Lodówko-zamrażarki ranking

Ostatnio aktualizowane: 12.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Zastanawiasz się, która lodówko-zamrażarka spełni Twoje oczekiwania i będzie komfortowa w użytkowaniu? W takim razie zachęcamy Cię do lektury przygotowanego przez nas rankingu prezentującego najbardziej popularne sprzęty w 2021 roku. Na pierwszym miejscu w zestawieniu plasuje się model Samsung RB29FWRNDSA, który jest energooszczędny i bardzo cicho pracuje. Nie musisz się obawiać, że urządzenie będzie zakłócać spokój domowników. Lodówko-zamrażarka została wyposażona w kilka innowacyjnych technologii. Jedną z nich jest system True No Frost, za sprawą którego nie trzeba pamiętać o ręcznym rozmrażaniu sprzętu. Na drzwiach modelu znajduje się dystrybutor pozwalający na napicie się chłodnej wody o dowolnej porze, bez konieczności przygotowywania kostek lodu. Drugie miejsce zajmuje sprzęt Bosch KGV36KL32. To urządzenie w klasie energetycznej A++, dlatego nie pobiera zbyt dużo prądu. Lodówko-zamrażarka jest przeznaczona do zabudowy, możesz samodzielnie zdecydować o kierunku otwierania drzwi. Model ma kilka półek w chłodziarce (także na drzwiach) oraz 3 pojemne szuflady w zamrażarce, co pozwala na odpowiednie ułożenie żywności.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką lodówko-zamrażarkę wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Lodówka to podstawowe wyposażenie każdego domu, które przedłuża świeżość Twojego jedzenia. Dlatego ważne jest, aby sprzęt ten cechowała najwyższa jakość wykonania. Dobrze wykonane urządzenie będzie nam służyło przez wiele lat. W sklepach AGD dostępnych jest wiele modeli, począwszy od tych wolnostojących z jedną parą drzwi, po dwudrzwiowe do zabudowy. W tym poradniku skupimy się na modelach z zamrażarką, które cieszą się największym zainteresowaniem konsumentów. Takie urządzenia łączą w sobie dwie funkcję – chłodziarki i zamrażarki. Aby ułatwić Ci wybór przygotowaliśmy poradnik, który podpowie, jaką lodówko-zamrażarkę wybrać.

Rodzaje lodówko-zamrażarek

Lodówki dzielą się ze względu na rozmiar, określany liczbą drzwi. Wśród nich wyróżniamy:

Lodówki dwudrzwiowe – ten sprzęt posiada osobny zamrażalnik oraz chłodziarkę, która jest zamontowana na górze lub dole urządzenia, dzięki czemu zmieścimy w niej dużo jedzenia. Jest to propozycja dla rodzin wieloosobowych.

Lodówki jednodrzwiowe – to bardzo powszechne lodówki dostępne na rynku. W takim sprzęcie zamrażalnik zainstalowany jest w środku chłodziarki, w postaci osobnej półki z drzwiczkami.

Lodówki side-by-side – to modele dwudrzwiowe, które kształtem przypominają szafę. Drzwi występują obok siebie. Jest to dobra propozycja dla dużych rodzin.

 

Lodówki wolnostojące czy modele do zabudowy

Podstawowym pytaniem, na które powinniśmy sobie odpowiedzieć przed zakupem lodówko-zamrażarki jest to, czy sprzęt powinien być wolnostojący czy lepiej poddać go zabudowie. Wybór zależy wyłącznie od nas, dlatego powinniśmy kierować się względem własnych preferencji oraz możliwości kuchni. Mimo, że taki sprzęt do zabudowy pięknie komponuje się z meblami kuchennymi, jest to dodatkowy wydatek, który należy uwzględnić w trakcie zakupu takiej lodówki.

Ponadto, zabudowane drzwi muszą być precyzyjnie zmierzone. Niektórzy uważają też, że urządzenia w zabudowie szybciej się psują, bo nie mają zapewnionej odpowiedniej wentylacji.

 

Klasa energetyczna

Tego rodzaju AGD ma klasę energetyczną, która jest niczym innym jak informacją o średnim zużyciu prądu w normalnych warunkach.

Wśród podstawowej skali klas energetycznych wyróżniamy: A, B, F i G – najmniejsze zużycie ma klasa A – 55%, a największe G zużycie energii ponad 150% Każdy “+” przy klasie A oznacza zużycie energii zmniejszone o kolejne 10%.

Oznacza to, że lodówka w klasie energetycznej A++ zużywa średnio ok. 200 kWh na rok, natomiast model w klasie G pochłania aż 500 kWh rocznie. Chociaż modele w najwyższej klasie są najdroższe, taki zakup jest bardzo opłacalny i szybko się zwraca w postaci mniejszych rachunków za prąd.

Kupując taki sprzęt należy również pamiętać, że im większa lodówka (np. dwudrzwiowa), tym większe jest zużycie prądu.

 

Zamrażalnik

Zamrażalnik w takim sprzęcie instalowany może być w różnych miejscach. Wśród dostępnych modeli wyróżniamy:

Lodówki z dolnym zamrażalnikiem – w tego typu urządzeniach otrzymujemy łatwy i swobodny dostęp do lodówki oraz zamrażalnika, który pojemnościowo jest mniejszy od chłodziarki. To rozwiązanie sprawdzi się jednak w większości domów.

Lodówki z górnym zamrażalnikiem – w tego typu sprzęcie, większy nacisk kładzie się na zamrażalnik, gdyż jest w nim więcej miejsca na trzymanie produktów.

Zamrażalniki w lodówkach side-by-side – w tych dwudrzwiowych lodówkach, zamrażalnik zainstalowany jest równolegle do chłodziarki.

Zamrażalniki mają oznaczenia w postaci gwiazdek. Im więcej gwiazdek ma dany model tym lepiej zamraża i można w nim przetrzymywać zamrożoną żywność przez dłuższy czas.

