Ranking 5 najlepszych blenderów ręcznych w 2021

Ostatnio aktualizowane: 25.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Blender Ręczny – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Braun MQ7035 to jeden z najlepszych blenderów na rynku. Produkt ten powstał przy użyciu innowacyjnej technologii, która zapewnia mu bardzo szybką pracę. Co więcej, maszyna łączy w sobie wiele funkcji pracy, takich jak rozdrabnianie, miksowanie, ubijanie, krojenie i kruszenie. W efekcie jeden sprzęt zastępuje wiele innych narzędzi kuchennych. Model wyposażony jest w bardzo dobre ostrze, które będzie w stanie uporać się nawet z bardzo twardym składnikiem. Łatwa obsługa sprawia, że osoby w każdym wieku poradzą sobie z używaniem blendera. Poza tym sprzęt jest stosunkowo lekki, więc jego użytkowanie nie obciąży naszego nadgarstka. Kolejnym atutem jest specjalny, wygodny uchwyt, dzięki któremu nawigowanie blenderem jest proste. Jeśli jednak, model jest nieosiągalny w Twoim sklepie, polecamy wybór Bosch MSM66150. To sprzęt z 600 W silnikiem, który pozwala na miksowanie, ubijanie, mieszanie oraz rozdrabnianie składników, a nawet kruszenie lodu. Blender jest łatwy w obsłudze i solidny, a dołączone do niego elementy (takie jak mini rozdrabniacz) zostały przystosowane do mycia w zmywarce.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki blender ręczny kupić?

 

Blender ręczny to wygodny, praktyczny sprzęt, który ułatwia nam pracę w kuchni. Może służyć do siekania, rozdrabniania, mielenia, a nawet ubijania. Jeśli lubisz zupy krem, gładkie sosy, a w kuchni stawiasz na prostotę i oszczędność czasu, w Twojej szafce nie może zabraknąć blendera. Na rynku znajdziesz wiele ciekawych modeli sprzedawanych samodzielnie lub w zestawach. Jakie urządzenie kupić, aby w rzeczywistości ułatwić sobie gotowanie i nie narażać się na ciągłe naprawy sprzętu lub wymienianie na nowy model? Na to i inne pytania odpowiemy w tym oto poradniku. Dowiesz się z niego, jaki blender ręczny wybrać.

Rodzaje blenderów

Wyróżniamy dwa typy blenderów – stacjonarne i ręczne. Drugi typ zajmuje więcej miejsca i składa się z podstawy z silnikiem oraz kielicha. Modele ręczne są bardziej poręczne i umożliwiają nam miksowanie nie tylko w pojemnikach, które są dołączane do zestawu, ale też bezpośrednio w garnkach. Sprzęty kielichowe są natomiast polecane do robienia koktajli czy miksowania zimnych sosów. Nie da się jednak zaprzeczyć, że jeśli chodzi o miksowanie zup, rozdrabnianie orzechów i ziół, przygotowywanie masy serowej do naleśników, urządzenia ręczne są bardziej praktyczne.

 

Zasilanie – jaki blender ręczny jest najlepszy?

Blendery ręczne mogą być zasilane sieciowo lub akumulatorowo. Chociaż wydawałoby się, że kabel w jakimś stopniu może utrudniać nam pracę, to niewiele osób narzeka na przewód. Głównie dlatego, że producenci montują go w wygodnym miejscu i najczęściej jest on długi, a więc nie ogranicza naszych ruchów. Warto tutaj zauważyć, że sprzęty akumulatorowe mają niższą moc, około 200 W, przez co są mniej wydajne.

Poza tym, akumulatory w blenderach nie są zbyt mocne i przy intensywnym użytkowaniu szybko tracą swoją moc. W efekcie, już po jednym użyciu blendera, może zajść konieczność ponownego ładowania akumulatora lub wymiany baterii.

 

Moc

Im urządzenie ma wyższą moc, tym jest bardziej funkcjonalne. Od tego, jak duża jest moc zależy to, jak twarde substancje zmiksuje lub rozdrobni nasz blender. Jak już wspomnieliśmy, ręczne sprzęty akumulatorowe mają niską moc, ok. 200 W, natomiast urządzenia sieciowe ok. 600-700 W. Im niższa będzie moc, tym trudniej będzie nam siekać twarde składniki. Poza tym silnik urządzenia o małej mocy, nie może być eksploatowany zbyt długo. To może oznaczać konieczność przerywania miksowania i powrotu do pracy po kilku minutach, gdy blender się ochłodzi.

 

Maksymalny czas pracy

Przy okazji mocy, warto sprawdzić maksymalny czas pracy sprzętu. Często podawany jest on w instrukcji lub na opakowaniu. Najtańsze i najsłabsze urządzenia nie są w stanie pracować dłużej niż 20 sekund. Dobry model powinien pracować bez przerwy przez kilka minut.

 

Materiał

Uchwyt blendera jest najczęściej wykonany z tworzyw sztucznych lub też z metalu. Pierwszy typ jest zdecydowanie przyjemniejszy w dotyku, co wpływa na komfort użytkowania sprzętu. Natomiast końcówka, dostępna jest w wersji plastikowej lub ze stali nierdzewnej. Zdecydowanie lepsze są modele wykonane ze stali nierdzewnej. Przede wszystkim ze względu na swoją odporności na uszkodzenia mechaniczne, a także wyższą temperaturę.

 

Hałas

Podobnie, jak w przypadku innych sprzętów, warto zwrócić uwagę na głośność pracy danego modelu. Mocne blendery emitują duży hałas, który przy intensywnej eksploatacji może powodować bóle głowy.

 

Noże

W blenderach, dla większej funkcjonalności i wydajności pracy stosuje się coraz ciekawsze noże. Kiedyś były one jednoramienne, coraz częściej dwu, a nawet czteroramienne. Na rynku znajdziemy ciekawe modele z ostrzem, które w czasie pracy zmienia pozycję, co znacznie przyspiesza mielenie składników. Wybierając ostrze należy zwrócić szczególną uwagę na to, żeby było wykonane ze stali nierdzewnej.

