ᐅ Elektryczne płyty grzewcze. Opinie i recenzje

Elektryczne płyty grzewcze ranking

Ostatnio aktualizowane: 20.11.19

 

Jeżeli szukasz odpowiedniego modelu płyty grzewczej zasilanej elektrycznie, dzięki naszemu rankingowi bez problemu znajdziesz sprzęt do swojego domu. Wielu konsumentów doceniło produkt Esperanza Cotopaxi EKH004K, który umożliwia przygotowanie posiłku w utrudnionych warunkach, np. w trakcie remontu lub podróży. Sprzęt ma dwa palniki, więc wygodnie podgrzejesz różne potrawy. Urządzenie ma nakładki na nóżki, dzięki czemu jest stabilny i nie przesuwa się po blacie. Palnik pokryty jest czarną emalią, którą łatwo i wygodnie się czyści. W modelu dla bezpieczeństwa zastosowano zabezpieczenie przed przegrzaniem, więc nie musisz się martwić, że się przepali. W przypadku, gdy produkt nie do końca Ci odpowiada, zachęcamy do zapoznania się z kolejnym sprzętem z naszego zestawienia – Bartscher GN 1/1. Model ma duży palnik. Płyta jest wykonana z wytrzymałych materiałów, do produkcji obudowy wykorzystano aluminium i szkło. W urządzeniu można kontrolować wysokość temperatury (z pomocą poręcznych pokręteł). Sprzęt łatwo się przenosi, gdyż ma dwie rączki po bokach.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką elektryczną płytę grzewczą kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Elektryczna płyta grzewcza doskonale sprawdza się w domach, w których nie ma możliwości podłączenia kuchenki gazowej. Choć często mówi się, że tego typu produkty mają duży wpływ na wysokość rachunków za prąd, nie zawsze musi tak być. Wystarczy dowiedzieć się, jaką elektryczną płytę grzewczą wybrać i na jakie cechy urządzenia zwrócić szczególną uwagę.

Wolnostojąca czy do zabudowy?

Płyty grzewcze klasyfikuje się do dwóch grup. Pierwszą tworzą produkty wolnostojące, które można dowolnie przesuwać na blacie, a w razie konieczności schować do pudełka. Tego typu sprzęty są odpowiednie dla osób, które często podróżują, ponieważ z ich pomocą można ugotować ciepły posiłek w dowolnym miejscu z dostępem do energii elektrycznej. Modele do zabudowy montuje się natomiast na stałe w blacie kuchennym. Kupując taki produkt, musimy wiedzieć, gdzie dokładnie go zainstalujemy, aby wybrać płytę o odpowiednich wymiarach. Zaletą urządzeń do zabudowy jest duża moc, a tym samym wysoka efektywność. Możemy wyróżnić sprzęty ceramiczne oraz indukcyjne. Różnią się one sposobem grzania. Te pierwsze wytwarzają ciepło przy użyciu elektrycznych grzałek. Płyty indukcyjne wykorzystują zjawisko elektromagnetycznej indukcji i wymagają użycia garnków z ferromagnetycznym dnem.

 

Liczba pól grzejnych

Przeważnie elektryczne płyty wyposażone są w 4 pola grzejne, dlatego można na nich gotować w kilku garnkach równocześnie. Takie sprzęty polecamy zwłaszcza dużym rodzinom. Parom lub osobom, które mieszkają same, mogą wystarczyć modele z 2 lub jednym palnikiem. Taką budową wyróżniają się głównie modele wolnostojące, dlatego są łatwe w transporcie i przechowywaniu.

 

Materiał wykonania

Modele do zabudowy są wykonane z materiałów ceramicznych, które są odporne na zarysowania. Takie płyty są dostępne w dwóch wersjach – z ramką lub bez ramki. Element ten nie wpływa na funkcjonalność urządzenia, ale może wzmacniać jego brzegi i tym samym zwiększać ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Sprzęty wolnostojące przeważnie mają obudowę z aluminium lub różnych rodzajów stali. To powoduje, że płyty te są wytrzymałe, stosunkowo lekkie, a ponadto elegancko się prezentują.

 

Moc

Moc przenośnych płyt grzewczych wynosi od 1000 W do ok. 3000 W (w zależności od liczby palników), a tych do zabudowy – zazwyczaj ponad 8000 W. Robiąc zakupy, nie powinniśmy się jednak kierować tylko wartością tego parametru. Mocniejszy model z pewnością okaże się bardziej efektywny, ale też może pobierać więcej prądu.

 

Sterowanie – jaka elektryczna płyta grzewcza jest najlepsza?

