Lodówki do zabudowy ranking

Ostatnio aktualizowane: 15.10.18

 

Jaką lodówkę do zabudowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Jednym z najbardziej potrzebnych sprzętów w domu jest lodówka. Dzięki niej możemy przechowywać wiele typów żywności, nie tylko nabiał, ale również wędliny czy warzywa. Dlatego właśnie, bardzo ważne jest kupno modelu wysokiej jakości. Jeśli nasza lodówka będzie nieszczelna, to znajdujące się w niej artykuły spożywcze mogą ulec popsuciu. Trzeba też zadbać o to, aby urządzenie było w stanie zmieścić tyle jedzenie, by spełniło potrzeby całej rodziny. Niestety, wybór odpowiedniego modelu nie jest prosty. Właśnie dlatego przygotowaliśmy ten oto poradnik. Znajdziesz w nim informacje o tym, na co zwrócić uwagę oraz jaką lodówkę do zabudowy wybrać.

Klasa energetyczna lodówki

Kupując lodówkę należy sprawdzić jej energooszczędność. Wynika to z faktu, że takiego typu AGD jest podłączone do prądu przez całą dobę. Niestety, wpływa to na wysokość naszych rachunków. Zatem, jeśli stoisz przed wyborem lodówki, zdecyduj się na ten produkt, który posiada wyższą klasę energetyczną. Parametr ten oznacza, jak duże jest zużycie energii danego modelu w skali roku. Aby łatwiej było uzyskać taką informację Unia Europejska utworzyła uniwersalna skalę, która zawiera wartości od A+++, co symbolizuje urządzenie najbardziej energooszczędne do D – niemniej oszczędne produkty.

Choć początkowo kupno lodówki, która zużywa najmniej energii może wydawać się zbyt dużą inwestycją, to z czasem ją docenisz. Wraz z mniejszym poborem prądu, zmniejszą się też Twoje rachunki.

Kupno takiego modelu to nie tylko oszczędność pieniędzy. Dzięki zmniejszonemu poborowi energii, lodówki tego typu są bardziej przyjazne środowisku. Wiedz, że różnica w zużyciu energii między klasą A+++ a D wynosi aż 55%.

 

Wielkość

Ponieważ interesują Cię lodówki do zabudowy, musisz upewnić się, że będą one pasowały do Twojej kuchni. Sugerujemy kupno modelu jednodrzwiowego. Dodatkowo wiele takich modeli jest połączonych z zamrażarkami, co zwiększa wysokość urządzenia.

Niestety, lodówka nie jest małym sprzętem, zatem jej zabudowanie musi być dokładnie zaplanowane. Przeciętne modele mają wymiary: wysokość – 180 cm, szerokość – 55 cm oraz głębokość – 55 cm. Jeśli jednak interesują Cię modele o niestandardowych gabarytach, musisz je samodzielnie wymierzyć.

Pamiętaj, że możesz zabudować każdy model lodówki, również ten dwudrzwiowy. Aczkolwiek musisz liczyć z tym, że nie będzie to zbyt praktyczne rozwiązanie.

 

Pojemność

Przed zakupem lodówki warto przyjrzeć się jej pojemności, gdyż to ona decyduje o tym, czy dany model spełnia nasze oczekiwania. Osobie, która żyje sama lub posiada małą, dwuosobową rodzinę, urządzenie, które zmieści 120 – 130 l w pełni wystarczy. W przypadku czteroosobowej rodziny ta pojemność powinna wynosić 200 l, a nawet 220 l. Dokonując takich obliczeń, należy przyjąć, że jedna osoba potrzebuję około 50 l.

 

Aranżacja kuchni

Istotną kwestią, którą chcielibyśmy poruszyć jest umiejscowienie lodówki. Mimo zabudowy, urządzenia chłodzące nie mogą stać obok piekarników. Takie ulokowanie sprzętu może znacząco zmniejszyć jego wydajność. Początkowo będzie to mniejsza siła chłodzenia i zamrażania, jednak z czasem urządzenie przestanie działać. Co więcej, zwiększy to również Twoje rachunki. Nawet modele o najwyższej klasie energetycznej, będą musiały zwiększyć swoją pracę.

Następną rzeczą, o której trzeba pamiętać, to umieszczenie lodówki wraz z zabudową w odległości 10 cm od ściany. Dzięki temu, będzie ona miała miejsce na przepływ powietrza. Jeśli zostanie on ograniczony lub całkowicie odcięty, sprzęt może mniej wydajnie pracować.

 

Układ półek w lodówce

Kolejną, ważną kwestią, która wymaga od Ciebie zastanowienia jest rozlokowanie półek w środku lodówki. Istotne jest też to, z jakiego materiału zostały one wykonane. W droższych modelach są one szklane, co pozwala im utrzymać ciężar do 25 kg. Z kolei tanie urządzenia posiadają półki plastikowe, których wytrzymałość to tylko 12 kg.

