Kawiarki elektryczne ranking

Ostatnio aktualizowane: 28.11.20

 

Kawiarki elektryczne, to urządzenia, które podbijają świat kawoszy. Prawdziwy amator kawy potrzebuje dobrego sprzętu do stworzenia nie tylko rytuału parzenia, ale także uzyskania naparu najlepszego z możliwych. Koneserzy kawowi zauważyli, że najlepszą kawiarką elektryczną 2020 jest model Ariete Mokina 1358. Za pomocą tego urządzenia możemy przygotować 100 ml. aromatycznego napoju. Dzbanek połączony z podstawą elektryczną bezprzewodowo, podtrzymuje przez 30 min temperaturę przygotowanego napoju. Napój z kawiarki jest aromatyczny i nie zawiera fusów, gdyż napar powstaje, dzięki utworzonemu w kawiarce ciśnieniu. Wielu konsumentów pochwaliło również Cilio Classico CI-273854, czyli elegancką kawiarkę elektryczną w czerwonym kolorze. Jest to pojemny model wyposażony we własną bazę zasilającą. Produkt został wykonany z wytrzymałego aluminium, które jest odporne na działanie wysokiej temperatury. Obsługa kawiarki jest łatwa – wystarczy nacisnąć jeden przycisk.  Sprzęt cechuje się szybką pracą, bo przygotowanie kawy trwa nie więcej niż 5 minut.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką kawiarkę elektryczną kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Jaką kawiarkę elektryczną wybrać? Na to pytanie spróbujemy znaleźć odpowiedź w naszym mini poradniku. Kawiarka, inaczej kafera lub kafeterka to urządzenie, które jest bardzo prostej konstrukcji i obsługi, a jednocześnie nie jest jedyne do uzyskania wspaniałego, aromatycznego naparu kawy. Kawiarka z powodzeniem zastępuje ekspres do kawy, bo napar w niej przygotowany nie odbiega jakością od tego przygotowanego w ekspresie. Kawiarka też jest znacznie tańsza od ekspresu, co powoduje wciąż duże wykorzystanie tego sprzętu.

 

Budowa i działanie kawiarki

Kawiarka to proste urządzenie, na które składa się podstawa ze zbiornikiem na wodę, zaopatrzona w zawór bezpieczeństwa, sitko na kawę, oraz górny pojemnik, oddzielony od reszty uszczelką, w którym gromadzi się napar. Aby przygotować aromatyczną kawę należy dolny pojemnik napełnić wodą do poziomu bezpieczeństwa, na ogół zaznaczonego na pojemniku. Następnie zakładamy sitko, na którym umieszczamy zmieloną kawę. Górną część kawiarki mocno dokręcamy, a następnie stawiamy ją na podstawie elektrycznej i włączamy.

Woda podgrzewana w dolnym pojemniku przenika do kawy na sitku, a podciśnienie panujące w kawiarce przesuwa gotowy już napój do górnego pojemnika. Choć większość kawiarek elektrycznych wyłączy się samoczynnie, gdy kawa będzie gotowa, to nasza kawiarka wyda również charakterystyczne syczenie i bulgotanie. Kawiarki elektryczne mają też możliwość podtrzymywania temperatury otrzymanego napoju.

 

Pojemność i wykonanie kawiarki

Dawniejsze kawiarki, które stawiało się na kuchni były wykonane z aluminium lub stali, bardziej wyszukane modele miały górne elementy wykonane z ceramiki. Obecnie, gdy najpowszechniejszym źródłem grzania stała się energia elektryczna, materiały wykonania kawiarek elektrycznych uległy lekkim modyfikacjom. Podstawa kawiarki, podobnie jak w elektrycznym czajniku bezprzewodowym, najczęściej jest wykonana z plastiku. Natomiast dolna część, do której wkładamy kawę, zazwyczaj jest wykonana z metalu, a górna, czyli tam gdzie zbiera się gotowy napój, często obecnie jest zrobiona z trwałego, przeźroczystego tworzywa, lub szkła. Niezależnie od materiału, z jakiego jest wykonana kawiarka, przed jej zakupem, dobrze jest sprawdzić czy ma ona niezbędne atesty do wykorzystywania do żywności.

