ᐅ Blender ręczny. Opinie i recenzje

Blendery ręczne ranking

Ostatnio aktualizowane: 12.12.19

 

Braun MQ7035 to jeden z najlepszych blenderów na rynku. Produkt ten powstał przy użyciu innowacyjnej technologii, która zapewnia mu bardzo szybką pracę. Co więcej, maszyna łączy w sobie wiele funkcji pracy, takich jak rozdrabnianie, miksowanie, ubijanie, krojenie i kruszenie. W efekcie jeden sprzęt zastępuje wiele innych narzędzi kuchennych. Model wyposażony jest w bardzo dobre ostrze, które będzie w stanie uporać się nawet z bardzo twardym składnikiem. Łatwa obsługa sprawia, że osoby w każdym wieku poradzą sobie z używaniem blendera. Poza tym sprzęt jest stosunkowo lekki, więc jego użytkowanie nie obciąży naszego nadgarstka. Kolejnym atutem jest specjalny, wygodny uchwyt, dzięki któremu nawigowanie blenderem jest proste. Jeśli jednak, model jest nieosiągalny w Twoim sklepie, polecamy wybór Philips Avance Collection HR1676/90. Jest to wysokiej jakości urządzenie, które będzie stanowiło dobry zamiennik. Za sprawą dużej mocy, blender ręczny poradzi sobie z najtwardszymi składnikami. Specjalny kształt końcówki, zapewnia odpowiedni przepływ produktów, co ułatwi ich rozdrabnianie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki blender ręczny kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Blender ręczny to wygodny, praktyczny sprzęt, który ułatwia nam pracę w kuchni. Może służyć do siekania, rozdrabniania, mielenia, a nawet ubijania. Jeśli lubisz zupy krem, gładkie sosy, a w kuchni stawiasz na prostotę i oszczędność czasu, w Twojej szafce nie może zabraknąć blendera. Na rynku znajdziesz wiele ciekawych modeli sprzedawanych samodzielnie lub w zestawach. Jakie urządzenie kupić, aby w rzeczywistości ułatwić sobie gotowanie i nie narażać się na ciągłe naprawy sprzętu lub wymienianie na nowy model? Na to i inne pytania odpowiemy w tym oto poradniku. Dowiesz się z niego, jaki blender ręczny wybrać.

Rodzaje blenderów

Wyróżniamy dwa typy blenderów – stacjonarne i ręczne. Drugi typ zajmuje więcej miejsca i składa się z podstawy z silnikiem oraz kielicha. Modele ręczne są bardziej poręczne i umożliwiają nam miksowanie nie tylko w pojemnikach, które są dołączane do zestawu, ale też bezpośrednio w garnkach. Sprzęty kielichowe są natomiast polecane do robienia koktajli czy miksowania zimnych sosów. Nie da się jednak zaprzeczyć, że jeśli chodzi o miksowanie zup, rozdrabnianie orzechów i ziół, przygotowywanie masy serowej do naleśników, urządzenia ręczne są bardziej praktyczne.

 

Zasilanie – jaki blender ręczny jest najlepszy?

Blendery ręczne mogą być zasilane sieciowo lub akumulatorowo. Chociaż wydawałoby się, że kabel w jakimś stopniu może utrudniać nam pracę, to niewiele osób narzeka na przewód. Głównie dlatego, że producenci montują go w wygodnym miejscu i najczęściej jest on długi, a więc nie ogranicza naszych ruchów. Warto tutaj zauważyć, że sprzęty akumulatorowe mają niższą moc, około 200 W, przez co są mniej wydajne.

Poza tym, akumulatory w blenderach nie są zbyt mocne i przy intensywnym użytkowaniu szybko tracą swoją moc. W efekcie, już po jednym użyciu blendera, może zajść konieczność ponownego ładowania akumulatora lub wymiany baterii.

 

Moc

Im urządzenie ma wyższą moc, tym jest bardziej funkcjonalne. Od tego, jak duża jest moc zależy to, jak twarde substancje zmiksuje lub rozdrobni nasz blender. Jak już wspomnieliśmy, ręczne sprzęty akumulatorowe mają niską moc, ok. 200 W, natomiast urządzenia sieciowe ok. 600-700 W. Im niższa będzie moc, tym trudniej będzie nam siekać twarde składniki. Poza tym silnik urządzenia o małej mocy, nie może być eksploatowany zbyt długo. To może oznaczać konieczność przerywania miksowania i powrotu do pracy po kilku minutach, gdy blender się ochłodzi.

