Ekspresy ciśnieniowe z młynkiem ranking 

Ostatnio aktualizowane: 27.09.20

 

Wszystkim osobom zainteresowanym zakupem dobrej jakości ekspresu, polecamy zapoznanie się z modelem De’Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B. Jest to, w opinii wielu konsumentów najlepsze urządzenie tego typu dostępne na rynku. Atutem produktu jest wbudowany młynek do kawy, co zagwarantuje nam, że przygotowany napój zawsze będzie świeży i aromatyczny. Na uwagę zasługują niewielkie wymiary sprzętu, co sprawia, że zmieści się on w każdej kuchni. Co więcej, praca urządzenia jest bardzo cicha, zatem możesz przygotować ulubiony napój o dowolnej porze dnia, bez przeszkadzania reszcie domowników. Obsługa sprzętu jest bardzo prosta, zatem nawet osoby starsze bez problemu poradzą sobie z przygotowaniem kawy. Urządzenie pozwala nam również spienić mleko do cappuccino, a także przygotować dwa espresso jednocześnie. Ciekawą alternatywą dla tego modelu jest Saeco Incanto HD8917/09, który w zestawie zawiera ceramiczny młynek. Poza tym bojler znajdujący się w produkcie jest bardzo wydajny, więc nasz napój zostanie przygotowany w kilka minut.

 

 

Jaki ekspres ciśnieniowy z młynkiem kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Nie ma nic lepszego niż kawa o poranku lub po południu wraz ze smacznym ciastem. Jak wiadomo, najlepszą kawę przyrządza się w ekspresie. Jedne z najpopularniejszych urządzeń tego typu posiadają młynek. Sprawia to, że kawa jest o wiele bardziej aromatyczna. Wśród obfitości modeli na sklepowych półkach bardzo łatwo się pogubić. Dlatego też przygotowaliśmy poradnik o tym, jaki ekspres ciśnieniowy z młynkiem wybrać.

 

 

Dlaczego ekspres ciśnieniowy z młynkiem?

Kawa z ekspresu ciśnieniowego, w odróżnieniu od innych typów, jest bardziej aromatyczna. Ekspres ciśnieniowy z młynkiem, jak wskazuje nazwa, posiada młynek, który mieli ziarna kawy tuż przed jej zaparzeniem. Jest to stosunkowo nowe urządzenie na rynku, dlatego też zostało wyposażone w najnowsze technologie. Sprzęt ten potrafi zaparzyć wiele rodzajów kawy używając jedynie jednego przycisku. Jest to doskonała opcja dla osób, które uwielbiają ten napój, lecz nie wiedzą za wiele o jego parzeniu. Wadą może okazać się fakt, że urządzenia tego typu, co jakiś czas potrzebują przeglądu i konserwacji ze względu na skomplikowane mechanizmy. Musimy także zakupić środki, by tą konserwację przeprowadzić.

Oprócz tego, potrzebujemy sporo miejsca na półce, aby postawić tego typu urządzenie. Jeżeli jednak posiadamy dużo miejsca w kuchni, to nie powinno być to żadnym problemem.

 

Funkcje

Na początku chcielibyśmy wspomnieć o funkcjach sprzętu, które nie ograniczają się wyłącznie do przygotowania czarnej kawy. Takie urządzenie potrafi spieniać mleko, wykorzystując do tego dyszę spieniającą, inaczej panarello lub system automatyczny, który nazywa się cappuccinatore. Dzięki temu możemy przygotować aromatyczne cappuccino lub latte macchiato. Oprócz tego, ekspres ciśnieniowy z młynkiem posiada wiele innych funkcji. Oczywiście to od nas zależy, jakie wybierzemy i czy w ogóle ich potrzebujemy. Dlatego postanowiliśmy przedstawić Ci te najpopularniejsze, abyś świadomie wybrał najlepszy dla siebie produkt. Podstawowe funkcje ekspresu ciśnieniowego z młynkiem to: regulowanie stopnia mielenia ziarna, temperatury, objętość czy ilość ziaren wykorzystanych to zaparzenia kawy. Posiada je większość modeli. Jeżeli lubisz bardzo mocne kawy, to funkcja podwójnego mielenia i zaparzania jest właśnie dla Ciebie. Polega ona na podwójnym procesie zaparzania, a wcześniej zmielenia kawy. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać bardzo intensywny smak.