Sprzęty o nieskomplikowanej budowie wyposażone są w niewielkie pokrętła, z pomocą których można regulować moc pól grzejnych. Nowoczesne płyty ceramiczne i indukcyjne mają natomiast sterowanie dotykowe, więc obsługuje się je podobnie jak smartfon czy tablet. Wiele osób uważa, że to wygodniejsza opcja, ponieważ pokrętła nie pozwalają na zachowanie tak dużej precyzji.

 

Regulacja mocy

Elektryczne płyty grzewcze dają nam możliwość swobodnej regulacji mocy, a więc szybkiego przygotowania posiłku. Do wyboru najczęściej mamy od 5 do 9 poziomów, co powoduje, że gotowanie staje się łatwiejsze, bo dla każdej potrawy znajdziemy właściwą temperaturę obróbki. Więcej możliwości regulacji dają nam produkty do zabudowy, niemniej jednak te wolnostojące nierzadko okazują się równie praktyczne.

 

Kształt i średnica pól grzejnych

Od kształtu i średnicy pól grzejnych zależy, w jakich garnkach będziemy mogli gotować. Niektóre płyty grzewcze są na tyle innowacyjne, że pozwalają na swobodne gotowanie na całej ich powierzchni. Większość produktów ma jednak pola o określonym kształcie, mogą one być okrągłe, owalne lub kwadratowe. Dużym udogodnieniem dla osób gotujących w garnkach o niestandardowych wymiarach jest możliwość rozszerzenia obszaru grzejnego tak, aby całe naczynie było równomiernie podgrzewane. Pamiętajmy, że nie wszystkie sprzęty mają taką funkcję.

 

Bezpieczeństwo użytkowania

Za najbezpieczniejsze w użytkowaniu uznawane są urządzenia indukcyjne, ponieważ ich powierzchnia nie nagrzewa się zbytnio w czasie gotowania. Przez to możemy uniknąć poparzenia. Jednak pozostałe rodzaje płyt także mogą zapewnić nam wysoki poziom bezpieczeństwa, jeśli będą wyposażone w odpowiednie opcje. Podstawą jest zabezpieczenie przed dziećmi, za sprawą którego maluchy nie włączą samodzielnie urządzenia i nie zmienią jego ustawień podczas pracy. Jeśli wybierzemy model ze wskaźnikiem ciepła resztkowego, zyskamy możliwość kontrolowania temperatury poszczególnych pól grzejnych i na pewno ich nie dotkniemy, kiedy będą rozgrzane po gotowaniu. Najlepsza elektryczna płyta grzewcza powinna mieć także zabezpieczenie przed przegrzaniem (dotyczy to głównie produktów wolnostojących). To zapobiega awarii urządzenia.

 

Łatwe mycie

Po każdym gotowaniu powinniśmy dokładnie wyczyścić płytę. Jeśli ta czynność będzie sprawiała nam problem, prawdopodobnie nie będziemy zadowoleni z tego, jaki sprzęt wybraliśmy. Łatwy w myciu model to taki, który ma gładką powierzchnię. Wolnostojące urządzenia czasami pokrywa się dodatkowo powłoką nieprzywierającą, dlatego nie przylegają do nich resztki jedzenia.

 

Elektryczne płyty grzewcze w dobrych cenach

Niewielkie turystyczne płyty grzewcze kosztują mniej niż 100 zł. Urządzenia do zabudowy są znacznie droższe. Zarówno za ceramiczne, jak i indukcyjne modele zapłacimy przeważnie ponad 1000 zł (co zależy od marki i funkcjonalności). Okazuje się, że na całkowity koszt zakupu wpływa to, jakiego sprzętu potrzebujemy i ile osób jest w naszym gospodarstwie domowym. Musimy mieć to na uwadze, kiedy będziemy określać swój budżet.

 

 

Najlepsze elektryczne płyty grzewcze w 2019 roku

 

Prezentowany ranking elektrycznych płyt grzewczych ma na celu pomóc Ci znalezienie odpowiedniego modelu. Mamy nadzieję, że to zestawienie ułatwi wybór – zebraliśmy w nim najlepsze produkty.

 

Nasze zalecenia

 

Esperanza Cotopaxi EKH004K 

 

Model Esperanza Cotopaxi EKH004K może być używany w domu, w czasie podróży, na działce czy w innym miejscu.

Urządzenie zasilane jest prądem, a jego moc jest równa 2000 W, więc jest to wydajna płyta, umożliwiająca szybkie przygotowanie smacznych potraw. Sprzęt wyposażony jest w dwa palniki, na których wygodnie można ugotować obiad – średnica każdego z nich jest równa 15,5 cm. Model umieszczony jest na 4 stabilnych nóżkach.

Palnik ma czarną obudowę, którą łatwo i szybko się czyści. Temperaturę urządzenia można regulować (5 poziomów). Produkt ma zabezpieczenie, chroniące przed przegrzaniem. Dodatkowo sprzęt ma kontrolki, informujące, czy jest on włączony. Wymiary tej płyty grzewczej wynoszą 43 cm x 23,5 cm x 7 cm. Użytkownicy twierdzą, że model jest bardzo łatwy w obsłudze i czyszczeniu.