 

Drzwi lodówki

Przed dokonaniem zakupu lodówko-chłodziarki, należy sprawdzić sposób otwierania się drzwi. Jest to bardzo ważne, gdyż nieodpowiednio dobrany sprzęt może skutkować tym, że drzwi nie będą otwierały się swobodnie. Większość modeli posiada kierunek otwierania w prawą stronę. Warto też podkreślić, że niektórzy producenci umożliwiają zmianę kierunku otwierania drzwi.

 

Rozmiar

Przed zakupem lodówki należy odpowiednio wymierzyć kuchnię, uwzględniając głębokość takiego sprzętu. Najczęściej wynosi ona ok. 80 cm. Jeśli posiadasz dużo wolnej powierzchni, możesz pozwolić sobie na zakup większej lodówki, nawet do 1 metra szerokości.  Jednak najważniejsza jest pojemność. Pozornie wielkie urządzenie może być wewnątrz bardzo małe. Warto więc upewnić się, ile litrów zmieści chłodziarka i zamrażarka.

 

Dodatkowe funkcje

Poza podstawowym zastosowaniem urządzenia chłodzącego, lodówki posiadają często dodatkowe funkcje, ułatwiające codzienne użytkowanie. Wśród nich wyróżniamy:

Alarm dźwiękowy –informuje nas, że urządzenie ma otwarte drzwi lub temperatura w nim panująca jest w nim zbyt wysoka.

Dozownik na kostki lodu lub zimną wodę –specjalny zbiornik na wodę wewnątrz oraz miejsce do postawienia szklanki na drzwiach urządzenia. W ten sposób schłodzimy nasz napój zimną wodą lub kostkami lodu.

Ekran LCD – pozwala w wygodny sposób na zmianę ustawień lodówki, jak np. temperatury, ponadto często ma dodatkowe opcje, takie jak kalendarz, przepiśnik, notatnik, itd.

 

Samorozmrażanie pozwala na uniknięcie osadzania się lodu w chłodziarce, co często powoduje zalanie niższych półek lodówki. Takie urządzenie wystarczy rozmrozić raz w roku.

System antybakteryjny  zapobiega rozmnażaniu się bakterii w lodówce.

 

System no frost  tego rodzaju funkcja zapobiega powstawaniu szronu wewnątrz urządzenia.

Lokalizacja lodówki

Jako że lodówko-zamrażarka to sprzęt chłodzący, powinien być on ulokowany możliwie najdalej od mikrofalówki, kuchenki czy piekarnika. Co więcej, producenci zalecają ustawienie go w odległości co najmniej 10 cm od ściany, co pozwala na otwarcie drzwi do końca i umożliwia odpowiednią cyrkulację powietrza.

System no-frost

System no frost zapobiega powstawaniu szronu w lodówce, a to pozwoli nam uniknąć regularnego rozmrażania całego urządzenia. Polega on na utrzymaniu prawidłowej cyrkulacji powietrza oraz poziomu wilgoci. W ten sposób, na naszym jedzeniu nie osadza się woda, która mogłaby spowodować jego szybkie popsucie się.

 

Specjalne strefy chłodzenia

Producenci lodówek wychodząc naprzeciw naszym potrzebom zaczęli produkować sprzęty z różnymi strefami chłodzenia. Od dawna wiadomo, że na drzwiach lodówki temperatura jest wyższa niż w jej wnętrzu. Natomiast jeśli chodzi o strefę wewnętrzną w lodówkach mamy specjalne pojemniki do przechowywania warzyw, gdzie panuje wyższa temperatura i jest wilgotniej.

Natomiast w pojemniku na mięso temperatura jest niższa, aby zachować świeżość surowych mięs i wędlin przez długi czas. Również w chłodziarkach mamy różne strefy – do mrożenia i przechowywania mięs i osobną na lody, aby po wyjęciu z lodówki nie były zbyt twarde. Często producenci instalują w lodówkach specjalną strefę szybkiego zamrażania.

 

Lodówko-zamrażarki w dobrych cenach

Cena lodówko-zamrażarek zależy od ich parametrów oraz producenta. Najtańsze modele kosztują już kilkaset złotych. Tego typu sprzęt nie posiada wysokiej jakości wykonania oraz brak w nim dodatkowych funkcji. Im mniejszy sprzęt kupujemy, tym mniej płacimy. Dobre modele jedno i dwudrzwiowe kosztują od 1000 zł do 2500 zł, natomiast za lodówkę side-by-side musimy zapłacić średnio 4 tysiące złotych.

 

 

Najlepsze lodówko-zamrażarki w 2021 roku

 

Lodówko-zamrażarka to niezawodne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej kuchni. Pozwoli nam zaoszczędzić miejsce, gdyż zamiast dwóch osobnych urządzeń – mamy jedno, bardziej funkcjonalne i pojemne. Dobry sprzęty tego typu powinien mieć solidną konstrukcję, dużą moc i kilka funkcjonalnych rozwiązań. Nasz ranking lodówko-zamrażarek zawiera najlepsze urządzenia tego typu, jakie można znaleźć na polskim rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Samsung RB29FWRNDSA

 

1-samsung-rb29fwrndsaNajlepsza lodówko-zamrażarka to Samsung 3050. Zamrażarka znajdująca się w dolnej części zapewnia wydajne użycie przestrzeni. Wysuwane półki, szuflady i koszyk Grab ‘n Go, umożliwią nam łatwe wkładanie i wyjmowanie produktów oraz ich porządkowanie.

Specjalnie zaprojektowana strefa CoolSelect w lodówce zapewnia optymalne warunki do przechowywania produktów. Model ten ma kompresor Digital Inverter, który jest bardzo wytrzymały i posiada 10-letnią gwarancję. Poza tym ma on 5 cykli pracy, dostosowujących wilgotność i sposób użytkowania lodówki do aktualnych potrzeb.