Odrębną sprawą jest pojemność kawiarki. Na rynku możemy spotkać maleńkie kawiarki, na jedną filiżankę kawy (na ogół tak małe kawiarki nie będą elektrycznymi) do takich, w których zaparzymy do sześciu czy nawet siedmiu filiżanek naparu.  Przy kupowaniu tego urządzenia zawsze trzeba wziąć pod uwagę to, ilu użytkowników będzie jednorazowo z niego korzystać. Nie zaleca się, bowiem przygotowywania mniejszej ilości kawy od tej, do jakiej urządzenie jest przeznaczone. Wpływa to negatywnie na smak napoju, a dzieje się tak z powodu innego ciśnienia przy mniejszej ilości składników. Gdy ilość parzonej kawy w Twoim domu różni się w zależności od sytuacji, dobrze jest rozglądnąć się za modelem, który został wyposażony w reduktor. On, bowiem pozwala na zaparzenie kawy o połowie objętości kawiarki w razie takiej potrzeby.

 

Moc i funkcje dodatkowe

Kawiarka elektryczna, to urządzenie wyglądem zbliżone do bezprzewodowego czajnika elektrycznego. Najczęściej w podstawie ma ono przyciski sterowania. Prostsze kawiarki mają jedynie wyłącznik, którym uruchamiamy proces parzenia. Bardziej zaawansowane modele mają możliwość ustawienia godziny przygotowania napoju, oraz funkcję podgrzewania gotowej kawy przez okres do 30 minut.

Także zróżnicowana bywa moc poszczególnych urządzeń. Zdarzają się takie o mocy 200 W do takich, które mają 500 W. Oczywiście od mocy  (ale także pojemności) zależy czas przygotowywania napoju. Im moc większa, tym napar przygotujemy w krótszym czasie.

Niektóre kawiarki elektryczne w dobrych cenach mogą być myte w zmywarkach. Jest to ważne, ponieważ źle umyte urządzenie może zepsuć smak zaparzanej kawy. Obok tradycyjnego mycia, aby cieszyć się wybornym smakiem kawy, należy również pamiętać o regularnym odkamienianiu sprzętu. Zatem przed zakupem sprawdźmy, jakie zalecenia w tym zakresie daje producent kawiarki, którą upatrzyliśmy do nabycia.

Trwałość urządzenia

Kawiarka, jak każde urządzenie, może ulegać uszkodzeniom. Aby się ustrzec przed zakupem modelu narażonego na uszkodzenia, przede wszystkim należy sprawdzić, czy kawiarka, którą zamierzamy kupić, jest od producenta, dla którego kawiarki są jednym z głównych produktów, jakie wychodzą z jego zakładów. Ponadto elementem, który najczęściej ulega uszkodzeniom, są uszczelki urządzenia. Sprawdźmy, więc czy producent zapewnia gwarancję na swoje produkty, oraz czy są dostępne do zakupu uszczelki, a może dołącza do kawiarki zestaw zapasowych uszczelek?

 

Jaka jest najlepsza kawiarka elektryczna?

Podsumowując wszystkie informacje, szukajmy kawiarki, która jest wykonana z dobrych, atestowanych materiałów. Pojemność urządzenia powinna odpowiadać ilości kawy, jaką codziennie przygotowujemy. Również lepiej, gdy kształt i materiały wykonania odpowiadają naszym gustom i są ergonomiczne w obsłudze. Zwróćmy też uwagę na to, czy materiały, z których urządzenie zostało wykonane nie są zbyt delikatne, aby nie uległy mechanicznym uszkodzeniom. Na przykład, istotną sprawą jest, aby klapka kawiarki nie odchylała się sama. Dobrze wykonane kawiarki mają masywną klapkę, której nie trzeba przytrzymywać przy nalewaniu kawy. Luźna klapka podczas nalewania kawy grozi poparzeniem, oraz rozlaniem napoju.

Kolejnym istotnym elementem jest dostępność części zamiennych do zakupionego modelu, zwłaszcza uszczelek, które wymagają od czasu do czasu wymiany. Możliwość zakupu dodatkowych części pozwoli długo się cieszyć kawiarką. I w końcu, bądźmy czujni w sprawie ceny urządzenia. Cena zbyt niska może świadczyć o bardzo niskiej jakości i trwałości urządzenia. Cena zbyt wysoka zaś może być powodowana nietypowym kształtem czy nowatorskimi rozwiązaniami designerskimi, które nie zawsze są nam potrzebne.

