Ranking 5 najlepszych maszyn do waty cukrowej w 2020

Ostatnio aktualizowane: 27.11.20

 

Maszynka do waty cukrowej – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Wata cukrowa to produkt, który może uprzyjemnić dziecięce przyjęcie, ale może też je zepsuć, gdy maszyna okaże się niewydolna i dzieciaki będą rozczarowane czekaniem na swoją porcję. Dlatego postanowiliśmy poszukać maszyny do waty cukrowej, która nie zawiedzie, ani rodziców, ani dzieci. Takim modelem jest Clatronic ZWM 3478. Moc tego urządzenia wynosi 500 W, co pozwala na efektywne przygotowanie dużej ilości waty. Wspomaga ten proces duża misa do waty o średnicy 27 cm, a także kwarcowy element grzejny. Waga tego modelu to tylko 1 kg, dlatego łatwo je przeniesiesz w miejsce najbardziej dogodne do obsługi przyjęcia dziecięcego. W trakcie pracy przezroczysta osłona ochrania operatora i osoby stojące blisko przed rozpryskami. Podczas pracy stabilność urządzeniu zapewniają nóżki przyssawki. A po skończonej pracy zarówno misę, jak i osłonę po użyciu umyjesz w zmywarce. A w zestawie z maszyną do waty cukrowej otrzymasz łyżkę do odmierzania cukru oraz 10 drewnianych pałeczek do nawijania waty. Drugi model, który również znakomicie się sprawuje, a który możesz nabyć w przypadku braku dostępności pierwszego, to Maszyna do Waty Cukrowej Royal Catering RCZK-420-W.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką maszynę do waty cukrowej kupić?

 

Jeśli masz dzieci, to na pewno starasz się zapewnić im jak najwięcej rozrywek.  Dobrym pomysłem będzie przygotowanie im waty cukrowej. Szczególnie przypadnie im to do gustu podczas różnych przyjęć urodzinowych. Co więcej, nie tylko dzieci będą zadowolone z zakupu urządzenia do przygotowania waty cukrowej – dorosłym przypomni smak dzieciństwa. Nie wszystkie maszyny sprawują się jednakowo dobrze, a niestety bez sprawnego sprzętu Twoja wata cukrowa nie będzie idealna. Zakupiony przez Ciebie produkt wcale nie musi być najdroższy, niezbędne jest jednak by posiadał kilka ważnych parametrów. Z tego właśnie powodu przygotowaliśmy ten oto poradnik. Po jego lekturze dowiesz się, na co zwracać uwagę i jaką maszynę do waty cukrowej wybrać.

 

 

Rodzaj – jaka maszyna do waty cukrowej jest najlepsza?

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego produktu, pamiętaj, że na rynku dostępne są dwa typy maszyn do waty cukrowej. Pierwszy z nich to urządzenie profesjonalne. Jest ono bardziej wydajne, dzięki czemu w stosunkowo krótkim czasie będziemy mogli stworzyć kilkanaście wat cukrowych. Zakup tego modelu sugerowany jest w przypadku prowadzenia własnego lokalu gastronomicznego, lub gdy chcemy wyprawić huczne przyjęcie dla naszego dziecka. Twoja pociecha i jej przyjaciele na pewno docenią to, że nie będą musieli długo czekać na swoje porcje. Drugim rodzajem są nieco mniejsze maszyny, przeznaczone do domu. Ze względu na swoje niewielkie gabaryty, ich wydajność jest mniejsza.

Dużą zaletą takich sprzętów jest ich kompaktowy rozmiar, dzięki czemu bez trudu przechowasz je w szafce. Ilość waty cukrowej, którą takie sprzęty mogą wyprodukować, jest mniejsza, niż w przypadku urządzeń profesjonalnych. Choć nasz poradnik będzie dotyczył właśnie drugiego rodzaju sprzętów, to warto wspomnieć o modelach profesjonalnych. Jeśli często wyprawiasz duże przyjęcia dla dzieci, to warto zainwestować właśnie w taki sprzęt – jest on znacznie wydajniejszy. W przypadku, gdy watę cukrową robisz jedynie okazjonalnie, lepiej zdecydować się na mniejszy produkt.

 

Moc maszyny do waty cukrowej

Moc urządzenia jest bezpośrednio związana z jego wydajnością. Im jest ona większa, tym lepiej pracuje urządzenie. Pamiętaj jednak, że wraz z ilością watów, rośnie również cena produktu. Standardowe urządzenia posiadają moc 500 W. Ta ilość bez problemu wystarczy, aby przygotować średnią ilość waty cukrowej. Naturalnie, na rynku znajdziemy również modele o dużo większej mocy. Jednak są one znacznie droższe.

