą o pojemności 4 l. Do jej wykonania wykorzystano stal nierdzewną. Użytkownik ma do wyboru 1 z 6 prędkości pracy, w tym funkcję pulsacyjną. Ciągły czas pracy przy normalnym obciążeniu wynosi 12 minut, co jest zadowalającym wynikiem, jeśli potrzebujemy urządzenia do domowego zastosowania.

Kupującym podoba się to, że w zestawie są wszystkie potrzebne akcesoria: trzepaczka, ubijaczka i hak do ciasta. Przy podstawie znajdują się antypoślizgowe nakładki gwarantujące stabilność. Sprzęt ma funkcję automatycznego zatrzymywania się, która zabezpiecza przed przeciążeniem silnika.

Mikser planetarny Esperanza EKM024 ma moc równą 800 W. Liczba dostępnych poziomów obrotu wynosi 6. Misa ze stali nierdzewnej ma pojemność 4 l.

Zalety
Akcesoria:

Mikser planetarny jest dostępny w zestawie z kilkoma akcesoriami - ubijaczką, trzepaczką i hakiem. Korzystając z urządzenia można przygotować wiele różnych dań m.in.: pizzę, słodkie ciasta czy domowy makaron.

Zabezpieczenie przed przeciążeniem:

Urządzenie ma skuteczne zabezpieczenie przed przeciążeniem. Ryzyko awarii sprzętu kuchennego jest więc znacznie ograniczone.

Wady
Wysoka prędkość obrotowa:

Użytkownicy wskazują, że prędkość obrotowa na pierwszym biegu powinna być niższa. W związku z tym przed rozpoczęciem miksowania warto zamieszać ręcznie mąkę i inne składniki.

Oznaczenia:

Znajdujące się na obudowie oznaczenia szybko się ścierają, co nie wygląda estetycznie.

 

 

 

 

Jak działa mikser planetarny?

 

Mikser planetarny może zastąpić kilka urządzeń kuchennych, bez których trudno jest przygotować ciasta, desery i potrawy. To powoduje, że coraz więcej osób nie potrafi sobie wyobrazić pieczenia i gotowania bez takiego sprzętu. Czy wiesz, jaki mikser planetarny jest polecany przez profesjonalnych kucharzy i cukierników i na czym polega działanie tego typu urządzeń?

 

 

Co to jest ruch planetarny?

W mikserach planetarnych mieszadła obracają się nie tylko wokół własnej osi, ale też wokół misy (nazywanej często dzieżą lub kociołkiem). Ruch ten nieco przypomina sposób krążenia Ziemi wokół Słońca – stąd też pochodzi nazwa takich urządzeń. Ruch planetarny początkowo wykorzystywano w maszynach użytkowanych w branży przemysłowej, jednak teraz stosowany jest też w ogólnodostępnym AGD.

 

Działanie miksera planetarnego

Planetarny ruch mieszadeł powoduje, że umieszczone w misie urządzenia składniki spożywcze są dokładnie wymieszane, a dodatkowo napowietrzone. Z uwagi na zastosowanie sztywnego mocowania części odpowiadających za mieszanie i ubijanie, sprzęty planetarne wyróżniają się wyjątkowo efektywnym działaniem. Z tego powodu są doskonałym wyborem do restauracji, firm cateringowych oraz cukierni.

Miksery planetarne mają przymocowaną do podstawy miskę, która się nie obraca oraz są wyposażone w różne mieszadła. W razie konieczności zwykłe mieszadełka możemy odłączyć i wymienić na inną końcówkę, np. do wyrabiania twardego ciasta lub ubijania piany z białek. Często do tego rodzaju urządzeń dołączone są dodatkowo nakładki do krojenia warzyw i owoców oraz końcówka blendująca pozwalającą na szybkie przygotowanie zup-kremów.

 

Jak działa mikser z funkcją gotowania?