 

 

Najlepsze kawiarki elektryczne w 2020 roku

 

Pisaliśmy już o tradycyjnych kawiarkach, gdzie źródłem ciepła była kuchenka. Aby w pełni usatysfakcjonować amatorów kawy, uzupełniamy opis o ranking kawiarek elektrycznych. Mamy propozycje pięciu kawiarek, przedstawimy ich cechy, oraz opinie klientów.

 

Nasze zalecenia

 

Ariete Mokina 1358

 

1.Ariete Mokina 1358Ariete Mokina 1358 składa się z trzech części: zbiorniczka dolnego, w którym umieszcza się wodę, lejka z sitkiem i pojemnika, do którego wsypuje się zmieloną kawę i w którym, po zakończonym procesie parzenia, zbiera się gotowa kawa. Jest to ekspres ciśnieniowy posiadający ok. 5 barów, oraz moc 400 W.

Gdy woda w dolnym zbiorniczku zaczyna się gotować, utworzona para wodna przenika do górnego pojemniczka, po drodze przechodząc przez warstwę kawy zamkniętej w dwuwarstwowym sitku. W górnym pojemniku para się skrapla w postaci gotowej kawy. W ten sposób tworzy się napój aromatyczny, gorący i bez fusów. Wymiary urządzenia wynoszą 220 x 160 x 120 mm, a waga to 0,76 kg.

Dzbanek z termosem utrzymuje temperaturę, którą również można podtrzymać przez 30 min za pomocą płyty grzejnej, po tym czasie płyta wyłączy się samoczynnie. Dzbanek również posiada połączenie bezprzewodowe, co znacznie ułatwia manipulację. Z pomocą tej kawiarki możemy przygotować 100 ml napoju.

Klienci piszący opinie o kawiarkach elektrycznych Ariete Mokina 1358 zaznaczają, że kawa parzona w tym urządzeniu jest mocna i smaczna, a parzenie przebiega szybko. Ale również podkreślają, że jest to kawiarka raczej jednoosobowa, ze względu na małą pojemność.

Dla wielu ludzi dzień zawsze rozpoczyna się kubkiem pysznej aromatycznej kawy. Aby móc w pełni delektować się jej smakiem, należy ją odpowiednio przygotować. Wielu ekspertów uważa, że kawa najlepiej smakuje z kawiarki. Dlatego przedstawiamy zestawienie najlepszych kawiarek z ich zaletami i wadami. Jako pierwszy prezentujemy model Ariete Mokina 1358. Jest to najlepsza kawiarka elektryczna w 2020 roku.

Zalety
Trwałość:

Urządzenie cechuje się dużą trwałością. Spowodowane jest to głównie tym, że kawiarka nie ma kontaktu z ogniem. Dzięki temu nie grozi jej przypalenie i stopnie rączki czy dna, tak jak często ma to miejsce w przypadku tradycyjnych modeli.

Szybkość pracy:

Produkt ten jest w stanie zaparzyć naszą kawę w mniej niż 5 minut. Z tego powodu jest to niezwykle cenne rozwiązanie dla osób, które późno wstają i nia mają zbyt wiele czasu.

Mobilność:

Największą zaletą kawiarki jest jej mobilność. Bez obaw możesz ją zabrać na wakacje lub do biura, by wszędzie delektować się pysznym smakiem kawy.

Łatwe czyszczenie:

Urządzenie wykonane zostało z materiału, który jest prosty w pielęgnacji. Zarówno w przypadku powłoki wewnętrznej, jak i zewnętrznej.

Cena:

Choć nie jest to najtańszy produkt w zestawieniu, to należy zauważyć, że stosunek jego ceny do jakości jest wyjątkowo korzystny.

Wady
Wydajność:

Jest to dość małe urządzenie, w którym można przygotować zaledwie 100 ml kawy.

 

 

 

 

Cilio Classico CI-273854 

 

Pozytywne opinie konsumentów o kawiarce elektrycznej Cilio Classico CI-273854 zachęcają do zakupu. Jest to dobrze wykonany sprzęt z własną bazą zasilającą. Po podłączeniu urządzenia do prądu wystarczy nacisnąć jeden przycisk, by rozpocząć parzenie kawy, które zajmuje około 10 minut.