 

Maksymalny czas pracy

Przy okazji mocy, warto sprawdzić maksymalny czas pracy sprzętu. Często podawany jest on w instrukcji lub na opakowaniu. Najtańsze i najsłabsze urządzenia nie są w stanie pracować dłużej niż 20 sekund. Dobry model powinien pracować bez przerwy przez kilka minut.

 

Materiał

Uchwyt blendera jest najczęściej wykonany z tworzyw sztucznych lub też z metalu. Pierwszy typ jest zdecydowanie przyjemniejszy w dotyku, co wpływa na komfort użytkowania sprzętu. Natomiast końcówka, dostępna jest w wersji plastikowej lub ze stali nierdzewnej. Zdecydowanie lepsze są modele wykonane ze stali nierdzewnej. Przede wszystkim ze względu na swoją odporności na uszkodzenia mechaniczne, a także wyższą temperaturę.

 

Hałas

Podobnie, jak w przypadku innych sprzętów, warto zwrócić uwagę na głośność pracy danego modelu. Mocne blendery emitują duży hałas, który przy intensywnej eksploatacji może powodować bóle głowy.

 

Noże

W blenderach, dla większej funkcjonalności i wydajności pracy stosuje się coraz ciekawsze noże. Kiedyś były one jednoramienne, coraz częściej dwu, a nawet czteroramienne. Na rynku znajdziemy ciekawe modele z ostrzem, które w czasie pracy zmienia pozycję, co znacznie przyspiesza mielenie składników. Wybierając ostrze należy zwrócić szczególną uwagę na to, żeby było wykonane ze stali nierdzewnej.

Dzięki temu będzie mniej podatne na działanie wody i innych czynników. Ważne jest również to, aby część pokrywająca ostrze miała odpowiednią konstrukcję zabezpieczającą przed bryzganiem miksowanych produktów. Dobrze, jeśli urządzenie ma odłączaną końcówkę z ostrzem, co ułatwi jego czyszczenie. Poza tym takie sprzęty zwykle mają możliwość podłączenia innych końcówek, dzięki którym stają się bardziej funkcjonalne.

 

Regulacja prędkości

Warto wybierać urządzenie z kilkoma stopniami prędkości, aby bez problemu dopasować pracę sprzętu do danego składnika. Czasem blendery są zbyt szybkie i podczas pracy wodniste składniki rozbryzgują się, a to zdecydowanie zwiększa ilość sprzątania. Z drugiej strony, inne składniki wymagają bardziej intensywnej pracy, dlatego przyda się przycisk turbo. Warto wybierać blendery z płynną regulacją prędkości. W wielu modelach ręcznych trzeba przerwać pracę i przestawić moc, a potem uruchomić urządzenie ponownie. Dlatego producenci zaczęli wprowadzać przycisk typu soft touch, który umożliwia nam płynną regulację mocy bez przerywania pracy.

System pracy

W przypadku wielu modeli ręcznych, podczas pracy ciągle musimy przytrzymywać przycisk uruchamiający silnik. Jednakże dostępne są też modele, w których włączamy przycisk i nie musimy go trzymać. Pierwsze rozwiązanie jest bardziej praktyczne, gdy masz dzieci i boisz się, że same włączą przycisk uruchamiania. Zwykle w takich sprzętach jest on tak skonstruowany, że trzeba użyć naprawdę sporo siły, zwłaszcza, żeby go przytrzymać. Z drugiej strony takie sprzęty trudniej się obsługuje.

 

Zabezpieczenia

Dobry blender musi mieć system zabezpieczeń przed przegrzaniem. Jeśli ma dodatkowe końcówki i miseczki z rozdrabniaczem powinien mieć blokadę uruchomienia, na wypadek gdy elementy nie będą dobrze zainstalowane. Kolejna kwestia to zabezpieczenie przed uruchomieniem przez najmłodszych. Taka dodatkowa blokada będzie niezastąpiona, gdy masz w domu ciekawskie dzieci.

