Filtry do wody ranking

Ostatnio aktualizowane: 08.05.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Wszystkim, którzy poszukują filtra do wody polecamy zainwestowanie w Brita MAXTRA, czyli jednego z najlepszych modeli na rynku. Produkt w prosty sposób montuje się w specjalnym dzbanku. Po wykonaniu tej czynności i wlaniu wody, następuje jej szybkie oczyszczenie. Z cieczy usuwane są różne związki chemiczne, które mogą mieć negatywny wpływ nie tylko na domowe sprzęty, takie jak czajnik, ale i nasze zdrowie. Filtr jest szczególnie polecany osobom mieszkającym w blokach, gdzie często mamy do czynienia ze starymi wodociągami. W konsekwencji woda pitna jest pełna miedzi i ołowiu, które mogą wywołać reakcję alergiczną i zmienić smak spożywanych napojów. Prezentowany model jest kompatybilny z wszystkimi dzbankami marki BRITA. Alternatywą dla tego produktu jest Nivona Claris. Model ten został zaprojektowany z myślą o automatycznych ekspresach do kawy tej samej firmy. Filtr wkręca się do zbiornika, a następnie woda jest oczyszczona przy pomocy czystego, organicznego materiału. W składzie modelu nie znajdują się żadne dodatki chemiczne, co pozytywnie wpływa na smak przyrządzonego napoju.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Model bardzo skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia w wodzie, przez co jest ona zdatna do picia. Dodatkowo zapobiega on odkładaniu się kamienia, przez co sprzęty kuchenne się nie niszczą. W opakowaniu znajdują się 4 elementy, które zapewniają długotrwałą i wydajną pracę.

Wady

Jest to stosunkowo drogi produkt, co może odstraszyć kupujących. Filtr nie jest kompatybilny ze wszystkimi dzbankami, dlatego przed zakupem musisz upewnić się, że będzie on pasował do posiadanego przez Ciebie naczynia.

Podsumowanie

Zdecydowanie zalety produktu przewyższają jego wady. Model jest bardzo skuteczny i wydajny, przez co możesz go używać przez kilkanaście tygodni. Oczyszczona woda nie tylko lepiej smakuje, ale również spowalnia zużywanie się czajników i garnków.

Drugi wybór

Zalety

Filtr dedykowany jest ekspresom do kawy, by w środku nie wytwarzał się kamień. W konsekwencji, przygotowywana woda smakuje lepiej, a trwałość urządzenia jest dłuższa. Produkt jest w pełni bezpieczny, gdyż pozbawiony jest dodatków chemicznych. Znajduje się w nim tylko materiał organiczny.

Wady

Urządzenie dedykowane jest tylko do niewielkiej ilości ekspresów do kawy (Marki NIVONA), przez co jego użyteczność w gospodarstwie domowym jest ograniczona. Producent nie gwarantuje, że będzie ono dobrze działało z innymi urządzeniami.

Podsumowanie

Niezawodna praca produktu zdecydowanie rekompensuje jego wysoką cenę. Filtr szybko oczyszcza wodę, więc przygotowywana kawa smakuje znacznie lepiej niż poprzednio.

Rozważ też

Zalety

Model jest bardzo uniwersalny, więc będzie pasował do dzbanków takich marek, jak Zelmer czy Bosch. Do tego w opakowaniu znajdują się aż 4 elementy, dlatego wystarczy Ci na długi czas. Produkt jest efektywny i szybko usuwa zanieczyszczenia i kamień z wody.

Wady

Wydajność produktu to 1 l/ 30 sekund. Dlatego, oczyszczenie całej zawartości dzbanka zajmie nam kilka minut. W przypadku mocno zanieczyszczonej wody może zajść potrzeba przefiltrowania jej kilka razy.

Podsumowanie

Jest to tani produkt, który cechuje się wysoką jakością i efektywnością. Po przefiltrowaniu w wodzie rzeczywiście jest mniej zanieczyszczeń i kamienia, co pozytywnie wpływa na stan sprzętu kuchennego. Do tego mniejsza ilość osadu minimalizuje problemy z trawieniem u dzieci.

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki filtr do wody kupić?

 

Zadaniem filtra do wody jest nie tylko polepszenie jej smaku, ale również niwelowanie wszelkich szkodliwych substancji w niej zawartych. Wybór takiego urządzenia może się jednak okazać dość problematyczny, gdyż na rynku dostępnych jest wiele rodzajów modeli, począwszy od tych wolnostojących, a kończąc na urządzeniach do zabudowy. Z tego też powodu, przygotowaliśmy dla Państwa poradnik, który podpowie, jaki filtr do wody wybrać.