Drugą wartą uwagi kwestią jest to, czy lodówka posiada specjalne przegrody i komory na warzywa i mięso. Takie rozwiązanie sprawi, że będą one mogły być przechowywane znacznie dłużej. Co więcej, innowacyjne sprzęty posiadają specjalne pudełka na warzywa, które mają specjalną temperaturę wynoszącą 5 st. C. Podobnie jest w przypadku komory na mięso i ryby. Tam z kolei, temperatura wynosi 0 st. C.

Innymi dodatkami, które powinny się znaleźć w lodówce są stojaki na butelki i pojemnik na jajka.

Dodatkowe funkcje

Aby Twoje urządzenie było wydajne, warto zakupić model, który jest wyposażony w różne, przydatne funkcje. Dzięki nim, korzystanie z lodówki oraz utrzymanie jej w czystości okaże się dużo prostsze.

Pierwszym, ciekawym udogodnieniem jest funkcja NoFrost. Dzięki niej zwiększona jest wymiana powietrza, co skutkuje tym, że szron nie osadza się na półkach i produktach. W takich modelach możemy spotkać specjalne pojemniki, w których zbiera się para wodna. Wadą tej funkcji jest to, że produkty, takie jak mięsa, wędliny czy sery muszą być przechowywane w specjalnych szufladach. Spowodowane jest to tym, że system NoFrost osusza powietrze, a tym samym produkty, które znajdują się w lodówce.

Drugą opcją, o której warto wspomnieć jest MultiFlow, czyli specjalny system, który gwarantuje równomierny obieg chłodnego powietrza w urządzeniu. Zaletą tej opcji jest to, że do każdej półki dociera taka sama ilość zimnego podmuchu. Dzięki temu wszystkie produkty w lodówce są chłodzone w takim samym stopniu. Co więcej, zastosowanie tej funkcji sprawia, że możesz przechowywać żywność przez dłuższy czas.

Kolejnym, przydatnym dodatkiem są powłoki antybakteryjne. Stanowią one dodatkowe zabezpieczenie, które skutecznie chroni wnętrze przed rozwojem bakterii, grzybów i drobnoustrojów.

Następną, ciekawą funkcją jest opcja samorozmrażania. Stanowi ona dużą oszczędność czasu. Dzięki niej, wystarczy, że rozmrozisz lodówkę tylko raz na rok. System ten gwarantuje, że lód nie będzie się zbierał na ściankach. Co więcej, za sprawą tej opcji, cała woda ścieka do jednego, specjalnego pojemnika.

 

Hałas – jaka lodówka do zabudowy jest najlepsza?

Istotną kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę jest hałas, jaki generuje lodówka. Niestety, na rynku dostępne są sprzęty, które generują bardzo głośny dźwięk. Zapewne w ciągu dnia nie jest to przeszkodą, jednak w nocy może zakłócić sen niektórych domowników. Aby zapewnić sobie pełen komfort użytkowania warto zainwestować w model, którego poziom hałasu nie przekracza 38 dB.

 

Lodówki do zabudowy w dobrych cenach

Cena lodówki jest ściśle związana z jej klasą energetyczną. Oczywiście, znajdziesz modele, których koszt zakupu wyniesie jedynie 1000 zł, jednak będą one zużywały dużo prądu, co wpływa na wysokość rachunków. Jeśli jednak preferujesz modele bardziej przyjazne środowisku to musisz przygotować się na wydatek rzędu 1500 zł, a nawet 2000 zł. Za taką cenę dostaniesz bowiem lodówkę o klasie energetycznej A+++ z systemem NoFrost, ale generującą hałas na poziomie 50 dB. Nieco cichsze sprzęty z dodatkowymi powłokami antybakteryjnymi mogą kosztować od 1600 do 2500 zł. Od kwoty 2500 zł zaczynają się ceny lodówek o klasie energetycznej A+++ i głośności 36 dB.

 

 

Najlepsze lodówki do zabudowy w 2018 roku

 

Lodówka jest jednym z najważniejszych sprzętów w domu. Zapomnieliśmy czasy domowych spiżarni, teraz tę funkcję przejęły w całości lodówki. Nawet produkty, które nie muszą koniecznie znaleźć się w lodówce, jak na przykład konserwy, czy zamknięte oryginalnie soki, i tak mają swoje miejsce w lodówce. Dlatego ważne, aby ten sprzęt był dla nas funkcjonalny, a także aby jego pojemność wystarczyła na potrzeby całej rodziny. Gdy kupisz, będzie ona z Tobą kilka lat. Dlatego przeczytaj nasz ranking lodówek do zabudowy, aby wybrać tę odpowiednią dla Ciebie i Twoich bliskich. Poniżej przedstawiamy 5 wiodących modeli na rynku, porównując ich cechy oraz przytaczając opinie obecnych użytkowników.