 

Wielkość

Domowe maszyny do waty cukrowej są sprzętami raczej niewielkich gabarytów. Musisz jednak wiedzieć, że każdy model różni się od siebie i niektórzy producenci oferują nieco większe produkty. Właśnie dlatego przed zakupem powinieneś przemyśleć, ile miejsca może zająć Twoja maszyna do waty cukrowej. Pamiętaj, że nie będziesz jej używać codziennie, zatem istotne jest, by można ją było zmieścić w szafce. Z tego powodu, dobrze by Twój sprzęt był rozkładany – to ułatwi przechowywanie. Niestety, na rynku jest wiele modeli, które nie mają takiej opcji.

 

Bezpieczeństwo

Należy mocno zaznaczyć, że z maszyny do waty cukrowej powinny korzystać jedynie osoby dorosłe. Nieumiejętne operowanie bardzo gorącym palnikiem może skończyć się wypadkiem. Dlatego właśnie warto wybrać model z silikonowymi nóżkami, który będzie stabilnie stać na naszym stole. Dzięki temu nie będziemy musieli go przytrzymywać, a dzięki temu zmniejszamy ryzyko oparzenia się.

 

Utrzymanie maszyny w czystości

Choć nie jest to regułą, coraz więcej modeli może być czyszczonych w zmywarce. Jest to duża oszczędność czasu. Na rynku dostępne są również modele, które tej opcji nie posiadają. Dokładne wytyczne, co do pielęgnowania zawarte będą w instrukcji obsługi. Warto jednak wspomnieć, że jeśli po każdym użyciu będziesz myć maszynę, będzie Ci ona służyła przez dużo dłuższy czas.

 

 

Dodatkowe wyposażenie

Jeśli wahasz się między dwoma urządzeniami, to wybierz model z większym, dodatkowym wyposażeniem. Bardzo przydatne są silikonowe nóżki, dzięki nim, maszyna stoi stabilnie. Taki dodatek zdecydowanie zwiększy bezpieczeństwo korzystania z modelu. Należy również dodać, że niektóre maszyny posiadają na wyposażeniu patyczki do waty, a także miarki, które zdecydowanie ułatwią Ci dozowanie cukru i uprości to korzystanie ze sprzętu. Należy jednak podkreślić, że nie jest to standardowe wyposażenie i w przypadku niektórych typów, miarki i patyczki będziesz musiał dokupić oddzielnie.

 

Wygląd

Jeśli chcesz wykorzystywać sprzęt na przyjęciach, musi się dobrze prezentować. Plastik musi być solidny i ładny. Dobrze, jeśli urządzenie posiada dodatkowe elementy dekoracyjne.

 

Maszyny do waty cukrowej w dobrych cenach

Z powodu marki, wydajności, a nawet wielkości, ceny maszyn różnią się od siebie. Ceny niewielkich modeli w klasycznym, białym kolorze, zaczynają się od 80 zł. W przypadku dużo większych modeli ceny mogą sięgać nawet 200 zł. Przed zakupem dobrze przeanalizuj Twoje zdolności finansowe oraz zastanów się, jak duży sprzęt jest Ci potrzebny. Jeśli masz dużą rodzinę lub często organizujesz dziecięce przyjęcia, polecamy zakup większego modelu. Będzie on dużo bardziej wydajniejszy. Jeśli jednak watę cukrową jesz tylko okazjonalnie, to polecamy zakup mniejszego i bardziej kompaktowego sprzętu.

 

 

5 najlepszych maszyn do waty cukrowej. Opinie w 2020 roku

 

Maszyna do waty cukrowej, choć nie jest artykułem pierwszej potrzeby, to coraz częściej jest kupowana. Chcemy znów poczuć smak dzieciństwa, albo przygotowujemy Kinder party, a wata cukrowa i proces jej tworzenia ma być gwoździem programu. Właściwie powód zakupu każdy dobry. Jeśli więc to Ty rozglądasz się i sprawdzasz, która z maszyn to dobra i tania maszyna do waty cukrowej, zapraszamy do przeczytania naszego rankingu. Poniżej przedstawimy 5 produktów wartych zakupu, ich cechy a także opinie osób, które takie maszyny zakupiły.

 

1. Clatronic urządzenie do waty cukrowej ZWM 3478

 

Firma Clatronic jest znana z produkcji sprzętu AGD. W ich asortymencie nie mogło zabraknąć również maszynki do waty cukrowej. Clatronic ZWM 3478 to urządzenie które ma średnicę 27 cm. Jest więc na tyle duże, by komfortowo przygotowywać w nim watę cukrową, jednak na tyle małe, by bez problemu zmieścić je w kuchennej szafce.

Ta maszynka do waty cukrowej jest zasilana sieciowo i ma moc wynoszącą 500 W. Bezpieczeństwo użytkowania zapewniają nóżki na przyssawkach, które zapobiegną przesuwaniu się sprzętu podczas pracy. Dobrą wiadomością dla tych, którzy nie lubią myć naczyń będzie informacja, że niektóre elementy, takie jak misa i osłona, możemy myć w zmywarce.

