Ranking 5 najlepszych kuchenek gazowych w 2021

Ostatnio aktualizowane: 18.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Kuchenka Gazowa – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Po długiej analizie, w której uwzględniliśmy bardzo wiele różnych kuchenek stwierdziliśmy, że na miano jednej z najlepszej zasługuje Electrolux EKK54552OX. Jest to sprzęt o kompaktowych wymiarach Dzięki ciekawemu designowi urządzenie będzie dobrze prezentowało się w każdej kuchni, szczególnie tej nowoczesnej. Kuchenka ma duży piekarnik, w którym zmieści się spora ilość jedzenia. O zakończeniu pieczenia zostaniemy poinformowani przez ustawiony wcześniej zegar. Z pewnością przyda nam się także funkcja termoobiegu, dzięki której jedzenie piecze się równomiernie. Warto również wspomnieć o łatwej obsłudze oraz ułatwionym czyszczeniu blatu kuchenki. Na drugim miejscu znajduje się kuchenka gazowa Beko FSG52020FX z zabezpieczeniem przeciwwypływowym. Sprzęt wyposażono w zapalarkę, która pozwala na szybkie odpalenie palnika. Piekarnik ma pojemność równą 60 l i odpowiednio mocne oświetlenie. W zestawie znajduje się taca standardowa i druciana.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką kuchenkę gazową kupić?

 

Wybór kuchenki to poważna, długoterminowa decyzja, którą trzeba dobrze przemyśleć. Na rynku znajdziesz modele wolnostojące i do zabudowy. Wśród nich dostępne są sprzęty o różnym trybie zasilania: gazowe, gazowo-elektryczne lub elektryczne. W tym poradniku podpowiemy Ci, jaką kuchenkę gazową wybrać. Skupimy się nie tylko na modelach, które mają i płytę, i piekarnik na gaz, ale też na wersjach mieszanych.

Wielkość

Wielkość kuchenki należy dobierać pod kątem własnych potrzeb i jednocześnie pewnych ograniczeń w kuchni. Na rynku znajdziesz kuchenki kompaktowe do 50 cm, standardowe o szerokości 60 cm i powiększone do szerokości 90 cm. Im szerszy jest sprzęt, tym bardziej pojemny ma piekarnik i większą płytę. Jeśli dużo gotujesz, często w wielu garnkach na raz, ciekawym rozwiązaniem będzie zakup kuchenki 90 cm z 5-6 palnikami.

 

Zasilanie

Kuchenki gazowe mają płytę i piekarnik zasilany gazem sieciowym, czyli ziemnym lub z butli z propan-butanem. Urządzenia tego typu cieszą się ogromną popularnością ze względu na niski koszt eksploatacji. Wadą takich sprzętów może być to, że w miejscach, do których niedostarczany jest gaz ziemny, konieczne jest regularne wymienianie butli. Warto więc mieć butlę gazu w zapasie, zwłaszcza przed świętami czy urlopem. Modele gazowo-elektryczne to takie, w których płyta zasilana jest gazem (sieciowym lub z butli), a piekarnik jest elektryczny.

Takie sprzęty cieszą się największą popularnością na naszym rynku. Przede wszystkim dlatego, że piekarnik elektryczny jest bardziej przewidywalny niż gazowy i lepiej wypieka ciasto, a jednocześnie płyta jest tańsza w eksploatacji. Ciekawą propozycją są kuchenki kombinowane. W takich sprzętach płyta ma palniki zasilane prądem i przynajmniej jeden palnik zasilany gazem. Natomiast piekarnik jest elektryczny.

 

Rodzaj i ilość pól grzejnych

Bardzo ważnym aspektem przy wyborze tego typu sprzętu jest ilość pól grzejnych. Urządzenia gazowe mogą mieć płytę z tradycyjnymi palnikami, ale dostępne są też wersje ceramiczne. Jest to nowość na rynku, która zyskuje coraz większą popularność. Przede wszystkim ze względu na fakt, że takie płyty do złudzenia przypominają te elektryczne. Jeśli chodzi o płyty kombinowane, zwykle składają się z 2-3 palników elektrycznych i 1-2 gazowych. Kuchenki standardowe najczęściej mają 4 palniki, natomiast powiększone 5-6.

 

Moc palników i ich uruchamianie

Każdy palnik ma określoną maksymalną moc, z jaką pracuje. Warto wiedzieć, że palniki gazowe mają wyższą moc niż pola elektryczne, a więc są wydajniejsze. Z drugiej strony mają mniejszy zakres regulacji pracy. W przypadku palników elektrycznych, nawet na największym, z łatwością ustawisz małe grzanie, które lekko gotuje sos czy zupę. Niestety w gazowych jest to trudniejsze. Pamiętajmy, że na rynku dostępne są sprzęty, które mają płytę gazową bez typowych palników, a taką przypominającą elektryczną czy indukcyjną. Wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie, gdyż w czasie gotowania nie mamy styczności z żywym ogniem. Jednocześnie takie płyty nie różnią się wydajnością od elektrycznych.

Warto też zwrócić uwagę na system uruchamiania palników. W zasadzie wszystkie kuchenki gazowe, nawet te bez piekarnika elektrycznego mają zapalnik automatyczny, który znacznie ułatwia obsługę. Jest to tzw. zapalacz elektroiskrowy, który uruchamia się po odkręceniu kurka z gazem. Taka zapalarka jest bardzo praktyczna. Dzięki niej nie musimy używać zapałek lub tradycyjnej, ręcznej zapalarki.

 

Kuchenki gazowe – typy rusztów

Wybierając model z klasycznymi palnikami, musisz wybrać odpowiedni ruszt. Wyróżniamy trzy rodzaje rusztów – jednoczęściowe, dwuczęściowe i pojedyncze. Modele jednoczęściowe to takie, gdzie wszystkie palniki mają wspólny ruszt. Plusem takiego rozwiązania jest stabilność, a minusem to, że trudno jest taki element umyć w zlewie. Z drugiej strony mamy ruszty dwuczęściowe, niestety mniej stabilne, ale łatwiejsze w pielęgnacji.

Ciekawą alternatywą są ruszty pojedyncze. Wtedy każdy palnik ma osobny ruszt. Dobrze wykonany element będzie stabilny, ale niestety łatwo jest trafić na ruszty kiepskiej jakości. Zwróć uwagę na materiał, z jakiego taki ruszt jest wykonany. Musi być odporny na rdzewienie i jednocześnie łatwy w pielęgnacji.

 

Rodzaje zabezpieczeń – jaka kuchenka gazowa jest najlepsza?