Dużym atutem modelu jest jego wykonanie. Kawiarkę zrobiono z wytrzymałego aluminium w czerwonym kolorze. Materiał jest solidny, dlatego nie ulega uszkodzeniom na skutek działania wysokiej temperatury. Poza tym aluminium bardzo dobrze rozprowadza ciepło, dlatego przygotowanie aromatycznej kawy zajmuje kilka minut. Wymiary produktu to: wysokość – 25 cm i średnica 11,5 cm. W kawiarce możesz przygotować aż 6 filiżanek espresso. Wielu kupujących pochwaliło model za możliwość utrzymania temperatury kawy do 30 min po jej zaparzeniu. W celu użycia modelu wystarczy wlać wodę do dolnego zbiornika, potem do filtra wsypać kawę sypaną, a następnie skręcić kawiarkę i ustawić ją na bazie zasilającej.

Urządzenie chwalone jest przez kupujących szczególnie za prostą obsługę i krótki czas przygotowywania kawy. Wiele osób jest również zadowolonych z pojemności urządzenia – pozwala przygotować aż 6 filiżanek napoju.

Model Cilio Classico CI-273854 to elektryczna kawiarka o pojemności 6 filiżanek. Urządzenie wykonano z wytrzymałego aluminium w kolorze czerwonym. Wymiary produktu to: wysokość – 25 cm i średnica 11,5 cm.

Zalety
Design:

Produkt wyróżnia się intensywnym, czerwonym kolorem, dlatego będzie się ładnie prezentować w kuchni.

Mobilność:

Prezentowane urządzenie jest wyposażone we własną bazę zasilającą. Bez trudu spakujesz kawiarkę i przygotujesz sobie pyszny napój w dowolnym miejscu.

Podtrzymanie temperatury:

Wiele osób pochwaliło model za możliwość podtrzymania temperatury napoju do 30 minut po zakończeniu parzenia. Jest to szczególnie przydatne z rana, gdy szykując się do wyjścia do pracy zapominamy o przygotowanej kawie.

Pojemność:

W kawiarce przygotujesz aż 6 filiżanek espresso lub 2 kubki kawy. Dlatego z produktu mogą korzystać 2 osoby.

Łatwe czyszczenie:

Urządzenie wykonano z aluminium, które jest bardzo łatwe w pielęgnacji. Do czyszczenia powłoki zewnętrznej i wewnętrznej wystarczy użyć mokrej gąbki z niewielką ilością płynu do mycia naczyń, by pozbyć się zabrudzeń.

Wady
Szybkość pracy:

Czas potrzebny do zaparzenia kawy to aż 10 minut, co dla niektórych kupujących trwa za długo, szczególnie gdy przygotowujemy napój rano śpiesząc się do pracy.

 

 

 

 

Eldom KA40

 

Eldom KA40 to kawiarka elektryczna o mocy 480 W. Została ona skonstruowana w taki sposób, aby nie zajmowała zbyt dużo miejsca. Jej wymiary wynoszą: 24 cm x 11 cm x 19 cm. Z kolei przewód ma długość 90 cm. W komplecie znajduje się pojemnik na wodę i kawę, sitko oraz podstawka. Warto dodać, że ten ostatni element jest obrotowy.

Kawiarka jest łatwa w obsłudze. Ma odchylaną pokrywkę i nienagrzewający się uchwyt, który w żadnym stopniu nie parzy rąk. Na obudowie sprzętu znajduje się lampka kontrolna, która świeci, kiedy kawiarka przygotowuje kawę. Udogodnieniem jest specjalny reduktor, dzięki któremu można zaparzyć mniej kawy, a jej smak na tym nie ucierpi.

W przezroczystym pojemniku na przygotowaną wodę można obserwować proces powstawania kawy. Pojemność sprzętu wynosi 300 ml, czyli z jego pomocą można przygotować 6 filiżanek kawy. Kawiarka jest dobrze wykonana, więc z pewnością posłuży miłośnikowi kawy przez długi czas. Użytkownikom podoba się również to, że nie zabiera ona dużo miejsca.

Eldom KA40 to produkt, którego moc wynosi 480 W. Jego wymiary to 24 cm x 11 cm x 19 cm. Pojemność kawiarki wynosi 300 ml.

Zalety
Obecność reduktora:

Kawiarka ma reduktor. Aby kawa miała odpowiedni smak i konsystencję zazwyczaj trzeba napełnić cały pojemnik. Nie zawsze potrzebna jest nam duża ilość kawy, a w zachowaniu odpowiedniego smaku pomoże właśnie reduktor.

Wymiary:

Kawiarka nie zajmuje zbyt dużo miejsca oraz nie jest ciężka. Dlatego nalewanie kawy do filiżanek nie jest trudne.