Dlaczego warto kupić filtr do wody?

Filtr to urządzenie, które pozwoli nam pozbyć się nadmiaru szkodliwych substancji zawartych w wodzie, które mogą mieć negatywny wpływ na ludzki organizm. Woda z kranu często ma nieprzyjemny, metaliczny posmak, który jest spowodowany dużą zawartością chloru. Nie tylko wpływa on na smak wody pitnej, ale także na przyrządzane przez nas potrawy i napoje. Co więcej, duża ilość chloru jest niebezpieczna dla naszego zdrowia. Odnosi się to nie tylko do kuchni, ale także łazienki, w której myjemy zęby i kąpiemy się, a także robimy pranie.

Innym problemem, oprócz zawartości chloru, jest twardość wody. Wpływa ona negatywnie na sprzęt kuchenny i łazienkowy, na których to nadmiernie osadza się kamień, takich jak: pralka, czajnik i zmywarka. Samą twardość można sprawdzić poprzez zlecenie badania w laboratorium lub w domu, za pomocą specjalnych, papierowych wskaźników.

Dlatego ważne jest sprawdzenie twardości wody w mieszkaniu, aby wydłużyć eksploatację naszego AGD. Zdecydowanie lepsza będzie woda miękka bez zawartości chloru, która nie tylko nie będzie wysuszać naszej skóry podczas mycia rąk czy kąpieli, ale także pozwoli na zaoszczędzenie na środkach czyszczących. Ten rodzaj wody jest zdecydowanie bardziej skuteczny od twardej, gdyż przy użyciu małej ilości detergentów, takich jak płyn do mycia naczyń lub proszek do prania uzyskamy o wiele lepsze efekty. Co więcej, taka woda, pozbawiona metalicznego smaku wywołanego przez dużą zawartość związków chemicznych, będzie zdrowsza dla naszego organizmu.

 

Rodzaje filtrów do wody

Takie urządzenie należy wybrać według własnych preferencji. Podczas zakupu filtru do wody warto zwrócić uwagę na rodzaj sprzętu i jego właściwości. Wyróżniamy takie modele jak: czajniki z filtrem do wody, automatyczny filtr do wody, do lodówki, z odwróconą osmozą i podblatowe. Aby wybrać najlepszy model, musisz poznać cechy charakterystyczne każdego typu.

 

Czajnik z filtrem do wody

Takie urządzenie to najczęściej wybierany przez konsumentów filtr do wody. Jest on skuteczny i praktyczny, ponieważ można go przenosić z miejsca na miejsce i nie wymaga żadnego montażu. Jest to również najtańsza propozycja ze wszystkich. Osobne filtry wkładane do takiego czajnika starczą na długi czas użytkowania, zapewniając nam czystą i smaczną wodę. Nie są jednak zbyt wydajne. Służą wyłącznie do filtrowania wody do picia i gotowania.

 

Automatyczny filtr do wody

Automatyczne filtry do wody to urządzenia niezwykle praktyczne, które możemy ustawić w dowolnym miejscu w naszej kuchni. Nie tylko oczyszczają wodę, ale również nasycają ją promieniowaniem głębokiej podczerwieni, co skutecznie jonizuje i nadaje wodzie właściwe składniki odżywcze. Urządzenie jest zamknięte w szczelnej obudowie, która odporna jest na urazy mechaniczne. Jeden filtr kompaktowy zaspokoi potrzeby całego domu.

 

Filtr wody do lodówki z dyfuzorem wody

Takie urządzenia mają za zadanie usuwać wszelkie bakterie i wirusy zbierająca się w lodówce. Wyposażone są one w blok węglowy uzyskany z łupiny orzecha kokosowego, który ma zdolność absorbowania wszelkich zanieczyszczeń, w tym chloru i żelaza. Zapobiega to osiadaniu szkodliwych związków chemicznych na jedzeniu przechowywanym w lodówce.

 

Filtr wody z odwróconą osmozą

Tego typu modele to jedne z najbardziej skutecznych filtrów do wody dostępnych na rynku. Dokładnie usuną zanieczyszczenia biologiczne, zapewniając ochronę przed wirusami oraz bakteriami. Jednakże, membrana zainstalowana w tym sprzęcie ma tendencję do szybkiego zużywania się z powodu wysokiego stężenia chloru i żelaza w wodzie. Z tego powodu radzimy zastosowanie dodatkowego filtru osadowego i węglowego.