Nowoczesne miksery planetarne są tak zaawansowane technologicznie, że możemy je wykorzystać do wielu różnych prac. Profesjonalne modele wyposażone są przykładowo w funkcję gotowania, w efekcie czego nie musimy używać garnków, aby przyrządzić posiłek. Wspomniana opcja na pewno przypadnie do gustu konsumentom, którzy lubią spędzać dużo czasu w kuchni na testowaniu nowych przepisów. Z pomocą miksera z funkcją gotowania możemy szybko przygotować pełnowartościowe danie dla całej rodziny (w tym często także potrawy przygotowane na parze). Jak dokładnie działa takie urządzenie? Po włączeniu opcji gotowania sprzęt podgrzewa się do wybranej przez nas temperatury i utrzymuje ją na stałym poziomie przez ściśle określony czas (również wyznaczony przez nas). Nie należy się obawiać, że potrawa będzie przywierać do dna i się przypali, gdyż umieszczone w dzieży składniki będą co pewien czas mieszane.

 

 

Zasada działania trybu pracy pulsacyjnej i funkcji turbo

Niemal każdy mikser planetarny wyposażony jest w tryb pracy pulsacyjnej, który uruchamia się w momencie naciśnięcia odpowiedniego pokrętła lub przycisku. To wyjątkowo przydatna opcja, która pozwoli nam lekko rozdrobnić składniki spożywcze zachowując przy tym pełną kontrolę nad sprzętem. Tryb pracy pulsacyjnej działa tylko wtedy, gdy trzymamy pokrętło. Równie praktyczna jest funkcja turbo, za sprawą której uda nam się szybko rozkruszyć lód do drinków czy twarde warzywa i owoce. Po włączeniu tej opcji uaktywniamy bardzo szybkie obroty silnika, co zwiększa skuteczność działania sprzętu.

 

Rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo użytkownika

Urządzenia, takie jak miksery planetarne są nie tylko funkcjonalne, ale i całkowicie bezpieczne w użytkowaniu. Kiedy uszkodzeniu ulegnie jeden z elementów budowy sprzętu, z pewnością nie uda nam się go włączyć. Podobnie będzie w sytuacji, gdy silnik ulegnie przegrzaniu. Dzieje się tak, ponieważ wewnątrz miksera znajduje się specjalna blokada bezpieczeństwa. Co więcej, niektórych urządzeń nie uruchomimy też, jeśli źle założymy końcówki mieszające.

 

 

FAQ

 

P1: Mikser planetarny – co to jest?

Mikser planetarny to sprzęt kuchenny przydatny podczas przygotowywania różnego rodzaju dań. Ma on szerokie możliwości zastosowania. Można go wykorzystać do ubijania, rozcierania i ugniatania. W przeciwieństwie do zwykłych mikserów nie można odłączyć go od podstawy. Istnieje jednak możliwość szybkiej wymiany końcówek. Urządzenie tego typu ma mieszadła poruszające się zarówno wokół własnej osi, jak i wokół miski. To gwarantuje dokładne połączenie wszystkich składników. Mikser planetarny działa niejako automatycznie – wystarczo odpowiednio go ustawić, włożyć składniki i odczekać, aż zostaną one połączone. Funkcjonalność urządzenia zależy od ilości dołączonych do kompletu akcesoriów. Często konsument ma możliwość rozbudowania zestawu, jeśli jest mu to potrzebne.

P2: Mikser planetarny – jaka moc?

Moc miksera planetarnego to jeden z najważniejszych parametrów wpływających na efektywność jego pracy. Stąd też tak duże znaczenie ma to, aby zwrócić uwagę na tę kwestię. Jaka moc będzie odpowiednia? Wszystko zależy od naszych potrzeb, tego jak często korzystamy z urządzenia i jak szybko chcemy przygotowywać dania. Osoby, które regularnie używają miksera planetarnego powinny zainteresować się zakupem modelu o mocy ok. 900 W lub więcej. Takie sprzęty działają szybko i efektywnie, niemniej jednak są nieco droższe i mogą generować większy hałas. Użytkownikom, którzy chcą zakupić urządzenie po to, aby korzystać z niego od czasu do czasu w zupełności wystarczy model o mniejszej mocy (od 300 W wzwyż).