W zestawie, oprócz maszyny do waty cukrowej znajdziemy również poręczną łyżeczkę do dozowania cukru oraz 10 patyczków, na które możemy nawijać gotową watę. Osoby, które zdecydowały się na zakup Clatronic ZWM 3478 podają, że urządzenie jest łatwe w obsłudze, i że po nabraniu odrobiny wprawy można stworzyć szybko pyszną watę cukrową.

Clatronic ZWM 3478 to produkt firmy znanej na rynku AGD. Model ten jest w białym kolorze i ma 500 W mocy. Został też wyposażony w nóżki antypoślizgowe.

Zalety
Możliwość mycia w zmywarce:

Możemy sobie łatwo wyobrazić, że spalony cukier będzie bardzo trudny do wyczyszczenia. Na szczęście elementy maszynki do waty Clatronic ZWM 3478 możemy myć w zmywarce. Jest to duże ułatwienie, zwłaszcza, jeśli często z niej korzystamy.

Dodatkowe wyposażenie:

W zestawie z maszynką do waty znajdziemy również poręczną łyżeczkę do dozowania cukru oraz 10 patyczków do nawijania waty.

Rozmiar:

Średnica 27 cm powoduje, że maszynka będzie nie tylko odpowiednia do kręcenia waty w gronie rodzinnym, możemy ją też wykorzystać np. podczas przyjęcia urodzinowego.

Łatwa obsługa:

Użytkownicy podają, że wystarczy kilka chwil by zaznajomić się ze sprzętem. Dzięki temu urządzeniu w krótkim czasie staniemy się mistrzem kręcenia waty cukrowej.

Wady
Cena:

Urządzenie kosztuje ponad 100 zł. Na rynku możemy znaleźć podobne urządzenia w niższej cenie.

 

 

 

 

2. Maszyna do Waty Cukrowej Royal Catering RCZK-420-W

 

Maszyna do Waty Cukrowej Royal Catering RCZK-420-W wygląda, jak profesjonalne urządzenie do waty cukrowej, tylko w wersji miniaturowej. Sprzęt składa się z okrągłej misy wykonanej z gładkiej, stali nierdzewnej. Materiał ten jest bezpieczny dla zdrowia, nie wchodzi w reakcję chemiczną z jedzeniem, a ponadto jest odporny na korozję i uszkodzenia. Wspomniana misa służy do „kręcenia” waty cukrowej. Można ją zdejmować po pracy i umyć pod bieżącą wodą, dlatego dbanie o czystość urządzenia nie powinno być problemem.

Średnica misy wynosi 28,5 cm i jest to największy element maszyny do waty cukrowej Royal Catering RCZK-420-W. Jej całkowite wymiary są następujące: 28,8 cm długość, 28,8 cm szerokość oraz 16,5 cm wysokość. A waga to 1,7 kg.

Prezentowana maszynka produkuje 1 porcję waty w ciągu 60-90 sekund, więc goście nie powinni znudzić się oczekiwaniem na ten pyszny smakołyk. Osoby, które zakupiły opisywany produkt wydają się być zadowolone ze swojego wyboru. Jest to zdecydowanie bardzo ciekawy dodatek do domowego przyjęcia dla dzieci.

Zalety
Kompaktowe wymiary:

Maszyna do Waty Cukrowej Royal Catering RCZK-420-W składa się z dwóch części, pierwsza to okrągła misa wykonana ze stali szlachetnej, druga natomiast to plastikowa podstawa w kolorze różowym wykonana z tworzywa sztucznego. Całość jest niewielkich rozmiarów i zamyka się w 28,8 x 28,8 x 16,5 cm.

Łatwość obsługi:

Prezentowane urządzenie jest bardzo proste w obsłudze. Nagrzewa się za pomocą energii elektrycznej. Po wpięciu wtyczki do gniazdka należy włączyć przycisk na obudowie i poczekać aż sprzęt się nagrzeje. Po kilku minutach jest on gotowy do działania.

Design:

Urządzenie jest ładnie wykonane. Jego różowa podstawa przyciąga wzrok. Dodatkowo design w stylistyce vintage dodaje uroku tej maszynce do waty cukrowej.  

Bezproblemowe czyszczenie:

Głównym elementem, który ulega zabrudzeniu jest misa wykonana ze stali nierdzewnej. Jest ona zdejmowalna, a w związku z materiałem, z którego została wykonana nie powinno być problemu z jej wyczyszczeniem. Zapewne można będzie ją także umyć w zmywarce.

Wady
Mało elementów dodatkowych:

Wraz z urządzeniem konsument otrzyma miarkę do cukru. Jest to jednak jedyny dodatkowy element w zestawie. Nie znajdziemy więc tu takich elementów, jak patyczki na watę cukrową czy podstawka na gotową watę.

