Lodówki side by side ranking

Ostatnio aktualizowane: 27.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Lodówka, to bardzo ważny sprzęt w kuchni. Dlatego dla zabieganych klientów, którzy mają zbyt mało czasu na pracochłonne porównywanie modeli, wybraliśmy dwa top modele, które naszym zdaniem są obecnie najlepsze na rynku. Nasz model numer jeden to Samsung RS7768FHCBC. Jest to lodówka typu side by side o eleganckim designie i praktycznej funkcjonalności. Mamy tu technologię pozwalającą na zmniejszenie zużycia energii, która również optymalizuje moc chłodzenia. Wewnątrz model ten ma oświetlenie LED, które jest przyjemniejsze od standardowego. A wyświetlacz LED dostarczy użytkownikowi wszystkich niezbędnych informacji o pracy lodówki, takich jak temperatura pracy, czy konieczność wymiany filtra. Mamy tu, bowiem dystrybutor filtrowanej wody z dodatkiem lodu. Drzwi są wyposażone w funkcję Easy Handle, dzięki czemu łatwo się otwierają i zamykają. System No Frost zabezpiecza urządzenie przed zbyt dużym oszronieniem i umożliwia użytkowanie lodówki bez rozmrażania. Nasz model numer dwa, który zalecamy kupić w przypadku braku na rynku pierwszego produktu, to Beko GN 163220X. Jest to podobna chłodziarko-zamrażarka o ładnym wyglądzie i bogatej funkcjonalności.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką lodówkę side by side kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Lodówka to sprzęt, który znajdziemy w każdej kuchni. Trudno jest nam wyobrazić sobie, jak kiedyś ludzie mogli żyć bez takiego urządzenia. Można w nim przechowywać różne produkty, wydłużając ich czas przydatności do spożycia. Często wybieramy modele z zamrażarką, gdyż zajmują mniej miejsca niż osobna lodówka i zamrażarka.

Ostatnimi czasy szczególnie popularnym rozwiązaniem są lodówki side by side, które mają większą pojemność niż klasyczne lodówko-zamrażarki. Poza tym są wygodniejsze i mają więcej zaawansowanych funkcji. Bardzo często, sprzęty tego typu są ustawne i praktyczne. Aby ułatwić Ci wybór takiego urządzenia, przygotowaliśmy ten oto poradnik, który podpowie Ci, jaką lodówkę side by side wybrać.

Klasa energetyczna – jaka lodówka side by side jest najlepsza?

Zacznijmy od kwestii, która jest istotna nie tylko dla naszego portfela, ale też środowiska. Prawo Unii Europejskiej jasno określa kwestie zużycia prądu przez urządzenia. Zgodnie z dyrektywami unijnymi w przypadku lodówek na etykiecie energetycznej widnieje skala od A+++ do D: A+++, A++, A+, A, B, C, D. Etykieta z taką skalą informuje nas też o rocznym zużyciu energii w kWh.

Dlaczego jest to takie ważne? Pamiętaj, że lodówka to urządzenie, które działa nieprzerwanie przez cały rok (poza momentem, w którym nastąpiła przerwa w dostawie prądu lub ją odmrażamy, co w nowych sprzętach jest wykonywane raz do roku). Dlatego też ważne jest, aby pobierała ona jak najmniej prądu.

 

Pojemność

Zużycie prądu przez lodówki side by side zależy nie tylko od tego, jaka jest jej klasa energetyczna, ale też jej pojemność. Im większy jest dany model, tym więcej prądu pobiera. Urządzenia tego typu, zwykle mają większą chłodziarkę i analogicznie mniejszą zamrażarkę. Największe modele mają chłodziarkę o pojemności 300 l, a zamrażarkę do 200 l. Wybierając lodówkę, uwzględnij własne potrzeby. Jeśli nie zamrażasz zbyt dużo rzeczy, nie potrzebujesz dużej zamrażarki, lepiej wybierz model z nieco większą chłodziarką.

 

Wielkość

Z pojemnością wiąże się wielkość lodówki. Na rynku znajdziesz modele o maksymalnej wysokości do 200 cm, szerokości od 90 cm do 120 cm i głębokości od 60 cm do 90 cm. Dostępność urządzeń o różnych wymiarach umożliwia nam łatwiejszy wybór modelu pasującego do naszej kuchni.

 

Temperatura pracy

Dobra lodówka powinna mieć różne strefy o innej temperaturze pracy. Na drzwiach lodówki zwykle utrzymuje się wyższa temperatura, nawet do 15 st. C. Poza tym, urządzenia tego typu mają specjalne przegrody do przechowywania mięsa, gdzie temperatura oscyluje w granicach 0 st. C. Jednocześnie posiadają specjalne szuflady na warzywa i owoce, gdzie temperatura jest nieco wyższa. Jeśli chodzi o zamrażarkę, niektóre modele utrzymują temperaturę nawet -30 st. C.

 

Możliwości zamrażarki

Przed zakupem należy sprawdzić nie tylko pojemność samej zamrażarki, ale też jej wydajność zamrażania. Niektóre modele są w stanie zamrozić zaledwie 3 kg produktów w ciągu 24 h, inne nawet 12 kg. Jeśli mrozisz owoce na zimę, lepsza wydajność będzie miała dla Ciebie istotne znaczenie. Kolejna kwestia to czas, przez jaki możemy przechowywać mrożonki. W przypadku lodówek side by side, zwykle jest to okres ok. 6 m-cy, nawet do roku (w zależności od produktu), ale znajdziemy też modele o gorszych parametrach.

 

Ustawność

Warto dokładnie przyjrzeć się, czy lodówka i zamrażarką są wystarczająco ustawne. Chodzi tutaj o możliwość regulowania półek, specjalne miejsce na jajka, mleko, wino, warzywa i owoce, mięsa czy inne produkty. Dotyczy to również zamrażarki. Większość modeli ma regulowane półki i specjalne przegrody oraz szuflady, które różnią się między sobą temperaturą mrożenia. Dzięki temu mięso będzie solidnie zamrożone, ale jednocześnie lody po wyjęciu nie będą musiały stać przez kilka minut, aby można je było nałożyć. Co więcej, często sami możemy regulować system pracy danego sprzętu.

 

Funkcjonalne rozwiązania

Lodówki typu side by side są często wyposażone w kostkarkę do lodów, dzięki której zawsze masz dostęp do doskonale zamrożonych kostek. Jednocześnie nie musisz ich przechowywać w samej zamrażarce. Dodatkowo, niektóre modele mają dystrybutor wody. Jest to świetne udogodnienie, gdyż zawsze masz dostęp do świeżo zmrożonej wody. Pamiętaj jednak, że oba rozwiązania wymagają zastosowania filtra i bardziej zaawansowanego podłączenia. Poza tym taki filtr wymaga regularnej wymiany, a to wpływa na koszty eksploatacji lodówki.

 

Rozwiązania stosowane w lodówkach side by side

Aby zapewnić nam komfort użytkowania lodówki, producenci instalują w nich ciekawe, funkcjonalne rozwiązania. Wśród nich znajdziemy: AdaptTech – utrzymuje stałą temperaturę, niezależnie od częstotliwości otwierania, alarm otworzenia drzwi oraz spadku temperatury, CoolSafe – uszczelnienie zwiększające energooszczędność, możliwość ustawienia systemu pracy lodówki w zależności od sytuacji – wakacje, impreza, codziennie itp., oświetlenie diodowe, powłoka antybakteryjna chroniąca przed drobnoustrojami, stosowana wewnątrz lodówki oraz na gumie znajdującej się na drzwiach, półka wstępnego mrożenia, regulacja temperatury w danych strefach, samorozmrażanie, system No Frost,utrzymanie odpowiedniej temperatury przez 24 h, do nawet 72 h, w razie wystąpienia awarii prądu.

Praca lodówki

Przy zakupie lodówki warto sprawdzić, jaki hałas emituje interesujący nas model. Sprzęt działa nieprzerwanie przez cały dzień, a więc nie może być zbyt głośny. Ponieważ hałas, jaki emituje ma wpływ na nasz komfort. Przyjmuje się, że urządzenie nie powinno być głośniejsze niż 38 dB.

 

Panel sterujący

Bardzo często sprzęty tego typu mają zewnętrzny panel sterujący lub pokrętła regulujące znajdujące się w środku. Gdy lodówka nie będzie obudowana, takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne, gdyż znacznie ułatwia nam obsługę.

 

Design

Lodówka typu side by side to duże urządzenie zajmujące sporo miejsca, dlatego musi się dobrze prezentować. Na rynku dostępne są bardzo nowoczesne urządzenia w różnych kolorach. Coraz rzadziej spotyka się modele białe. W przypadku takich sprzętów modne są raczej szarości. Poza tym, bardzo popularne stały się modele w stylu retro. Taka stylistyka świetnie pasuje do klasycznie urządzonych wnętrz, jak i tych w stylu vintage i oczywiście retro. Urządzenia tego typu dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, od pasteli przez intensywne czerwienie i zielenie, po czerń.

 

Lodówki side by side w dobrych cenach

Chociaż modele dwudrzwiowe są coraz popularniejsze, wciąż nie są najtańsze. Za dobry sprzęt trzeba zapłacić przynajmniej 3 500 złotych. Im więcej ma funkcji dany model, tym więcej kosztuje. Spory wpływ na cenę ma pojemność lodówki, a także to, czy dany produkt posiada kostkarkę oraz dystrybutor wody. Nie bez znaczenia jest też sam design. Co ciekawe, więcej kosztują modele w stylu retro niż te najbardziej nowoczesne. Koszt zakupu takiej lodówki może sięgać nawet 30 tysięcy złotych.

 

 

Najlepsze lodówki side by side w 2021 roku

 

Lodówka – prosty, a jakże potrzebny wynalazek, który przez lata był udoskonalany, powiększany lub zmniejszany. Dobry sprzęt tego typu powinien utrzymywać odpowiednią temperaturę na różnych półkach, musi być energooszczędny, najlepiej wyposażony w dobrą zamrażarkę. Szczególnie popularne stały się lodówki side by side, w związku z tym przygotowaliśmy ich ranking, który prezentuje najlepszy sprzęt tego typu dostępny na polskim rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Samsung RS7768FHCBC

 

1.Samsung RS7768FHCBCWśród producentów lodówek – Samsung zajmuje jedną z najwyższych pozycji. Nic więc dziwnego, że nasz ranking lodówek side by side otwiera urządzenie tego właśnie producenta, a dokładnie model Samsung RS7768FHCBC. Jest to idealnie zaprojektowana czarna lodówka wyposażona w kompresor Digital Inverter, który optymalizuje moc chłodzenia. Jest to najlepsza lodówka side by side w bardzo atrakcyjnej cenie.

