Lodówki ranking

Ostatnio aktualizowane: 12.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jeśli planujesz zakup nowej lodówki, powinieneś zapoznać się z umieszczonym poniżej rankingiem. Przedstawiamy w nim energooszczędne urządzenia, które mają wiele przydatnych funkcji, takich jak automatyczne odszranianie czy alarm niedomkniętych drzwi. Na pierwszym miejscu plasuje się sprzęt Samsung RS7768FHCBC. To lodówka Side by Side z pojemną chłodziarką i zamrażarką. Urządzenie zostało wyposażone w technologię Twin Cooling gwarantującą niezależne chłodzenie w obu komorach. Poza tym model ma energooszczędne oświetlenie LED, dystrybutor lodu i wody na drzwiach oraz system No Frost. Nie musisz zatem pamiętać o regularnym rozmrażaniu lodówki, co jest wygodnym rozwiązaniem. Nie można nie wspomnieć o tym, że produkt elegancko wygląda i pasuje do każdej kuchni, niezależnie od wystroju. Drugie miejsce należy do modelu Bosch KIV34X20, który jest przeznaczony do zabudowy. Urządzenie pozwala na samodzielne zdecydowanie o kierunku otwierania drzwi, a poza tym bardzo cicho pracuje. Sprzęt ma pojemną chłodziarkę z dużą liczbą półek oraz zamrażarkę z kilkoma szufladami. Sprawdź koniecznie również nasze pozostałe propozycje.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką lodówkę kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Lodówka to sprzęt obecny w każdym domu i każdy jej użytkownik prędzej czy później staje przed dylematem, którą lodówkę wybrać. Jeśli właśnie zadaje sobie pytanie, jaka jest najlepsza lodówka, to nasz poradnik jest właśnie dla Ciebie. Postaramy się w nim przedstawić ich cechy i powody, dla których jeden sprzęt będzie dla Ciebie lepszy od drugiego. A także, na co należy zwracać uwagę przy zakupie nowej lodówki.

Wielkość i typ lodówki

O tym jak dużą lodówkę potrzebujesz musisz zdecydować sam, biorąc pod uwagę liczbę domowników, ilość miejsca w kuchni, a także rodzaj umeblowania. Może to być sprzęt wolnostojący lub do zabudowy. Dla małego jednoosobowego gospodarstwa domowego może być wystarczająca chłodziarka o pojemności 42 litry. Taki sprzęt ustawia się na blacie kuchennym. Standardowy jednak rozmiar, wybierany przez większość użytkowników, to taki o wysokości od 160 do 180 cm i pojemności 70 – 90 litrów. Zwykle taki model posiada oddzieloną zamrażarkę od chłodziarki i używa się je niezależnie. Coraz bardziej popularne stają się obecnie lodówki dwudrzwiowe. Taki sprzęt to pojemność rzędu 350 litrów.

Lodówki takie maja szereg funkcji dodatkowych. Na przykład kostkarkę do lodu, filtr do wody pitnej wraz z dystrybutorem, czy precyzyjne ustawianie temperatury w różnych częściach lodówki.

 

Klasa efektywności energetycznej

Zaraz po dobraniu wielkości lodówki, jest to najważniejszy parametr. Będzie on stanowił o wysokości naszych rachunków za prąd. Klasy energetyczne zaczynają się od oznaczenia „G”, o najsłabszej klasie energetycznej, do oznaczenia „A” o najlepszej klasie. Współczesne lodówki maja nawet różne kategorie w klasie „A”, co jest oznaczane plusem. Klasa energetyczna A+++ jest lepsza od tej z oznaczeniem A++. Badania dowodzą, że pomiędzy klasą „C” i „A++”, dla średniej klasy lodówki o pojemności 190 litrów i zamrażarki 87 litrów, różnica w rachunkach ze energię elektryczną w ciągu roku wynosi ok. 230 zł.

Lodówki mają również oznaczenia klasy klimatycznej. Wiadomo, że inaczej musi pracować taki sprzęt w tropikach, a inaczej w klimacie umiarkowanym. W naszym klimacie odpowiednie będą urządzenia o klasie klimatycznej SN lub N, czyli pracujące w zakresie temperatur od +10 do +32 stopni Celsjusza.

 

Utrzymanie temperatury przy braku zasilania

Na co dzień nie myślimy o tym parametrze. Jednak, gdy zastanawiasz się, jaką lodówkę wybrać, proponujemy przypomnieć sobie, kiedy i na jak długo ostatni raz nie mieliśmy prądu w domu. Gdy zdarzy się dłuższa awaria w dostawie prądu, zaczynamy się zastanawiać, jak przetrwa nasza zamrożona żywność w wypełnionej po brzegi zamrażarce.  Generalnie najkrócej niską temperaturę utrzymują chłodziarki z komorą zamrażania. Dla przykładu, chłodziarki z dolną komorą zamrażania utrzymują temperaturę do 10 godzin.

Chłodziarko – zamrażarki z oddzielnymi komorami dla chłodziarki i zamrażarki utrzymują żywność w niezmienionym stanie do 33 godzin. Najdłużej brak prądu wytrzymują zamrażarki i, w zależności od modelu, może to być od 12 do aż 124 godzin. Zawsze, więc warto sprawdzić ten parametr w sprzęcie, który zamierzamy nabyć, bo różnice są naprawdę spore.

 

Czynnik chłodzący i zdolność zamrażania

Rodzaj czynnika chłodzącego nie wpływa na zdolność zamrażania. Jednak jest znaczący, jeśli chodzi o oddziaływanie na środowisko. Czynnik, który w najmniejszym stopniu wpływa na powstawanie efektu cieplarnianego to R600a. Czynnikiem tym jest nasycony węglowodór organiczny, który według specjalistów jest również najbardziej wydajny energetycznie. Każdy producent ma obowiązek podać, jaki czynnik chłodzący zastosował w swoim produkcie. Znajdziesz to zapewne również w instrukcji obsługi.

Zdolność zamrażania to ilość kilogramów żywności, którą można zamrozić w ciągu doby. Zwykle chłodziarki z komorą zamrażania mogą zamrozić 2 kg żywności, te z oddzielną komorą zamrażania – ok. 3 kg. Zamrażarki, w zależności od modelu mają zdolność od 8 do 25 kg. Taki parametr jest istotny, jeśli robisz zakupy raz na długi okres czasu i jednorazowo po przyjściu ze sklepu wkładasz do lodówki dużą ilość pożywienia. W takim wypadku wybierz urządzenie ze zdolnością zamrażania od 5 kg na dobę.  

 

Poziom hałasu

Lodówka, jak każde urządzenie, emituje hałas. Mierzy się go w dB. Dla przykładu, odkurzacz pracuje emitując hałas od 55 do 65 dB. A szept emituje hałas na poziomie 25 dB. Wśród lodówek, za ciche uznaje się urządzenie, które emituje hałas poniżej 45 dB. Zatem przy zakupie nowego sprzętu zwróć uwagę również na ten parametr.

Dodatkowe funkcje lodówki

Nowe technologie wkraczają również do kuchni. Współczesne lodówki coraz bardziej są nasycone elektroniką, posiadają funkcje, o jakich wcześniej nawet nie wypadało marzyć. Dawno minęły czasy domykania lodówki kolanem. Obecne urządzenia w większości wypadków są zaopatrzone w system delikatnego zamykania drzwi. W zależności od producenta nazwany „Soft System” albo „Soft Close”. Drzwi lodówki, nawet obciążone, puszczone luźno – zamkną się same.