 

 

 

 

3. Urządzenie do waty cukrowej Łucznik AM6214A

 

Ostatnia maszyna do waty cukrowej w naszym zestawieniu to model Łucznik AM 6214 A. Jest to produkt, na który producent udziela 2 letniej gwarancji, oraz dołącza instrukcję użytkowania w języku polskim. Ten klasyczny przysmak, lubiany przez dzieci i dorosłych może zagościć u Ciebie w domu na uroczystości rodzinnej i na co dzień już za niespełna 100 zł.  Model ten, o ładnej, czerwonej podstawie, posiada dużą, zdejmowaną misę o średnicy 27,5 cm.

Misę, chroni przed rozsypaniem cukru i wywianiem gotowej waty przeźroczysta osłona. Już 1 łyżka cukru pozwala uzyskać wspaniałą puszystą białą watę. By przygotować watę kolorową, producent zaleca dosypanie do misy z cukrem barwnika spożywczego. Można też użyć specjalnego, kolorowego i smakowego cukru przeznaczonego do wyrobu waty cukrowej. Gdy po zabawie przyjdzie czas na sprzątanie, misa, oraz osłona, łatwo demontowane, można umyć w zmywarce.

Do maszyny Łucznik AM 6214 A producent dołącza wyposażenie dodatkowe w postaci łyżki do cukru, oraz zestawu patyczków do nawijania waty. Dla klientów, którzy zakupili ten model, ważna okazała się możliwość mycia elementów maszyny w zmywarce, a także ładny wzgląd urządzenia.

Maszynka do waty cukrowej rodzimej firmy Łucznik. Urządzenie ma moc 450 W. Producent oferuje 24 miesięczną gwarancję na ten produkt. Jest to dobra maszynka do waty cukrowej do 100 złotych.

Zalety
Ładny wygląd:

Większość urządzeń tego typu jest w kolorze białym. Natomiast Łucznik AM 6214 A łączy sobie kolor czerwony i biały. Całość dopełnia przeźroczysta osłonka.

Cena:

Produkt ten jest dostępny za mniej niż 100 złotych, każdy więc może się skusić na zakup tego urządzenia.

Polski producent:

Ta maszynka do waty cukrowej produkowana jest przez polską firmę. Także kupując ten produkt wspieramy polskich przedsiębiorców.

Wady
Brak patyczków:

Model ten jest skromnie wyposażony. W zestawie znajdziemy tylko samo urządzenie z łyżką do cukru. Niestety patyczki do nawijania gotowej waty musimy zakupić osobno.

 

 

 

 

4. Urządzenie do Waty Cukrowej Ariete 2971

 

2-ariete-2971Drugi produkt z kolei jest najdroższym w naszym zestawieniu, i można go nabyć za około 230 zł. Jest to model Ariete 2971, o bardzo stylowym wyglądzie i bardzo interesującej kolorystyce. Maszyna do waty cukrowej Ariete 2971 swoim wyglądem przypomina stare wagi w stylu lat 50.

Ta maszyna może wytwarzać watę cukrową zarówno z cukru, jak i z twardych cukierków typu landrynki. Dzięki możliwości używania cukierków, wata wychodząca z urządzenia może mieć najróżniejsze kolory i smaki, uzależnione od karmelków, jakie użyjemy do jej produkcji.  Z tego względu też jest to najlepsza maszyna do waty cukrowej w naszym zestawieniu. Wymiary tego modelu wynoszą: 279 x 279 x 305 mm, a moc silnika to 450 W.

Na obudowie urządzenia znajdziemy wyłącznik on/off. Konsumenci w swoich komentarzach przekazują, że wszystkie użyte do przyrządzania smakołyku elementy bezproblemowo się myje, bo cukier po namoczeniu w ciepłej wodzie natychmiast się rozpuszcza.

Klienci też zauważają, że producent zdecydował się na udzielenie 2 letniej gwarancji na urządzenie, oraz że jest ono wykonane solidnie, a poszczególne elementy są trwałe.  W zestawie wraz z maszyną do robienia waty cukrowej znajdziemy 2 plastikowe patyczki oraz miarkę na cukier.

Jest to ciekawa propozycja dla osób, które lubią nietuzinkowe rozwiązania. Urządzenie ma moc 450 W oraz wymiary 279 x 279 x 305 mm.

Zalety
Design:

Model ten ma przepiękny design w stylu lat 50. Takie urządzenie to nie tylko funkcjonalna maszynka do waty cukrowej, lecz również wspaniały dodatek dekoracyjny kuchni.

Różnorodność produkcji:

 Ariete 2971 pozwoli nam na robienie waty nie tylko z normalnego cukru. Model ten stopi również różnego rodzaju twarde cukierki typu landrynki.

Wady
Cena:

Ariete 2971 to chyba jedna z droższych maszynek do waty cukrowej. Jeśli zdecydujesz się na jej zakup to musisz przygotować się z wydatkiem powyżej 200 złotych.

