Kuchenki indukcyjne ranking

Ostatnio aktualizowane: 17.06.18

Kuchenka indukcyjna to nie tani zakup, dlatego dla naszych klientów przeprowadziliśmy badania dotyczące zadowolenia klientów z zakupionych sprzętów tego typu. Wyniki pokazały nam, że najlepszą kuchenką roku 2018 jest Amica 618IE3.468HTAKDPQ. Jest to model wolnostojący klasy A, z 10 funkcjami piekarnika i elektronicznym programatorem pozwalającym wybrać godzinę włączenia czy wyłączenia piekarnika. Płyta indukcyjna, wykonana ze szkła, ma 4 pola indukcyjne, 2 o średnicy 16 cm  i mocy 1,4 W i dwa o średnicy 21 cm i mocy 2,3 W. Piekarnik posiada grzałkę zarówno z dołu, jak i góry. Możliwe jest również używanie piekarnika z termoobiegiem. Piekarnik jest pokryty emalią łatwoczyszczącą, a wkłady katalityczne gwarantują czystość ścianek piekarnika zatrzymując tłuszcz i brud. Piekarnik jest wyposażony w demontowane drabinki boczne do wsuwania blach, które można myć w zmywarce. Kuchenka jest również wyposażona w rożen obrotowy, który najlepiej sprawdza się przy pieczeniu drobiu. Drugim modelem wybranym, jako najlepszy okazał się AEG 47036IU-MN. Jest to niemal równie atrakcyjna kuchenka indukcyjna jak ta opisywana.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką kuchenkę indukcyjną kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Ceny kuchenek indukcyjnych zaczęły spadać i chociaż wciąż nie są najniższe, nie da się ukryć, że sprzęty te cieszą się dużym zainteresowaniem wśród poszukiwaczy wyposażenia kuchennego. Ma to przede wszystkim związek z tym, że płyty indukcyjne są nie tylko łatwe w pielęgnacji i obsłudze, ale również pięknie się prezentują. Co istotne, są dużo bardziej ekonomiczne niż inne propozycje dostępne na rynku. Oczywiście ich montaż należy dobrze zaplanować, uwzględniając to, ile faz mamy w domu (niektóre sprzęty muszą być podłączone do trzech faz, a my możemy mieć tylko dwie), ale na pewno jest to inwestycja, która się zwróci.

Jak to działa?

Kuchnia tego typu działa na zasadzie indukcji magnetycznej – mamy trzony indukcyjne, które w kontakcie ze spodem naczynia wytwarzają silne pole elektromagnetyczne. Tutaj pojawia się powód, dla którego nie wszystkie garnki nadają się na kuchnie indukcyjne: skoro muszą one wytwarzać pole magnetyczne, nie mogą być wykonane z aluminium. Należy tutaj podkreślić, że taki sposób gotowania ogranicza się do podgrzewania wyłącznie obszaru pod dnem garnka, a nie całej kuchenki. Jest to istotne, gdyż dzięki temu nie nagrzewają się rączki naczynia.

 

Czy warto?

Kuchenka tego typu jest najbardziej energooszczędną propozycją na rynku. Ta pozornie duża inwestycja zwraca się już po kilku miesiącach. Jak to możliwe? Kuchenka ogrzewa tylko dno garnka i pobiera mniej prądu niż modele elektryczne. Kolejna kwestia to bezpieczeństwo – nie mamy ognia, a więc nie dojdzie do popatrzenia. Dodatkowo płyta nie nagrzewa się, co oznacza, że po zdjęciu garnka, w przeciwieństwie do kuchenek elektrycznych, dotknięcie płyty nie kończy się oparzeniem. Oczywiście mamy jakieś cząstkowe ciepło, ale prawdopodobieństwo poparzenia jest minimalne.

Poza tym takie urządzenie jest łatwiejsze w pielęgnacji i bardziej wydajne. Nie można też zapomnieć, że gotuje znacznie szybciej niż kuchenki gazowe i ma zdecydowanie szerszy zakres regulacji temperatury- możesz gotować zarówno na bardzo dużym ogniu, ale też na lekkim płomieniu, który wyłącznie podtrzymuje temperaturę dania.

