Ekspresy do kawy ciśnieniowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 09.04.20

 

Wielbicieli smacznej kawy, którzy poszukują dobrego ekspresu ciśnieniowego, zapraszamy na naszą stronę. Poddaliśmy bardzo szczegółowej analizie opinie konsumentów, robiących zakupy w tym segmencie rynku i na tej podstawie wyłoniliśmy dwa najlepsze produkty tego typu w 2020 roku. Na pierwszym miejscu uplasował się model De’Longhi Eletta Cappuccino Top ECAM 45.760.W. Zyskał on najwięcej pozytywnych słów od klientów. Wyróżnia się bardzo dużą mocą i możliwością wytwarzania ciśnienia o wysokiej wartości. Dzięki temu swoją ulubioną kawę można przygotować w niezwykle krótkim czasie. Do przygotowania napoju możemy zastosować nie tylko kawę mieloną, ale również ziarnistą. Z kolei system spieniania mleka pozwala na zaparzenie dowolnej kawy mlecznej. Na drugim miejscu uplasowało się urządzenie o nazwie De’Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B. Jeżeli zależy Ci na ekspresie o kompaktowych rozmiarach i ze zbiornikiem na wodę o dużej pojemności (co wpływa na komfort użytkowania), koniecznie zapoznaj się z dokładniejszym opisem tego modelu, który umieszczony został na naszej stronie.

 

 

Jaki ciśnieniowy ekspres do kawy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez jednej lub kilku filiżanek kawy. Nie zawsze mamy jednak szansę zajrzeć do kawiarni, by napić się swojego ulubionego napoju, a zwykła kawa rozpuszczalna często nie jest tak dobra w smaku. Właśnie dlatego coraz popularniejsze stają się ekspresy. Umożliwiają one przygotowanie nam każdego dnia i o dowolnej porze pysznej, aromatycznej małej czarnej. Tym razem przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, w którym znajdziesz porady, jaki ciśnieniowy ekspres do kawy wybrać, aby był to trafiony zakup.

 

 

Zalety ciśnieniowych ekspresów do kawy

W porównaniu do ekspresów kolbowych, modele ciśnieniowe są nieco łatwiejsze w obsłudze. Wystarczy praktycznie wciśnięcie jednego przycisku, aby zrobić sobie smaczną kawę. Produkty tego typu są wyposażone w specjalną pompę, która wytwarza idealne ciśnienie do zaparzenia tego wyjątkowego napoju. Z ich pomocą można przygotować nie tylko espresso, ale również latte, cappuccino i inne rodzaje kawy, których espresso jest bazą.

Z obsługą takiego urządzenia z pewnością poradzi sobie każdy. Większość z ekspresów ma bazę grzejącą, która podgrzewa wodę do optymalnej temperatury. Pozwala to uzyskać idealny smak kawy. Poza tym czas jej przygotowania nie trwa zbyt długo i samodzielnie można przyrządzić napój tak dobry w smaku, jak ten z kawiarni.

 

Rodzaje ciśnieniowych ekspresów do kawy

Jeżeli chodzi o ciśnieniowe ekspresy do kawy, możemy wybierać spośród modeli wolnostojących i do zabudowy. Te pierwsze możemy ustawić gdzie tylko chcemy, by móc z nich swobodnie korzystać. Są one tak różnorodne pod względem designu, że z pewnością znajdziemy urządzenie dopasowane do wystroju kuchni.

Modele do zabudowy mogą wyglądać o wiele bardziej efektownie i lepiej wpasować się w aranżację kuchni, zwłaszcza nowoczesną. Niemniej ich ewentualny demontaż może być bardzo kłopotliwym i czasochłonnym zadaniem. Dlatego też wiele będzie zależeć od naszych preferencji.

 

Moc ekspresu

Wybierając najlepszy ciśnieniowy ekspres do kawy powinniśmy przede wszystkim zwracać uwagę na jego moc. Im większą wartość będzie miał ten parametr, tym szybciej urządzenie będzie nagrzewać wodę. Co za tym idzie, będziemy mogli zrobić sobie kawę w krótszym czasie. Moc dostępnych na rynku ekspresów rozpoczyna się od ok. 800 W. Takie modele nagrzewają wodę w mniej więcej minutę. Jeśli zależy nam na jak najkrótszym czasie, powinniśmy wybrać urządzenie o mocy 1500 W, a nawet większej.

 

Ciśnienie

Kolejny parametr, który ma duże znaczenie przy wyborze idealnego ekspresu ciśnieniowego do kawy, to właśnie ciśnienie. Jest to siła, z jaką podgrzana już woda będzie przepływać przez zmielone ziarna kawy oraz wydobywać z nich aromat, smak i wszystko, co w sobie skrywają. Najczęściej dostępne modele mają ciśnienie o wartości 15 barów (to wartość maksymalna). Niemniej te o parametrze równym 9 też będą właściwe. Urządzenia o mniejszym ciśnieniu najczęściej nie będą spełniały naszych oczekiwań, zwłaszcza, gdy jesteśmy miłośnikami dobrej kawy.