 

Podblatowy filtr do wody

Jest to najbardziej designerskie oraz kosztowne rozwiązanie. Tego rodzaju sprzęt montuje się pod zlewem, pozostawiając na blacie jedynie elegancką baterię, różniącą się od zwykłego kranu dodatkowym pokrętłem lub wyświetlaczem.

Jaki filtr do wody jest najlepszy?

Dobry filtr do wody to taki, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Powinien on pozbawiać wodę wszelkich szkodliwych substancji, takich jak związki chemiczne – chlor oraz zniwelować jej ewentualny, metaliczny posmak. Podczas wyboru filtru do wody należy kierować się liczbą domowników oraz możliwościami naszej kuchni. W przypadku, gdy nasza kuchnia jest skromna, warto zaopatrzyć się w czajnik z wbudowanym filtrem do wody. Zapewni nam on czystą wodę zdatną do picia, a przy tym nie będzie zajmował dużo miejsca.

Z drugiej strony, jeżeli rodzina jest duża, lepszym rozwiązaniem będzie montaż specjalnej baterii z filtrem podblatowym lub model automatyczny. Tego typu urządzenia sprawdzą się w przypadku dużej liczby domowników.

 

Filtry do wody w dobrych cenach

Cena filtrów do wody zależy od typu oraz właściwości, jakie posiada dany model. W przypadku czajnika z wbudowanym systemem oczyszczającym, koszt takiego zakupu wynosi od 50 złotych. Natomiast za profesjonalny filtr do wody podblatowy z elegancką baterią, lub model automatyczny, zapłacić musimy nawet kilkanaście tysięcy złotych.

 

 

Najlepsze filtry do wody w 2021 roku

 

Filtr do wody to praktyczne urządzenie, które sprawdzi się w każdej kuchni. Ma on oczyszczać wodę z chloru i innych szkodliwych związków chemicznych. Co więcej, jego zadaniem jest również zmiękczanie i jonizowanie, dzięki czemu będziemy mogli się cieszyć smaczną wodą przez cały dzień. Ze względu na różne rodzaje modeli dostępnych na rynku, wybór takiego sprzętu może się okazać bardzo problematyczny. Z tego powodu przygotowaliśmy dla Państwa ranking najlepszych filtrów do wody.  

 

Nasze zalecenia

 

Brita MAXTRA 

 

Polecamy zakup Brita MAXTRA. Działanie produktu polega na usunięciu z cieczy kamienia, co nie tylko wpływa dobrze na nasz organizm, ale również urządzenia domowe. Dzięki temu wnętrze czajników i garnków nie ulega zniszczeniu, a my możemy zapomnieć o częstym odkamienianiu.

Atutem prezentowanego filtra jest to, że usuwa wszelkie zanieczyszczenia, które mogą negatywnie wpływać na smak wody, takie jak chlor, ołów i miedź. Niestety wymienione pierwiastki, często występują w starych instalacjach wodociągowych. Ich nadmiar może wpłynąć na nasze zdrowia, a niewielka ilość zmieni smak ulubionej kawy czy herbaty. Obsługa jest bardzo prosta, a co więcej produkt w 100% nadaje się do recyklingu, więc nie zanieczyszcza on środowiska.

Konsumenci docenili niewielką ceną produktu, jak również jego wydajną pracę. Za sprawą filtra, będziesz mógł cieszyć się pysznym smakiem wody, kawy lub herbaty. Równocześnie, inwestycja w prezentowany produkt to zwiększenie żywotności domowych przyrządów.

Model Brita MAXTRA to bardzo dobry filtr do wody, który montowany jest w czajnikach. Po wlaniu cieczy zostaje ona oczyszczona ze wszystkich zabrudzeń oraz nieprzyjaznych związków.

Zalety
Obsługa:

Filtr ma łatwy sposób wymiany, co stanowi jego największą zaletę. Element ten został tak wyprofilowany, by przy pomocy jednej ręki można go było usunąć lub włożyć do dzbanka.

Wpływ na smak:

Za sprawą prezentowanego modelu, możemy wpłynąć na smak pitej wody. Jeśli mieszkasz w starym bloku, to zapewne znajduje się w nim przestarzała instalacja wodociągowa, co oznacza, że do cieczy dostawać mogą się takie pierwiastki, jak miedź i ołów, które znacząco zmieniają jej smak. Po przefiltrowaniu przygotowana kawa i herbata pozbawione są nieprzyjemnych zapachów.

