ᐅ Kuchenka gazowa turystyczna – ranking i opinie 

Kuchenki gazowe turystyczne ranking

Ostatnio aktualizowane: 12.12.19

 

Bartscher BARA150421 i Tiross TS260 to dwie turystyczne kuchenki gazowe, które zyskały największe uznanie konsumentów. Skąd mamy pewność, że właśnie te produkty są najlepsze? Poddaliśmy analizie różne modele dostępne na rynku, uwzględniliśmy ich cechy, jak również recenzje konsumentów. Nasza analiza uwzględniła też stosunek ceny do jakości. Pierwsza z naszych propozycji to kuchenka jednopalnikowa, bardzo kompaktowa i tym samym mobilna. Nie jest zbyt energochłonna, a więc jej użytkowanie nie obciąży naszego portfela. Jeśli jednak ten produkt nie spełnia Twoich oczekiwań, polecamy Ci Tiross TS260. Jest to bardzo tania kuchenka, idealna, gdy nie chcesz przepłacać i szukasz urządzenia, który będzie Ci służyło tylko raz na jakiś czas. Wiemy jednak, że każdy ma inne potrzeby, jedni szukają mniejszych, drudzy większych sprzętów, dlatego w naszym rankingu znalazły się jeszcze 3 inne produkty. Ich opis znajdziesz w dalszej części naszego artykułu.

 

 

Jaką turystyczną kuchenkę gazową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Sezon letni to idealna pora na biwak czy piknik. Podczas tak spędzonego czasu warto również zadbać o dobry posiłek. W przygotowaniu takiego z pewnością pomoże nam turystyczna kuchenka gazowa. Z jej pomocą będziesz mógł ugotować proste dania, jak również wstawić wodę na kawę czy herbatę. Jednak ze względu na liczbę dostępnych modeli, zakup takiego produktu może być dość trudny. Z tego względu przygotowaliśmy ten poradnik, który podpowie Ci, jaką turystyczną kuchenkę gazową wybrać.

 

 

Właściwości

Turystyczne kuchenki gazowe mogą występować w dwóch wariantach: z butlą lub w postaci modelu nastawnego, często posiadającego nawet cztery palniki. W zależności od tego, na czym najbardziej nam zależy, i jaki produkt wydaje się być najlepszy w użytkowaniu, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Należy jednak pamiętać, że w niektórych miejscach nie można używać butli gazowych, dlatego zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu, dokładnie przeczytaj regulamin miejsca, do którego zamierzasz się udać. Mowa tutaj o lotniskach, ośrodkach publicznych, nierzadko również polach biwakowych i namiotowych.

 

Rozmiar

Ważnym kryterium przy wyborze turystycznej kuchenki gazowej jest przede wszystkim jej rozmiar. Decydując się na zakup takiego produktu, z pewnością zależy Ci na zaoszczędzeniu miejsca w bagażniku samochodowym. Z tego względu kompaktowa kuchenka wydaje się być najlepszym pomysłem. Nie należy jednak zapominać, że taki produkt będzie bardzo długo nagrzewać wodę, przez co wydłuży się czas przygotowywania posiłku.

Bardzo istotny jest również sam rozmiar butli, która w zależności od modelu może ważyć od 3 kg do 6 kg. Dostępne są również mniejsze butle gazowe o pojemności nieprzekraczającej 500 g.

 

Wydajność – jaka turystyczna kuchenka gazowa jest najlepsza?

Najbardziej wydajnymi kuchenkami spośród wszystkich dostępnych w sklepach rodzajów (paliwowego, alkoholowego, elektrycznego, etc.) są mimo wszystko modele gazowe. Najlepszym wyznacznikiem jest tutaj czas zagotowania filiżanki wody. Ulubiony napój przygotujemy zaledwie w przeciągu 1 minuty. Inne rodzaje kuchenek potrzebują na to co najmniej 10 minut.

 

Osłona

Choć według producentów kuchenki gazowe nie wymagają użycia osłonki, w wietrzne dni warto się w nie zaopatrzyć. Ich głównym zadaniem jest ochrona przed wiatrem na polu biwakowym i zgaszeniem palnika. Dzięki temu przygotujemy nasz ulubiony posiłek bez przeszkód. Taka osłonka chroni również przed ciekawskimi rączkami dzieci, które lubią wszystko dotykać.

 

Adapter do kartuszy

Adapter do kartuszy gazowych chroni je przed przebiciem. Zapobiega również dużym stratom gazu, dzięki czemu mamy pewność że nasza kuchenka gazowa jest wydajna.

 

Przewód z reduktorem

Przewód z reduktorem przyda się z pewnością do zasilania większych kuchenek gazowych, składających się z minimum dwóch palników. W zależności od modelu musisz wybrać taki produkt, który pasuje do butli lub kartuszy. Warto jest zdecydować się na przewód tej samej marki co kartusza, aby był z nią kompatybilny.