Produkt wyposażony jest w szufladę Big Box oraz system regulowanych półek, przez co przechowywanie żywności staje się dużo prostsze. Jest to idealny model z pojemną kostkarką. Model ten jest niezwykle nowoczesny i elegancki. Trzeba też podkreślić, że wyposażony jest w technologię chłodzenia Twin Cooling Plus, która umożliwia niezależne chłodzenie komór chłodziarki oraz zamrażarki.

Ponadto sterowanie temperaturą i wentylatory zapewniają odpowiednią wilgotność w danej komorze, co stwarza optymalne warunki do przechowywania żywności. Klasa energetyczna tego sprzętu to A++. Pojemność chłodziarki wynosi 361 l, a pojemność zamrażarki 184 l.

Nie można też zapomnieć że opinie o lodówkach side by side Samsung są bardzo pozytywne. Użytkownicy podkreślają przede wszystkim dobrą jakość wykonania i dużą wydajność, co dowodzi, że jest to urządzenie warte uwagi.

Lodówka side by side Samsung RS7768FHCBC to duże urządzenie w klasie energetycznej A++. Ma ono chłodziarkę o pojemności 361 l i zamrażarkę mieszczącą 184 l.

Zalety
Kompresor:

Sprzęt został wyposażony w kompresor Digital Inverter. Element ten jest solidnie wykonany i nie ulega awariom. Dobiera on odpowiednią moc chłodzenia, dzięki czemu nasze jedzenie przez długi czas pozostaje świeże.

Szuflada Big Box:

Urządzenie ma szufladę Big Box, w której można zmieścić dużo produktów spożywczych np. warzyw czy owoców. Użytkownik ma także możliwość regulacji położenia półek, co pozwala dostosować lodówkę do naszych aktualnych potrzeb i odpowiednio rozplanować położenie poszczególnych składników.

Kostkarka:

Prezentowany model posiada kostkarkę. Przyda się ona podczas rodzinnych uroczystości, a także w upalne dni, kiedy chcemy się orzeźwić i wypić chłodny napój.

Technologia Twin Cooling Plus:

Technologia ta pozwala na niezależne chłodzenie komór chłodziarki i zamrażarki. W efekcie przechowywane pożywienie jest przez długi czas świeże.

Sterowanie:

Istnieje możliwość regulacji temperatury chłodzenia. Funkcja ta sprawia, że możemy dostosowywać pracę urządzenia do znajdujących się aktualnie w lodówce produktów spożywczych.

Wady

Użytkownicy podają, że drzwi lodówki zamykają się szybko samoistnie. Może to być w pewnych sytuacjach irytujące.

 

 

 

 

Beko GN 163220X

 

2.Beko GN 163220XBeko GN 163220X to kolejna propozycja na naszej liście. Klasa energetyczna tej lodówki to A+, co gwarantuje niższe zapotrzebowanie na energię. Model ten jest wyposażony w system No Frost, a także Active Dual Cooling, dzięki czemu w lodówce utrzymuje się odpowiednia temperatura do przechowywania żywności, jak również poziom wilgoci. Bardzo dużą zaletą modelu Beko GN 163220X jest uszczelka antybakteryjna.

Te dwa elementy chronią wnętrze lodówki przed drobnoustrojami. Nie można też zapominać, że model ten ma energooszczędne oświetlenie LED. Wygodę użytkowania zapewnia również elektroniczny wyświetlacz. Beko to producent skupiający się najwyższej jakości produktu, bezawaryjności oraz najnowocześniejszych systemach ochrony żywności, a jednocześnie proponujący swoim klientom produkty w bardzo atrakcyjnych cenach.

Lodówka BEKO GN 163220 to przede wszystkim przestrzenna chłodziarko-zamrażarka, której wysokość wynosi 182 cm. Ponadto ma bardzo ciekawy design i świetnie sprawdzi się w każdej nowoczesnej kuchni. Pojemność chłodziarki wynosi 349 l, a pojemność zamrażarki 190 l.

Zużycie energii na rok wynosi 484 kWh – dlatego też znalazła się na drugim miejscu naszego rankingu. Dzięki takiej specyfikacji produkt ten zyskał wiele pozytywnych ocen i recenzji zadowolonych użytkowników.

Beko GN 163220X to bardzo dobra lodówka side by side do 3000 zł. Jest to urządzenie w klasie energetycznej A+. Pojemność chłodziarki to 349 l, a pojemność zamrażarki wynosi 190 l.

Zalety
Active Dual Cooling:

System ten pozwala na utrzymanie odpowiedniej temperatury w urządzeniu. Dwa niezależne od siebie parowniki i wentylatory zachowują optymalny poziom wilgoci, przez co przechowywane jedzenie jest świeże przez długi czas.

Uszczelka antybakteryjna:

Element ten pozwala zachować higieniczność i chroni przed rozwojem bakterii. Znajdujące się w lodówce jedzenie ma zapewnioną odpowiednią ochronę.

Oświetlenie:

Prezentowany model został wyposażony w energooszczędne oświetlenie LED, które zapewnia dobrą widoczność wszystkich przechowywanych w środku lodówki produktów spożywczych.

Design:

Wygląd produktu spotyka się z uznaniem konsumentów. Opisywany model ma nowoczesny design, więc pięknie prezentuje się w kuchni i pasuje do reszty znajdującego się w niej wyposażenia.

Cena:

Biorąc pod uwagę jakość wykonania oraz dostępne funkcje, lodówka ma przystępną cenę. Dzięki temu model jest popularny i chętnie wybierany przez użytkowników.