Bezpieczeństwo:

Uchwyt kawiarki nie nagrzewa się, co oznacza, że nie grozi nam poparzenie. Dodatkowo odchylana pokrywka pozwala bezpiecznie sprawdzić, czy kawa jest już zaparzona.

Wady
Głośność:

Podczas przygotowywania kawy kawiarka jest dość głośna, co może znacznie przeszkadzać domownikom.

 

 

 

 

G.A.T Golosa

 

Następna propozycja to dobra i tania kawiarka firmy G.A.T Golosa. Jest to niezwykle funkcjonalne urządzenie, które charakteryzuje się interesującym designem. Produkt ten ma brązową obudowę. Z tego powodu będzie on pasować do wielu wnętrz. Dużym plusem urządzenia jest jego niska cena. Spowodowane jest to jego stosunkowo niewielką pojemnością (0,15 l).

Z tego powodu prezentowana kawiarka jest przeznaczona dla jednej lub maksymalnie dwóch osób, gdyż może ona przygotować od 2 do 4 espresso. Produkt wykonany został z wysokiej jakości aluminium, które gwarantuje użytkownikom dużą trwałość. Wiele osób decyduje się na zakup urządzeń takiego typu by delektować się pyszną kawą podczas wyjazdów.

Z tego właśnie powodu prezentowany model jest godny polecenia. Jest nie tylko dość niewielki, ale również charakteryzuje się małą wagą – jedynie 0,9 kg. Produkt ceniony jest za solidne wykonanie i atrakcyjną cenę.

Kolejny produkt, który chcemy Państwu zaprezentować to tania kawiarka G.A.T Golosa.

Zalety
Wykonanie:

Kawiarka została wykonana z wysokiej jakości aluminium, które charakteryzuje się dużą odpornością na temperaturę oraz uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu model ten przez długi czas zachowa swoje właściwości.

Design:

Wśród innych produktów, sprzęt ten wyróżnia się niekonwencjonalnym designem. Dzięki temu będzie stanowić ciekawy dodatek do eleganckich wnętrz.

Cena:

Jest to dobra kawiarka elektryczna do 100 zł.

Wady
Pojemność:

Jest to stosunkowo niewielka kawiarka, która przeznaczona jest dla jednej lub dwóch osób. Jej pojemność wynosi jedynie 0.15 l, co wystarczy na przyrządzenie od 2 do 4 kaw espresso.

 

 

 

 

Cilio CI-273700

 

5.Cilio CI-273700Niemiecka firma Cilio od 1993 roku tworzy akcesoria małego AGD starając się, aby były one funkcjonalne i wytrzymałe. A gotowe produkty charakteryzują się ciekawym wzornictwem i nadają charakteru wnętrzom, w których są używane. Podobnie kawiarka Cilio CI-273700 charakteryzuje się ładnym designiem, prostotą i funkcjonalnością. Górna część jest wykonana z aluminium i ma wymiary 25 cm x 11,5 cm. Wewnątrz zmieści się 300 ml kawy.

Podstawa jest wykonana z tworzywa i na niej umieszczono przyciski sterowania. Aby przygotować kawę należy dolny pojemnik korpusu napełnić wodą, a na sitko nasypać porcję zmielonej kawy, skręcić korpus, postawić na podstawie i włączyć. Po kilku minutach kawa pojawi się w górnym pojemniku korpusu.

Model ten jest także wyposażony w system podgrzewania przygotowanej kawy przez kolejne 30 minut, w przypadku, gdybyśmy nie mogli jej spożyć natychmiast. Użytkownicy tego urządzenia przekazują, że jest on wykonany z wysokiej jakości materiałów. Wszystko w nim działa sprawnie i bez zarzutu, a przygotowany napar kawy nie ma sobie równego.

Ostatnim produktem w naszym zestawieniu jest kawiarka niemieckiej firmy Cilio, która od roku 1993, cieszy się dużym uznaniem klientów. Prezentowany model Cilio CI-273700 jest jednym z jej czołowych produktów.

Zalety
Pojemność:

Urządzenie jest w stanie zmieścić aż 300 ml kawy, co stanowi około 6 lub 8 espresso. Dzięki temu z kawiarki będzie mogła korzystać większa liczba osób. Stanowi odpowiednie rozwiązanie dla większej rodziny lub do małego biura.

Wykonanie:

Prezentowany model został w całości wykonany z aluminium, co czyni go niezwykle solidnym. Jest on odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz wysoką temperaturę.

