Kombiwary ranking

Ostatnio aktualizowane: 24.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Ze względu na wysoką funkcjonalność, łatwe i wszechstronne użycie, kombiwar MPM MKO-01 został uznany za najlepszy tego typu sprzęt roku 2021. Na drugim miejscu uplasowało się również bardzo dobre urządzenie, którym jest Camry CR 6305. Nasz najlepszy kombiwar to model o mocy maksymalnej 1400 W i pojemności 19 litrów. Średnica misy wynosi 33,5 cm, a jej wysokość to 16,6 cm. Przy czym pojemność można zwiększyć, przez użycie pierścienia powiększającego pojemność naczynia dołączonego do zestawu. Kombiwar może być używany do gotowania, pieczenia, rozmrażania i smażenia za pomocą gorącego powietrza i bez użycia tłuszczu. Grzałka halogenowa powoduje przyspieszenie obróbki cieplnej, a także przyczynia się do zatrzymania w potrawie witamin i minerałów. Użytkownik ma możliwość regulowania czasu pieczenia w zakresie od 5 do 60 minut. Maksymalna temperatura, jaką urządzenie osiąga podczas obróbki cieplnej wynosi 250°C. Ponadto po użyciu naczynia, funkcja samoczynnego mycia, pozwoli użytkownikowi na komfortowe i bezproblemowe czyszczenie kombiwara. Jako wyposażenie dodatkowe producent dołączył ruszt niski i wysoki, szpilki do szaszłyków, oraz sito.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki kombinowar kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Kombinowar to bardzo użyteczne urządzenie wielofunkcyjne. Z powodzeniem może zastąpić piekarnik, czy mikrofalówkę, a nawet patelnię. Najważniejsze jest to, że przygotowane posiłki w kombinowarach są pełnowartościowe i zdrowe, gdyż możemy przygotowywać potrawy bez użycia tłuszczu. Jeśli wcześniej nie słyszałaś o tym urządzeniu, może warto zapoznać się z jego działaniem.

Kombinowar składa się ze szklanej misy, w której możemy zapiekać dania, oraz pokrywy, gdzie umieszczony jest wentylator oraz grzałka. Dzięki takiej konstrukcji wszystkie potrawy równomiernie się gotują. Całość napędzana jest elektrycznie. To, że możemy ustawić zarówno temperaturę oraz czas powoduje, że urządzenie jest bardzo proste w obsłudze. Dodatkowo nie wymaga naszej uwagi podczas gotowania. Wystarczy włożyć wszystkie składniki, zamknąć pokrywę i czekać.

 

Zadziwiająca jest wszechstronność wykorzystania kombinowara w kuchni. Oczywiście ilość zastosowań zależy od zakupionego sprzętu. Jednak już te podstawowe modele pozwolą nam upiec ciasto czy mięso, usmażyć potrawę z minimalną ilością tłuszczu oraz grillować, dzięki dołączonemu przez producentów rusztu. W niektórych modelach będziemy mogli również gotować na parze, rozmrażać składniki czy podgrzewać już gotowy obiad. Ciekawą funkcją jest możliwość ugotowania jajek na miękko lub twardo oraz odświeżenia pieczywa.

Jeśli uważasz, że urządzenie tego typu przyda Ci się w domu, na pewno zastanawiasz się, jaki kombinowar wybrać. Przeczytaj nasz poradnik, gdzie opiszemy najważniejsze funkcje i parametry tego małego sprzętu AGD i przybliżymy Ci tematykę kombinowarów. Po jego lekturze będziesz mogła sama dobrać odpowiednie dla siebie urządzenie.

 

Moc urządzenia

Ponieważ kombinowary działają na energię elektryczną, to ich moc gra kluczową rolę. Odpowiednia moc spowoduje, że potrawy będą szybciej gotowe. Urządzenia, które dostępne są w sprzedaży mają moc w przedziale od 1200 W do 1550 W. Pomimo wysokiej mocy użytkowanie kombinowara nie spowoduje wzrostu rachunków za energię elektryczną. A to dzięki kompaktowym wymiarom urządzenia.