 

 

 

 

Bartscher GN 1/1 

 

Bartscher GN 1/1 to płyta grzewcza, chętnie używana podczas różnych wypadów, lub gdy do domu przychodzi więcej gości. Urządzenie ma pojedynczy palnik o mocy 150 W. Po bokach modelu znajdują się dwa uchwyty, które umożliwiają jego wygodne przestawianie.

Obudowa tego produktu zrobiona jest z aluminium i szkła, więc całość jest dość lekka i ładnie wygląda. Sprzęt waży 3,45 kg, wygodnie się go przenosi i bez problemu mieści się w aucie. Urządzenie ma lampkę kontrolną, która informuje, czy palnik jest gorący i czy sprzęt jest włączony.

Wymiary produktu są równe: długość – 57 cm, szerokość – 30,5 cm i wysokość – 4 cm. Urządzenie daje możliwość regulacji temperatury w zakresie od 30 st. C do 95 st. C. Sprzęt stoi na 4 nóżkach z tworzywa sztucznego, które nie rysują powierzchni blatu. Konsumenci doceniają ten model za duży palnik.

 

 

 

 

Esperanza St.Helens EKH003K 

 

Sprzęt Esperanza St.Helens EKH003K jest wart uwagi – ma ładny design i jest bardzo użyteczny. Model przydaje się w miejscach, w których nie ma dostępu do gazu – na kempingu lub wycieczce. Urządzenie zaprojektowano tak, aby jego obsługa była łatwa i wygodna.

Model ma moc 1000 W i jest on wyposażony 5-stopniowy regulator, który umożliwia ustawienie odpowiedniej temperatury. W ten sposób można szybko przyrządzić smaczny posiłek. Płyta ma tylko jeden palnik o średnicy 15,5 cm. Powłoka zewnętrzna jest łatwa w pielęgnacji.

Urządzenie jest bardzo solidne i stoi na 4 nóżkach. Wykorzystany materiał podpórek powoduje, że kuchenka się nie przesuwa, nawet na wilgotnej powierzchni. Ta dobra i tania elektryczna płyta grzewcza ma wymiary: 21 cm x 21 cm x 6 cm. Ma ona również zabezpieczenie, które chroni go przed przegrzaniem. Użytkownicy cenią ten produkt za płynną regulację i łatwość ustawienia odpowiedniej temperatury.

 

 

 

 

Bartscher 115058 

 

Kuchenka Bartscher 115058 ma wbudowane 4 palniki, co pozwala na przygotowanie różnych potraw dla całej rodziny. Całkowita moc przyłączeniowa tego modelu jest równa 12400 W, co umożliwia szybkie nagrzanie patelni czy garnków. 2 płyty mają średnicę 22 cm o mocy 2600 W, a kolejne mają 18 cm i moc 1500 W. Istnieje możliwość regulacji temperatury w zakresie od 110 st. C do 280 st. C.

Wymiary tego modelu to: szerokość – 70 cm, głębokość – 65 cm i wysokość – 87 cm. Produkt zrobiony jest ze stali chromowo-niklowej, która jest wytrzymała – taka obudowa ładnie się prezentuje.

Sprzęt ma wbudowany piekarnik elektryczny (57 cm x 49 cm x 29,5 cm) – jest w nim termoobieg. Do zestawu dołączona jest blaszka i ruszt. Konsumenci uważają, że produkt jest łatwy w utrzymaniu czystości i jest bardzo praktyczny.

 

 

 

 

Bartscher 104913 

 

Płytą, która ma wiele zalet i jest bardzo praktyczna, jest Bartscher 104913. Moc tego modelu jest równa 6000 W, więc jest to wydajny sprzęt, który pomaga w przyrządzeniu posiłku w kilka chwil. Produkt waży 13,8 kg, więc łatwo się go przenosi i wygodnie ustawia w wybranym miejscu.

Model ma wymiary równe: długość – 40 cm, szerokość – 65,5 cm i wysokość – 12 cm. Obudowa tego produktu wykonana jest ze stali chromowo-niklowej (nierdzewnej). Z kolei palnik zrobiony jest ze szkła Schott Ceran o wymiarach 35 cm x 56 cm. Model ma dwie płyty grzejne o średnicy 23 cm.

Sprzęt ma dwa regulatory, które umożliwiają ustawienie odpowiedniej temperatury na poszczególnych palnikach. Opinie o elektrycznych płytach grzewczych producenta Bartscher są bardzo pozytywne. Również opisywany model jest doceniany przez konsumentów. Użytkownicy twierdzą, że sprzęt jest bardzo poręczny.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status