Maszyny do lodów ranking

Ostatnio aktualizowane: 26.01.20

 

Mało jest osób, które nie lubiłyby lodów, a już specjalnie takich zrobionych w domu, ze starannie wybranych składników. Masz pewność wówczas, że Twoje lody nie zawierają barwników i konserwantów. Wybraliśmy, więc model maszyny do lodów, która spełnia wszystkie warunki, aby nazwać ją najlepszą dostępną na rynku maszyną do lodów. Jest nią Ariete 635. Za pomocą tej maszyny przygotujemy zarówno lody, jak i jogurt. Urządzenie w zestawie posiada dwa pojemniki o pojemności 1,2 l. Jeden z nich jest na lody, drugi na jogurt. W zależności od produktu, który zamierzamy przygotować, wkładamy do właściwego pojemnika produkty, ustawia się go na mieszarce i włącza. Po uzyskaniu odpowiedniej konsystencji wkładamy produkt do lodówki do schłodzenia lub zmrożenia. Ścianki pojemnika na lody są podwójne i w nich znajduje się substancja mrożąca, która mrozi lody w przypadku, gdy na 12 godzin przed przygotowaniem lodów, pojemnik był przechowywany w zamrażarce. Unold 48865 to model, który wybraliśmy alternatywnie, gdyby ten wcześniej opisywany nie był dostępny. Ma on równie wysokie parametry, co ten opisany jako pierwszy.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką maszynę do lodów kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Lody to pyszny deser, ale ilość konserwantów, jaką znajdziemy w produktach dostępnych w sklepach zniechęca wiele osób. Jeśli dojdą do tego alergeny, wydaje się, że musimy całkowicie z nich rezygnować. Nie ma jednak takiej potrzeby, wystarczy zakupić specjalną maszynę, która umożliwi nam  przygotowanie lodów i sorbetów w domowym zaciszu. Sam skontrolujesz to, co znajdzie się w Twoim deserze i stworzysz wyjątkowy, niepowtarzalny smak. Aby ułatwić Ci zakup takiego urządzenia przygotowaliśmy poradnik o tym, jaką maszynę do lodów wybrać.

 

 

Rodzaje

W sklepach dostępne są różne maszyny do lodów. Pierwszy rodzaj to maszyny hłodzone wodą. W takich urządzeniach, misa chłodząca ma podwójne ścianki, między którymi obiega woda odbierająca ciepło. Poza tym mamy maszynę do lodów z kompresorami, które są wydajniejsze, ale też droższe. Takie urządzenia wyglądają podobnie do robotów kuchennych.

Po zakończeniu pracy, misę wyjmujemy i lody przekładamy do zamrażalnika. Poza tym dostępne są mini wersje automatów do robienia lodów włoskich. Takie sprzęty są droższe i niezbyt wydajne, ale z całą pewnością mogą stanowić sporą atrakcję na przyjęciach dla najmłodszych. Poza tym w sklepach dostępne są wielkie sprzęty gastronomiczne skierowane do restauracji czy lodziarni. Takie urządzenia są jednak bardzo duże i energochłonne.

 

Moc

Pyszne lody wymagają długiego wyrabiania, a więc wydajność sprzętu jest bardzo istotna. Ma ona ścisły związek z mocą urządzenia. Im moc większa, tym lepiej wyrabia lody, a one bardziej nam smakują. Mocniejszy silnik starczy na dłużej. Moc sprzętów tego typu wynosi mniej więcej od 60 W do 100 W.

 

Mieszadło

Ważnym elementem maszynki do lodów jest mieszadło. Warto zwrócić uwagę na wielkość otworów w skrzydłach mieszadła. Jeśli chcesz przygotowywać lody z kawałkami owoców i innymi dodatkami, należy sprawdzić, czy otwory w mieszadłach są nieco większe niż średnica dodatków. To umożliwi dokładne mieszanie składników. Jeśli jednak chcesz przygotowywać lody klasyczne, jogurtowe i sorbety, nie ma to aż takiego znaczenia. Pamiętaj jednak, że z czasem, gdy nabieramy wprawy w przygotowaniu pewnych potraw i deserów, chcemy spróbować nowych rzeczy.

