Kuchenki gazowe do zabudowy ranking

Ostatnio aktualizowane: 18.02.20

 

Udając się do sklepu w celu zakupu sprzętów gospodarstwa domowego, polecamy Ci zapoznać się z kuchenką gazową Amica GHGI85512AA, gdyż jest to najlepszy model obecnie dostępny na rynku. Produkt ten wykonano z wysokiej jakości materiałów, które nie tylko dobrze się prezentują, ale są również bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Poza tym powierzchnię łatwo się czyści, gdyż urządzenie posiada powłokę emaliowaną. Wysoka klasa energetyczna zagwarantuje nam duże oszczędności oraz mniejsze zanieczyszczenie środowiska. Specjalne wkłady katalityczne sprawiają, że tłuszcz oraz brud nie przylegają do ścianek piekarnika. Poza tym sprzęt cechuje się szybkim nagrzewaniem, zatem potrawy zostaną przygotowane w bardzo krótkim czasie. Wielu konsumentom spodobała się również mnogość opcji pracy kuchenki, które zapewniają komfortowe użytkowanie. Ciekawą alternatywą jest urządzenie Amica GHGF 75212 AA. Na tle innych modeli sprzęt ten wyróżnia się aż 3 szybami znajdującymi się w drzwiach, co gwarantuje chłodny front. Sprawia to, że nie musimy się obawiać, że nasze dzieci poparzą się przechodząc obok piekarnika.

 

 

Jaką kuchenkę gazową do zabudowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Urządzając kuchnię, wielu Polaków decyduje się na kuchenki gazowe. Przede wszystkim ze względu na to, że produkty tego typu są tanie w utrzymaniu i zakupie. Ostatnio coraz popularniejsze stają się urządzenia do zabudowy. Gwarantują one dobre wpasowanie się w inne elementy kuchni oraz estetyczniejszy wygląd. Wybór odpowiedniego sprzętu nie jest jednak łatwy. Dlatego też zdecydowaliśmy się stworzyć poradnik, w którym postaramy się odpowiedzieć na pytanie: jaką kuchenkę do zabudowy wybrać.

 

 

Dlaczego kuchenka gazowa do zabudowy?

Kuchenka gazowa do zabudowy jest mniej kosztowna w eksploatacji niż model elektryczny. Poza tym takie urządzenia dostępne są w atrakcyjnej cenie. Co więcej, nawet gdy zabraknie prądu, będziesz mógł gotować. Ciekawym rozwiązaniem może być także kuchenka gazowo – elektryczna, która łączy oba te sposoby zasilania.

 

Wymiary – jaka kuchenka gazowa do zabudowy jest najlepsza?

Większość kuchenek gazowych do zabudowy ma standardowe wymiary, więc pasuje do większości mebli w kuchni. Jest to zwykle: szerokość – 60 cm, głębokość – 60 cm i wysokość – to 60 cm. Pamiętaj, aby przygotować miejsce dla piekarnika i płyty grzewczej. Pierwszy element powinien być zamontowany w szafce, a płyta grzewcza umieszczona na blacie kuchennym. Nie zapomnij wybrać szafek wykonanych z materiału, który jest odporny na wpływ wysokiej temperatury.

 

Sterowanie płytą

Jeżeli chodzi o sterowanie płytą, to mamy dwie opcje. Pierwsza to sterowanie z poziomu piekarnika. Oznacza to, że przyciski znajdują się na przodzie piekarnika. W tym wypadku jest on zamontowany tuż pod blatem kuchennym. Drugie rozwiązanie to osobne sterowanie płytą i piekarnikiem. Działają one zupełnie niezależnie od siebie i mogą występować osobno. Jest to idealna opcja jeśli nie chcemy, by piekarnik ustawiony był od razu pod blatem. Możemy wtedy manewrować, na jakiej wysokości ma zostać postawiona płyta i piekarnik.

 

Palniki i płyta

Jeżeli chodzi o palniki, standardowo występuje ich 4. Dla osób, które potrzebują bardzo silnych palników polecamy te, które mają podwójny, a nawet potrójny płomień. Dopasuj rozmieszczenie palników do wielkości naczyń, które najczęściej używasz. Płytę kuchenki gazowej wykonuje się ze szkła, ceramiki, stali lub jest ona emaliowana. Tworzywa te nie różnią się między sobą pod względem jakości, dlatego każdy może wybrać taki produkt, który najbardziej odpowiada mu pod kątem wyglądu.

 

Ruszt

Ruszt ma za zadanie podtrzymywanie garnków nad płomieniem kuchenki. Występuje on w każdej kuchence gazowej do zabudowy. Na rynku znajdziemy ruszt jednoczęściowy, dwuczęściowy, a może być również osobny dla każdego palnika. Model jednoczęściowy jest dość problematyczny, jeśli chodzi o jego oczyszczanie. Jego wymiary są duże, przez co jest stosunkowo ciężki.