 

Pojemność

Większość kombinowarów dostępnych na rynku ma zbliżony wygląd oraz pojemność. Możemy znaleźć urządzenia tego typu o pojemności od 11 do 19 litrów. Wydawałoby się, że mała to różnica, jednak, gdy mamy do dyspozycji sprzęt o wymiarach około 40 x 30 x 30 cm dodatkowe kilka litrów pojemności pozwoli nam na przygotowanie posiłku do większej ilości ludzi.

Zanim podejmiesz decyzję o pojemności Twojego nowego kombinowara zastanów się nad tym, jakie potrawy i dla ilu osób planujesz w nim przygotowywać posiłki. Jeśli codziennie gotujesz obiady tylko dla siebie, a okazjonalnie zdarza Ci się przygotowywać dania dla większej ilości osób, to urządzenie o mniejszej pojemności będzie idealne. Niektórzy producenci dołączają do sprzętu specjalny pierścień, który powoduje zwiększenie pojemności kombinowara. Natomiast, jeśli posiadasz dużą rodzinę, lub lubisz przyrządzać pieczonego kurczaka w całości to powinnaś zdecydować się na większy model.

 

Zakres temperatur

Odpowiedni zakres temperatur zwiększa wielofunkcyjność urządzenia. Powoduje też, że możemy wykorzystać je do przygotowania większej ilości potraw. Zazwyczaj producenci umożliwiają regulację temperatury w zakresie od 65 do 250° Celcjusza. Znajdziemy jednak w sprzedaży kombinowary w dobrych cenach, których zakres temperatur zaczyna się od 0° Celcjusza. Takie modele dają możliwość wykorzystania urządzenia do odmrażania żywności.

 

Dodatkowe wyposażenie

To, co otrzymamy z naszym nowym kombinowarem w zestawie zależy od producenta. Warto jednak porównać dostępne na rynku modele, by wybrać takie dodatkowe wyposażenie, które umożliwi nam w pełni wykorzystanie nowego sprzętu. Zastanów się jednak, z jakich elementów będziesz naprawdę korzystać, a jakie będą Ci tylko zabierać miejsce w szafkach kuchennych.

Najczęściej spotykany element dodatkowy to ruszt do grillowania mięsa czy ryb. Czasem producent dołącza zestaw kilku rusztów, dzięki temu możemy przygotowywać większą ilość potrawy w tym samym czasie. Można by powiedzieć, że standardowym wyposażeniem jest również tacka do gotowania na parze. Ten element pozwoli nam na przygotowanie zdrowych potraw, które zachowują wszystkie składniki odżywcze. Przydatne mogą się również okazać uchwyty, czyli szczypce, które możemy wykorzystać do wyjmowania przygotowanych dań.  

Z rzadziej spotykanych elementów wyposażenia możemy wymienić specjalną tackę do smażenia, która zapobiega przedostawaniu się tłuszczu na dno urządzenia, szpilki do szaszłyków, czy stojak na pokrywkę. Natomiast do mniejszych kombinowarów producenci dołączają dodatkowy pierścień powiększający pojemność urządzenia.

Dodatkowe funkcje

Możliwość mycia elementów kombinowara w zmywarce na pewno przekona wiele osób to korzystania z tego urządzenia. Nie tylko gotowanie w nim ogranicza ilość brudnych naczyń, również sprzątanie po przygotowaniu posiłku będzie samą przyjemnością. Znajdziemy jednak na rynku takie modele, gdzie producenci poszli o krok dalej. Obecnie w sprzedaży są również kombinowary z funkcją samoczyszczenia. Modele z tą funkcją po skończonym gotowaniu wypełniamy wodą z małą ilością płynu do mycia naczyń. Następnie włączamy funkcję samoczyszczenia.

Jeśli jednak zdecydujesz się zakupić model, który nie został wyposażony w funkcję samoczyszczenia. Nie można go również myć w zmywarce to koniecznie upewnij się, że producent zaplanował możliwość wyjęcia kabla zasilającego. Taka możliwość zdecydowanie ułatwi mycie naczynia w zlewie.

Dla osób z małymi dziećmi i nie tylko, ważna może okazać się funkcja zabezpieczająca, która wyłącza kombinowar w momencie, gdy otworzy się rączkę pokrywy. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikniemy oparzenia się gorącą parą, która wydobędzie się z urządzenia po otwarciu pokrywy.