 

Ilość pól grzewczych

Ilość pól jest istotnym czynnikiem, zwłaszcza jeśli masz duże potrzeby lub przeciwnie, szukasz czegoś oszczędnego. Im mniej jest pól, tym niższa jest cena. Trzeba jednak zauważyć, że najpopularniejsze są modele z 4 polami. Jeśli jednak masz małą kuchnię, wybierz model, który ma tylko 2 lub maksymalnie 3 pola. Ostatnio bardzo popularne stało się tworzenie kuchni z kilku płyt – połączenie kuchenek gazowych z indukcyjnymi lub elektrycznymi, a więc mniejsze sprzęty będą do tego idealne.

Ostatnio bardzo popularne stały się płyty bezstrefowe. Mają one dużo zamontowanych induktorów, dzięki czemu można ustawić garnek w dowolnym miejscu. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, zwłaszcza gdy gotujemy jednocześnie w kilku małych naczyniach, albo gdy mamy duży garnek, który potrzebuje większego pola grzewczego.

 

Kształt płyty to też jest istotne

Kiedyś na rynku dostępny były jedynie płyty prostokątne, niemalże kwadratowe. Jednak coraz częściej odchodzi się od takiej klasyki i zamiast tego producenci oferują swoim klientom modele bardziej fantazyjne. Jeśli masz kuchnię o nieregularnych kształtach, może zainteresować Cię okrągła płyta indukcyjna lub w kształcenie orzecha nerkowca. Tutaj należy kierować się funkcjonalnością, jak również samą stylistyką kuchni. Trzeba jednak zauważyć, że większość kuchenek indukcyjnych, czyli takich z piekarnikiem, sprzedawana jest w zestawie z 4 palnikową płytą. Jeśli więc zależy Ci na płycie z mniejszą ilością palników, piekarnik musisz dokupić osobno.

 

Sterowanie – postaw na wygodę

Wybór systemu sterowania powinien być podyktowany naszymi przyzwyczajeniami. Jeśli nie lubisz rozwiązań dotykowych – wybierz sterowanie mechaniczne np. suwakowe. Bardzo popularne w ostatnim czasie stało się sterowanie kolorowymi wyświetlaczami LCD. Jeśli jednak szukasz rozwiązania do kuchni wykończonej w stylu klasycznym pokrętła będą lepszym wyborem.

 

System zasilania

Wszystkie płyty indukcyjne zasilane są napięciem 230V, musisz jednak pamiętać, że pobór mocy jest różny. Moc dobrej jakości sprzętu to około 7000 W. Tutaj ważny jest nie tyle wybór odpowiedniego modelu, co jego prawidłowa instalacja do faz. Dostępne są urządzenia jedno, dwu, a nawet trzy fazowe. Jeśli nie masz w domu trzech faz, nie będziesz w stanie podpiąć modelu, który jest pod taką instalację przygotowany. Dlatego przed zakupem należy dokładnie sprawdzić, jak dany sprzęt się instaluje i jaką ma moc.

Funkcje – to też jest istotne

Dodatkowe funkcje – tym właśnie kuszą nas producenci AGD. Dlatego warto zweryfikować, czy interesująca nas płyta posiada wszystkie niezbędne dla nas rozwiązania. Przede wszystkim powinna mieć czujnik rozpoznawania wielkości naczynia, aby faktycznie jej użytkowanie było energooszczędne. Kolejna kwestia to wykrywanie obecności naczynia. Jest to przydatne, gdy zdejmiesz garnek, a nie wyłączysz kuchenki.

Przydatnym rozwiązaniem jest czujnik kontroli gotowania, a także smażenia. Poza tym dobrze, jeśli interesujący nas sprzęt ma programowany czas pracy. Kolejną popularną funkcją jest przyspieszenie grzania, a także wskaźnik ciepła resztkowego – sygnalizuje, czy płyta jest jeszcze ciepła.

 

Bezpieczeństwo – to ważne dla Ciebie i Twojej rodziny

Płyta indukcyjna sama w sobie jest bezpieczniejsza niż inne rozwiązania, gdyż ogrzewa tylko dno naczynia, a nie całą płytę. Nie ma tutaj też ognia, którym można się poparzyć, choć wszystkie blokady i zabezpieczenia przed dziećmi wciąż okazują się bardzo przydatne. Dzięki takim rozwiązaniom możesz być spokojny, gdy Twoje dziecko postanowi bawić się w kuchni. Kolejna kwestia to automatyczne wyłączanie lub przynajmniej sygnalizacja, że kuchenka działa, a nic się na niej nie gotuje. Taki system zminimalizuje utratę ciepła i tym samym ograniczy stratę prądu.