System NoFrost, dzięki wymuszonemu obiegowi powietrza, a także usuwaniu wilgoci z wnętrza lodówki powoduje, że nie osadza się na wewnętrznych ściankach szron i lód. Aby utrzymać czystość w zamrażarce, ścianki wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć suchą ściereczką. System NoFrost powoduje również, ze w komorze chłodzącej panuje stała wilgotność i temperatura.

Standardem już jest, że współczesne lodówki w dobrych cenach posiadają tryb automatycznego odszraniania w komorze chłodzącej. Dzięki niemu urządzenia nie trzeba rozmrażać, a jedynie od czasu do czasu umyć.

Oparty na bazie wymuszonego obiegu powietrza jest również system Multi-Airflow, zwanym również Coolflow, albo Hybrid cooling. System ten wyrównuje temperaturę wewnątrz lodówki. Dzięki niemu zostają zniwelowane różnice temperatury powstałe przy otwieraniu drzwi urządzenia. Także dba o to, aby wszystkie części chłodziarki były owiane zimnym powietrzem w takim samym stopniu. Aby te same warunki przechowywania miały zarówno dolne jak i górne półki, podczas gdy w urządzeniach bez tego systemu na górnych pólkach jest wyższa temperatura niż na dolnych.

W ostatnich latach, gdy pojawiły się lodówki z obudową ze stali szlachetnej, pojawił się też problem nieestetycznych śladów, jakie zostawiają użytkownicy na obudowie. Producenci wychodząc naprzeciw potrzebom zaradzili problemowi tworząc system Antyfinger Print. System ten chroni obudowę przed pozostawieniem śladów przez użytkowników.

Coraz częściej też dostępne są urządzenia z wewnętrzną powłoką antybakteryjną. Powłoka taka ma istotne znaczenie dla osób dbających o zdrowie, a także posiadających małe dzieci, bowiem hamuje ona przenoszenie bakterii z wnętrza urządzenia na żywność.

 

Zarządzanie temperaturą

Do niedawna mieliśmy wyłącznie pokrętło wewnątrz, lub na zewnątrz urządzenia, którym ustawiało się żądaną temperaturę wewnątrz chłodziarki. Obecnie, nowoczesne urządzenia posiadają panel elektroniczny, za pomocą którego nie tylko precyzyjnie ustalimy wewnętrzną temperaturę, ale też wyświetlacz poinformuje nas o wszelkich nieprawidłowościach w pracy urządzenia.

Wyposażenie dodatkowe lodówki

Nowoczesne modele lodówek posiadają specjalistyczne komory przeznaczone do przechowywania określonych produktów żywnościowych. Komory te maja nieco niższą temperaturę niż w pozostałe części chłodziarki – ok. 0 stopni Celsjusza, a także określoną wilgotność, w zależności, do jakiego produktu komora jest przeznaczona. Na przykład warzywa będą miały komorę z wilgotnością 95%, a mięsa, czy ryby – 50%.

W wielu lodówkach możemy też spotkać kostkarkę do lodu. Kostkarka taka może być wewnętrzna, z podłączeniem do bieżącej wody z wodociągu, lub z pojemnikiem na wodę, albo zewnętrzna, którą podłącza się do sieci wodociągowej. Dzięki temu drugiemu rozwiązaniu, bez otwierania lodówki, będziesz mógł korzystać z lodu lub chłodzonej wody do picia. Lodówki chłodzące wodę do picia zawierają również filtry do wody, dzięki czemu masz gwarancję picia czystej wody.

Lodówki z wyższej półki, zaczynają przypominać połączenie sprzętu kuchennego z komputerem. Można kupić lodówkę wyposażoną w specjalna tacę do zamrażania owoców i warzyw, która umożliwia mrożenie owoców luzem. Kolejne modele mają wbudowany dyktafon, za pomocą, którego można zostawiać wiadomości innym domownikom, albo barek zewnętrzy, używany bez otwierania całej lodówki. Możemy też dostać modele z telewizorem, z komputerem, z czytnikiem kodów kreskowych, etc.

Ale, gdy nie mamy tyle fantazji, by używać lodówko – komputera, albo ograniczają nas fundusze, to skupmy się na najważniejszych parametrach. Należą do nich wielkość urządzenia, klasa energetyczna oraz poziom hałasu. A jeśli jeszcze nie przekroczyliśmy budżetu, zastanówmy się, jakie wybrać funkcje dodatkowe lodówki.

 

 

Najlepsze lodówki w 2021 roku

 

Planujesz wymianę w kuchni i zastanawiasz się jaką lodówkę kupić? Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie najlepszych modeli dostępnych na naszym rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Samsung RS7768FHCBC

 

Samsung RS7768FHCBC to lodówka Side by Side z 361 l chłodziarką i 184 l zamrażarką. Urządzenie ma wymiary: szerokość – 91,2 cm, wysokość – 178,9 cm oraz głębokość – 71,2 cm. To sprzęt w klasie energetycznej A++, który wyposażono w oświetlenie LED. Model ma wbudowaną w drzwi kostkarkę do lodu o pojemności 2 kg.

Lodówka wykorzystuje technologię Twin Cooling Plus, która zapewnia niezależne chłodzenie chłodziarki i zamrażarki. Możemy precyzyjnie sterować temperaturą w obu częściach urządzenia. Co ważne, sprzęt nie wymaga ręcznego rozmrażania, ponieważ ma system No Frost. Z uwagi na alarm otwartych drzwi, zawsze możemy mieć pewność, że lodówka jest domknięta.

Jak twierdzą konsumenci, sprzęt świetnie prezentuje się w kuchni, na co wpływa czarna obudowa. Urządzenie jest pojemne i pozwala na odpowiednie posegregowanie żywności (ułatwiają to m.in. duże szuflady Big Box). Lodówka jest chwalona również za to, że przechowywane w niej artykuły spożywcze na długo pozostają świeże. Gwarantuje to technologia Multi Flow.  

Urządzenie Samsung RS7768FHCBC ma pojemność 545 l (chłodziarka – 361 l i zamrażarka – 184 l). Wymiary modelu to: 178,9 cm x 91,2 cm x 71,2 cm. To lodówka Side by Side w klasie energetycznej A++.

Zalety
Uchwyt Easy Handle:

Sprzęt ma uchwyt Easy Handle pozwalający na szybkie otwarcie drzwiczek, bez konieczności użycia siły.

Oświetlenie LED:

Lodówkę wyposażono w energooszczędne oświetlenie LED, które nie emituje ciepła, a więc sprzęt nie zużywa dodatkowej energii, aby utrzymać stałą temperaturę chłodzenia.

Dystrybutor lodu i wody:

Na drzwiach urządzenia jest dystrybutor lodu i wody, mamy do niego łatwy dostęp.

System No Frost:

Ponieważ to model z systemem chłodzenia No Frost, nie musimy co pewien czas samodzielnie rozmrażać lodówki.

Elegancki design:

Sprzęt ma czarną obudowę, dlatego elegancko się prezentuje, zwłaszcza w nowocześnie urządzonej kuchni.

Wady
Za duża:

Część konsumentów uważa, że lodówka jest za duża i może ograniczać wolną przestrzeń w pomieszczeniu.