Niestety przy zakupie nie uwzględniamy takich zmiennych i potem nie mamy odpowiedniego sprzętu. Wybierając mieszadło pamiętajmy, aby miało otwory o odpowiedniej gęstości, a jednocześnie było bardzo sztywne, co da nam możliwość mieszania gęstych mas. Jeśli więc interesujący Cię model ma giętkie mieszadła, może nie poradzić sobie z mieszaniem.

 

Wielkość misy mrożącej

Misa to chyba jeden z najważniejszych elementów maszyny do lodów. Często uważamy, że im jest ona większa, tym lepiej. Jednak w tego typu sprzętach jest nieco inaczej. Przede wszystkim misa musi zmieścić się w naszej zamrażarce. Jeśli więc nie mamy zbyt dużo miejsca, należy wcześniej przemyśleć zakup maszyny. Poza tym duża misa to więcej pracy, jaką musi wykonać urządzenie, a to oznacza jej zwiększoną eksploatację. Zwiększa to też zużycie energii elektrycznej. Jednocześnie spada jakość lodów. Jak to możliwe? Jeśli urządzenie nie jest w stanie dokładnie wymieszać składników, niestety lody gorzej smakują.

Dlatego polecamy wypróbować model z dwiema mniejszymi misami niż jedną dużą. Jeśli jednak masz dużą rodzinę, wybierz większy produkt, ale zwróć uwagę na system mieszadeł i moc. Im większa misa, tym mocniejszy i bardziej energochłonny sprzęt musisz zakupić.

 

Wielkość maszyny

Większość z nas jada lody tylko latem, a więc nie jest to sprzęt używany każdego dnia przez cały rok. To oznacza, że musimy znaleźć miejsce w szafce, gdzie urządzenie zostanie ustawione. Jeśli masz dużą kuchnię z pojemnymi szafkami, wielkość takiej maszyny ma mniejsze znaczenie. Jednak większość osób szuka kompaktowych sprzętów. Im większa misa, tym większy jest dany produkt. Na rynku znajdziesz zarówno model o wielkości niewielkich mikserów, jak i dużych robotów kuchennych.

 

 

Maszyna do lodów z dyfuzorem

Uwielbiasz lody świderki?  Nie musisz ich jeść wyłącznie w lodziarniach. Na rynku dostępne są też maszyny do lodów, które pozwolą Ci przygotować pyszne lody tego typu. Nie chodzi wcale o wielkie sprzęty jak w lodziarniach, ale o urządzenia przypominające nieco większy ekspres do kawy. Nie są one jednak tak wydajne, jak zwykłe maszyny.

 

Jaka maszyna do lodów jest najlepsza?

Wybór maszyny do lodów musi być związany z Twoimi potrzebami, a także umiejętnościami. Jeśli chcesz robić zwykłe lody śmietanowe lub czekoladowe bez dodatków, nie ma sensu inwestować w zaawansowany i drogi sprzęt. Zwłaszcza wtedy, gdy lody zrobisz dosłownie kilka razy w roku. Jeśli masz dużą rodzinę, która lubi lody, najlepiej wybrać urządzenie zaawansowane, z większą pojemnością i o dużej wydajności. Sprzęty do lodów świderków to świetny dodatek, ale nie traktuj go jako odpowiednika zwykłego modelu. Na rynku znajdziemy najróżniejsze maszyny do lodów w dobrych cenach. Niektóre kosztują zaledwie 40 zł, inne nawet 400 zł. Cena zależy od mocy, wielkości maszyny i marki.

 

 

Najlepsze maszyny do lodów ranking

 

Zwolennicy zdrowego jedzenia z pewnością znajdą w lodach kupowanych w sklepie zbyt wiele szkodliwych dla zdrowia związków chemicznych. Smakosze zaś mogą uważać, że lody przygotowane w domu mają więcej walorów smakowych. Dla jednych i drugich przygotowaliśmy ranking maszyn do lodów, aby ułatwić decyzje o zakupie.

 

Nasze zalecenia

 

Ariete 635

 

1. Ariete 635Pierwsze z opisywanych urządzeń to Ariete 635. Przy pomocy niego przygotujemy świeże jogurty naturalne, czy owocowe, mrożone jogurty, oraz lody o dowolnym smaku. Urządzenie ma dwa pojemniki 1,2 litrowe: jeden na lody, drugi na jogurt. Pojemnik na lody ma podwójne ścianki, dzięki czemu dobrze utrzymuje temperaturę mrożonych składników.

Natomiast pojemnik przeznaczony na jogurt został wyposażony w pokrywkę, aby po przygotowaniu produktu, można było go przechowywać w lodówce w tym samym naczyniu. Aby przygotować lody za pomocą tej maszyny, należy najpierw włożyć pusty pojemnik na lody do zamrażarki, aby po ok. 12 godzinach w zmrożonym pojemniku przygotować lody w 30 min.

W napełnionym składnikami pojemniku uruchamiamy obrotowe mieszadło do przygotowywania lodów. Aby dokładniej składniki wymieszać, dobrze jest mieszadło zatrzymać, wówczas po ponownym uruchomieniu obraca się ono w drugą stronę. Urządzenie ma moc 10W i jest to wystarczająca moc do przygotowania lodów czy jogurtu.

Przykrywa maszyny jest przeźroczysta, dzięki czemu widać postępy procesu przygotowawczego. Od użytkowników dowiedzieliśmy się, że urządzenie sprawnie przygotowuje desery, choć trzeba przygotować odpowiednią ilość miejsca w zamrażarce na pojemnik do lodów.

Wśród najbardziej znanych i cenionych urządzeń do robienia domowych lodów czołowe miejsce zajmuje Ariete 635. Jest to wysokiej klasy sprzęt, który pomoże nam przygotować wiele pysznych deserów. Według konsumentów to najlepsza maszynka do lodów w 2020 roku.

Zalety
Optymalny pojemnik:

Urządzenie wyposażone jest w pojemniki o objętości 1,2 litra. Jest to optymalna wielkość dla rodziny do czterech osób. Z pewnością lodów wystarczy dla wszystkich, a kolejną porcję deseru będziemy mogli zrobić ze świeżych składników.

Mieszadełka:

Maszynka posiada funkcję zatrzymywania mieszadełek. Pozwala ona na  wstrzymanie i ponowne wznowienie ich pracy. Łopatki zmienią kierunek, dzięki czemu masa lodowa zostanie dokładniej wymieszana.

Pojemnik na jogurt:

Oprócz lodów, za pomocą sprzętu możemy zrobić również naturalny jogurt. Producent zaopatrzył zestaw w specjalny pojemnik. Dzięki dołączonej pokrywce możemy przechowywać w nim deser, bez konieczności przelewania produktu do innego naczynia.

Podwójne ścianki:

Zaawansowana technologia pozwoliła wyprodukować misę na lody, w taki sposób, aby przez długi czas utrzymywała niską temperaturę. Dzieje się tak, ponieważ pojemnik posiada dwie ścianki, które bardzo dobrze izolują ciepło.

Niska moc:

Ariete 635 jest zasilany sieciowo i pobiera tylko 10W. To bardzo mało, biorąc pod uwagę szybkość i efektywność pracy.

Wady

 

 

 

 

Unold 48865

 

2.Untold 48865Kolejny opisywany automat do lodów, Unold 48865, zawiera instrukcję w języku polskim. Wyjmowany pojemnik z uchwytem, o pojemności 1,2 litra, trzeba umieścić w obudowie z kompresorem. Dzięki wbudowanemu kompresorowi nie trzeba używać lodówki do przygotowania lodów, bo kompresor może schłodzić je nawet do -28 stopni C.

Do pracy automat wykorzystuje moc 135W. Obudowa kompresora została wykonana w kolorze srebrnym, a na jej powierzchni znajdziemy przyciski menu oraz cyfrowy wyświetlacz LCD. Lody przygotowujemy wkładając wszystkie składniki do pojemnika, a następnie uruchamiając plastikowe mieszadło.

Pojemnik na lody zawiera przeźroczystą, otwieraną do połowy przykrywkę. Dzięki temu rozwiązaniu łatwo jest dokładać poszczególne składniki, bez obawy o rozchlapanie zawartości pojemnika. Urządzenie zawiera również cyfrowy timer, dzięki któremu będziesz miał pełna kontrolę nad czasem przygotowania Twojego deseru.

Dla klientów zaletą tej maszyny jest to, że nie trzeba mrozić pojemnika. Opinie użytkowników także przekazują nam, że automat dobrze i bezawaryjnie się spisuje, a lody, które z niego wychodzą są smaczne.

Jeśli poszukujesz dobrego sprzętu, który w szybkim czasie pomoże Ci przygotować świeże lody, model Unold 48865 z pewnością spełni Twoje oczekiwania. To wysokiej jakości sprzęt, który z roku na rok coraz bardziej poszerza krąg  swoich zwolenników.

Zalety
Instrukcja:

Dołączona do zestawu instrukcja dokładnie i rzeczowo opisuje wszystkie funkcje maszynki. Napisana została bardzo prostym i zrozumiałym językiem, dlatego będzie czytelna dla osób, które nigdy wcześniej nie korzystały z tego typu produktów.

Kompresor:

Niewątpliwie, jedną z największych zalet zestawu jest wmontowany kompresor. Urządzenie posiada zdolność do obniżenia temperatury nawet do -28 stopni C. Dzięki temu nie musimy wkładać pojemnika do zamrażarki.

Wyświetlacz LCD:

W górnej części kompresora znajduje się niewielki ekran LCD. Wyświetla on wybrane przez nas w menu opcje oraz sygnalizuje gotowość urządzenia do pracy.

Timer:

Wyświetlacz pokazuje, ile czasu pozostało do zakończenia pracy. Funkcja pozwoli Ci lepiej zorganizować swój czas, bez biernego oczekiwania i doglądania urządzenia.

Pokrywka:

Pojemnik, w którym odbywa się proces obróbki lodów, posiada plastikową, przezroczystą pokrywkę. Dzięki niej, na bieżąco możesz kontrolować konsystencję lodów oraz dosypywać wybrane składniki.

Wady

 

 

 

 

Unold 48845

 

3.Untold 48845Automat do lodów, Unold 48845, to prawdziwy kombajn lodowy. Waga urządzenia to aż 12 kg i jest ono w pełni zautomatyzowane, ponieważ zawierają kompresor chłodzący. Przygotowanie lodów jest niesłychanie proste. Wystarczy zmieszać ze sobą składniki, wlać do pojemnika, nastawić program i poczekać aż lody się zrobią.

Przy masie w temperaturze pokojowej potrzeba ok. 50-55 min na przygotowanie lodów, gdy masa została najpierw schłodzona w lodówce, czas ten skraca się do 30-40 min. Lodziarka posiada timer z regulacją czasu z dokładnością do 1 minuty, a maksymalny czas, na jaki można ja ustawić to 60 min.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego urządzenia i oczekiwały automatu do lodów o dużej mocy, nie zawiodły się, bo automat dysponuje mocą 180W. Dzięki temu mamy tu wytrzymały, cichy silnik, przystosowany do ciągłej pracy. Producent zadbał, aby urządzenie miało ładny i nowoczesny wygląd z obudową ze stali nierdzewnej. Na obudowie znajdziemy zegar cyfrowy z wyświetlaczem LCD, i przyciski ustawień. Pojemność wyjmowanego kubełka na lody to 2 litry.

Kompresor zaś jest zdolny do osiągnięcia temperatury do -35 stopni C. W dodatkowym wyposażeniu znajdziemy miarkę 250 ml i łyżeczkę z miarką. Dodatkowo producent dołączył, obok instrukcji w języku polskim, różnego rodzaju przepisy na desery lodowe i jogurtowe, zawierające wyjaśnienia, na czym polega koncepcja danego typu deseru np.: softeis, sorbety, parfait, czy lody klasyczne.

Automat, obok funkcji przygotowania lodów, czy jogurtów, może pełnić funkcję kubełka do schładzania szampana. Po przejrzeniu opinii dotyczących tego modelu stwierdzamy, że może to być najlepsza maszyna do lodów. Klienci zadowoleni są z wszechstronności i bezobsługowego działania automatu. Prawdziwi amatorzy lodów uważają, że ta maszyna jest warta swojej wysokiej ceny.

Absolutnym hitem wśród maszynek do lodów jest produkt Unold 48855. Profesjonalne urządzenie poradzi sobie zarówno w Twoim domu, jak i w profesjonalnej restauracji, czy kawiarni.

Zalety
Mocny silnik:

Sprzęt wyposażony został w 180 watowy silnik, którego praca jest wyjątkowo cicha i ekonomiczna. Maszynka przystosowana jest do długotrwałego działania, dlatego jeśli szukasz dobrego urządzenia do małej gastronomii model  Unold 48855 będzie świetnym wyborem.

Zmienny czas pracy:

Świeże lody robione z masy o temperaturze pokojowej zrobimy już w ok. 55 min. W przypadku gdy dysponujemy schłodzonymi półproduktami, czas może skrócić się aż do 30 min.

Książka:

W instrukcji, oprócz opisu funkcji, znajdziemy również przepisy napisane specjalnie dla tego modelu. Dzięki nim Twój softeis, parfait czy soczysty sorbet będzie miał idealną konsystencję oraz wspaniały smak.  

Funkcja schładzania płynów:

Wbudowany, mocny kompresor nie tylko szybko zrobi lodowy deser, ale również w bardzo krótkim czasie schłodzi szampana lub wino.

Wady
Cena:

Nie ulega wątpliwości, że maszynka jest dość poważnym zakupem. Jej cena sięga ponad 1000 zł. Jednak bogactwo funkcji i wysoka klasa materiałów rekompensuje poniesione koszty.

 

 

 

 

Ariete 638

 

4.Ariete 638Lodziarka Ariete 638 pozwala na jednorazowe przygotowanie 0,8 litra lodów. Wymiary części mrożącej to 24 x 15 cm, a całego urządzenia 30,3 x 29,6 x 28,4 cm. Przed planowanym przygotowywaniem lodów, pojemnik do mieszania lodów trzeba umieścić w zamrażarce do całkowitego zamrożenia.

Po jego wyjęciu wystarczy umieścić wszystkie potrzebne składniki w środku i włączyć mieszadło, aby uzyskać wymaganą lodową konsystencję. Na ogół proces przygotowania deseru lodowego to ok. 30 minut.  Pokrywa pojemnika ma specjalny otwór do np. dosypywania bakalii.

Urządzenie można wykorzystać do przygotowania nie tylko lodów, ale też jogurtów czy sorbetów. Maszyna produkcji firmy Ariete, która jest znanym producentem sprzętu AGD, jest prosta w obsłudze, o bardzo przyjemnym wyglądzie i kompaktowym charakterze. Firma Ariete słynie z prostych, użytecznych i estetycznie doskonałych produktów, dlatego nie dziwi nas, że opinie o tych maszynach do lodów wśród klientów są pozytywne.

Klienci są zadowoleni z faktu, iż elementy lodziarki można myć w zmywarce. Również nieskomplikowany proces przygotowywania deserów został pozytywnie oceniony przez konsumentów. Dlatego określają ten produkt, jako tani i dobry.

Innym modelem godnym uwagi jest Ariete 638. Marka znana jest ze swych kompaktowych i użytecznych urządzeń, dlatego cieszy się ogromnym uznaniem wśród amatorów domowych, zdrowych lodów.

Zalety
Prosta obsługa:

Maszynka wyposażona jest w jedno pokrętło, za pomocą którego ustawiamy odpowiedni czas mieszania lodów. Prosta obsługa sprawia, że sprzęt cieszy sią dużą popularnością wśród starszych osób.

Mycie w zmywarce:

Niewątpliwie, podstawową zaletą urządzenia jest możliwość mycia poszczególnych elementów w zmywarce.

Design:

Zestaw zaprojektowany został w prostym, minimalistycznym stylu. Uniwersalne materiały sprawiają, że z pewnością będzie pasować do pozostałego AGD.

Wady
Mały pojemnik:

Jeśli posiadasz dużą rodzinę, zastanów się czy model Ariete 638 spełni Twoje oczekiwania. Jednorazowo przygotujesz w nim 0,8 litra lodów, co może nie być wystarczające dla większej liczby osób.

Długi czas mrożenia:

Aby przygotować idealne lody, musimy włożyć pojemnik do zamrażarki. Element chłodzi się dosyć długo, dlatego przygotowywanie deseru musimy zaplanować przynajmniej 16 godzin przed rozpoczęciem przyjęcia.

 

 

 

 

Clatronic ICM 3581

 

Jeśli szukasz prostego urządzenia w przystępnej cenie rozważ zakup modelu Clatronic ICM 3581. Jest to dobra maszynka, która z pewnością doskonale spełni swoje podstawowe zadanie.

Szerokie zastosowanie urządzenia pozwoli Ci przygotować wiele pysznych lodowych deserów w zaciszu swojego domu. Wielu konsumentów ceni Clatronic ICM 3581 za jego prosty kształt i przejrzysty interface. Taka konstrukcja sprawia, że będzie mógł być obsługiwany nie tylko przez dorosłych, ale również przez dzieci i osoby starsze.