Dzięki temu będzie mniej podatne na działanie wody i innych czynników. Ważne jest również to, aby część pokrywająca ostrze miała odpowiednią konstrukcję zabezpieczającą przed bryzganiem miksowanych produktów. Dobrze, jeśli urządzenie ma odłączaną końcówkę z ostrzem, co ułatwi jego czyszczenie. Poza tym takie sprzęty zwykle mają możliwość podłączenia innych końcówek, dzięki którym stają się bardziej funkcjonalne.

 

Regulacja prędkości

Warto wybierać urządzenie z kilkoma stopniami prędkości, aby bez problemu dopasować pracę sprzętu do danego składnika. Czasem blendery są zbyt szybkie i podczas pracy wodniste składniki rozbryzgują się, a to zdecydowanie zwiększa ilość sprzątania. Z drugiej strony, inne składniki wymagają bardziej intensywnej pracy, dlatego przyda się przycisk turbo. Warto wybierać blendery z płynną regulacją prędkości. W wielu modelach ręcznych trzeba przerwać pracę i przestawić moc, a potem uruchomić urządzenie ponownie. Dlatego producenci zaczęli wprowadzać przycisk typu soft touch, który umożliwia nam płynną regulację mocy bez przerywania pracy.

System pracy

W przypadku wielu modeli ręcznych, podczas pracy ciągle musimy przytrzymywać przycisk uruchamiający silnik. Jednakże dostępne są też modele, w których włączamy przycisk i nie musimy go trzymać. Pierwsze rozwiązanie jest bardziej praktyczne, gdy masz dzieci i boisz się, że same włączą przycisk uruchamiania. Zwykle w takich sprzętach jest on tak skonstruowany, że trzeba użyć naprawdę sporo siły, zwłaszcza, żeby go przytrzymać. Z drugiej strony takie sprzęty trudniej się obsługuje.

 

Zabezpieczenia

Dobry blender musi mieć system zabezpieczeń przed przegrzaniem. Jeśli ma dodatkowe końcówki i miseczki z rozdrabniaczem powinien mieć blokadę uruchomienia, na wypadek gdy elementy nie będą dobrze zainstalowane. Kolejna kwestia to zabezpieczenie przed uruchomieniem przez najmłodszych. Taka dodatkowa blokada będzie niezastąpiona, gdy masz w domu ciekawskie dzieci.

 

Akcesoria i końcówki dołączane do blenderów

Coraz większa ilość urządzeń tego typu sprzedawana jest w zestawie z najróżniejszymi końcówkami i dodatkami, które pozwalają nam wykonać więcej prac w kuchni. Jednak nie zawsze są one nam potrzebne, niektórzy szukają blendera ręcznego wyłącznie do miksowania zup i sosów. Jednakże osoby, które zdecydowały się na zakup sprzętu ze sporym wyposażeniem, wysoko oceniają jego funkcjonalność. Dlatego czasem warto wybrać bogatszą obcję. Wśród najpopularniejszych dodatków dołączanych do blenderów znajdziesz:

*końcówkę do mielenia kawy,

*końcówkę do spieniania mleka,

*końcówkę do ubijania,

*pojemnik na koktajle – podłączany jest do części z silnikiem. Ma specjalną nakrętkę, przez co można go zabrać ze sobą do pracy,

*pojemniki na przechowywanie żywności,

*pokr1ywki do pojemników,

*rozdrabniacz – specjalny dzbanek, w którym umieszcza się część z silnikiem i nóż do rozdrabniania twardych składników. Często rozdrabniacz ma możliwość kruszenia lodu.

 

Blendery ręczne w dobrych cenach

Koszt zakupu blendera nie jest duży. Najtańsze modele znajdziesz w sklepie już za 50 zł. Cena bardziej zaawansowanych urządzeń, z dużym wyposażeniem może sięgać 400 zł. Jednocześnie znajdziesz na rynku blendery bez wyposażenia za ok. 350 zł. Różnica w cenie związana jest głównie z materiałem, z jakiego wykonany jest blender i mocą silnika. Droższe będą modele stalowe, a tańsze plastikowe.

 

 

5 najlepszych blenderów ręcznych. Opinie w 2021 roku

 

Blender to niezastąpione urządzenie w każdej kuchni. Dzięki niemu przygotujemy pyszną zupę – krem, koktajl owocowo-warzywny, cudowne, aromatyczne pesto lub zmielimy każdy składnik potrzebny do przygotowania wyśmienitych potraw. Jak wybrać odpowiedni sprzęt? Co powinno znaleźć się w zestawie? Sprawdź nasz ranking blenderów ręcznych i wybierz najlepszy model do swojej kuchni.

 

1. Blender Ręczny Braun MQ7035 ActiveBlade EasyClick

 

Biorąc pod uwagę ręczne urządzenia do blendowania, wiodącym produktem jest Braun MQ7035. Jak na ręczne urządzenie ma nadzwyczaj dużą moc wynoszącą 1000 W i dzięki niej urządzenie nie ma żadnych problemów z rozdrabnianiem pożywienia. Za jego pomocą można nie tylko blendować, ale też kroić, siekać i przecierać. Zestaw zawiera obok blendera, trzepaczkę i pojemnik do jej używania, a także drugi pojemnik z nożami tnącymi.

Na uwagę zasługują tu technologia ACTIVEBlade, która sprawia, że noże blendując poruszają się w górę i w dół rozszerzając zasięg i tym samym szybciej i skuteczniej rozdrabniają składniki. Dodatkowo konstrukcja PowerBell PLUS sprawia, że składniki te są nieustannie przesuwane pod ostrza dzięki ruchomej, unoszącej się stopie dzwonu.

Skuteczność blendowania podnosi również fakt, że użytkownik samodzielnie decyduje o prędkości blendowania. Technologia Easy Smart Speed pozwala przy użyciu jednego przycisku regulować prędkość obrotów noży. Użytkowników cieszy również to, że za pomocą EasyClick łatwo montuje się poszczególne części blendera, a technologia SPLASHControl dba o czystość wokół urządzenia, bowiem to ona zapobiega nierozchlapywaniu składników. 

Braun MQ7035 to blender ręczny, zasilany sieciowo, o dużej mocy 1000 W. Co sprawia, że jego popularność jest tak duża? Sprawdźmy.

Zalety
Silnik dużej mocy:

1000 W to moc silnika tego blendera. Sprawia ona, że sprzęt poradzi sobie niemal z każdym kuchennym zadaniem. Zblenduje, posieka, zmiksuje i przetrze wszystko co użytkownik zechce przetworzyć, nawet bardzo twarde składniki.

Nowoczesne technologie:

Sprzęt wyposażono w technologię ACTIVEBlade, która pozwala na ruch noży tnących w górę i dół. Dzięki takiemu ruchowi nie ma miejsc, które byłyby poza zasięgiem noży i wszystkie składniki zostają rozdrobnione. Ułatwia to także funkcja PowerBell PLUS, która sprawia, że stopa dzwonu unosi się ułatwiając składnikom dotarcie do noży.

Zabezpieczenia:

Dla bezpieczeństwa użytkowania, jest tu kilka technologii sprawiających, że sprzęt używa się sprawnie i bez obaw. Przede wszystkim ma on antypoślizgową rączkę dobrze leżącą w dłoni. Blokada rodzicielska chroni przed nieuprawnionym użyciem przez dzieci, a zabezpieczenie przed przegrzaniem sprawia, że sprzęt działa długie lata.

Wygoda:

Na wygodę użytkowania wpływa EasyClick sprawiając, że łączenie i odczepianie poszczególnych elementów urządzenia odbywa się sprawnie. SPLASHControl dba o to, aby blendowane składniki się nie rozchlapywały. A po skończonej pracy, wszystkie elementy poza silnikiem można umyć w zmywarce.

Regulacja prędkości:

Użytkownik za pomocą jednego przycisku reguluje prędkość obrotu noży. Pozwala to na pełną kontrolę nad stopniem rozdrobnienia składników oraz czasem pracy.

Wady
Pojemnik z nożami:

Pojemnik ten ma wielkość 0,6 l. Zatem funkcjonalność jego jest mocno ograniczona, gdyż niewiele składników się w nim zmieści.

 

 

 

 

2. Blender Ręczny Bosch MSM66150

 

Przedstawiamy blender ręczny Bosch MSM66150 z silnikiem o mocy 600 W. Pozwala on na ubijanie, rozdrabnianie i miksowanie składników, a także na kruszenie lodu. Razem z urządzeniem otrzymujemy w zestawie kilka dodatkowych elementów. Są to: Mini rozdrabniacz, końcówka do ubijania, a także pojemnik z miarką.

Urządzenie można pewnie chwycić, co wynika z dobrze wyprofilowanej, pokrytej powłoką SoftTouch rękojeści. Obsługa blendera nie jest trudna, gdyż służą do tego dwa przyciski i pokrętło do regulacji prędkości pracy. Do produkcji sprzętu wykorzystano solidne materiały, które nie mają w składzie BPA ani innych toksycznych substancji.

Konsumenci chętnie kupują blender marki Bosch, ponieważ wyróżnia się efektywnym działaniem. Do jego zalet należy zaliczyć: 12-stopniową regulację prędkości pracy, możliwość mycia w zmywarce (poza blokiem z silnikiem) oraz estetyczny design. To urządzenie, za pomocą którego można rozdrobnić nawet twardsze składniki, pomaga w tym tryb Turbo.

Sprzęt Bosch MSM66150 ma moc 600 W i 12-stopniową, mechaniczno-skokową regulację prędkości pracy. Funkcje, w jakie wyposażono blender to: Ubijanie, miksowanie, mieszanie, rozdrabnianie oraz kruszenie lodu.

Zalety
Kompaktowe wymiary:

Urządzenie nie jest duże, dlatego nie ograniczy znacząco wolnej przestrzeni na blacie. Ponadto jest ono wygodne w przechowywaniu.

Solidność:

Obudowa jest wykonana z materiałów, które wykazują odporność na zarysowania i inne uszkodzenia, w ich składzie nie ma BPA. To bardzo solidny model.

Łatwa obsługa:

Do obsługi sprzętu służą dwa umieszczone obok siebie przyciski (jeden do trybu normalnego, a drugi do trybu Turbo), a także pokrętło do regulacji prędkości.

Mycie w zmywarce:

Pojemnik do rozdrabniania, mini rozdrabniacz, końcówkę do ubijania i inne elementy można myć w zmywarce. Wyjątkiem jest tylko blok z silnikiem.

Wady
Głośna praca:

Nie jest to najciszej działający blender. Generuje on duży hałas, zwłaszcza po ustawieniu najwyższej prędkości pracy i podczas kruszenia lodu.

 

 

 

 

3. Blender Ręczny Tefal QuickChef 2w1 HB659838

 

Model Tefal QuickChef 2w1 HB659838 ma wydajny, odporny na awarie silnik o mocy 1000 W. Wyposażono go także w 20-stopniową regulację prędkości pracy. Sprzęt można pewnie chwycić, nawet gdy mamy mokre dłonie, co wynika z dobrze wyprofilowanego, pokrytego antypoślizgową powłoką uchwytu.

Blender ma w zestawie: 0,5 l mini rozdrabniacz, 0,8 l pojemnik, a także wykonaną ze stali końcówkę do rozdrabniania. Urządzenie jest bardzo solidne, wykonano je z trwałych materiałów. Ponadto wszystkie elementy (poza blokiem z silnikiem) można myć w zmywarce i utrzymanie ich w czystości nie powinno być problemem.

Urządzenie jest chwalone przez kupujących za elegancki design, łatwą obsługę, jak również efektywne działanie. Ze względu na dużą moc blender pozwala na szybkie rozdrobnienie twardych składników, w razie potrzeby można wykorzystać tryb Turbo. Wielu osobom podoba się też to, że pokrętło służące do regulacji prędkości jest podświetlone na niebiesko i dobrze widać ustawioną wartość.

Tefal QuickChef 2w1 HB659838 to blender, który służy do: Miksowania oraz rozdrabniania. Moc silnika wynosi 1000 W. To model z 20-stopniową regulacją prędkości pracy.

Zalety
Tryb Turbo:

Urządzenie jest wyposażone w tryb Turbo. Jest on bardzo dużym ułatwieniem, zwłaszcza gdy musimy rozdrobnić twarde składniki. Po jego włączeniu blender zaczyna od razu pracować z maksymalną prędkością, nie musimy sami jej ustawiać.