 

Piekarnik nie jest indukcyjny

W sklepach znajdziesz zarówno płyty indukcyjne, jak i całe kuchenki. Przedmiotem tego poradnika są te drugie, wolnostojące, modele. Trzeba tutaj podkreślić, że tylko płyta takiej kuchenki jest indukcyjna, natomiast piekarnik jest elektryczny. Wybierając taki sprzęt warto, więc przyjrzeć się nie tylko funkcjom samej płyty, ale również piekarnika. Powinien być wyposażony w przynajmniej kilka opcji grzania –termoobieg, termoobieg z wiatrakiem, piecznie tylko od dołu lub tylko od góry, a także dobre oświetlenie wnętrza. Dobrze, jeśli ma elektroniczny system ustawiania pracy.

To znacznie ułatwia jego obsługę. Timer i zmiana temperatury to minimum, jakie musi posiadać. Zaawansowane modele mają ciekawe rozwiązanie jakim jest wybór parametrów pieczenia do danej potrawy, którą przygotowuje. W efekcie nie musisz być specjalistą w pieczeniu, aby uzyskać świetne efekty.

 

Jaka płyta indukcyjna jest najlepsza

Wśród producentów płyt indukcyjnych szczególną popularnością cieszy się Amica, Siemens, Mastercook, Gorenje, Bosch, Whirlpool, Beko, czy Samsung. Wszystkie te firmy istnieją na rynku AGD od wielu lat i ich produkty są uważane za wysoce bezawaryjne. Poza tym oferują kuchenki indukcyjne w dobrych cenach. Jeśli więc zależy Ci na jakości, najlepiej sięgnij po jeden z modeli tych marek. Oczywiście musisz pamiętać, że każdy z tych producentów ma zarówno modele zaawansowane, jak i te prostsze, czasem bardziej awaryjne.  

 

Najlepsze kuchenki indukcyjne w 2018 roku

 

Jeśli myślisz nad renowacją kuchni i wymianą starych sprzętów AGD na nowe przeczytaj nasz ranking kuchenek indukcyjnych. Pomożemy Ci podjąć decyzję o zakupie właściwego sprzętu.

 

Nasze zalecenia

 

Amica 618IE3.468HTAKDPQ

 

1.Amica 618IE3.468HTAKDPQ(XX)Nasz ranking rozpoczniemy od bardzo dobrze znanej polskiej firmy – Amica i kuchenki jej produkcji – Amica 618IE3.468HTAKDPQ.

Jest to kuchenka wolnostojąca z płytą indukcyjną, oraz elektrycznym piekarnikiem. Kuchenka ma moc 10.5 KW i jest klasy energetycznej A. Standardowe wymiary, czyli wysokość 85 cm oraz długość i szerokość 60 cm, pasują gabarytem do każdej kuchni. Płyta została wyposażona w cztery palniki (dwa o średnicy 16 cm i dwa o średnicy 21 cm). Natomiast piekarnik ma pojemność 66 L.

Dla osób lubiących pieczenie ważna będzie informacja o aż 10-ciu funkcjach piekarnika, m.in. szybkie nagrzewanie, rozmrażanie czy opiekacz. Wygodnym może się też okazać programator elektroniczny, który przypomni nam o pieczonym cieście. W pieczeniu powinny nam też pomóc przepisy, a raczej informacje na temat temperatury i czasu pieczenia wybranych potraw, umieszczone na drzwiczkach.

Użytkowanie piekarnika na pewno ułatwią prowadnice teleskopowe oraz pokryte emalią łatwo czyszczącą wnętrze. Ciekawym dodatkiem do piekarnika jest elektryczny rożen obrotowy, który jest często wspominany przez użytkowników. Konsumenci również chwalą kuchenkę za piękny design, dużo funkcji piekarnika oraz łatwość czyszczenia całej kuchenki.