Na uwagę zasługuje automatyczne czyszczenie. Jest to jedna z najbardziej przydatnych funkcji, jaką możemy wybrać. Urządzenie samo usuwa fusy z kawy do specjalnego pojemnika. Dzięki temu nie musimy otwierać sprzętu za każdym razem po zaparzeniu. Możemy to robić na przykład, co 20 zaparzeń. Opcja ta pozwoli nam zaoszczędzić sporo czasu. Najlepszy ekspres ciśnieniowy z młynkiem, oprócz systemu automatycznego czyszczenia, ma także powiązane funkcje, takie jak odkamienianie urządzenia czy przepłukiwanie wszystkich przewodów. Sprawia to, że jedyne, co musimy zrobić to nacisnąć jeden guzik, aby sprzęt był czysty.

Zwróć też uwagę na funkcję oszczędzania energii. W tym wypadku wystarczy, że zaprogramujemy urządzenie tak, aby wyłączyło się samoistnie, na przykład po 5 minutach bezczynności. W ten sposób nie musimy się martwić, że nie wyłączyliśmy naszego ekspresu.

 

Intuicyjna obsługa

Zwróć uwagę na to, aby produkt był tak skonstruowany, aby każda osoba była w stanie bez problemu przygotować sobie kawę. Ważną rolę odgrywa przejrzysty wyświetlacz, a nawet ekran dotykowy, który ułatwia obsługę. Oprócz tego, wiele modeli posiada menu w języku polskim, co znacznie ułatwia obsługę.

 

Budowa

Ekspres ciśnieniowy z młynkiem zbudowany jest z kilku elementów. Każdy z nich ma swoje zadanie. Poniżej opisaliśmy konkretne elementy i ich zadania.

Młynek– ta część ekspresu jest charakterystyczna tylko dla urządzenia tego typu. Żaden inny ekspres nie jest wyposażony w młynek do kawy. Oprócz tego, najczęściej posiada również komorę na zmielone już ziarna. Młynki ceramiczne są bardzo ciche, co sprawia, że nie przeszkadzają w domowych czynnościach. Z kolei drugi rodzaj to młynki wykonane ze stali. Są częściej wybierane ze względu na swoją trwałość. Obie wersje jednak bardzo dobrze mielą ziarna. Kawa przechowywana w zbiorniku może starczyć nawet na około 40 kaw, a dzięki specjalnym uszczelnieniom, nie zwietrzeje w nim. Pamiętaj też, że zwykle takie urządzenia automatycznie dopasowują ilość ziaren do tego, jaki typ kawy wybraliśmy.

Filtr do wody – do ekspresu powinniśmy używać wodę filtrowaną. Większość modeli tego typu została wyposażona w miejsce na filtr lub ma już taki element wbudowany. Filtr chroni maszynę przed kamieniem, a także poprawia smak kawy. Dzięki temu urządzenie pozostanie w dobrym stanie przez długi czas.

Element grzejny – ekspresy tego typu zwykle posiadają termobloki jako element, który podgrzewa napój. Jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie ze względu na to, że woda podgrzewana jest tylko wtedy, kiedy przepływa przez maszynę.  

Pompa – element ten utrzymuje odpowiednie ciśnienie wody w ekspresie. Wartość ciśnienia mierzona jest w barach. Najczęściej jest to od 8 do 19 bar. Pamiętajmy jednak, że około 10 bar wystarczy do parzenia dobrej kawy.

Regulacja – dobre urządzenie musi mieć system regulacji. Pozwoli nam to na zaparzenie idealnej filiżanki kawy.

 

Rodzaje – jaki ekspres ciśnieniowy z młynkiem jest najlepszy?

Ekspresy ciśnieniowe podzielone zostały na 2 główne typy. Rozróżnione zostały na podstawie sposobu ich zamontowania w danym pomieszczeniu. Występują zatem modele:

Wolnostojące – urządzenia, które możemy postawić na półce w kuchni. Pamiętajmy, że ekspresy tego typu mają dość duże gabaryty, więc powinniśmy wygospodarować dla nich trochę więcej miejsca.

Do zabudowy – jest to idealna opcja dla osób, które urządzają swoją kuchnię i mają miejsce na model do zabudowy. Zaletą takich modeli jest możliwość podłączenia do stałego źródła wody, a także zaoszczędzenie miejsca na półce.

 

 

Wygląd

Ekspresy ciśnieniowe z młynkiem są największym sprzętem tego rodzaju. Możemy wybrać wielkość pojemnika do ziaren. Warto też sprawdzić, czy urządzenie ma dodatkowe pojemniki na fusy oraz specjalne kable, które pozwolą podłączyć nam nasze urządzenie do źródła wody. Pamiętaj, aby wybrać produkt pasujący do Twoich mebli kuchennych i wyposażenia.

Urządzenia dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych i stylistycznych, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie. Jeśli chodzi o gabaryty, rynek oferuje nam duże modele ze zbiornikiem, który jest w stanie zmieścić nawet 1 kg kawy i 2 l wody. Te sprzęty skierowane są raczej do firmy, gdyż zajmują dużo miejsca i są bardzo wydajne. Do domu wystarczy nam zdecydowanie mniejszy ekspres.

 

Ekspresy ciśnieniowe z młynkiem w dobrych cenach

Ceny ekspresów ciśnieniowych z młynkiem są bardzo zróżnicowane. Koszt zakupu zależy od funkcji urządzenia, jego systemu obsługi, a także marki. Ekspresy tego typu są najdroższym rodzajem dostępnym na rynku. Wszystko za sprawą użycia w nich nowoczesnej i zautomatyzowanej technologii. Jedne z najtańszych modeli kosztują od około 1500 zł do 2500 zł. Najdroższe ekspresy ciśnieniowe z młynkiem kosztują od 7000 zł do nawet 11000 zł.

 

 

Najlepsze ekspresy ciśnieniowe z młynkiem w 2020 roku

 

Aby pomóc Ci ustrzec się przed sprzętami o niskiej jakości, przygotowaliśmy ten oto ranking ekspresów ciśnieniowych z młynkiem, który pomoże Ci wybrać właściwy model.

 

Nasze zalecenia

 

De’Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B

 

Urządzenie De’Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B to bardzo nowoczesny ciśnieniowy ekspres do kawy, który powinien znaleźć się w każdej kuchni. Produkt cechuje się niewielkimi gabarytami, więc znajdziesz dla niego miejsce nawet w dość małym pomieszczeniu. Co więcej, obsługa modelu odbywa się za pomocą jednego przycisku.

Na uwagę zasługuje dość dużo dodatkowych opcji, które pozwolą Ci dopasować smak, ilość oraz temperaturę kawy, tak by odpowiadała Twoim potrzebom. Sprzęt ma możliwość przygotowania na raz 2 espresso oraz spienienia mleka do cappuccino. Za sprawą innowacyjnej technologii w czasie parzenia ciśnienie wynosi 15 bar, co stanowi optymalną wartość i pozwala wydobyć najlepszy smak i aromat. Poza tym produkt odznacza się cichą pracą, co oznacza, że nie będziemy przeszkadzać innym domownikom w czasie przygotowywania porannej kawy. Wbudowany młynek ma aż 13 stopni regulacji mielenia.

Duża moc, wynosząca 1450 W jest powodem, dlaczego wielu konsumentów zdecydowało się na zakup tego modelu. Zdaniem licznej grupy użytkowników ten dobry i tani ekspres ciśnieniowy z młynkiem to maszyna godna polecenia.

 

 

 

 

Saeco Incanto HD8917/09

 

Osoby, które poszukują nowoczesnego i bardzo wydajnego ekspresu do kawy, powinny zapoznać się z ofertą Saeco Incanto HD8917/09. Sprzęt ten odznacza się bardzo eleganckim wyglądem, co sprawia, że dopasuje się do wnętrza każdej kuchni.

Moc produktu wynosi 1850 W, co zapewnia dużą wydajność pracy oraz szybkie nagrzanie bojlera. Jego pojemność wynosi 1,8 l. Dzięki temu przygotowanie kawy zajmie nam tylko kilka minut. Na uwagę zasługuje też opcja przygotowania wielu różnych typów kaw o różnej temperaturze, ilości mleka oraz wielkości. Co więcej, każdy użytkownik może samodzielnie wybrać moc kawy, wybierając jeden z 5 poziomów, jakie oferuje maszyna. Jest to możliwe za sprawą regulowanych młynków. Ciekawą opcją jest możliwość przygotowania kawy bezkofeinowej. Obudowa wykonana została ze stali szlachetnej, zatem jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i otarcie, więc  nie musisz się obawiać rdzy oraz korozji.

W czasie pracy ciśnienie pompki wynosi 15 barów, co stanowi optymalną wartość. Kolejną cechą, jaka została doceniona przez konsumentów jest opcja przygotowania 2 filiżanek na raz. Z tego powodu w opinii wielu konsumentów, prezentowana maszyna to jeden z lepszych ekspresów,  które są obecnie dostępny na rynku.

 

 

 

 

Siemens EQ6 TE607203RW

 

Jeśli aktualnie poszukujesz prostego w obsłudze ekspresu ciśnieniowego, polecamy zapoznanie się z modelem Siemens EQ6 TE607203RW. Sprzęt ten ma wbudowany młynek do kawy, który pozwoli Ci wybrać odpowiedni stopień zmielenia.

Największą zaletą urządzenia jest mnogość opcji serwowanego napoju, przy jednoczesnej prostej obsłudze. Na głównym panelu znajduje się kilka przycisków, opatrzonych rysunkiem danego typu kawy, który wystarczy jedynie wybrać. Aparatura następnie samodzielnie dopasuje temperaturę, ilość wody lub mleka oraz wielkość porcji. Dużym udogodnieniem jest opcja one touch double cup, która pozwala na przygotowanie 2 filiżanek pysznego napoju. Poza tym inteligentny system samodzielnie czyści spieniacz do mleka, co zapewnia nam pełną higienę. Moc urządzenia to 1500 W, zaś ciśnienie wynosi 9 bar, obie te wartości sprawiają, że kawa przygotowywana jest w krótkim czasie. Z kolei pojemność zbiornika na wodę wynosi 1,7 l, więc przygotujemy dostatecznie dużo porcji dla nas i naszych gości.

Opinie o ekspresach ciśnieniowych z młynkiem tego producenta są bardzo pozytywne. Wiele osób doceniło wysoką jakość materiałów użytych do wykonania sprzętu. Stal szlachetna jest bowiem odporna na uszkodzenia mechaniczne, a co więcej nie pokrywa się rdzą.

 

 

 

 

Nivona CafeRomatica 646

 

Jeśli planujesz wymienić swój stary ekspres na nowy model, polecamy Ci wybranie Nivona CafeRomatica 646. Jest to bardzo eleganckie urządzenie ciśnieniowe w czarnym kolorze, co sprawia, że produkt będzie się dobrze prezentować w nowoczesnej kuchni. Dodatkowo, sprzęt ma wbudowany młynek do kawy, więc przygotowany napój będzie nie tylko świeży, ale również aromatyczny.

Na szczególną uwagę zasługuje tryb eco, który pozwala na zaoszczędzenie prądu. Dzięki temu będziemy w stanie zmniejszyć nasze rachunki. Co więcej, produkt ma też funkcję spieniania mleka, zatem ekspres pomoże nam przygotować latte macchiato lub kremowe cappuccino. Moc całego sprzętu to 1400 W, zatem mamy zapewnioną wydajną pracę oraz krótki czas podgrzewania bojlera z wodą. W konsekwencji przygotowanie kawy zajmuje tylko kilka minut. Poza tym prezentowany młynek został wykonany ze stali szlachetnej, zatem nie musisz martwić się o jego awarię. Sprzęt posiada też regulowany dozownik kawy, który wykonano z chromu. Za sprawą tego elementu będziemy w stanie kontrolować wielkość otrzymanej porcji. Obsługa modelu jest bardzo prosta, co jest możliwe, gdyż panel sterowania posiada wyświetlacz z czytelnymi symbolami.

Wielu konsumentów doceniło elegancki design prezentowanego urządzenia oraz jego duże możliwości. Sporej grupie użytkowników do gustu przypadła również regulacja dozownika, co sprawia, że dostosujemy maszynę do każdego rozmiaru filiżanki lub kubka.

 

 

 

 

Krups Roma EA8160 

 

Model Krups Roma EA8160 to bardzo praktyczny ekspres ciśnieniowy, który posiada wbudowany młynek. Dzięki tej maszynie przygotujemy ulubiony napój w zaciszu swojego domu. Największą zaletą sprzętu jest możliwość zapamiętania najczęściej wybieranych ustawień, zatem w ciągu kilku minut przygotujesz napój tak, jak najbardziej lubisz.

Na uwagę zasługuje również ergonomiczny wyświetlacz LCD, który opatrzony jest czytelnymi symbolami. W ten sposób z ekspresu nie będą miały problemu korzystać również osoby starsze. Specjalna funkcja pozwala na przygotowanie mlecznej, kremowej pianki do kawy. Każdy użytkownik będzie mógł samodzielnie wybrać wielkość napoju, gdyż do naszej dyspozycji są objętości od 20 ml do 220 ml. Z kolei młynek o pojemności do 500 g jest hermetycznie zamykany, zatem mamy zapewniony większy aromat. Z kolei pojemnik na wodę liczy 1,6 l, co pozwala na zaserwowanie kilku porcji naszym gościom. Równocześnie, element ten jest wyjmowany, zatem jego napełnienie i wyczyszczenie jest dość proste. Moc produktu to 1450 W, zaś ciśnienie wynosi 15 barów. Dzięki tym parametrom kawa zostaje przygotowana w kilka minut oraz cechuje się pięknym aromatem i głębokim smakiem.

Liczna grupa konsumentów docenia prostą obsługę sprzętu, dzięki któremu z maszyny bez problemu mogą korzystać również osoby starsze. Co więcej, użytkownik ma możliwość dostosowania ilości wody, temperatury oraz wielkości porcji, zatem będziesz mógł się cieszyć taką kawą, jaka najbardziej lubisz.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status