Wady
Cena:

Jest to dość drogie urządzenie. Należy jednak pamiętać, że wysoka cena spowodowana jest wysoką jakością wykonania.

Design:

Produkt jest solidny, ale nie należy do najładniejszych sprzętów dostępnych na rynku.

 

 

 

 

Jak używać kawiarki elektrycznej?

 

Jeśli szukasz odpowiedzi na to, jaka kawiarka elektryczna jest polecana przez Internautów, z pewnością interesuje Cię także to, jak należy używać tego typu sprzętu. Dlatego też postanowiliśmy zebrać wszystkie informacje na ten temat, aby użytkowanie zakupionego przez Ciebie urządzenia nie stanowiło problemu. W jasny sposób przedstawiamy, o czym należy pamiętać, korzystając z kawiarki, jak przygotować aromatyczny napój i co zrobić, aby sprzęt służył nam jak najdłużej.

 

 

Jak obsługiwać kawiarkę elektryczną?

Jednym z podstawowych pytań jest to, jak obsługiwać kawiarkę elektryczną. Aby się tego dowiedzieć, trzeba dokładnie przeczytać dołączoną do zestawu instrukcję. Znajdziemy w niej informacje nie tylko na temat tego, jak włączyć urządzenie i przygotować je do pracy. Często w instrukcji można przeczytać też o konserwacji sprzętu, jak również dowiedzieć się, jak przygotować dobrą kawę.

Z racji tego, że kawiarkę elektryczną podłącza się do prądu trzeba pamiętać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa. Sprzęt należy ułożyć w odpowiedniej odległości od zlewu, aby zapobiec zachlapaniu urządzania. W innym wypadku możemy doprowadzić do zwarcia. Nie można także zapominać o tym, że kawiarka w trakcie pracy się nagrzewa, dlatego nie można dotykać jej obudowy. Jeśli mamy małe dzieci, musimy odpowiednio zabezpieczyć sprzęt, aby maluchy nie miały do niego dostępu. Nie można zapominać także o tym, że kawiarka służy jedynie do przygotowywania kawy – nie należy parzyć w niej herbaty czy ziół, ponieważ mogłoby to doprowadzić do zatkania filtra, a tym samym uszkodzenia sprzętu.

 

Jak przygotować aromatyczną kawę w kawiarce elektrycznej?

Jeśli chcemy przygotować kawę, musimy odkręcić górny zbiornik od dolnego. Następnie do dolnego pojemnika wlewamy wodę i zakładamy sitko, a na nie wsypujemy kawę. Konsumenci wskazują, że aby zapewnić sobie niepowtarzalny aromat najlepiej zdecydować się na świeżo zmieloną kawę. Należy pamiętać o tym, że po wykonaniu wszystkich wspomnianych wcześniej czynności trzeba połączyć poszczególne elementy ze sobą i umieścić na podstawie. Później wystarczy podłączyć urządzenie do prądu i wcisnąć przycisk start. Zwykle guzik umieszczony jest w widocznym miejscu na obudowie. Jak widać, użytkowanie sprzętu jest niezwykle proste i poradzi sobie z nim praktycznie każdy. Trzeba wspomnieć o tym, że na rynku dostępne są też modele z timerem, które pozwalają na przygotowanie kawy na konkretną godzinę. W sklepach można znaleźć też kawiarki, które mają opcję podtrzymania ciepła. Choć im więcej funkcji, tym obsługa sprzętu wymaga więcej zaangażowania, nie powinieneś się obawiać, że użytkowanie nawet zaawansowanego urządzenia będzie bardzo problematyczne.

 

 

Jak czyścić kawiarkę elektryczną?

Zastanawiając się na tym, jak używać kawiarki elektrycznej, nie można pominąć kwestii pielęgnacji tego typu sprzętu. Wszyscy wiemy o tym, że systematyczne czyszczenie urządzenia pozytywnie wpływa na jego wydajność i sprawia, że jest ono sprawne przez dłuższy czas. O tym, jak pielęgnować zakupioną kawiarkę, przeczytasz w dołączonej do zestawu instrukcji. Trzeba wiedzieć, że do pielęgnacji urządzenia przystępujemy wtedy, kiedy mamy pewność, że sprzęt nie jest gorący. Zaleca się, aby urządzenie myć ręcznie przy użyciu delikatnych detergentów. Przed kolejnym użytkowaniem trzeba odczekać, aż kawiarka będzie sucha. Od czasu do czasu musimy także wymieniać lejek i sitko. Najlepiej, jeśli wybierzemy części zamienne tego samego producenta. Będziemy mieć wtedy pewność, że zakupione elementy idealnie pasują do naszego urządzenia, a tym samym będzie działało ono poprawnie.