Warto również sprawdzić, czy wybrany model posiada inne funkcje bezpieczeństwa. Z tych najbardziej popularnych możemy wymienić: antypoślizgowe nóżki utrzymujące urządzenie stabilnie w jednej pozycji. W standardzie znajdziemy również nienagrzewające się rączki pozwalające na przenoszenie kombinowara (np. na stół w celu zaserwowania przygotowanej potrawy). Dla spokoju ducha wybierz, w miarę możliwość sprzęt z wyłącznikiem bezpieczeństwa. Model z tą funkcją wyłączy urządzenie w przypadku jego przegrzania i tym samym zapobiegnie ewentualnym pożarom.

 

Jaki jest najlepszy kombinowar?

Wybierając urządzenie dla siebie, lub swojej rodziny zastanów się przede wszystkim, jakie potrawy chciałabyś w kupowanym sprzęcie przyrządzać. Nie wszystkie modele dostępne w sprzedaży oferują dodatkowe wyposażenie umożliwiające gotowanie każdej potrawy. Upewnij się więc, że wybrany przez Ciebie kombinowar posiada w zestawie wszystkie niezbędne elementy. Jeśli nie jesteś pewna, na ile z nowego urządzenia będziesz korzystać to sprawdź, czy producent ewentualnie przewiduje możliwość dokupienia dodatkowego wyposażenia.

Kolejna, bardzo istotna kwestia to rozmiar kombinowara. Jeśli sporadycznie będziesz gotować dla większej ilości osób to postaw na mniejszy model. Możesz ewentualnie zdecydować się na sprzęt z dodatkowym pierścieniem, który w razie potrzeby pozwoli Ci zwiększyć pojemność urządzenia.

Ponieważ rynek małego sprzętu AGD pędzi do przodu, a producenci oferują coraz to nowe rozwiązania technologiczne warto zastanowić się nad zakupem kombinowara z dodatkowymi funkcjami (np. funkcją samoczyszczenia). Takie modele są droższe od podstawowych urządzeń, jednak dłużej pozostaną one urządzeniami nowoczesnymi.

 

 

Najlepsze kombiwary w 2021 roku

 

Szukasz wielofunkcyjnego urządzenia, które pozwoli Ci na szybkie i zdrowe przygotowywanie posiłków dla całej rodziny? Zastanawiasz się jaki kombiwar wybrać? Poniżej znajdziesz zestawienie najlepszych urządzeń na rynku.

 

Nasze zalecenia

 

MPM MKO-01   

 

1.MPM MKO-01Pierwszy produkt jaki przedstawiamy to kombiwar polskiej firmy MPM. Marka ta od kilkudziesięciu lat specjalizuje się w produkcji sprzętu agd. Niewygórowana cena produktów oraz ich jakość sprawia, że firma cieszy się dużą popularnością wśród klientów. Prezentowany kombiwar zbiera świetne opinie. Jest to uniwersalne urządzenie, które ułatwi nam szybkie i zdrowe przygotowywanie posiłków.

Jego wielofunkcyjność sprawia, że możemy w nim zarówno piec, grillować, rozmrażać i przygotowywać posiłki na parze. Do zestawu producent dołączył pierścień, który powiększa pojemność naczynia. To gwarantuje dużą elastyczność. Gdy spodziewamy się gości bez trudu sporządzimy większy posiłek. Natomiast gdy planujemy nieduży obiad, możemy pierścień schować tak, by nie zajmował za dużo miejsca w kuchni.

W komplecie znajdziemy także szpilki do szaszłyków oraz sito. Moc kombiwaru to 1400 W. Podkreśla się, że to jest idealny sprzęt do pieczenia mięsa. Grill również działa sprawnie. Opinie produktu mówią same za siebie. Według wielu opinii  jest to najlepszy kombiwar MPM.

Jeśli jesteś zainteresowany zdrowym gotowaniem, to urządzeniem, które zdecydowanie musi znaleźć się w Twojej kuchni jest kombiwar – następca prodiża. Należy jednak pamiętać, że aby móc w pełni cieszyć się wielowartościowym posiłkiem, trzeba zaopatrzyć się w sprzęt najwyższej jakości. Do takich należy model MPM MKO-01. Jest to bezapelacyjnie najlepszy kombiwar w 2021 roku. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że jest to polska marka, która już kilka lat temu zaistniała na rynku. Słynie ona z wielozadaniowego i wydajnego AGD.