Wady
Głośność pracy:

Pewna grupa Internautów twierdzi, że urządzenie głośno pracuje.

 

 

 

 

LG GSL545SWYV

 

3.LG GSL545SWYVPodobnie jak nasza druga propozycja, model GSL545SWYV posiada klasę energetyczną A+. Pojemność chłodziarki wynosi 362 l, a zamrażarki 178 l. Warto też zauważyć, że roczne zużycie energii to 463 kWh. Ponadto LG daje aż 10 letnią gwarancję na kompresor liniowy.

Jednocześnie należy zwrócić uwagę na to, że kompresory montowane w produktach LG uzyskały certyfikat niemieckiego instytutu VDE potwierdzający 20 letnią niezawodność. Dystrybutor wody i lodu w tym modelu jest niezwykle nowoczesny, a kostkarka wyposażona w kruszarkę pozwala nam uzyskać idealną wielkość lodu do napojów oraz deserów.

Sam design lodówki też jest bardzo atrakcyjny i idealnie pasuje zarówno do kuchni bardzo nowoczesnej, jak i tej nieco bardziej tradycyjnej. Niewątpliwym atutem tej lodówki z kostkarką są przezroczyste półki oraz jasne oświetlenie Led, ułatwiające obsługę w nocy. Warta uwagi jest też tzw.

FRESH ZONE, czyli strefa pozwalająca na dłuższe przechowywanie mięsa, czy ryb bez zamrażania. Nie dziwi więc fakt, że opinie o tym produkcie są bardzo pozytywne, a użytkownicy niejednokrotnie podkreślają zalety, jak pojemność, czy ciekawy design.

Lodówka LG GSL545SWYV w klasie energetycznej A+ to urządzenie, którego pojemność chłodziarki wynosi 362 l, a zamrażarki 178 l. Model ten ma kompresor objęty aż 10 letnią gwarancją, co świadczy o jego niezawodności.

Zalety
Niezawodność:

Produkt objęty jest 10-letnią gwarancją na kompresor liniowy. Stanowi to potwierdzenie wysokiej jakości wykonania. Warto dodać, że znajdujący się w urządzeniu kompresor ma certyfikat niemieckiego instytutu VDE zapewniający o niezawodności.

Kostkarka:

Sprzęt został wyposażony w kostkarkę, która przyda się w wielu sytuacjach. Element ten został wzbogacony o kruszarkę, która pozwala uzyskać odpowiednią wielkość lodu.

Wygląd:

Design lodówki sprawia, że pasuje ona do większości wnętrz. Będzie odpowiednia zarówno do kuchni urządzonych w stylu tradycyjnym, jak i bardziej nowoczesnym.

Fresh Zone:

Strefa ta umożliwia przechowywanie mięsa oraz ryb bez konieczności ich zamrażania. Dzięki temu produkty te lepiej smakują i pozostają dłużej świeże.

Wady
Cena:

Pojawiają się opinie, że lodówka głośno pracuje podczas wytwarzania lodu.

 

 

 

 

Bosch KED90VI20

 

4.Bosch KED90VI20Numer czwarty w naszym rankingu to Bosch KED90VI20. Ta lodówka side by side posiada klasę energetyczną A+, jest także wyposażona w system No Frost. W ciągu roku model zużywa mniej więcej 436kWh. Pojemność zamrażarki wynosi 163 l, a chłodziarki 370 l, jest więc nieco mniejsza niż nasze poprzednie propozycje.

Trzeba jednak zauważyć, że dzięki temu ma mniejsze wymiary i lepiej sprawdzi się w ograniczonych metrażowo kuchniach. Warto też wspomnieć, że w ciągu 24 godzin zamraża do 10 kg produktów, a nie 12 kg jak pozostałe polecane przez nas urządzenia. Nie jest to duża różnica, ale osoby szukające większej i mocniejszej zamrażarki powinny raczej zwrócić uwagę na wcześniej przedstawione modele.

Wciąż jednak jest to naprawdę dobry model lodówki side by side wyposażony w system FreshSense. Pozwala on na osiągnięcie optymalnych warunków do przechowywania żywności. Oznacza to, że lody nie będą zbyt twarde, ani też za miękkie, a stała temperatura pozwoli na zachowanie produktów żywnościowych w idealnym stanie przez długi czas.

Warto też wspomnieć o systemie SuperCooling, dzięki któremu w lodówce można ustawić naprawdę niską temperaturę, która sprawdzi się w czasie imprez. W efekcie jest to jedna z najczęściej polecanych lodówek tego typu, z bardzo dobrymi opiniami użytkowników. Konsumenci zauważają, że jest to niezwykle elegancka i wydajna propozycja.

Lodówka side by side Bosch KED90VI20 w klasie energetycznej A+ to model, w którym zastosowano wiele ciekawych rozwiązań. Sprzęt ten ma chłodziarkę o pojemności 370 l, a zamrażarka zmieści 163 l mrożonek.

Zalety
Gabaryty:

Zarówno pojemność zamrażarki, jak i chłodziarki jest nieco mniejsza od prezentowanych wcześniej modeli. Dzięki temu urządzenie nie zajmuje dużo miejsca i jest odpowiednie do małych mieszkań.

FreshSense:

Opcja ta zapewnia odpowiednie warunki do przechowywania produktów spożywczych. W efekcie zachowują one świeżość przez długi czas.