Powolna praca:

Użytkownicy wskazują, że by zobaczyć pierwsze wstęgi waty cukrowej musimy sporo poczekać. Jest to zdecydowanie model dla cierpliwych.

 

 

 

 

5. Maszyna do Waty Cukrowej Bredeco BCZK-500-W

 

Maszyna do Waty Cukrowej Bredeco BCZK-500-W może w szczególności przypaść do gustu kobietom, ze względu na swój różowy kolor. Nie jest to jednak jedyna zaleta tego produktu. Czy będzie to najlepsza maszyna do waty cukrowej dla Ciebie? Sprawdźmy. Prezentowane urządzenie zostało wyposażone w silnik o mocy 500 W, który pozwala maszynce osiągnąć 2550 obrotów na minutę). Do podgrzewania cukru natomiast wykorzystywana jest grzałka z kwarcu.

Maszynka jest łatwa w obsłudze, ma ona jeden przycisk, do włączania i wyłączania. Urządzenie jest też łatwe w czyszczeniu. Misa, nasadka ochronna oraz głowica są wyjmowalne, więc po skończonej zabawie można całość zdemontować i powyższe elementy umyć w zmywarce.

Obudowa też powinna być łatwa w utrzymaniu w czystości, gdyż została wykonana z polipropylenu. Natomiast podczas pracy stabilność zapewnią gumowe nóżki z przyssawkami. Wymiary urządzenia wynoszą 28,5 x 28,5 x 16,3 cm, natomiast jego waga to 1,45 kg. Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup podają, że urządzenie świetnie się sprawdza w domowych warunkach, oraz łatwo się składa i czyści po pracy.

Zalety
Dodatkowe elementy:

Producent to urządzenia do robienia waty dołącza dodatkowe elementy. Są nimi miarka do cukru oraz 10 patyczków z bambusa do nawijania gotowej waty. Sprawia to, że po zakupie i otrzymaniu sprzętu możemy od razu zabrać się do tworzenia tych pysznych smakołyków.

Różne warianty waty cukrowej:

Urządzenie umożliwia wykorzystanie nie tylko cukru to tworzenia waty. Możemy wykorzystać także smakowy cukier i barwniki spożywcze, które urozmaicą zabawę i zwiększą frajdę.   

Wady
Design:

Co prawda dużo użytkowników będzie zachwyconych różem maszyny do waty cukrowej Bredeco BCZK-500-W, jednak jej kolor może nie każdemu przypaść do gustu. Ponadto całość jest wykonana z tworzywa sztucznego, który nie wygląda elegancko. Jeśli często urządzasz przyjęcia możliwe, że coś bardziej reprezentacyjnego będzie lepszym wyborem. 

Obsługa może wymagać wprawy:

Niektórzy konsumenci podają, że cukier należy wsypywać umiejętnie i ostrożnie, gdyż w przeciwnym razie może nastąpić jego zapalenie (jeśli spadnie on na palnik, a nie w wyznaczone dla niego miejsce). Z tego powodu początkowo powinniśmy podchodzić do urządzenia z ostrożnością.

 

 

 

 

Jak zrobić maszynę do waty cukrowej?

 

Wata cukrowa to przysmak na patyku, który kojarzy się z festynami i wesołym miasteczkiem. Dziś, za sprawą specjalnych urządzeń, możemy wykonać ten smakołyk samodzielnie, bez potrzeby wychodzenia z domu. Z uwagi na to, że nie każdy z nas może pozwolić sobie na zakup profesjonalnego sprzętu do waty cukrowej, zebraliśmy kilka wskazówek pozwalających na samodzielną budowę maszyny. Poniżej znajdują się szczegółowe instrukcje.

 

 

Potrzebne przedmioty

Do skonstruowania swojego urządzenia będziemy potrzebować kilku niezbędnych przedmiotów. Większość z nich z pewnością znajdziemy w schowku czy garażu, dlatego możemy uniknąć wyjścia na zakupy. Do budowy maszyny do waty cukrowej przyda nam się: silnik (może być ze zdalnie sterowanego samochodu lub samolotu modelarskiego), 2 metalowe nakrętki z napojów, puszka, bateria, zapalniczka, drut oraz przewody zakończone tzw. krokodylkami. Przygotujmy również papier ścierny i wiertarkę.

Budowa maszyny do waty cukrowej nie jest skomplikowana. Warto jednak poświęcić na to odpowiednio dużo czasu, aby konstrukcja była wykonana starannie i precyzyjnie. Starajmy się nie konstruować urządzenia w pośpiechu. Najlepiej zrobić to w dzień wolny od pracy i w miejscu, w którym będziemy mogli się skoncentrować na wykonywanym zadaniu.

 

Jak krok po kroku zrobić maszynę?