Dobrym rozwiązaniem jest typ dwuczęściowy lub w wersji jako osobne części dla każdego palnika, ze względu na możliwość czyszczenia w zmywarce. Materiały, z jakich zwykle wykonuje się ruszt to żeliwo lub emalia. Ze względu na trwałość i dłuższe utrzymywanie ciepła szczególnie polecamy produkt żeliwny.

 

Dodatkowe funkcje i wyposażenie

Nie zapomnij o jednej ważnej kwestii. Kuchenka gazowa powinna mieć zapalarkę do gazu, którą uruchamia się automatycznie lub za pomocą przycisku. Warto przyjrzeć się też dodatkowym funkcjom urządzenia. Niektóre z nich mogą okazać się niebywale przydatne podczas użytkowania sprzętu. Wśród najpopularniejszych znajdziemy:

Programator pracy piekarnika – funkcja ta umożliwia nam ustawienie czasu pracy piekarnika. Dzięki temu nie musimy regularnie sprawdzać, jak postępuje pieczenie czy gotowanie, tylko zaprogramować urządzenie na automatyczne wyłączenie, np. po 40 minutach.

Termosonda – pozwala nam ona na kontrolowanie temperatury w środku mięsa, które pieczemy w piekarniku.

Emalia katalityczna w piekarniku – powłoka, która została zamontowana we wnętrzu kuchenki. Podczas gdy pieczemy w bardzo wysokich temperaturach, emalia katalityczna potrafi spalić tłuszcz, a wraz z nim pozostałe zabrudzenia z pieczenia. Dzięki temu, po upieczeniu pozostaje nam jedynie przetrzeć powłokę ścierką. Musimy jednak pamiętać, aby wymieniać zużyte wkłady. Zużytą emalię rozpoznasz po tym, że nie spełnia swojej roli i zabrudzenia coraz trudniej się ściera. Jednak standardowa emalia powinna wytrzymać co najmniej kilka lat użytkowania piekarnika.

Program samooczyszczania piekarnika – polega na rozgrzaniu piekarnika do wysokiej temperatury na kilka minut, co powoduje, że wszystkie zabrudzenia opadają na jego dno. Temperatura ta wynosi około 500 st. C. Inny sposób pielęgnacji kuchenki to czyszczenie parą. Do zestawu dołącza się pojemnik, który po napełnieniu wodą nagrzewa się. Para powstała z tego procesu zmiękcza zabrudzenia, a my możemy łatwo usunąć je ścierką.

 

Bezpieczeństwo – najlepsza kuchenka gazowa do zabudowy

Posiadając kuchenkę gazową, szczególną uwagę musimy zwrócić na bezpieczeństwo. Producenci nie tylko przestrzegają norm, już ustalonych na przykład przez UE, ale też dodają różne inne systemy zabezpieczeń, które mają stanowić dodatkowe zabezpieczenie dla użytkownika. Wśród nich znajdziemy:

Zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu – gaz zostaje natychmiast odcięty w przypadku zgaszenia płomienia. Uniemożliwi to rozprzestrzenianie się gazu po pomieszczeniu.

Blokada przed przypadkowym uruchomieniem – funkcja ta umożliwia nam wyłączenie kuchenki w taki sposób, aby inna osoba nie mogła jej włączyć. Jest to niezawodne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi.

Chłodne fronty – takie rozwiązanie sprawia, że niezależnie od temperatury wewnątrz, drzwiczki nigdy nie osiągną więcej niż 50 st. C.

Wskaźnik ciepła resztkowego – diody świecą kiedy płyta ma więcej niż 50 st. C. Dzięki temu możesz uniknąć poważnego oparzenia.

 

 

Dodatkowe wyposażenie

W zestawie z kuchenką gazową do zabudowy zwykle dostaniemy także blachę, półkę siatkową, a czasem nawet brytfannę lub naczynie żaroodporne. Przed zakupem koniecznie dopytaj się, czy do zestawu dołączone są również dysze do gazu propan – butan. Ułatwi nam to używanie gazu z butli. Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem użytkowania kuchenki gazowej, zaopatrzyć się w środki czystości, takie jak środek do czyszczenia piekarnika czy płyt ze stali szlachetnej.

Nie zapomnij również, że jeśli wybrałeś kuchenkę gazową z płytą ceramiczną, to potrzebujesz specjalnego rodzaju garnków. Niektórzy producenci dla przykładu dodają do zestawu jeden taki garnek.

 

Kuchenki gazowe do zabudowy w dobrych cenach

Ceny kuchenek gazowych do zabudowy nie są wygórowane. Jedne z najtańszych modeli możemy nabyć już od 600 zł do około 800 zł. Ich cena wzrasta wraz z ilością dodatkowego wyposażenia i funkcji. Najdroższe modele wyposażone są w płytę gazową ceramiczną, a także mają niestandardowe kształty palników. Cena droższych modeli gazowych do zabudowy zwykle waha się od około 2000 zł do nawet 6500 zł. Do tych modeli najczęściej dołączonych jest kilka dodatkowych naczyń, jak garnki czy blacha.

 

 

Najlepsze kuchenki gazowe do zabudowy w 2020 roku

 

Niezbędnym wyposażeniem każdej kuchni jest dobra kuchenka. Nasz ranking kuchenek gazowych do zabudowy, prezentuje takie właśnie urządzenia. Bez obaw znajdziesz więc produkt, który sprosta Twoim potrzebom.

 

Nasze zalecenia

 

Amica GHGI85512AA

 

Osobom, które poszukują dobrej jakości kuchenki, polecamy zainteresować się modelem Amica GHGI85512AA. Urządzenie dedykowane jest do zabudowy, przez co lepiej wpasowuje się do wnętrza kuchni. Sprzęt ten posiada 4 palniki.

Całkowita moc urządzenia wynosi 3,3 kW, zatem praca modelu jest bardzo wydajna. Dodatkowo płyta gazowa wykonana jest ze szkła hartowanego, które jest nie tylko odporne na zarysowania, ale również dobrze się prezentuje. We wnętrzu piekarnika znajdują się 3 grzałki: górna o mocy 900 W, dolna – 1300 W oraz pierścieniowa termoobiegowa – 2000 W. Dzięki emaliowanej powłoce urządzenie bardzo łatwo jest utrzymać w czystości, gdyż tłuszcz nie przywiera do ścianek. Piekarnik posiada 10 funkcji pracy, więc mamy zagwarantowany duży komfort użytkowania. Pojemność piekarnika to 66 l.  Wymiary modelu wynoszą: wysokość – 59,5 cm, szerokość – 59,5 cm, głębokość 57,5 cm, szerokość płyty – 58 cm, głębokość płyty – 51 cm. Dużym atutem kuchenki jest wysoka energooszczędność, gdyż model ma klasę A. Pozwoli to nam na poczynienie dużych oszczędności.

Zdaniem wielu konsumentów prezentowany sprzęt to bardzo wydajna maszyna, którą warto polecić innym klientom. Cechuje się ona bowiem dużą wydajnością pracy oraz eleganckim wyglądem.

 

 

 

 

Amica GHGF 75212 AA

 

Model Amica GHGF 75212 AA to wysokiej jakości kuchenka gazowa z piekarnikiem przeznaczona do zabudowy. Sprzęt cechuje się klasą energetyczna A, co sprawia, że jego eksploatacja jest bardzo tania.

Piekarnik posiada aż 10 funkcji pracy, do których zaliczamy m.in.: rozmrażanie, szybki nagrzew, termoobieg, grzejnik dolny, górny oraz opiekacz. Model posiada też specjalny programator sensorowy Ts z wyświetlaczem LED, co ułatwi wybranie interesujących nas opcji. Piekarnik osiąga temperaturę 150 st. w około 4 minuty, więc przygotowanie obiadu zajmie nam mniej czasu niż w przypadku standardowych modeli.

Wnętrze pokryto emaliowaną powłoką, do której nie przylega tłuszcz i brud, zatem wyczyszczenie sprzętu jest bardzo proste. Z kolei siła piekarnika to: 900 W – grzałki górnej, 1100 W – goleni, 2000 W – pierścieniowo termoobiegowa, 2000 W – grill elektryczny. Płyta została wykonana ze szkła hartowanego, dlatego nie tylko ładnie się prezentuje, ale i bardzo prosto jest ją wyczyścić. Całkowita moc urządzenia to 3,1 kW. Wymiary sprzętu wynoszą: wysokość – 59, 5 cm, szerokość – 59,5 cm, głębokość – 57, 5 cm, szerokość płyty – 58 cm i głębokość – 51 cm.

Prosta obsługa oraz elegancki wygląd to główne cechy, które zostały docenione przez zadowolonych właścicieli tego produktu. Wielu użytkowników wystawiło pozytywne opinie o kuchenkach gazowych do zabudowy tego producenta.

 

 

 

 

Amica GHI 85312 AA

 

Jeśli poszukujesz eleganckiej kuchenki z piekarnikiem elektrycznym, to polecamy zapoznanie się z ofertą Amica GHI 85312 AA. Sprzęt posiada 4 palniki, zatem urządzenie sprawdzi się do użytku w dużym domu.