 

Akcesoria i końcówki dołączane do blenderów

Coraz większa ilość urządzeń tego typu sprzedawana jest w zestawie z najróżniejszymi końcówkami i dodatkami, które pozwalają nam wykonać więcej prac w kuchni. Jednak nie zawsze są one nam potrzebne, niektórzy szukają blendera ręcznego wyłącznie do miksowania zup i sosów. Jednakże osoby, które zdecydowały się na zakup sprzętu ze sporym wyposażeniem, wysoko oceniają jego funkcjonalność. Dlatego czasem warto wybrać bogatszą obcję. Wśród najpopularniejszych dodatków dołączanych do blenderów znajdziesz:

*końcówkę do mielenia kawy,

*końcówkę do spieniania mleka,

*końcówkę do ubijania,

*pojemnik na koktajle – podłączany jest do części z silnikiem. Ma specjalną nakrętkę, przez co można go zabrać ze sobą do pracy,

*pojemniki na przechowywanie żywności,

*pokr1ywki do pojemników,

*rozdrabniacz – specjalny dzbanek, w którym umieszcza się część z silnikiem i nóż do rozdrabniania twardych składników. Często rozdrabniacz ma możliwość kruszenia lodu.

 

Blendery ręczne w dobrych cenach

Koszt zakupu blendera nie jest duży. Najtańsze modele znajdziesz w sklepie już za 50 zł. Cena bardziej zaawansowanych urządzeń, z dużym wyposażeniem może sięgać 400 zł. Jednocześnie znajdziesz na rynku blendery bez wyposażenia za ok. 350 zł. Różnica w cenie związana jest głównie z materiałem, z jakiego wykonany jest blender i mocą silnika. Droższe będą modele stalowe, a tańsze plastikowe.

 

 

Najlepsze blendery ręczne w 2019 roku

 

Blender to niezastąpione urządzenie w każdej kuchni. Dzięki niemu przygotujemy pyszną zupę – krem, koktajl owocowo-warzywny, cudowne, aromatyczne pesto lub zmielimy każdy składnik potrzebny do przygotowania wyśmienitych potraw. Jak wybrać odpowiedni sprzęt? Co powinno znaleźć się w zestawie? Sprawdź nasz ranking blenderów ręcznych i wybierz najlepszy model do swojej kuchni.

 

Nasze zalecenia

 

Braun MQ7035 ActiveBlade EasyClick

 

Biorąc pod uwagę ręczne urządzenia do blendowania, wiodącym produktem jest Braun MQ7035. Jak na ręczne urządzenie ma nadzwyczaj dużą moc wynoszącą 1000 W i dzięki niej urządzenie nie ma żadnych problemów z rozdrabnianiem pożywienia. Za jego pomocą można nie tylko blendować, ale też kroić, siekać i przecierać. Zestaw zawiera obok blendera, trzepaczkę i pojemnik do jej używania, a także drugi pojemnik z nożami tnącymi.

Na uwagę zasługują tu technologia ACTIVEBlade, która sprawia, że noże blendując poruszają się w górę i w dół rozszerzając zasięg i tym samym szybciej i skuteczniej rozdrabniają składniki. Dodatkowo konstrukcja PowerBell PLUS sprawia, że składniki te są nieustannie przesuwane pod ostrza dzięki ruchomej, unoszącej się stopie dzwonu.

Skuteczność blendowania podnosi również fakt, że użytkownik samodzielnie decyduje o prędkości blendowania. Technologia Easy Smart Speed pozwala przy użyciu jednego przycisku regulować prędkość obrotów noży. Użytkowników cieszy również to, że za pomocą EasyClick łatwo montuje się poszczególne części blendera, a technologia SPLASHControl dba o czystość wokół urządzenia, bowiem to ona zapobiega nierozchlapywaniu składników. 

Braun MQ7035 to blender ręczny, zasilany sieciowo, o dużej mocy 1000 W. Co sprawia, że jego popularność jest tak duża? Sprawdźmy.

Zalety
Silnik dużej mocy:

1000 W to moc silnika tego blendera. Sprawia ona, że sprzęt poradzi sobie niemal z każdym kuchennym zadaniem. Zblenduje, posieka, zmiksuje i przetrze wszystko co użytkownik zechce przetworzyć, nawet bardzo twarde składniki.

