Lodówki ranking

Ostatnio aktualizowane: 20.04.19

 

Jeśli planujesz zakup nowej lodówki, powinieneś zapoznać się z umieszczonym poniżej rankingiem. Przedstawiamy w nim energooszczędne urządzenia, które mają wiele przydatnych funkcji, takich jak automatyczne odszranianie czy alarm niedomkniętych drzwi. Na pierwszym miejscu plasuje się sprzęt Samsung RS7768FHCBC. To lodówka Side by Side z pojemną chłodziarką i zamrażarką. Urządzenie zostało wyposażone w technologię Twin Cooling gwarantującą niezależne chłodzenie w obu komorach. Poza tym model ma energooszczędne oświetlenie LED, dystrybutor lodu i wody na drzwiach oraz system No Frost. Nie musisz zatem pamiętać o regularnym rozmrażaniu lodówki, co jest wygodnym rozwiązaniem. Nie można nie wspomnieć o tym, że produkt elegancko wygląda i pasuje do każdej kuchni, niezależnie od wystroju. Drugie miejsce należy do modelu Bosch KIV34X20, który jest przeznaczony do zabudowy. Urządzenie pozwala na samodzielne zdecydowanie o kierunku otwierania drzwi, a poza tym bardzo cicho pracuje. Sprzęt ma pojemną chłodziarkę z dużą liczbą półek oraz zamrażarkę z kilkoma szufladami. Sprawdź koniecznie również nasze pozostałe propozycje.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką lodówkę kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Lodówka to sprzęt obecny w każdym domu i każdy jej użytkownik prędzej czy później staje przed dylematem, którą lodówkę wybrać. Jeśli właśnie zadaje sobie pytanie, jaka jest najlepsza lodówka, to nasz poradnik jest właśnie dla Ciebie. Postaramy się w nim przedstawić ich cechy i powody, dla których jeden sprzęt będzie dla Ciebie lepszy od drugiego. A także, na co należy zwracać uwagę przy zakupie nowej lodówki.

Wielkość i typ lodówki

O tym jak dużą lodówkę potrzebujesz musisz zdecydować sam, biorąc pod uwagę liczbę domowników, ilość miejsca w kuchni, a także rodzaj umeblowania. Może to być sprzęt wolnostojący lub do zabudowy. Dla małego jednoosobowego gospodarstwa domowego może być wystarczająca chłodziarka o pojemności 42 litry. Taki sprzęt ustawia się na blacie kuchennym. Standardowy jednak rozmiar, wybierany przez większość użytkowników, to taki o wysokości od 160 do 180 cm i pojemności 70 – 90 litrów. Zwykle taki model posiada oddzieloną zamrażarkę od chłodziarki i używa się je niezależnie. Coraz bardziej popularne stają się obecnie lodówki dwudrzwiowe. Taki sprzęt to pojemność rzędu 350 litrów.

Lodówki takie maja szereg funkcji dodatkowych. Na przykład kostkarkę do lodu, filtr do wody pitnej wraz z dystrybutorem, czy precyzyjne ustawianie temperatury w różnych częściach lodówki.

 

Klasa efektywności energetycznej

Zaraz po dobraniu wielkości lodówki, jest to najważniejszy parametr. Będzie on stanowił o wysokości naszych rachunków za prąd. Klasy energetyczne zaczynają się od oznaczenia „G”, o najsłabszej klasie energetycznej, do oznaczenia „A” o najlepszej klasie. Współczesne lodówki maja nawet różne kategorie w klasie „A”, co jest oznaczane plusem. Klasa energetyczna A+++ jest lepsza od tej z oznaczeniem A++. Badania dowodzą, że pomiędzy klasą „C” i „A++”, dla średniej klasy lodówki o pojemności 190 litrów i zamrażarki 87 litrów, różnica w rachunkach ze energię elektryczną w ciągu roku wynosi ok. 230 zł.

Lodówki mają również oznaczenia klasy klimatycznej. Wiadomo, że inaczej musi pracować taki sprzęt w tropikach, a inaczej w klimacie umiarkowanym. W naszym klimacie odpowiednie będą urządzenia o klasie klimatycznej SN lub N, czyli pracujące w zakresie temperatur od +10 do +32 stopni Celsjusza.