Amica 618IE3. 468HTAKDPQ to pierwszy model, który chcemy zaprezentować. Jest to sprzęt, który zyskał największe uznanie konsumentów i został okrzyknięty jako najlepsza kuchenka indukcyjna w 2018 roku. Konsumenci wysoko ocenili jej funkcjonalność oraz solidne wykonanie. W swoich recenzjach podkreślają, że to inwestycja na długie lata.

 

Zalety

Teleskopowe prowadnice: Jest to kuchenka wyposażona w elektryczny piekarnik. Posiada on specjalne, teleskopowe prowadnice ułatwiające wyjmowanie blach, zapewniając tym samym bezpieczeństwo i ograniczając możliwość poparzenia.

Pojemność piekarnika: Piekarnik ma pojemność 66 l, dzięki czemu możliwe jest pieczenie kilku potraw w tym samym czasie na różnych poziomach. Co więcej, bez problemu można w nim piec duże pieczenie, takie jak: kaczka czy gęś.

Różne pola grzewcze: Model ten wyposażony jest w 4 pola grzewcze o różnej wielkości i mocy.

Wykonanie: Piekarnik pokryty został łatwoczyszczącą emalią co sprawia, że łatwiej będzie usunąć tłuszcz ze ścianek.

Rożen: Rożen pozwala na przygotowanie wyjątkowo chrupiącego mięsa, przede wszystkim drobiu. W przypadku tego modelu, rożen jest obrotowy, a to zapewni doskonałe upieczenie się mięsa.

 

 

 

 

AEG 47036IU-MN

 

5.AEG 47036IU-MNOstatnią naszą propozycją jest AEG 47036IU-MN. Ta kuchenka wolnostojąca charakteryzuje się klasą energetyczną A, oraz wymiarami: wysokość 85 cm oraz szerokość 59,6 cm i głębokość 60 cm. Czteropalnikowa płyta indukcyjna sterowana jest sensorowo.

Większość garnków dopasujemy się do palników, które są zróżnicowane średnicowo – od 14 cm do 21 cm. Piekarnik w tym urządzeniu jest elektryczny i ma pojemność 72 L. Został on również wyposażony w 8 funkcji. Znajdziemy tutaj m.in. funkcje rozmrażania, pizzy czy grilla.

Piekarnik jest sterowany poprzez elektryczny programator, który wyświetla czas trwania programu. Poinformuje on taż o zakończeniu pracy. Dla wygody użytkownika zostały zainstalowane prowadnice teleskopowe, które ułatwiają wysuwanie blach i kratek z piekarnika. Klienci, którzy zakupili tę kuchenkę są w szczególności zadowoleni z szybkości nagrzewania się płyty. Nie uszła ich uwadze również precyzja przycisków, która też jest wymieniana, jako zaleta.

Także łatwość czyszczenia zarówno płyty jak i piekarnika została doceniona przez użytkowników. Po lekturze naszego rankingu mamy nadzieje, że jesteś w stanie stwierdzić, która z wymienionych kuchenek to najlepsza kuchenka indukcyjna wolnostojąca.

Kolejną propozycją jest urządzenie AEG 47036IU – MN. Jest to model wolnostojący o klasie energetycznej A. Jest to dobra kuchenka indukcyjna do 2500 złotych.

 

Zalety

Wielkość: Piekarnik w tym modelu jest wyjątkowo duży. Jego pojemność wynosi aż 72 l. Świetnie sprawdzi się w kuchniach osób, które lubią eksperymentować w kuchni oraz piec duże pieczenie. Sama płyta indukcyjna posiada cztery palniki, które są sterowane sensorowo.

Programator: Specjalny programator LED-owy wyświetla informacje o temperaturze i czasie. Ponadto, wskazuje wybrane tryby, dlatego jest to bardzo czytelne i prozte w obsłudze urządzenie.

Funkcje: Piekarnik modelu AEG posiada 8 funkcji. Każda z nich odpowiedzialna jest za co innego, np. rozmrażanie czy grillowanie. Dzięki temu będziemy mogli przygotować zarówno pyszną włoską pizzę, ale także upiec chleb czy pieczeń.

Wygoda: Samo użytkowanie tego piekarnika jest niezwykle wygodne. Urządzenie zostało wyposażone w specjalne, teleskopowe prowadnice, które same wysuwają się i podnoszą blachę po otworzeniu drzwiczek piekarnika. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie. Co więcej, jest to również bardzo bezpieczne.