Zalety
Łatwość użycia:

Kombiwar jest niezwykle prostym w operowaniu urządzeniem. Działa on wyjątkowo intuicyjnie, a więc jego obsługa nie będzie stanowiła większego problemu nawet dla osób stroniących od nowych technologii.

Regulacja:

W zestawie znajduje się pierścień, który powiększa pojemność naczynia. Jest to niezwykle przydatne, gdy przygotowujemy większy obiad dla rodziny. Z drugiej strony, gdy gotujemy posiłek dla jednej lub dwóch osób, pierścień można schować by nie zajmował za dużo miejsca w kuchni.

Moc:

Moc kombiwaru to aż 1400 W. Duża moc tego modelu przekłada się na wydalność dlatego bez trudu przygotujemy w nim mięsa czy wykonamy grill.

Uniwersalność:

W prezentowanym urządzeniu możemy piec, grillować, rozmrażać i przygotowywać posiłki na parze. Dzięki temu zastąpi nam on wiele innych sprzętów używanych w kuchni.

Cena:

Jest to stosunkowo tani sprzęt, który cechuje bardzo dobra jakość wykonania.

Wady
Delikatna obudowa:

W czasie czyszczenia urządzenia należy uważać, by nie zetrzeć przyklejonych na obudowie informacji. Ponadto zbyt intensywne szorowanie może spowodować uszkodzenie mechaniczne kombiwaru.

 

 

 

 

Camry CR 6305

 

2.Camry CR 6305Camry CR6305 to kolejny, wart polecenia kombiwar. Został wyprodukowany przez firmę, która powoli buduje swoją markę i cieszy się coraz większą popularnością i zaufaniem klientów na całym świecie. Moc kombiwaru do 1300 W. Pojemność urządzenia to 12 litrów.  Oznacza to, że spokojnie przygotujemy w nim obiad dla całej rodziny. W zestawie znajdziemy także pierścień, który sprawia że pojemność kombiwaru jest jeszcze większa.

Urządzenie jest przeznaczone dla osób, które w szybki sposób chcą przygotować zdrowy posiłek.  Świetnie sprawdza się jako zdrowsza wersja mikrofalówki. Dzięki temu urządzeniu możemy także opiekać, grillować, smażyć i rozmrażać. To dobra propozycja dla osób, które przeszły na dietę i chcą przygotowywać niskokaloryczne oraz zdrowe posiłki.

Umożliwia to funkcja przygotowywania posiłków na parze. Kombiwar posiada regulację temperatury oraz mechaniczny zegar. Producent zadbał także o nasze bezpieczeństwo i wyposażył urządzenie w nienagrzewające się rączki oraz wyłącznik bezpieczeństwa. Jest to dobry kombiwar halogenowy.  Dobry wybór dla osób, które nie posiadają piekarnika.

Drugim produktem w naszym zestawieniu jest kombiwar marki Camry CR – model 6305. To wielofunkcyjne urządzenie bardzo szybko okaże się niezastąpionym sprzętem w każdej kuchni.

Zalety
Wielofunkcyjność:

Dzięki temu urządzeniu, bez trudu można rozmrażać, grillować czy opiekać. Co więcej, można go używać również jako zdrowszej wersji mikrofalówki. Posiada także opcję gotowania na parze.

Tempo pracy:

Urządzenie, głównie za sprawą swojej dużej mocy, charakteryzuje się wyjątkowo szybkim tempem pracy. Dlatego pozwoli Ci w skuteczny sposób zaoszczędzić czas.

Pojemność:

Dużym atutem kombiwaru jest jego pojemność, która wynosi aż 12 litrów. Dzięki temu bez trudu przygotujemy w nim pełnowartościowy obiad dla całej rodziny.

Moc:

Prezentowany model posiada moc aż 1300 W, a więc jest niesamowicie wydajny.

Cena:

Jest to stosunkowo tanie urządzenie, a jednocześnie bardzo funkcjonalne.