 

Utrzymanie temperatury przy braku zasilania

Na co dzień nie myślimy o tym parametrze. Jednak, gdy zastanawiasz się, jaką lodówkę wybrać, proponujemy przypomnieć sobie, kiedy i na jak długo ostatni raz nie mieliśmy prądu w domu. Gdy zdarzy się dłuższa awaria w dostawie prądu, zaczynamy się zastanawiać, jak przetrwa nasza zamrożona żywność w wypełnionej po brzegi zamrażarce.  Generalnie najkrócej niską temperaturę utrzymują chłodziarki z komorą zamrażania. Dla przykładu, chłodziarki z dolną komorą zamrażania utrzymują temperaturę do 10 godzin.

Chłodziarko – zamrażarki z oddzielnymi komorami dla chłodziarki i zamrażarki utrzymują żywność w niezmienionym stanie do 33 godzin. Najdłużej brak prądu wytrzymują zamrażarki i, w zależności od modelu, może to być od 12 do aż 124 godzin. Zawsze, więc warto sprawdzić ten parametr w sprzęcie, który zamierzamy nabyć, bo różnice są naprawdę spore.

 

Czynnik chłodzący i zdolność zamrażania

Rodzaj czynnika chłodzącego nie wpływa na zdolność zamrażania. Jednak jest znaczący, jeśli chodzi o oddziaływanie na środowisko. Czynnik, który w najmniejszym stopniu wpływa na powstawanie efektu cieplarnianego to R600a. Czynnikiem tym jest nasycony węglowodór organiczny, który według specjalistów jest również najbardziej wydajny energetycznie. Każdy producent ma obowiązek podać, jaki czynnik chłodzący zastosował w swoim produkcie. Znajdziesz to zapewne również w instrukcji obsługi.

Zdolność zamrażania to ilość kilogramów żywności, którą można zamrozić w ciągu doby. Zwykle chłodziarki z komorą zamrażania mogą zamrozić 2 kg żywności, te z oddzielną komorą zamrażania – ok. 3 kg. Zamrażarki, w zależności od modelu mają zdolność od 8 do 25 kg. Taki parametr jest istotny, jeśli robisz zakupy raz na długi okres czasu i jednorazowo po przyjściu ze sklepu wkładasz do lodówki dużą ilość pożywienia. W takim wypadku wybierz urządzenie ze zdolnością zamrażania od 5 kg na dobę.  

 

Poziom hałasu

Lodówka, jak każde urządzenie, emituje hałas. Mierzy się go w dB. Dla przykładu, odkurzacz pracuje emitując hałas od 55 do 65 dB. A szept emituje hałas na poziomie 25 dB. Wśród lodówek, za ciche uznaje się urządzenie, które emituje hałas poniżej 45 dB. Zatem przy zakupie nowego sprzętu zwróć uwagę również na ten parametr.

Dodatkowe funkcje lodówki

Nowe technologie wkraczają również do kuchni. Współczesne lodówki coraz bardziej są nasycone elektroniką, posiadają funkcje, o jakich wcześniej nawet nie wypadało marzyć. Dawno minęły czasy domykania lodówki kolanem. Obecne urządzenia w większości wypadków są zaopatrzone w system delikatnego zamykania drzwi. W zależności od producenta nazwany „Soft System” albo „Soft Close”. Drzwi lodówki, nawet obciążone, puszczone luźno – zamkną się same.

System NoFrost, dzięki wymuszonemu obiegowi powietrza, a także usuwaniu wilgoci z wnętrza lodówki powoduje, że nie osadza się na wewnętrznych ściankach szron i lód. Aby utrzymać czystość w zamrażarce, ścianki wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć suchą ściereczką. System NoFrost powoduje również, ze w komorze chłodzącej panuje stała wilgotność i temperatura.

Standardem już jest, że współczesne lodówki w dobrych cenach posiadają tryb automatycznego odszraniania w komorze chłodzącej. Dzięki niemu urządzenia nie trzeba rozmrażać, a jedynie od czasu do czasu umyć.

Oparty na bazie wymuszonego obiegu powietrza jest również system Multi-Airflow, zwanym również Coolflow, albo Hybrid cooling. System ten wyrównuje temperaturę wewnątrz lodówki. Dzięki niemu zostają zniwelowane różnice temperatury powstałe przy otwieraniu drzwi urządzenia. Także dba o to, aby wszystkie części chłodziarki były owiane zimnym powietrzem w takim samym stopniu. Aby te same warunki przechowywania miały zarówno dolne jak i górne półki, podczas gdy w urządzeniach bez tego systemu na górnych pólkach jest wyższa temperatura niż na dolnych.