Wydajność:

Filtr cechuje się długotrwałą i wydajną pracą, co na pewno docenią duże rodziny. W jednym opakowaniu znajdują się 4 produkty, które umożliwią nam użytkowanie przez okres nawet 2 miesięcy.

Efektywność:

Producent dołożył wszelkich starań, aby zapewnić swoim konsumentom dużą efektywność pracy produkty. Zaraz po zamontowaniu filtr jest gotowy do użycia i usuwa wszelkie ślady kamienia, który zagraża nie tylko naczyniom, ale i naszemu zdrowiu.

Cena:

Choć nie jest to najtańszy model, to jednak należy pochwalić jego cenę. Zauważ, że kwota 69 zł odnosi się do całego opakowania, w którym znajdują się aż 4 filtry.

Wady

 

 

 

 

Nivona Claris

 

Naszą pierwszą propozycją jest filtr do wody Nivona Claris Nirf 700. Jest to model przeznaczony do automatycznych ekspresów do kawy tej samej marki. Pozwoli on nie tylko na pozbycie się metalicznego smaku wody, ale również doskonale ją zmiękczy.

Co więcej, jak zapewnia producent, stosowanie takiego filtru przedłuży żywotność naszego ekspresu. Ponadto, zapobiega on również osadzaniu się kamienia w ekspresie do kawy, który jest niezwykle uciążliwy do usunięcia i może zmieniać smak kawy.

Montaż tego filtru jest bardzo prosty i polega on na wkręceniu sprzętu do zbiornika na wodę. Model ten został wykonany wyłącznie z organicznych materiałów, dzięki którym do naszej kawy nie przedostaną się żadne substancje chemiczne.

Opinie na temat tego produktu są bardzo pochlebne. Konsumenci podkreślają, że jest to najlepszy filtr do wody na rynku, cechujący się wydajnością pracy.

Filtr Nivona Claris to produkt dedykowany do ekspresów do kawy. Element ten jest bardzo wydajny, a jego obecność przekłada się na smak napoju.

Zalety
Montaż:

Proces zamontowania modelu w ekspresie jest bardzo łatwy i nie wymaga użycia zbyt dużej siły, co na pewno spodoba się osobom o mniejszej tężyźnie fizycznej.

Wykonanie:

Model wypełniony jest czystym, organicznym materiałem, który wchodzi w reakcje z zanieczyszczeniami w wodzie. W wyniku tej czynności, kamień i metale pokroju ołów są neutralizowane. Element ten nie zawiera żadnych dodatków chemicznych, przez co jest bezpieczny.

Wydajność:

Prezentowany produkt został tak zaprojektowany, by zapewnić wydajną pracę. Jeden filtr będzie zdatny do użytku przez okres około 2 tygodni. Warto dodać, że regularne stosowanie produktu pozwoli na zmniejszenie częstotliwości odkamieniania ekspresu do 1 razu w roku.

Cena:

Koszt zakupu jednego produktu to niecałe 40 zł, co nie jest zbyt wygórowaną ceną za taką wydajność filtra.

Wady
Przeznaczenie jednie do ekspresu:

Prezentowany model przeznaczony jest do montażu jedynie w automatycznym ekspresie do kawy marki Nivona. W innych urządzeniach, ze względu na swój kształt, nie będzie użyteczny.

 

 

 

 

Filter Logic

 

Kolejną propozycją w rankingu jest dobry i tani filtr do wody Filter Logic Brita MAXTRA Unimax. Jest to produkt, który przeznaczony do użytku z dzbankiem wody pitnej, wykorzystującym filtry takich marek, jak: Brita Maxtra, Dafi, Anna, Zelmer, Laica, Bi – Flux, Tassimo, Aquaphor oraz Bosch.

Produkt ten posiada trzy odrębne warstwy, które spełniają różne funkcje. Zadaniem pierwszej jest zapobieganie przedostawaniu się osadów, jak np. piasek czy rdza. Druga natomiast filtruje wszelkie zanieczyszczenia typu żelazo, aluminium, itd.

Ostatnia warstwa niweluje nieprzyjemny zapach chloru i polepsza smak wody. Model ten można stosować do użytku z zimną i ciepłą wodą, a jego trwałość szacuje się na 150 – 200 litrów wody.

Opinie na temat tego produktu są bardzo pozytywne. Konsumenci docenili go za jego niską cenę oraz gwarancję producenta – posiada atest PZH.