Duży pojemnik do miksowania:

W zestawie znajduje się 0,8 l pojemnik do miksowania. Jest on wykonany z solidnego plastiku, a ponieważ ma wysokie ścianki, ryzyko przypadkowego zachlapania kuchni jest zmniejszone do minimum.

Miękki uchwyt:

Uchwyt blendera jest miękki, pokryto go antypoślizgową powłoką. To sprawia, że dłonie nie ześlizgują się z niego, nawet jeśli są mokre. Sprzęt jest bardzo wygodny w użyciu.

Wady
Brakuje trybu pulsacyjnego:

Część kupujących przyznaje, że brakuje im trybu pulsacyjnego. Pozwoliłby on na bardziej precyzyjne kontrolowanie stopnia rozdrobnienia składników.

 

 

 

 

4. Blender Ręczny Esperanza Crema EKM004

 

Sprzęt Esperanza Crema EKM004 znalazł się w zestawieniu, ponieważ cieszy się dużą popularnością. Jego moc to 800 W. Urządzenie pozwala na mieszanie, rozdrabnianie oraz ubijanie składników. Dołączono do niego: 1,75 l pojemnik do rozdrabniania, 0,6 l pojemnik do siekania, 2 tarcze tnące, końcówkę do ubijania oraz końcówkę do mieszania.

Za pomocą blendera możemy rozdrobnić nawet orzechy czy mrożone owoce. To bardzo praktyczny model, który jest łatwy w obsłudze. Wynika to z tego, że do sterowania nim służą 2 przyciski umieszczone na rączce. Sprzęt można pewnie chwycić, co pozytywnie wpływa na komfort użytkowania.

Urządzenie zostało docenione przez konsumentów przede wszystkim za cichą pracę. Nie generuje ono bardzo dużego hałasu, nawet po ustawieniu najwyższej prędkości pracy. Ponadto blender ładnie się prezentuje, a jeśli pojawi się taka konieczność, możemy go zamocować i przechowywać na ścianie. Za sprawą takiego rozwiązania można zyskać więcej wolnej przestrzeni w kuchennej szafce.

Blender Esperanza Crema EKM004 wyposażono w silnik o mocy 800 W. Urządzenie ma płynną regulację prędkości pracy. Dostępne funkcje to: Rozdrabnianie, miksowanie, siekanie, tarcie i mieszanie.

Zalety
Przydatne elementy w zestawie:

Razem z urządzeniem otrzymujemy w komplecie kilka przydatnych elementów. To m.in. 0,6 pojemnik do siekania oraz 2 tarcze tnące.

Komfort użytkowania:

Sprzęt jest komfortowy w użyciu, na co wpływa jego lekkość. Ma on też dobrze wyprofilowany uchwyt, z którego nie ześlizgują się dłonie.

Łatwa zmiana końcówki:

Do blendera dołączono dwie końcówki: Do ubijania i mieszania. Ich zakładanie nie jest kłopotliwe.

Wady
Mało solidna obudowa:

Po dłuższym czasie użytkowania na obudowie pojawiają się mało estetyczne przetarcia, a nawet zarysowania. Nie jest ona dostatecznie wytrzymała.

Kłopotliwy montaż na ścianie:

Urządzenie jest przystosowane do zawieszenia i przechowywania na ścianie, jednak jego zamontowanie nie należy do łatwych czynności. Trzeba poświęcić na to dużo czasu.

 

 

 

 

5. Blender Ręczny Philips HR2651/90

 

Blender ręczny Philips HR2651/90 o mocy 800 W wyróżnia się zastosowaniem funkcji zmiennej regulacji prędkości. Dzięki temu możemy obsługiwać urządzenie jedną ręką. Aby zwiększyć intensywność jego działania, wystarczy mocniej wcisnąć przycisk na rączce. Sprzęt ma w zestawie: Pojemnik na zupę i bidon na koktajl.

Podczas używania blendera nie należy się obawiać zachlapania kuchni czy ubrania. Skutecznie zapobiega temu umieszczona na ostrzu, specjalna osłona. Urządzenie wykorzystuje innowacyjną technologię ProMix, za sprawą której rozdrabnia składniki nawet 2 razy dokładniej i o 30% szybciej w porównaniu do podobnych sprzętów.

Model marki Philips jest uznawany przez konsumentów za elegancko wyglądający oraz łatwy w obsłudze blender. Pozwala on na szybką wymianę końcówki. Dołączone do zestawu elementy są przystosowane do mycia w zmywarce, co jest bardzo dużym udogodnieniem. W dodatku urządzenie ma kompaktowe wymiary i nie powinno zająć dużo miejsca w szafce.

Sprzęt Philips HR2651/90 służy do miksowania, ubijania oraz mieszania składników. Jego moc wynosi 800 W. To urządzenie wyposażone w mechaniczno-płynną regulację prędkości.

Zalety
Technologia ProMix:

Sprzęt wykorzystuje nowoczesną technologię ProMix. To oznacza, że wszystkie produkty spożywcze rozdrabniane są o 30% szybciej i do tego 2 razy dokładniej. Możemy bez trudu przygotować zdrowy koktajl czy zupę o kremowej konsystencji.

Obsługa jedną ręką:

Blender może być obsługiwany tylko jedną ręką. Na uchwycie umieszczono specjalny przycisk z funkcją SpeedTouch. Wystarczy wcisnąć go mocniej, aby urządzenie zaczęło działać z większą prędkością.

Wady
Mało poręczny bidon:

W zestawie jest bidon na zdrowe, samodzielnie przygotowane koktajle. Jednak część konsumentów uważa, że jest on mało poręczny, przez co zajmuje dużo miejsca w torebce czy plecaku.

Nie ma trzepaczki:

Blender nie został wyposażony w trzepaczkę, dlatego nie możemy wykorzystać go np. do ubijania piany z białek.

 

 

 

 

Jaki blender – kielichowy czy ręczny?

 

Blender to praktyczne urządzenie, niezbędne każdej osobie, która lubi koktajle oraz inne dania, których przygotowanie wymaga użycia miksera lub szatkownicy. W zależności od tego, jak często planujesz użytkować sprzęt oraz jakie potrawy chcesz za jego pomocą przygotować, podpowiemy, który z rodzajów będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni.