Niezwykle wygodnym rozwiązaniem zastosowanym w tym sprzęcie są półki przymocowane na zawiasach z rolkami, dzięki którym zawsze mamy łatwy dostęp do wszystkich produktów, nawet tych znajdujących się przy tylnej ścianie naszej lodówki.  

Nie zabrakło też wysokiej jakości oświetlenia LED, zapewniającego nam idealne doświetlenie wnętrza i łatwość jego przeszukiwania w źle oświetlonym pomieszczeniu. Pojemność chłodziarki to 190 l, a zamrażalnika 98 l. Produkt został doceniony za pojemność i funkcjonalność.

Lodówko-zamrażarka Samsung RB29FWRNDSA to model wolnostojący. Wymiary urządzenia to: 59,5 cm x 178 cm x 66,8 cm. Chłodziarka produktu ma pojemność 190 l, natomiast zamrażarka – 98 l.

Zalety
Cicha praca:

Sprzęt pracuje wyjątkowo cicho, więc nie będzie zakłócać naszego spokoju. Wszystko za sprawą innowacyjnego kompresora Samsung Digital Inverter Compressor.

Łatwy dostęp do żywności:

Do przechowywanej w zamrażarce i chłodziarce żywności mamy bardzo łatwy dostęp. Zapewniają to wysuwane szuflady i półki.

Energooszczędne oświetlenie:

Wewnątrz urządzenia zamontowano oświetlenie LED, które zapewnia bardzo dobrą widoczność, a w dodatku nie pobiera zbyt dużo energii elektrycznej.

Automatyczne rozmrażanie:

Nie trzeba rozmrażać modelu ręcznie, ponieważ wyposażono go w technologię True No Frost. Równomierne rozprowadzanie powietrza powoduje, że na ściankach sprzętu nie osadza się lód.

Dystrybutor wody:

Na drzwiach urządzenia jest specjalny dystrybutor, umożliwiający napicie się chłodnej wody w dowolnym momencie.

Wady
Brak trybu wakacyjnego:

Osoby często podróżujące narzekają, że lodówko-zamrażarka nie ma trybu wakacyjnego, który pozwala na zmniejszenie zużycia energii na czas nieobecności w domu.

 

 

 

 

Bosch KGV36KL32

 

2-bosch-kgv36kl32Nasza druga propozycja to Bosch KGV36KL32 – bardzo dobry sprzęt w klasie efektywności energetycznej A++, pozwalający zaoszczędzić energię. Ma specjalny pojemnik – CrisperBox – utrzymujący owoce i warzywa dłużej świeże. W końcu zapomnisz o zwiędłej sałacie, marchewkach, ogórkach, czy pomidorach.

Lodówka nareszcie stanie się odpowiednim miejscem do ich przechowywania. Urządzenie ma automatyczne odszraniane, co zmniejszy ilość pracy, jaką musimy wykonać przy odmrażaniu. W zamrażarce znajduje się szuflada o zwiększonej pojemności, dzięki której możemy w niej przechowywać większe produkty.

Sprzęt ten ma elektroniczną regulację temperatury, a więc zawsze możemy zmienić temperaturę zapewniając optymalne warunki do przechowywania żywności. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających konsumentach. Bez problemu zmienimy osadzenie drzwi, dopasowując model do własnych wymagań.

Wewnątrz lodówki znajdziemy wygodny stelaż na butelki. Pojemność zamrażarki to 94 l, a pojemność chłodziarki wynosi 213 l. Nie dziwi więc fakt, że zyskała uznanie wielu użytkowników. Ceniona jest za dużą pojemność i za zastosowane technologie.

Sprzęt Bosch KGV36KL32 to dobra lodówko-zamrażarka do 1500 zł o wymiarach: 65 cm x 186 cm x 60 cm. To urządzenie z 213 l chłodziarką i 94 l zamrażarką.

Zalety
Mały pobór energii:

To model w klasie energetycznej A++, który nie zwiększa znacząco rachunków za zużycie prądu. Sprzęt pozwala na samodzielną regulację temperatury, co także może wpłynąć na mniejszy pobór energii elektrycznej.

Praktyczność:

W chłodziarce znajdziemy 4 półki (z czego dwie mają opcję regulacji wysokości), stelaż na butelki, szufladę na owoce i warzywa oraz kilka półeczek na drzwiach. W zamrażarce są 3 szuflady, więc możemy odpowiednio ułożyć żywność.

Możliwość przełożenia drzwi:

Model daje nam możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi, w efekcie czego zwiększa się komfort użytkowania.

Łatwe odszranianie:

W chłodziarce nadmiar wilgoci jest odprowadzany automatycznie na zewnątrz, dlatego nie musimy sami rozmrażać urządzenia co pewien czas.

Wady
Brak kostkarki:

Za wadę modelu konsumenci uznają brak kostkarki. Konieczne jest więc mrożenie wody w woreczkach lub specjalnych foremkach.

 

 

 

 

Electrolux ENN12800AW

 

Electrolux ENN12800AW to lodówko-zamrażarka do zabudowy, której całkowita pojemność wynosi 286 l. Model ten został wyposażony w półki wykonane z dobrego gatunkowo szkła, które są wyjątkowo wytrzymałe i odporne na zarysowanie. Produkt ma wymiary: wysokość – 177,2 cm, szerokość – 54 cm i głębokość – 54,7 cm. To sprzęt w klasie energetycznej A+, którego poziom hałasu wynosi ok. 36 dB.

Urządzenie ma żarówki LED, dlatego wszystkie przechowywane w chłodziarce artykuły spożywcze są dobrze widoczne i szybko znajdziemy to, czego potrzebujemy. Tego typu rozwiązanie sprawia też, że sprzęt nie pobiera dużo prądu. Lodówko-zamrażarka umożliwia szybką zmianę temperatury i innych ustawień pracy przy pomocy pokrętła.