Urządzenie na gaz musi posiadać zabezpieczenie przeciwwypływowe. Polega ono na tym, że po zalaniu palnika czy wskutek większego podmuchu powietrza, płomień jest zgaszany, a gaz automatycznie odcinany. Takie zabezpieczenie stosowane jest w płytach oraz piekarnikach. Jeśli wybierzesz kuchenkę gazową z płytą gazową, ale nie tradycyjną, lecz ceramiczną, wtedy warto wybrać model, który informuje nas o tym, że pola grzejne wciąż są nagrzane. Jest to tzw. informacja o cieple resztkowym. Inne ciekawe rozwiązania to blokada uruchomienia kuchenki przez dzieci.

Niektóre modele kuchenek gazowych mają też system automatycznego wyłączania piekarnika po kilku godzinach. W przypadku piekarnika ciekawym zabezpieczeniem jest chłodny front. W takich modelach temperatura drzwiczek podczas pieczenia nie przekracza 50 st. C. Dobrze, jeśli cała kuchenka ma system chłodzenia obudowy, który zabezpiecza meble przed uszkodzeniem, a piekarnik przed przegrzaniem.

Piekarnik – jaki wybrać?

Kuchenki gazowe mogą mieć piekarnik gazowy lub elektryczny. Zdecydowanie popularniejszym rozwiązaniem są modele gazowo-elektryczne. Gazowy gorzej się nagrzewa i trudno jest się go nauczyć. Jest to szczególnie istotne dla osób, które pieką bardziej wymagające ciasta i ciasteczka, gdzie osiągnięcie odpowiedniej temperatury w piekarniku jest kluczowe.

 

Klasa energetyczna

Jeśli wybierzesz kuchenkę gazową z piekarnikiem elektrycznym zwróć uwagę na klasę energetyczną, oznaczoną literami w skali od A do G. A – najbardziej energooszczędna, G – najmniej oszczędna.

 

Cechy dobrego piekarnika

W przypadku kuchenek gazowych większość piekarników ma system otwierania do dołu, aczkolwiek można też znaleźć takie, z drzwiczkami bocznymi. Ważne jest to, aby drzwiczki były ciężkie i trudne do otworzenia przez dziecko. Kolejny element piekarnika to prowadnice. Warto wybrać teleskopowe, które są wygodniejsze i gwarantują nam większe bezpieczeństwo. Dobrze, jeśli piekarnik ma kilka opcji pracy. Wersje gazowe są zwykle mniej rozbudowane, dlatego tak popularne są modele elektryczne. Dobrze, jeśli piekarnik ma termoobieg, wentylator, system wyboru różnych opcji pieczenia i szeroki zakres temperatur.

 

System obsługi

Kuchenki gazowe dostępne są w wersji z wyświetlaczem i klasycznymi pokrętłami, często łączą w sobie oba systemy pracy. Wybierając produkt tego typu zwróć uwagę na to, aby pokrętło piekarnika miało oznaczniki temperatury. Wciąż można znaleźć modele z pokrętłem do ustawienia grzania na poziomie – słaby, mocny, bardzo mocny.  Wtedy trudniej jest piec wymagające ciasta i pieczenie. Zwykle dotyczy to modeli w pełni gazowych. Polecamy wybrać sprzęt, który ma blokadę pokręteł, aby dzieci nie mogły uruchomić kuchenki. Na wyświetlaczu kuchenki powinien znaleźć się zegar i timer.

 

Kuchenki gazowe w dobrych cenach

Urządzenia gazowe, w których płyta i piekarnik są zasilane gazem będą najtańsze. Dobre sprzęty tego typu znajdziesz za ok. 700 zł. Więcej kosztują modele z piekarnikiem elektrycznym – od 800 zł. Cena kuchenek tego typu może sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych. Tyle kosztują designerskie modele wielu znanych marek.

 

5 najlepszych kuchenek gazowych. Opinie w 2021

 

Chociaż płyty kuchenne elektryczne oraz indukcyjne są ostatnio bardzo modne, kuchenki gazowe wciąż nie tracą na popularności. Ich największą zaletą jest niski koszt użytkowania. Poza tym kuchenka gazowa to jedyny model, na którym w pełni wykorzystamy możliwości niektórych naczyń, jak na przykład woka. Dlatego też stworzyliśmy ranking kuchenek gazowych zawierający najlepsze modele dostępne na polskim rynku AGD.

 

1. Kuchenka Gazowa Electrolux EKK54552OX

 

Electrolux EKK54552OX to kuchenka gazowa, która pomoże Ci przygotować bardzo smaczne potrawy. Przyjrzyjmy się piekarnikowi tego sprzętu. Jego pojemność wynosi 65 l. Do piekarnika możemy włożyć nawet duże potrawy. Kuchenka ma 4 pola grzewcze. Ruszt sprzętu jest wykonany z emalii.

Wielu użytkowników wspomina, że czyszczenie urządzenia nie sprawia żadnych problemów – możemy wyciągnąć szybę oraz dokładnie ją wyczyścić, dzięki czemu sprzęt prezentuje się estetycznie. Obsługa urządzenia jest intuicyjna, a ułatwia ją przejrzysty wyświetlacz. Kuchenka ma podstawowe funkcje, jakimi są termoobieg oraz zegar. Ta druga, po nastawieniu, daje nam sygnał, kiedy piekarnik zakończy pieczenie.

Kolor płyty grzewczej oraz frontu to stal. Dlatego kuchenka prezentuje się bardzo elegancko. Warto również wspomnieć o obecności specjalnej szafki na dole sprzętu – jest to dodatkowe miejsce na przechowywanie kuchennych narzędzi. Wymiary produktu wynoszą 85 cm x 50 cm x 60 cm. Klasa energetyczna kuchenki to A. Użytkownikom podoba się funkcja równomiernego pieczenia potraw w piekarniku, a także stylowy design kuchenki.

Electrolux EKK54552OX to kuchenka o wymiarach  85 cm x 50 cm x 60 cm. Ma ona 4 palniki oraz piekarnik o pojemności 65 l.

Zalety
Obsługa:

Użytkownicy uważają, że pokrętła oraz przyciski na obudowie produktu są bardzo dobrze opisane, a obsługa nie sprawia problemów. Przejrzysty wyświetlacz pokazuje wszystkie opcje.

Czyszczenie:

Wiele osób uważa, że kuchenki nie trzeba szorować, tylko delikatnie przecierać. Szyby piekarnika są skonstruowane w taki sposób, że można łatwo dotrzeć w każde miejsce, a poza tym można je rozmontować.

Funkcje:

Kuchenka ma kilka ciekawych funkcji, w tym zegar oraz termoobieg. Obie ułatwiają korzystanie z urządzenia.  

Gabaryty:

Prezentowana kuchenka ma wymiary 85 cm x 50 cm x 60 cm. Nie jest ona zbyt duża i z pewnością zmieści się w każdej kuchni.

Design:

Urządzenie ma wiele elementów pomalowanych na  kolor szary. Dlatego pasuje ono do nowocześnie wystylizowanych kuchni.