 

Lampa gazowa

Lampa gazowa to przydatne akcesorium, które jest niezastąpione podczas wieczornej kolacji. Taki sprzęt podłącza się pod kartuszem, dzięki czemu zyskujemy dodatkowe światło w trakcie przygotowywania posiłków. To pozwoli nam na zachowanie bezpieczeństwa, zwłaszcza podczas gotowania po zmierzchu.

 

Promiennik gazowy

Promiennik gazowy to dodatkowe urządzenie, którego zadaniem jest rozprowadzanie ciepła. Jest tym samym swego rodzaju grzejnikiem. Montuje się go na butli gazowej lub palniku. Z pewnością przyda się w trakcie chłodniejszych dni. Jeżeli natomiast planujesz gotowanie w plenerze wyłącznie w upalne dni, możesz zrezygnować z takiego akcesorium.

 

 

Grill

Wiele modeli turystycznych kuchenek gazowych posiada niewielki grill. Na nim możemy przyrządzić ulubione przekąski podczas biwakowania, dzięki czemu mamy więcej możliwości, jeśli chodzi o przygotowywanie potraw. Najlepsza kuchenka gazowa to produkt, który jest wielofunkcyjny i nie ogranicza nas w kwestiach gotowania, a jednocześnie jest mały i mobilny.

 

Dodatkowe akcesoria

Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe akcesoria. Najważniejsze są z pewnością naczynia używane do przygotowywania naszych ulubionych posiłków. Powinny być one wykonane ze stali nierdzewnej lub lekkiego aluminium. Będziemy mieli wówczas pewność, że są one wytrzymałe i odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz nagłe zmiany temperatury.

 

Turystyczne kuchenki gazowe w dobrych cenach

Dobra kuchenka gazowa to produkt zarówno wydajny, jak i bezpieczny w użyciu. Za to odpowiada przede wszystkim jakość wykonania danego modelu, na którą w dużej mierze składają się materiały użyte do jego produkcji. Z tego powodu koszt zakupu sprzętu może być różny. Dla przykładu, butla gazowa ważąca 2 kg kosztować nas będzie ok. 70 złotych. Jeśli chodzi o sam palnik, ma on cenę ok. 30 złotych. Najtańszy model kartuszy kupimy natomiast w kwocie ok. 4 złotych za 190 g gazu. W sklepach znajdziesz również droższe modele, które mają więcej palników i są bardziej wydajne.

 

 

Najlepsze kuchenki gazowe turystyczne  w 2019 roku

 

Wyruszając na wycieczkę, trzeba dopilnować, aby sprzęt, który zakupiliśmy był niezawodny. Takie urządzenia znajdziesz za sprawą lektury naszego poradnika. Ranking kuchenek gazowych turystycznych, który przygotowaliśmy wskaże Ci największe zalety opisanych produktów.

 

Nasze zalecenia

 

Bartscher BARA150421

 

Model Bartscher BARA150421 to wysokiej jakości elektryczna kuchenka gazowa, która przyda nam się w czasie wyjazdów na działkę lub pod namiot. Model posiada 1 palnik, zatem ma niewielkie wymiary. Dzięki temu przenoszenie urządzenia nie powinno być zbyt trudne. Dodatkowo, przy zakupie otrzymasz metalową walizkę, która ułatwi Ci podróżowanie z urządzeniem.

Dokładne wymiary prezentowanego sprzętu to: szerokość – 34 cm, głębokość 28 cm i wysokość – 12 cm. Całkowita waga produktu wynosi 1,6 kg, więc nie będzie on stanowić zbyt dużego obciążenia. Z kolei moc urządzenia jest równa 2 kW, co zagwarantuje nam wydajną pracę. Przy maksymalnej wydajności sprzęt zużywa 145 g/h gazu. Aby maszyna działała, należy podłączyć do niej odpowiednie wkłady z nabojami, które sprzedawane są oddzielnie.

Zdaniem konsumentów Bartscher BARA150421 to bardzo dobry i wydajny sprzęt, który przyda się w czasie wyjazdów poza miasto. Ze względu na swoje wymiary, dedykowany jest dla mniejszej grupy znajomych, która gotuje głównie wodę na kawę, herbatę czy produkty typu instant.

 

 

 

 

Tiross TS260

 

Wybierając się pod namiot lub camping, warto zainwestować w Tiross TS260, czyli podręczną kuchenkę turystyczną. Urządzenie to zasilane jest przy pomocy wkładów z gazem.

Wymiary produktu to: 35 cm x 31 cm x 9 cm, zaś waga wynosi 2 kg. Moc sprzętu wynosi 2,2 kW, co przekłada się na szybką i wydajną pracę. Jeśli butla z wkładem jest pełna, to płomień nie będzie słabnąć. Urządzenie zasilane jest butanem. Aby rozpocząć pracę maszyny, należy podłączyć butlę z gazem. Przy użyciu najwyższej mocy pobór wynosi 160 g/h. Sprzęt posiada płynną regulację płomienia, więc w prosty sposób dostosujesz intensywność pracy do swoich wymagań. Do tego kuchenka posiada również wyłącznik zabezpieczający oraz osłonę przed wiatrem.

Zdaniem wielu klientów ta dobra i tania turystyczna kuchenka gazowa to urządzenie godne polecenia. Jest ono bowiem bardzo praktyczne i łatwe w przenoszeniu. Spowodowane jest to tym, że do zestawu dołączono poręczną walizkę.

 

 

 

 

Campingaz Camp Bistro 2 

 

Model Campingaz Camp Bistro 2 to dość niewielka, jednopalnikowa kuchenka gazowa na naboje, która na pewno przyda się nam w czasie wakacji. Na uwagę zasługuje elegancka, niebieska obudowa.

Prezentowany sprzęt ma moc 2200 W, więc masz zagwarantowaną wydajną i szybką pracę. Pozwoli to nam zagotować wodę na herbatę lub kawę w krótkim czasie. Kuchenka ma bezpieczny system mocowania i demontażu naboju, który zasila całą konstrukcję. Aby urządzenie działało, należy poprawnie umieścić w nim naboje CP 250 z propanem-butanem.  Obudowa została wykonana ze stali emaliowanej. Użycie takiego materiału było spowodowane jego odpornością na wysokie temperatury. Wymiary sprzętu to: wysokość – 9, szerokość – 33 cm i głębokość – 28 cm.

Wielu podróżników zdecydowało się na zakup tego produktu, głównie ze względu na jego niewielką wagę. Ciężar kuchenki nie przekracza bowiem 3 kg. Również niewielkie wymiary i dobra jakość wykonania są często podawane jako istotne zalety produktu.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Zolta 6004

 

Jak zapewne wiesz, nie każde pole campingowe ma dostęp do kuchenki, dlatego polecamy Ci zainwestować w swój model, który zabierzesz ze sobą na wakacje. Godnym polecenia produktem jest Zolta 6004, czyli urządzenie z 4 palnikami.

Moc grzewcza waha się między 1,2 kW (najmniejszy) a 1,4 kW (największy), co zapewnia szybką i wydajną pracę. Wymiary produktu to: szerokość – 4 cm, głębokość – 49 i wysokość – 6 cm. Przy zakupie otrzymasz też węża o długości 1,5 m do odprowadzania gazu. Do największych zalet urządzenia należy zaliczyć jego prostą obsługę, która jest identyczna, jak w przypadku sprzętów domowych. Na froncie kuchenki znajdują się pokrętła do regulowania temperatury. Cała obudowa została pokryta odporną na działanie temperatur farbą. Do tego warstwa ta odznacza się wysokim połyskiem, zatem będzie się dobrze prezentować przez długi czas. Powierzchnia jest prosta w czyszczeniu.

Opinie o turystycznych kuchenkach gazowych tego producenta są bardzo pochlebne, gdyż wszyscy konsumenci docenili ich wysoką jakość wykonania oraz użycie dobrej jakości materiałów.

 

 

APCS Honkong Limitet 

 

Wybierając dobrej jakości kuchenkę, warto zastanowić się nad modelem APCS Honkong Limitet. Jest to bardzo poręczne, trzypalnikowe urządzenie, na którym w krótkim czasie zagotujesz wodę lub przyrządzisz proste danie.

Najczęściej docenianą cechą jest niewielka waga produktu, gdyż masa urządzenia nie przekracza 3,5 kg. Całkowity ciężar uzależniony jest od masy podłączonej butli z gazem i jej wymiarów. Moc sprzętu wynosi 3,8 kW, więc masz zapewnioną wydajną pracę przez długi czas. Oznacza to, że będąc na wyjeździe kempingowym, przygotujesz sobie dobry, wielodaniowy posiłek. Poza tym, nawet mimo wielogodzinnego użytku, płomień w sprzęcie nie słabnie. W czasie pracy zużycie gazu wynosi 0,29 kg/h. Wymiary kuchenki to: wysokość – 9,8 cm, szerokość – 59,5 cm i głębokość – 33,5 cm. Prezentowany model jest bardzo prosty w obsłudze. Na froncie znajdują się 3 pokrętła przeznaczone do regulowania intensywności płomienia.

Produkt wykonano z wysokiej jakości materiałów, które są bardzo trwałe, co oznacza, że kuchenka nie ulegnie awarii w czasie podróży. Możesz mieć pewność, że posłuży Ci przez długi czas.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status