 

Młynek

Niektóre ciśnieniowe ekspresy do kawy mają już wbudowany młynek. To znacznie wygodniejsza opcja, ponieważ nie musimy parzyć zwykłej, mielonej kawy ani mielić ziaren osobno w dokupionym młynku.

Jeśli wybrane przez nas urządzenie faktycznie ma młynek, zwracajmy uwagę, jakiego jest on rodzaju. Może być udarowy (wyposażony w ostrza, które siekają ziarna kawy) lub żarnowy (jest wyposażony w żarna, które nie siekają, ale mielą ziarna). Jeżeli zależy nam na dobrym smaku napoju, sięgnijmy po ekspres z młynkiem żarnowym. Nie nagrzewa się on, a tym samym nie wpływa negatywnie na smak przygotowywanej kawy.

 

Zbiornik na wodę

Zastanawiając się, jaki ciśnieniowy ekspres do kawy jest najlepszy, nie powinniśmy pomijać kwestii zbiornika na wodę. Od jego pojemności zależy wygoda użytkowania urządzenia, dlatego im większy on będzie, tym lepiej. Większość modeli jeszcze przed zaparzeniem kawy oczyszcza się, do czego potrzebuje oczywiście wody. Tym samym jej ilość w zbiorniku zmniejsza się, choć jeszcze nie przygotowaliśmy napoju.

 

Funkcja spieniania mleka

Miłośnicy kawy z pianką powinni sprawdzać, czy model ekspresu, który wpadł im w oko, został wyposażony w system spieniania mleka. Dzięki niemu z łatwością można przygotować cappuccino i inne kawy mleczne. Do wyboru tak naprawdę mamy dwa rozwiązania. Pierwsze z nich to dysza do spieniania, którą wydostaje się para pod ciśnieniem. Mleko pod wpływem pary nagrzewa się i napowietrza, dzięki czemu zmienia się w pianę.

Druga możliwość to system określany mianem „cappuccinatore”. W jego skład wchodzi specjalny wężyk, który wkładamy do butelki lub kartonu z mlekiem. Jest ono wciągane do środka ekspresu, gdzie szybko się podgrzewa i spienia, a pianka wydostaje się poprzez wbudowany kranik.

 

 

Ciśnieniowe ekspresy do kawy w dobrych cenach

Za najtańszy ekspres ciśnieniowy do kawy musimy zapłacić ok. 50-100 zł. Zazwyczaj będą to modele o dość niskiej mocy (od 800 W do 1000 W) i niezbyt wysokim ciśnieniu. Urządzenia lepszej jakości od renomowanych marek są znacznie droższe. Ich cena wynosi zwykle ponad 1000 zł, niektóre mogą kosztować nawet 2000 lub 3000 zł.

 

Najlepsze ekspresy do kawy ciśnieniowe w 2020 roku

 

Ciśnieniowe ekspresy do kawy w szybki i łatwy sposób pozwalają nam na przygotowanie kawy pełnej aromatu i dobrego smaku. Dzięki nim możemy nieco zaoszczędzić, ponieważ nie będziemy musieli tak często wychodzić do kawiarni. Podjęcie decyzji, który model spośród dostępnych na rynku jest najbardziej odpowiedni bywa trudne. Dlatego też przygotowaliśmy ranking ekspresów do kawy ciśnieniowych. Przedstawiliśmy w nim urządzenia, którym warto bliżej się przyjrzeć.

 

Nasze zalecenia

 

De’Longhi Eletta Cappuccino Top ECAM 45.760.W 

 

Ekspres De’Longhi Eletta Cappuccino Top ECAM 45.760.W to model automatyczny, w którym możliwe jest użycie zarówno kawy mielonej, jak i ziarnistej. Lista rodzajów napojów, jakie można z jego pomocą przygotować jest dość długa i obejmuje ona m.in. cappuccino, latte macchiato, a także flat white i espresso macchiato. Moc urządzenia wynosi 1450 W, wytwarza ono ciśnienie o wartości aż 15 barów.

Wymiary tego ekspresu wynoszą: szerokość – 26 cm, głębokość – 46 cm, wysokość – 36 cm. Pojemność zbiornika na ziarna to 400 g, co oznacza, że nie trzeba go zbyt często uzupełniać. Znajduje się tutaj dotykowy panel kontrolny, który wyposażony został w 2-liniowy wyświetlacz. Dostępne jest również menu w 16 różnych językach, co ułatwia korzystanie z urządzenia.

Najczęściej opinie o ekspresach do kawy ciśnieniowych marki De’Longhi są bardzo pozytywne. W przypadku tego modelu konsumenci doceniają przede wszystkim udoskonalony system spieniania mleka. Dzięki niemu można przygotować swoją ulubioną mleczną kawę o idealnej gęstości.

 

 

 

 

De’Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B 

 

Jeżeli interesuje Cię dobry i tani ekspres do kawy ciśnieniowy, koniecznie zwróć uwagę na urządzenie o nazwie De’Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B. Ma ono moc 1450 W i wytwarza ciśnienie o wartości 15 barów, w efekcie czego napój przygotowuje się w bardzo krótkim czasie. Ponadto można w nim parzyć kawę zarówno mieloną, jak i w ziarnach.

Wymiary opisywanego modelu wynoszą: szerokość – 43 cm, wysokość – 35,1 cm, długość – 23,8 cm. Został on wyposażony w zbiornik na wodę o pojemności 1,8 l, dzięki czemu nie trzeba zbyt często go uzupełniać. Znajduje się tutaj także żarnowy młynek do mielenia ziaren kawy, który nie podgrzewa ich, a tym samym nie wpływa negatywnie na smak napoju.

Konsumenci doceniają to urządzenie głównie za system spieniania mleka, za sprawą którego można z łatwością przygotować cappuccino i inne kawy mleczne. Dla wielu plusem jest też zintegrowany system płukania i odkamieniania, wydłużający żywotność produktu.

 

 

 

 

Saeco Incanto Deluxe HD8921/09

 

Model o nazwie Saeco Incanto Deluxe HD8921/09 wyróżnia się efektownym designem, który zawdzięcza przede wszystkim przedniemu panelowi wykonanemu ze stali szlachetnej. Poza tym pozwala on na przygotowanie 7 rodzajów kawy, ma też 5-stopniowy młynek umożliwiający używanie kawy w ziarnach. Moc tego urządzenia wynosi 1850 W, wytwarza ono ciśnienie o wartości 15 barów.

W przypadku tego modelu pojemność zbiornika na kawę wynosi 250 g, a pojemnika na wodę aż 2,5 litra. Oznacza to, że z jego pomocą jednorazowo można przygotować kilka filiżanek lub kubków kawy. Jego wymiary wynoszą z kolei: szerokość – 21,5 cm, wysokość – 33 cm, głębokość – 42,9 cm. Wynika z tego, iż nie zajmie on zbyt wiele miejsca w kuchni.

Jak twierdzą konsumenci, jedną z największych zalet tego ekspresu jest łatwość obsługi i efektywność. Ponadto urządzenie ma funkcję pamięci, za pomocą której można zapisać odpowiednią temperaturę i długość parzenia idealnej dla siebie kawy.

 

 

 

 

Philips 4000 series HD8847/09 

 

Produkt Philips 4000 series HD8847/09 pozwala zaparzyć 8 różnych rodzajów kawy, ma też zintegrowany dzbanek i spieniacz do mleka. Dlatego też musiał się on znaleźć w naszym rankingu. Jego producent wyposażył go ponadto w technologię o nazwie CoffeeSwitch. Pozwala to na wybranie idealnej kawy zaparzonej ze świeżo zmielonych ziaren, odpowiedniej w zależności od pory dnia czy okazji.

Urządzenie posiada ceramiczne młynki do mielenia, które nie przegrzewają ziaren kawy i jednocześnie nie psują jej smaku. W tym przypadku można ustawić jeden spośród pięciu dostępnych stopni mielenia, w zależności od tego, jaki rodzaj napoju chcemy uzyskać. Wymiary tego modelu wynoszą: szerokość – 21,5 cm, wysokość – 33 cm, głębokość – 42,9 cm.

Z opinii konsumentów wynika, że to urządzenie zasługuje na uwagę ze względu na możliwość przygotowania aromatycznej kawy w krótkim czasie. Wpływ na to ma jego moc o wartości aż 1850 W i wytwarzane ciśnienie (o wartości 15 barów). Ponadto jest tutaj system spieniania mleka, jak też program czyszczenia i odkamieniania.

 

 

 

 

Krups Roma EA816

 

Krups Roma EA816 to ciśnieniowy ekspres o mocy 1450 W i ciśnieniu 15 barów. Jest tutaj system grzewczy Thermoblock, dzięki któremu każda parzona kawa będzie miała optymalną temperaturę. Dodatkowo wbudowany graficzny wyświetlacz LCD znacznie ułatwia obsługę tego urządzenia.

Ten produkt ma wymiary: szerokość – 24,5 cm, wysokość – 36,5 cm, głębokość – 33 cm. Można w nim stosować kawę ziarnistą, a pojemność zbiornika na wodę wynosi 1,7 l. Produkt został wyposażony w system regulacji grubości mielenia, w efekcie można w nim przygotować napój o idealnym smaku.

Konsumenci twierdzą, że dużą zaletą tego ekspresu jest łatwość utrzymania go w czystości. Jest to możliwe dzięki automatycznym programom czyszczenia i odkamieniania. Dodatkowo wpływają one na przedłużenie żywotności opisywanego urządzenia.

 

 

 

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Zespół NRSara Recent comment authors
  Subskrybuj  
newest oldest most voted
Notify of
Sara
Guest
Sara

Fajny ranking. Długo zastanawiałam się, jaki ekspres ciśnieniowy kupić dla siebie. Sprzęt z De’Longhi wydaje mi się odpowiednią decyzją. Przygotowanie kawy jest w nim na pewno bardzo szybkie i przyjemne.

DMCA.com Protection Status