 

 

 

 

Bosch KIV34X20

 

4.Bosch KIV34X20 (do zabudowy)Następna propozycja to model niemieckiej firmy Bosch. Lodówka ta jest przeznaczona do zabudowania, dzięki czemu pięknie wkomponuje się w wygląd naszej kuchni.

To idealne rozwiązanie dla estetów, którzy nie lubią standardowego widoku lodówki, która nie komponuje się z pozostałymi meblami w pomieszczeniu. W chłodziarce znalazło zastosowanie kilka ciekawych i funkcjonalnych rozwiązań. Dużym plusem jest umiejscowienie chłodziarki na samym dole. Używamy jej przecież zdecydowanie rzadziej i to chłodziarka powinna znajdować się  na wyciągnięcie ręki. Producent podkreśla, że lodówka jest energooszczędna. Należy do klasy energetycznej A+.  Ogromnym atutem tego urządzenia jest jego cicha praca. Lodówka emituje hałas na poziomie tylko 39 dB.

Funkcjonalny system automatycznego oszraniania powoduje, że lodówka sama pozbywa się lodu, który osadza się na ścianie chłodziarki. Drzwi lodówki mogą otwierać się na dwa sposoby i dzięki temu dostosujemy je do własnych potrzeb. Lodówki Bosch zbierają pozytywne opinie. Model ten cieszy się dużym uznaniem. Jest to lodówka, która świetnie spełnia swoje zadanie. Rozwiązanie dla osób, które nie lubią zbędnych bajerów.

Lodówka do zabudowy Bosch KIV34X20 ma wymiary: 177,5 cm x 54 cm x 55 cm. To urządzenie w klasie energetycznej A+ z 203 l chłodziarką i 71 l zamrażarką.

Zalety
Duża liczba półek:

W chłodziarce jest dużo półek, a to daje nam możliwość odpowiedniego posegregowania artykułów spożywczych tak, aby móc je później szybko znaleźć.

Cicha praca:

Sprzęt nie generuje hałasu podczas pracy, dlatego nie powinien zakłócać naszego spokoju, również w czasie snu.

Obustronny montaż drzwi:

Lodówka pozwala nam na zdecydowanie, z której strony będą zamontowane drzwi. To oznacza, że sposób ich otwierania z łatwością dostosujemy do swoich preferencji.

Automatyczne odszranianie:

Chłodziarka odszrania się automatycznie co pewien czas. Wilgoć jest odprowadzona na zewnątrz komory, a następnie wyparowuje. Nie ma potrzeby ręcznego rozmrażania lodówki.

Wady
Brak regulacji temperatury zamrażarki:

Produkt nie daje nam możliwości regulacji temperatury w zamrażarce, co według wielu osób zmniejsza wygodę użytkowania.

 

 

 

 

Beko BU 1011

 

5.Beko BU 1011 Prezentowany model firmy Beko to lodówka podblatowa. Idealne rozwiązanie do  małego mieszkania lub kawiarenki. Lodówka nie ma dużych rozmiarów ale wbrew pozorom jest dość pojemna. Jest to urządzenie przeznaczone do zabudowy.

Opisywany model Beko będzie łaskawy dla naszego portfela, gdyż należy do energetycznej klasy A+. Dzięki temu wysokość rachunków nas nie przerazi. Urządzenie zostało wyposażone w antybakteryjne uszczelki, które stanowią blokadę dla wszystkich bakterii pragnących dostać się do środka. Producent podkreśla, że zawiasy lodówki są niezwykle wytrzymałe na duże obciążenia. Istnieje również możliwość przełożenia drzwi oraz zdjęcia wierzchniego blatu, dzięki czemu bardzo łatwo dopasować ją do warunków panujących w kuchni. Lodówka może pochwalić się dość długim czasem przechowywania bez zasilania.

Jest to ok. 20 h. Urządzenie Beko ma dobre recenzje. Chwalona jest za swoją cichą pracę. Podkreśla się, że lodówka jest bardzo łatwa w montażu. Idealnie spełnia się w rodzinie dwuosobowej. Często podkreślany jest fakt, że mimo małych gabarytów urządzenie jest bardzo pojemne.

Urządzenie Beko BU 1011 jest w klasie energetycznej A+. To dobra lodówka do 1000 zł do zabudowy o wymiarach: 82 cm x 60 cm x 54 cm. Pojemność chłodziarki wynosi 128 l.

Zalety
Antybakteryjne uszczelki:

Zamontowane w lodówce uszczelki mają dodatek grzybobójczych i antypleśniowych środków. Nie trzeba się obawiać, że wewnątrz komory chłodzącej zaczną rozwijać się drobnoustroje (mogłoby to przyczynić się do szybszego psucia się żywności).

Zawiasy nożycowe:

Urządzenie jest wyposażone w zawiasy nożycowe. Są one odporne na duże obciążenia, nagłe zmiany temperatury, a także na działanie wilgoci. Drzwi lodówki lekko się otwierają i nie musimy za nie mocno szarpać.

Nie pracuje zbyt głośno:

Lodówka nie jest zbyt hałaśliwa, poziom generowanego przez nią hałasu nie przekracza 39 dB. To daje nam pewność, że sprzęt nie będzie zakłócać spokoju domowników.

Wady
Brak zamrażarki:

To model bez zamrażarki, a więc nie możemy w nim przechowywać zamrożonej żywności. To powoduje, że urządzenie nie jest tak praktyczne, jak oczekiwaliśmy.

 

 

 

 

Liebherr SBSesf 7212 Comfort

 

6.Liebherr SBSesf 7212 Comfort (dwudrzwiowe)Lodówka wyprodukowana przez szwajcarską firmę Liebherr. Jest to sprzęt z wyższej półki. Urządzenie jest niezwykle pojemne.

Jest to typ side by side. Lodówka dysponuje systemem No Frost, który zapobiega osadzaniu się szronu i powstawaniu lodu w zamrażalce. Podobnie jak wyżej opisywane urządzenia, także i ten model przynależy do klasy energetycznej A+. Oznacza to dużą oszczędność energii. Dodatkowo lodówka posiada 2 niezależne agregaty, które pozwalają na przykład na wyłączenie pracy zamrażarki, jeśli w danym momencie jej nie potrzebujemy. Co więcej możliwie jest także zrezygnowanie z pracy jednej części lodówki.

To świetne rozwiązanie pozwala na dużą oszczędność rachunków i niegenerowanie zbędnego użycia energii. Lodówka posiada alarm niedomkniętych drzwi. Jedną dużą wadą lodówki jest jej wysoka cena. Mimo to opinie potwierdzają, że produkt wart jest tych pieniędzy. Podkreśla się że sprzęt jest energooszczędny. Działa bardzo cicho. Wysoko oceniany jest jej bardzo atrakcyjny i elegancki wygląd.

Liebherr SBSesf 7212 Comfort to sprzęt Side by Side w klasie energetycznej A+, który ma 390 l chłodziarkę oraz 261 l zamrażarkę. Wymiary urządzenia to: 185,2 cm x 121 cm x 63 cm.

Zalety
Powłoka Smart Steel:

Lodówka została wykonana ze stali szlachetnej, pokryto ją dodatkowo powłoką Smart Steel. Tego typu rozwiązanie sprawia, że na obudowie sprzętu nie zostają ślady palców, w efekcie czego nie trzeba jej zbyt często czyścić.

Funkcja SuperFrost:

To model z funkcją SuperFrost pozwalającą na szybkie zamrożenie żywności (bez zbyt dużego poboru prądu). Po jej włączeniu temperatura w zamrażarce obniża się do -33 st. C.