Nowoczesne technologie:

Sprzęt wyposażono w technologię ACTIVEBlade, która pozwala na ruch noży tnących w górę i dół. Dzięki takiemu ruchowi nie ma miejsc, które byłyby poza zasięgiem noży i wszystkie składniki zostają rozdrobnione. Ułatwia to także funkcja PowerBell PLUS, która sprawia, że stopa dzwonu unosi się ułatwiając składnikom dotarcie do noży.

Zabezpieczenia:

Dla bezpieczeństwa użytkowania, jest tu kilka technologii sprawiających, że sprzęt używa się sprawnie i bez obaw. Przede wszystkim ma on antypoślizgową rączkę dobrze leżącą w dłoni. Blokada rodzicielska chroni przed nieuprawnionym użyciem przez dzieci, a zabezpieczenie przed przegrzaniem sprawia, że sprzęt działa długie lata.

Wygoda:

Na wygodę użytkowania wpływa EasyClick sprawiając, że łączenie i odczepianie poszczególnych elementów urządzenia odbywa się sprawnie. SPLASHControl dba o to, aby blendowane składniki się nie rozchlapywały. A po skończonej pracy, wszystkie elementy poza silnikiem można umyć w zmywarce.

Regulacja prędkości:

Użytkownik za pomocą jednego przycisku reguluje prędkość obrotu noży. Pozwala to na pełną kontrolę nad stopniem rozdrobnienia składników oraz czasem pracy.

Wady
Pojemnik z nożami:

Pojemnik ten ma wielkość 0,6 l. Zatem funkcjonalność jego jest mocno ograniczona, gdyż niewiele składników się w nim zmieści.

 

 

 

 

Bosch MSM88190

 

1.Bosch MSM88190Pierwsza propozycja to idealny model dla każdej osoby kochającej gotowanie i różnorodność, jaka się z nim wiąże. Bosch MSM88190 to blender MaxoMixx o mocy do 800 W. Urządzenie wyposażone jest w nóż QuattroBlade Pro z czterema ostrzami. Dodatkowo, w zestawie znajdziemy wiele akcesoriów, dzięki którym korzystanie z blendera jest jeszcze przyjemniejsze. Dlaczego jest to najlepszy blender ręczny?

Odpowiedzią jest innowacyjna konstrukcja wewnętrznej części noża sprawiająca, że składniki są lepiej rozdrabiane i zagarniane do środka. Jest to wyjątkowo mocny blender, pozwalający uzyskać świetnie zmielone sosy, czy koktajle. Ma doskonały, antypoślizgowy uchwyt i ergonomiczny kształt. Zaletą jest też cicha praca silnika, który działa w 12 poziomach prędkości.

Wygoda – to najważniejszy cel marki Bosch, dlatego wszystkie elementy wyposażenia można myć w zmywarce. Model ten świetnie sprawdza się do siekania, ubijania, krojenia, kruszenia kostek lodu, tarcia oraz ugniatania.

W zestawie znajdziemy: dwie pokrywki ochronne, jeden pojemnik do miksowania, mikser ręczny ze stali szlachetnej z plastikowym elementami, mieszadło do ubijania oraz rozdrabniacz. Wielu użytkowników tego urządzenia docenia jego solidne wykonanie, poręczność oraz wielofunkcyjność.

Bosch MSM88190 to blender ręczny o mocy 800 W. Sterowanie sprzętem odbywa się przy pomocy przycisków na obudowie. Wymiary urządzenia to: wysokość – 6,3 cm, szerokość – 40,2 cm i głębokość – 6,3 cm.

Zalety
Wykonanie:

Urządzenie zostało zrobione z dobrych gatunkowo materiałów, w tym stali nierdzewnej, która nie podlega korozji, jest odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz łatwo się ją pielęgnuje.

Wydajność:

Maszyna posiada aż regulację obrotów na 12 stopniowej skali, które bardzo prosto można regulować. Dodatkowo blender ma opcję pracy pulsacyjnej, która przyda się przy rozdrabnianiu lodu.

Funkcjonalność:

Model łączy w sobie pracę kilku narzędzi. Do funkcji blendera zaliczamy: rozdrabnianie, miksowanie, ubijanie, ucieranie, mieszanie i kruszenie.

Ostrze Quattro Blade Pro:

Wysokiej jakości końcówka z ostrym nożem sprawia, że przetwarzanie produktów nie jest trudne. Blender poradzi sobie z nawet bardzo twardym składnikiem. Urządzenie nadaje się również do kruszenia lodu.

Uchwyt Soft Touch:

Urządzenie posiada ergonomiczny uchwyt, który został pokryty antypoślizgową powłoką. Dzięki temu sprzęt dobrze leży w dłoni, a manipulowanie przyciskami jest wygodne.

Wady
Cena:

Dla dużej części konsumentów koszty zakupu sprzętu mogą okazać się zbyt wysokie i nieproporcjonalne do jakości wykonania.

 

 

 

 

Philips Avance Collection HR1676/90

 

2. Philips Avance Collection HR1676-90Drugą pozycję zajmuje model Philips Avance Collection HR1676/90. Jest to wydajny sprzęt o mocy silnika 800 W, wyposażony w technologię ProMix i funkcję SpeedTouch, dzięki której włączamy opcję turbo. Ten dobry i tani blender ręczny może zmiksować każdy składnik, w efekcie czego gotowanie staje się jeszcze przyjemniejsze.

Regulowana moc i specjalna, falista nakładła przeciwrozpryskowa na ostrza – to rozwiązania, które pozwalają uniknąć rozpryskiwania się blendowanej potrawy, a tym samym większego bałaganu w kuchni. Użytkownicy tego modelu zauważają też, że ma on niezwykle wygodny, ergonomiczny uchwyt, umożliwiający lepsze trzymanie w czasie użytkowania.

Urządzenie jest również wyposażone w niewielki rozdrabniacz do ziół, orzechów, sera, czekolady, a nawet cebuli. W zestawie znajdziemy też dzbanek i specjalną trzepaczkę do ubijania. Dzięki temu, że ostrze zostało pokryte tytanem, dłużej pozostaje ostre. Warto także wspomnieć, że urządzenie posiada Eco passport, który zapewnia użytkownika, iż produkt jest w pełni bezpieczny dla środowiska.

Oczywiście akcesoria dołączone do blendera można bez obaw myć w zmywarce, co jest jedną z zalet urządzenia wymienianą w opiniach konsumentów.

Philips Avance Collection HR1676/90 to blender ręczny o mocy 800 W. Przy zakupie otrzymasz również dzbanek o pojemności 1,2 l. Długość przewodu urządzenia to 1,2 m.

Zalety
Osłona:

Dolna część blendera ma specjalny, falisty kształt, który zapobiega rozpryskiwaniu się składników po całej kuchni.

Uchwyt:

Korpus został specjalnie wyprofilowany, by wygodnie leżeć w dłoni. Pewny chwyt gwarantuje proste manewrowanie i wydajniejszą pracę.

Funkcja Speed Touch:

Blender posiada intuicyjne regulowanie prędkości pracy, dzięki czemu łatwo dostosujemy siłę blendowania do naszych potrzeb. Dużym udogodnieniem jest też opcja turbo, czyli nagłego przyśpieszenia rozdrabniania.

Wykonanie:

Sprzęt został zrobiony z bardzo wytrzymałych materiałów, które czynią blender odpornym na uszkodzenia mechaniczne. Korpus został wykonany z tworzywa ABS, zaś końcówka z metalu.

Bogate zestawienie:

Przy zakupie wraz z blenderem otrzymasz takie elementy, jak: końcówka do miksowania, trzepaczka, kubek i pojemnik do rozdrabniania z przykrywką. Taki komplet przyrządów zdecydowanie ułatwi Ci pracę.

Wady
Cena:

Koszty zakupu maszyny są dość wygórowane i niestety nie proporcjonalne do możliwości jej pracy.

 

 

 

 

Braun MQ 745 Aperitive

 

4.Braun MQ 745 AperitiveNasza kolejna propozycja to blender ręczny MQ 745 Aperitive. Mocny silnik (750W), zaawansowane funkcje i nóż kruszący lód to nie jedyne zalety tego modelu wymieniane przez użytkowników. Innowacyjna technologia PowerBell, w tym atrakcyjnym urządzeniu marki Braun, zapewnia doskonałe siekanie nawet bardzo twardych składników.

Jest to również zasługa wytrzymałych ostrzy ze stali nierdzewnej, ułożonych w dwóch płaszczyznach, a do tego wyprofilowanych w różnych kierunkach. Taki zabieg miał na celu zapewnienie doskonałych efektów blendowania przy jednoczesnej redukcji ssania, która jest częstym problemem w przypadku słabszych sprzętów tego typu. MQ 745 Aperitive to również Smart Speed – intuicyjny system regulacji prędkości.

Dzięki takiej funkcji bez problemu zmienimy prędkość bez konieczności przerywania pracy. Dobry blender powinien być też wygodny w obsłudze, dlatego urządzenie ma ergonomiczny kształt. Innowacyjnym rozwiązaniem jest przycisk bezpieczeństwa na górze obudowy, który stanowi dodatkowe zabezpieczenie, zwłaszcza, gdy dziecko przez przypadek chciałoby samodzielnie użyć blendera.

Takie rozwiązanie doceniło wielu użytkowników tego sprzętu. W zestawie oprócz korpusu oraz końcówki z nożykami znajdziemy trzepaczkę, plastikowy kielich 600 ml, szatkownicę 350 ml oraz blender kielichowy 1250 ml z nożami do kruszenia lodu.

Braun MQ 745 Aperitive to wydajny blender ręczny o mocy 750 W. Urządzenie wykonano ze stali nierdzewnej, która jest mało awaryjna. Do tego przy zakupie otrzymujesz kielich (600 ml), szatkownicę (350 ml) i blender kielichowy (1250 ml).

Zalety
Smart Speed:

Za pomocą jednego przycisku możesz kontrolować szybkość oraz intensywność pracy urządzenia. Jeśli chcesz zwiększyć obroty blendera, wystarczy mocniej docisnąć guzik.

Technologia Splash Control:

Dzięki specjalnie skonstruowanej stopie, składniki nie zostaną rozchlapane po całej kuchni. Element ten ma kształt dzwonu, co ułatwia  rozdrabnianie.

Technologia Power Ball:

Opcja ta łączy pracę twardych ostrzy ze specjalnym kształtem stopy. W konsekwencji, przygotowanie posiłków w blenderze jest znacznie szybsze.

Wady
Cena:

Choć urządzenie jest funkcjonalne, jego cena przekracza 300 zł. W konsekwencji, nie każdego konsumenta stać na tę maszynę.

 

 

 

 

Zelmer ZHB1304B

 

5.Zelmer ZHB1304BNasz ranking blenderów ręcznych zamyka model Zelmer ZHB 1304B o dużej mocy, który sprawdzi się w każdej kuchni, nawet tej profesjonalnej. W zestawie znajdziemy trzepaczkę do ubijania piany, kruszarkę do lodu, minimalakser oraz specjalny plastikowy kielich. W efekcie, urządzenie jest praktycznym, wielofunkcyjnym rozwiązaniem.

Model Zelmer ZHB1304B ma również na wyposażeniu spinki na przewód, gumowe osłonki na ostrze oraz podstawko – pokrywki na minimalakser. To dodatkowe wyposażenie sprawia, że produkt jest bezpieczniejszy dla użytkownika i bardziej funkcjonalny.

Duża moc – 700 W – zapewnia dokładne blendowanie różnych produktów. Blender ręczny Zelmer to niewielkie urządzenie, które szybko poszatkuje warzywa, zmiksuje zupę – krem, ubije białka lub śmietanę kremówkę, a nawet pokruszy lód do deserów i koktajli. Zaletą tego modelu jest też niewielki ciężar i wygodna rękojeść anatomicznie dopasowana do dłoni.

Opinie o blenderach ręcznych Zelmer dowodzą, że są to urządzenia, na które warto zwrócić uwagę. Solidna konstrukcja i dodatkowe wyposażenie to tylko niektóre z zalet wymienianych przez użytkowników tego sprzętu.

Blender ręczny Zelmer ZHB1304B to maszyna o mocy 700 W, która ma aż 15 prędkości pracy. Do tego, pojemność kielicha, który otrzymasz w zestawie to 0,5 l.

Zalety
Zabezpieczenie ostrza:

Ostrza zostały ukryte pod falistą stopą. Zapewnia to właściwy przepływ składników, a w konsekwencji minimalizuje ryzyko chlapania.

Kształt:

Rączka blendera została specjalnie wyprofilowana tak, by zapewnić użytkownikowi pewny chwyt. Maszyna dobrze leży w dłoni, a palce łatwo mogą zmieniać intensywność pracy.

Cena:

Jest to bardzo funkcjonalne i wydajne urządzenie w atrakcyjnej cenie, co na pewno spodoba się wielu konsumentom.

Wady
Wykonanie:

Obudowa została wykonana z plastiku, który wymaga dużej ostrożności w czasie użytkowanie, gdyż sprzęt jest podatny na uszkodzenia, a sam materiał szybko się nagrzewa, co też wpływa na nasz komfort pracy.

Waga:

Jest to dość ciężki model, którego utrzymanie w dłoniach może być dla wielu osób dość trudne. Przygotowanie dużych porcji może być bardzo męczące i skutkować skurczami nadgarstków.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Tefal HB850

 

3.Tefal HB850Blender ręczny Slim Force HB853 to trzeci produkt godny uwagi. Ten wydajny sprzęt z 4 ostrzami to mocna maszyna z silnikiem o dużej mocy – 700 W. Dzięki rewolucyjnej technologii ActiFlow model ten idealnie blenduje różne składniki na gładką konsystencję. W zestawie oprócz blendera z metalową końcówką o długość 210 mm, znajdziemy 800ml pojemnik z miarką, który ułatwi przygotowywanie potraw.

Jest to nieco uboższa propozycja, aczkolwiek świetne noże rekompensują brak dodatkowego wyposażenia. Urządzenie ma ergonomiczny uchwyt typu Soft Touch, dzięki czemu świetnie dopasowuje się do dłoni. Blender Tefal HB 850 ma opcję turbo, co pozwala na jeszcze dokładniejsze i szybsze przygotowanie koktajli, sosów, czy past. Wszystkie elementy, oprócz korpusu z silnikiem, można bez obaw myć w zmywarce.

Urządzenie ma też długi, wygodny kabel, co ułatwia pracę w kuchni. Klasyczna obudowa w kolorze biało-szarym sprawia, że produkt ten świetnie dopasowuje się do każdego sprzętu kuchennego. Firma Tefal to znany producent AGD stawiający na najwyższą jakość.

Również opinie na temat tego modelu dowodzą, że posiada solidną, trwałą obudowę i ostrza, dzięki czemu sprawdzi się w każdej kuchni.

Blender ręczny Tefal HB850 to maszyna o mocy 700 W. Przy zakupie otrzymasz też pojemnik liczący 800 ml, który posłuży do rozdrabniania i miksowania składników.

Zalety
Wydajność:

Za sprawą silnika o dużej mocy, sprzęt w bardzo krótkim czasie może rozdrobnić niemal każdy składnik. Ostre noże są w stanie rozkruszyć lód, więc produkt pomoże Ci w niemal wszystkich kuchennych czynnościach.

Technologia Soft Touch:

Przyciski w blenderze zostały tak skonstruowane, by ich lekkie dotknięcie pozwoliło sterować pracą. Bardzo łatwo zmienia się intensywność blendowania, gdyż obsługa modelu jest płynna. Przyciski wykonano z miękkiej gumy, która jest bardzo czuła na nacisk.

Technologia Activ Flow:

Urządzenie zostało wyposażone w 4 tytanowe ostrza, które zwiększają o 20% efektywność pracy blendera. Oznacza to, że składniki zostaną doprowadzone do konsystencji gładkiej masy w krótszym czasie.

Cena:

Ten dobry blender ręczny do 160 zł cechuje się bardzo atrakcyjnym stosunkiem ceny do wykonania i możliwości maszyny.

Wady
Ubogi zestaw:

Przy zakupie nie dostajemy niestety licznych, przydatnych końcówek, które ułatwią nam pracę.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 4.71 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status