Wady
Hałas:

Niestety podczas intensywnej pracy urządzenie generuje dość dużo hałasu, który przy długim gotowaniu na pewno będzie denerwował Ciebie i resztę domowników.

 

 

 

 

Sencor SMH 331

 

3.Sencor SMH 331Kombiwar marki Sencor. Firma powstała w Japonii i od lat specjalizuje się w produkcji sprzętu agd. Jest to sprzęt o wysokiej jakości. Dużym atutem jest jego niewygórowana cena. Warto podkreślić, że sprzęt jest także bardzo tani w użytkowaniu. Często bywa tak, że cena zakupu urządzenia jest bardzo niska, ale później obsługa jego generuje duże koszty. W tym przypadku jest inaczej.

Użytkowanie kombiwaru jest o prawie 60% tańsze, w porównaniu do standardowego piekarnika. Przygotowanie posiłku w tym urządzeniu jest też prawie trzykrotnie szybsze. Kombiwar przygotowuje  pełnowartościowe posiłki, które nie są wysuszone czy pozbawione soczystości.

Potrawy się nie przypalają i są równomiernie wypieczone. Dzieje się tak za sprawą bardzo dobrze działającego termoobiegu. Świetnym rozwiązaniem jest funkcja self- clean, która sprawia, że urządzenie czyści się bardzo łatwo i szybko. Urządzenie jest wielofunkcyjne, posiada aż 6 zastosowań.

W kombiwarze można przygotowywać nawet tosty. Urządzenie posiada niski i wysoki ruszt. Podsumowując jest to dobry sprzęt w dobrej cenie.

Następnym urządzeniem na naszej liście najlepszych kombiwarów jest model marki Sencor. Jest to renomowana firma, która swoją działalność rozpoczęła w Japonii, a obecnie stała się czołowym producentem AGD na świecie. Firma ta jest gwarantem wysokiej jakości.

Zalety
Opcja termoobiegu:

Dzięki bardzo dobrze działającemu termoobiegowi, potrawy przygotowywane w tym urządzeniu są równomiernie upieczone.

Tempo pracy:

Na uwagę zasługuje fakt, że w porównaniu ze standardowym piekarnikiem, kombiwar Sencor SMH 331 działa aż 3 razy szybciej.

Tania eksploatacja:

Prezentowany produkt stanowi ciekawą alternatywę dla piekarnika. Dzieje się tak dlatego, że jego eksploatacja jest do 60% tańsza w porównaniu do klasycznych sprzętów.

Cena:

Na tle swojej konkurencji produkt ten wyróżnia się niską ceną. Jest to bardzo dobry kombiwar do 200 zł, który zyskał uznanie wielu osób.

Wady
Bezpieczeństwo:

Aby wyjąć swoje danie z kombiwaru należy zdjąć pokrywkę i włożyć do środka dłonie. Trzeba jednak pamiętać, że wewnątrz jest dużo gorącej pary, co grozi poparzeniem. Niestety w zestawie nie ma rękawic ochronnych i każdy użytkownik musi je nabyć we własnym zakresie.

 

 

 

 

Adler AD 6304

 

4.Adler AD 6304Następna propozycja to Adler AD6304. Jest to urządzenie, które możemy kupić w całkiem dobrej cenie. Kombiwar został przygotowany z dobrej jakości materiałów. Pojemnik został wykonany z żaroodpornego szkła, które umożliwia kontrolowanie posiłku przygotowywanego w urządzeniu.

Pojemność tego urządzenia wynosi 12 litrów. Jest to standardowy wymiar. Dzięki temu kombiwar nie zajmuje zbyt wiele miejsca, a jednocześnie jest wystarczająco duży by przygotować posiłek dla całej rodziny. Temperatura gotowania jest regulowana.

Do dyspozycji mamy także praktyczny minutnik, który pozwala kontrolować czas gotowania tudzież pieczenia. Posiłki możemy przygotowywać na dwóch niezależnych rusztach. Pozwala nam to na zaoszczędzenie czasu i przygotowanie całego posiłku jednocześnie. Jest możliwość odłączenia kabla kombiwaru.

Dzięki temu urządzenie jeszcze łatwiej się przechowuje, można je schować do szafki lub schowka. Przyczynia się to także do podniesienia bezpieczeństwa w domu, w którym obecne są małe dzieci.

Kolejnym urządzeniem na naszej liście kombiwarów jest produkt marki Adler – model AD 6304. Jest to niezwykle wydajny sprzęt, który dodatkowo cechuje się niskim kosztem eksploatacji. Z tego właśnie powodu stanowi konkurencję dla tradycyjnego AGD.

Zalety
Pojemność:

Całkowita pojemność urządzenia wynosi 12 litrów, dzięki czemu możliwe jest przygotowanie w nim posiłku dla całej rodziny.

Wykonanie:

Prezentowany produkt został przygotowany z materiałów o wyjątkowo dobrej jakości. Pojemnik, który umieszczony jest we wnętrzu został wykonany z żaroodpornego szkła. Z tego powodu możliwe jest kontrolowanie posiłku przygotowywanego w urządzeniu.

Cena:

Prezentowany produkt można zakupić w wyjątkowo dobrej cenie. Jest to jeden z najtańszych modeli w naszym zestawieniu.

Wady
Wykończenie:

Choć wnętrze urządzenia wykonane jest z materiałów najwyższej jakości, to niestety jego zewnętrzna powłoka wykończona jest plastikiem, a to wpływa na jego trwałość.

 

 

 

 

Sencor SMH 330

 

5.Sencor SMH 330Ostatni rekomendowany kombiwar to sprzęt marki Sensor. Jest to starszy model kombiwaru opisanego powyżej. Jest równie ekonomiczny i szybki w użytkowaniu. Zużycie energii jest o połowę mniejsze od tradycyjnego piekarnika. Potrawy są gotowe w dużo szybszym czasie. Jest to świetna alternatywa dla osób, które nie posiadają piekarnika, a tęsknią za pieczonymi potrawami.

W kombiwarze można upiec ciasto, frytki, mięso a także pizzę. Urządzenie można także pełnić rolę grilla.  Na ruszt możemy wrzucić parówki, kiełbaski i rybę. Wszystkie te posiłki będą o wiele zdrowsze, niż te przygotowane w tradycyjny sposób. Kombiwar jest bardzo prosty w obsłudze.

Korzystanie z niego jest wręcz intuicyjne. Szklany pojemnik jest wyjmowany co sprawia, że czyszczenie urządzenia jest dużo prostsze. Warto zaznaczyć, że rączki urządzenia nie nagrzewają się i nie musimy obawiać się, że zostaniemy poparzeni. Do zestawu została dołączona instrukcja obsługi, która została wzbogacona o praktyczne przepisy.

Ostatnim rekomendowanym przez nas kombiwarem jest urządzenie wyprodukowane przez markę Sensor – model SMH 330.

Zalety
Energooszczędność:

Największą zaletą prezentowanego kombiwaru jest jego duża energooszczędność. Jego zużycie energii jest nawet o połowę mniejsze w porównaniu z tradycyjnym piekarnikiem.

Łatwość obsługi:

Model ten jest niezwykle prosty w obsłudze. Z tego powodu nawet osoby starsze, które nieczęsto obcują z nową technologią, będą w stanie go uruchomić.

Wady
Długi czas pracy:

Niestety poprawne przygotowanie dań z grilla czy usmażenie mięsa zajmuje zdecydowanie więcej czasu niż w przypadku tradycyjnych metod.

Nieporęczność:

Ze względu na duże gabaryty oraz sporą wagę, urządzenie jest nieporęczne.

 

 

 

 

Kombiwar – jak go używać?

 

Jeśli chciałeś poznać odpowiedź na pytanie, jaki kombiwar jest polecany przez konsumentów, z pewnością chcesz również dowiedzieć się, jak można wykorzystać wspomniane urządzenie w swojej kuchni. Jeśli jesteś ciekaw, co trzeba zrobić, aby móc bezpiecznie korzystać ze sprzętu i jakie dania można przygotować z jego użyciem, zachęcamy do przeczytania tej części artykułu.