Różnice między blenderem kielichowym a ręcznym

Z pierwszej części naszego poradnika dowiedziałeś się, jaki blender jest polecany. Teraz postaramy się pokazać Ci zalety i wady modeli kielichowych i ręcznych, byś mógł podjąć, jak najlepszą decyzję zakupową.

Większość blenderów kielichowych umożliwia użytkownikom kilka opcji siekania, ale za to zajmuje znacznie więcej miejsca niż blendery ręczne. Z kolei zestawy modeli ręcznych, czasem są dostępne w tak dużych zestawach, że również zajmują sporo miejsca, jednak udostępniają jednocześnie mnóstwo przydatnych opcji.

 

Blendery kielichowe

Blender kielichowy to opcja dla osób, które oprócz szybkiego wykonania potrawy, potrzebują również możliwości jej przechowywania. Na rynku są dostępne modele z bardzo wygodnymi pokrywkami, dzięki czemu kielich blendera można stosować jako pojemnik na żywność. Poza tym wiele osób uznaje blender kielichowy za znacznie bardziej stabilny, co ułatwia przygotowanie dań z nieco twardszych składników. Ważne jest również to, że kielich blendera zwykle ma podziałkę, która ułatwia odmierzanie składników koktajli oraz innych mieszanek.

 

Blendery ręczne

Blendery ręczne to opcja zdecydowanie dla osób, które nie mają miejsca w swoim mieszkaniu, by przechowywać blender kielichowy. Modele ręczne można stosować do mieszania potraw w garnkach, miskach itd. Co istotne, w trakcie mieszania i rozdrabniania urządzeniem można zabrudzić przestrzeń wokół, więc nie jest to komfortowa opcja dla osób lubiących porządek. Blendery ręczne coraz częściej są dostępne w dość dużych zestawach, są wielofunkcyjne, podobnie jak ich kielichowe odpowiedniki.

Bezpieczeństwo użytkowania

Zwolennicy blenderów kielichowych podkreślają, że są one w pełni bezpiecznym rozwiązaniem. Używając ich nie musimy w żaden sposób dotykać mechanizmu tnącego, a mycie pod bieżącą wodą lub w zmywarce niweluje konieczność dotykania ostrzy. 

Z kolei ci, którzy preferują blendery ręczne twierdzą, że wystarczy nauczyć się nimi posługiwać. Chodzi tu o pewne trzymanie urządzenia w ręku, by nie wysuwało ci się ono z dłoni. Trzeba też nauczyć się dostosowywać moc i potrzebną prędkość do poszczególnych potraw. Spełniając te warunki niemal niemożliwe jest, by stało Ci się cokolwiek w trakcie przygotowywania dań. W końcu blendery ręczne mają specjalną osłonkę ostrzy i do umycia ich wystarczy w większości przypadków bieżąca woda.

Zalety blenderów kielichowych, jak i ręcznych z pewnością można mnożyć. Pamiętaj jednak o dobieraniu opcji dla siebie, zgodnie z Twoimi oczekiwaniami, co do sprzętu. Nie kieruj się modą, ale raczej funkcjonalnością urządzenia. Często biorąc pod uwagę popularność danego rozwiązania możesz dokonać nie najlepszego wyboru. 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Tefal HB850

 

Blender ręczny Slim Force HB853 to trzeci produkt godny uwagi. Ten wydajny sprzęt z 4 ostrzami to mocna maszyna z silnikiem o dużej mocy – 700 W. Dzięki rewolucyjnej technologii ActiFlow model ten idealnie blenduje różne składniki na gładką konsystencję. W zestawie oprócz blendera z metalową końcówką o długość 210 mm, znajdziemy 800ml pojemnik z miarką, który ułatwi przygotowywanie potraw.

Jest to nieco uboższa propozycja, aczkolwiek świetne noże rekompensują brak dodatkowego wyposażenia. Urządzenie ma ergonomiczny uchwyt typu Soft Touch, dzięki czemu świetnie dopasowuje się do dłoni. Blender Tefal HB 850 ma opcję turbo, co pozwala na jeszcze dokładniejsze i szybsze przygotowanie koktajli, sosów, czy past. Wszystkie elementy, oprócz korpusu z silnikiem, można bez obaw myć w zmywarce.

Urządzenie ma też długi, wygodny kabel, co ułatwia pracę w kuchni. Klasyczna obudowa w kolorze biało-szarym sprawia, że produkt ten świetnie dopasowuje się do każdego sprzętu kuchennego. Firma Tefal to znany producent AGD stawiający na najwyższą jakość.

Również opinie na temat tego modelu dowodzą, że posiada solidną, trwałą obudowę i ostrza, dzięki czemu sprawdzi się w każdej kuchni.

Blender ręczny Tefal HB850 to maszyna o mocy 700 W. Przy zakupie otrzymasz też pojemnik liczący 800 ml, który posłuży do rozdrabniania i miksowania składników.

Zalety
Wydajność:

Za sprawą silnika o dużej mocy, sprzęt w bardzo krótkim czasie może rozdrobnić niemal każdy składnik. Ostre noże są w stanie rozkruszyć lód, więc produkt pomoże Ci w niemal wszystkich kuchennych czynnościach.

Technologia Soft Touch:

Przyciski w blenderze zostały tak skonstruowane, by ich lekkie dotknięcie pozwoliło sterować pracą. Bardzo łatwo zmienia się intensywność blendowania, gdyż obsługa modelu jest płynna. Przyciski wykonano z miękkiej gumy, która jest bardzo czuła na nacisk.

Technologia Activ Flow:

Urządzenie zostało wyposażone w 4 tytanowe ostrza, które zwiększają o 20% efektywność pracy blendera. Oznacza to, że składniki zostaną doprowadzone do konsystencji gładkiej masy w krótszym czasie.

Cena:

Ten dobry blender ręczny do 160 zł cechuje się bardzo atrakcyjnym stosunkiem ceny do wykonania i możliwości maszyny.

Wady
Ubogi zestaw:

Przy zakupie nie dostajemy niestety licznych, przydatnych końcówek, które ułatwią nam pracę.

 

 

Bosch MSM88190

 

Pierwsza propozycja to idealny model dla każdej osoby kochającej gotowanie i różnorodność, jaka się z nim wiąże. Bosch MSM88190 to blender MaxoMixx o mocy do 800 W. Urządzenie wyposażone jest w nóż QuattroBlade Pro z czterema ostrzami. Dodatkowo, w zestawie znajdziemy wiele akcesoriów, dzięki którym korzystanie z blendera jest jeszcze przyjemniejsze. Dlaczego jest to najlepszy blender ręczny?

Odpowiedzią jest innowacyjna konstrukcja wewnętrznej części noża sprawiająca, że składniki są lepiej rozdrabiane i zagarniane do środka. Jest to wyjątkowo mocny blender, pozwalający uzyskać świetnie zmielone sosy, czy koktajle. Ma doskonały, antypoślizgowy uchwyt i ergonomiczny kształt. Zaletą jest też cicha praca silnika, który działa w 12 poziomach prędkości.

Wygoda – to najważniejszy cel marki Bosch, dlatego wszystkie elementy wyposażenia można myć w zmywarce. Model ten świetnie sprawdza się do siekania, ubijania, krojenia, kruszenia kostek lodu, tarcia oraz ugniatania.

W zestawie znajdziemy: dwie pokrywki ochronne, jeden pojemnik do miksowania, mikser ręczny ze stali szlachetnej z plastikowym elementami, mieszadło do ubijania oraz rozdrabniacz. Wielu użytkowników tego urządzenia docenia jego solidne wykonanie, poręczność oraz wielofunkcyjność.

Bosch MSM88190 to blender ręczny o mocy 800 W. Sterowanie sprzętem odbywa się przy pomocy przycisków na obudowie. Wymiary urządzenia to: wysokość – 6,3 cm, szerokość – 40,2 cm i głębokość – 6,3 cm.

Zalety
Wykonanie:

Urządzenie zostało zrobione z dobrych gatunkowo materiałów, w tym stali nierdzewnej, która nie podlega korozji, jest odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz łatwo się ją pielęgnuje.

Wydajność:

Maszyna posiada aż regulację obrotów na 12 stopniowej skali, które bardzo prosto można regulować. Dodatkowo blender ma opcję pracy pulsacyjnej, która przyda się przy rozdrabnianiu lodu.

Funkcjonalność:

Model łączy w sobie pracę kilku narzędzi. Do funkcji blendera zaliczamy: rozdrabnianie, miksowanie, ubijanie, ucieranie, mieszanie i kruszenie.

Ostrze Quattro Blade Pro:

Wysokiej jakości końcówka z ostrym nożem sprawia, że przetwarzanie produktów nie jest trudne. Blender poradzi sobie z nawet bardzo twardym składnikiem. Urządzenie nadaje się również do kruszenia lodu.

Uchwyt Soft Touch:

Urządzenie posiada ergonomiczny uchwyt, który został pokryty antypoślizgową powłoką. Dzięki temu sprzęt dobrze leży w dłoni, a manipulowanie przyciskami jest wygodne.

Wady
Cena:

Dla dużej części konsumentów koszty zakupu sprzętu mogą okazać się zbyt wysokie i nieproporcjonalne do jakości wykonania.

 

 

Philips Avance Collection HR1676/90

 

Drugą pozycję zajmuje model Philips Avance Collection HR1676/90. Jest to wydajny sprzęt o mocy silnika 800 W, wyposażony w technologię ProMix i funkcję SpeedTouch, dzięki której włączamy opcję turbo. Ten dobry i tani blender ręczny może zmiksować każdy składnik, w efekcie czego gotowanie staje się jeszcze przyjemniejsze.

Regulowana moc i specjalna, falista nakładła przeciwrozpryskowa na ostrza – to rozwiązania, które pozwalają uniknąć rozpryskiwania się blendowanej potrawy, a tym samym większego bałaganu w kuchni. Użytkownicy tego modelu zauważają też, że ma on niezwykle wygodny, ergonomiczny uchwyt, umożliwiający lepsze trzymanie w czasie użytkowania.

Urządzenie jest również wyposażone w niewielki rozdrabniacz do ziół, orzechów, sera, czekolady, a nawet cebuli. W zestawie znajdziemy też dzbanek i specjalną trzepaczkę do ubijania. Dzięki temu, że ostrze zostało pokryte tytanem, dłużej pozostaje ostre. Warto także wspomnieć, że urządzenie posiada Eco passport, który zapewnia użytkownika, iż produkt jest w pełni bezpieczny dla środowiska.

Oczywiście akcesoria dołączone do blendera można bez obaw myć w zmywarce, co jest jedną z zalet urządzenia wymienianą w opiniach konsumentów.

Philips Avance Collection HR1676/90 to blender ręczny o mocy 800 W. Przy zakupie otrzymasz również dzbanek o pojemności 1,2 l. Długość przewodu urządzenia to 1,2 m.

Zalety
Osłona:

Dolna część blendera ma specjalny, falisty kształt, który zapobiega rozpryskiwaniu się składników po całej kuchni.

Uchwyt:

Korpus został specjalnie wyprofilowany, by wygodnie leżeć w dłoni. Pewny chwyt gwarantuje proste manewrowanie i wydajniejszą pracę.

Funkcja Speed Touch:

Blender posiada intuicyjne regulowanie prędkości pracy, dzięki czemu łatwo dostosujemy siłę blendowania do naszych potrzeb. Dużym udogodnieniem jest też opcja turbo, czyli nagłego przyśpieszenia rozdrabniania.

Wykonanie:

Sprzęt został zrobiony z bardzo wytrzymałych materiałów, które czynią blender odpornym na uszkodzenia mechaniczne. Korpus został wykonany z tworzywa ABS, zaś końcówka z metalu.

Bogate zestawienie:

Przy zakupie wraz z blenderem otrzymasz takie elementy, jak: końcówka do miksowania, trzepaczka, kubek i pojemnik do rozdrabniania z przykrywką. Taki komplet przyrządów zdecydowanie ułatwi Ci pracę.

Wady
Cena:

Koszty zakupu maszyny są dość wygórowane i niestety nie proporcjonalne do możliwości jej pracy.

 

 

Braun MQ 745 Aperitive

 

Nasza kolejna propozycja to blender ręczny MQ 745 Aperitive. Mocny silnik (750W), zaawansowane funkcje i nóż kruszący lód to nie jedyne zalety tego modelu wymieniane przez użytkowników. Innowacyjna technologia PowerBell, w tym atrakcyjnym urządzeniu marki Braun, zapewnia doskonałe siekanie nawet bardzo twardych składników.

Jest to również zasługa wytrzymałych ostrzy ze stali nierdzewnej, ułożonych w dwóch płaszczyznach, a do tego wyprofilowanych w różnych kierunkach. Taki zabieg miał na celu zapewnienie doskonałych efektów blendowania przy jednoczesnej redukcji ssania, która jest częstym problemem w przypadku słabszych sprzętów tego typu. MQ 745 Aperitive to również Smart Speed – intuicyjny system regulacji prędkości.

Dzięki takiej funkcji bez problemu zmienimy prędkość bez konieczności przerywania pracy. Dobry blender powinien być też wygodny w obsłudze, dlatego urządzenie ma ergonomiczny kształt. Innowacyjnym rozwiązaniem jest przycisk bezpieczeństwa na górze obudowy, który stanowi dodatkowe zabezpieczenie, zwłaszcza, gdy dziecko przez przypadek chciałoby samodzielnie użyć blendera.

Takie rozwiązanie doceniło wielu użytkowników tego sprzętu. W zestawie oprócz korpusu oraz końcówki z nożykami znajdziemy trzepaczkę, plastikowy kielich 600 ml, szatkownicę 350 ml oraz blender kielichowy 1250 ml z nożami do kruszenia lodu.

Braun MQ 745 Aperitive to wydajny blender ręczny o mocy 750 W. Urządzenie wykonano ze stali nierdzewnej, która jest mało awaryjna. Do tego przy zakupie otrzymujesz kielich (600 ml), szatkownicę (350 ml) i blender kielichowy (1250 ml).

Zalety
Smart Speed:

Za pomocą jednego przycisku możesz kontrolować szybkość oraz intensywność pracy urządzenia. Jeśli chcesz zwiększyć obroty blendera, wystarczy mocniej docisnąć guzik.

Technologia Splash Control:

Dzięki specjalnie skonstruowanej stopie, składniki nie zostaną rozchlapane po całej kuchni. Element ten ma kształt dzwonu, co ułatwia  rozdrabnianie.

Technologia Power Ball:

Opcja ta łączy pracę twardych ostrzy ze specjalnym kształtem stopy. W konsekwencji, przygotowanie posiłków w blenderze jest znacznie szybsze.

Wady
Cena:

Choć urządzenie jest funkcjonalne, jego cena przekracza 300 zł. W konsekwencji, nie każdego konsumenta stać na tę maszynę.

 

 

Zelmer ZHB1304B

 

Nasz ranking blenderów ręcznych zamyka model Zelmer ZHB 1304B o dużej mocy, który sprawdzi się w każdej kuchni, nawet tej profesjonalnej. W zestawie znajdziemy trzepaczkę do ubijania piany, kruszarkę do lodu, minimalakser oraz specjalny plastikowy kielich. W efekcie, urządzenie jest praktycznym, wielofunkcyjnym rozwiązaniem.

Model Zelmer ZHB1304B ma również na wyposażeniu spinki na przewód, gumowe osłonki na ostrze oraz podstawko – pokrywki na minimalakser. To dodatkowe wyposażenie sprawia, że produkt jest bezpieczniejszy dla użytkownika i bardziej funkcjonalny.

Duża moc – 700 W – zapewnia dokładne blendowanie różnych produktów. Blender ręczny Zelmer to niewielkie urządzenie, które szybko poszatkuje warzywa, zmiksuje zupę – krem, ubije białka lub śmietanę kremówkę, a nawet pokruszy lód do deserów i koktajli. Zaletą tego modelu jest też niewielki ciężar i wygodna rękojeść anatomicznie dopasowana do dłoni.

Opinie o blenderach ręcznych Zelmer dowodzą, że są to urządzenia, na które warto zwrócić uwagę. Solidna konstrukcja i dodatkowe wyposażenie to tylko niektóre z zalet wymienianych przez użytkowników tego sprzętu.

Blender ręczny Zelmer ZHB1304B to maszyna o mocy 700 W, która ma aż 15 prędkości pracy. Do tego, pojemność kielicha, który otrzymasz w zestawie to 0,5 l.

Zalety
Zabezpieczenie ostrza:

Ostrza zostały ukryte pod falistą stopą. Zapewnia to właściwy przepływ składników, a w konsekwencji minimalizuje ryzyko chlapania.

Kształt:

Rączka blendera została specjalnie wyprofilowana tak, by zapewnić użytkownikowi pewny chwyt. Maszyna dobrze leży w dłoni, a palce łatwo mogą zmieniać intensywność pracy.

Cena:

Jest to bardzo funkcjonalne i wydajne urządzenie w atrakcyjnej cenie, co na pewno spodoba się wielu konsumentom.

Wady
Wykonanie:

Obudowa została wykonana z plastiku, który wymaga dużej ostrożności w czasie użytkowanie, gdyż sprzęt jest podatny na uszkodzenia, a sam materiał szybko się nagrzewa, co też wpływa na nasz komfort pracy.

Waga:

Jest to dość ciężki model, którego utrzymanie w dłoniach może być dla wielu osób dość trudne. Przygotowanie dużych porcji może być bardzo męczące i skutkować skurczami nadgarstków.

 

 

Jakie blender ręczny Bosch wybrać?

 

Blender ręczny to sprzęt kuchenny, który przyda się podczas robienia sosów, smoothie lub zup. Zakup takiego urządzenia jest szczególnie polecany osobom, którym zależy na szybkim przygotowaniu smacznych potraw i deserów. Jeśli marzysz o takim produkcie, zachęcamy do przeczytania naszego artykułu. Na jego końcu znajdziesz krótki ranking trzech modeli marki Bosch.

Postanowiliśmy polecić Ci najlepsze blendery ręczne Bosch, gdyż marka ta jest jednym z największych producentów AGD. Sprzęty firmy sprzedawane są na całym świecie i cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów. Urządzenia są tworzone z dużą dbałością o szczegóły i wykorzystaniem innowacyjnych technologii.

Szukając najlepszego urządzenia dla siebie należy kierować się zasadą: im sprzęt ma wyższą moc, tym jest on bardziej funkcjonalny. Od ilości watów modelu zależy, jak twardą substancję rozdrobnisz. Blendery o niewielkiej mocy (do 200 W) mogą nie poradzić sobie z kruszeniem lodu lub nie pokawałkują twardych owoców np. buraków.

Bardzo ważnym elementem konstrukcji sprzętu są noże. To od nich zależy, jak drobno posiekamy składniki. Poza tym dobrej jakości produkty znacznie szybciej uporają się z rozdrabnianiem. Najlepszy blender ręczny Bosch w 2021 roku ma ostrza ze stali nierdzewnej. Materiał ten jest nie tylko wytrzymały, ale też nie jest podatny na działanie wody i innych czynników. Koniecznie upewnij się, że sprzęt ma odłączaną końcówkę z nożem. Dzięki temu będziesz w stanie ją dokładnie wyczyścić po użyciu.

Różne składniki wymagają odmiennej intensywności pracy. Z tego powodu polecamy inwestycję w blender, który ma opcję regulowania prędkości. Na rynku znajdziesz modele, które oferują 2 tryby pracy: zwykły i turbo. Bardziej zaawansowane urządzenia mają większy zakres regulacji pracy.

Dobrej jakości blender ma zabezpieczenia, które chronią przed przegrzaniem. Dzięki temu nawet mimo intensywnej pracy urządzenie nie ulegnie awarii. Jeśli zainwestowałeś w model z dodatkowymi końcówkami, powinien on mieć blokadę, która zapobiega uruchomieniu przed poprawnym zamontowaniem elementów tnących. Minimalizuje to ryzyko skaleczenia się podczas pracy.

 

Blendery ręczne Bosch – ranking

 

Bosch MSM67170

 

Urządzenie Bosch MSM67170 ma moc 750 W. Srebrno-czarna obudowa sprawia, że model ten jest niezwykle elegancki. Sprzęt wyposażono w kilka funkcji: siekanie, miksowanie, ubijanie piany oraz kruszenie lodu. Produkt bez wątpienia przyda się więc w różnych sytuacjach. W zestawie znajdziemy: pojemnik roboczy, trzepaczkę, kielich, nóż oraz kubek z miarką.

Najlepsze ręczne roboty kuchenne Bosch są łatwe w obsłudze. To samo można powiedzieć o modelu MSM67170, ponieważ steruje się nim przy pomocy dwóch przycisków. Końcówka miksująca powstała ze stali nierdzewnej. Produkt jest lekki, a miękki uchwyt pokryty antypoślizgową powłoką powoduje, że przyrządzanie potraw i deserów przy użyciu sprzętu jest łatwe i przyjemne.

Do zalet robota należy zaliczyć: efektowny design, cichą pracę oraz funkcję turbo. Konsumenci podkreślają, że urządzenie powinno znaleźć się w każdej kuchni, gdyż jest praktyczne. Produkt wymaga podłączenia do prądu, ale przewód zasilający jest długi i rozciągliwy, dlatego nic nie ogranicza swobody ruchów.

 

 

Bosch MSM66150

 

Model Bosch MSM66150 ma moc 600 W. Robot waży 1,35 kg, a jego wymiary to: 39,3 cm x 5,5 cm x 6,2 cm. Urządzenie wyposażono w kilka funkcji: rozdrabnianie, miksowanie i ubijanie piany. Produkt możemy więc wykorzystać podczas pieczenia ciast i ciasteczek, a także do przyrządzania posiłków dla rodziny.

Płynna regulacja prędkości pozwala na dostosowanie pracy sprzętu do indywidualnych potrzeb. Ten ręczny robot kuchenny Bosch w dobrej cenie wyposażono w tryb pulsacyjny, za sprawą którego zyskujemy większą kontrolę nad stopniem zmiksowania czy rozdrobnienia składników. W komplecie, poza urządzeniem, otrzymujemy też akcesoria: mieszadło do ubijania, pojemnik do miksowania z miarką oraz uniwersalny rozdrabniacz.

Jak wynika z opinii konsumentów, produkt nie generuje zbyt dużego hałasu, a dodatkowo jest prosty w obsłudze (ze względu na sterowanie przyciskami). Ponieważ ostrze wykonano ze stali szlachetnej, nie jest podatne na uszkodzenia mechaniczne. Wymienne końcówki można bez obaw myć w zmywarce, dlatego utrzymanie ich w czystości nie jest kłopotliwe.

 

 

Bosch MSM88190

 

Bosch MSM88190 to ręczny robot kuchenny o mocy 800 W, który pozwala na: rozdrabnianie, ubijanie, ucieranie, miksowanie, mieszanie, kruszenie oraz krojenie. Do zestawu dołączono: pojemnik roboczy, 2 pokrywki, mieszadło oraz rozdrabniacz. Długi i rozciągliwy przewód zasilający zwiększa komfort użytkowania, podobnie jak możliwość mycia wymiennych końcówek w zmywarce.

Przedstawiony model ma antypoślizgowy i dobrze wyprofilowany uchwyt. Sprzętem steruje się przy pomocy przycisków. Stopa miksująca została wyprodukowana ze stali nierdzewnej, dlatego nie ma ryzyka, że po pewnym czasie pojawi się na niej korozja. Urządzenie cicho pracuje, więc nie musimy się martwić, że podczas pracy w kuchni będziemy przeszkadzać pozostałym domownikom.

Z opublikowanych w Internecie opinii wynika, że model Bosch MSM88190 ma dwie podstawowe zalety. Jedna z nich to efektywność działania, a druga – możliwość dostosowania pracy sprzętu do swoich potrzeb. Wpływa na to 12-stopniowa regulacja prędkości, a także łatwy sposób montażu i wymiany końcówek.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
mariola
mariola
9 months ago

ja mam zwykły proficook ręczny blender i świetnie sobie radzi z blendowaniem zup

DMCA.com Protection Status