Wady
Wykonanie:

Niektórzy konsumenci przyznają, że kuchenkę trzeba sprzątać bardzo uważnie, ponieważ mogą na niej powstawać niezbyt estetyczne rysy.

 

 

 

 

2. Kuchenka Gazowa Beko FSG52020FX

 

Prezentujemy kuchenkę gazową Beko FSG52020FX w stalowym kolorze, który łatwo wpasuje się do wystroju kuchni. Sprzęt ma wymiary: Szerokość – 50 cm, głębokość – 60 cm i wysokość – 85 cm, a pojemność piekarnika liczy 60 l. W środku można przygotować sporą porcję jedzenia. Piekarnik ma funkcję ogrzewania dolnego. 

Kuchenkę wyposażono w 4 palniki. Dwa tylne mają moc 2 kW, przedni lewy – 2,9 kW, a przedni prawy 1 kW. W zestawie znajdują się wysokiej jakości ruszty emaliowane, które nie są podatne na działanie korozji. Korzystanie z kuchenki gazowej jest w pełni bezpiecznie, bo sprzęt ma zabezpieczenie przeciwwypływowe. Jeśli płomień zgaśnie, dopływ gazu zostanie automatycznie odłączany. 

Opinie, jakie można przeczytać na temat tego urządzenia są z reguły bardzo dobre. Kuchenka gazowa ładnie się prezentuje, ponadto efektywnie działa i można z niej bezpiecznie korzystać. Te trzy zalety skutecznie zachęcają konsumentów do zainwestowania w ten sprzęt. 

Kuchenka gazowa Beko FSG52020FX ma wymiary: Szerokość – 50 cm, głębokość – 60 cm i wysokość – 85 cm. Pojemność piekarnika wynosi 60 l.

Zalety
Efektywnie działające palniki:

W modelu zastosowane specjalne palniki, które pozwalają zaoszczędzić nawet do 17% gazu. Wyróżnia je efektywność działania. Gotowanie na tej kuchence jest szybsze.

Zapalarka:

Sprzęt ma zapalarkę, która pozwala szybko odpalić odpowiedni palnik na płycie grzewczej. Nie ma konieczności stosowania zapałek, co jest wygodnym rozwiązaniem. Zapalarka sprawnie działa.

Bezpieczeństwo użytkowania:

Dopływ gazu w kuchence jest automatycznie odcinany, jeśli płomień przypadkowo zgaśnie np. pod wpływem zalania. To gwarantuje maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Wyposażenie:

W zestawie są wysokiej jakości akcesoria. Kupujący otrzymuje tacę drucianą i tacę standardową do przygotowywania posiłków w piekarniku.

Wady
Zarysowania:

Podczas dokładnego czyszczenia sprzętu trzeba uważać, w jaki sposób usuwa się zabrudzenia. Mocny detergent i szorstka część myjki powodują powstawanie drobnych zarysowań na powierzchni urządzenia.

 

 

 

 

3. Kuchenka Gazowa Amica 57GGS1.23OFP(W)

 

Amica 57GGS1.23OFP to kuchenka, której powierzchnia płyty gazowej oraz piekarnika została powiększona. Dlatego przygotowanie dużej ilości jedzenia nawet w dużym naczyniu nie będzie zbyt dużym problemem. Sprzęt ma kolor biały, więc pasuje do wystroju różnego rodzaju kuchni.

Jest to urządzenie z zabezpieczeniem przeciwwypływowym. Dlatego po zgaśnięciu gazu na skutek powiewu powietrza lub zalania wodą dopływ gazu automatycznie się wyłącza. Wewnętrzna oraz zewnętrzna część kuchenki jest pokryta specjalną powłoką Easy Clean. W rezultacie sprzątanie jest łatwiejsze, a oprócz tego nie zabiera zbyt dużo czasu. Kuchenka jest wyposażona w duży schowek, w którym możemy umieścić garnki, patelnie i inne narzędzia używane w kuchni.

Wymiary kuchenki wynoszą 85 cm x 50 cm x 60 cm. Jej ruszty są emaliowane. Sprzęt jest wyposażony w 4 palniki i piekarnik gazowy. Użytkownicy zazwyczaj chwalą dobre wykonanie produktu, a także powierzchnię, którą bardzo łatwo się czyści.

Kuchenka  Amica 57GGS1.23OFP ma wymiary 85 cm x 50 cm x 60 cm. Pojemność piekarnika tego urządzenia wynosi 57 l.

Zalety
Czyszczenie:

Kuchenka jest pokryta specjalną powłoką o nazwie Easy Clean. Jest ona bardzo gładka, więc nie trzeba jej szorować i oprócz tego emalia ładnie się prezentuje.

Bezpieczeństwo:

System zabezpieczeń kuchenki odłącza dopływ gazu w momencie, kiedy płomień zgaśnie. Dzięki temu możemy uniknąć niebezpiecznej, zagrażającej życiu sytuacji.

Schowek:

Duży schowek oznacza, że mamy dodatkowe miejsce na kuchenne narzędzia. Nie musimy składować ich na szafkach lub innych miejscach.

Wady
Wygląd:

Wielu użytkowników zauważyło, że przez wzgląd na biały kolor wszystkie zanieczyszczenia są bardzo widoczne. Dlatego musimy czyścić kuchenkę po prawie każdym gotowaniu.

Wyposażenie:

Kupującym nie spodobało się, że kuchenka nie jest wyposażona w blat zakrywający palniki. Sprzęt nie ma również grilla.

 

 

 

 

4. Kuchenka Gazowa Gorenje G5112 SJ

 

Sprzęt Gorenje G5112 SJ jest wyposażony w 4 palniki, a także gazowy piekarnik o pojemności 70 l. Ma on wbudowaną zapalarkę i zabezpieczenie przeciwwypływowe. To wolnostojąca kuchenka o wymiarach: Wysokość – 85 cm, szerokość – 50 cm oraz głębokość – 59,4 cm. Moc grzewcza palników to kolejno: 1000 W, 2 x 1900 W oraz 3000 W.

Urządzenie jest zaliczane do klasy energetycznej A. Utrzymanie go w czystości nie jest kłopotliwe, dotyczy to również piekarnika. Komorę pokryto specjalną, gładką powłoką, odporną na działanie bardzo wysokiej temperatury. Kuchenka ma srebrno-czarny kolor i wygląda elegancko.

Czym wyróżnia się przedstawiony sprzęt? Zdaniem kupujących jest on bezpieczny w użytkowaniu, łatwy w obsłudze oraz bardzo solidny. Wielu osobom spodobał się piekarnik, gdyż jest on dostatecznie duży i dobrze utrzymuje stałą temperaturę, co jest ważne podczas pieczenia ciast czy chleba.

Gorenje G5112 SJ to kuchenka z 4 palnikami i 70 l piekarnikiem. Urządzenie jest dostępne w kolorze inox.