Górna pokrywka została zaopatrzona w specjalny otwór, przez który z łatwością dodasz potrzebne składniki. Jej wyprofilowana forma ogranicza wylewanie i wysypywanie półproduktów, dzięki czemu powierzchnia wokół maszynki pozostanie czysta.

Solidnym elementem zestawu jest misa. Jej spód został pokryty cienką warstwą gumy co sprawia, że pojemnik jest bardzo stabilny. Oprócz tego, umożliwia przygotowanie aż 1 kg lodów. Taka ilość z pewnością jest wystarczająca dla zaspokojenia potrzeb kilkuosobowej rodziny.

Godną uwagi jest również konstrukcja zestawu. Komplet składa się z kilku oddzielnych elementów. Takie rozwiązanie pozwoli Ci w bardzo szybkim czasie umyć poszczególne partie, bez ryzyka zalania delikatnego silnika.

Podobnie do innych urządzeń pozbawionych kompresora, misę przed użyciem należy umieścić w zamrażarce. Na szczęście, pojemnik nie zajmuje wiele miejsca, dlatego z pewnością wygospodarujesz odpowiednią dla niego przestrzeń.

Clatronic ICM 3581 to prosta, dobra maszynka do lodów do 100 zł. Idealna dla wszystkich, którzy lubią nieskomplikowane, ale solidne produkty.

Zalety
Misa:

Spód pojemnika, w którym zachodzi proces obróbki półproduktów, pokryty jest gumowymi elementami. Dzięki temu urządzenie jest stabilne i nie ślizga się nawet na mokrych powierzchniach.

Konstrukcja:

Sprzęt posiada niewielką i funkcjonalną konstrukcję. Składa się z kilku części, dlatego łatwo będzie go zmieścić nawet w małej szafce.

Wady
Słaby silnik:

Niektórzy konsumenci uważają, że maszynka została wyposażona w zbyt mały silnik, który łatwo można spalić.

Głośność:

W porównaniu z innymi zestawami, model Clatronic ICM 3581 jest dość głośny.

 

 

 

 

Jak działa maszyna do lodów?

 

Własna maszyna do lodów to doskonałe urządzenie dla osób z alergiami spożywczymi. Dzięki niej możemy kontrolować, z jakich składników zostanie przyrządzony nasz ulubiony deser. Jak to możliwe? Jaka maszyna do lodów jest polecana przez konsumentów? W tej części artykułu odpowiemy na te pytania i wyjaśnimy, jak dokładnie działa taki sprzęt.

 

 

Budowa maszyny do lodów

Najważniejszym elementem maszyny do lodów jest wkład mrożący, który odpowiada za chłodzenie masy. Jednak aby produkt działał poprawnie, wkład wymaga wcześniejszego schłodzenia w lodówce. Dlatego, zanim zaczniesz wybierać smak deseru, musisz włożyć wkład mrożący do zamrażarki na kilkanaście godzin. Dobrym rozwiązaniem jest schowanie go do zamrażarki wieczorem, dzień przed przygotowaniem deseru. Tylko dobrze schłodzony wkład przechowywany w szczelnie zamkniętej lodówce, umożliwi poprawne przygotowanie deseru.

Inną, ważną częścią maszyny jest mieszadło. Jego zadaniem jest zapobieganie wytrąceniu się kryształków lodu. Dzięki temu masa deseru pozostaje jednolita i kremowa. To właśnie odróżnia przygotowanie lodów w maszynce od mrożenia wcześniej przygotowanej masy w zamrażarce. Deser robiony w specjalnym urządzeniu nie zamieni się w twardą bryłę. W naszym poradniku wyjaśniliśmy Ci, jak powinno wyglądać mieszadło, by spełniało swoją funkcję.

 

Przygotowanie lodów w domu krok po kroku

Jak wspominaliśmy, pierwszym i najważniejszym krokiem jest mrożenie wkładu w zamrażarce przez kilka godzin. Osobom z dużą zamrażarką polecamy przechowywanie tam wkładu na stałe. Dzięki temu sprzęt zawsze będzie gotowy do użycia. Warto również schłodzić mieszankę do przygotowania lodów. Sprawi to, że deser znacznie szybciej się zmrozi i łatwiej osiągnie najlepszą konsystencję.

Aby przygotować masę, należy wlać przygotowaną mieszankę do maszyny przez otwór w pokrywie, a następnie włączyć urządzenie. Należy zaznaczyć, że w tym momencie mieszamy tylko masę deserową. Jeśli chcesz urozmaicić lody kawałkami czekolady lub owoców, musisz poczekać na koniec procesu mrożenia.