Budowę maszyny do waty cukrowej rozpoczynamy od wywiercenia w nakrętkach otworów – w pierwszej jednego, na samym środku, a w drugiej kilkunastu mniejszych na brzegach. Zakrętki należy przetrzeć delikatnie papierem ściernym, a następnie połączyć ze sobą przy pomocy drutu (będą pełnić funkcję głowicy). Kolejny krok to połączenie przytwierdzonych do silniczka nakrętek z baterią, zrobimy to przy pomocy wcześniej przygotowanych przewodów. Po podłączeniu wszystkich elementów wirnik powinien kręcić się, w momencie, gdy do obu styków baterii zbliżymy kable. Puszkę należy przeciąć na pół i jedną z części osłonić silnik z nakrętkami. Dolną część konstrukcji możemy dodatkowo zabezpieczyć, przykładowo zabudować tekturowym pudełkiem, choć nie jest to koniecznie.

 

 

Jak w zbudowanej maszynce zrobić watę cukrową?

Zbudowane według powyższych instrukcji urządzenie jest gotowe do użytku i od razu po montażu możemy je wypróbować. Po uruchomieniu głowicy należy zbliżyć do niej odpaloną zapalniczkę, a przez otwór wsypać cukier. Aby móc zjeść pyszną watę cukrową, wystarczy zbliżyć patyczek do brzegów osłony i zacząć obracać nim wokół maszyny. Po kilku chwilach zobaczymy, że z wirnika zaczynają wydobywać się nitki. Po zebraniu ich wszystkich na patyk słodka przekąska jest już gotowa.

 

Jak powstaje wata cukrowa?

Niezależnie od tego, czy wata jest przygotowywana w profesjonalnej czy samodzielnie zbudowanej maszynie, powstaje w taki sam sposób. Do wytwarzania smakołyku wykorzystywany jest biały cukier, a jeśli chcemy nadać mu kolor, wystarczy dodać do niego wybrany barwnik spożywczy.

Do przygotowania średniej wielkości waty cukrowej potrzebujemy ok. 20 g białego cukru. Należy go wsypać do wirnika i poczekać, aż zacznie się rozpuszczać pod wpływem wysokiej temperatury. Ponieważ głowica przez cały czas pracy urządzenia obraca się, wsypany do niej cukier jest wyrzucany na zewnątrz, a przez kontakt z zimnym powietrzem zastyga i w ten sposób tworzą się cienkie, bardzo słodkie nitki, które przypominają pajęczynę.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

DG Electronics

 

Zaczynamy od najtańszego produktu w naszym zestawieniu DG Electronics. Tę maszynę można już nabyć za niespełna 80 zł. Urządzenie jest przystosowane do wytwarzania waty cukrowej w warunkach domowych i może świetnie urozmaicić spotkanie z przyjaciółmi. Wystarczy rozgrzać maszynę i wsypać do niej łyżkę cukru, aby cieszyć się tworzącą się na poczekaniu watą. By wata wychodziła kolorowa, producent zaleca dosypanie do cukru odrobinę barwnika spożywczego.

Wymiary zewnętrze tej maszyny do waty cukrowej wynoszą: 320 x 320 x 155 mm, waga to 1,8 kg, i jest ona w kolorze białym. Antypoślizgowe nóżki – przyssawki gwarantują stabilność urządzenia. Duża moc, 500 W, sprawia, że się ono szybko nagrzewa, a także może wyprodukować dużą ilość waty w krótkim czasie.

Długą i bezawaryjną pracę zapewniają kwarcowe elementy grzejne. A po użyciu, wszystkie elementy mające styczność z cukrem, możemy rozmontować i umyć w zmywarce.

Kupując ten model, obok maszyny, otrzymamy 20 patyczków do nawijania waty, łyżeczkę do nasypywania cukru, oraz instrukcję obsługi. Opinie o maszynach do waty cukrowej DG Electronics mówią, że ma ona idealny stosunek jakości do ceny, oraz, że maszyna jest wysokiej jakości i spełnia oczekiwania, czyli dobrze wytwarza watę cukrową.

DG Electronics to urządzenie proste w obsłudze, które pozwoli na stworzenie smakowitej waty cukrowej w domowym zaciszu. Sprawdźmy, czy ten model to najlepsza maszynka do waty cukrowej w 2020 roku.

Zalety
Wymiary:

Urządzenie ma wymiary 320 mm x 320 mm x 155 mm. Będzie więc odpowiednie dla kilkuosobowej rodziny, która chciałaby się nacieszyć watą cukrową.

Dodatkowe wyposażenie:

Producent dołącza do DG Electronics 20 patyczków do nawijania waty oraz łyżeczkę do nasypywania cukru. Nie potrzebujemy więc żadnych dodatkowych elementów by rozpocząć wyrabianie waty cukrowej.

Moc:

Moc tej maszyny do waty cukrowej wynosi 500 W. Taka moc sprawia, że urządzenie szybko się nagrzewa i błyskawicznie produkuje watę cukrową.