 

P3: Gdzie kupić mikser planetarny?

Mikser planetarny to urządzenie, które bez trudu znajdziemy w sklepach elektronicznych i AGD. Podczas wizyty w sklepie można zapytać o poradę sprzedawcę, który na podstawie krótkiego wywiadu i poznania naszych oczekiwań wskaże najlepsze dla nas modele. Konsumenci jednak nie zawsze mają czas na to, aby odwiedzać sklepy stacjonarne, porównywać ceny w poszczególnych miejscach i na tej podstawie wybierać urządzenie. W takim wypadku najlepiej sprawdzają się zakupy przez Internet, które można zrobić o każdej porze w swoim domu. Przy wyborze zakupów online warto skorzystać z wyszukiwarek cen, w których dostępne są specjalne filtry pozwalające określić zakres cenowy, moc urządzenia czy producenta.

 

P4: Ile kosztuje mikser planetarny?

Zakup miksera planetarnego może być sporym wydatkiem, ale nie zawsze tak jest. Wszystko zależy głównie od naszych potrzeb. Jeśli wybierzemy sprzęt popularnej marki, prawdopodobnie zapłacimy więcej niż za urządzenie mniej znanego producenta. Cena miksera planetarnego jest też zależna od ilości akcesoriów w zestawie i rodzaju wykorzystanych do produkcji materiałów. Dobry sprzęt o podstawowym zastosowaniu jest dostępny już za ok. 300 zł. Bardziej rozbudowane zestawy mogą kosztować ok. 1000 zł, a nawet i więcej.

P5: Dlaczego mikser nazywa się planetarny?

Sporo osób może zastanawiać się, skąd wzięła się nazwa mikser planetarny? Nie jest ona przypadkowa. Nazwa jest ściśle związana z tym, w jaki sposób pracuje urządzenie. Sprzęty kuchenne tego typu są wyposażone w specjalne mieszadła, które obracają się wokół własnej osi i spiralnie wirują dookoła misy. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszystkie znajdujące się w środku składniki dobrze się ze sobą łączą, co przekłada się na lepsze efekty gotowania. Ruch mieszadeł, jak nietrudno się domyślić, odpowiada temu, jak poruszają się planety.

 

 

Inne popularne artykuly napisane przez naszych kolegów:

 

Jaki robot kuchenny kupić?

Zmywarki ranking

Filtry do wody ranking

Najlepszy parowar

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

Zelmer ZFP 1100C robot planetarny kremowy

 

Nasza czwarta propozycja to robot kuchenny Zelmer ZFP1100C – doskonała maszyna, która sprawdzi się w każdej kuchni. Opinie o mikserach planetarnych marki Zelmer są niezwykle pochlebne, a te na temat tego modelu tylko potwierdzają niezawodność AGD tej marki. W porównaniu do innych pozycji w naszym rankingu, model ten ma stosunkowo małą, zaledwie 4 litrową misę.

Trzeba jednak pamiętać, że wciąż jest to wystarczająca pojemność do przygotowania dużej ilości ciasta. Każde ciasto ma inne wymagania, jedne muszą być wyrabiane na wysokich obrotach, inne, jak chociażby drożdżowe, na bardzo niskich. Dlatego też maszyna ta ma aż 12 stopni prędkości. Misa miksera wykonana jest ze stali nierdzewnej i ma specjalną osłonę przeciwko rozchlapywaniu się zawartości.

