Filtry do wody ranking

Ostatnio aktualizowane: 20.01.18

 

Jaki filtr do wody kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Zadaniem filtra do wody jest nie tylko polepszenie jej smaku, ale również niwelowanie wszelkich szkodliwych substancji w niej zawartych. Wybór takiego urządzenia może się jednak okazać dość problematyczny, gdyż na rynku dostępnych jest wiele rodzajów modeli, począwszy od tych wolnostojących, a kończąc na urządzeniach do zabudowy. Z tego też powodu, przygotowaliśmy dla Państwa poradnik, który podpowie, jaki filtr do wody wybrać.

Dlaczego warto kupić filtr do wody?

Filtr to urządzenie, które pozwoli nam pozbyć się nadmiaru szkodliwych substancji zawartych w wodzie, które mogą mieć negatywny wpływ na ludzki organizm. Woda z kranu często ma nieprzyjemny, metaliczny posmak, który jest spowodowany dużą zawartością chloru. Nie tylko wpływa on na smak wody pitnej, ale także na przyrządzane przez nas potrawy i napoje. Co więcej, duża ilość chloru jest niebezpieczna dla naszego zdrowia. Odnosi się to nie tylko do kuchni, ale także łazienki, w której myjemy zęby i kąpiemy się, a także robimy pranie.

Innym problemem, oprócz zawartości chloru, jest twardość wody. Wpływa ona negatywnie na sprzęt kuchenny i łazienkowy, na których to nadmiernie osadza się kamień, takich jak: pralka, czajnik i zmywarka. Samą twardość można sprawdzić poprzez zlecenie badania w laboratorium lub w domu, za pomocą specjalnych, papierowych wskaźników.

Dlatego ważne jest sprawdzenie twardości wody w mieszkaniu, aby wydłużyć eksploatację naszego AGD. Zdecydowanie lepsza będzie woda miękka bez zawartości chloru, która nie tylko nie będzie wysuszać naszej skóry podczas mycia rąk czy kąpieli, ale także pozwoli na zaoszczędzenie na środkach czyszczących. Ten rodzaj wody jest zdecydowanie bardziej skuteczny od twardej, gdyż przy użyciu małej ilości detergentów, takich jak płyn do mycia naczyń lub proszek do prania uzyskamy o wiele lepsze efekty. Co więcej, taka woda, pozbawiona metalicznego smaku wywołanego przez dużą zawartość związków chemicznych, będzie zdrowsza dla naszego organizmu.

 

Rodzaje filtrów do wody

Takie urządzenie należy wybrać według własnych preferencji. Podczas zakupu filtru do wody warto zwrócić uwagę na rodzaj sprzętu i jego właściwości. Wyróżniamy takie modele jak: czajniki z filtrem do wody, automatyczny filtr do wody, do lodówki, z odwróconą osmozą i podblatowe. Aby wybrać najlepszy model, musisz poznać cechy charakterystyczne każdego typu.

 

Czajnik z filtrem do wody

Takie urządzenie to najczęściej wybierany przez konsumentów filtr do wody. Jest on skuteczny i praktyczny, ponieważ można go przenosić z miejsca na miejsce i nie wymaga żadnego montażu. Jest to również najtańsza propozycja ze wszystkich. Osobne filtry wkładane do takiego czajnika starczą na długi czas użytkowania, zapewniając nam czystą i smaczną wodę. Nie są jednak zbyt wydajne. Służą wyłącznie do filtrowania wody do picia i gotowania.

 

Automatyczny filtr do wody

Automatyczne filtry do wody to urządzenia niezwykle praktyczne, które możemy ustawić w dowolnym miejscu w naszej kuchni. Nie tylko oczyszczają wodę, ale również nasycają ją promieniowaniem głębokiej podczerwieni, co skutecznie jonizuje i nadaje wodzie właściwe składniki odżywcze. Urządzenie jest zamknięte w szczelnej obudowie, która odporna jest na urazy mechaniczne. Jeden filtr kompaktowy zaspokoi potrzeby całego domu.

 

Filtr wody do lodówki z dyfuzorem wody

Takie urządzenia mają za zadanie usuwać wszelkie bakterie i wirusy zbierająca się w lodówce. Wyposażone są one w blok węglowy uzyskany z łupiny orzecha kokosowego, który ma zdolność absorbowania wszelkich zanieczyszczeń, w tym chloru i żelaza. Zapobiega to osiadaniu szkodliwych związków chemicznych na jedzeniu przechowywanym w lodówce.