Konsumenci chwalą sprzęt za bardzo cichą pracę. Produkt generuje hałas na poziomie do 36 dB. Poza tym urządzenie można bardzo łatwo dopasować do swojej kuchni. Wiele osób zauważyło również, że lodówko-zamrażarka marki Electrolux jest komfortowa w użytkowaniu, gdyż nie wymaga ręcznego rozmrażania. Możemy więc zaoszczędzić sporo czasu na samodzielnym odszranianiu produktu.

Produkt Electrolux ENN12800AW ma wymiary: 54 cm x 177,2 cm x 54,7 cm. To lodówko-zamrażarka do zabudowy. Pojemność chłodziarki wynosi 202 l, a zamrażarki – 75 l.

Zalety
Przejrzyste fronty:

Nie musimy się obawiać, że znalezienie produktów spożywczych przechowywanych w urządzeniu zajmie nam dużo czasu. Przezroczyste fronty szuflad sprawiają, że żywność jest doskonale widoczna po otworzeniu drzwi.

Pojemniki na warzywa:

W dolnej części chłodziarki znajdują się dwa pojemniki na warzywa i owoce, co pozwala utrzymać porządek.

Obustronny montaż drzwi:

Możemy samodzielnie zdecydować o kierunku otwierania drzwi. Z tego względu na pewno dopasujemy sprzęt do naszej kuchni. To pozwala uniknąć przemeblowania pomieszczenia po to, aby mieć łatwy dostęp do lodówko-zamrażarki.

Wady
Zbyt mała pojemność:

Użytkownicy uważają, że nie jest to idealny sprzęt dla dużych rodzin. W domach zamieszkiwanych przez więcej niż 3 osoby urządzenie może okazać się za mało pojemne.

 

 

 

 

Whirlpool ART9811A++SF

 

4-whirlpool-art9811asfWhirlpool ART 9811 to nasza czwarta propozycja. Urządzenie zachowuje optymalną temperaturę oraz wilgotność w chłodziarce. Wilgotność utrzymuje się na poziomie 70-85%, ograniczając problem psucia się produktów spożywczych. Jednocześnie nie musisz przykrywać żywności w obawie o jej przesuszenie.

Urządzenie wykrywa też najmniejsze zmiany temperatury i przywraca jej optymalny poziom. Zastosowano tutaj technologię Stop Frost, dzięki której zmniejszymy częstotliwość cykli rozmrażania zamrażarki. Klasa efektywności A++ pozwoli zmniejszyć użycie energii.

Pojemność użytkowa chłodziarki to 228 l, a pojemność użytkowa zamrażarki 80 l. Lodówka ma 4 regulowane półki, specjalną szufladę na warzywa i owoce. Oświetlenie LED wnętrza chłodziarki zapewni nam swobodny dostęp do wnętrza nawet w nocy. Opinie o lodówko-zamrażarkach tego producenta są bardzo pozytywne.

Doceniono nie tylko zastosowane w nich najnowocześniejsze technologie, ale również atrakcyjny design i sporą pojemność, idealną dla dużej rodziny.

Model Whirlpool ART9811A++SF jest przeznaczony do zabudowy. Całkowita pojemność chłodziarki wynosi 228 l, a zamrażarki – 80 l. Wymiary produktu to: 80 cm x 193,5 cm x 54,5 cm.

Zalety
Technologia Fresh Control:

Przechowywane w chłodziarce produkty spożywcze z pewnością na długo pozostaną świeże. Jest to możliwe za sprawą technologii Fresh Control, która pozwala na utrzymanie optymalnej temperatury i poziomu wilgotności.

Filtr antybakteryjny:

Wewnątrz urządzenia umieszczono filtr ze środkami bakteriobójczymi, który eliminuje bakterie, pleśń i inne zanieczyszczenia mogące wpływać na powstawanie nieprzyjemnego zapachu i psucia się żywności w chłodziarce.

Elektroniczne sterowanie:

Z uwagi na elektroniczne sterowanie, nie powinniśmy mieć dużego problemu z doborem odpowiedniej temperatury chłodzenia i mrożenia artykułów spożywczych.

Wady
Zbyt mała zamrażarka:

Z opinii konsumentów wynika, że zamrażarka nie jest zbyt pojemna, co uniemożliwia przechowywanie dużej ilości zamrożonej żywności.

Brak czujnika niezamkniętych drzwi:

Urządzenie nie ma alarmu, który uaktywniałby się w przypadku niedomknięcia drzwi. Musimy więc upewniać się, że zamknęliśmy chłodziarkę po wyjęciu artykułów spożywczych.

 

 

 

 

Samsung RS51K57H02C

 

Model Samsung RB29FWRNDSA to urządzenie Side by Side w klasie energetycznej A+. Całkowita pojemność sprzętu to 560 l (chłodziarka – 342 l i zamrażarka – 218 l). Produkt jest wyposażony w profesjonalny system chłodzenia Twin Cooling. Niezależny dopływ powietrza do obu komór urządzenia zapewnia odpowiedni poziom wilgotności, a to zapobiega szybkiemu zepsuciu się żywności.

Lodówko-zamrażarka marki Samsung nie wymaga ręcznego rozmrażania, ponieważ ma system No Frost. Wymuszony nieustanny obieg zimnego powietrza pozwala na usunięcie nadmiaru wilgoci, więc na ściankach nie osadza się lód. W chłodziarce zamontowano energooszczędne żarówki LED dające jasne światło. Wymiary urządzenia to: 178,9 cm x 91,2 cm x 70 cm.

Z opinii konsumentów wynika, że opisany wyżej model jest funkcjonalny i nie pobiera zbyt dużo energii elektrycznej. Zarówno chłodziarka, jak i zamrażarka są bardzo pojemne, dlatego z pewnością zmieścimy na półkach i szufladach wszystkie artykuły spożywcze. Sprzęt ma praktyczny dystrybutor wody i kostek lodu, dlatego możemy o każdej porze napić się chłodnego napoju lub przygotować orzeźwiające drinki.