 

Nasze zalecenia

 

Bosch KIN86KF31

 

1-bosch-kin86kf31Na początek prezentujemy najdroższy z przedstawianych modeli Bosch KIN86KF31. Pojemność całkowita tego urządzenia wynosi 257 litrów, w tym 189 litrów to chłodziarka, a 68 litrów przeznaczonych jest na zamrażarkę, która jest umiejscowiona na dole. Wymiary zewnętrzne wynoszą: 177,2 cm x 55,8 cm x 54,5 cm. Sprzęt jest klasy energetycznej A++, a poziom hałasu, jaki emituje wynosi 39 dB.

Zdolność mrożenia zamrażarki wynosi 8 kg w ciągu 24 godzin, zaś w przypadku awarii zasilania model ten przechowa produkty bez szkody dla ich świeżości przez 13 godzin. Wewnątrz chłodziarki znajduje się 5 półek z bezpiecznego szkła, z czego 4 półki mają regulowaną przez użytkownika wysokość. W drzwiach chłodziarki mamy również 5 półek, w tym 1 zamykana na masło czy sery.

Dodatkowo model ten ma komorę HydroFresh z regulacją wilgotności, która służy do przechowywania warzyw i owoców. Zamrażarka ma system NoFrost, dzięki czemu nie osadza się na ściankach szron i lodówka nie wymaga rozmrażania. Wewnątrz znajdziemy 3 szuflady w tym 1 BigBox. Model ten, sterowany elektronicznie, jest wyposażony w TouchControl służący do regulacji temperatury.

FreshSense, utrzymujący stałą temperaturę dzięki systemowi czujników ma funkcję super chłodzenia z automatycznym wyłączeniem, sygnał dźwiękowy “otwarte drzwi”, oraz „tryb wakacyjny”. Użytkownicy w swoich opiniach twierdzą, że jest to najlepsza lodówka do zabudowy, ze względu na pojemnik na warzywa z kontrolą wilgotności, bardzo dobre oświetlenie wewnątrz, i wygodę użytkowania.

 

 

 

 

Whirlpool ART9811A++SF

 

2-whirlpool-art9811asfDrugi z kolei model, tańszy od poprzednika o niewiele więcej jak 100 zł to Whirlpool ART9811A++SF. Tutaj pojemność całkowita wynosi 308 litrów, w tym chłodziarka to 228 l, a zamrażarka, umieszczona na dole, 80 litrów. Wymiary zewnętrze tego sprzętu wynoszą: 193,5 cm x 54 cm, x 54,5 cm i jest on klasy energetycznej A++, oraz emituje hałas wynoszący 35 dB. Zamrażarka ma zdolność zamrożenia 3,5 kg żywności w 24 godziny.

W przypadku braku zasilania lodówka może utrzymać niską temperaturę do 19 godzin. W chłodziarce jest zainstalowanych 5 szklanych półek, w tym 4 z nich ma możliwość regulacji wysokości, jedna z nich to półka na butelki, a na dole znajduje się szuflada na warzywa i owoce. W drzwiach znajdziemy 4 kieszenie, w tym jedna na butelki. Zamrażarka ma 3 szuflady, w tym jedna z nich o rozmiarze XXL.

Wilgotność we wnętrzu chłodziarki jest stale utrzymywana na poziomie 70 – 85%, dzięki temu produktom jest dostarczana wilgoć niezbędna do prawidłowego przechowywania żywności. Technologia Stop Frost pozwala na ograniczenie częstotliwości rozmrażania lodówki, gdyż katalizator umieszczony w górnej części zamrażarki gromadzi cały lód, który powstaje podczas pracy.

Od czasu do czasu należy wyjąc katalizator i oczyścić go pod strumieniem ciepłej wody. Klienci, którzy wybrali ten model, kierowali się głownie dużym rozmiarem sprzętu i pod tym względem nie czują się zawiedzeni. Chwalą oni też wygodę użytkowania, wygląd oraz cichą pracę.

 

 

 

 

Beko BCN 130000

 

4-beko-bcn-130000Firma Beko natomiast oferuje klientom swój produkt klasy energetycznej A++ o nazwie Beko BCN 130000. Model ten ma chłodziarkę o pojemności 177 litrów i zamrażarkę 66 litrów umieszczoną na dole urządzenia. Lodówka ta ma wymiary zewnętrzne 177,7 cm x 55,6 cm x 54,5 cm, a poziom hałasu wynosi 42 dB. W przypadku braku zasilania chłodziarka utrzyma właściwą temperaturę przez 20 godzin.

Zamrażarka zaś ma zdolność zamrożenia 3,5 kg produktów w ciągu 24 godzin. Wewnątrz chłodziarki znajdują się 3 półki, 2 pojemniki na warzywa, oraz komora 0°C o pojemności 25 litrów. Drzwi natomiast są wyposażone w 3 balkoniki, a także w pojemniki na nabiał i jajka. Zamrażarka tymczasem została wyposażona w 3 szuflady. Sterowanie w tym modelu jest elektroniczne.

Z nowoczesnych technologii znajdziemy tu system NoFrost, który dba o zachowanie odpowiedniej temperatury wewnątrz lodówki, a także eliminuje potrzebę jej rozmrażania. Dzieje się tak dzięki pracy wentylatora i parownika utrzymujących odpowiedni poziom chłodzenia i wilgotności. Firma Beco podkreśla też zastosowanie antybakteryjnej uszczelki w drzwiach sprzętu, oraz oświetlenia LED kolorem zbliżonym do naturalnego.

Opinie lodówkach do zabudowy marki Beko BCN 130000 mówią, że jest ona atrakcyjna ze względu na posiadanie komory 0°C, energooszczędność, oraz system NoFrost. Dla wielu osób bardzo atrakcyjne okazały się prowadnice rolkowe zamontowane przy szufladach.

 

 

 

 

Electrolux ENN12800AW

 

Lodówki Chłodziarko - zamrażarka ELECTROLUX EN2400AOWOstatni model, Electrolux ENN12800AW, jest równocześnie najtańszym z prezentowanych, a jego klasa energetyczna to A+. Mamy wymiary tu 177,2 cm x 54 cm x 54,7 cm, a poziom hałasu wynosi 36 dB. Natomiast pojemność chłodziarki wynosi 202 litry, a zamrażarki, znajdującej się w dolnej części, 75 litrów. W przypadku tego modelu, gdy zabraknie zasilania, chłodziarka utrzymuje temperaturę przez 22 godziny.

A zamrażarka ma zdolność zamrożenia 4 kg produktów w ciągu 24 godzin. W chłodziarce znajdziemy 4 szklane półki pełnej szerokości z obramowaniem z przodu i z tyłu, oraz 2 szuflady na warzywa wykonane z przeźroczystego plastiku. W zamrażarce mamy 2 szklane półki, również o pełnej szerokości, oraz szuflady 2+1 pełnej szerokości, wykonane z plastiku.

W drzwiach producent przewidział 4 balkoniki, w tym jeden z przeznaczeniem na butelki. Model ten jest sterowany mechanicznie. Na wewnętrzne oświetlenie składa się 1 żarówka 15 W.  Producent podkreśla, że po zastosowaniu w nowym modelu przeźroczystych półek i szuflad użytkownik ma lepszy dostęp do wszystkich produktów, zarówno w chłodziarce, jak i zamrażarce.

Zaś opinie użytkowników mówią jednoznacznie, że jest to dobra i tania lodówka do zabudowy. Klienci przekazują, że jest pojemna, tania, dobrze wykonana i cicha w eksploatacji.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Amica BK316.3FA

 

3-amica-bk316-3faAmica BK316.3FA to produkt dla osób, które zamierzają kupić lodówkę w granicach 1500 zł.  Pojemność tego modelu wynosi 190 litrów chłodziarki i 56 litrów zamrażarki, która jest umieszczona w dolnej części i posiada zdolność zamrożenia 3 kg żywności w ciągu 24 godzin. Natomiast chłodziarka utrzymuje niską temperaturę w przypadku braku zasilania przez 11 godzin.

Producent podaje, ze sprzęt pracując emituje 56 dB. Wymiary zewnętrze to 177,6 cm x 54 cm x 54 cm, a klasa energetyczna to A+. W chłodziarce znajdują się 4 szklane półki z możliwością zmiennego ustawienia i 1 półka nieruchoma, oraz 2 pojemniki na warzywa, a także wyjmowana półka do przechowywania butelek w pozycji leżącej. W drzwiach natomiast znajdziemy 5 balkoników.

Zamrażarka zaś ma 3 szuflady i w niej producent przewidział technologię NonFrost, dzięki której możemy zapomnieć o mozolnym odmrażaniu sprzętu. Producent również podkreśla zastosowanie Anti-Bacteria System, czyli powłoki wewnątrz lodówki, która zapobiega rozwojowi drobnoustrojów, a także nie dopuszcza do wytworzenia przykrych zapachów.

Model ten jest sterowany mechanicznie. Dla użytkowników tego urządzenia decydujące o zakupie było to, że posiada on system NonFrost. Chwalą również pojemność lodówki, oraz jej system antybakteryjny.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 4.20 out of 5)
Loading...