Bezpieczeństwo:

Producent wyposażył ten model w antypoślizgowe nóżki, które zapobiegają przesuwaniu się urządzenia podczas pracy. Znajdziemy tutaj również kwarcowe elementy grzejne. Zapewniają one bezawaryjną pracę maszynki.

Cena:

DG Electronics charakteryzuje się przystępną ceną. Urządzenie możemy nabyć za mniej niż 100 złotych.

Wady
Czyszczenie:

Konsumenci podają, że konstrukcja sprzętu powoduje, iż niektóre elementy urządzenia są trudne do wyczyszczenia.

 

 

 

Kalorik CCM100NYC

 

Kalorik CCM100NYC, to kolejne urządzenie w naszym rankingu, które, jak podaje producent, pozwala na przygotowanie waty cukrowej w domu w zaledwie 3 – 4 minuty. Jest to możliwe dzięki kwarcowym elementom grzejnym i mocy 350 W. Możemy do robienia waty użyć zwykłego cukru, lub specjalnego do wytworzenia kolorowej i smakowej waty cukrowej.

Bezpieczeństwo użytkowania zapewnia umieszczony z przodu urządzenia wyłącznik on/off, oraz antypoślizgowe nóżki. Producent, marka KALORIK, zajmuje się produkcją małego AGD od 1930 roku, a obecnie to marka znana również w zachodniej Europie i Ameryce.

Za swoje produkty firma zyskała godło Dobra Marka 2015 – Jakość, Zaufanie, Renoma” przyznawane na podstawie badań konsumenckich w celu wyłonienia i nagrodzenia marek cieszących się szczególnym zaufaniem, oraz uznaniem konsumentów. Wysokiej jakości jest również opisywany model maszyny do waty cukrowej Kalorik CCM100NYC.

Potwierdzają to też opinie klientów opisujące urządzenie, jako spełniające swoje zadanie, łatwe w obsłudze, a także bezpieczne. Dla osób używających ten model nie ma lepszej imprezy dla dzieci niż tej z użyciem maszyny do waty cukrowej. Dzięki niej dzieci się integrują i mają wspólny temat zabawy.

Model Kalorik CCM100NYC to maszynka do waty cukrowej w białym kolorze. Za pomocą tego urządzenia możemy zrobić watę ze zwykłego cukru, lub cukru kolorowego i smakowego.

Zalety
Szybkie działanie:

Producent podaje, że urządzenie jest w stanie przygotować watę cukrową już w ciągu 3 - 4 minut. Dlatego też model ten będzie doskonały podczas przyjęć dla dzieci.

Dobra jakość:

Ponieważ w tej maszynce do waty cukrowej zostały zastosowane kwarcowe elementy grzejne to mamy pewność, że długo nam posłuży.

Bogate wyposażenie:

W pudełku Kalorik CCM100NYC znajdziemy nie tylko samo urządzenie do robienia waty. Znajdą się w nim również miarka na cukier oraz 10 patyczków do nawijania gotowej waty.

Wady
Brak osłonki:

Niestety w modelu tym nie znajdziemy dobrej osłonki. Także podczas pracy może okazać się, że cukier będzie pryskał na około.

Moc:

Kalorik CCM100NYC ma tylko moc 350 W. Może więc okazać się mało wydajny przy dużych imprezach.

 

 

 

Caltronic ZWM 3199

 

Ranking maszyn do waty cukrowej kontynuujemy produktem Caltronic ZWM 3199. Ten model producent wyposażył w dużą, o średnicy ok. 27 cm, misę na watę cukrową. U góry misy jest dodatkowa osłona, chroniąca przed rozsypywaniem się cukru. Obie, zarówno misa, jak i osłona mogą być myte w zmywarce.

Wymiary zewnętrze tego modelu wynoszą 275 x 235 x 275mm, waga to 1 kg, a moc silnika wynosi 500 W. Urządzenie posiada kwarcową grzałkę, która po włączeniu za pomocą podświetlanego wyłącznika on/off, nagrzewa maszynę, przygotowując ją do pracy w ciągu 5 minut. Po tym czasie można przystąpić do wytwarzania waty cukrowej.

Producent do maszyny dołączył 10 drewnianych pałeczek do nawijania waty, oraz łyżkę – miarkę do dosypywania cukru. Podczas pracy stabilność urządzeniu zapewniają nóżki – przyssawki, stabilnie utrzymując maszynę w jednym miejscu. Dla klientów używających ten model atrakcyjnym okazała się jego cicha praca, dobra jakość i estetyczny wygląd.

Nie bez znaczenia też okazała się łatwość czyszczenia elementów maszyny, po jej użyciu. Klienci polecają tę maszynę również ze względu na to jak wiele zabawy i frajdy jest przy wspólnym robieniu waty cukrowej.

 

 

 

Royal Catering Rczk-1200-W

 

W naszym rankingu nie może zabraknąć również modelu Royal Catering Rczk-1200- W. Jest to profesjonalna maszyna do waty cukrowej, której oryginalny design przyciąga wzrok.