 

 

Czy podobal Ci sie nasz artykul? Ponizej znajdziesz nowo dodane artykuly:

 

Najlepszy robot kuchenny

Zmywarki ranking

Filtr do wody

Dobre miksery planetarne

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Duka 1212489

 

Kolejnym produktem w naszym zestawieniu jest kawiarka ze stali nierdzewnej marki Duka – model 1212489. Jest to stosunkowo wydajny model, który bez problemu pozwoli Ci przygotować od 3 do 6 kaw espresso. Produkt ten jest niezwykle prosty w użyciu. Wystarczy odmierzyć odpowiednią ilość wody i kawy a następnie przycisnąć jeden przycisk i poczekać kilka minut.

Gdy kawa będzie gotowa, a Ty o niej zapomnisz, uruchomi się funkcja podtrzymania temperatury. Ciekawym dodatkiem do zestawu jest reduktor, który po umieszczeniu w sitku umożliwi zaparzenie nieco mniejszej ilości naparu lub spowoduje, że przygotowany napój będzie słabszy.

Jest to przydatne dla tych, którzy nie lubią mocnego smaku kawy. Produkt wykonany został z wysokiej jakości stali nierdzewnej, dzięki czemu jest on mniej awaryjny. Ponadto kawiarka cechuje się wyjątkowo atrakcyjnym designem, co sprawia, że idealnie wkomponuje się w elegancko wykończoną kuchnię.

Zaletą urządzenia jest również jego spora moc – 480 W. Dzięki temu model ten pracuje szybko i wydajnie. Wymiary kawiarki to: wysokość – 28,5 cm i średnica 18,5 cm. Produkt zyskał uznanie ze względu na dużą funkcjonalność. 

Trzecie urządzenie warte uwagi to Duka 1212489.

Zalety
Utrzymanie temperatury:

Wyjątkowo przydatną funkcją jest opcja utrzymania temperatury kawy po jej zaparzeniu. Dzięki temu, jeśli zapomnisz o tym, że zaparzyłeś sobie kawę wciąż będziesz mieć szansę wypicia ciepłego napoju.

Reduktor:

Jest to dodatek do zestawu z kawiarką. Umieszczenie tego urządzenia w sitku umożliwi nam przygotowanie słabszej kawy lub też mniejszej ilości mocniejszego naparu.

Moc:

Model ten charakteryzuje się stosunkowo dużą mocą, która wynosi 480 W. Dzięki temu szybkość pracy oraz wydajność kawiarki jest bardzo satysfakcjonująca.

Wykonanie:

Produkt wykonany został z wysokiej jakości stali nierdzewnej. W efekcie jest on wyjątkowo odporny zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i wysokie temperatury. Nie musisz się zatem obawiać, że przez przypadek uszkodzisz kawiarkę.

Wady
Cena:

Jest to dość drogi produkt, a jak wiadomo cena jest dla wielu osób istotnym czynnikiem decydującym o tym, jaki sprzęt wybrać.

 

 

G.A.T. Vintage

Kawiarka G.A.T. Vintage o pojemności 200 ml ma wymiary: szerokość 18 cm i wysokość 24 cm i w całości jest wykonana z aluminium i tworzywa sztucznego. Design nieco w stylu retro, choć wnętrze całkowicie nowoczesne. Zewnętrzny kolor kawiarki w opisach jest podawany, jako brązowy, lub pomarańczowy, ale klienci, którzy zakupili ten model mówią, że w rzeczywistości jest to kolor miedziany.

Producent podaje, że przeznaczona jest do parzenia czterech filiżanek espresso po 50 ml, a kawę można przygotować programując urządzenie na określoną godzinę. Zatem co rano może Cię budzić zapach świeżo parzonej kawy. Model ten obsługuje się za pomocą przycisków umieszczonych w podstawie urządzenia, wraz z wyświetlaczem LCD.

Obok timera, który przygotuje kawę na określoną godzinę, znajdziemy tu możliwość podtrzymania temperatury przez 30 minut, a także automatyczny wyłącznik. Wszystkie czynności sygnalizowane są odpowiednimi diodami na wyświetlaczu. W tym modelu również dzbanek jest bezprzewodowy.