Dobre wymieszanie ciasta to nie tylko zasługa konstrukcji, ale również wysokiej jakości metalowych akcesoriów – hak do mieszania, wyrabiania ciężkich ciast oraz wysokiej jakość trzepaczka. Zabezpieczenia zastosowane w urządzeniu to blokada przy otwarciu pokrywy oraz specjalna podstawa antypoślizgowa.

Ze względu na klasyczną obudowę i kolorystykę, łatwo dopasujemy urządzenie do wnętrza naszej kuchni. Taką specyfikację doceniło wielu konsumentów, którzy przyznają, że jest to mocny, trwały i bardzo funkcjonalny sprzęt.

Zelmer ZFP1100C to dobry mikser planetarny do 600 zł. Moc urządzenia wynosi 1000 W. Model ma beżowo-srebrną obudowę.

Zalety
Wykonanie:

Sprzęt został zrobiony m.in. z dobrego gatunkowo tworzywa sztucznego. Jest ono odporne na zarysowania i działanie wysokiej temperatury. Wykorzystana do produkcji stal szlachetna nie jest podatna na działanie korozji.

Głowica:

Należy podkreślić, że głowicę można łatwo podnieść, co umożliwi nam wyciągnięcie misy czy dodanie potrzebnych składników.

Hak do wyrabiania ciasta:

W opakowaniu znajduje się solidnie wykonany hak przeznaczony do wyrabiania ciasta. Nie będziemy musieli więc tracić zbyt dużo czasu, aby przygotować pyszny deser, pierogi czy chleb. Wystarczy, że włożymy potrzebne składniki do misy i włączymy urządzenie.

Wady
Głośna praca silnika:

Konsumenci wskazują, że silnik generuje duży hałas w trakcie pracy, co może być uciążliwe nie tylko dla osoby korzystającej ze sprzętu, ale także domowników.

 

 

Kenwood Titanium KMM063

 

Nasza druga propozycja to domowy robot planetarny Kenwood Titanium KMM063 o mocy 1500W. Jest to ogromny sprzęt z misą o poj. 6,7 l. Obudowa urządzenia to szczotkowana stal, dzięki czemu wygląda bardzo atrakcyjnie i jak zauważają użytkownicy jest niezwykle trwała. Model ma aż 8 prędkości pracy, w tym pulsacyjną, a do tego trzy gniazda obrotów.

W zestawie znajdziemy mieszadła ze stali nierdzewnej, a są to mieszadło K, trzepaczka, hak do ciasta oraz mieszadło elastyczne. Dodatkowy sprzęt w zestawie to blender ze szkła THERMO RESIST o pojemności 1,5l z 4-strefowymi ostrzami, wyciskarka do cytrusów, multi młynek. W zestawie znajdziemy również maszynkę do mielenia z 3 różnymi nasadkami, do tego malakser z ostrzem i 6 tarczami do krojenia, szatkowania i rozdrabniania.

Nie można teza zapomnieć o wadze elektronicznej i osłonie przeciw chlapaniu. Jest to nie tyle mikser, co cały robot kuchenny. Cena takiego zestawu to ok. 3 tys. zł. Nie jest to najtańsza propozycja, ale trzeba zauważyć, że to jedno urządzenie może zastąpić wiele maszyn używanych w kuchni.

Produkt uznawany jest przez użytkowników za solidny, ładny i funkcjonalny, a do tego niejednokrotnie w opiniach pada słowo – niezastąpiony.

Mikser planetarny Kenwood Major Titanium KMM063 ma moc 1500 W. Pojemność misy wynosi 6,7 l. Waga urządzenia jest równa 9,7 kg.

Zalety
Blender:

Do kompletu dołączono dobrej jakości blender wykonany m.in. z wytrzymałego szkła. Ma on ostrza ze stali nierdzewnej, które pozwalają szybko zmiksować nawet bardzo twarde warzywa i owoce.

Łatwe odmierzanie składników:

W zestawie znajduje się praktyczna waga elektroniczna, która pozwala w łatwy sposób odmierzyć potrzebne nam składniki. W rezultacie możemy mieć pewność, że przygotowywane danie ma odpowiednie proporcje.