Zalety
Zapalarka gazu:

Sprzęt ma wbudowaną zapalarkę gazu. To oznacza, że nie musimy sięgać po zapałki, aby odpalić wybrany palnik. Tym samym używanie kuchenki jest bardziej komfortowe.

Żeliwny ruszt:

Ruszt, na którym stawiamy naczynia do gotowania, został wykonany z żeliwa. Jest on bardzo wytrzymały i odporny na działanie wysokiej temperatury.

Pojemny piekarnik:

Kuchenka ma pojemny piekarnik, w którym można swobodnie przyrządzać obiady dla całej rodziny, a także piec ciasta i pieczywo. Maksymalna temperatura, do jakiej się nagrzewa, to 300 st. C.

Wady
Brak wyświetlacza:

Konsumentom przeszkadza brak wyświetlacza, gdyż przez to nie mogą szybko sprawdzić aktualnej godziny.

Wytłaczane prowadnice:

Prowadnice w piekarniku są wytłaczane, a nie teleskopowe, co utrudnia wyjmowanie blachy. Trzeba uważać, aby się przy tym nie poparzyć.

 

 

 

 

5. Kuchenka Turystyczna Gazowa Campingaz Base Camp 2000009597

 

5.Campingaz Base Camp 2000009597Nasz ranking kuchni gazowych zamyka praktyczny model Campingaz Base Camp 2000009597. Jest to świetna, turystyczna kuchenka gazowa z dwoma palnikami bez piekarnika . Prosta i solidna konstrukcja, która wyróżnia się wyjątkową stabilnością i wydajnością została doceniona przez wielu konsumentów. Zauważają oni również, że produkt ten jest łatwy w obsłudze i utrzymaniu czystości.

Nie jest to rozwiązanie dla dużej rodziny, ale świetna propozycja dla osób ceniących sobie prostotę i szukających urządzeń zajmujących niewielką ilość miejsca. To również ciekawe dopełnienie kuchenki elektrycznej, na której nie przygotujemy potraw w woku.

Urządzenie ma dwa niezależne palniki z regulacją. Wymiary kuchenki to 43 x 24 x 7,5 cm, a jej waga wynosi zaledwie 1,4 kg. Dzięki czemu jest to również świetna propozycja na kemping, wyjazd pod namiot, czy też do niewielkiej kuchni w domku letniskowym.

Model ten zużywa 232 g gazu na godzinę, a więc jest stosunkowo tani w utrzymaniu. Opinie o kuchenkach gazowych tej firmy są bardzo pochlebne, użytkownicy cenią je za trwałość, jakość wykonania oraz prostą obsługę.

Campingaz Base Camp 2000009597 to turystyczna kuchenka gazowa z dwoma palnikami bez piekarnika. Produkt ma wymiary 43 cm x 24 cm x 7,5 cm i waży zaledwie 1,4 kg, więc jest mobilny.

Zalety
Mobilność:

Jest to bardzo mobilny sprzęt, idealny dla osób, które często wyjeżdżają na campingi. Urządzenie ma niewielkie wymiary i jest lekkie, co ułatwia jego przenoszenie.

Regulowane palniki:

Dwa, niezależne i co istotne, regulowane palniki ułatwią Ci dostosowanie pracy kuchenki do własnych potrzeb.

Cena:

Wiele osób wybrało ten model ze względu na jego niską cenę. Jest to bardzo dobra kuchenka gazowa do 800 zł.

Wady
Brak piekarnika:

Model ten nie posiada piekarnika, jest więc mało funkcjonalny, jeśli chodzi o użycie w domu.

Tylko do okazyjnego użycia:

Nie jest to kuchenka, która stanowi odpowiednie rozwiązania do gotowania na co dzień.

 

 

 

 

Jak podłączyć kuchenkę gazową?

 

Kuchenki gazowe wciąż cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów i są przez nich chętnie kupowane. Z poprzedniej części artykułu dowiedziałeś się już, jaka kuchenka gazowa jest polecana przez Internautów. Aby przekazać Ci wszystkie, niezbędne informacje na temat omawianego sprzętu kuchennego, postanowiliśmy przyjrzeć się temu, jak należy podłączyć tego typu urządzenie. Z przygotowanego tekstu dowiesz się, czego potrzeba, aby dobrze zainstalować sprzęt, kto powinien to zrobić i jakie środki ostrożności należy zachować, aby zagwarantować sobie maksymalny poziom bezpieczeństwa.

 

 

Jak podłączyć kuchenkę gazową do instalacji gazowej?

Jedną z możliwości jest podłączenie kuchenki gazowej do gazu ziemnego. Możemy to zrobić, jeśli mamy doprowadzoną sieć gazową. W tym celu używa się metalowych lub miedzianych przewodów przeznaczonych do instalacji gazowej. Mogą one występować w wersji sztywnej lub elastycznej. Te drugie są bardzo wygodne w użytkowaniu. Wszystko dlatego, że umożliwiają przesuwanie podłączonych do instalacji gazowej urządzeń bez konieczności ich odłączania. Wykonując przyłącze należy pamiętać o zaworze, który odcina dopływ gazu. Ten element przyda się nie tylko w sytuacjach zagrażających życiu. Za sprawą zaworu bezpieczeństwa będziemy mogli naprawić przyłączone do instalacji gazowej urządzenie bez potrzeby zamykania dopływu gazu do całej instalacji.

 

Podłączanie kuchenki gazowej do butli propan-butan

Jeśli nie mamy doprowadzonej sieci gazowej, możemy zasilać kuchenkę za pomocą gazu płynnego, a mianowicie butlą propan-butan posiadającą aktualną legalizację. Zgodnie z prawem, w jednym budynku może być zainstalowanych do 2 butli z gazem płynnym. Zabrania się przechowywania butli napełnionych gazem, które nie są podłączone do urządzeń. Co potrzebujemy, aby podłączyć gaz do kuchenki? Na samym wstępie warto wspomnieć o elastycznym wężyku. Kupując go musimy sprawdzić, czy ma on wymagane atesty – musi wykazywać dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne, wysoką temperaturę, jak również ciśnienie. Do instalacji konieczny jest także reduktor ciśnienia. W sklepach budowlanych można znaleźć zestawy, w których znajduje się zarówno elastyczny wężyk, jak i podłączony do niego reduktor.

 

 

Kto podłącza kuchenkę gazową?

Zgodnie z przepisami prawa instalację musi wykonać osoba posiadająca określone, udokumentowane uprawnienia, niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z podłączaniem kuchenki do gazu ziemnego czy butli propan-butan. Instalacja kuchenki gazowej przez osobę kompetentną jest istotna nie tylko z przyczyn bezpieczeństwa, ale również ma znaczenie w kontekście udzielanej przez producenta gwarancji. Po wykonaniu podłączenia osoba uprawniona przybija pieczątkę. Bez niej konsument nie może skorzystać z uprawnień gwarancyjnych przewidzianych przez producenta.