Niestety producent podaje, ze nie należy myć go w zmywarce. Mimo tego klienci, którzy kupili ten produkt przekazują opinie, że są zadowoleni z zakupu, bo urządzenie działa prawidłowo, parzy świetną kawę i jest to dobra i tania kawiarka elektryczna dla jednej lub dwóch osób.

Drugim produktem w naszym zestawieniu jest kawiarka G.A.T. Vintage. Jest to niezwykle nowoczesny model o wyjątkowo innowacyjnym designie. Przeznaczony jest on dla jednej lub dwóch osób.

Zalety
Utrzymanie temperatury:

Dużym atutem prezentowanego sprzętu jest możliwość utrzymania temperatury kawy przez 30 minut.

Łatwa obsługa:

Model ten obsługuje się za pomocą przycisków, które umieszczone są w podstawie urządzenia. Obok nich znajduje się wyświetlacz LCD. Dzięki niemu możesz zaprogramować urządzenie tak, by przygotowało Ci kawę na określoną godzinę.

Wydajność:

Producent zaznacza, że kawiarka przeznaczona jest do parzenia czterech filiżanek espresso po 50 ml, a więc jest dość wydajna.

Design:

Jest to produkt w stylu retro. Dzięki ciekawemu designowi, kawiarka będzie stanowiła doskonały dodatek do każdego wnętrza.

Wady
Cena:

Jest to jeden z najdroższych modeli w naszym zestawieniu. Spowodowane jest to wysoką jakością wykonania oraz ciekawym designem.

 

 

Bialetti East Timer 12603

 

Produkt firmy Bialetti o nazwie East Timer 12603, to kawiarka elektryczna pozwalająca jednorazowo zaparzyć 300 ml aromatycznego napoju. Moc tego urządzenia wynosi 365 W, a dzbanek jest bezprzewodowy na elektrycznej podstawce. Podstawa, wykonana z tworzywa sztucznego, ma ukryte miejsce na zwinięcie kabla. Wymiary mamy tu wymiary: 18 cm – szerokość i 24 cm – wysokość.

Wygląd kawiarki jest zdecydowanie tradycyjny, kolor srebrny, a materiał, z jakiego jest wykonana – aluminium. Model ten posiada funkcje timera, pozwalający na zaprogramowanie kawiarki z przyrządzeniem kawy o określonej godzinie. Czas przygotowania 300 ml kawy to ok. 20 minut.

Po zrobieniu napoju urządzenie wyłączy się samoczynnie, a sygnał dźwiękowy zawiadomi nas o gotowości napoju do picia. Cała obsługa znajduje się na przedniej części podstawki, gdzie znajdziemy przyciski i wyświetlacz LCD. Praca urządzenia również jest sygnalizowana diodami umieszczonymi na panelu sterowania.

Produkt nie nadaje się do mycia w zmywarce. Mimo tego użytkownicy tego modelu uważają, że jest on wart swojej ceny, ponieważ ta włoska kawiarka sprawuje się bez zarzutów.

 

 

G.A.T Nerissima 6

 

Kafetiera G.A.T Nerissima 6 składa się z trzech skręcanych ze sobą części. Dolna część, to pojemnik, do którego wlewa się wodę, w środku znajdują się sitka na mieloną kawę. Na górze mamy pojemnik, w którym, pod wpływem ciśnienia panującego w kawiarce, zbiera się zaparzona kawa.

Moc tego urządzenia wynosi 840 W, a pojemność pojemnika na kawę to 300 ml. Korpus jest wykonany z aluminium, a rączka i uchwyt przykrywki z zielonego plastiku. Ożywia to wygląd urządzenia i czyni je atrakcyjniejszym. Podstawa obrotowa, połączona bezprzewodowo z korpusem, jest wykonana z tworzywa sztucznego. Na niej znajduje się też pokrętło sterowania kawiarką.

Dodatkowo, model ten jest wyposażony w możliwość podtrzymywania temperatury przez 30 minut przez płytę grzejną. W opakowaniu znajdziemy również instrukcję w języku polskim, oraz kartę gwarancyjną na 24 miesiące.

Zdaniem klientów najlepsza kawiarka elektryczna to taka, w której można samodzielnie poeksperymentować z parzeniem kawy zmielonej w różnych grubościach. Ta kawiarka, w zależności od grubości kawy parzy kawę o innej nucie smakowej i mocy, i to zyskało aprobatę konsumentów.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status