Kombiwar – pierwsze użycie

Przed pierwszym użytkowaniem sprzętu należy dokładnie zapoznać się z dołączoną do zestawu instrukcją obsługi. Po jej przeczytaniu będziemy wiedzieć, jak należy korzystać z kombiwaru. Zwykle w ulotce znajdziemy informacje nie tylko o tym, jak podłączyć urządzenie, ale także poznamy jego dodatkowe funkcje. Nierzadko zdarza się też, że instrukcja zawiera także kilka pysznych przepisów.

Kombiwar jest zasilany sieciowo. Oznacza to, że trzeba podłączyć go do prądu, aby rozpocząć użytkowanie. Korzystając z urządzenia trzeba przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Model należy umieścić na płaskiej, niezbyt śliskiej powierzchni. To da nam pewność, że produkt nie zsunie się z blatu, co mogłoby doprowadzić do jego trwałego uszkodzenia. Jeśli zakupiony sprzęt jest przeznaczony do samodzielnego montażu, musimy pamiętać o tym, aby najpierw zamontować poszczególne elementy, a dopiero później podłączyć podstawę do źródła zasilania.

 

Jak ustawić kombiwar?

Kombiwar to urządzenie, w którym można przygotować smakowite dania nie tracąc przy tym zbyt dużo czasu. Aby przyrządzić potrawę w tym sprzęcie, należy na samym początku umieścić określone produkty spożywcze wewnątrz naczynia. Czasami w zestawie znajduje się kilka różnych półek przeznaczonych do konkretnych rodzajów dań. Należy wtedy wybrać odpowiednią półkę. Później musimy zaprogramować temperaturę, jak również ustawić czas, przez jaki urządzenie ma działać. Sterowanie sprzętem odbywa się zwykle za pomocą panelu umieszczonego na obudowie. Na początku często nie wiemy, ile czasu potrzeba na przygotowanie konkretnej potrawy. Warto wtedy skorzystać z gotowych przepisów, które można znaleźć np. w Internecie.

Jak przygotować pieczone mięsa i ryby w kombiwarze?

W kombiwarze możemy przygotować m.in. smakowite ryby i mięsa. Jeśli chcemy przyrządzić aromatyczną rybę, wystarczy dokładnie wyczyścić filet i posypać go ulubionymi przyprawami. Warto także wsadzić do naczynia ząbek czosnku, który nada niepowtarzalny aromat całemu daniu. Wiele osób używa także cytryny. Jeśli nie wiemy do końca, przez jaki czas należy piec rybę i chcemy sprawdzić, czy danie jest gotowe, możemy to łatwo zrobić. Wystarczy użyć widelca, którym delikatnie nakłuwamy filet. Jeśli z ryby wypłynie klarowny, bezbarwny sok, możemy być pewni, że jest ona gotowa do spożycia. Przygotowanie mięs jest równie łatwe i w zasadzie wszystko zależy od tego, jaki smak lubimy. Po dokładnym oczyszczeniu mięsa wystarczy posypać je przyprawami. Przygotowując danie mięsne warto od razu przyrządzić także zapiekane ziemniaczki czy warzywa. Wszystko można zrobić w jednym naczyniu.

 

Kombiwar – pieczenie ciast

Przy użyciu kombiwaru możemy nie tylko przyrządzić smakowite danie dla całej rodziny, ale także przygotować pyszny deser. W urządzeniu możemy piec różnego rodzaju ciasta. Przed wstawieniem ciasta do naczynia, należy podgrzać piecyk do odpowiedniej temperatury (zazwyczaj jest to 200 st. C). Jeśli chodzi o przygotowanie deserów, jest to nieco trudniejsze – trzeba dokładnie znać proporcje i wiedzieć, jak połączyć dane składniki.

 

 

Czy podobal Ci sie nasz artykul? Ponizej znajdziesz nowo dodane artykuly:

 

Roboty kuchenne

Najlepsze okapy kuchenne

Dobry grill gazowy

 

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
2 years ago

Posiadam MPM MKO-01 i właśnie będę go wyrzucał na złom,z blacha,osłona nad grzałką zardzewiała i sypie się przy każdym używaniu rdza nie można nic zrobić w odkrytych naczyniach .Nigdy w życiu nie kupię czegoś takiego,gorszy od chińczyka jakiego miałem poprzednio

DMCA.com Protection Status