Łatwa pielęgnacja:

Użytkownicy wskazują, że pielęgnacja miksera planetarnego jest bardzo łatwa. Wszystko przez to, że większość elementów można myć w zmywarce bez obaw o ich uszkodzenie.

Płynna regulacja prędkości:

Aby dostosować sprzęt do aktualnie przygotowywanego dania możemy w łatwy sposób regulować prędkość obrotów miksera.

Wady
Efektywność:

W niektórych opiniach można przeczytać, że na dnie misy pozostają niezmieszane resztki składników.

 

 

Bosch MUMXL40G

 

Nasza pierwsza propozycja to Bosch MUMXL40G – nowoczesny mikser planetarny, który jest efektem ponad 60 lat pracy, doświadczeń i udoskonalania technologii przez znaną markę Bosch. Już sam producent to zapewnienie o najwyższej jakość. Trójwymiarowy system mieszania 3D PlanetaryMixing, Smart dough sensor – czujnik zapewniający stałą prędkość mieszania, świetne mieszadła i ogromna misa o pojemności 5,4l – to wszystko sprawia, że jest to najlepszy mikser planetarny.

Specjalnie wyprofilowane końcówki z silikonową nakładą sprawiają, że mieszanie i zgarnianie ciasta ze ścian misy jest dokładniejsze, a więc ciasto robi się szybciej i lepiej. Dzięki mocnemu silnikowi o mocy 1600 W mamy zapewnioną jeszcze lepszą wydajność, a więc doskonały efekt nawet przy wyrabianiu bardzo gęstej masy.

Ciekawym rozwiązaniem jest też funkcja EasyArm Lift wspomagająca podnoszenie, jak również opuszczanie ramienia przy wymianie akcesoriów. Kolejny atut to system Easy Fil, dzięki któremu wszystkie mieszadła zatrzymują się w momencie, gdy dodajemy kolejne składniki.

Urządzenie dostępne jest ze standardowymi lub specjalnymi elementami ułatwiającymi przygotowanie wyjątkowych potraw. Użytkownicy tego modelu za jego największe zalety uznali trwałość, jak również funkcjonalność, a przede wszystkim to, że świetnie wyrabia ciasto.

Bosch MUMXL40G to mikser planetarny o mocy 1600 W. Do zestawu dołączono misę o pojemności równej 5,4 l. Użytkownik ma możliwość regulacji prędkości urządzenia (7 stopni).

Zalety
Mieszanie ciasta:

Bez względu na to, czy przygotowujesz lekkie ciasto, czy może wyrabiasz masę na chleb możesz mieć pewność, że prezentowany mikser planetarny poradzi sobie z każdym zadaniem. Jest to możliwe za sprawą inteligentnego czujnika ciasta, który gwarantuje stałą prędkość mieszania.

Wymiana przystawek:

Dzięki technologii EasyArm Lift wymiana przystawek jest łatwa. Za pomocą jednego przycisku możemy podnieść ramię urządzenia. Nie trzeba używać do tego dużo siły.

Ostrze:

W mikserze kielichowym znajduje się dobrej jakości ostrze, które radzi sobie z krojeniem nawet bardzo twardych owoców i warzyw.

Funkcjonalność:

Urządzenie ma ok. 120 funkcji, co sprawia, że można je wykorzystywać do przygotowywania różnego rodzaju dań. Nie ma znaczenia, czy chcemy przygotować smaczny obiad czy słodki deser.

Zwijanie kabla:

Na obudowie znajduje się mechanizm, który po wprawieniu w ruch automatycznie zwija kabel zasilający do wnętrza obudowy.

Wady
Wymiary:

Z uwagi na to, że sprzęt zajmuje sporo miejsca nie będzie odpowiedni do niewielkich kuchni. Spore wymiary utrudniają także przechowywanie modelu.