Obudowa oraz zdejmowana misa w tym modelu wykonane są ze stali nierdzewnej, dzięki czemu sprzęt jest bardzo trwały i odporny na uszkodzenia. Pod głowicą wyposażony jest on w zamknięty pierścień ochronny, który chroni przed wirowaniem kryształków cukru wokół naczynia i poza nim.

Maszyna posiada także wbudowany termostat oraz szufladę z przegródkami, dzięki której możemy wygodnie przechowywać akcesoria i składniki. Dołączona do zestawu łyżka do cukru ułatwia odmierzenie odpowiedniej ilości produktu. Maszyna umożliwia przygotowanie jednej porcji waty w 60 sekund.

Dla klientów, którzy zakupili ten model, ważna okazała się jego wysoka jakość i trwałość, a także oryginalny wygląd urządzenia.

Royal Catering 10010137 to profesjonalna maszyna do waty cukrowej. Wymiary modelu są następujące: długość – 52 cm, szerokość – 52 cm i wysokość – 50 cm.

Zalety
Wykonanie:

Sprzęt zrobiono z wysokiej jakości stali szlachetnej. Jest to materiał wykazujący dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne. To daje gwarancję, że maszyna nie ulegnie zbyt szybko awarii i przez długi czas będzie się ładnie prezentowała.

Szuflada:

Model ma praktyczną szufladę z przegrodami. Można tam włożyć wszystkie potrzebne składniki - cukier, barwniki czy drewniane patyczki. Mamy więc wszystko pod ręką.

Czas przygotowania:

Jak zapewnia producent, urządzenie ma wydajną głowicę pozwalającą na przygotowanie jednej porcji waty cukrowej w zaledwie minutę.

Wady
Przenoszenie:

Produkt waży ponad 10 kg. Na obudowie nie ma uchwytów, które ułatwiłyby przenoszenie maszyny.

 

 

 

APT DG Electronics

 

W naszym rankingu chcielibyśmy zaprezentować Ci model APT DG Electronics. Ta maszyna do robienia waty cukrowej w dobrej cenie jest przystosowana do wytwarzania tego słodkiego smakołyku w warunkach domowych i może świetnie urozmaicić urodziny, czy inną imprezę rodzinną. Jedyne, co należy zrobić to rozgrzać maszynę i wsypać do niej łyżkę cukru. Aby wata była kolorowa, producent zaleca dosypanie barwnika spożywczego.

Przyrząd ma moc 500 W, dzięki czemu szybko się rozgrzewa i zapewnia długą i bezawaryjną pracę. Wyposażona jest w antypoślizgowe nóżki, które gwarantują jej stabilność w każdych warunkach, nawet na mokrej powierzchni. Wymiary zewnętrzne sprzętu wynoszą: 32 cm x 32 cm x 15,5 cm, bez problemu zmieści się zatem w każdej kuchennej szafce. Maszyna waży 1,8 kg i jest dostępna w kolorze białym.

Model ten bardzo łatwo się czyści i jest przystosowany do mycia w zmywarce. Wraz z maszyną, otrzymamy 20 patyczków do nawijania waty, praktyczną miarkę do nabierania cukru oraz instrukcję obsługi.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego produktu zgodnie twierdzą, że jest on wysokiej jakości, łatwy w obsłudze i doskonale sprawdza się na przyjęciach dla dzieci.

Urządzenie APT DG Electronics ma moc 450 W, a jego wymiary to: 29 cm x 15,5 cm x 29 cm. Sprzęt ma w komplecie miarkę do cukru oraz patyczki.

Zalety
Bezawaryjna praca:

Maszyna może być użytkowana przez długi czas. Wewnątrz obudowy znajdują się kwarcowe elementy gwarantujące bezawaryjną pracę urządzenia.

Możliwość mycia w zmywarce:

Model jest łatwy do utrzymania w czystości. Sprzęt możemy myć ręcznie lub w zmywarce, w zależności od tego, jak nam wygodniej.

Łatwa obsługa:

Urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze. Aby przygotować pyszną watę cukrową wystarczy wsypać odmierzoną ilość cukru. Maszyna z pewnością uatrakcyjni każde przyjęcie dla dzieci, a także imprezy ze znajomymi.

Wady
Za głośno pracuje:

Według niektórych użytkowników sprzęt podczas pracy generuje duży hałas i przez to utrudnia prowadzenie rozmów.

Za mała wata:

Przygotowana z pomocą maszyny wata cukrowa jest stosunkowo mała (samo urządzenie także nie jest zbyt duże).

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Adira
Adira
1 year ago

Witam, w wielu opiniach pojawia się informacja o wylatującym z miski cukrze. Kolorowy cukier zalega w maszynce. Brak jest informacji o czasie wytworzenia 1 waty cukrowej. Przydałby się filmik poglądowy.

DMCA.com Protection Status