Urządzenie Samsung RB29FWRNDSA ma wymiary: 91,2 cm x 178,9 cm x 70 cm. Pojemność zamrażarki to 218 l, a chłodziarki – 342 l. To sprzęt Side by Side w klasie energetycznej A+.

Zalety
System No Frost:

Nie musimy ręcznie rozmrażać lodówko-zamrażarki, ponieważ jest wyposażona w system No Frost. Wilgoć jest odprowadzana z wnętrza urządzenia automatycznie.

Multi Flow:

Model ma Multi Flow, czyli system wielu otworów umieszczonych na poziomie każdej półki, przez które wdmuchiwane jest powietrze. To sprawia, że w chłodziarce utrzymuje się optymalna temperatura, a przechowywana żywność na dłużej pozostaje świeża.

Wady
Duże wymiary:

Osoby mające małą kuchnię twierdzą, że sprzęt ogranicza wolną przestrzeń w pomieszczeniu. Dla osób mieszkających samotnie lub par lodówko-zamrażarka może okazać się zbyt duża.

Brak pochłaniacza zapachów:

W chłodziarce nie ma pochłaniacza, który neutralizowałby nieprzyjemne zapachy. Z tego powodu musimy pamiętać o regularnym myciu urządzenia.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Beko DSA 25021

 

Dobra i tania lodówko-zamrażarka Beko DSA 25021 to nasza trzecia propozycja. Klasa energetyczna to A+, zapewniająca mniejsze zużycie energii. Specjalna uszczelka antybakteryjna pozwala nam zachować czystość i przeciwdziała osadzaniu się bakterii oraz drobnoustrojów.

W efekcie urządzenie jest bezpieczne i higieniczne. Model ten ma specjalny uchwyt na butelki zawieszony obok szklanych półek, dzięki któremu zaoszczędzimy sporo miejsca. Jest to najmniejsza propozycja w naszym zestawieniu – pojemność chłodziarki wynosi 179 l, a pojemność zamrażarki to 49 l.

Wymiary urządzenia to: wysokość – 145 cm, szerokość – 54 cm, głębokość – 60 cm. Ponieważ model ten zajmuje stosunkowo niewiele miejsca, jest idealny do kuchni, gdzie jest ono ograniczone.Użytkownicy tego sprzętu docenili jego niezawodność. Ponadto jest łatwy w obsłudze i ma ponadczasowy, bardzo prosty i elegancki design.

 

 

Amica FY408.3 DFX

 

Na ostatnim miejscu naszego rankingu znajduje się propozycja od polskiego producenta – lodówka side by side Amica FY408.3 DFX. Jest to model w klasie energetycznej A+.  Pojemność chłodziarki wynosi 272 l, a zamrażarki 138 l. Ma ona wiele przydatnych funkcji.

Zastosowano tutaj opcję blokady rodzicielskiej, dzięki czemu maluch sam nie otworzy drzwi do chłodziarki i zamrażarki. Znajdziemy w niej również atrakcyjne systemy pracy, jak superchłodzenie, superzamrażanie, impreza i wakacje.

Pozwala nam to ustawić odpowiednią temperaturę w danej sytuacji, a gdy wyjedziemy na wakacje możemy zmniejszyć zużycie energii i chronić lodówkę przed przykrym zapachem, gdy jest wyłączona. Urządzenie ma wbudowane alarmy informujące o otwartych drzwiach oraz zbyt wysokiej temperaturze.

Technologia No Frost sprawia, ze możemy zapomnieć o powiększającej się warstwie szronu. Bardzo dużą zaletą tego modelu jest też Anti-Bacteria System, czyli powłoka pokrywająca wnętrze lodówki, dzięki której nie rozwijają się bakterie, a jej wnętrze nie śmierdzi. Jest to model z manualną kostkarką do lodu. Użytkownicy uznali ten produkt za bardzo funkcjonalny, pojemny i łatwy w obsłudze.

 

 

Jaką lodówko – zamrażarkę dwudrzwiową wybrać?

 

Lodówka to jeden ze sprzętów niezbędnych w każdym domu. W sklepach z AGD możemy znaleźć mnóstwo modeli – jedno- i dwudrzwiowych, z zamrażarką i bez. Jednak największym zainteresowaniem konsumentów cieszą się lodówko – zamrażarki. To najbardziej praktyczne sprzęty. Nasz poradnik zakupowy pomoże Ci wybrać odpowiedni sprzęt dopasowany do potrzeb Twojego gospodarstwa domowego.

W naszym przewodniku zakupowym skupimy się na modelach dwudrzwiowych typu side by side, które są odpowiednie dla dużych rodzin. To lodówko – zamrażarki z drzwiami, które swoim designem przypominają szafę. Czasem są one wyposażone w podajnik wody lub kostek lodu. Jest to duży sprzęt, warto więc się zastanowić, czy na pewno mamy na niego miejsce. Poza tym zwróćmy uwagę na to, że w tego typu modelach drzwi otwierają się w obie strony – należy uwzględnić to w planowaniu przestrzennym miejsca.

Warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną produktu. Najlepsze lodówko – zamrażarki dwudrzwiowe mają klasę energetyczną na poziomie co najmniej A+.  Każdy z plusów przy literze oznacza zmniejszenie zużycia energii o kolejne 10% w stosunku do sprzętów z klasą energetyczną A. Im bardziej energooszczędny jest sprzęt, tym jego cena zwykle jest wyższa. Ważna jest również pojemność urządzenia. Najlepsza dwudrzwiowa lodówko – zamrażarka w 2021 roku ma pojemność sięgającą aż 360 l. To bardzo dużo w porównaniu z nieco mniejszymi modelami dostępnymi na rynku, których pojemność sięga niewiele ponad 200 l. Nie każdy jednak potrzebuje tak dużej lodówki. Jeśli jesteś singlem, wystarczy Ci chłodziarka o pojemności do wcześniej wspomnianych 200 l.