W ostatnich latach, gdy pojawiły się lodówki z obudową ze stali szlachetnej, pojawił się też problem nieestetycznych śladów, jakie zostawiają użytkownicy na obudowie. Producenci wychodząc naprzeciw potrzebom zaradzili problemowi tworząc system Antyfinger Print. System ten chroni obudowę przed pozostawieniem śladów przez użytkowników.

Coraz częściej też dostępne są urządzenia z wewnętrzną powłoką antybakteryjną. Powłoka taka ma istotne znaczenie dla osób dbających o zdrowie, a także posiadających małe dzieci, bowiem hamuje ona przenoszenie bakterii z wnętrza urządzenia na żywność.

 

Zarządzanie temperaturą

Do niedawna mieliśmy wyłącznie pokrętło wewnątrz, lub na zewnątrz urządzenia, którym ustawiało się żądaną temperaturę wewnątrz chłodziarki. Obecnie, nowoczesne urządzenia posiadają panel elektroniczny, za pomocą którego nie tylko precyzyjnie ustalimy wewnętrzną temperaturę, ale też wyświetlacz poinformuje nas o wszelkich nieprawidłowościach w pracy urządzenia.

Wyposażenie dodatkowe lodówki

Nowoczesne modele lodówek posiadają specjalistyczne komory przeznaczone do przechowywania określonych produktów żywnościowych. Komory te maja nieco niższą temperaturę niż w pozostałe części chłodziarki – ok. 0 stopni Celsjusza, a także określoną wilgotność, w zależności, do jakiego produktu komora jest przeznaczona. Na przykład warzywa będą miały komorę z wilgotnością 95%, a mięsa, czy ryby – 50%.

W wielu lodówkach możemy też spotkać kostkarkę do lodu. Kostkarka taka może być wewnętrzna, z podłączeniem do bieżącej wody z wodociągu, lub z pojemnikiem na wodę, albo zewnętrzna, którą podłącza się do sieci wodociągowej. Dzięki temu drugiemu rozwiązaniu, bez otwierania lodówki, będziesz mógł korzystać z lodu lub chłodzonej wody do picia. Lodówki chłodzące wodę do picia zawierają również filtry do wody, dzięki czemu masz gwarancję picia czystej wody.

Lodówki z wyższej półki, zaczynają przypominać połączenie sprzętu kuchennego z komputerem. Można kupić lodówkę wyposażoną w specjalna tacę do zamrażania owoców i warzyw, która umożliwia mrożenie owoców luzem. Kolejne modele mają wbudowany dyktafon, za pomocą, którego można zostawiać wiadomości innym domownikom, albo barek zewnętrzy, używany bez otwierania całej lodówki. Możemy też dostać modele z telewizorem, z komputerem, z czytnikiem kodów kreskowych, etc.

Ale, gdy nie mamy tyle fantazji, by używać lodówko – komputera, albo ograniczają nas fundusze, to skupmy się na najważniejszych parametrach. Należą do nich wielkość urządzenia, klasa energetyczna oraz poziom hałasu. A jeśli jeszcze nie przekroczyliśmy budżetu, zastanówmy się, jakie wybrać funkcje dodatkowe lodówki.

 

 

Najlepsze lodówki w 2019 roku

 

Planujesz wymianę w kuchni i zastanawiasz się jaką lodówkę kupić? Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie najlepszych modeli dostępnych na naszym rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Samsung RS7768FHCBC

 

Samsung RS7768FHCBC to lodówka Side by Side z 361 l chłodziarką i 184 l zamrażarką. Urządzenie ma wymiary: szerokość – 91,2 cm, wysokość – 178,9 cm oraz głębokość – 71,2 cm. To sprzęt w klasie energetycznej A++, który wyposażono w oświetlenie LED. Model ma wbudowaną w drzwi kostkarkę do lodu o pojemności 2 kg.

Lodówka wykorzystuje technologię Twin Cooling Plus, która zapewnia niezależne chłodzenie chłodziarki i zamrażarki. Możemy precyzyjnie sterować temperaturą w obu częściach urządzenia. Co ważne, sprzęt nie wymaga ręcznego rozmrażania, ponieważ ma system No Frost. Z uwagi na alarm otwartych drzwi, zawsze możemy mieć pewność, że lodówka jest domknięta.