 

 

KitchenAid 5KSM150PSEER

 

Wielofunkcyjny, amerykański mikser planetarny KitchenAid 5KSM150PSEER to kolejne urządzenie, na które warto zwrócić uwagę. Jest to świetna propozycja do każdej kuchni urządzonej w stylu retro. Te fantastyczny produkt w całości wykonany z metalu, co jest gwarancją trwałość.

Warto też wspomnieć, że jest to model z serii ARTISAN, w którym zastosowano rozwiązania konstrukcyjne z urządzeń stosowanych w profesjonalnych sprzętach dla piekarzy i cukierników. Robot planetarny umożliwia perfekcyjne napowietrzanie mas, doskonale ugniata ciasta drożdżowe, a także ubija pianę, czy chociażby majonez.

W wyposażeniu znajdziemy kilka wymiennych przystawek, które pozwalają mielić, trzeć, przecierać, wałkować i wykonywać inne czynności kuchenne. W efekcie ten niepozorny mikser doskonale zastąpi wiele sprzętów. Mikser KitchenAid to kilkanaście urządzeń w jednym. Ze względu na wysoką cenę produkt znalazł się dopiero na ostatnim miejscu zestawienia. Wadą może być też słaba moc – zaledwie 300W, przez co wykonywanie prac wydłuża się.

Trzeba jednak zauważyć, że Kitchen Aid to marka ciesząca się niesłabnącym powodzeniem, a atrakcyjna obudowa dodatkowo zachęca do zakupu tego miksera. Jego użytkownicy wielokrotnie w swoich opiniach podkreślają nie tylko piękny design urządzenia, ale również bezawaryjność.

Mikser planetarny KitchenAid 5KSM150PSEER ma moc 300 W. Pojemność misy wynosi ok. 4,8 l. Model waży ponad 11 kg.

Zalety
Obsługa:

Choć urządzenie ma sporo funkcji jego obsługa nie jest skomplikowana. Znajdująca się w zestawie instrukcja w sposób wyczerpujący wyjaśnia wszystkie dostępne opcje i określa zasady korzystania ze sprzętu.

Dobrze wyprofilowana misa:

W zestawie znajduje się dobrze wyprofilowana misa. To m.in. dzięki temu wszystkie składniki są idealnie rozmieszane.

Możliwość wyboru koloru obudowy:

Model jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych do wyboru, więc można idealnie dopasować go do reszty sprzętów kuchennych.

Wady
Przystawki:

Jeśli chcemy rozszerzyć zestaw i uczynić go bardziej funkcjonalnym, możemy zakupić dodatkowe przystawki. Niemniej jednak trzeba liczyć się z tym, że jest to kosztowne.

Waga:

Urządzenie waży ponad 11 kg, dlatego też dla niektórych osób jego przenoszenie może stanowić problem.

 

 

Robot kuchenny planetarny Kenwood KVL4220S 1200W

 

Produkt Kenwood KVL4220 ma moc 1200 W i 6,7 l misę do mieszania składników. Mikser możemy wykorzystać jako maszynkę do mielenia mięsa, szatkownicę, a nawet blender do przyrządzania zdrowych koktajli. Do urządzenia dołączono wymienne nasadki, wśród których znajdziemy: trzepaczkę, mieszadło K i hak do ugniatania ciasta.

Ponieważ sprzęt wyposażono w osłonę przeciw chlapaniu, podczas jego użytkowania możemy zachować porządek w kuchni, a nawet dodawać kolejne składniki do misy bez przerywania pracy urządzenia. Produkt ma wymiary: 34,5 cm x 38,5 cm x 28 cm. Model wyróżnia się płynną regulacją obrotów i trybem pulsacyjnym.

Konsumenci zauważyli, że mikser ma nie tylko funkcję miksowania i mieszania, ale też mielenia, cięcia, rozdrabniania, ubijania piany, tarcia oraz zagniatania ciasta. To praktyczny produkt wykonany z solidnych materiałów. Urządzenie wygląda elegancko, a do tego jest łatwe do utrzymania w czystości. To świetna propozycja dla osób, które lubią w wolnym czasie piec ciasta i ciasteczka dla swoich bliskich.

Kenwood KVL4220 to urządzenie o wymiarach: 34,5 cm x 38,5 cm x 28 cm. Sprzęt ma silnik o mocy 1200 W. W komplecie otrzymujemy misę ze stali nierdzewnej o pojemności 6,7 l.

Zalety
Płynna regulacja prędkości:

Prędkość pracy miksera możemy płynnie regulować przy pomocy pokrętła, więc na pewno uda nam się szybko wymieszać składniki na ciasto (nawet bardzo gęste).

Niezbędne akcesoria:

Do urządzenia dołączono: trzepaczkę do ubijania piany z białek, mieszadło K do wyrabiania puszystego biszkopta oraz hak do ugniatania ciasta, np. na pizzę.

Praktyczność:

Mikser może pełnić funkcję maszynki do mielenia mięsa, blendera, a nawet szatkownicy.

Stylowy design:

Nie musimy chować urządzenia po użyciu, ponieważ świetnie się prezentuje. Do produkcji robota wykorzystano solidne i dobre gatunkowo materiały, takie jak stal nierdzewna oraz szkło Thermo Resist.

Wady
Zbyt krótki przewód:

Za wadę modelu uznaje się zbyt krótki przewód zasilający. Uniemożliwia to ustawienie urządzenia w znacznej odległości od gniazdka podczas użytkowania.

 

 

Caltronic KM 3323

 

Clatronic KM 3323 to kolejny nowoczesny robot kuchenny, który znalazł się w naszym zestawieniu. Ten dobry i tani mikser planetarny to propozycja znanego producenta małego AGD – Clatronic oferującego swoim klientom wysokiej jakości sprzęty w bardzo konkurencyjnych cenach. Urządzenie wykonane jest z plastiku, natomiast 5 litrowa misa ze stali szlachetnej.

Model ma odlewane ciśnieniowo aluminiowe haki do wyrabiania i ugniatania ciężkich ciast, jak również mieszania, dzięki którym jeszcze lepiej wyrobimy masę. Nie mogło też zabraknąć trzepaczki ze stali szlachetnej do luźnych mas. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest przezroczysta pokrywa chroniąca przed pryskaniem wyrabianego ciasta. Inne udogodnienia to 5 stopniowy przełącznik regulujący pracę urządzenia, 5 lampek kontrolnych, przestawne ramię, jak również wyłącznik bezpieczeństwa.

Jak zauważają konsumenci jest to wyjątkowo łatwa w obsłudzi i czyszczeniu maszyna. Jeśli szukasz taniego, dobrego robot kuchennego, jest to idealna propozycja do twojej kuchni. Nie ma tak wielu funkcji, jak inne proponowane przez nas miksery, ale świetnie spełnia swoją rolę.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
6 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Suzy
Suzy
1 year ago

Niestety jeszcze nie mogę pozwolić sobie na zakup takiego cuda jak dobry robot planetarny, ale jestem już coraz bliżej celu. Chyba największe wrażenie zrobił na mnie robot Kenwood.

Kornelia
Kornelia
11 months ago

Doskonały ranking. Właśnie interesuje mnie nawet nie tyle robot, co właśnie mikser planetarny. Zastanawiam się, czy jest sens kupować całego robota, jak na przykład Kenwood, czy lepiej postawić na jakiegoś mniejszego i mniej “wszechmogoącego” kolegę. 🙂

Dusia
Dusia
2 months ago

Włoska marka Ariete (firma siostra Kenwooda) ma piękne roboty planetarne w stylu vintage. I tak solidne jak kenwoody

DMCA.com Protection Status