Zestaw 4 filtrów Filter Logic to bardzo wydajny produkt, który dedykowany jest do dzbanków wielu znanych producentów, takich jak Brita, Zelmer czy Bosch.

Zalety
Jakość wody:

Po procesie filtracji woda pozbawiona jest kamienia, co zaobserwować można we wnętrzu dzbanków - zmniejsza się ilość osadu. Sama woda ma delikatniejszy smak i pozostaje bez zapachu. Dzięki temu będziemy mogli przygotować ulubiony gorący napój i cieszyć się jego pysznym smakiem.

Wydajność:

Filtr jest zdatny do użytku przez okres od 4 do 6 tygodni. Jest to duże udogodnienie, gdyż prezentowany produkt jest stosunkowo tani.

Uniwersalność:

Producent zapewnia, że prezentowany model jest kompatybilny z dzbankami takich marek, jak Brita, Laica, Dafi, Anna, Zelmer, Bosch oraz Aquaphor.

Cena:

Prezentowany model to dobry filtr do wody do 35 zł, który ma liczne grono zwolenników. Zestaw zawiera aż 4 elementy, więc cena producenta jest bardzo kusząca.

Wady
Prędkość pracy:

Produkt jest bardzo dokładny podczas filtrowania, dlatego dla niektórych osób tempo wykonywania tej czynności może wydać się zbyt wolne. W 30 sek. – 40 sek., oczyszczone zostaje około 2 l wody.

 

 

 

 

Global Water RO7 GW-OS0001

 

Następnym produktem w naszym zestawieniu jest model Global Water RO7 GW – OS0001. Jest to filtr wykorzystujący system odwróconej osmozy, który polega na przenikaniu wody przez półprzepuszczalną membranę. Jej zadaniem jest oddzielanie zanieczyszczeń, które odprowadzane są do ścieków.

Tym samym otrzymujemy czystą wodę, która gromadzi się w specjalnym zbiorniku ciśnieniowym, montowanym na blacie kuchennym. Urządzenie to posiada dwie funkcje: woda czysta, pozbawiona smaku, z myślą o przyrządzanych napojach oraz daniach, jak również woda lekko zmineralizowana, delikatnie nasycona minerałami.

Taka woda idealnie zastąpi tę butelkowaną. Sam filtr wykonany został z orzecha kokosowego, który nadaje wodzie delikatny, przyjemny smak.

Opinie na temat tego produktu są bardzo pochlebne. Konsumenci cenią go za wysoką jakość. Podkreślają też, że odwrócona osmoza sprawia, że woda jest o wiele smaczniejsza.

Nowoczesny filtr do wody Global Water RO7 GW-OS0001 to produkt przeznaczony do odwracania osmozy. Urządzenie pozwala konsumentom pić ciecz bezpośrednio z kranu bez konieczności jej uprzedniego gotowania.

Zalety
Efektywność:

Proces odwróconej osmozy jest naturalny i polega na tym, że od cieczy oddzielone są substancje, które zostały w niej rozpuszczone. Czynność ta odbywa się bez udziału środków chemicznych, dlatego woda jest bardziej dotleniona, co przekłada się na walory smakowe i zdrowotne.

Montaż:

Złożenie produktu jest bardzo łatwą czynnością i zajmuje tylko kilka minut. Należy podkreślić, że czynność tę wykonuje się jedynie przy pomocy dołączonych do zestawu przedmiotów.

Mineralizacja wody:

Podczas procesu filtrowania, usuwane są nie tylko wszystkie bakterie i zanieczyszczenia. Woda jest również mineralizowana, więc dostarcza nam niezbędnych związków. W efekcie czego nie musisz już kupować wody butelkowanej.

Wady
Cena:

Choć model cechuje się wydajną pracą i bardzo szybko oczyszcza wodę, to jednak koszt zakupu wynosi około 570 zł.

 

 

 

 

Aquafilter FP3-HJ-K1

 

Kolejnym filtrem do wody w naszym zestawieniu jest model Aquafilter FP 3 – HJ – K1, który zapewni nam czystą i smaczną wodę w kuchni. Jest to sprzęt, który w łatwy i szybki sposób montuje się pod blatem, co pozwoli nam zaoszczędzić dużo miejsca w kuchni.

Co więcej, wyposażony został w specjalną membranę UF oraz wkłady filtrujące, których zadaniem jest zapobieganie przedostawaniu się różnych osadów, takich jak: piasek czy rdza. Co więcej, urządzenie to obniża stężenie żelaza oraz chloru w wodzie, dodatkowo zmiękczając ją, co pozytywnie wpływa na smak i zapach przygotowywanych przez nas potraw.