Pojemniki na warzywa:

W dolnej części chłodziarki znajdują się duże, przezroczyste pojemniki na warzywa. Możemy w nich umieścić sałatę, marchew, pomidory i inne składniki spożywcze, w tym także owoce.

Wady
Brak kostkarki:

Konsumenci uważają, że sprzęt jest na tyle innowacyjny, że powinien być wyposażony w kostkarkę pozwalającą na szybkie przygotowanie lodu do drinków.

Cichy alarm niedomkniętych drzwi:

Lodówka ma alarm niedomkniętych drzwi, ale jest zbyt cichy i możemy go nie usłyszeć.

 

       

 

 

Smeg Retro 50’s FAB10LP

 

7.Smeg Retro 50’s FAB10LPOstatni polecany przez nas model to lodówka włoskiej firmy Smeg, która może pochwalić produktami o oryginalnym designie i wzornictwie.

Opisywane model to gratka dla fanów lat pięćdziesiątych i stylu retro. Lodówka ma jednak do zaoferowania dużo więcej niż piękny wygląd. Jest to model energooszczędny (klasa energetyczna  A+). Wyposażona została w funkcję automatycznego odszraniania, dzięki czemu nie musimy samemu co jakiś czas odmrażać lodówki. Komora zamrażalnika została estetycznie wbudowana w lodówkę. Jego pojemność to 13 litrów. Przy zamawianiu sprzętu należy zwrócić uwagę, po której stronie znajdują się drzwi. Istnieje możliwość wyboru, jednakże tylko przed zakupem, wybierając odpowiedni prawostronny lub lewosronny model.

Drzwi nie mogą bowiem być dowolnie przekładane. Półki zamontowane w lodówce są wykonane z bezpiecznego szkła, które zostało poddane hartowaniu. Dzięki temu są odporne na pęknięcia i duży ciężar. Lodówka jest dobrze oceniana. W szczególności zachwyca swoim oryginalnym i niepowtarzalnym wyglądem stanowiąc ozdobę każdej kuchni. Działa bezproblemowo.

Smeg Retro 50’s FAB10LP to lodówka jednodrzwiowa o wymiarach: 96 cm x 54,3 cm x 68 cm. To model w klasie energetycznej A+. Urządzenie ma pojemność 114 l (chłodziarka – 101 l i zamrażarka – 13 l).

Zalety
Ciekawy wygląd:

Lodówka z pewnością będzie świetną dekoracją kuchni. Wszystko ze względu na oryginalny design nawiązujący do stylu retro. Obudowa urządzenia ma kremowy kolor, zamontowano na niej podłużny, połyskujący uchwyt.

Umożliwia posegregowanie żywności:

W chłodziarce są 2 szklane półki, pojemnik na warzywa i owoce, a także balkoniki na drzwiach do przechowywania butelek i kartonów. To pozwala nam na odpowiednie posegregowanie żywności.

Wady
Za mała zamrażarka:

Zamrażarka jest mała, z pewnością nie pomieścimy w niej zbyt dużo żywności. Nie jest to dobry wybór dla osób, które często kupują mrożonki.

Jeden kierunek otwierania drzwi:

Produkt nie daje nam możliwości zmiany kierunku otwierania drzwi, co może negatywnie wpłynąć na komfort użytkowania.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Samsung RS7778FHCWWW

 

3.Samsung RS7778FHCWWW (side by side)Kolejne urządzenie to wysokiej klasy lodówka firmy Samsung. Jest to lodówka typu amerykańskiego, nazywana także „side by side”.

Urządzenie jest wyposażone we wszystkie nowoczesne technologie. Jest to produkt energooszczędny. A to za sprawą inteligentnego kompresora, który dzięki specjalnym czujnikom automatycznie dostosowuje swoją pracę do panujących warunków. W konsekwencji gdy w pomieszczeniu jest gorąco a lodówka otwierana jest często, wówczas zwiększa pobór energii. Gdy w pomieszczeniu jest zimno, wtedy pobiera dużo mniej energii.  Dużym plusem jest fakt, że lodówka daje możliwość rozłącznego chłodzenia komór chłodziarki i zamrażalki. Lodówka posiada także zainstalowaną w drzwiach zamrażalki kostkarkę, która mieści aż 2 kg lodu.

Oprócz  lodu możemy cieszyć się także chłodną filtrowaną wodą. Drzwi urządzenia otwierają się niezwykle łatwo i nie wymagają użycia siły. Według wielu opinii jest to najlepsza lodówka side by side. Chwalona jest jej pojemność i funkcjonalność. Wysokie noty zbiera także dozownik wody oraz kostkarka. Za duży atut uważa się jej piękny, elegancki wygląd.

 

 

Hotpoint-Ariston E4DY AA X C

 

1.Hotpoint-Ariston E4DY AA X CLodówka włoskiej marki Hotpoint-Ariston. Lodówka jest bardzo wygodna i funkcjonalna w użyciu, a to za sprawą czterech niezależnych drzwi.

Jest to niezwykle duży i pojemny sprzęt, który zaspokoi potrzeby każdej dużej rodziny. Lodówka mimo swoich pokaźnych rozmiarów nie pobiera zbyt dużej ilości prądu. Posiada wysoką klasę energetyczną A+. Nie dość, że zaoszczędzimy na rachunkach, to  zadbamy także o otaczające nas środowisko. Materiały użyte do wnętrza lodówki zostały pokryte powłoką antybakteryjną. W konsekwencji ryzyko powstawania bakterii zostało w dużym stopniu ograniczone. Żywność, którą będziemy przechowywać w lodówce pozostanie na dłużej świeża. Chłodziarka została wyposażona w użyteczną funkcję No Frost.

Specjalny mechanizm sprawia, że na ścianach lodówki i w zamrażarce nie osadza się lód. Dlatego też nie jest konieczne rutynowe rozmrażanie urządzenia. Eksploatacja lodówki ogranicza się do jej okazjonalnego mycia. Urządzenie oceniane jest bardzo pozytywnie. Wysoko punktowany jest jej nowoczesny wygląd. Użytkownicy podkreślają, ze lodówka na długo zachowuje świeżość produktów.

 

 

Sharp SJ-SC700VSL

 

2.Sharp SJ-SC700VSL (no frost, z kostkarką)Drugi proponowany model to SJ-SC700VSL japońskiej firmy Sharp. Podobnie jak model powyżej, chłodziarko-zamrażarka Sharp została wyposażona w system No Frost.

Dzięki temu gromadzenie się lodu w zamrażarce i na ścianach lodówki zostało wyeliminowane. Ponadto lodówka została wyposażona w system Hybrid Cooling, który obniża tendencję pokarmów do wysuszania się. Co więcej we wnętrzu lodówki znajduje się pojemnik z generatorem jonów Plasmascluster, który sprawia że jedzenie na dłużej pozostaje świeże zachowując swoje wartości odżywcze. Urządzenie to  dysponuje także pochłaniaczem zapachów Nano, który sprawia że otwierając lodówkę nie czujemy mieszaniny zapachów. To razem sprawia, że pożywienie które przechowujemy w lodówce na długo zachowuje świeżość i  walory smakowe. Wnętrze lodówki zostało oświetlone energooszczędnymi lampami LED.

Urządzenie zostało także wyposażone w kostkarkę lodu. Recenzje tego modelu są bardzo pochlebne. Firma Sharp produkuje dobre lodówki  z kostkarką. Lodówka jest bardzo pojemna i spokojnie pomieści  jedzenie dla pięcioosobowej rodziny. Dzięki temu można rzadziej robić zakupy. Półki lodówki oceniane są jako bardzo funkcjonalne.

 

 

 

 

 

Przygotowaliśmy dla Państwa ranking lodówek z zamrażarkami sprawdzając ich funkcjonalność, cenę, a także popularność wśród klientów. Ranking ten równocześnie wyłonił model lodówki z zamrażarką, który jest najchętniej kupowany przez klientów, a także aktualni użytkownicy na jego temat pozostawili najwięcej pozytywnych komentarzy. Chodzi o model lodówki Bosch KGN39KL35. Dzięki systemowi No Frost wilgoć z lodówki zbiera się w parowniku, dzięki czemu nie osiada na ściankach lodówki i produktach. Mamy tu również funkcję super chłodzenie, która uruchamia się po włożeniu większej ilości nieschłodzonego pożywienia. Funkcja ta automatycznie wyłączy się po 6 godzinach. Podobną funkcję nazwaną super mrożenie ma zamrażarka urządzenia. Model ten został też wyposażony w filtr węglowy z funkcją antybakteryjną. Filtr ten nie wymaga wymiany w trakcie eksploatacji, i wpływa na ograniczenie zapachów wewnątrz komory i redukuje rozwój mikroorganizmów. Urządzenie zostało zakwalifikowane do klasy efektywności A++. Jeśli jednak jest to dla Ciebie za mały model, to proponujemy abyś się przyjrzał lodówce Beko GN 163220 X.

 

 

Jaką lodówkę z zamrażarką kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wielu z nas zadaje sobie pytanie: jaką lodówkę z zamrażarką wybrać. Lodówkę kupujemy, gdy urządzamy nowe mieszkanie, gdy remontujemy i przebudowujemy kuchnię, lub po prostu, gdy chcemy zmienić sprzęt kuchenny. Jednak niezależnie od przyczyny, zawsze pozostaje problem wyboru modelu i szeregu parametrów, jakie lodówki posiadają. W tym poradniku postaramy się przedstawić szereg funkcji dobrych lodówek z zamrażarką i poradzić wszystkim poszukującym nowego sprzętu, na jakie cechy zwracać przy zakupie.

 

 

Najlepsza lodówka z zamrażarką – rodzaje

Po pierwsze należy rozpatrzyć sprawę, czy interesujemy się lodówką pod zabudowę, czy wolnostojącą. Lodówka do zabudowy doskonale komponuje się z całym umeblowaniem kuchni, jednak modele te są zwykle mniej pojemne od tych wolnostojących, zwłaszcza płytsze, o grubość zabudowy. Najczęściej wybierane modele pod zabudowę są te, o wysokości 177 cm.

Gdy myślisz o lodówce wolnostojącej, to masz wiele modeli, rozmiarów i kolorów do wyboru. Obecnie można kupić lodówki z zamrażarką w dobrych cenach w najróżniejszych kolorach, z czerwonym czy czarnym włączenie. Podobnie jest z wymiarami, oraz umieszczeniem zamrażarki u góry lub na dole. Gdy planujesz wybór wielkości lodówki, to obok miejsca umieszczenia sprzętu, który niejednokrotnie determinuje wybór, pod uwagę należy wziąć ilość domowników. Aby pojemność była wystarczająca, to dla jednej osoby powinna ona mieć nie mniej niż 120 litrów i na każdego kolejnego domownika powinno się przeznaczyć nie mniej niż 30 litrów pojemności lodówki, oraz tyle samo zamrażarki.

Dla posiadaczy dużych kuchni przeznaczone są lodówki typu side by side. Są to modele zaczynające się od 300 litrów pojemności i zamrażarkami od 150 litrów. A więc szerokości tych urządzeń to 90 do 120 cm i wysokość sięgająca do 120 cm. Również są to modele najbardziej zaawansowane technologicznie, w których może być dwoje, troje, czworo, lub nawet pięcioro drzwi.

 

Jaka jest najlepsza lodówka z zamrażarką- klasa energetyczna

Jest to ważny parametr, bo lodówki nie odłączamy od prądu, zatem cały czas jej praca wpływa na nasze rachunki za energię. Obecnie każdy z producentów podaje klasę energetyczną swojego produktu. Mamy w tym zakresie określenia klasy parametrów od literki „A’ – mówiący o najmniejszym zużyciu prądu, poprzez „B”, „F”, i „G”, gdzie zużycie prądu jest największe. Parametry te mówią o zużyciu prądu w odniesieniu do ustalonej normy przez Unię Europejską i parametr „A” oznacza zużycie 55% tej normy, a parametr „G” – 150%.

Obecnie jednak literka „A” występuje często ze znakami „+”. Każdy taki znak określa obniżenie zużycia prądu o 10% normy. Zatem lodówka o klasie energetycznej A+++ zużywa 25% normy określonej przez UE.

 

Umiejscowienie zamrażalnika

W większości lodówek wolnostojących zamrażalnik jest umiejscowiony na dole. W zależności od modelu i wielkości sprzętu, mogą to być szuflady, bądź komora z półkami. Dla większości użytkowników jest to wygodne rozwiązanie, bowiem częściej sięgamy do lodówki niż do zamrażarki, a część chłodziarki będziemy mieć w takim układzie na wysokości głowy. Ale jest również grupa sprzętów, gdzie zamrażalnik jest umiejscowiony na górze.

Niewygodą wówczas może się okazać sięganie do dolnych półek lodówki. Na rynku są również dostępne modele, które pozwalają ustawić lodówkę i zamrażalnik oddzielnie od siebie. Jest to rzadko spotykane, bo użytkownik musi dysponować sporą ilością miejsca dla takiego rozwiązania.

Funkcje lodówki

Każda lodówka musi być wyposażona w termostat czuwający nad prawidłowością ustawionej temperatury. Lepsze modele posiadają tych termostatów dwa i więcej. Termostat może powodować, że w różnych partiach lodówki panują inne temperatury, dlatego różne części lodówki są dostosowane do przechowywania różnego rodzaju żywności.  

Sterowanie w nowoczesnych lodówkach odbywa się elektronicznie i za pomocą wyświetlacza LCD użytkownik ustawia i odczytuje nie tylko temperaturę, ale też wilgotność, bieżącą godzinę, robi notatki etc.

Przydatną funkcją w dobrze działającej lodówce jest funkcja szybkiego chłodzenia i zamrażania. Funkcja ta pozwala na szybkie schłodzenie dużej ilości nowo włożonych produktów, co wpływa na lepsze działanie lodówki czy zamrażalnika, bo produkty te nie są w stanie zachwiać temperaturą wewnątrz lub na przykład wpłynąć na częściowe rozmrożenie produktów obok.

Obecnie już coraz bardziej powszechny jest w lodówkach system No Frost. Jest to system zapobiegający osadzaniu się szronu i powstawaniu lodu w lodówce i zamrażarce. Dzięki temu nawet długo nie rozmrażane urządzenie nie obrasta lodem i nie zmniejsza swojej pojemności.  

Do tego, gdy nasza lodówka jest wyposażona w system samo rozmrażania, to już w ogóle nie mamy potrzeby przerywania jej pracy. Dzięki temu systemowi, podczas rozmrażania woda z lodówki spływa do specjalnego pojemnika i lodówkę wystarczy rozmrozić na przykład raz na rok.

Tak długo działające lodówki muszą też być wyposażone w rozwiązania antybakteryjne. Ścianki lodówki w takich rozwiązaniach są pokryte specjalną powłoką, która zapobiega powstawaniu drobnoustrojów, a także ich namnażaniu.

Większe lodówki o zaawansowanej technologii mogą być również wyposażone w dozowniki wody, która od razu schłodzoną czerpiesz z lodówkowego kranika. Możesz wodę dodatkowo wzbogacić o kostki lodu, które lodówka przygotowała i udostępnia je przez podajnik.

 

 

Najlepsze lodówki z zamrażarką w 2021 roku

 

Czas przejść do rankingu produktów, tu możesz sprawdzić, który z nich będzie produktem dla Ciebie.

 

Nasze zalecenia

 

Bosch KGN39KL35 

 

Bosch KGN39KL35 to lodówka z zamrażarką, którą dostaniemy już za około 2 tysiące złotych. Jest ona sterowana elektronicznie i za pomocą dotykowego wyświetlacza precyzyjnie ustawimy temperaturę. Urządzenie zostało wyposażone w funkcję super chłodzenie i super zamrażanie.  Funkcje te działają w taki sposób, że włączają się samoczynnie, gdy włożysz do lodówki lub zamrażarki dużą porcję nie schłodzonego jedzenia. Po okresie szybkiego schładzania, czy zamrażania, funkcja ta wyłącza się również samoczynnie.

Technologia MultiAirflow utrzymuje na każdym poziomie optymalne warunki chłodzenia, również niwelując wahania powstałe przy otwieraniu drzwi. A gdy zapomnisz domknąć drzwi lodówki, to alarm otwartych drzwi powiadomi Cię o tym dźwiękowo. Lodówka została również wyposażona w system No Frost, który eliminuje potrzebę rozmrażania lodówki, bowiem wilgoć w lodówce jest zbierana do specjalnego parownika, dzięki czemu nie osadza się na ściankach w formie szronu.

Natomiast zamontowany filtr węglowy redukuje nieprzyjemne zapachy lodówki, oraz działa antybakteryjnie, ograniczając rozwój drobnoustrojów. Klienci są zadowoleni z tego modelu ze względu na jego pojemność, dobre wskazania panelu LED dotyczących temperatury, a także jej klasę energetyczną A++.

 

 

 

 

Beko GN 163220 X

 

Lodówka Side by Side Beko GN163220X to model, który zadowoli niejednego użytkownika. Model ten jest klasy energetycznej A+. Urządzenie to zostało wyposażone w wiele użytecznych funkcji. Jedną z nich jest No Frost, która to funkcja eliminuje powstawanie szronu na ściankach lodówki. Funkcja Active Fresh Blue Light, to specjalne, niebieskie światło, które zapewnia ciągłość procesu fotosyntezy, dzięki czemu owoce i warzywa zachowują świeżość. Natomiast aktywny jonizator pozwala na neutralizację bakterii, wirusów i niechcianych zapachów.

Mamy tu również komorę zero przystosowaną do przechowywania mięsa i ryb. Panuje tu temperatura 0˚C, która jest dla tych produktów optymalna. Beko GN163220X posiada również specjalną półkę na nabiał, chroniącą produkty przed wyschnięciem, a także półki na butelki, pozwalające na optymalne wykorzystanie wnętrza lodówki. W zamrażalniku zastosowano przezroczyste szuflady, dzięki czemu bez wysuwania ich widać produkty w nich się znajdujące. A szybkie mrożenie nowych produktów pozwala na utrzymanie stałej temperatury w zamrażalniku.

Opinie o lodówkach z zamrażarką Beko GN163220X przekazują nam, że lodówka jest pojemna i ma wygodne rolki do przestawiania. Dodatkowo klientów cieszy kostkarka wytwarzająca lód, a także alarm otwartych drzwi.

 

 

 

 

Electrolux ENN12800AW 

 

Model dwudrzwiowy o wysokości 177,2 cm i pojemności 227 litrów to lodówka Electrolux ENN12800AW. Lodówka została wyposażona w funkcję automatycznego odmrażania. Model ten łatwo umieścić w kuchni, bowiem jego zawiasy do drzwi można zamontować z obu stron. Zamrażalnik w tym modelu jest umieszczony na dole i ma zdolność zamrażania 4 kg żywności w ciągu 24 godzin.

Natomiast w przypadku przerwy w zasilaniu, lodówka jest w stanie utrzymać temperaturę przez 22 godziny. Klasa energetyczna A+ pozwala na oszczędność energii elektrycznej, a emitowane zaledwie 36 dB podczas pracy powodują, że hałas przy pracy urządzenia nie jest uciążliwy dla domowników.  Wewnątrz użytkownik znajdzie ładne, szklane półki oraz dobrze rozmieszczone oświetlenie zapewniające światło w każdym zakamarku lodówki.

Według osób, które nabyły ten sprzęt, jest to dobra i tania lodówka z zamrażarką. Jest przyzwoicie wykonana i sprawnie spełnia funkcję mrożenia i chłodzenia. Design raczej minimalistyczny, pasujący do każdego wnętrza kuchennego.

 

 

 

 

Samsung RB37J5000SA

 

Nasz ranking lodówek z zamrażarką również zawiera model Samsung RB37J5000SA z zamrażalnikiem na dole urządzenia. Lodówka ma wymiary całkowite 201 cm wysokości, 59,5 szerokości, oraz 67,5 cm głębokości. Natomiast jej waga to 79 kg. Pojemność chłodziarki to 269 litrów, a zamrażarki 98 litrów. W chłodziarce znajdziemy 3 szklane półki stałe oraz 2 regulowane.

Są tu również balkoniki na butelki w drzwiach, oraz pojemnik na jajka. Lodówka została również wyposażona w szufladę FreshZone przeznaczoną na owoce i warzywa. Zamrażarka została zaopatrzona w 3 szuflady z przezroczystym frontem. Zdolność zamrażarki do mrożenia producent określa na 13 kg pożywienia na 24 godziny. Zarówno w lodówce, jak i zamrażarce został wykorzystany system No Frost chroniący przed osadzaniem szronu. Model ten jest elektronicznie sterowany, posiada alarm otwartych drzwi i wymuszony obieg powietrza we wnętrzu.

W przypadku braku energii przez 18 godzin lodówka utrzyma żywność w stanie niezmienionym. Użytkownikom przypadła do gustu niska emisja hałasu, która według producenta wynosi 35 dB, oraz to że jest to model pojemny i doskonale się prezentuje.

 

 

 

 

Amica FK299.2FTZX

 

Lodówka  Amica FK299.2FTZX o kolorze INOX i wysokości 180 cm, szerokości 54,5 cm i głębokości 59 cm, to produkt o klasie energetycznej A+. Chłodziarka ma pojemność 180 litrów i jest wyposażona w 3 półki z hartowanego szkła i jedną półkę na butelki, a także 2 pojemniki na warzywa. Natomiast w zamrażarce o pojemności 70 litrów mamy 3 pojemniki.

Zdolność zamrażania tego modelu wynosi 3,5 kg żywności w ciągu 24 godzin. Zarówno chłodziarka, jak i zamrażarka zostały wyposażone w system No Frost i automatyczne rozmrażanie. Model ten ma możliwość przełożenia drzwi tak, aby otwierały się w kierunku, który nam najbardziej odpowiada. A w przypadku braku energii elektrycznej lodówka poradzi sobie z utrzymaniem żywności w stanie niezmienionym przez 18 godzin.

Emisja hałasu tego modelu kształtuje się poziomie 42 dB. Według użytkowników sprzęt ten posiada bardzo ładny front, a także solidnie wykonane balkoniki i półki. Klienci uważają, że jest to urządzenie, którego parametry są warte wydanych na niego pieniędzy.

 

 

 

 

 

Jaka lodówka Bosch jest najlepsza?

 

Lodówka jest nieodłącznym elementem wyposażenia każdego domu, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Wybierając nowe urządzenie, warto pamiętać, że pracuje ono nieprzerwanie przez 24 godziny na dobę, dlatego ważne jest dobranie odpowiednich parametrów. Oferta rynkowa tego typu produktów jest niezwykle szeroka, a producenci AGD prześcigają się w mnogości wzorów i funkcji. Dlatego przygotowaliśmy ten poradnik, który podpowie Ci, czym kierować się przy zakupie. Na końcu zamieściliśmy także ranking, w którym znajdziesz trzy najlepsze lodówki Bosch.

Firma Bosch specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości artykułów gospodarstwa domowego. W ofercie marki znajdziemy między innymi piekarniki, pralki, suszarki, zmywarki, lodówki czy zamrażarki. Wszystkie urządzenia spełniają najwyższe standardy technologiczne oraz cechują się nowoczesnym designem i solidnym wykonaniem. Bosch to sprawdzona firma, dlatego nabywając ich produkt możemy mieć pewność, że spełni on nasze oczekiwania.

Przed zakupem odpowiedniej lodówki należy mieć na uwadze jej klasę energetyczną. To właśnie ten parametr mówi nam, ile prądu zużywa urządzenie. Wszyscy producenci stosują 9-stopniową skalę, której przedział rozpoczyna się od G (najmniej energooszczędna) do A+++ (najbardziej energooszczędna). Warto zainwestować w model, który pozwoli nam, na jak największe oszczędzanie.

Najlepsza lodówka Bosch w 2021 roku wyposażona jest także w system No Frost, co sprawia, że jej rozmrażanie nie jest konieczne. Dzięki temu, że szron nie osadza się na ściankach lodówki, oszczędzamy nasz czas i energię na jej oczyszczanie. Bardzo przydatna jest również powłoka antybakteryjna, która chroni żywność przed rozwijaniem się szkodliwych bakterii, mikroorganizmów czy pleśni. Wydłuża ona tym samym okres przydatności do spożycia.

Wybierając nową lodówkę, sprawdźmy także kierunek otwierania drzwi. Jest to szczególnie istotne w momencie planowania wystroju i rozmieszczania mebli kuchennych. Istotne jest także umiejscowienie zamrażalnika. Powinien on znajdować się w miejscu dającym łatwy i wygodny dostęp do produktów znajdujących się w środku. Wygodną opcją są także wyjmowane szuflady, które ułatwią nam przechowywanie jedzenia. Poza tym tego typu sprzęty wyposażone są w liczne funkcje, takie jak filtr wody, kostkarka do lodu czy zewnętrzny barek, które stanowią dodatkowe udogodnienia.

 

 

Lodówki Bosch – Ranking

 

 

Bosch KGN39VL31E

 

Jeśli szukasz wysokiej jakości lodówki, w której pomieścisz duże ilości jedzenia, model Bosch KGN39VL31E powinien Cię zainteresować.

Chłodziarka wyposażona jest w system No Frost, który sprawia, że poziom wilgotności wewnątrz urządzenia jest zmniejszony. Dzięki temu możliwe jest ograniczenie powstawania lodu niemal do zera. Wyjmowane półki i szuflady dają możliwość dostosowania wnętrza lodówki do własnych potrzeb, a funkcja supermrożenia zapobiega zbytniemu wzrostowi temperatury.

Dzięki klasie energetycznej A++ sprzęt jest oszczędny i zapewnia do 40% mniejsze zużycie energii. Lodówka wyposażona jest w alarm otwartych drzwi, który informuje sygnałem dźwiękowym o pozostawieniu jej niezamkniętej przez dłuższy czas. Co więcej, zawiera ona elektroniczne sterowanie oraz oświetlenie LED, które ułatwiają jej użytkowanie.

Wymiary chłodziarki to: wysokość – 201 cm, głębokość – 65 cm, szerokość – 60 cm. Posiada ona prawostronne nawiasy z możliwością zamiany stron. W wyposażeniu otrzymamy tacę do zamrażania owoców, pojemnik na jajka oraz pojemnik na kostki lodu.

Mimo, iż to zdecydowanie najdroższa propozycja w naszym zestawieniu, jest ona pozytywnie oceniana przez konsumentów. W swoich opiniach podkreślają oni, że lodówka pozwala oszczędzić pieniądze, ma odpowiednią pojemność i jest solidnie wykonana.

 

 

 

 

Bosch KGV36KL32

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Bosch KGV36KL32. Ta lodówka Bosch w dobrej cenie oferuje odpowiednio dużo miejsca na żywność, która zachowuje świeżość przez długi czas.

Model ten wyposażony jest w dwie różne strefy klimatyczne. Na górze znajduje się strefa sucha o niskiej temperaturze, w której możemy przechowywać mięso i ryby. Dolną strefę stanowi szuflada specjalnie przystosowana dla owoców i warzyw, która gwarantuje im długotrwałą świeżość.

Lodówka posiada klasę energetyczną A++, dzięki której jest energooszczędna i zmniejsza zużycie energii. Dzięki zastosowaniu technologii Low Frost, na jej ściankach nie osadza się szron i lód. Sprzęt wyposażony jest również w oświetlenie LED oraz elektroniczny wyświetlacz.

Wymiary lodówki to: wysokość – 186 cm, głębokość – 65 cm, szerokość – 60 cm. Chłodziarka składa się z 4 półek oraz 1 szuflady, natomiast zamrażarka zawiera 3 szuflady. Osoby, które zdecydowały się na zakup tego urządzenia zgodnie twierdzą, że jest to przyzwoity produkt dostępny za rozsądną cenę. Poza tym użytkownikom przypadły do gustu jego cicha praca, solidne wykonanie oraz bezawaryjność.

 

 

 

 

Bosch KIV 34X20

 

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć modelu Bosch KIV 34X20. Jest to nowoczesna chłodziarko-zamrażarka do zabudowy, charakteryzująca się nowoczesnym designem.

Model ten wyposażony jest w 4 półki w części chłodzącej oraz 3 szuflady w zamrażalniku. Są one łatwo dostępne i można je wygodnie wysuwać i wsuwać, nawet przy pełnym obciążeniu. Klasa energetyczna urządzenia to A+, dzięki czemu zużywa ono mniej energii niż porównywalne urządzenia niższej klasy.

Wymiary sprzętu to: głębokość – 55 cm, szerokość – 54 cm, wysokość zabudowy – 177 cm. Wyposażenie lodówki zawiera stelaż na butelki, pojemnik na kostki lodu, jajka, masło oraz podwieszany pojemnik pod półką, w którym możemy przechowywać owoce i warzywa.

Warto wziąć także pod uwagę bardzo pozytywne opinie na temat tego modelu, które sprawiają, że sprzedaje się on bardzo szybko. Użytkownicy doceniają lodówkę przede wszystkim za kompaktowe wymiary oraz wygodę użytkowania.

 

 

Jaką lodówkę Beko wybrać?

 

Urządzeniem, bez którego kuchnia byłaby niekompletna jest lodówka. Ponieważ przechowujemy w niej nasze jedzenie, niekiedy przez kilka miesięcy, musimy upewnić się, że model, który chcemy kupić będzie odpowiedni. W tym celu sporządziliśmy ten oto poradnik, dzięki któremu dowiesz się, czym cechuje się najlepsza lodówka Beko w 2021 roku. Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, w tekście zamieściliśmy wiele podręcznych rad o tym, jakie cechy muszą mieć dobre sprzęty.

Przedmiotem tego poradnika są maszyny tureckiej marki Beko, która znana jest na całym świecie z produkcji wysokiej jakości sprzętów gospodarstwa domowego. W swoim asortymencie firma ma takie urządzenia, jak pralki, lodówki, piekarniki, zmywarki do naczyń, telewizory czy kuchenki elektryczne. Producent zapewnia, że wszystkie produkty są skrupulatnie sprawdzane zanim trafią do sklepów, dzięki czemu cechują się eleganckim designem oraz dużą bezawaryjnością.

Pierwszą rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę jest klasa energetyczna maszyny, którą chcesz kupić. Jak pewnie wiesz, lodówka musi być ciągle podłączona do prądu, co oznacza, że przez całą dobę pobiera prąd. Na każdym sprzęcie elektrycznym powinno znaleźć się specjalne oznakowania od A+++ do D, gdzie pierwsza z tych wartości oznacza model najbardziej energooszczędny. Choć wybór modelu, który zużywa mało energii początkowo wiąże się z większymi kosztami zakupu, to jednak jego eksploatacja jest dość tania. Analogicznie jest w przypadku lodówek w klasie D. Ich cena jest bardzo niska, jednak w czasie pracy pobierają bardzo dużo energii, co naraża nas na duże koszty.

Najlepsze lodówki Beko powinny cechować się pojemnością dostosowaną do naszych potrzeb. Jeśli mieszkasz samotnie lub Twoja rodzina jest niewielka, na pewno nie będziesz potrzebował dużego modelu, typu side by side. Pamiętaj też, że im większe urządzenie kupisz, tym będzie ono zużywać więcej prądu. Warto zastanowić się, jak duża powinna być chłodziarka, a jaka zamrażarka. Jeśli nie korzystasz za dużo z drugiego elementu, warto wybrać lodówkę, gdzie jest on mniejszy.

Koniecznie upewnij się, że interesujący Cię model zmieści się w Twojej kuchni. Standardowe urządzenia mają około 200 cm wysokości i od 90 cm do 120 cm szerokości, głębokość wynosi od 60 cm do 90 cm. Koniecznie weź to pod uwagę, jeśli chcesz odpowiednio dobrać urządzenie.

 

Lodówki Beko – ranking

 

Beko BCN 130000

 

Jeśli poszukujesz nowoczesnej lodówki, to polecamy Ci model Beko BCN 130000. Powodem, dla którego zachęcamy do zakupu sprzętu jest jego klasa energetyczna A++. Dzięki niej eksploatacja urządzenia jest bardzo tania, co zmniejszy Twoje rachunki za energię elektryczną. W ciągu doby maszyna zużywa 0,65 kWh, zaś w czasie roku 238 KwH.

Prezentowany sprzęt będzie odpowiedni dla średniej wielkości rodziny, gdyż pojemność całkowita wynosi 300 l (chłodziarki – 172 l, zamrażarki – 65 l). Z kolei wymiary modelu to: wysokość – 177,7 cm, szerokość – 56,6 cm i głębokość – 54,5 cm. Dużym udogodnieniem jest technologia No Frost, która pozwala na przechowywanie żywności bez szronu i lodu. Sprawia to, że rozmrażanie lodówki nie jest potrzebne. We wnętrzu urządzenia znajdziemy oświetlenie LED, które zapewnia komfort użytkowania. Co więcej, ten typ światła jest bardzo energooszczędny, więc zapewnia tańsze i bardziej ekologiczne użytkowanie maszyny. Dużym atutem jest też komora zero, która przeznaczona jest do przechowywania ryb i mięs w optymalnych warunkach.

Zdaniem wielu konsumentów prezentowany sprzęt jest dobrze dostosowany do naszych potrzeb. W zamrażarce wszystkie półki są przezroczyste, więc bez trudu znajdziemy konkretny składnik. Zaś w chłodziarce umieszczono specjalną półkę na nabiał.

 

 

 

Beko CSA 22021

 

Lodówka Beko CSA 22021 to model godny polecenia, ze względu na swoją wysoką klasę energetyczną. Maszyna jest opatrzona logiem A+, dzięki czemu koszty jej utrzymania są bardzo niskie.

Producent zapewnia, że prezentowany sprzęt dobrze sprawdzi się w domu dużej rodziny. Pojemność całkowita urządzenia to 218 l (chłodziarki – 150 l, zamrażarki – 65 l). Z kolei wymiary modelu to: wysokość – 144 cm, szerokość – 54 cm, głębokość – 60 cm. Na uwagę zasługuje zdolność zamrażania produktu, gdyż jest ona imponująca. W przeciągu 1 doby, lodówka może zamrozić 3 kg składników. Zaś w przypadku braku zasilania, ujemna temperatura zostanie utrzymana przez 18 h.  Wnętrze urządzenia jest specjalnie dopasowane do naszych potrzeb. W zamrażarce znajduje się bowiem przezroczysta szuflada, zaś we wnętrzu chłodziarki umieszczono pojemnik na nabiał. Poza tym na drzwiach umieszczono antybakteryjną uszczelkę, którą łatwo jest utrzymać w czystości.

Cechą, która została doceniona przez wielu konsumentów jest niski poziom generowanego hałasu, który nie przekracza 41 dB. Sprawia to, że lodówka nie przeszkadza nam w czasie codziennych czynności.

 

 

 

Beko RDM 6126

 

Zdaniem wielu konsumentów model Beko RDM 6126 to jedna z najlepszych lodówek na rynku. Spowodowane jest to klasą energetyczna A+, dzięki temu kosztu użytkowania modelu są bardzo niskie. Co więcej, dobowe zużycie energii wynosi 0,56 kWh, a roczne – 204 kWh. Dzięki temu, prezentowany model jest nie tylko tani w utrzymaniu, ale i bardzo ekologiczny.

Na szczególną uwagę zasługuje to, że poziom hałasu sprzętu nie przekracza 40 dB, więc nie będzie on nam przeszkadzał w nocy. Kolejną kwestią jest zdolność zamrażania 4 kg składników w ciągu 1 doby. Poza tym sprzęt na pewno sprosta wymaganiom średniej rodziny, gdyż jego całkowita pojemność to 176 l, z czego chłodziarka liczy 125 l, a zamrażarka 45 l. Do tego we wnętrzu lodówki znajdziemy specjalny uchwyt na butelki. Dzięki temu nie zabierają one cennego miejsca i mamy do nich łatwy dostęp.

Często docenianą cechą jest antybakteryjna uszczelka, która nie dopuszcza do rozwoju pierwotniaków i drobnoustrojów na ścianie drzwi. Dlatego według wielu osób ta lodówka Beko w dobrej cenie to dobra inwestycja.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir