Lodówki z zamrażarką ranking  

Ostatnio aktualizowane: 19.04.19

 

Przygotowaliśmy dla Państwa ranking lodówek z zamrażarkami sprawdzając ich funkcjonalność, cenę, a także popularność wśród klientów. Ranking ten równocześnie wyłonił model lodówki z zamrażarką, który jest najchętniej kupowany przez klientów, a także aktualni użytkownicy na jego temat pozostawili najwięcej pozytywnych komentarzy. Chodzi o model lodówki Bosch KGN39KL35. Dzięki systemowi No Frost wilgoć z lodówki zbiera się w parowniku, dzięki czemu nie osiada na ściankach lodówki i produktach. Mamy tu również funkcję super chłodzenie, która uruchamia się po włożeniu większej ilości nieschłodzonego pożywienia. Funkcja ta automatycznie wyłączy się po 6 godzinach. Podobną funkcję nazwaną super mrożenie ma zamrażarka urządzenia. Model ten został też wyposażony w filtr węglowy z funkcją antybakteryjną. Filtr ten nie wymaga wymiany w trakcie eksploatacji, i wpływa na ograniczenie zapachów wewnątrz komory i redukuje rozwój mikroorganizmów. Urządzenie zostało zakwalifikowane do klasy efektywności A++. Jeśli jednak jest to dla Ciebie za mały model, to proponujemy abyś się przyjrzał lodówce Beko GN 163220 X.

 

 

Jaką lodówkę z zamrażarką kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wielu z nas zadaje sobie pytanie: jaką lodówkę z zamrażarką wybrać. Lodówkę kupujemy, gdy urządzamy nowe mieszkanie, gdy remontujemy i przebudowujemy kuchnię, lub po prostu, gdy chcemy zmienić sprzęt kuchenny. Jednak niezależnie od przyczyny, zawsze pozostaje problem wyboru modelu i szeregu parametrów, jakie lodówki posiadają. W tym poradniku postaramy się przedstawić szereg funkcji dobrych lodówek z zamrażarką i poradzić wszystkim poszukującym nowego sprzętu, na jakie cechy zwracać przy zakupie.

 

 

Najlepsza lodówka z zamrażarką – rodzaje

Po pierwsze należy rozpatrzyć sprawę, czy interesujemy się lodówką pod zabudowę, czy wolnostojącą. Lodówka do zabudowy doskonale komponuje się z całym umeblowaniem kuchni, jednak modele te są zwykle mniej pojemne od tych wolnostojących, zwłaszcza płytsze, o grubość zabudowy. Najczęściej wybierane modele pod zabudowę są te, o wysokości 177 cm.

Gdy myślisz o lodówce wolnostojącej, to masz wiele modeli, rozmiarów i kolorów do wyboru. Obecnie można kupić lodówki z zamrażarką w dobrych cenach w najróżniejszych kolorach, z czerwonym czy czarnym włączenie. Podobnie jest z wymiarami, oraz umieszczeniem zamrażarki u góry lub na dole. Gdy planujesz wybór wielkości lodówki, to obok miejsca umieszczenia sprzętu, który niejednokrotnie determinuje wybór, pod uwagę należy wziąć ilość domowników. Aby pojemność była wystarczająca, to dla jednej osoby powinna ona mieć nie mniej niż 120 litrów i na każdego kolejnego domownika powinno się przeznaczyć nie mniej niż 30 litrów pojemności lodówki, oraz tyle samo zamrażarki.

Dla posiadaczy dużych kuchni przeznaczone są lodówki typu side by side. Są to modele zaczynające się od 300 litrów pojemności i zamrażarkami od 150 litrów. A więc szerokości tych urządzeń to 90 do 120 cm i wysokość sięgająca do 120 cm. Również są to modele najbardziej zaawansowane technologicznie, w których może być dwoje, troje, czworo, lub nawet pięcioro drzwi.

 

Jaka jest najlepsza lodówka z zamrażarką- klasa energetyczna

Jest to ważny parametr, bo lodówki nie odłączamy od prądu, zatem cały czas jej praca wpływa na nasze rachunki za energię. Obecnie każdy z producentów podaje klasę energetyczną swojego produktu. Mamy w tym zakresie określenia klasy parametrów od literki „A’ – mówiący o najmniejszym zużyciu prądu, poprzez „B”, „F”, i „G”, gdzie zużycie prądu jest największe. Parametry te mówią o zużyciu prądu w odniesieniu do ustalonej normy przez Unię Europejską i parametr „A” oznacza zużycie 55% tej normy, a parametr „G” – 150%.

Obecnie jednak literka „A” występuje często ze znakami „+”. Każdy taki znak określa obniżenie zużycia prądu o 10% normy. Zatem lodówka o klasie energetycznej A+++ zużywa 25% normy określonej przez UE.

 

Umiejscowienie zamrażalnika

W większości lodówek wolnostojących zamrażalnik jest umiejscowiony na dole. W zależności od modelu i wielkości sprzętu, mogą to być szuflady, bądź komora z półkami. Dla większości użytkowników jest to wygodne rozwiązanie, bowiem częściej sięgamy do lodówki niż do zamrażarki, a część chłodziarki będziemy mieć w takim układzie na wysokości głowy. Ale jest również grupa sprzętów, gdzie zamrażalnik jest umiejscowiony na górze.

Niewygodą wówczas może się okazać sięganie do dolnych półek lodówki. Na rynku są również dostępne modele, które pozwalają ustawić lodówkę i zamrażalnik oddzielnie od siebie. Jest to rzadko spotykane, bo użytkownik musi dysponować sporą ilością miejsca dla takiego rozwiązania.

Funkcje lodówki

Każda lodówka musi być wyposażona w termostat czuwający nad prawidłowością ustawionej temperatury. Lepsze modele posiadają tych termostatów dwa i więcej. Termostat może powodować, że w różnych partiach lodówki panują inne temperatury, dlatego różne części lodówki są dostosowane do przechowywania różnego rodzaju żywności.  

Sterowanie w nowoczesnych lodówkach odbywa się elektronicznie i za pomocą wyświetlacza LCD użytkownik ustawia i odczytuje nie tylko temperaturę, ale też wilgotność, bieżącą godzinę, robi notatki etc.

Przydatną funkcją w dobrze działającej lodówce jest funkcja szybkiego chłodzenia i zamrażania. Funkcja ta pozwala na szybkie schłodzenie dużej ilości nowo włożonych produktów, co wpływa na lepsze działanie lodówki czy zamrażalnika, bo produkty te nie są w stanie zachwiać temperaturą wewnątrz lub na przykład wpłynąć na częściowe rozmrożenie produktów obok.

Obecnie już coraz bardziej powszechny jest w lodówkach system No Frost. Jest to system zapobiegający osadzaniu się szronu i powstawaniu lodu w lodówce i zamrażarce. Dzięki temu nawet długo nie rozmrażane urządzenie nie obrasta lodem i nie zmniejsza swojej pojemności.  

Do tego, gdy nasza lodówka jest wyposażona w system samo rozmrażania, to już w ogóle nie mamy potrzeby przerywania jej pracy. Dzięki temu systemowi, podczas rozmrażania woda z lodówki spływa do specjalnego pojemnika i lodówkę wystarczy rozmrozić na przykład raz na rok.

Tak długo działające lodówki muszą też być wyposażone w rozwiązania antybakteryjne. Ścianki lodówki w takich rozwiązaniach są pokryte specjalną powłoką, która zapobiega powstawaniu drobnoustrojów, a także ich namnażaniu.

Większe lodówki o zaawansowanej technologii mogą być również wyposażone w dozowniki wody, która od razu schłodzoną czerpiesz z lodówkowego kranika. Możesz wodę dodatkowo wzbogacić o kostki lodu, które lodówka przygotowała i udostępnia je przez podajnik.

 

 

Najlepsze lodówki z zamrażarką w 2019 roku

 

Czas przejść do rankingu produktów, tu możesz sprawdzić, który z nich będzie produktem dla Ciebie.

 

Nasze zalecenia

 

Bosch KGN39KL35 

 

Bosch KGN39KL35 to lodówka z zamrażarką, którą dostaniemy już za około 2 tysiące złotych. Jest ona sterowana elektronicznie i za pomocą dotykowego wyświetlacza precyzyjnie ustawimy temperaturę. Urządzenie zostało wyposażone w funkcję super chłodzenie i super zamrażanie.  Funkcje te działają w taki sposób, że włączają się samoczynnie, gdy włożysz do lodówki lub zamrażarki dużą porcję nie schłodzonego jedzenia. Po okresie szybkiego schładzania, czy zamrażania, funkcja ta wyłącza się również samoczynnie.

Technologia MultiAirflow utrzymuje na każdym poziomie optymalne warunki chłodzenia, również niwelując wahania powstałe przy otwieraniu drzwi. A gdy zapomnisz domknąć drzwi lodówki, to alarm otwartych drzwi powiadomi Cię o tym dźwiękowo. Lodówka została również wyposażona w system No Frost, który eliminuje potrzebę rozmrażania lodówki, bowiem wilgoć w lodówce jest zbierana do specjalnego parownika, dzięki czemu nie osadza się na ściankach w formie szronu.

Natomiast zamontowany filtr węglowy redukuje nieprzyjemne zapachy lodówki, oraz działa antybakteryjnie, ograniczając rozwój drobnoustrojów. Klienci są zadowoleni z tego modelu ze względu na jego pojemność, dobre wskazania panelu LED dotyczących temperatury, a także jej klasę energetyczną A++.

 

 

 

 

Beko GN 163220 X

 

Lodówka Side by Side Beko GN163220X to model, który zadowoli niejednego użytkownika. Model ten jest klasy energetycznej A+. Urządzenie to zostało wyposażone w wiele użytecznych funkcji. Jedną z nich jest No Frost, która to funkcja eliminuje powstawanie szronu na ściankach lodówki. Funkcja Active Fresh Blue Light, to specjalne, niebieskie światło, które zapewnia ciągłość procesu fotosyntezy, dzięki czemu owoce i warzywa zachowują świeżość. Natomiast aktywny jonizator pozwala na neutralizację bakterii, wirusów i niechcianych zapachów.

Mamy tu również komorę zero przystosowaną do przechowywania mięsa i ryb. Panuje tu temperatura 0˚C, która jest dla tych produktów optymalna. Beko GN163220X posiada również specjalną półkę na nabiał, chroniącą produkty przed wyschnięciem, a także półki na butelki, pozwalające na optymalne wykorzystanie wnętrza lodówki. W zamrażalniku zastosowano przezroczyste szuflady, dzięki czemu bez wysuwania ich widać produkty w nich się znajdujące. A szybkie mrożenie nowych produktów pozwala na utrzymanie stałej temperatury w zamrażalniku.

Opinie o lodówkach z zamrażarką Beko GN163220X przekazują nam, że lodówka jest pojemna i ma wygodne rolki do przestawiania. Dodatkowo klientów cieszy kostkarka wytwarzająca lód, a także alarm otwartych drzwi.

 

 

 

 

Electrolux ENN12800AW 

 

Model dwudrzwiowy o wysokości 177,2 cm i pojemności 227 litrów to lodówka Electrolux ENN12800AW. Lodówka została wyposażona w funkcję automatycznego odmrażania. Model ten łatwo umieścić w kuchni, bowiem jego zawiasy do drzwi można zamontować z obu stron. Zamrażalnik w tym modelu jest umieszczony na dole i ma zdolność zamrażania 4 kg żywności w ciągu 24 godzin.

Natomiast w przypadku przerwy w zasilaniu, lodówka jest w stanie utrzymać temperaturę przez 22 godziny. Klasa energetyczna A+ pozwala na oszczędność energii elektrycznej, a emitowane zaledwie 36 dB podczas pracy powodują, że hałas przy pracy urządzenia nie jest uciążliwy dla domowników.  Wewnątrz użytkownik znajdzie ładne, szklane półki oraz dobrze rozmieszczone oświetlenie zapewniające światło w każdym zakamarku lodówki.

Według osób, które nabyły ten sprzęt, jest to dobra i tania lodówka z zamrażarką. Jest przyzwoicie wykonana i sprawnie spełnia funkcję mrożenia i chłodzenia. Design raczej minimalistyczny, pasujący do każdego wnętrza kuchennego.

 

 

 

 

Samsung RB37J5000SA

 

Nasz ranking lodówek z zamrażarką również zawiera model Samsung RB37J5000SA z zamrażalnikiem na dole urządzenia. Lodówka ma wymiary całkowite 201 cm wysokości, 59,5 szerokości, oraz 67,5 cm głębokości. Natomiast jej waga to 79 kg. Pojemność chłodziarki to 269 litrów, a zamrażarki 98 litrów. W chłodziarce znajdziemy 3 szklane półki stałe oraz 2 regulowane.

Są tu również balkoniki na butelki w drzwiach, oraz pojemnik na jajka. Lodówka została również wyposażona w szufladę FreshZone przeznaczoną na owoce i warzywa. Zamrażarka została zaopatrzona w 3 szuflady z przezroczystym frontem. Zdolność zamrażarki do mrożenia producent określa na 13 kg pożywienia na 24 godziny. Zarówno w lodówce, jak i zamrażarce został wykorzystany system No Frost chroniący przed osadzaniem szronu. Model ten jest elektronicznie sterowany, posiada alarm otwartych drzwi i wymuszony obieg powietrza we wnętrzu.

W przypadku braku energii przez 18 godzin lodówka utrzyma żywność w stanie niezmienionym. Użytkownikom przypadła do gustu niska emisja hałasu, która według producenta wynosi 35 dB, oraz to że jest to model pojemny i doskonale się prezentuje.

 

 

 

 

Amica FK299.2FTZX

 

Lodówka  Amica FK299.2FTZX o kolorze INOX i wysokości 180 cm, szerokości 54,5 cm i głębokości 59 cm, to produkt o klasie energetycznej A+. Chłodziarka ma pojemność 180 litrów i jest wyposażona w 3 półki z hartowanego szkła i jedną półkę na butelki, a także 2 pojemniki na warzywa. Natomiast w zamrażarce o pojemności 70 litrów mamy 3 pojemniki.

Zdolność zamrażania tego modelu wynosi 3,5 kg żywności w ciągu 24 godzin. Zarówno chłodziarka, jak i zamrażarka zostały wyposażone w system No Frost i automatyczne rozmrażanie. Model ten ma możliwość przełożenia drzwi tak, aby otwierały się w kierunku, który nam najbardziej odpowiada. A w przypadku braku energii elektrycznej lodówka poradzi sobie z utrzymaniem żywności w stanie niezmienionym przez 18 godzin.

Emisja hałasu tego modelu kształtuje się poziomie 42 dB. Według użytkowników sprzęt ten posiada bardzo ładny front, a także solidnie wykonane balkoniki i półki. Klienci uważają, że jest to urządzenie, którego parametry są warte wydanych na niego pieniędzy.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...