 

Filtr wody z odwróconą osmozą

Tego typu modele to jedne z najbardziej skutecznych filtrów do wody dostępnych na rynku. Dokładnie usuną zanieczyszczenia biologiczne, zapewniając ochronę przed wirusami oraz bakteriami. Jednakże, membrana zainstalowana w tym sprzęcie ma tendencję do szybkiego zużywania się z powodu wysokiego stężenia chloru i żelaza w wodzie. Z tego powodu radzimy zastosowanie dodatkowego filtru osadowego i węglowego.

 

Podblatowy filtr do wody

Jest to najbardziej designerskie oraz kosztowne rozwiązanie. Tego rodzaju sprzęt montuje się pod zlewem, pozostawiając na blacie jedynie elegancką baterię, różniącą się od zwykłego kranu dodatkowym pokrętłem lub wyświetlaczem.

Jaki filtr do wody jest najlepszy?

Dobry filtr do wody to taki, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Powinien on pozbawiać wodę wszelkich szkodliwych substancji, takich jak związki chemiczne – chlor oraz zniwelować jej ewentualny, metaliczny posmak. Podczas wyboru filtru do wody należy kierować się liczbą domowników oraz możliwościami naszej kuchni. W przypadku, gdy nasza kuchnia jest skromna, warto zaopatrzyć się w czajnik z wbudowanym filtrem do wody. Zapewni nam on czystą wodę zdatną do picia, a przy tym nie będzie zajmował dużo miejsca.

Z drugiej strony, jeżeli rodzina jest duża, lepszym rozwiązaniem będzie montaż specjalnej baterii z filtrem podblatowym lub model automatyczny. Tego typu urządzenia sprawdzą się w przypadku dużej liczby domowników.

 

Filtry do wody w dobrych cenach

Cena filtrów do wody zależy od typu oraz właściwości, jakie posiada dany model. W przypadku czajnika z wbudowanym systemem oczyszczającym, koszt takiego zakupu wynosi od 50 złotych. Natomiast za profesjonalny filtr do wody podblatowy z elegancką baterią, lub model automatyczny, zapłacić musimy nawet kilkanaście tysięcy złotych.

 

 

Najlepsze filtry do wody w 2018 roku

 

Filtr do wody to praktyczne urządzenie, które sprawdzi się w każdej kuchni. Ma on oczyszczać wodę z chloru i innych szkodliwych związków chemicznych. Co więcej, jego zadaniem jest również zmiękczanie i jonizowanie, dzięki czemu będziemy mogli się cieszyć smaczną wodą przez cały dzień. Ze względu na różne rodzaje modeli dostępnych na rynku, wybór takiego sprzętu może się okazać bardzo problematyczny. Z tego powodu przygotowaliśmy dla Państwa ranking najlepszych filtrów do wody.  

 

Nasze zalecenia

 

Nivona Claris

 

Naszą pierwszą propozycją jest filtr do wody Nivona Claris Nirf 700. Jest to model przeznaczony do automatycznych ekspresów do kawy tej samej marki. Pozwoli on nie tylko na pozbycie się metalicznego smaku wody, ale również doskonale ją zmiękczy.

Co więcej, jak zapewnia producent, stosowanie takiego filtru przedłuży żywotność naszego ekspresu. Ponadto, zapobiega on również osadzaniu się kamienia w ekspresie do kawy, który jest niezwykle uciążliwy do usunięcia i może zmieniać smak kawy.

Montaż tego filtru jest bardzo prosty i polega on na wkręceniu sprzętu do zbiornika na wodę. Model ten został wykonany wyłącznie z organicznych materiałów, dzięki którym do naszej kawy nie przedostaną się żadne substancje chemiczne.

Opinie na temat tego produktu są bardzo pochlebne. Konsumenci podkreślają, że jest to najlepszy filtr do wody na rynku, cechujący się wydajnością pracy.

 

 

 

 

Filter Logic

 

Kolejną propozycją w rankingu jest dobry i tani filtr do wody Filter Logic Brita MAXTRA Unimax. Jest to produkt, który przeznaczony do użytku z dzbankiem wody pitnej, wykorzystującym filtry takich marek, jak: Brita Maxtra, Dafi, Anna, Zelmer, Laica, Bi – Flux, Tassimo, Aquaphor oraz Bosch.

Produkt ten posiada trzy odrębne warstwy, które spełniają różne funkcje. Zadaniem pierwszej jest zapobieganie przedostawaniu się osadów, jak np. piasek czy rdza. Druga natomiast filtruje wszelkie zanieczyszczenia typu żelazo, aluminium, itd.

Ostatnia warstwa niweluje nieprzyjemny zapach chloru i polepsza smak wody. Model ten można stosować do użytku z zimną i ciepłą wodą, a jego trwałość szacuje się na 150 – 200 litrów wody.

Opinie na temat tego produktu są bardzo pozytywne. Konsumenci docenili go za jego niską cenę oraz gwarancję producenta – posiada atest PZH.

 

 

 

 

Global Water RO7 GW-OS0001

 

Następnym produktem w naszym zestawieniu jest model Global Water RO7 GW – OS0001. Jest to filtr wykorzystujący system odwróconej osmozy, który polega na przenikaniu wody przez półprzepuszczalną membranę. Jej zadaniem jest oddzielanie zanieczyszczeń, które odprowadzane są do ścieków.

Tym samym otrzymujemy czystą wodę, która gromadzi się w specjalnym zbiorniku ciśnieniowym, montowanym na blacie kuchennym. Urządzenie to posiada dwie funkcje: woda czysta, pozbawiona smaku, z myślą o przyrządzanych napojach oraz daniach, jak również woda lekko zmineralizowana, delikatnie nasycona minerałami.

Taka woda idealnie zastąpi tę butelkowaną. Sam filtr wykonany został z orzecha kokosowego, który nadaje wodzie delikatny, przyjemny smak.

Opinie na temat tego produktu są bardzo pochlebne. Konsumenci cenią go za wysoką jakość. Podkreślają też, że odwrócona osmoza sprawia, że woda jest o wiele smaczniejsza.

 

 

 

 

Aquafilter FP3-HJ-K1

 

Kolejnym filtrem do wody w naszym zestawieniu jest model Aquafilter FP 3 – HJ – K1, który zapewni nam czystą i smaczną wodę w kuchni. Jest to sprzęt, który w łatwy i szybki sposób montuje się pod blatem, co pozwoli nam zaoszczędzić dużo miejsca w kuchni.

Co więcej, wyposażony został w specjalną membranę UF oraz wkłady filtrujące, których zadaniem jest zapobieganie przedostawaniu się różnych osadów, takich jak: piasek czy rdza. Co więcej, urządzenie to obniża stężenie żelaza oraz chloru w wodzie, dodatkowo zmiękczając ją, co pozytywnie wpływa na smak i zapach przygotowywanych przez nas potraw.

Ponadto, model Aquafilter FP3 – HJ – K1 charakteryzuje się nowoczesnym designem, który doskonale wpisze się w wystrój kuchni. Model ten przeznaczony jest do używania zarówno z zimną, jak i ciepłą wodą.

Producent gwarantuje zadowolenie z tego produktu, ponieważ spełnia ona wszystkie normy jakościowe i posiada najważniejsze certyfikaty. Opinie na temat tego produktu są bardzo pozytywne. Konsumenci chwalą go za wysoką jakość wykonania oraz tanią eksploatację.

 

 

 

 

Brita On Line Active 1004252

 

Naszą ostatnią propozycją w tym rankingu jest filtr Brita On Line Active 1004252 na kran. Model ten przeznaczony jest do instalacji na baterię kuchenną. Zestaw składa się z wkładu filtrującego BRITA A 1000, którego zadaniem jest redukcja zanieczyszczeń mechanicznych.

Tego typu zanieczyszczenia mają tendencję do zmiany smaku, barwy oraz zapachu wody, co negatywnie wpływa na przyrządzane przez nas potrawy oraz napoje. Jest to jednak produkt, który przeznaczony jest do wody miękkiej, gdyż nie reguluje jej twardości.

Świetnie więc sprawdzi się u osób, które są użytkownikami wody wodociągowej oraz tych, którzy posiadają centralny zmiękczacz wody. Co więcej, nadaje się tylko do filtrowania zimnej wody. Urządzenie montuje się pod zlewozmywak, dzięki czemu zaoszczędzimy sporo miejsca na blacie.

Opinie o filtrach do wody Brita On Line są bardzo pozytywne. Konsumenci chwalą go za dobrą jakość wykonania, a także dużą skuteczność usuwania wszelkich zanieczyszczeń, które naturalnie występują w wodzie.

 

 

 

Leave a Reply

2 Comments on "Filtry do wody ranking"

Notify of
avatar
Sort by:   newest | oldest | most voted
Karolina
Guest

Naszej wody z kranu nie da się pić, a nawet w czajniku osadza się kamień. Wreszcie zdecydowaliśmy się zamontować filtr odwróconej osmozy Pureventfilters i czekamy na pierwsze efekty 🙂

Zespół NR
Admin

Dzień dobry,

Zachęcamy do podzielenia się wrażeniami po przetestowaniu produktu. Może umieścimy go w naszym następnym rankingu.

Pozdrawiamy,

Zespół NajlepszeRankingi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...