 

Środki bezpieczeństwa

Wykonywanie prac przy instalacji gazowej to skomplikowane zadanie wymagające skupienia i posiadania odpowiednich kwalifikacji. Podczas pracy należy zachować określone środki bezpieczeństwa, po to, aby uniknąć sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu. Jak zostało wcześniej wspomniane, nie jest wskazane samodzielne podłączenie kuchenki gazowej. Zaleca się skorzystanie z usług fachowca. Wtedy będziemy mogli mieć pewność, że podłączenie jest wykonane dobrze, a instalacja jest odpowiednio szczelna. Warto podkreślić, że ulatniający się gaz nie jest widoczny. W związku z tym nie będziemy mieli możliwości, aby odpowiednio szybko zareagować. Ulatnianie się gazu może prowadzić do wybuchu bądź zaczadzenia. Aby zagwarantować sobie maksymalny poziom bezpieczeństwa, warto zamontować nawiewniki okienne i czujniki gazu. Należy także pamiętać o systematycznym sprawdzaniu drożności przewodów wentylacyjnych (przynajmniej raz w roku).

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

Beko CSG 52020 FX

 

Nasza druga propozycja to Beko CSG 52020 FX ze zintegrowaną zapalarką ułatwiającą zapalanie palników. Dużą zaletą tego urządzenia jest przestronny schowek na kuchenne akcesoria. W modelu zastosowano automatyczny systemu zapłonu, jak również system przeciwwypływowy gazu.

Oba zabezpieczają użytkownika w czasie korzystania z urządzenia, czy wystąpienia awarii. Ta naprawdę dobra i tania kuchenka gazowa o wymiarach 85 cm wysokości, 50 cm szerokości i 60 cm głębokości oraz wadze 37,4 kg, jest często polecana przez użytkowników.

Zauważają oni, że to naprawdę łatwy w obsłudze model o mocnej konstrukcji i ciekawym design. Niewątpliwym atutem jest też łatwy w utrzymaniu czystości materiał. Sprzęt ten ma cztery różne palniki, co umożliwia gotowanie w różnej wielkości garnkach i patelniach. Ponadto urządzenie ma piekarnik o pojemności 60 l.

Chociaż nie ma on takich funkcji, jak termoobieg, grill, czy pieczenie 3D, pozwala na przygotowanie wielu pysznych potraw w dość krótkim czasie. Urządzenie ma wygodne oświetlenie umożliwiające podglądanie pieczenia bez konieczności wyjmowania tacy z środka.

Beko CSG 52020 FX to model ze zintegrowaną zapalarką. Produkt ma standardowe wymiary, czyli: wysokość – 85 cm, szerokość – 50 cm i głębokość – 60 cm. Piekarnik ma pojemność 60 l.

Zalety
Schowek na akcesoria:

Na dole urządzenia, tuż pod piekarnikiem znajdziemy praktyczny, i co istotne, przestronny schowek na patelnie lub inne, kuchenne akcesoria. W ten sposób zyskujemy dodatkową szufladę w kuchni.

Zabezpieczenia:

Urządzenie ma zabezpieczenie w postaci systemu przeciwwypływowego gazu. Poza tym piekarnik dobrze wyizolowano, tak aby nie doszło do uszkodzenia szafek przylegających do sprzętu.

Solidne wykonanie:

Wiele osób podkreśla, że model ten jest bardzo solidny. Materiał, z którego go wykonano jest nie tylko odporny na uszkodzenia, ale też łatwy w utrzymaniu czystości.

Oświetlenie piekarnika:

Wiele osób pozytywnie odnosi się do oświetlenia zainstalowanego w piekarniku, które ułatwia doglądanie potraw.

Różne palniki:

Warto podkreślić, że na płycie znajdziemy różne rozmiary palników, co sprawia, że sprzęt jest bardziej funkcjonalny.

Wady
Niefunkcjonalny piekarnik:

Konsumenci podkreślają, że wadą produktu jest brak termometru, a także to, że piekarnik nie ma takiej funkcji, jak grill czy termoobieg.

 

Indesit I5GG

 

Kuchnia Indesit I5GG o klasie energetycznej A to nasza czwarta propozycja. Jest to prosty w obsłudze model bez zaawansowanych funkcji, który docenią osoby ceniące sobie prostotę i tanie rozwiązania. Ta dobra i tania kuchenka jest wyposażona w piekarnik. W zestawie znajdziemy też 1 półkę siatkową i 1 brytfannę.

Urządzenie ma 4 pola grzewcze – jedno o średnicy 10 cm i mocy 3 kW, dwa o średnicy 7,5 i mocy 1.9 KW oraz najmniejsze pole o średnicy 5,1 i mocy 1 KW. Model ten ma zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu, co zapewnia użytkownikowi jeszcze bezpieczeństwo użytkowania.

Pojemność piekarnika to 68 litrów. Sprzet ma bardzo praktyczne wymiary – 85 cm wysokości, 50 cm szerokości i 60 cm głębokości, dzięki czemu znajdziemy na niego miejsce w każdej, nawet najmniejszej kuchni. Produkt ten ma również wygodną zapalarkę gazu w przycisku, nie potrzebujmy więc dodatkowych zapalarek lub zapałek.

Wystarczy tylko, że urządzenie będzie podłączone do prądu. Użytkownicy cenią model Indesit I5GG za łatwość obsługi i czyszczenia, co w kuchni ma ogromne znaczenie.

Kuchnia Indesit I5GG to model, który posiada 4 pola grzewcze o różnych mocach. Urządzenie ma standardowe wymiary. Jego piekarnik ma pojemność 68 l, więc jest dość spory.

Zalety
Zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu:

Jeśli boisz się, że kuchenka gazowa może stanowić zagrożenie dla Twojego zdrowia, na pewno uspokoi Cię fakt, że model ten ma system przeciwdziałający niekontrolowanemu wypływowi gazu.

Standardowe wymiary:

Jest to klasyczny model o wymiarach 85 cm x 50 cm x 60 cm, więc zmieścisz go w każdej kuchni.

Zapalarka:

Aby uruchomić urządzenie nie musisz używać zapałek czy zapalniczki, gdyż mamy tutaj wbudowaną zapalarkę.

Duży piekarnik:

Wiele osób doceniło to, że prezentowany model ma spory piekarnik. Jest to jedna z najbardziej pojemnych propozycji w naszym zestawieniu.

Wady
Trwałości:

Osoby, które zdecydowały się na ten sprzęt zauważają, że raczej nie jest to najsolidniejsza propozycja.

 

Amica 57GE2.33HZPTA

 

Amica to znany polski producent AGD, który stawia na wysoką jakość, ciekawe rozwiązania i atrakcyjną cenę. Dlatego jako pierwszy prezentujemy model Amica 57GE2.33HZPTA. Jest to świetna kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym.

Zabezpieczenie przeciwwypływowe zapewnia nas, że gaz nie będzie się ulatniał, nawet zalaniu palnika. Nie można też zapomnieć, że ruszty na płycie z palnikami gazowymi są duże i stabilne, co umożliwia gotowanie nawet w kilku większych garnkach w tym samym czasie. Wygodny, elektryczny zapalacz gazu w pokrętle to kolejne rozwiązanie ułatwiające korzystanie z kuchenki.

Ponieważ jest to kuchnia z funkcją piekarnika, nie można zapomnieć o ośmiu, wygodnych opcjach pieczenia, w tym opiekacz (grill), czy rozmrażanie. Warto też wspomnieć o programatorze elektronicznym, ułatwiającym pracę, gdyż umożliwia nastawienie czasu wyłączenia, czy grzania piekarnia.

Ta najlepsza kuchenka gazowa ceniona jest przez użytkowników za niezwykle wysoką bezawaryjność i łatwą w utrzymaniu powierzchnię z emalii, do której nie przywiera tłuszcz. Doceniany jest również za bardzo funkcjonalny piekarnik.

Amica 57GE2.33HZPTA to kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym. Jej wymiary to: wysokość – 85 cm, szerokość – 50 cm i głębokość – 60 cm. Pojemność piekarnika wynosi 65 l. Moc całkowita produktu to 2,9 kW. Kuchenka ma 4 pola grzejne.

Zalety
Zabezpieczenie przeciwwypływowe:

Aby mieć pewność, że gaz nie będzie ulatniał się z kuchenki, gdy dojdzie do zgaszenia ognia, producent zamontował zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu.

Rusz na płycie:

Zainstalowany na kuchence solidny, mocny ruszt, pozwala nam na ustawienie kilku sporych i ciężkich garnków, bez obawy, że całość konstrukcji się przechyli.

Funkcja piekarnika:

Jest to urządzenie 2w1 z funkcjonalnym piekarnikiem, który ma grill i funkcję rozmrażania. Takie rozwiązanie sprawia, że nie musimy kupować osobnego piekarnika i męczyć się z jego montażem.

Obsługa:

Włączenie i wyłączenie kuchenki oraz piekarnika jest proste. Przede wszystkim ze względu na fakt, że płyta ma  elektryczny zapalacz gazu znajdujący się w pokrętle. Natomiast piekarnik posiada elektroniczny programator.

Łatwa pielęgnacja:

Wiele osób podkreśla, że czyszczenie płyty kuchenki, jak również samego piekarnika nie jest zbyt problematyczne, gdyż emalia, którą pokryto płytę oraz wnętrze piekarnika jest przyjemna w pielęgnacji.

Wady

 

Bosch HGD745220L

 

Nasza trzecia propozycja to wolnostojąca kuchnia gazowo-elektryczna Bosch HGD745220L z wyświetlaczem. Klasa efektywności energetycznej urządzenia to A, a więc zużycie energii jest stosunkowo niskie. Zaletą kuchenki będzie również chłodny front 40° C zapewniający bezpieczeństwo domownikom. Urządzenie ma wygodny wyświetlacz, który pokazuje godzinę i informuje użytkownika o osiągnięciu odpowiedniej temperatury.

Warto też zauważyć, że piekarnik kuchenki ma funkcję szybkiego nagrzewania, dzięki czemu odpowiednią temperaturę osiąga do 30% szybciej niż inne modele tej klasy energetycznej, jednocześnie zużywając tyle samo energii. Płyta gazowa ma 4 palniki – 2 o standardowej mocy 1,7 kW, 1 oszczędny o mocy 1 kW, oraz 1 szybki o mocy 3 kW.

W komplecie znajdziemy dysze na gaz płynny (28-30/37mbar), co przyspieszy montaż. Wygodna zapalarka elektryczna zintegrowana w pokrętle umożliwi szybką i łatwą obsługę. Aby zapewnić użytkownik bezpieczeństwo, urządzenie zostało wyposażone w termoelektryczne zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu.

Piekarnik wielofunkcyjny o pojemności 66 l ma 8 rodzajów grzania, w tym m.in rozmrażanie, termoobieg 3D Plus, funkcja pizza. Wszyscy rodzice docenili nie tylko chłodny front, ale również zabezpieczenie funkcji piekarnika przed uruchomieniem przez dziecko.

Kuchnia gazowo-elektryczna Bosch HGD745220L z wyświetlaczem to produkt posiadający piekarnik o pojemności 66 l. Wymiary produktu odbiegają nieco od standardu i wynoszą: 85 cm x 60 cm x 60 cm.

Zalety
Chłodny front:

Jest to doskonała propozycja dla rodzin z dziećmi, gdyż piekarnik ma chłodny front. Oznacza to, że powierzchnia urządzenia, nawet gdy to pracuje już kilka godzin, nie osiąga temperatury wyższej niż 40 st. C. Nie musisz obawiać się, że maluch poparzy sobie rączkę dotykając drzwiczek.

Zabezpieczenia:

Model ten ma termoelektryczne zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu.

Piekarnik:

Bezsprzecznie model ten ma bardzo funkcjonalny piekarnik, w którym znajdziemy 8 rodzajów grzania.

Wady
Cena:

Jest to najdroższa propozycja w naszym zestawieniu.

Jakość obudowy:

Urządzenie nie jest zbyt solidne. Na wierzchniej części kuchenki szybko pojawiają się uszkodzenia.

 

Najlepsze kuchenki gazowe z piekarnikiem elektrycznym w 2021 roku

 

Gorenje CC 700 I

 

Model Gorenje CC 700 I to godna polecenia kuchenka gazowa, która połączona jest z piekarnikiem elektrycznym. Sprzęt ten posiada klasę energetyczna A, więc w czasie pracy nie zużywa dużo prądu.

Na emaliowanej płycie znajdują się 4 palniki, na których przygotujesz wielodaniowy obiad. Regulacja płomienia jest bardzo prosta i płynna, co ułatwia gotowanie. Sam panel sterowania jest emaliowany, więc jest odporny na zarysowania. Wszelkie zabrudzenia, jakie się na nim znajdą bardzo łatwo można usunąć. Wszystkie oznakowania są laserowo grawerowane, dlatego nie da się ich zetrzeć.

Pojemność piekarnika to 46 l, a do tego możesz piec na kilku poziomach. Sprawi to, że używanie produktu jest bardziej wydajne. Ciekawą funkcją jest opcja podtrzymywania temperatury, tak by danie było podawane ciepłe. Wymiary całej maszyny to: wysokość – 85 cm, szerokość – 50 cm i głębokość -60,5 cm.

Opinie o kuchenkach gazowych z piekarnikiem elektrycznym tego producenta są bardzo pochlebne, gdyż jest to wydajna maszyna. Konsumenci docenili aż 10 funkcji piekarnika, w tym termoobieg i opcję grilla, które ułatwiają gotowanie.

 

Beko CSE 52320 DX

 

Kuchenka gazowa wraz z piekarnikiem elektrycznym Beko CSE 52320 DX to jeden z najlepszych modeli na rynku. Klasa energetyczna urządzenia to A, co oznacza, że eksploatacja maszyny jest bardzo tania, a do tego przyjazna dla środowiska.

Wymiary urządzenia to: wysokość – 85 cm, szerokość – 50 cm i głębokość – 60 cm. Z kolei pojemność piekarnika wynosi 55 l. Do tego produkt posiada opcję termoobiegu oraz równoczesnej pracy obu grzałek. Zdecydowanie skróci to czas potrzebny na upieczenie ciast. Sprzęt ma opcję grilla, która pozwoli przygotować mięsa, kiełbasy, tosty lub ryby.

Dużym atutem jest specjalny schowek na kuchenne akcesoria. Umieszczono go pod piekarnikiem, a specjalna warstwa chroni szufladę przed nagrzaniem.

Kuchenka ma 4 palniki o różnej wielkości. Zapalarka do nich znajduje się w pokrętle. Na sprzęcie umieszczono emaliowany ruszt.

Według konsumentów ta dobra i tania kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym to produkt warty kupienia, gdyż pozwoli Ci na szybkie przygotowanie ulubionych potraw.

 

Amica 617GE3.33HZpTaDpAQ

 

Kuchenka Amica 617GE3.33HZpTaDpAQ to model gazowy, w którym znajdziemy też piekarnik elektryczny o pojemności 66 l. Dzięki temu urządzenie będzie odpowiednie do przygotowania dużych obiadów dla całej rodziny. Wymiary sprzętu to: wysokość – 85 cm, szerokość – 60 cm i głębokość – 60 cm.

Największą zaletą modelu jest jego klasa energetyczna (A). Sprawia to, że urządzenie zużywa niewiele energii elektrycznej w czasie pracy, co pozytywnie wpływa na Twoje rachunki. Kolejnym atutem jest bardzo duża moc piekarnika (3,1 kW), na którą składa się grzałka górna o sile – 900 W, dolna – 11000 W oraz element pierścieniowy termoobiegu – 2000 W i grill elektryczny – 2000 W. Parametry te sprawiają, że maszyna pozwala szybko przygotować obiad.

Na kuchence znajdują się 4 palniki, których średnice są następujące: 4 cm (pomocniczy), 6,5 cm (dwa średnie) oraz 9 cm (największy). Kuchenka ma żeliwny ruszt, który jest nie tylko wytrzymały i stabilny, ale i łatwy w wyczyszczeniu.

Osoby, które kupiły ten produkt są z niego bardzo zadowolone, gdyż urządzenie dobrze prezentuje się w każdej kuchni. Do tego jest to bardzo bezpieczna maszyna z licznymi zabezpieczeniami przed wypływem gazu.

 

Hotpoint-Ariston H5TMH6AF X PL

 

Model Hotpoint-Ariston H5TMH6AF X PL to bardzo ładna kuchenka gazowa z elektrycznym piekarnikiem, którą możemy zabudować. Dużym udogodnieniem jest emaliowana pokrywa do przykrywania rusztu, tak by nie dostał się tam kurz. Wymiary maszyny to: szerokość – 50 cm, wysokość – 85 cm i głębokość – 60 cm.

Klasa energetyczna tego produktu to A, więc jego eksploatacja jest bardzo tania. Konsumenci docenili również chłodzoną obudowę, dzięki której przechodząc obok nagrzanego piekarnika, nie poparzymy się. Jest to bardzo ważne, szczególnie gdy mamy w domu dzieci.

Piekarnik ma pojemność 60 l, co na pewno spełni oczekiwania dużej rodziny. Model ten posiada aż 10 funkcji, które ułatwią Ci pieczenie. Zaliczamy do nich: grill, rozmrażanie, pizza, termoobieg, pieczenie statyczne, ciasta, praca wyłącznie górnej grzałki, dolnej i wentylator. Programator pracy odbywa się elektronicznie, co ułatwia pracę.

Na kuchence znajdują się 4 palniki, które zostały przykryte żeliwnym rusztem. Sterowanie wielkością płomienia odbywa się przy pomocy pokrętła, w którym również znajduje się zapalarka.

Wiele osób doceniło elegancki design kuchenki. Będzie się ona dobrze prezentowała w każdej kuchni. Do tego pojemny piekarnik pozwoli na przyszykowanie wielu pysznych ciast i innych deserów.

 

Candy TRIO 9501/1X

 

Gorąco polecamy zakup Candy TRIO 9501/1X. Jest to nowoczesna i bardzo elegancka kuchenka gazowa, w której znajdziemy piekarnik elektryczny. Model ten cechuje się prostą obsługą i wydajną pracą, dlatego warto w niego zainwestować. Wymiary urządzenia to: szerokość – 60 cm, wysokość – 85 cm i głębokość – 60 cm.

Dużym atutem jest klasa energetyczna modelu (A), dzięki której eksploatacja maszyny jest bardzo tania. Jednak największą zaletą sprzętu jest zintegrowana zmywarka. Umieszczono ją zaraz pod piekarnikiem, a warstwa izolująca powoduje, że się nie nagrzewa. Zmywarka jest w stanie pomieścić 6 kompletów naczyń, a do tego posiada 5 programów pracy i zakres temperatur od 40 st. C do 75 st. C.

Piekarnik ma pojemność 41 l, co w pełni wystarczy by przygotować dania mięsne lub ciasta. Dużym udogodnieniem jest grill elektryczny oraz termoobieg, które zapewnią odpowiednie pieczenie potrawy.

Na płycie umieszczono 4 palniki o różnej długości, co pozwoli Ci na przyszykowanie wielodaniowego obiadu. Sterowanie kuchenką odbywa się przy pomocy pokrętła, które zamieszczono na froncie urządzenia.

Wielu konsumentów doceniło mnogość funkcji tego modelu, szczególnie zmywarkę. Tak skonstruowane urządzenie stanowi dużą oszczędność miejsca w kuchni.

 

Jaką kuchenkę gazową z piekarnikiem wybrać?

 

Wiele osób staje przed dylematem – jaką płytę oraz piekarnik wybrać, by zapewnić sobie wydajną i bezpieczną pracę. Z kuchenki korzystamy codziennie, jest to najczęściej eksploatowany sprzęt w kuchni, w związku z tym musi być solidny.  Dlatego, aby ułatwić Ci zakup dobrej jakości produktu, przygotowaliśmy ten oto poradnik. Dzięki lekturze artykułu dowiesz się, jakie powinny być najlepsze kuchenki gazowe z piekarnikiem oraz jak je znaleźć.

 

W pierwszej kolejności zwróć uwagę na wielkość interesującego Cię modelu. Urządzenie należy dobierać pod kątem własnych potrzeb oraz ograniczeń w metrażu, jakim dysponujemy.  Na rynku znajdziesz sprzęty kompaktowe do 50 cm, standardowe o szerokości 60 cm, a także modele powiększone, które mają szerokość 90 cm, a nawet 120 cm. Im więcej wynosi ta wartość, tym większa jest płyta, a tym samym piekarnik. Jeśli dużo gotujesz, ciekawym rozwiązaniem będzie zakup kuchenki o szerokości 90 cm z 5-6 palnikami. Użytkownikom, którzy mają mały metraż pokoju polecamy z kolei kompaktowe rozwiązania liczące od 2 do 3 pól grzewczych.

Duże znaczenie ma również sposób zasilania modelu. Najpopularniejszym urządzeniem są kuchenki gazowe, w których płyta i piekarnik zasilane są gazem ziemnym lub przy pomocy butli z gazem propan-butan. Drugim typem urządzeń są rozwiązania gazowo-elektryczne, w których to piekarnik zasilany jest przy pomocy energii elektrycznej. Ciekawą propozycją są kuchenki kombinowane. W takich sprzętach płyta ma palniki zasilane prądem i przynajmniej jeden palnik zasilany gazem. Natomiast piekarnik jest elektryczny.

Bardzo ważne jest to, aby zapewnić sobie nie tylko wydajną, ale też bezpieczną pracę. Dlatego urządzenie na gaz musi posiadać zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu. Polega ono na tym, że po zalaniu palnika czy wskutek większego podmuchu powietrza, płomień jest zagaszany, a gaz automatycznie odcinany. Takie zabezpieczenie stosowane jest w płytach oraz piekarnikach.

Skoro już wiesz, czym cechuje się najlepsza kuchenka gazowa z piekarnikiem w 2021 roku, to zachęcamy do zapoznania się z niewielkim zestawieniem, w którym opisaliśmy 3 produkty.

 

Kuchenki gazowe z piekarnikiem – ranking

 

Electrolux EKK54552OX

 

Jeśli zastanawiasz się nad remontem kuchni oraz wymianą znajdującej się w niej kuchenki, polecamy Ci zainwestowanie w model Electrolux EKK54552OX. Sprzęt ten stanowi połączenie płyty gazowej oraz piekarnika elektrycznego. Prezentowany model jest wolnostojący.

Dużą zaletą urządzenia jest klasa energetyczna A. Oznacza to, że w czasie gotowania oraz pieczenia model zużywa o 10% mniej prądu niż kuchenki w gorszej klasie energetycznej. Na płycie umieszczono 4 palniki, które obsługuje się przy pomocy pokręteł na froncie. Pojemność piekarnika wynosi 54 l, więc bez trudu przygotujesz w nim dużą ilość ciasteczek i innego jedzenia. Z kolei moc wynosząca 2046,3 W gwarantuje wydajną pracę. Wymiary produktu wynoszą: wysokość – 85,5 cm, szerokość – 50 cm i głębokość – 60 cm. Za sprawą specjalnych zabezpieczeń, drzwi od piekarnika są chłodne, zatem minimalizuje to ryzyko poparzenia.

Wielu konsumentów doceniło elegancki wygląd oraz dużą wydajność pracy. Z kolei drzwi piekarnika można zdjąć, co ułatwia usuwanie zabrudzeń.

 

Beko CSG 52020 FW

 

Kuchenka Beko CSG 52020 FW to godny polecenia model, który sprawdzi się w każdej kuchni. Na konstrukcję składa się płyta gazowa z 4 palnikami oraz piekarnik elektryczny. Obsługa prezentowanego urządzenia jest bardzo prosta, a co ważniejsze w pełni bezpieczna.

Zapalarka znajdująca się na płycie jest zintegrowana z palnikami, zatem rozpoczęcie pracy zajmuje kilka sekund. Wszystkie pokrętła ulokowane są na przodzie kuchenki, co zapewnia nam łatwy dostęp do nich. Poniżej znajduje się piekarnik o pojemności 60 l. Tradycyjny front dobrze chroni nas przed zbyt wysoką temperaturą i minimalizuje ryzyko poparzenia się. Do tego, cała konstrukcja posiada wiele zabezpieczeń, takich jak opcja automatycznego odcięcia dopływu gazu oraz liczne prewencje wycieku substancji. Wymiary całej konstrukcji wynoszą: wysokość – 85 cm, szerokość – 50 cm i głębokość – 60 cm.

Eleganckie wykonanie oraz duża wydajność pracy to główne zalety, które docenili konsumenci. Zdaniem zadowolonych klientów, kuchenka dobrze sprawuje się w domach, gdzie dużo się gotuje.

 

MPM 51-KGF-15

 

Wszystkim, którzy poszukują eleganckiej kuchenki, sugerujemy zapoznanie się z ofertą modelu MPM 51-KGF-15. Jest to bardzo funkcjonalny sprzęt wolnostojący, który składa się z płyty gazowej z 4 palnikami oraz piekarnika elektrycznego. Taki zestaw, ze względu na swoje neutralne, białe barwy, dobrze sprawdzi się w każdym typie pomieszczeń.

Na płycie umieszczono emaliowany ruszt. Element ten cechuje się dużą trwałością oraz stabilnością, a co więcej, łatwo utrzymać go w czystości. Piekarnik ma pojemność 54 l, co pozwala na przygotowanie wielu dużych potraw w jego wnętrzu. Poza tym ścianki zostały pokryte specjalną powłoką, do której nie przylega tłuszcz oraz kawałki jedzenia. Sprawia to, że utrzymanie produktu w czystości jest bardzo proste i nie wymaga użycia silnych chemikaliów. Na uwagę zasługuje podwójna szyba, która dobrze chroni nas przed poparzeniem się. Urządzenie posiada liczne zabezpieczenia, takie jak ochrona przed wypłynięciem gazu.

Według konsumentów ta elegancka i dobrze wykonana kuchenka gazowa z piekarnikiem w dobrej cenie, to godny polecenia sprzęt, który powinien się znaleźć w każdym domu.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wesa
Wesa
1 year ago

Mam model Amici, spełniła moje oczekiwania. Dobra jakość wykonania, zero problemów z obsługą, prosto ale tak jak powinno być. Ma świetną inoxową obudowę, bardzo łatwo się ją czyści i ma pod spodem fajną sporą szufladę na garnki. Dodatkowo jeszcze solidny ruszt z żeliwa dzielone 50/50 i zapalarka. Działa bdb.

DMCA.com Protection Status