Czas pracy maszyny waha się od 20 min do 45 min, w zależności od wydajności. O tym, jaki model najszybciej pracuje poczytasz w znajdującym się wyżej poradniku zakupowym. Gdy proces mieszania masy się zakończy, deser będzie mieć gęstą, aksamitną konsystencję. Teraz możesz udekorować przygotowane lody kawałkami czekolady, orzechami, owocami czy kolorową posypką. Warto przełożyć masę do mniejszego pojemnika i schować ją do zamrażarki na 2 godziny.

 

 

Jak długo można przechowywać przygotowane w maszynce lody?

Co zrobić, gdy przygotowaliśmy zbyt dużą porcję lodów? Jak długo możemy ją przechowywać? Jeśli masz opakowania próżniowe, to nawet kilka dni. Pamiętaj jednak, że przygotowany deser nie zawiera żadnych spulchniaczy i jest w pełni naturalny, dlatego po paru godzinach produkt stanie się twardy. Miej też na uwadze, że jeśli wyjmiesz lody, które się rozmrożą i ponownie je zamrozisz grozi Ci zatrucie. Co ważne, przygotowany deser pozbawiony jest konserwantów, dlatego należy go spożyć jak najszybciej.

 

Jakie desery możemy przygotować w maszynce do lodów?

Wiele osób zastanawia się, jakie desery możemy przygotować w maszynce? Odpowiedź jest bardzo prosta: niemal wszystkie. Urządzenie poradzi sobie z przygotowaniem sorbetów, lodów na bazie mleka zagęszczonego, jogurtu, serka (mascarpone i ricotty), a także śmietany. Na to, jaki deser przygotujemy, wpływ ma głównie nasza wyobraźnia – kucharze polecają łączyć różne smaki wedle własnych preferencji.

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Clatronic ICM 3225

 

5.Clatronic ICM 3225Czy kolejny opisywany produkt Clatronic ICM 3225 to dobra i tania maszyna do lodów? Z pewnością jest to najtańszy produkt z opisywanych. Sprawdźmy, czy również jest dobry. Maszyna nadaje się do przygotowania lodów, mrożonego jogurtu i sorbetu. Jednorazowo możemy przygotować 1 litr deseru.

Tu również przed przygotowaniem lodów najpierw musimy zmrozić pojemnik przechowując go zamrażarce przez ok. 12 godzin. Po wyjęciu zmrożonego pojemnika i włożeniu do niego wszystkich składników lodów, można je przygotować w ok. 30 min.

O tym, ze deser jest gotowy poinformuje Cię minutnik, który można ustawić na maksymalny czas 30 minut. Maszyna do lodów została wyposażona w cicho pracujący silnik o mocy 15 W, więc używanie jej nie jest uciążliwe. Również wymiary lodziarki: 225 x 265 x 225 mm i niska waga 2,8 kg powodują, że przechowywanie będzie łatwe, bo urządzenie nie zajmuje wiele miejsca.

Użytkownicy tego urządzenie przekazują, że jest to maszyna za pomocą, której łatwo można przygotować różne desery, jej praca nie jest męcząca ani hałaśliwa. Również oczekiwania dotyczące jakości w stosunku do ceny tego modelu wypadają w ocenach pozytywnie. Ponadto klienci są zadowoleni z wyglądu lodziarki.

 

 

 

3
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
AgataZespół NRBlaszka Recent comment authors
  Subskrybuj  
newest oldest most voted
Notify of
Blaszka
Guest
Blaszka

Wychwyciłem literówkę, bo niedawno kupiłem tę maszynkę. Powinno być UNOLD, nie UNTOLD, żeby nie było to “niewypowiedziane” 😀 Swoją drogą jestem z niej bardzo zadowolony, moje córki robią z niej dobry użytek. Z tego co widzę maszynka dalej jest przeceniona w Media Expert i kosztuje niecały tysiąc. Napewno jest warta swojej ceny, ale 300zł samo drogą nie chodzi, dziwne że ceneo tego nie wyłapuje.

Agata
Guest
Agata

Chyba nie ma już przeceny w Media Expert na tą maszynkę, ale znalazłam coś dla siebie w równie dobrym cenowo wydaniu 🙂 Dzięki za polecenie

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (36 votes, average: 4.56 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status