Pojemność piekarnika wynosi 66 l, co wystarczy na przygotowanie obiadu dla całej rodziny. Całkowita moc sprzętu wynosi 3,1 kW, zaś siła poszczególnych elementów to: 900 W – grzałka górna, 1100 W – dolna, 2000 W – pierścieniowa termoobiegowa, 2000 W – grill elektryczny. Klasa energetyczna produktu to A, zatem korzystanie z urządzenia nie generuje zbyt dużych rachunków. Piekarnik ma 10 funkcji, w tym termoobieg, opiekacz oraz rozmrażanie. Programator sensorowy Ts z wyświetlaczem LED ułatwia wybranie interesującej nas opcji pracy.

Urządzenie oferuje nam opóźniony start, ustawienie dokładnego czasu pracy oraz minutnik. Dzięki innowacyjnej technologii sprzęt nagrzewa się do temperatury 150 st. C w 4 minuty. We wnętrzu piekarnika znajduje się powłoka emaliowana oraz wkłady katalityczne, które ułatwiają czyszczenie, gdyż zapobiegają przywieraniu tłuszczu do ścianek. Żeliwne ruszty cechują się dużą wytrzymałością oraz znacznie łatwiej jest je utrzymać w czystości, poza tym dobrze ochraniają stalową płytę przed porysowaniem. Wymiary produktu: wysokość – 59,5 cm, szerokość – 59, 5 cm, głębokość – 57,5 cm, szerokość płyty – 58 cm, głębokość płyty – 51 cm.

Prezentowany piekarnik i płyta gazowa uzyskały wiele pozytywnych opinii od konsumentów, którzy docenili wysoką jakość materiałów oraz elegancki design. Sprawia to, że model będzie nam długo służył.

 

 

 

 

Bosch POH6B6B10

 

Osoby, które poszukują eleganckiej płyty gazowej, powinny zainteresować się modelem Bosch POH6B6B10. Sprzęt ten dedykowany jest do zabudowy, dlatego dobrze wkomponuje się we wnętrze niemal każdej kuchni i nie będzie zabierać zbyt dużo miejsca. Prezentowany sprzęt dedykowany jest do szafek o szerokości 60 cm.

Kuchenka posiada 4 palniki oraz płytę gazową umieszczoną na szkle, która jest odporna na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo, na powierzchni produktu ulokowano emaliowany ruszt, który nie jest podatny na działanie wysokich temperatur, ale też łatwo go utrzymać w czystości. Sterowanie urządzeniem odbywa się w sposób mechaniczny, zatem użytkowanie nie będzie stanowiło problemu, nawet dla osób starszych. Obsługiwane gazy to: propan-butan. Płyta ma również zabezpieczenie przed wyciekiem gazu, co czyni jej użytkowanie w pełni bezpiecznym. Wymiary zabudowy to: szerokość – 59 cm, głębokość – 52 cm, wysokość 0 4,5 cm. Napięcie zasilania wynosi 230 V. Moc poszczególnych elementów to: przód lewy (palnik wok) – 3,3 kW, tylny lewy – 1,7 kW, tylny prawy – 1,7 kw, przód prawy – 1 kW

Opinie konsumentów o prezentowanym produkcie są bardzo pochlebne, gdyż wielu klientów doceniło jego wysoką jakość wykonania. Dużo osób jest zdania, że ta dobra i tania kuchenka gazowa do zabudowy, to model, który warto polecić innym.

 

 

 

 

Amica GH 75312 FINE

 

Model Amica GH 75312 FINE to bardzo elegancka kuchenka gazowa z piekarnikiem, która przeznaczona jest do zabudowy. Aparatura posiada 4 palniki, co czyni ją standardowym modelem, odpowiednim dla każdego domu.

Pojemność piekarnika to aż 66 l, zatem będzie on odpowiedni, by przygotować w nim obiad dla całej rodziny. Co więcej, produkt posiada 3 szyby w drzwiach, co gwarantuje zachowanie chłodnego frontu. Dzięki temu ryzyko poparzenia się przez nasze dzieci jest znacznie mniejsze. Za sprawą innowacyjnej technologii wnętrze modelu nagrzewa się do temperatury 150 st. C. w 4 minuty, co pozwoli na znaczne skrócenie czasu pieczenia. We wnętrzu znajdziemy powłokę z emalii oraz wkłady katalityczne.

Oba te elementy zapobiegają przywieraniu tłuszczu do ścianek, zatem wyczyszczenie sprzętu jest bardzo łatwe. Klasa energetyczna tego urządzenia to A, zatem eksploatacja maszyny jest bardzo tania. Całkowita moc wynosi 3,1 kW, a 4 polach grzewczych zmieszczą się garnki o różnych wielkościach. Na płycie znajdziesz 1 palnik o średnicy 4 cm, 2 mające po 6,5 cm oraz 1 duży liczący 9 cm.

Za sprawą elektronicznego sterowania obsługa urządzenia jest bardzo prosta, co zostało docenione przez wielu konsumentów. Poza tym doglądanie pieczonego dnia jest bardzo proste, gdyż wnętrze jest w pełni oświetlone.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status