Jak twierdzą konsumenci, sprzęt świetnie prezentuje się w kuchni, na co wpływa czarna obudowa. Urządzenie jest pojemne i pozwala na odpowiednie posegregowanie żywności (ułatwiają to m.in. duże szuflady Big Box). Lodówka jest chwalona również za to, że przechowywane w niej artykuły spożywcze na długo pozostają świeże. Gwarantuje to technologia Multi Flow.  

Urządzenie Samsung RS7768FHCBC ma pojemność 545 l (chłodziarka – 361 l i zamrażarka – 184 l). Wymiary modelu to: 178,9 cm x 91,2 cm x 71,2 cm. To lodówka Side by Side w klasie energetycznej A++.

 

Zalety

Uchwyt Easy Handle: Sprzęt ma uchwyt Easy Handle pozwalający na szybkie otwarcie drzwiczek, bez konieczności użycia siły.

Oświetlenie LED: Lodówkę wyposażono w energooszczędne oświetlenie LED, które nie emituje ciepła, a więc sprzęt nie zużywa dodatkowej energii, aby utrzymać stałą temperaturę chłodzenia.

Dystrybutor lodu i wody: Na drzwiach urządzenia jest dystrybutor lodu i wody, mamy do niego łatwy dostęp.

System No Frost: Ponieważ to model z systemem chłodzenia No Frost, nie musimy co pewien czas samodzielnie rozmrażać lodówki.

Elegancki design: Sprzęt ma czarną obudowę, dlatego elegancko się prezentuje, zwłaszcza w nowocześnie urządzonej kuchni.

 

Wady

Za duża: Część konsumentów uważa, że lodówka jest za duża i może ograniczać wolną przestrzeń w pomieszczeniu.

 

 

 

 

Bosch KIV34X20

 

4.Bosch KIV34X20 (do zabudowy)Następna propozycja to model niemieckiej firmy Bosch. Lodówka ta jest przeznaczona do zabudowania, dzięki czemu pięknie wkomponuje się w wygląd naszej kuchni.

To idealne rozwiązanie dla estetów, którzy nie lubią standardowego widoku lodówki, która nie komponuje się z pozostałymi meblami w pomieszczeniu. W chłodziarce znalazło zastosowanie kilka ciekawych i funkcjonalnych rozwiązań. Dużym plusem jest umiejscowienie chłodziarki na samym dole. Używamy jej przecież zdecydowanie rzadziej i to chłodziarka powinna znajdować się  na wyciągnięcie ręki. Producent podkreśla, że lodówka jest energooszczędna. Należy do klasy energetycznej A+.  Ogromnym atutem tego urządzenia jest jego cicha praca. Lodówka emituje hałas na poziomie tylko 39 dB.

Funkcjonalny system automatycznego oszraniania powoduje, że lodówka sama pozbywa się lodu, który osadza się na ścianie chłodziarki. Drzwi lodówki mogą otwierać się na dwa sposoby i dzięki temu dostosujemy je do własnych potrzeb. Lodówki Bosch zbierają pozytywne opinie. Model ten cieszy się dużym uznaniem. Jest to lodówka, która świetnie spełnia swoje zadanie. Rozwiązanie dla osób, które nie lubią zbędnych bajerów.

Lodówka do zabudowy Bosch KIV34X20 ma wymiary: 177,5 cm x 54 cm x 55 cm. To urządzenie w klasie energetycznej A+ z 203 l chłodziarką i 71 l zamrażarką.

 

Zalety

Duża liczba półek: W chłodziarce jest dużo półek, a to daje nam możliwość odpowiedniego posegregowania artykułów spożywczych tak, aby móc je później szybko znaleźć.

Cicha praca: Sprzęt nie generuje hałasu podczas pracy, dlatego nie powinien zakłócać naszego spokoju, również w czasie snu.

Obustronny montaż drzwi: Lodówka pozwala nam na zdecydowanie, z której strony będą zamontowane drzwi. To oznacza, że sposób ich otwierania z łatwością dostosujemy do swoich preferencji.