Ponadto, model Aquafilter FP3 – HJ – K1 charakteryzuje się nowoczesnym designem, który doskonale wpisze się w wystrój kuchni. Model ten przeznaczony jest do używania zarówno z zimną, jak i ciepłą wodą.

Producent gwarantuje zadowolenie z tego produktu, ponieważ spełnia ona wszystkie normy jakościowe i posiada najważniejsze certyfikaty. Opinie na temat tego produktu są bardzo pozytywne. Konsumenci chwalą go za wysoką jakość wykonania oraz tanią eksploatację.

Nowoczesny filtr do wody Aquafilter FP3-HJ-K1 to bardzo wydajny sprzęt, który odpowiada za usunięcie rozpuszczonych w cieczy składników, które mogą zagrażać zdrowiu konsumenta lub niszczyć jego garnki i naczynia.

Zalety
Efektywność:

W czasie swojej pracy filtr usuwa wszelkie zanieczyszczenia z wody. Zaliczamy do nich substancje stałe, czyli piasek i muł. Do tego obniża on stężenie żelaza i zmniejsza twardość wody. Przy pomocy wkładu węglowego usuwany jest chlor i pestycydy. Za sprawą pracy modelu, pita woda ma znacznie lepszy smak, a co więcej nie zagraża konsumentom. Spożywanie brudnej cieczy może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych oraz zniszczyć posiadane garnki.

Bezpieczeństwo:

Prezentowany model posiada certyfikat NSF, WRAS i spełnia normy produkcyjne ISO 9001, więc konsumenci mogą mieć pewność, że jego działanie jest w pełni bezpieczne.

Wady
Waga:

Ciężar całego sprzętu to ponad 5 kg, więc jego przenoszenie może być niewygodne dla wielu osób.

Cena:

Koszt zakupu produktu to niemal 250 zł. Choć smak wody zdecydowanie się poprawia dzięki inwestycji w filtr, to dla wielu osób produkt jest za drogi.

 

 

 

 

Jak zrobić filtr do wody?

 

Za sprawą specjalnych filtrów zanieczyszczona woda staje się zdatna do picia i można ją wlewać do czajników lub innych urządzeń, bez ryzyka ich uszkodzenia. Czasem jednak zdarzają się sytuacje, kiedy nie możemy skorzystać z tego typu produktów, np. na biwaku. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? Zgromadziliśmy kilka wskazówek na ten temat. Zawarliśmy również informacje o tym, jaki filtr do wody jest polecany przez specjalistów i dlaczego warto go stosować.

 

 

Po co nam filtry do wody?

Woda jest łatwo dostępna, ale często także bardzo zanieczyszczona, dlatego jej picie może doprowadzić do pojawienia się kłopotów ze zdrowiem. Z tego względu warto zaopatrzyć się w specjalny dzbanek z filtrem, który zatrzyma wszystkie drobinki brudu czy bakterii.

Każdego dnia wody gruntowe i powierzchniowe są zanieczyszczane różnymi związkami chemicznymi, które mogą mieć negatywny wpływ na kondycję zdrowotną ludzi i zwierząt. Warto mieć na uwadze, że zbiorniki wodne w przypadku wysokiej temperatury parują, a podczas tego procesu unoszą się również cząsteczki zanieczyszczeń. Kiedy para wodna się skrapla i wraca na ziemię pod postacią opadów, powstają tzw. zanieczyszczone cieki wodne. Przez to woda płynąca z kranu często wymaga dokładnej filtracji, ale wciąż niewielu z nas o tym pamięta.

 

Co jest nam potrzebne do zrobienia filtra do wody?

Aby samodzielnie przygotować filtr do wody, który wykorzystamy na kempingu lub wakacyjnym wyjeździe, potrzebne nam będą:

plastikowa butelka (o dowolnej pojemności);

piasek;

kawałek tkaniny;

żwir (ewentualnie drobne kamienie);

węgiel drzewny (do rozpalania grilla).

Wbrew pozorom, zebranie wszystkich potrzebnych przedmiotów nie jest zbyt kłopotliwe, ponieważ większość z nich z pewnością będziemy mieć przy sobie na biwaku lub bez problemu je znajdziemy.

 

Jak zrobić filtr do wody?