 

Wady

Brak regulacji temperatury: Niestety konsumenci skarżą się na brak regulacji temperatury w palnikach, co skutkuje nierównym nagrzewaniem się garnków.

 

 

 

 

MPM MKE-06

 

3.MPM MKE-06Jeśli masz małe mieszkanie, lub potrzebujesz kuchenki tylko do zagotowania wody na herbatę może zainteresować Cię płyta indukcyjna MPM MKE-06. Jest to jednopalnikowa płyta indukcyjna o szerokości 30 cm oraz głębokości 38 cm. Tak więc wymiary tego modelu sprawiają, że można go swobodnie przestawiać, lub nawet zabrać ze sobą na działkę lub kemping. Moc kuchenki wynosi 1800 W.

Urządzenie steruje się poprzez elektroniczny dotykowy panel z wyświetlaczem LCD, jest to tak zwane sterowanie sensorowe. Plusem takiego rozwiązania jest intuicyjność obsługi. Dodatkowo płyta została wyposażona w timer, który można ustawić w zakresie od 0 do aż 180 minut.

Możemy, więc gotowaną potrawę ustawić na wymagany czas i nie musimy się martwić, że się rozgotuje. Po upłynięciu czasu kuchenka nas o tym poinformuje, oraz wyłączy grzanie. Nie trzeba się obawiać, że włączymy kuchenkę przez przypadek, gdyż została ona wyposażona w blokadę, która temu zapobiegnie.

Osoby, które zakupiły ten model podkreślają, że jest to dobra i tania kuchenka indukcyjna. Zadowoleni oni są również z łatwości czyszczenia powierzchni kuchenki, która została wykonana ze szkła ceramicznego, oraz szybkości nagrzewania się powierzchni grzewczej.

Następną propozycją w naszym zestawieniu jest mała kuchenka indukcyjna MKE – 06, która ze względu na swój rozmiar świetnie sprawdzi się w małej kuchni.

 

Zalety

Wielkość: Choć ta dwupalnikowa płyta jest stosunkowo mała, to sprawdzi się w mieszkaniach o niewielkim metrażu. Będzie ona również dobrą propozycją dla osób niewymagających dużej liczby palników.

Wyświetlacz: Specjalny wyświetlacz zainstalowany na płycie indukcyjnej MKE – 06 jest bardzo czytelny. Za jego pomocą możemy uruchomić nasze urządzenie, ale również je wyłączyć.

Timer: Kuchenka ma specjalny timer, który informuje nas o zakończeniu pracy. Dzięki niemu możemy kontrolować nasze potrawy w trakcie gotowania, bez obawy o to, że mogą się przypiec lub rozgotować.

 

Wady

Brak piekarnika: Ze względu na swój mały rozmiar, kuchenka ta nie posiada piekarnika. Dla osób, którym zależy na przygotowywaniu potraw w piekarniku nie jest to dobra propozycja.

 

 

 

 

Orava VP

 

4.ORAVA VP-400iNastępną naszą propozycją jest Orava VP. Jest to mała kuchenka indukcyjna składająca się z dwóch palników. Każdy z palników ma inny zakres mocy: lewy pracuje w zakresie 200 do 1800 W, natomiast prawy palnik pracuje w zakresie 200 do 1300 W.

Wymiary tego urządzenia są następujące: szerokość 59,8 cm, głębokość 35,8 cm oraz wysokość 7,5 cm. Obsługa płyty jest intuicyjna i odbywa się poprzez dotykowe przyciski umieszczone na urządzeniu. Wszystkie polecenia są wyświetlane na indywidualnych dla każdego pola wyświetlaczach LCD. Dodatkowo producent wyposażył ten model w sensory, które wyczuwają wielkość naczynia i dostosowują wielkość powierzchni grzanej do nich.

Sensory również automatycznie wyłączają grzanie pola, jeśli usuniemy z niego garnek. Najbardziej optymalne garnki do użytku na opisywanej płycie to te ze średnicą 12 – 22 cm.

Ułatwiający gotowanie może okazać się również timer, który można nastawić w zakresie od 1 minuty do aż 3 godzin. Urządzenie ma także wbudowaną ochronę przed przegrzaniem. Klienci chwalą sobie łatwość czyszczenia powierzchni kuchenki, która jest wykonana z szkła ceramicznego. Łatwość obsługi też jest wyróżniana wśród użytkowników.

Kolejną kuchenką jest model Orava VP, która świetnie sprawdzi się w małych kuchniach.

 

Zalety

Palniki: Kuchenka indukcyjna Orava VP posiada dwa palniki. Takie rozwiązanie jest idealne do małych metraży, ale również jest dobrą opcją dla osób, które dużo podróżują i chcą zabrać na kemping przenośną kuchenkę. Jest to model wolnostojący, niewymagający zabudowy, dlatego bardzo łatwo jest go przenieść z miejsca na miejsce.

Wyświetlacz: Specjalny cyfrowy wyświetlacz wskazuje aktualną godzinę.

Sensory: Model ten posiada inteligentne sensory, które wyczuwają wielkość naczynia i dostosowują wielkość powierzchni podgrzewającej je. Co więcej, po każdym uniesieniu naczynia płyta automatycznie przestaje grzać.

 

Wady

Wielkość: Ze względu na zainstalowanie tylko dwóch palników, model ten jest dość mały. Nie można więc na nim przygotować zbyt wielu potraw w tym samym czasie.

Cena: Biorąc pod uwagę fakt, że jest to model dwupalnikowy bez piekarnika, jego cena (ok. 450 zł) jest dość wygórowana.

 

 

 

 

Electrolux 6450 AOX

 

2.Electrolux EKI 6450 AOXKolejną propozycją jest kuchenka indukcyjna Electrolux 6450 AOX. Jest to wolnostojąca kuchenka, 2 w 1, czyli kuchenka wraz z piekarnikiem. Kuchenka o standardowych wymiarach: wysokość 85 cm, a szerokość i głębokość 60 cm. Jest to sprzęt energooszczędny, został on zakwalifikowany do klasy energetycznej A.

Indukcyjna płyta grzewcza jest wyposażona w cztery pola grzewcze oraz elementy sterujące DirectAccess. Oznacza to, że regulacja temperatury odbywa się płynnie dzięki zainstalowanemu suwakowi. Piekarnik ma pojemność 72 L oraz jest wyposażony w 8 funkcji, np. rozmrażanie lub funkcja pizza.

Jeśli masz w domu małe dzieci powinna zainteresować Cię informacja, że piekarnik posiada w tzn. „chłodne drzwi”. Oznacza to, że podczas pieczenia drzwi piekarnika nie nagrzewają się, a tym samym nie ma niebezpieczeństwa oparzenia się.

Dodatkowo piekarnik jest sterowany poprzez elektroniczny sterownik. Producent również zaopatrzył ten model w timer z sygnałem końca pracy. Jakie więc ta kuchenka indukcyjna ma opinie. Wśród pozytywnych cech kuchenki najczęściej pojawiają się wielkość piekarnika, szybkość nagrzewania się oraz łatwość czyszczenia płyty. Jak widać klienci są zadowoleni z tego produktu.

Ostatnią propozycją jest wolnostojąca kuchenka indukcyjna Electrolux 6450 AOX.

 

Zalety

Piekarnik: Jest to kuchenka indukcyjna typu 2 in 1, co oznacza, że posiada piekarnik. Takie zastosowanie pozwala na przygotowywanie wielu potraw w tym samym czasie.

Pojemność: Wynosi ona aż 72 l. W tak dużym piekarniku będziemy mogli przygotować kilka potraw na różnych poziomach, ale także wielkie pieczenie, takie jak gęś.

Bezpieczeństwo: Kuchenka została wyposażona w funkcję chłodnych drzwi. Oznacza to, że nie nagrzewają się one nawet w trakcie używania piekarnika. Dzięki temu urządzenie to jest bezpieczne i nas nie poparzy.

 

Wady

Wykonanie: Powierzchnia tego urządzenia ma tendencję do szybkiego brudzenia się. Jest to uciążliwe co sprawia, że urządzenie jest trudne w konserwacji.

Cena: Niestety, cena tego produktu jest dość wysoka. Kosztuje on ok. 2300 zł.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (10 votes, average: 4.50 out of 5)
Loading...