Automatyczne odszranianie: Chłodziarka odszrania się automatycznie co pewien czas. Wilgoć jest odprowadzona na zewnątrz komory, a następnie wyparowuje. Nie ma potrzeby ręcznego rozmrażania lodówki.

 

Wady

Brak regulacji temperatury zamrażarki: Produkt nie daje nam możliwości regulacji temperatury w zamrażarce, co według wielu osób zmniejsza wygodę użytkowania.

 

 

 

 

Beko BU 1011

 

5.Beko BU 1011 Prezentowany model firmy Beko to lodówka podblatowa. Idealne rozwiązanie do  małego mieszkania lub kawiarenki. Lodówka nie ma dużych rozmiarów ale wbrew pozorom jest dość pojemna. Jest to urządzenie przeznaczone do zabudowy.

Opisywany model Beko będzie łaskawy dla naszego portfela, gdyż należy do energetycznej klasy A+. Dzięki temu wysokość rachunków nas nie przerazi. Urządzenie zostało wyposażone w antybakteryjne uszczelki, które stanowią blokadę dla wszystkich bakterii pragnących dostać się do środka. Producent podkreśla, że zawiasy lodówki są niezwykle wytrzymałe na duże obciążenia. Istnieje również możliwość przełożenia drzwi oraz zdjęcia wierzchniego blatu, dzięki czemu bardzo łatwo dopasować ją do warunków panujących w kuchni. Lodówka może pochwalić się dość długim czasem przechowywania bez zasilania.

Jest to ok. 20 h. Urządzenie Beko ma dobre recenzje. Chwalona jest za swoją cichą pracę. Podkreśla się, że lodówka jest bardzo łatwa w montażu. Idealnie spełnia się w rodzinie dwuosobowej. Często podkreślany jest fakt, że mimo małych gabarytów urządzenie jest bardzo pojemne.

Urządzenie Beko BU 1011 jest w klasie energetycznej A+. To dobra lodówka do 1000 zł do zabudowy o wymiarach: 82 cm x 60 cm x 54 cm. Pojemność chłodziarki wynosi 128 l.

 

Zalety

Antybakteryjne uszczelki: Zamontowane w lodówce uszczelki mają dodatek grzybobójczych i antypleśniowych środków. Nie trzeba się obawiać, że wewnątrz komory chłodzącej zaczną rozwijać się drobnoustroje (mogłoby to przyczynić się do szybszego psucia się żywności).

Zawiasy nożycowe: Urządzenie jest wyposażone w zawiasy nożycowe. Są one odporne na duże obciążenia, nagłe zmiany temperatury, a także na działanie wilgoci. Drzwi lodówki lekko się otwierają i nie musimy za nie mocno szarpać.

Nie pracuje zbyt głośno: Lodówka nie jest zbyt hałaśliwa, poziom generowanego przez nią hałasu nie przekracza 39 dB. To daje nam pewność, że sprzęt nie będzie zakłócać spokoju domowników.

 

Wady

Brak zamrażarki: To model bez zamrażarki, a więc nie możemy w nim przechowywać zamrożonej żywności. To powoduje, że urządzenie nie jest tak praktyczne, jak oczekiwaliśmy.

 

 

 

 

Liebherr SBSesf 7212 Comfort

 

6.Liebherr SBSesf 7212 Comfort (dwudrzwiowe)Lodówka wyprodukowana przez szwajcarską firmę Liebherr. Jest to sprzęt z wyższej półki. Urządzenie jest niezwykle pojemne.

Jest to typ side by side. Lodówka dysponuje systemem No Frost, który zapobiega osadzaniu się szronu i powstawaniu lodu w zamrażalce. Podobnie jak wyżej opisywane urządzenia, także i ten model przynależy do klasy energetycznej A+. Oznacza to dużą oszczędność energii. Dodatkowo lodówka posiada 2 niezależne agregaty, które pozwalają na przykład na wyłączenie pracy zamrażarki, jeśli w danym momencie jej nie potrzebujemy. Co więcej możliwie jest także zrezygnowanie z pracy jednej części lodówki.

To świetne rozwiązanie pozwala na dużą oszczędność rachunków i niegenerowanie zbędnego użycia energii. Lodówka posiada alarm niedomkniętych drzwi. Jedną dużą wadą lodówki jest jej wysoka cena. Mimo to opinie potwierdzają, że produkt wart jest tych pieniędzy. Podkreśla się że sprzęt jest energooszczędny. Działa bardzo cicho. Wysoko oceniany jest jej bardzo atrakcyjny i elegancki wygląd.

Liebherr SBSesf 7212 Comfort to sprzęt Side by Side w klasie energetycznej A+, który ma 390 l chłodziarkę oraz 261 l zamrażarkę. Wymiary urządzenia to: 185,2 cm x 121 cm x 63 cm.

 

Zalety

Powłoka Smart Steel: Lodówka została wykonana ze stali szlachetnej, pokryto ją dodatkowo powłoką Smart Steel. Tego typu rozwiązanie sprawia, że na obudowie sprzętu nie zostają ślady palców, w efekcie czego nie trzeba jej zbyt często czyścić.

Funkcja SuperFrost: To model z funkcją SuperFrost pozwalającą na szybkie zamrożenie żywności (bez zbyt dużego poboru prądu). Po jej włączeniu temperatura w zamrażarce obniża się do -33 st. C.

Pojemniki na warzywa: W dolnej części chłodziarki znajdują się duże, przezroczyste pojemniki na warzywa. Możemy w nich umieścić sałatę, marchew, pomidory i inne składniki spożywcze, w tym także owoce.

 

Wady

Brak kostkarki: Konsumenci uważają, że sprzęt jest na tyle innowacyjny, że powinien być wyposażony w kostkarkę pozwalającą na szybkie przygotowanie lodu do drinków.

Cichy alarm niedomkniętych drzwi: Lodówka ma alarm niedomkniętych drzwi, ale jest zbyt cichy i możemy go nie usłyszeć.

 

       

 

 

Smeg Retro 50’s FAB10LP

 

7.Smeg Retro 50’s FAB10LPOstatni polecany przez nas model to lodówka włoskiej firmy Smeg, która może pochwalić produktami o oryginalnym designie i wzornictwie.

Opisywane model to gratka dla fanów lat pięćdziesiątych i stylu retro. Lodówka ma jednak do zaoferowania dużo więcej niż piękny wygląd. Jest to model energooszczędny (klasa energetyczna  A+). Wyposażona została w funkcję automatycznego odszraniania, dzięki czemu nie musimy samemu co jakiś czas odmrażać lodówki. Komora zamrażalnika została estetycznie wbudowana w lodówkę. Jego pojemność to 13 litrów. Przy zamawianiu sprzętu należy zwrócić uwagę, po której stronie znajdują się drzwi. Istnieje możliwość wyboru, jednakże tylko przed zakupem, wybierając odpowiedni prawostronny lub lewosronny model.

Drzwi nie mogą bowiem być dowolnie przekładane. Półki zamontowane w lodówce są wykonane z bezpiecznego szkła, które zostało poddane hartowaniu. Dzięki temu są odporne na pęknięcia i duży ciężar. Lodówka jest dobrze oceniana. W szczególności zachwyca swoim oryginalnym i niepowtarzalnym wyglądem stanowiąc ozdobę każdej kuchni. Działa bezproblemowo.

Smeg Retro 50’s FAB10LP to lodówka jednodrzwiowa o wymiarach: 96 cm x 54,3 cm x 68 cm. To model w klasie energetycznej A+. Urządzenie ma pojemność 114 l (chłodziarka – 101 l i zamrażarka – 13 l).

 

Zalety

Ciekawy wygląd: Lodówka z pewnością będzie świetną dekoracją kuchni. Wszystko ze względu na oryginalny design nawiązujący do stylu retro. Obudowa urządzenia ma kremowy kolor, zamontowano na niej podłużny, połyskujący uchwyt.

Umożliwia posegregowanie żywności: W chłodziarce są 2 szklane półki, pojemnik na warzywa i owoce, a także balkoniki na drzwiach do przechowywania butelek i kartonów. To pozwala nam na odpowiednie posegregowanie żywności.

 

Wady

Za mała zamrażarka: Zamrażarka jest mała, z pewnością nie pomieścimy w niej zbyt dużo żywności. Nie jest to dobry wybór dla osób, które często kupują mrożonki.

Jeden kierunek otwierania drzwi: Produkt nie daje nam możliwości zmiany kierunku otwierania drzwi, co może negatywnie wpłynąć na komfort użytkowania.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Samsung RS7778FHCWWW

 

3.Samsung RS7778FHCWWW (side by side)Kolejne urządzenie to wysokiej klasy lodówka firmy Samsung. Jest to lodówka typu amerykańskiego, nazywana także „side by side”.

Urządzenie jest wyposażone we wszystkie nowoczesne technologie. Jest to produkt energooszczędny. A to za sprawą inteligentnego kompresora, który dzięki specjalnym czujnikom automatycznie dostosowuje swoją pracę do panujących warunków. W konsekwencji gdy w pomieszczeniu jest gorąco a lodówka otwierana jest często, wówczas zwiększa pobór energii. Gdy w pomieszczeniu jest zimno, wtedy pobiera dużo mniej energii.  Dużym plusem jest fakt, że lodówka daje możliwość rozłącznego chłodzenia komór chłodziarki i zamrażalki. Lodówka posiada także zainstalowaną w drzwiach zamrażalki kostkarkę, która mieści aż 2 kg lodu.

Oprócz  lodu możemy cieszyć się także chłodną filtrowaną wodą. Drzwi urządzenia otwierają się niezwykle łatwo i nie wymagają użycia siły. Według wielu opinii jest to najlepsza lodówka side by side. Chwalona jest jej pojemność i funkcjonalność. Wysokie noty zbiera także dozownik wody oraz kostkarka. Za duży atut uważa się jej piękny, elegancki wygląd.

 

 

Hotpoint-Ariston E4DY AA X C

 

1.Hotpoint-Ariston E4DY AA X CLodówka włoskiej marki Hotpoint-Ariston. Lodówka jest bardzo wygodna i funkcjonalna w użyciu, a to za sprawą czterech niezależnych drzwi.

Jest to niezwykle duży i pojemny sprzęt, który zaspokoi potrzeby każdej dużej rodziny. Lodówka mimo swoich pokaźnych rozmiarów nie pobiera zbyt dużej ilości prądu. Posiada wysoką klasę energetyczną A+. Nie dość, że zaoszczędzimy na rachunkach, to  zadbamy także o otaczające nas środowisko. Materiały użyte do wnętrza lodówki zostały pokryte powłoką antybakteryjną. W konsekwencji ryzyko powstawania bakterii zostało w dużym stopniu ograniczone. Żywność, którą będziemy przechowywać w lodówce pozostanie na dłużej świeża. Chłodziarka została wyposażona w użyteczną funkcję No Frost.

Specjalny mechanizm sprawia, że na ścianach lodówki i w zamrażarce nie osadza się lód. Dlatego też nie jest konieczne rutynowe rozmrażanie urządzenia. Eksploatacja lodówki ogranicza się do jej okazjonalnego mycia. Urządzenie oceniane jest bardzo pozytywnie. Wysoko punktowany jest jej nowoczesny wygląd. Użytkownicy podkreślają, ze lodówka na długo zachowuje świeżość produktów.

 

 

Sharp SJ-SC700VSL

 

2.Sharp SJ-SC700VSL (no frost, z kostkarką)Drugi proponowany model to SJ-SC700VSL japońskiej firmy Sharp. Podobnie jak model powyżej, chłodziarko-zamrażarka Sharp została wyposażona w system No Frost.

Dzięki temu gromadzenie się lodu w zamrażarce i na ścianach lodówki zostało wyeliminowane. Ponadto lodówka została wyposażona w system Hybrid Cooling, który obniża tendencję pokarmów do wysuszania się. Co więcej we wnętrzu lodówki znajduje się pojemnik z generatorem jonów Plasmascluster, który sprawia że jedzenie na dłużej pozostaje świeże zachowując swoje wartości odżywcze. Urządzenie to  dysponuje także pochłaniaczem zapachów Nano, który sprawia że otwierając lodówkę nie czujemy mieszaniny zapachów. To razem sprawia, że pożywienie które przechowujemy w lodówce na długo zachowuje świeżość i  walory smakowe. Wnętrze lodówki zostało oświetlone energooszczędnymi lampami LED.

Urządzenie zostało także wyposażone w kostkarkę lodu. Recenzje tego modelu są bardzo pochlebne. Firma Sharp produkuje dobre lodówki  z kostkarką. Lodówka jest bardzo pojemna i spokojnie pomieści  jedzenie dla pięcioosobowej rodziny. Dzięki temu można rzadziej robić zakupy. Półki lodówki oceniane są jako bardzo funkcjonalne.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...