Aby zrobić własny filtr do wody, musimy uciąć spód butelki, a w korku zrobić dużą dziurę. Znalezioną tkaninę składamy w warstwy i wkładamy ją do szyjki, następnie przysypujemy ją skruszonym węglem, a później piaskiem. Na samej górze powinna znaleźć się warstwa żwiru lub kamyczków (w zależności, co udało nam się znaleźć). Do tak wykonanego filtra wystarczy już tylko wlać wodę i poczekać, aż zostanie przefiltrowana. Później trzeba ją zagotować, aby mieć pewność, że jest zdatna do picia.

Budowa filtra jest prosta, ale jego działanie bardzo skuteczne. Tkanina filtruje najmniejsze drobinki brudu, węgiel zanieczyszczenia pochodzenia organicznego, a piasek – te nieco większe. Rolą piasku jest zatrzymywanie największych cząsteczek znajdujących się w wodzie. W ten sposób możemy filtrować wodę brudną albo skażoną biologicznie. Nie powinniśmy wlewać do filtra płynu zanieczyszczonego środkami chemicznymi, ponieważ piasek czy tkanina nie zatrzymają szkodliwych substancji. Wypicie takiej wody może doprowadzić do nagłego pogorszenia się stanu zdrowia, a niekiedy nawet do śmierci.

 

 

O czym trzeba pamiętać, robiąc filtr?

Choć samo wykonanie filtra nie jest trudne, efektywność jego działania w dużej mierze zależy od naszej precyzji. Wszystkie warstwy należy układać starannie i pilnować, aby całkowicie wypełniały butelkę. Inaczej może się zdarzyć, że mimo wszystko niektóre drobinki pozostaną w wodzie, a następnie trafią do naszego organizmu.

Taki filtr możemy zrobić zarówno z 0,5 l, jak też 5 l butelki. W tej kwestii znaczenie ma to, jak dużo przefiltrowanej wody potrzebujemy. W razie konieczności naszą konstrukcję możemy dodatkowo rozbudować, kładąc na wierzchnią warstwę kamyczków gazę. Będzie ona pełnić funkcję filtra wstępnego.

 

 

Inne popularne artykuły napisane przez naszych kolegów:

Ranking czajników elektrycznych

Nawilżacz powietrza z jonizatorem

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Produkty te nie są już dostępne

 

Brita On Line Active 1004252

 

Naszą ostatnią propozycją w tym rankingu jest filtr Brita On Line Active 1004252 na kran. Model ten przeznaczony jest do instalacji na baterię kuchenną. Zestaw składa się z wkładu filtrującego BRITA A 1000, którego zadaniem jest redukcja zanieczyszczeń mechanicznych.

Tego typu zanieczyszczenia mają tendencję do zmiany smaku, barwy oraz zapachu wody, co negatywnie wpływa na przyrządzane przez nas potrawy oraz napoje. Jest to jednak produkt, który przeznaczony jest do wody miękkiej, gdyż nie reguluje jej twardości.

Świetnie więc sprawdzi się u osób, które są użytkownikami wody wodociągowej oraz tych, którzy posiadają centralny zmiękczacz wody. Co więcej, nadaje się tylko do filtrowania zimnej wody. Urządzenie montuje się pod zlewozmywak, dzięki czemu zaoszczędzimy sporo miejsca na blacie.

Opinie o filtrach do wody Brita On Line są bardzo pozytywne. Konsumenci chwalą go za dobrą jakość wykonania, a także dużą skuteczność usuwania wszelkich zanieczyszczeń, które naturalnie występują w wodzie.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
18 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Karolina
Karolina
3 years ago

Naszej wody z kranu nie da się pić, a nawet w czajniku osadza się kamień. Wreszcie zdecydowaliśmy się zamontować filtr odwróconej osmozy Pureventfilters i czekamy na pierwsze efekty 🙂

Zespół NR
Admin
3 years ago
Reply to  Karolina

Dzień dobry,

Zachęcamy do podzielenia się wrażeniami po przetestowaniu produktu. Może umieścimy go w naszym następnym rankingu.

Pozdrawiamy,

Zespół NajlepszeRankingi.pl

Sara
Sara
3 years ago

Ja zakupiłam niedawno osmozę z firmy oriontec dla domu, póki co bardzo dobrze się sprawdza. Zobaczymy co będzie dalej. Pozdrawiam

Wiesia88
Wiesia88
2 years ago

Artykuł zainspirował mnie do zainteresowania się tematem uzdatniania wody. Zdecydowałam się na osmozę. Kolega męża polecił nam filtr z mineralizatorem – odwrócona osmoza Ecoperla. Woda jest super smaczna i zawiera minerały, a do tego ma odpowiednie pH (woda alkaliczna). Jestem bardzo zadowolona. Dobrze, że nie kupiliśmy chińszczyzny.

Zespół NR
Admin
2 years ago
Reply to  Wiesia88

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Bardzo się cieszymy, że nasz artykuł był inspiracją i znalazła Pani idealny dla siebie produkt.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Darek
Darek
2 years ago

Dwa miesiące temu przeczytałem chyba wszystkie możliwe portale o filtrach do wody. Myślę, że śmiało mogę powiedzieć że wiem o nich sporo.
Postanowiłem zakupić filtr do wody w systemie odwróconej osmozy. Nie chcę już więcej zacieków, kamienia w czajniku i na garnkach.
Wybrałem Filtr do wody odwrócona osmoza Ecosoft Pure z mineralizacją. Powiem szczerze, że jestem bardzo zadowolony! Nowość na rynku, super ceny, świetny wygląd. Zdecydowanie polecam. Dam znać jak się sprawdza.

Zespół NR
Admin
2 years ago
Reply to  Darek

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i zachęcamy do podzielenia się wrażeniami z użytkowania za kilka miesięcy.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Piotr Zwierzak
Piotr Zwierzak
1 year ago
Reply to  Darek

witam,
czy jest zauwazalny wzrost poboru wody z sieci? czy to prawda, ze w procesie odwróconej osmozy do wyprodukowania 5l czystej wody potrzeba od 40 do 90 litrów surowej wody? Czy to mozliwe ze az tak duza ilosc sie marnuje?

Zespół NR
Admin
1 year ago
Reply to  Piotr Zwierzak

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Według informacji, jakie udało nam się znaleźć by uzyskać 1 litr krystalicznej wody wymagane jest 4 lub 6 litrów. Zapewne ilość zużytej wody zależy od poziomu czystości wody (zarówno wyjściowej, jak i tej, którą chcemy uzyskać). Mamy nadzieje, że któryś z naszych czytelników będzie w stanie coś dodać i podzielić się swoimi doświadczeniami.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Krzysztof. Bartnicki.
Krzysztof. Bartnicki.
5 months ago
Reply to  Piotr Zwierzak

Odwrócona osmoza to bardziej rozdzielacz wody czystej od brudnej, aniżeli filtr.
Odrzut wody zależy od zanieczyszczenia, ciśnienia wody oraz rodzaju membrany RO (filtra/rozdzielacza)
Jednak 40 litrów to raczej maxymalnie.
Mam urządzenie RO/DI z firmy Aquathin i działa jak ta lala a ma już 19 lat.
Pozdrawiam

michał
michał
1 year ago

Witam, czy możecie cos powiedzieć o filtrach firmy Violo do ekspresów Krups?

Zespół NR
Admin
1 year ago
Reply to  michał

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Mamy nadzieje, że nasi czytelnicy będą mogli się podzielić swoimi doświadczeniami. My nie spotkaliśmy się jeszcze z żadnymi opiniami o tym produkcie, więc nie jesteśmy w stanie wyrazić opinii.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Izabela Łazowska
Izabela Łazowska
1 year ago

Witam. Czy duzo miejsca zajmuje filtr podblatowy?

Zespół NR
Admin
1 year ago

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Rozmiary zależą od wybranego urządzenia jednak powinny wynosić około 40x50x20 cm.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Krzysztof. Bartnicki.
Krzysztof. Bartnicki.
5 months ago

A gdzie mercedes wśród filtry do wody? Polecam jeden: RO/DI firmy Aquathin. Ok. Może i Trudny w zakupie (ja kupiłem używany) ma już 19 lat i działa jak nowiutki! Dostawca wody zadeklarował w ostatnim komunikacie, że woda w rurociagu jest nienadająca się do spożycia, w związku z modernizacją oraz pracami konserwacyjnym sieci rurociągowej. Szczerze?…. To zawsze był tu kłopot z wodą! Stare pordzewiałe rury! a poza tym mieszkam na Mazurach a tutaj woda jest mocno nasiąknięta wszechobecnymi rolnymi oraz organicznymi zanieczyszczeniami. Filtr z Aquathin pozwolił nam na czystą cudowną wodę dzięki której jesteśmy odizolowani od wszechobecnej zarazy wody w plastikowych… Read more »

Zespół NR
Admin
5 months ago

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

dr. Martens
dr. Martens
1 day ago

Dobre zapytanie. Ale czy Aquathin jest obecnie dostepny w Polsce?

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir