Ekspresy ciśnieniowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 23.04.19

 

Jaki ciśnieniowy ekspres do kawy jest najlepszy w 2019 roku? Z analizy opinii konsumentów, którą przeprowadziliśmy, wynika, że to urządzenie Saeco Incanto HD8917/09 o mocy 1850 W. Sprzęt ma wbudowany ceramiczny młynek do mielenia ziaren kawy oraz wyjmowany blok zaparzający, który można z łatwością umyć (np. pod bieżącą wodą). Produkt estetycznie się prezentuje na blacie i jest dodatkową dekoracją kuchni. Ekspres ma automatyczny cykl czyszczenia, dlatego jego konserwacja nie zajmuje zbyt dużo czasu. Co więcej, urządzenia nie trzeba często odkamieniać, ponieważ zostało wyposażone w innowacyjny filtr AuqaClean zapobiegający powstawaniu osadu kamiennego. Dużą popularnością cieszy się również ekspres De’Longhi ECAM 22.110.B, którego moc wynosi 1450 W. Sprzęt ma żarnowy młynek z 13-poziomową regulacją stopnia mielenia ziaren, a to daje możliwość przygotowania kawy o odpowiedniej intensywności. To model, który podgrzewa filiżanki, co zapobiega zbyt szybkiemu wystygnięciu gotowego napoju. W rankingu opisaliśmy też inne ekspresy, zachęcamy Cię do zapoznania się z nimi.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki ekspres ciśnieniowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Gdy zdecydowałeś o zakupie ekspresu do kawy, to przyjrzyj się ekspresom ciśnieniowym. Jaki ekspres ciśnieniowy wybrać, to jest temat naszego poradnika. Postaramy się w nim przedstawić najważniejsze cechy ekspresu ciśnieniowego, oraz rzeczy, na które trzeba zwracać uwagę przy zakupie urządzenia dla siebie.

 

 

Jaki jest najlepszy ekspres ciśnieniowy – rodzaje urządzeń

Ciśnieniowy ekspres do kawy może być sprzętem bardzo prostym, lub skomplikowanym urządzeniem. Te najprostsze modele to kawiarki. Są to ekspresy o niewielkich rozmiarach, i służą do zaparzenia naparu dla jednej, maksymalnie dwóch osób. Do kawiarki wsypuje się ziarna średnio zmielone, wlewa wodę do pojemnika i stawia na gazie, czy podłącza do prądu. Wytworzone w urządzeniu ciśnienie powoduje, że napar zbiera się w górnym pojemniku. Czas zaparzania jest dość długi i trwa ok. 8 – 10 minut. Tego rodzaju ekspres jest dla osób, które szukają niewielkiego i prostego w użyciu urządzenia, a jednocześnie ich zapotrzebowanie na ilość kawy jest niewielka.

Ekspres kolbowy, który jest również nazywany ręcznym lub mechanicznym, to taki, gdzie do kolby nasypujemy porcję kawy mielonej i montujemy ją w urządzeniu. Za pomocą ekspresu kolbowego można przygotować jednorazowo maksymalnie dwie filiżanki napoju. Często też taki ekspres posiada dyszę do spieniania mleka, więc można przygotować kawę z mleczną pianką.

Gdy nie chcesz mieć kłopotów z opróżnianiem zbiornika z fusami, możesz zastanowić się nad modelem kapsułkowym. Taki ekspres to urządzenie kompaktowe, zajmujące niewiele miejsca w kuchni. Aby przygotować napój należy włożyć kapsułkę z kawą i nacisnąć przycisk „start”. Jest to, więc urządzenie bardzo proste w obsłudze, a zaparzenie kawy trwa zaledwie chwilę. Po skończonym parzeniu kapsułka trafia do zbiornika na zużyte kapsułki, a Ty możesz zaparzyć kolejny napój.

Najbardziej zaawansowanym technologicznie jest jednak automatyczny ekspres ciśnieniowy. Taki rodzaj ekspresu pozwala na przygotowanie wielu różnych kaw o rozmaitej mocy i z dodatkami lub bez. Bardzo często taki ekspres jest wyposażony w młynek do kawy, który mieli ziarna na grubość odpowiednią do wybranej kawy. Ekspres taki pozwala też na zaparzanie kawy dla wielu osób w krótkim czasie.

 

Ciśnienie ekspresu

Aby przygotować smaczne espresso potrzeba utworzyć w ekspresie 9 barów ciśnienia. Ekspresy automatyczne na ogół dysponują ciśnieniem 15 barów. Wysokość ciśnienia wpływa na to, z jaką siłą gorąca woda przepływa przez zmielone ziarna kawy. Od tego, więc zależy smak i aromat kawy. Niezależnie, więc czy wybierzesz ekspres o prostej budowie, czy bardziej skomplikowanej sprawdź, aby ciśnienie przy zaparzaniu kawy dochodziło do 9 – 10 barów. Poniżej tej wartości nie uzyska się dobrze zaparzonej kawy.

 

Jaki jest najlepszy ekspres ciśnieniowy – moc

Moc ekspresu jest potrzebna do podgrzewania wody. Najtańsze ekspresy ciśnieniowe w dobrych cenach mają moc około 1000 W. Gdy chcemy przygotować kawę, taki ekspres jest gotowy do przygotowania kawy po około minucie od włączenia. Lepsze ekspresy mogą się pochwalić mocą 1500 W. W takim wypadku woda jest nagrzewana szybciej i ekspres szybciej przygotuje kawę. Często też urządzenia domowe są wyposażone w tak zwane termobloki, które działają tak, jak grzałka przepływowa. Jest to dobre rozwiązanie, aby mieć zawsze gotowy ekspres do przygotowania kawy.

 

Zbiornik na wodę

Warto, aby ekspres, który zamierzasz kupić miał odpowiednio duży zbiornik na wodę. Droższe modele mogą być podłączone bezpośrednio do sieci wodociągowej, ale te które nie mają takiej opcji trzeba wodą napełniać. A każdy ekspres po włączeniu automatycznie się przepłukuje, robi to także po zrobieniu kawy. Woda, zatem jest potrzebna nie tylko do zrobienia kawy, ale także do mycia ekspresu, dlatego minimum pojemności zbiornika na wodę to 1,5 litra.

Taka sama sprawa ma się ze zbiornikiem na odpady. Zbiera się w nim woda użyta do przepłukania urządzenia, a także wszystkie fusy. Zadbaj, więc aby zbyt mały zbiornik na odpady nie ograniczał użyteczności Twojego ekspresu.

 

 

System spieniania mleka

Gdy jesteś amatorem cappuccino, to zapewne zainteresuje Cię w Twoim ekspresie system spieniania mleka. Jedne ekspresy są wyposażone w dyszę do spieniania mleka. Działa to tak, że specjalną rurką jest prowadzona para pod ciśnieniem, która spienia i napowietrza mleko umieszczone w naczyniu. Inny sposób spieniania mleka to wężyk umieszczony w naczyniu z mlekiem. Mleko jest zaciągane do wnętrza ekspresu, gdzie jest spieniane i wypuszczane kranikiem ekspresu, podobnie jak kawa. Obie metody dobrze spienią mleko, jednak pierwsza z nich wymaga spienienia mleka w oddzielnym naczyniu.

 

Młynek

Najtańsze ekspresy nie zawierają młynka w ogóle. Używając ich trzeba mieć już przygotowaną zmieloną kawę i taką użyć w ekspresie. Nawet nie wszystkie ekspresy automatyczne są wyposażone w młynek do kawy. Młynek znacznie ułatwia przygotowanie kawy, bo nastawienie konkretnego napoju powoduje określony sposób mielenia kawy. Jedne napoje potrzebują drobno zmielonych ziaren, inne grubo, aby wydobyć z nich maksimum aromatu.

Młynki też mogą być dwojakiego rodzaju – żarnowy, lub udarowy. Żarnowy młynek znany jest z domów naszych babć, gdy korbą mieliło się kawę w żarnach miażdżących ziarna. Młynek żarnowy jest najlepszym młynkiem do kawy. Oczywiście teraz już nie kręcimy korbą, tylko używamy napędu elektrycznego. Młynek udarowy również szybko zmieli kawę, jednak ziarna cięte przez szybko obracające się ostrza nagrzewają je, a to ma z kolei negatywny wpływ na ich smak.  

 

 

Najlepsze ekspresy ciśnieniowe w 2019 roku

 

Amatorzy kawy często poszukują ekspresu, który spełniłby ich wymagania. Cena tych urządzeń waha się od 100 zł do nawet kilku tysięcy. Aby przybliżyć Państwu funkcje tych drogich i tanich ekspresów, przygotowaliśmy ranking ekspresów ciśnieniowych.

 

Nasze zalecenia

 

Saeco Incanto HD8917/09

 

1.Saeco Incanto HD8917-09Zaczynamy od najdroższego Saeco Incanto HD8917/09, który możemy nabyć za około 2,5 tysiąca zł. Jest to urządzenie o zaawanasowanej technologii i atrakcyjnym wyglądzie połączenia stali szlachetnej i plastiku. Obsługa urządzenia odbywa się z panelu przedniego, gdzie znajdziemy wyświetlacz z menu. Model ten jest wyposażony w ceramiczny młynek do kawy z możliwością pięciu ustawień grubości mielenia. A dzięki wmontowanemu bojlerowi kawa jest przygotowywana błyskawicznie.

Równocześnie można przyżądzić dwie filiżanki kawy. We wnętrzu urządzenia schowane są również: pojemnik na ziarna – 250 g, pojemniki na wodę – 1,8 l, na mleko – 500 ml, oraz na odpadki – 15 porcji. Maksymalna wysokość filiżanki, jaka mieści się w ekspresie wynosi 152 mm. Wyjmowany pojemnik na mleko można przechowywać w lodówce i montować w przypadku chęci przygotowania kawy z mlekiem.

Pojemnik ten z technologią dwóch komór dwukrotnie spienia mleko, w wyniku czego warstwa pianki o żądanej temperaturze wpływa do filiżanki. Urządzenie może zapamiętać sposób parzenia kawy, która Ci najbardziej smakuje, dzięki czemu każda kolejna kawa będzie dokładnie taka, jakiej oczekujesz. Przy każdym włączeniu lub wyłączeniu ekspresu obieg kawy jest automatycznie czyszczony. A blok zaparzający wystarczy wyjąć i myć przez kilka sekund pod bieżąca wodą i ponownie zamontować w urządzeniu. Jest to najbardziej zaawansowany technologicznie ekspres w naszym zestawieniu.

Czy zatem użytkownicy oceniają go, jako najlepszy ekspres ciśnieniowy do kawy z młynkiem? Konsumenci z całą pewnością stwierdzają, że kawa jest bardzo dobra, a model ten posiada nieograniczone możliwości ustawień, spełniających najbardziej zróżnicowane potrzeby kawowe.

Sprzęt Saeco Incanto HD8917/09 ma moc 1850 W. Ekspres wyposażono w ceramiczny młynek. Wymiary produktu to: 21,5 cm x 33 cm x 42,9 cm.

 

Zalety

Wyjmowany blok zaparzający: Ponieważ blok zaparzający możemy wyjąć z obudowy, z pewnością szybko go umyjemy.

Automatyczny cykl czyszczenia: Konserwacja ekspresu nie jest kłopotliwa. Wpływa na to m.in. automatyczny cykl czyszczenia, który wydłuża trwałość sprzętu.

5 ustawień młynka: Z pomocą urządzenia możemy zmielić kawę tak drobno, jak chcemy. Jest to możliwe dzięki regulacji sposobu pracy młynka.

Stylowy design: Ekspres możemy bez przeszkód ustawić w dobrze widocznym miejscu, ponieważ jest wyjątkowo elegancki, głównie ze względu na wykonaną ze stali szlachetnej obudowę.

Filtr AquaClean: Cechą wyróżniającą model jest zastosowanie filtra AquaClean. Pozwala on na przygotowanie nawet 5000 filiżanek kawy, bez potrzeby odkamieniania sprzętu.

 

Wady

Głośne spienianie mleka: Podczas spieniania mleka urządzenie generuje duży hałas, a to może zniechęcić do picia białej kawy.

 

 

 

 

De’Longhi ECAM 22.110.B

 

2. De’Longhi ECAM 22.110.BDrugim z kolei opisywanym urządzeniem jest kompaktowy, automatyczny ekspres De’Longhi ECAM 22.110.B. Model ten jest przystosowany do obsługi kawy mielonej oraz ziarnistej. Używając tę drugą możemy wybrać jedną z trzynastu opcji pracy stalowego młynka żarnowego i grubości mielenia kawy. Za pomocą tego ekspresu możemy przygotować takie kawy jak: Cappuccino, Latte macchiato, czy Caffe lungo. Ciekawą funkcją jest możliwość regulacji adaptera do kawy od 86 do 142 mm.

Zatem maksymalna wysokość filiżanki jaka pasuje do tego urządzenia to 14 cm. Większość ekspresów automatycznych De’Longhi posiada też funkcję zaprogramowania maszyny adekwatnie do rzeczywistej twardości wody z sieci wodociągowej. Do wyboru mamy 4 poziomy. Rozwiązanie takie optymalizuje częstotliwość odkamieniania urządzenia. Przygotowując kawę za pomocą systemu grzewczego Termoblok mamy pewność, że temperatura napoju będzie odpowiednia.

System ten jest odpowiedzialny za szybkie i ciche nagrzewanie układu. Natomiast w przypadku parzenia kawy z mlekiem, mamy do dyspozycji System Cappuccino. System ten poprzez dyszę do spieniania mleka sprawi, że twoja kawa pokryje się gęstą, kremową, mleczną pianką. Tu również, jak i w poprzednim modelu, przewody są oczyszczane z pozostałości kawy przy każdym włączaniu urządzenia.

W tym momencie następuje automatyczne płukanie i równoczesne nagrzewanie systemu przygotowujące do parzenia kawy. Konsumenci uważają, że ekspres daje nieskończenie wiele możliwości parzenia kawy a precyzyjna regulacja pozwala osiągnąć rózne smaki.

Model De’Longhi ECAM 22.110.B ma wymiary: 23,8 cm x 43 cm x 35,1 cm. To urządzenie o mocy 1450 W, które zostało wyposażone w żarnowy młynek z 13-poziomową regulacją stopnia mielenia ziaren.

 

Zalety

Łatwa obsługa: Żeby zaparzyć pyszną kawę, wystarczy wcisnąć jeden przycisk. Przy pomocy pokrętła możemy zwiększyć lub zmniejszyć intensywność aromatu napoju.

Robi 2 kawy jednocześnie: Ekspres jest na tyle praktyczny, że pozwala na przygotowanie dwóch filiżanek espresso jednocześnie.

Funkcja podgrzewania filiżanek: Model został doceniony za funkcję podgrzewania filiżanek. To pozwala dłużej utrzymać ciepło przygotowanej kawy.

System grzewczy Termoblock: Urządzenie wykorzystuje nowoczesny system grzewczy Termoblock, który gwarantuje cichą pracę i szybkie nagrzewanie układu ekspresu. Za sprawą tego rozwiązania możemy też szybko przygotować kawę o odpowiedniej temperaturze.

 

Wady

Za duży: Pojawiają się opinie, że sprzęt jest za duży i ogranicza wolną przestrzeń na blacie kuchennym. Nie jest to więc zbyt dobry wybór do kuchni o niewielkim metrażu.

 

 

 

 

Amica CD1011

 

3.Amica CD1011Kolejny model, Amica CD1011, to najtańszy model w naszym zestawieniu. Jest to znacznie prostszy produkt od opisywanych poprzednio, ale też i jego cena oscyluje w okolicy 100 zł. W modelu tym do zaparzenia kawy używamy sitka, do którego wsypujemy porcję kawy i montujemy na urządzeniu poniżej dyszy. Zbiornik na wodę ma pojemność 0,24 l i tyle napoju możemy przygotować jednorazowo.

Urządzenie zawiera małą pompkę, ale wysokie ciśnienie, potrzebne do zaparzania kawy uzyskuje się dodatkowo dzięki wrzeniu wody. Za pomocą tego modelu możemy przygotować klasyczną kawę, lub kawę cappuccino. W zakupionym zestawie znajdziemy sitko na cztery filiżanki, dzbanek, miarkę i ubijak do kawy. Samo urządzenie jest dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnym i białym.

Dla wielu użytkowników może być to dobry i tani ekspres ciśnieniowy do kawy, ze względu na szybkie i sprawne przygotowywanie kilku rodzajów kaw i jego niewiarygodnie niska cenę. Klienci podkreślają atrakcyjną cenę tego urządzenia, a także prostą obsługę i niewielkie rozmiary.

Amica CD1011 to dobry ekspres ciśnieniowy do 500 zł, którego moc wynosi 800 W. Urządzenie ma wymiary: 24 cm x 12 cm x 34 cm.

 

Zalety

Ruchoma dysza z parą: Sprzęt ma ruchomą dyszę z parą, a to pozwala na jej odpowiednie ustawienie, w zależności od wysokości i kształtu filiżanki czy kubka. Przygotowanie kawy jest więc wygodniejsze.

Funkcja gorącej wody: Ekspres może nam z powodzeniem zastąpić czajnik. Wszystko dzięki temu, że został wyposażony w funkcję gorącej wody. Z pomocą urządzenia możemy więc z łatwością przygotować herbatę.

Wyjmowana podstawka: Podstawka modelu jest wyjmowana i możemy ją łatwo umyć, również w zmywarce. Nie ma obaw, że ten element budowy ekspresu zniszczy się w wyniku działania wysokiej temperatury czy detergentów.

 

Wady

Brak młynka: Produkt nie ma wbudowanego młynka do kawy, dlatego ziarna musimy zmielić w osobnym urządzeniu. Przez to wydłuża się czas przygotowywania napoju.

 

 

 

 

Philips 3000 EASY CAPPUCCINO HD8829/09

 

Ekspres ciśnieniowy Philips 3000 EASY CAPPUCCINO HD8829/09 ma moc 1850 W i wytwarza kawę pod ciśnieniem o wartości 15 barów. Urządzenie pozwala na szybkie zaparzenie espresso i cappuccino. Sprzęt ma wymiary: wysokość – 33 cm, szerokość – 21,5 cm oraz głębokość – 42,9 cm. Produkt ma wbudowany młynek żarnowy z ceramiki, który jest trwały i cicho pracuje.

Urządzenie wyposażono w specjalną funkcję MEMO, umożliwiającą zapisanie w pamięci sprzętu czasu parzenia naszej ulubionej kawy. Nie musimy więc za każdym razem zmieniać ustawień pracy modelu, to zwiększa jego komfort użytkowania. Produkt ma regulowany kranik umożliwiający przygotowanie napoju w dowolnym kubku, a także wyjmowany blok zaparzający. Możemy więc szybko go umyć.

Sprzęt ma wiele zalet, a wśród najczęściej wymienianych przez konsumentów są: elegancki design, kompaktowe wymiary oraz pojemny zbiornik na wodę. Co ważne, model ma automatyczny cykl czyszczenia i program odkamieniania, a to wydłuża trwałość ekspresu. Ponadto produkt pozwala na regulację stopnia zmielenia ziaren kawy.

Model Philips 3000 EASY CAPPUCCINO HD8829/09 ma moc 1850 W, a jego wymiary to: 33 cm x 21,5 cm x 42,9 cm. Sprzęt ma wbudowany ceramiczny młynek żarnowy do mielenia ziaren kawy.

 

Zalety

Funkcja Aroma Plus: To doskonała propozycja dla osób lubiących pić mocny i aromatyczny napój. Po włączeniu funkcji Aroma Plus możliwe jest zwiększenie ilości ziaren użytych do zaparzenia kawy.

Trwały młynek: Ceramiczny młynek jest trwały i gwarantuje cichą pracę. Co więcej, element ten daje nam możliwość wyboru 1 z 5 dostępnych poziomów zmielenia ziaren, aby móc przygotować taką kawę, jaką najbardziej lubimy.

Regulowany kranik: Kranik, przez który wypływa gotowy napój, jest regulowany. To oznacza, że możemy przygotować gorący napój w swoim ulubionym, nawet bardzo wysokim kubku.

 

Wady

Za krótki kabel: Przewód zasilający urządzenia jest krótki, więc musimy ustawić ekspres w pobliżu gniazdka.

Za głośna praca: Sprzęt jest hałaśliwy, zwłaszcza podczas mielenia ziaren kawy i spieniania mleka.

 

 

 

 

Zelmer 13Z012

 

5.Zelmer 13Z012Ostatni produkt w naszym rankingu, Zelmer 13Z012, wymaga do parzenia kawy specjalnych saszetek, lub użycia kawy mielonej. W wyposażeniu tego urządzenia znajdziemy obok samego ekspresu, kubek do spieniania mleka, 2 sitka, oraz łyżeczkę – miarkę. Pojemnik na wodę w tym modelu ma 2,1 litry. Za pomocą sterowania elektronicznego i wyświetlacza LCD ustawimy ekspres do zaparzenia żądanej kawy.

Możemy tu przygotować kawę tradycyjną, espresso, czy cappuccino, a system ogrzewania wody Thermoblock będzie dbał o utrzymanie właściwej temperatury dla wybranej kawy. Dodatkową, ciekawą funkcją, w jaką zostało to urządzenie wyposażone jest podgrzewanie filiżanek oczekujących na przyjęcie kawy. Równocześnie możemy przygotować napój w dwóch filiżankach. Po godzinnym okresie bezczynności ekspres przechodzi w tryb oczekiwania, tym samym oszczędzając energię.

Dla użytkowników niezwykle atrakcyjna okazała się cena urządzenia, która jest relatywnie niska w stosunku do tego, co model ten oferuje. Espresso wychodzi z gęstą pianką – jak w kawiarni. Dodatkowo konsument zmieści pod kranikiem nie tylko mała filiżankę, ale też przyzwoitych rozmiarów kubek. A dzięki regulacji ilości kawy przez użytkownika w trakcie jej robienia, można napełnić napojem mała filiżankę lub duży kubek.

Produkt Zelmer 13Z012 ma moc 1050 W. Sprzęt został wyposażony w system spieniania mleka. To model bez wbudowanego młynka.

 

Zalety

Pojemny zbiornik na wodę: Pojemność zbiornika na wodę wynosi 2,1 l. To pozwala na szybkie przygotowanie kilku filiżanek kawy jednocześnie (np. dla zaproszonych gości), bez konieczności dolewania wody do urządzenia.

Łatwe przygotowywanie kawy: Z pomocą urządzenia możemy bez trudu przygotować pyszną kawę jak z kawiarni. Sprzęt ma funkcję podgrzewania filiżanek, co zapobiega zbyt szybkiemu wystygnięciu napoju. Dzięki spieniaczowi uzyskamy idealną, puszystą piankę z mleka do latte macchiato, cappuccino czy flat white.

 

Wady

Wymaga użycia mielonej kawy: Mając ten model, najlepiej kupować już zmieloną kawę. Brak wbudowanego młynka przeszkadza wielu konsumentom. Uważają oni, że tylko świeżo zmielone ziarna (tuż przed zaparzeniem napoju) są w pełni aromatyczne.

Zbyt intensywne podgrzewanie tacki: Tacka, na której ustawia się filiżanki z kawą, podgrzewa się do wysokiej temperatury i wolno stygnie. To zwiększa ryzyko poparzenia dłoni.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Philips 4000 Series HD884/09

 

4.Philips 4000 Series HD884-09Philips 4000 Series HD884/09 to kolejny ekspres automatyczny, raczej z górnej półki. Jest dostępny do kupienia za około 2 tys zł. Dane podstawowe tego modelu mówią, że urządzenie ma pojemny zbiornik na wodę 1,8 litra i na mleko 500 ml. Ziaren kawy możemy zmieścić 250 g, a pojemnik na odpadki pomieści 15 porcji przygotowywanej kawy. Ceramiczny młynek z ustawieniem pięciu grubości mielenia gwarantuje ciche i dokładne mielenie kawy. Równocześnie możemy przygotować równocześnie 2 filiżanki kawy.

A najwyższa filiżanka, jaką możemy ustawić pod regulowanym kranikiem to 15 cm. W urządzeniu tym mamy też możliwość wyboru mocy kawy, temperatury napoju, oraz czasu parzenia. Funkcja pamięci pozwoli na zapisanie czasu parzenia dla każdego rodzaju napoju, dzięki temu po ponownym wybraniu ulubionej kawy, będzie ona identyczna jak poprzednia. Blok zaparzający Philips 4000 Series, przy ciągłym użytkowaniu ekspresu, powinien być czyszczony raz w tygodniu.

Aby wykonać to bez kłopotu, firma Philips umieściła blok tak, aby był on łatwo dostępny, a wymontowanie i zamontowanie odbywało się niekłopotliwie. Po wyjęciu tego elementu należy go jedynie przemyć pod bieżącą wodą. Dodatkowo ekspres posiada system automatycznego czyszczenia obiegu kawy. Za każdym razem, gdy zostaje włączony, następuje automatyczne przepłukiwanie obiegu. Dodatkowo model ten zasygnalizuje użytkownikowi potrzebę usunięcia kamienia z urządzenia, a komunikaty na wyświetlaczu pokierują, w jaki sposób to zrobić.

Cała obsługa urządzenia odbywa się intuicyjnie, za pośrednictwem przycisków na panelu przednim, a wszelkie komunikaty wspomagające obsługę pojawiają się na wyświetlaczu. Sprawdziliśmy opinie o tych ekspresach ciśnieniowych i zauważyliśmy, że klienci chwalą możliwość szybkiego przełączania trybu urządzenia jedną dźwignią. Dodatkowo konsumenci uważają, że ekspres jest łatwy w obsłudze, trwały i wygodny, a do tego zajmuje niewiele miejsca.

 

 

 

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Zespół NRWeronika Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Weronika
Guest
Weronika

Wszystko zależy od tego, ile na ekspres chce się wydać, plus jakim potrzebom ma odpowiadać. Mieszkam sama, i opcja budżetowa AD 4404cr od Adlera w zupełności mi wystarcza 🙂 plus nie szarpie po kieszeni a kawa jest smaczna.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...