SuperCooling:

Funkcja SuperCooling pozwala na szybkie oraz równomierne schładzanie potraw i napojów. Przydaje się ona przede wszystkich w trakcie rodzinnych przyjęć, czy imprez w gronie znajomych.

Wady
Głośność kostkarki:

Niestety kostkarka w tym modelu jest głośna, co zniechęca do jej używania.

 

 

 

 

Amica FY408.3 DFX

 

5.Amica FY408.3 DFXNa ostatnim miejscu naszego rankingu lodówek side by side znajduje się propozycja od polskiego producenta – Amica FY408.3 DFX. Jest to model klasy energetycznej A+. Roczne zużycie prądu tego urządzenia wynosi 325 kWh. Jest to więc najbardziej energooszczędna propozycja na naszej liście, ale jednocześnie najmniejsza. Pojemność chłodziarki to zaledwie 272 l, a zamrażarki 138 l. Ta dobra i tania lodówka side by side ma wiele przydatnych funkcji.

Wszystkich rodziców na pewno zaciekawi opcja blokady rodzicielskiej, dzięki czemu maluch sam nie otworzy drzwi do chłodziarki i zamrażarki. Inne wygodne funkcje to Superchłodzenie, Superzamrażanie, Wakacje (zmniejsza zużycie energii i chroni przed przykrym zapachem, który powstaje, gdy urządzenie jest wyłączone) lub Impreza. Urządzenie ma wbudowane alarmy informujące o otwartych drzwiach oraz zbyt wysokiej temperaturze. W modelu zastosowano też technologię No Frost, a więc w lodówce nie musimy martwić się o wilgoć, narastający szron, a potem lód.

Bardzo dużą zaletą jest też Anti-Bacteria System, czyli powłoka pokrywająca wnętrze lodówki, dzięki której nie rozwijają się bakterie, a lodówka nie śmierdzi. To wszystko sprawia, że jest wysoce ceniona przez użytkowników, którzy wystawiają wiele pochlebnych opinii w sklepach internetowych.

Kolejna kwestia to Air System, który równomiernie rozprowadza powietrze i sprawia, że w całej komorze panuje jednakowa temperatura. Lodówka ma również manualną kostkarkę do lodu, dwa wygodne pojemniki na warzywa i owoce oraz podstawkę na jajka.

Amica FY408.3 DFX  model klasy energetycznej A+, który rocznie zużywa 325 kWh prądu. Sprzęt ma chłodziarkę o pojemności 272 l i zamrażarkę 138 l.

Zalety
Funkcje:

Urządzenie posiada wiele ciekawych funkcji. Jedną z nich jest opcja Wakacje, która zmniejsza zużycie energii, a także sprawia, że we wnętrzu lodówki utrzymana zostaje świeżość, nawet wtedy, kiedy sprzęt zostanie wyłączony. Równie przydatne okazują się alarmy informujące o otwartych drzwiach oraz zbyt wysokiej temperaturze.

No Frost:

Technologia ta sprawia, że na ściankach lodówki nie osadza się wilgoć, która z upływem czasu zamienia się w trudny do usunięcia lód. Dzięki temu nie musimy rozmrażać urządzenia w celu jego umycia.

Wady
Pojemność:

Jak na model side by side, pojemność chłodziarki i zamrażarki jest zbyt mała.

 

 

 

 

Lodówka side by side czy zwykła?

 

Mówi się, że dla dużych rodzin idealnym wyborem jest lodówka side by side. Czasami jednak zwykły model może okazać się tak samo pojemny i praktyczny. W kwestii wyboru urządzenia sporo zależy od naszych przyzwyczajeń i oczekiwań. Jaką lodówkę wybrać? Poznaj najważniejsze atuty obu typów sprzętów.

 

 

Dla kogo model side by side?

Lodówki side by side to urządzenia dwudrzwiowe, dlatego dają nam łatwy dostęp do wszystkich przechowywanych w środku produktów spożywczych. Wspomnieliśmy, że takie modele doskonale sprawdzają się w przypadku większych rodzin. Wszystko przez to, że wewnątrz bez trudu zmieścimy zakupy, również te zrobione na cały tydzień. W chłodziarce znajdziemy kilka obszernych półek, w tym także na drzwiach. To daje nam możliwość posegregowania wszystkich artykułów tak, aby szybko wyjąć to, co jest nam potrzebne.

Należy mieć na uwadze, że lodówka side by side to znacznie większy wydatek niż zwykły model. Poza tym takie urządzenie pobiera nieco więcej prądu, co może mieć wpływ na wysokość rachunków za zużycie energii elektrycznej. Istotne jest również to, że sprzęty side by side są przeciętnie o ok. 20 cm głębsze i 30 cm szersze niż jednodrzwiowe urządzenia, dlatego trudno je dopasować do niewielkich, wąskich pomieszczeń.

 

Czym wyróżnia się zwykła lodówka?

Zwykłe lodówki standardowo są węższe niż side by side i niejednokrotnie wyższe, ponieważ zamrażarka nie znajduje się obok chłodziarki, tylko pod nią, nad nią lub w ogóle jej nie ma. Taki sprzęt możemy bez przeszkód ustawić w bardzo małej kuchni, bez ryzyka nadmiernego ograniczenia wolnej przestrzeni. Tradycyjny model też może okazać się praktyczny, zwłaszcza jeśli w domu mieszkają maksymalnie trzy osoby. Wśród zwykłych lodówek z łatwością znajdziemy sprzęty w klasie energetycznej A+ lub wyższej, co oznacza, że nie pobierają dużo prądu. Ponadto urządzenia te wyposażone są w nowoczesne technologie jak np. No Frost.

Za największą wadę jednodrzwiowych lodówek uznaje się mniejszą pojemność. Niekiedy konieczne jest układanie artykułów spożywczych na sobie lub przełożenie niektórych do zamrażalnika (jeśli jest dostępny). Nie jest to więc dobry wybór do domów zamieszkiwanych przez 4 osoby lub więcej.

 

 

Co dla miłośników funkcjonalnych rozwiązań?

Ponieważ sprzęty side by side są większe, zazwyczaj mają kilka dodatkowych funkcji, których pozbawione są zwykłe lodówki. Przykładem może być kostkarka do lodu, która najczęściej znajduje się na drzwiach lub w zamrażalniku. Za sprawą niewielkiego dystrybutora lodu możemy zapomnieć o zamrażaniu wody w specjalnych woreczkach czy foremkach.

W zależności od producenta, lodówki side by side mogą być wyposażone również w inne opcje, przykładowo swobodną regulację poziomu wilgotności i temperatury w niektórych szufladach, przeznaczonych do przechowywania owoców i warzyw czy ryb. Lodówki jednodrzwiowe rzadko wyposażone są w tak zaawansowane technologicznie funkcje, głównie z uwagi na niższą cenę.

 

Jaką lodówkę kupić?

Bez wątpienia nikt z nas nie ma już wątpliwości, jaka lodówka side by side jest polecana przez konsumentów. Umieszczone powyżej informacje pozwalają również wywnioskować, dla kogo dedykowane są tego typu sprzęty. Jeśli mamy w kuchni dużo wolnej przestrzeni i możemy sobie pozwolić na wydatek rzędu 2000 zł lub więcej, warto zdecydować się na zakup modelu side by side. Użytkownikom mającym małą kuchnię, którym nie zależy na bardzo drogim urządzeniu, polecamy za to zwykłą lodówkę jednodrzwiową. Sprzęt nie tylko nie zajmie dużo miejsca w pomieszczeniu, ale też prawdopodobnie nie przyczyni się do zwiększenia rachunków za prąd.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Jaką lodówkę side by side Samsung wybrać ?

 

Lodówka jest nieodłącznym elementem wyposażenia każdej kuchni, bez którego trudno sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie. Wybierając nowy sprzęt, warto pamiętać, że pracuje on 24 godziny na dobę, dlatego ważne jest dobranie odpowiednich parametrów. Oferta rynkowa tego typu produktów jest niezwykle szeroka, a producenci AGD prześcigają się w mnogości wzorów i funkcji. Dlatego przygotowaliśmy ten poradnik, który podpowie Ci, czym kierować się przy zakupie. Na końcu zamieściliśmy także ranking, w którym znajdziesz trzy najlepsze lodówki side by side Samsung.

 

Lodówki side by side są podzielone na dwie części, z których jedną stanowi chłodziarka, a drugą zamrażarka. W każdej z nich znaleźć można półki lub szuflady, dzięki którym przechowywana żywność może być wygodnie posegregowana. Niewątpliwym liderem w produkcji tego typu urządzeń jest firma Samsung, która od wielu lat oferuje swoim klientom wysokiej jakości sprzęty. Oprócz wszelkiego rodzaju produktów elektronicznych, w ofercie marki znajdziemy także lodówki, cechujące się niską awaryjnością oraz eleganckim i nowoczesnym designem.

Przed zakupem odpowiedniej lodówki należy mieć na uwadze jej klasę energetyczną. To właśnie ten parametr mówi nam, ile prądu zużywa urządzenie. Wszyscy producenci stosują 9-stopniową skalę, której przedział rozpoczyna się od G (najmniej energooszczędna) do A+++ (najbardziej energooszczędna). Warto pamiętać, że lodówki side by side charakteryzują się bardzo dużą pojemnością, która może wynosić nawet 600 litrów. Dlatego warto zakupić sprzęt, który będzie możliwie najbardziej ekonomiczny i oszczędny.

Najlepsza lodówka side by side Samsung w 2021 roku wyposażona jest także w system No Frost, dzięki któremu jej rozmrażanie nie jest konieczne, gdyż szron nie osadza się na ściankach. Zaoszczędzi to nasz czas i energię. Przydatna jest również powłoka antybakteryjna, która chroni żywność przed rozwijaniem się szkodliwych bakterii, mikroorganizmów, czy pleśni. Wydłuża ona tym samym okres przydatności do spożycia. Wygodną opcją są wyjmowane szuflady, które ułatwią nam przechowywanie jedzenia. Poza tym, w tego typu sprzętach znaleźć możemy liczne funkcje, takie jak filtr wody, kostkarka do lodu, czy zewnętrzny barek, które stanowią dodatkowe udogodnienia.

 

Lodówki side by side Samsung – ranking

 

Samsung RS7528THCSL

 

Nasze zestawienie otwiera model Samsung RS7528THCSL. Ta lodówka side by side Samsung w dobrej cenie wykorzystuje system sterowania temperaturą do zapewnienia optymalnej wilgotności w obu komorach. Dzięki systemowi Twin Cooling Plus, produkty spożywcze zachowują swój zapach, konsystencję i świeżość.

Na tylnej ściance urządzenia zamontowano oświetlenie LED, które zużywa mało energii i pozwala oszczędzić miejsce wewnątrz. Światło jest wyjątkowo jasne, dlatego nie będziemy mieć problemów ze znalezieniem odpowiedniego produktu nawet na najniższej półce.

W modelu tym zastosowano technologię Multi Flow, zapewniającą równomierną temperaturę wewnątrz. Możliwe jest to za sprawą licznych otworów umieszczonych nad każdą półką. Takie rozwiązanie sprawia, że jedzenie jest dłużej świeże.

Lodówka posiada również technologię No Frost, dzięki której produkty zachowują świeżość i walory odżywcze, a na ściankach nie osadza się szron. Użytkowanie sprzętu jest bardzo wygodne, gdyż nie trzeba go rozmrażać.

Model ten jest energooszczędny, jego klasa energetyczna to A++. Wymiary lodówki to 96 cm x 190,9 cm x 81 cm. Klienci zgodnie twierdzą, że sprzęt dobrze się spisuje, jest bardzo pojemny i cicho pracuje.

 

Samsung RS7768FHCBC

 

Nasz ranking nie byłby kompletny bez modelu Samsung RS7768FHCBC. Jest to chłodziarko-zamrażarka, która dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii i eleganckiego wzornictwa, pasuje do wnętrza każdej kuchni.

W drzwi zamrażarki wbudowano funkcjonalną kostkarkę do lodu Clear View o pojemności 2 kg. Dzięki przezroczystemu zbiornikowi możemy łatwo kontrolować, ile lodu zostało. Model ten wyposażony jest także w uchwyt Easy Handle, dzięki któremu otwiera się go lekko i bez użycia siły.

Idealną jasność wnętrza lodówki zapewnia oświetlenie LED o delikatnej barwie. Nie emituje ono ciepła i nie zużywa dodatkowej energii, za to dokładnie oświetli każdy zakamarek wnętrza.

Produkt ten posiada także system chłodzenia No Frost, dzięki któremu do środka nawiewane jest chłodne powietrze bez wilgoci. Na ściankach i na produktach spożywczych nie osadza się szron i lód. Jedzenie dłużej zachowuje świeżość, a lodówka nie wymaga rozmrażania.

Wymiary tego modelu to 96 cm x 190 cm x 81 cm. Jego klasa energetyczna to A++, zużywa więc bardzo mało prądu. Osoby, które zdecydowały się na zakup tej lodówki dodają także, że ma ona bardzo estetyczny wygląd, cicho pracuje i jest wygodna w użytkowaniu.

 

Samsung RS7778FHCWW

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć także modelu Samsung RS7778FHCWW. Jest to nowoczesna chłodziarko-zamrażarka, która idealnie komponuje się z wnętrzem kuchni. Posiada ona wbudowaną kostkarkę do lodu o pojemności 2 kg, szufladę Big Box oraz system regulowanych półek. Wszystkie te elementy sprawiają, że sprzęt jest bardzo pojemny i funkcjonalny.

Chłodzenie wewnątrz urządzenia zapewnia technologia Twin Cooling Plus. Dzięki niej mamy możliwość sterowania temperaturą, co wraz z pracą wentylatorów zapewnia odpowiedni poziom wilgotności. Dzięki temu żywność się nie psuje i dłużej zachowuje świeżość.

Model ten wyposażony jest w wyświetlacz LED, który dostarcza informacji na temat pracy urządzenia. Posiada on również minibarek, dzięki któremu dostęp do schłodzonych napojów jest bardzo wygodny. Sprzęt posiada również system No Frost, dzięki któremu lód i szron nie osadzają się na żywności i ściankach.

Wymiary tego produktu to 97 cm x 190 cm x 77 cm. Jego klasa energetyczna to A+. Według opinii użytkowników, lodówka pracuje bardzo cicho, jest pojemna i solidnie wykonana.

 

 

Jaką lodówkę side by side czarną wybrać?

 

Najbardziej podstawowym elementem wyposażenia każdej kuchni jest dobra lodówka. Dostępne na rynku modele różnią się od siebie zużyciem prądu, designem oraz wielkością. Szczególnym rodzajem jest model side by side, którzy oferuje dużo przestrzeni do przechowywania wszystkich składników. Niestety, zakup takiego urządzenia nie jest rzeczą prostą, również ze względu na to, że jest to droższy produkt niż standardowy sprzęt. Dlatego przygotowaliśmy ten oto poradnik, z którego dowiesz się, na co zwrócić uwagę, i jakie cechy powinny mieć najlepsze czarne lodówki side by side . Na końcu artykułu znajdziesz niewielki ranking z trzema dokładnie opisanymi modelami, na które można zwrócić uwagę.

 

Decydując się na zakup takiego urządzenia powinniśmy w pierwszej kolejności spojrzeć na klasę energetyczną. Parametr ten jest szczególnie istotny dla naszego portfela, jak również dla środowiska. Na każdym sprzęcie elektrycznym powinno znaleźć się specjalne oznakowanie od A+++ do D, gdzie pierwsza z tych wartości oznacza model najbardziej energooszczędny. Jeśli interesuje Cię najlepsza czarna lodówka side by side w 2021 roku, to radzimy wybór właśnie takiego modelu. Może się to równać dość dużym kosztem zakupu, jednak urządzenia tego typu są bardzo tanie w eksploatacji. Zupełnie inaczej jest z produktami z klasy D. Wybierając je zapłacimy niewielką cenę, jednak pobór energii będzie duży i kosztowny. Pamiętaj, że lodówki działają nieprzerwanie przez całą dobą, zatem dobrze jest kupić model, który nie będzie pobierał dużo prądu.

Kolejnym ważnym kryterium jest pojemność interesującego Cię modelu. Gabaryty sprzętu są ściśle związane ze zużyciem prądu. Im model jest większy, tym więcej prądu pobiera. Warto dodać, że urządzenia side by side często mają powiększoną chłodziarkę do pojemności 300 l, zaś zamrażarkę – 200 l. Dokonując zakupu koniecznie uwzględnij własne potrzeby. Jeśli nie zamrażasz zbyt dużych dań, to zrezygnuj z dużej zamrażarki, na rzecz większej chłodziarki.

Warto też dokładnie przeanalizować wymiary interesującej nas lodówki, tak by zmieściła się ona w naszej kuchni. Standardowe modele mają około 200 cm wysokości i od 90 cm do 120 cm szerokości, głębokość wynosi od 60 cm do 90 cm. Koniecznie weź to pod uwagę, jeśli chcesz odpowiednio dobrać urządzenie.

 

Lodówki side by side czarne – ranking

 

Samsung RS7768FHCBC

 

Jeśli interesuje Cię zakup eleganckiej lodówki side by side w czarnym kolorze, to model Samsung RS7768FHCBC na pewno Ci się spodoba. Całkowita pojemność urządzenia to 545 l, w tym zamrażalnika – 184 l, a chłodziarki – 361 l.  Klasa energetyczna tego sprzętu to A++, co czyni go tanim w eksploatacji. Warto dodać, że duża energooszczędność wpłynie dobrze nie tylko na Twój portfel, ale i środowisko.

Atutem modelu jest kompresor Digital Inverter, który optymalizuje moc pracy maszyny, równocześnie zmniejszając zużycie energii. Wewnątrz urządzenia znajduje się jasne oświetlenie LED, które nie pochłania zbyt dużo prądu. Wszystkie półki są regulowana, co sprawia, że bez trudu zaaranżujesz wnętrze wedle swoich oczekiwań. Zaletą produktu jest szuflada na lód, która jest w stanie przechować do 2 kg. Specjalny uchwyt Easy Handle sprawia, że otwieranie drzwi jest lekkie i proste. Dzięki temu nawet dzieci nie powinny mieć problemu z tą czynnością. Ta wielofunkcyjna czarna lodówka side by side w dobrej cenie posiada dystrybutor wody i lodu, który zdecydowanie ułatwia użytkowanie.

Opinie konsumentów o prezentowanym produkcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło liczne funkcje, które zapobiegają zamarzaniu ścianek i skraplaniu się wody. System wywietrzników sprawia, że w lodówce możesz przechowywać nawet produkty o mocnym zapachu.

 

Bosch KAD90VB20

 

Ponieważ lodówka to urządzenie, które działa bez przerwy, warto zainwestować w sprzęt cechujący się cichą pracą i dużą energooszczędnością. Takim modelem jest właśnie KAD90VB20 marki Bosch. Klasa energetyczna tego modelu to A+, zaś roczne zużycie energii nie przekracza 436 kWh/rok. Z kolei emitowany dźwięk utrzymuje się na poziomie 43 dB.

Atutem prezentowanego modelu jest opcja No Frost, która zapewnia pełnię ochrony przed oblodzeniem ścianek. Pomoże Ci to oszczędzić czas na samodzielnym rozmrażaniu. Warto dodać, że urządzenie posiada opcję wytwarzania kostek lodu, tylko przy pomocy jednego dotknięcia. Z kolei innowacyjny system Multi Air flow odpowiedzialny jest za cyrkulację powietrza, co zapewnia świeżość produktów. Kolejną zaletą jest funkcja Super Cooling, która skraca czas schładzania produktów.  Cały proces programowania odbywa się za pomocą kilku przycisków.

Opinie konsumentów o prezentowanym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło użycie oświetlenia LED, które nie zużywa dużo prądu, jednocześnie generując przyjazne dla oka światło.

 

Sharp SJ FS 810 VBK

 

Model SJ FS 810 VBK marki Sharp to bardzo innowacyjna i wydajna lodówka side by side w eleganckim, czarnym kolorze. Dzięki temu bardzo dobrze wpasuje się w nowocześnie urządzone wnętrza. Klasa energetyczna tego modelu to A+, co czyni go bardzo tanim w eksploatacji. Równocześnie, duża energooszczędność maszyny wpływa bardzo pozytywnie na środowisko, zmniejszając jego zanieczyszczenie.

Atutem prezentowanego produktu jest technologia No Frost, która zapobiega obladzaniu się ścian i skraplaniu się wody. Sprawia to, że nie będziesz już musiał samodzielnie rozmrażać maszyny. Światła znajdujące się wewnątrz lodówki wykorzystują technologię LED. Jest ona energooszczędna i przyjazna dla oka, co zdecydowanie ułatwia znalezienie potrzebnych składników. Zewnętrzny panel sterowania pozwala na dokładne zaprogramowanie temperatury i trybu pracy. Pojemność chłodziarki to 393 l, zaś wymiary modelu to: wysokość – 183 cm, głębokość – 76,6 cm i szerokość – 89 cm.

Opinie konsumentów o prezentowanym modelu są bardzo pozytywne. Wiele osób doceniło dużą energooszczędność i sporą wydajność maszyny.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Daniel
Daniel
1 year ago

Trochę słabo pisać w wadach lodówki na 3 miejscu że kosztuje ponad 4tyś zł gdy nr 1 kosztuje ponad 5.

DMCA.com Protection Status