Dość istotne są również dodatkowe funkcje sprzętu. Na rynku dostępne są modele z alarmem dźwiękowym informującym o zbyt wysokiej temperaturze wewnątrz urządzenia. Wygodnym rozwiązaniem jest również ekran LCD pozwalający na wygodną zmianę ustawień lodówki, takich jak np. zmiana temperatury. Czasem producenci montują w swoich lodówkach również przepiśnik, kalendarz czy notatnik. Nowością na rynku są sprzęty, których nie musimy otwierać, aby sprawdzić, co znajduje się wewnątrz. Wystarczy zapukać delikatnie w drzwi, aby zajrzeć do środka. Pozwala to na oszczędność energii.

 

 

Lodówko-zamrażarki dwudrzwiowe – ranking

 

 

Samsung RS7768FHCBC 

 

Samsung RS7768FHCBC to model w klasie energetycznej A++. Pojemność chłodziarki wynosi tu aż 361 l. Wysokość sprzętu to 178,9 cm, a szerokość modelu wynosi 91,2 cm. Sprzęt jest więc dość duży.

Prezentowany model ma system No Frost. Znacznie ułatwia on konserwację oraz przedłuża nieco czas użytkowania. Wygodna kostkarka Clear View jest wbudowana w drzwi zamrażarki. Ten element wyposażenia ma pojemność aż 2 kg, a przezroczysty pojemnik pozwala kontrolować, ile jeszcze lodu zostało. Drzwi lodówki otwierają się bardzo łatwo i lekko, a to dzięki użyciu technologii Easy Handle. Wieżowe oświetlenie LED wygląda estetycznie. Poza tym tego typu żarówki nie emitują ciepła – lodówka nie musi zużywać dodatkowej energii na chłodzenie. Mają również nieco delikatniejszą barwę niż klasyczne. Pomimo tego lodówka jest oświetlona bardzo dokładnie.

W opinii użytkowników to wydajny, wygodny w użytkowaniu sprzęt. Co prawda model jest dość duży, jednak jeśli warunki mieszkaniowe pozwalają Ci na zakup tego sprzętu, nie wahaj się zbyt długo.

 

 

Beko GN163220X

 

Model Beko GN163220X to dwudrzwiowa lodówko – zamrażarka w dobrej cenie, która ma pojemność 349 l. Jest to wysokie urządzenie – 182 cm, a jego szerokość wynosi 91 cm. Dzięki systemowi No Frost rozmrażanie lodówki nie będzie konieczne.

Wewnątrz prezentowanego modelu zamontowane zostało światło o niebieskim zabarwieniu. Ma ono zapewnić ciągłość procesu fotosyntezy, co jest przydatne w podtrzymywaniu świeżości warzyw i owoców. Zachowują one znacznie więcej wartości odżywczych niż w tradycyjnych lodówkach. Dzięki aktywnemu jonizatorowi nie musisz obawiać się o przykre zapachy wewnątrz.

Konsumenci użytkujący ten model polecają go innym również ze względu na zastosowanie do oświetlenia wnętrza żarówek LED imitujących oświetlenie dzienne. Atutem sprzętu jest też kostkarka twistowa, w której lód jest zawsze łatwo dostępny. Za pomocą jednego ruchu pokrętłem sprawimy, że kostki same wpadają do pojemnika, a specjalna tacka zapobiega rozlewaniu wody.

 

 

 

LG GSL761PZXV 

 

LG GSL761PZXV to lodówka o atrakcyjnym, nowoczesnym wyglądzie. Klasa energetyczna A+ pozwala na oszczędność energii, a dodatkowe wyposażenie w postaci kostkarki i wygodnego wyświetlacza pozytywnie wpływa na użytkowanie sprzętu.

Materiał, z którego zostały wykonane drzwi jest dość delikatny – trzeba go czyścić dość delikatnymi środkami, a same drzwi ostrożnie otwierać i zamykać. Szerokość sprzętu to 91,2 cm, będzie więc dobrym rozwiązaniem do dość dużych kuchni. Wysokość modelu to 179 cm. Jest to pojemny sprzęt – 601 l (lodówka – 405 l i zamrażarka – 196 l)Dzięki zastosowaniu technologii No Frost rozmrażanie lodówki nie jest konieczne. Co ciekawe, temperaturą wewnątrz możemy zarządzać za pomocą telefonu.

W opinii użytkowników to wydajny sprzęt, który pracuje bardzo cicho. To ważny parametr zwłaszcza w gospodarstwach domowych, gdzie kuchnia jest połączona z salonem. Alarm ostrzeże Cię przed niedomknięciem drzwiczek. Uniwersalny, srebrny kolor będzie idealnie pasował do nowocześnie urządzonych wnętrz.

 

 

Jaką lodówko-zamrażarkę Samsung wybrać?

 

Lodówko-zamrażarka jest niezbędnym elementem wyposażenia kuchni i trudno wyobrazić sobie bez niej codzienne życie. Nabywając nowy sprzęt warto mieć na uwadze, że pracuje on nieprzerwanie przez całą dobę, ważne jest więc odpowiednie dobranie wszystkich parametrów. Rynek oferuje bardzo szeroką gamę lodówek, a producenci AGD prześcigają się w zastosowaniu różnorodnych funkcji. Aby nieco ułatwić Ci wybór w niniejszym artykule zebraliśmy niezbędne wskazówki przydatne podczas zakupów. Na końcu zestawiliśmy też trzy najlepsze lodówko-zamrażarki Samsung.

Samsung specjalizuje się w produkcji sprzętów elektronicznych i artykułów gospodarstwa domowego. W ofercie firmy znajdziemy między innymi pralki, suszarki, piekarniki, a także lodówko-zamrażarki. Wszystkie produkty cechują się solidnym wykonaniem, nowoczesnym designem, a także zaawansowaniem technologicznym. Samsung to firma znana na całym świecie, dlatego nabywając jej sprzęt możemy być pewni, że spełnią nasze oczekiwania.

Zakup nowej lodówko-zamrażarki powinniśmy rozpocząć od sprawdzenia jej klasy energetycznej. Parametr określa, ile prądu zużyje nasze urządzenie. Zazwyczaj stosuje się 9-stopniową skalę (D, C, B, A, A+, A++, A+++), w której litera D oznacza najmniej energooszczędny model, a A+++ najbardziej energooszczędny.

Najlepsza lodówko-zamrażarka Samsung w 2021 roku ma system No Frost. Dzięki niemu rozmrażanie sprzętu nie jest konieczne, a lód nie osadza się na ściankach. Przydatną opcją jest też powłoka antybakteryjna chroniąca żywność znajdującą się wewnątrz lodówki przed rozwijaniem się pleśni i bakterii.  

Podczas zakupów istotne jest również sprawdzenie kierunku otwierania drzwi lodówki. Ma to znaczenie podczas planowania rozmieszczenia mebli w kuchni. Nie bez znaczenia jest też układ zamrażalnika. Wygodną opcją są wyjmowane szuflady ułatwiające segregowanie i przechowywanie żywności. Ponadto lodówko-zamrażarki mogą być wyposażone w szereg dodatkowych udogodnień zwiększających ich funkcjonalność. Są to na przykład: kostkarka do lodu, filtr wody czy barek zewnętrzny.

 

Lodówko-zamrażarki Samsung – Ranking

 

Samsung RB31FERNCSA

 

Jeśli szukasz funkcjonalnej lodówko-zamrażarki, która pomieści duże ilości jedzenia, jest energooszczędna i przy tym elegancko się prezentuje koniecznie sprawdź model Samsung RB31FERNCSA.

Urządzenie wyposażone jest w łatwo wysuwaną półkę na rolkach, dzięki której możemy uzyskać łatwy dostęp do produktów stojących z tyłu. Zastosowanie strefy CoolSelect sprawia, że mamy możliwość ustawienia temperatury wewnątrz lodówki i dostosowania jej do znajdującej się wewnątrz żywności. Dużym ułatwieniem jest także koszyk na przyprawy Grab’n Go, który można całkowicie wyciągnąć i zaserwować umieszczone w nim produkty.

Szuflady tego modelu wysuwają się całkowicie, dzięki czemu mamy lepszy dostęp do wnętrza i możemy uporządkować znajdujące się w nim rzeczy. Wnętrze oświetlone jest światłem LED zwiększającym widoczność w środku. Z kolei technologia No Frost całkowicie eliminuje osadzanie się lodu na ściankach.

Wymiary lodówki to szerokość – 59,5 cm, wysokość – 180,5 cm i głębokość – 66,8 cm. Jej klasa energetyczna to A++. Konsumenci zgodnie twierdzą, że sprzęt spełnia ich oczekiwania, jest pojemny i cicho pracuje.

 

 

 

Samsung RB31FERNDBC 

 

Samsung RB31FERNDBC to lodówko-zamrażarka Samsung w dobrej cenie, która pasuje do każdego wnętrza dzięki zastosowaniu eleganckiego wzornictwa.

Urządzenie jest energooszczędne, a jego klasa energetyczna to A+. Zastosowanie kompresora Samsung Digital Inverter Compressor sprawia, że użytkownik ma możliwość wyboru spośród 5 cyklów pracy. Możemy utrzymywać stałą temperaturę wewnątrz lodówki zmniejszając zużycie kompresora. W ten sposób redukujemy rachunki za prąd.

W lodówce zastosowano wiele wygodnych rozwiązań, które ułatwiają jej użytkowanie. Są to między innymi: szuflada z pełnym wysuwem, łatwo wysuwana półka na rolkach, głęboka półka do napojów umieszczona na drzwiach, oświetlenie LED czy funkcja No Frost.

Wymiary sprzętu to szerokość – 59,5 cm, wysokość – 180,5 cm i głębokość – 66,8 cm. Osoby, które zdecydowały się na jego zakup dodają także, że ma bardzo estetyczny wygląd, cicho pracuje i jest solidnie wykonany.

 

 

Samsung Chef Collection RB36J8799S4 

 

Osobom poszukującym nowoczesnej lodówko-zamrażarki charakteryzującej się wyszukanym wzornictwem i solidnym wykonaniem polecamy model Samsung Chef Collection RB36J8799S4.

Urządzenie wyróżnia się eleganckim designem, który pasuje do każdego wnętrza. Jego cechą charakterystyczną jest podświetlany na niebiesko uchwyt oraz srebrne wykończenie ze szczotkowanego metalu. Dzięki zastosowaniu wewnątrz funkcjonalnego wyświetlacza LED użytkownik może sterować trybem pracy oraz ustawić odpowiednią temperaturę.

Sprzęt wyposażony jest w specjalną szufladę do przechowywania mięsa i ryb, w której żywność zachowuje świeżość przez długi czas. Chłodzenie w trybie Chef Mode sprawia, że możemy zapewnić produktom odpowiednią temperaturę.

Lodówka jest bardzo pojemna. Ma regulowane półki na drzwiach, które można ustawiać w dowolnej konfiguracji w zależności od potrzeb. Zamrażalnik tego modelu wyposażony jest w wyjmowane szuflady, które pozwalają efektywnie wykorzystać przestrzeń.

Sprzęt jest energooszczędny (A+++), a jego wymiary to to szerokość – 59,5 cm, wysokość – 201,7 cm i głębokość – 53,5 cm. Według konsumentów jest to bardzo solidny sprzęt.

 

 

 

Jaką lodówko-zamrażarkę Beko wybrać?

 

Lodówko-zamrażarka to urządzenie, które znajdziemy w każdym domu.  Ze względu na bardzo dużą popularność produktów tego typu na rynku znajdziemy bardzo wiele lodówko-zamrażarek. Chcesz wybrać, taką, która spełni wszystkie Twoje wymagania? Przeczytaj nasz poradnik i kup taki produkt, który Cię zadowoli.

Beko to firma, która zajmuje się produkowaniem AGD. W jej asortymencie znajdziemy bardzo dużo sprzętów, które pomagają w kuchni, są to między innymi kuchenki, czajniki, zamrażarki, lodówko-zamrażarki i inne. Opisane przez nas produkty są doceniane za wysoką bezawaryjność, co potwierdzają osoby, które już się w nie zaopatrzyły.

Najlepsza lodówko-zamrażarka Beko w 2021 roku ma dużą pojemność. Dotyczy to obu części sprzętu. Lodówka zazwyczaj nie ma pojemności mniejszej niż 100 l. Jeżeli chodzi o zamrażarkę, to jest to zazwyczaj od 50 l do 70 l mniej od chłodziarki. Mamy jednak wybór pomiędzy stosunkiem wielkości poszczególnych części. Jeżeli wiesz, że zamrażarka będzie Ci tak samo potrzebna, jak lodówka, to warto wybrać urządzenie, które ma mniej więcej tyle samo pojemności w każdej części.

Wiele osób uważa również, że najlepsze lodówko-zamrażarki Beko mają małe zużycie prądu. Dlatego konsumenci wybierają najczęściej modele w klasie energetycznej A lub wyższej. Możemy kupić również urządzenia w klasie B, F i G, lecz zużywają one stosunkowo dużo prądu.

Ważne jest również pozycja zamrażalnika. Najczęściej znajduje się on pod chłodziarką. W wielu wypadkach jednak zamrażarka znajduje się nad lodówką. Istnieją również modele dwudrzwiowe i wtedy do zamrażarki możemy dotrzeć po otwarciu jednych z drzwiczek. Drugie prowadzą do lodówki.

Istotne są również wymiary sprzętu. Przed wyborem dokładnie zmierz miejsce, które chcesz przeznaczyć na lodówko-zamrażarkę. Dopiero wtedy możesz oszacować, czy urządzenie, które sobie wcześniej upatrzyłeś, zmieści się w danym pomieszczeniu.

Niektóre modele mają też ciekawe funkcje, które mogą Ci się przydać. Jedną z nich jest alarmowanie specjalnym sygnałem w przypadku, kiedy drzwi są otwarte. Z kolei system No Frost zapobiega powstawaniu szronu w środku sprzętu.

 

Lodówko-zamrażarki Beko – ranking

 

Beko GN163220X 

 

Beko GN163220X to lodówko zamrażarka, ciesząca się ogromną popularnością wśród Internautów. Zaraz dowiesz się, co jest powodem jej dużej popularności. Jest to model dwudrzwiowy, co oznacza, że zamrażarka oraz lodówka występują równolegle do siebie. Przy sięganiu po produkty nie musimy się schylać, co jest bezpieczne dla naszego kręgosłupa.

Prezentowany produkt ma specjalną uszczelkę antybakteryjną. Możemy mieć więc pewność, że do środka nie dostaną się niepożądane mikroorganizmy. Pojemność zamrażarki wynosi 190 l, co pozwala nam na napełnienie ją dużą ilością jedzenia. Z kolei pojemność lodówki to 349 l. Całkowita pojemność wynosi 630 l. Klasa efektywności elektrycznej urządzenia to A+. W przypadku, kiedy zasilanie zostanie odłączone, to nie musimy martwić się o jedzenie przez najbliższe 21 godzin.

Specjalny system No Frost sprawia, że w zamrażarce nie pojawia się lód. Miejsce na jedzenie nie zostaje ograniczone. Użytkownikom najbardziej podoba się duża pojemność oraz fakt, że sprzęt jest energooszczędny.

 

 

Beko RCSA300K21W 

 

Chcielibyśmy zaprezentować jedną z najczęściej wybieranych lodówko-zamrażarek – Beko RCSA300K21W. Prezentowane urządzenie ma zdolność zamrażania wynoszącą 4 kg/24 h. Jest ono wyposażone w oświetlenie LED, które bardzo dobrze oświetla każdy zakamarek sprzętu. Jest to energooszczędne światło, a klasa efektywności energetycznej urządzenia to A+.

Jeżeli chodzi o pojemność, to wynosi ona 87 l w przypadku zamrażarki i 204 l w przypadku lodówki. Sprzęt nie jest zbyt duży, więc doskonale sprawdzi się w mniejszych kuchniach. Jego wymiary to 181 cm x 54 cm x 60 cm. Przezroczyste szuflady w zamrażalniku dają nam lepszą widoczność produktów umieszczonych w środku.

Specjalna uszczelka antybakteryjna zapobiega drobnoustrojom. Ta lodówko-zamrażarka Beko w dobrej cenie emituje dźwięki na poziomie 40 dB. Cicha praca oraz kompaktowe wymiary sprawiają, że sprzęt jest bardzo popularny wśród konsumentów.

 

 

 

Beko CSA300K20XP 

 

Beko CSA300K20XP to lodówko-zamrażarka, która będzie wyglądać bardzo estetycznie w każdym pomieszczeniu, w jakim zostanie umieszczona. Ma ona kolor głębokiej szarości, który z pewnością dobrze skomponuje się z innymi elementami wyposażenia każdej nowoczesnej kuchni.

Sprzęt ma specjalne komory, a każda z nich przeznaczona jest na inne produkty. Dlatego segregowanie jedzenia nie będzie problemem. Pojemność zamrażarki wynosi 87 l. Z kolei pojemność lodówki to 204 l. Jest to wystarczająco dużo miejsca, aby w środku umieścić sporo jedzenia.

Jedną z zalet, o której wspominają użytkownicy tego sprzętu, jest bardzo szybkie mrożenie produktów. Wspominają oni również o energooszczędnym świetle LED, które nie pobiera zbyt dużo prądu. Produkt jest również chwalony za kompaktowe wymiary.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir