ᐅ Blender kielichowy. Opinie i recenzje

Blendery kielichowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 11.12.19

 

W sklepach AGD znajdziesz wiele modeli blenderów kielichowych, które różnią się między sobą kilkoma elementami, mocą czy innymi aspektami. Jeśli nie wiesz, który wybrać, przeczytaj poniższy ranking, zaprezentowaliśmy w nim najlepsze urządzenia. Produktem, który zyskał największą popularność jest Philips HR3652/00. To model wysokoobrotowy, który dzięki technologii ProBlend 6 3D dobrze rozdrabnia owoce/warzywa, a składniki odżywcze są uwalniane. Model jest bardzo łatwy w obsłudze, gdyż ma wstępnie ustawiony program, a dodatkowo jest wyposażony w tryb ręczny z różnymi opcjami. Blender ma dzbanek, w którym zmieszczą się aż 2 litry gęstego napoju, dlatego koktajl możemy przygotowywać nie tylko dla siebie, ale dla całej rodziny. Na drugim miejscu jest wyróżniający się cichą pracą Bosch MMB43G2B. To produkt, który ma 5 ustawień prędkości, a także funkcję pulse, umożliwiającą pełną kontrolę pracy. Co więcej, dzbanek w tym urządzeniu wykonano z grubego szkła, odpornego zarówno na wysokie, jak i niskie temperatury.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki blender kielichowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Obecnie, blender ręczny czy też kielichowy to podstawowe wyposażenie każdej kuchni. Zalety tego sprzętu zostały docenione przez wielu kucharzy amatorów i profesjonalistów. Dobrze dobrane urządzenie świetnie radzi sobie z rozdrabnianiem miękkich i twardych składników, pozwala przygotować pożywny koktajl, zupę krem czy też kolorowy drink na imprezę. Jeśli właśnie stoisz przed wyborem blendera, jesteś w dobrym miejscu. Skupiając się na mocy, materiale wykonania i funkcjach, postaramy się odpowiedzieć na pytanie, co cechuje najlepszy blender kielichowy.

 

 

Dlaczego warto wybrać model kielichowy?

Urządzenia ręczne są praktyczne, bo zajmują mniej miejsca, ale blendery kielichowe mają dwie zalety, które przemawiają na ich korzyść. Po pierwsze jest to duża moc, nawet do 1500 W, która pozwala szybko przygotować jedzenie. W przypadku blendera ręcznego musimy korzystać z różnych naczyń, aby dokładnie zmielić warzywa czy owoce, niestety można wtedy łatwo pochlapać kuchnię. Dzbanek będący nieodłączną częścią blendera kielichowego zawsze ma przykrycie i nie musimy się tym samym obawiać o zabrudzenia.

 

Szklany czy plastikowy – jaki blender kielichowy wybrać?

Dzbanek to podstawowy element blendera kielichowego. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy lepiej zainwestować w model szklany czy plastikowy. Każdy z tych typów ma swoje wady i zalety. Poznaj je przed podjęciem decyzji.

Dzbanek szklany to inwestycja na lata, żadne jego elementy nie ulegną uszkodzeniu w czasie przygotowywania koktajli z mrożonych owoców. Szkło łatwo się pielęgnuje, zwykle się ono nie odbarwia i ładnie się prezentuje na kuchennym blacie. Jest jednak nieco ciężkie i trzeba uważać, aby nie upuścić dzbanka, bo w przeciwieństwie do plastiku nie przetrwa upadku. Model plastikowy po upadku nie powinien się uszkodzić. Plastik też jest łatwy w pielęgnacji i nieco tańszy oraz lżejszy. Niestety szybciej dochodzi do uszkodzeń plastiku na skutek intensywnej eksploatacji. Dzbanki plastikowe z reguły szybciej się rozszczelniają.

Nie bez znaczenia jest pojemność dzbanka. Gdy gospodarstwo domowe zamieszkują 2-3 osoby, dzbanek 1-litowy będzie wystarczający. Jeśli jednak osób jest więcej lub zwykle mamy większe potrzeby, wtedy lepiej zdecydować się na 1,5 lub 2 litrowy dzbanek. Pojemność to jedna kwestia, inna to wygląd dzbanka, to czy ma dzióbek ułatwiający nalewanie, wygodny uchwyt oraz przykrywkę. Niektóre, bardziej zaawansowane modele, uruchamiają się dopiero wtedy, gdy odpowiednio zamkniemy dzbanek, w innych możemy uruchomić sprzęt nawet bez przykrycia, ale radzimy unikać tego rozwiązania.

 

Moc

Silnik urządzenia musi być mocny oraz wydajny. Najlepiej, jeśli moc blendera to minimum 600 W. Im będzie większa, tym szybciej zmielimy składniki. W przypadku blenderów kielichowych najczęściej spotykana moc to od 800 W do 1500 W. Często producenci podają też prędkość pracy w obrotach na minutę. Ta zwykle wynosi ok. 12 tys. obrotów na minutę.

 

Funkcje

Chcesz kupić blender i wydaje Ci się, że najlepszy będzie model, w którym jedyne ustawienia to start stop? Oczywiście intuicyjna obsługa jest pożądaną cechą, jednak w przypadku blendera, lepiej zdecydować się na model, który ma nieco więcej funkcji. Przede wszystkim polecane są sprzęty z pulsem, pozwalające na miksowanie lodu czy mrożonych owoców. Dobrze, jeśli można regulować szybkość pracy blendera, dopasowując działanie noży do danego składnika. Nie brakuje modeli, które nie tylko mielą, ale też mogą ubijać czy wykonywać inne zadania kuchenne.

 

Czyszczenie

Zadając pytanie kupującym: jaki blender kielichowy jest najlepszy, często słyszeliśmy opinię, że znaczenie ma metoda czyszczenia, a dokładniej to, czy dzbanek można bez obaw włożyć do zmywarki. Często blendery mają zakamarki, które trudno jest doczyścić ręcznie. Szczególnie cenione są te modele, w przypadku których można rozkręcić dolną część z nożami i umyć ją razem z dzbankiem w zmywarce, pozbywając się w ten sposób zanieczyszczeń oraz wszelkich bakterii.

 

 

Podstawa blendera

Każdy dzbanek musi stać na jakieś podstawie, w której znajduje się silnik. Baza często nie zwraca naszej uwagi, a powinna. Wskazane jest, aby element ten miał duże i czytelne oznaczenia funkcji, żeby ustawienie szybkości pracy nie stanowiło większego problemu. Dobrze jest również, gdy sprzęt jest wyposażony w nóżki zabezpieczające przed przesuwaniem się sprzętu po blacie kuchennym.

 

Blendery kielichowe w dobrych cenach

Najprostsze i najmniejsze modele blenderów kielichowych kosztują mniej niż 100 zł. Droższe są sprzęty szklane, ich cena, nawet w przypadku małej pojemności jest wyższa i oscyluje w granicach 200-250 zł. Im większą moc ma urządzenie, tym jego cena będzie wyższa. Znaczenie ma również jakość podzespołów oraz popularności danej marki. Wiele osób podkreśla, że lepiej wydać nieco większa sumę i kupić sprawdzony model znanego producenta niż kupować produkt nieznanej firmy, który szybko ulegnie awarii.

 

 

Najlepsze blendery kielichowe do koktajli w 2019 roku

 

Poniższy ranking blenderów do koktajli pomoże Ci zdecydować, który z dostępnych sprzętów będzie najbardziej pomocny w przygotowywaniu zdrowych i pysznych koktajli. Opisane poniżej modele konsumenci kupują najchętniej.

 

Nasze zalecenia

 

Philips HR3652/00

 

Osobom, które planują zakup blendera kielichowego, polecamy Philips HR3652/00. Jest to urządzenie z technologią ProBlend 6 3D, za sprawą której składniki koktajlu są bardzo dobrze zmiksowane.

Akcesorium jest wyposażone w silnik o dużej mocy – 1400 W. Dzięki temu rozdrobnione warzywa czy owoce mogą być bardzo drobne nawet do konsystencji przecieru. Szybkość miksowania sięga 35 000 obrotów na minutę. W zestawie jest dzbanek o pojemności 2 litrów, więc napój można przygotować dla całej rodziny. Ponadto dzbanek, z wyjątkiem części tnących, można myć w zmywarce.

Użytkownicy, którzy wydają opinie o blenderach kielichowych, podkreślając w nich, że że wstępnie ustawiony program ułatwia przyrządzanie koktajli. Oprócz tego możemy używać trybu ręcznego, który ma różne prędkości. Osoby, które zakupiły ten produkt, chwalą zdejmowane ostrza blendera, co znacznie ułatwia czyszczenie.

Sprzęt Philips HR3652/00 ma moc 1400 W. Blender został wyposażony w dzbanek o pojemności 2 l. Model ma funkcję rozdrabniania, przecierania i blendowania.

Zalety
Łatwe mycie ostrzy:

Aby umyć ostrza po przygotowaniu koktajlu, wystarczy odłączyć je od dna dzbanka i wypłukać pod bieżącą wodą.

Duża prędkość obrotowa:

Maksymalna prędkość obrotowa urządzenia wynosi 35 000 obr./min. Możemy więc dokładnie zmiksować nawet najtwardsze składniki.

Możliwość mycia w zmywarce:

Dołączony do sprzętu dzbanek można umyć w zmywarce, podobnie jak inne odłączane części (z wyjątkiem ostrzy).

Wstępnie ustawiony program koktajli:

Blender jest wyposażony w wstępnie ustawiony program do przygotowywania koktajli, dlatego możemy szybko przygotować zdrowy napój (wystarczy wcisnąć jeden przycisk).

Technologia ProBlend 6:

Model wykorzystuje technologię ProBlend 6, za sprawą której składniki koktajli są dobrze rozdrobnione. Tym samym uwalniają się z nich wszystkie cenne minerały oraz witaminy.

Wady
Zbyt hałaśliwy:

Część posiadaczy sprzętu uważa, że zbyt głośno pracuje. Z uwagi na poziom hałasu generowanego przez blender, nie należy go włączać wcześnie rano, gdy inni domownicy śpią.

 

 

 

 

Bosch MMB43G2B 

 

Model Bosch MMB43G2B pracuje wyjątkowo cicho, gdyż ma wbudowany system redukcji szumów. Silnik sprzętu ma moc 700 W.

Sprzęt ma 5 ustawień prędkości oraz funkcję pulse, co umożliwia pełną kontrolę nad pracą. Model ma też dwa programy automatyczne. Dzbanek wykonano z grubego szkła, które jest odporne na wysokie oraz niskie temperatury. Dlatego możemy w nim przygotować zimny koktajl z lodem lub gorącą zupę krem. Pojemność kielicha to 1,5 l.

Użytkownicy, którzy zdecydowali się na zakup produktu twierdzą, że jest łatwy w utrzymaniu czystości, gdyż nóż za pomocą funkcji KlickKnife szybko można wyciągnąć i wyczyścić, a pozostałe części zestawu można myć w zmywarce. Zdaniem wielu konsumentów bardzo przydatna jest przystawka do rozdrabniania różnego rodzaju ziół, orzechów czy cebuli. Obudowę blendera wykonano z dobrej jakości tworzywa sztucznego.

Model Bosch MMB43G2B ma 2,3 l dzbanek. To sprzęt z funkcją kruszenia, miksowania oraz rozdrabniania. Jego moc wynosi 700 W.

Zalety
Tryb pulsacyjny:

Urządzenie wyposażono w pulsacyjny tryb pracy, co umożliwia zachowanie kontroli nad stopniem zmiksowania wrzuconych do dzbanka składników.

Możliwość kruszenia lodu:

Blender można wykorzystać nie tylko do przygotowywania zdrowych koktajli, ale również kruszenia lodu do drinków.

Bezpieczeństwo używania:

Jak pokazał test blenderów kielichowych, to w pełni bezpieczne w użytkowaniu urządzenie. Ma ono specjalne zabezpieczenie przed włączeniem bez założonej na dzbanek osłony.

Nadaje się do przyrządzania zup:

To użyteczny sprzęt, którego można użyć do przyrządzania smacznych, gorących zup o kremowej konsystencji. Szklany dzbanek jest odporny na niskie, jak i wysokie temperatury.

Wady
Niełatwe zakładanie pokrywy:

Zakładanie, a także zdejmowanie pokrywy z kielicha nie jest zbyt proste. Wymaga to użycia dużej siły. Przy zdejmowaniu trzeba też uważać, aby przypadkowo nie pobrudzić siebie lub blatu resztkami koktajlu znajdującymi się na pokrywce.

 

 

 

 

Home Kraft Mix & Go

 

Jednym z najczęściej wybieranych produktów jest Home Kraft Mix & Go. Ten model umożliwia przygotowanie ulubionego koktajlu czy smoothie na wynos. Butelka, w której przyrządzamy napój jest demontowana i zamykana, więc można ją wygodnie przenosić.

W skład wchodzą: 2 zestawy noży ze stali szlachetnej, kielich z dziubkiem (1000 ml) oraz pokrywką, mała butelka do przenoszenia z ustnikiem i uchwytem o pojemności 400 ml oraz duża o pojemności 600 ml. Ten dobry i tani blender kielichowy jest wyposażony w silnik wysokoobrotowy o mocy szczytowej 800 W, a jego maksymalna prędkość wynosi 14 000 tys. obrotów na minutę.

Osoby, które zdecydowały się na zakup urządzenia chwalą szybkie oraz łatwe uruchomienie blendera  poprzez dociskanie butelki do podstawy. Ważne jest również to, że plastikowe elementy są wolne od bisfenolu A. Dużym ułatwieniem jest możliwość mycia poszczególnych elementów w zmywarce.

Sprzęt Home Kraft Mix & Go ma moc 800 W, dołączono do niego dzbanek o pojemności 1 l. To dobry blender kielichowy do 100 zł z funkcją miksowania.

Zalety
Praktyczność:

To, co wyróżnia urządzenie, to przede wszystkim praktyczność. W komplecie znajdziemy nie tylko dzbanek, ale i dwie małe butelki, w których także można przygotować koktajl czy smoothie, a potem wziąć ze sobą do pracy.

Łatwa obsługa:

Obsługa blendera nikomu z nas nie powinna sprawić trudności. Nie ma potrzeby wciskania przycisków czy przełączników. Wystarczy podłączyć butelkę do podstawy i ją docisnąć, aby zacząć miksować składniki.

Estetyczny design:

Sprzęt świetnie prezentuje się na kuchennym blacie, co wynika przede wszystkim z zastosowanej kolorystyki. Ma on czarno-niebieską obudowę, która nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne.

Wady
Nie rozdrabnia twardych składników:

Blender świetnie radzi sobie z miksowaniem bananów czy malin, niemniej jednak nie rozdrabnia zbyt dobrze twardszych owoców i warzyw.

 

 

 

 

Zelmer ZSB1400B

 

Zelmer ZSB1400B to mikser kielichowy, który jest wyposażony w podświetlany, elektroniczny panel sterowania. Z pomocą urządzenia przygotujemy zupy i sosy, jak również możemy zmiksować warzywa, owoce a także mięso.

Sprzęt ma silnik o mocy 750 W, więc bez trudu radzi sobie z mieszaniem oraz siekaniem przeróżnych produktów. Urządzenie wyposażono w dość duży dzbanek o pojemności 1,5 l, który jest wytrzymały, gdyż wykonano go z hartowanego szkła. Użytkownik ma do wyboru trzy funkcje: TURBO, PULSE i ICE, a także 5 możliwości prędkości obrotowych.

Wielu konsumentów twierdzi, że model jest łatwy w obsłudze i bardzo dobrze prezentuje się na blacie kuchennym, gdyż ma atrakcyjny design. Ponadto Internauci w swoich opiniach chwalą dodatkową przystawkę, z pomocą której można zmielić i rozdrobnić wiele produktów. Warto zaznaczyć, że urządzenie jest wyposażone w schowek na przewód, co ułatwia przechowywanie.

Zelmer ZSB1400B to sprzęt przystosowany do miksowania, mieszania, kruszenia oraz rozdrabniania. Moc urządzenia wynosi 750 W. To blender z 1,5 l kielichem.

Zalety
Solidny szklany dzbanek:

Dołączony do sprzętu dzbanek został wykonany z grubego, mocnego szkła. Z tego względu kielich nie jest podatny na stłuczenia i działanie wysokiej temperatury. W dodatku nie ma ryzyka, że będzie on nasiąkał zapachami.

Tryb turbo:

Podczas miksowania twardych składników spożywczych możemy włączyć tryb turbo. Wówczas silnik zacznie pracować na maksymalnych obrotach, co pozwoli na szybkie rozdrobnienie jabłek, marchewki itp.

Łatwe przechowywanie:

Mimo że jest to blender kielichowy, ma stosunkowo niewielkie wymiary. Jego przechowywanie nie jest kłopotliwe, także ze względu na umieszczony w obudowie schowek na przewód.

Wady
Trudne mycie dzbanka:

Niemal wszystkie części budowy urządzenia można myć w zmywarce. Jednak nie dotyczy to dzbanka. Wiele osób uważa, że trudno jest utrzymać go w czystości, m.in. z uwagi na trudno dostępne miejsca przy dnie.

Hałasuje przy kruszeniu lodu:

Blender jest przystosowany do kruszenia lodu, ale generuje przy tym tak duży hałas, że możemy zakłócić spokój innych domowników.

 

 

 

 

G21 Perfect Smoothie Vitality

 

Godne polecenia jest G21 Perfect Smoothie Vitality, multifunkcyjne urządzenie, które jest w stanie zastąpić kilka innych. W związku z tym, że ma ono 6 noży, poradzi sobie bez problemu z najtwardszymi produktami. Sprzęt wyróżnia się tym, że ma zabezpieczenie mechaniczne i elektroniczne przed nieprawidłowym montażem kielicha.

Urządzenie ma silnik o mocy 1500 W i osiąga wysokie obroty, do 35 000 tysięcy na minutę. Płynna regulacja obrotów umożliwia dowolne ustawienie prędkości. Model jest wyposażony w bardzo duży kielich o pojemności 2,5 litra, odpowiedni dla dużej rodziny.

Konsumenci, którzy zakupili ten model, twierdzą, że ma on bardzo stabilną konstrukcję. Chwalą oni również szklany kielich, który nie przyjmuje kolorów oraz zapachów, więc można w nim przygotowywać różnorodne posiłki. Poza tym ważne jest to, że produkt ma też zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Urządzenie G21 Perfect Smoothie Vitality ma moc 1500 W. To model z funkcją miksowania oraz rozdrabniania. Blender ma kielich o pojemności 2,5 l.

Zalety
Wytrzymałe noże:

W podstawie dzbanka umieszczono solidne noże wykonane ze stali nierdzewnej. Wycięto je laserowo. Ponieważ ostrza zostały ułożone w systemie 3D, blendują składniki we wszystkich kierunkach.

Łatwy montaż kielicha:

Przed włączeniem urządzenia nie musimy się upewniać, że zamontowaliśmy kielich w odpowiedni sposób. Niezależnie od tego, w którą stronę jest skierowany dzbanek, możemy bezpiecznie uruchomić blender.

Wady
Brak przenośnej butelki:

Mówi się, że to odpowiedni sprzęt dla osób prowadzących zdrowy styl życia. Niemniej jednak wielu konsumentów uważa, że w zestawie brakuje przenośnej butelki, w której można byłoby przygotować koktajl na drugie śniadanie do pracy lub szkoły.

Zajmuje za dużo miejsca:

Podstawa blendera zajmuje za dużo miejsca na blacie kuchennym, dlatego przed jego użyciem najlepiej zdjąć inne sprzęty.

 

 

 

 

Blender kielichowy czy ręczny?

 

Wiesz, jaki blender kielichowy jest polecany do użytku w domu, ale wciąż masz wątpliwości, czy jest lepszy od modelu ręcznego? Zebraliśmy najważniejsze zalety i wady obu typów urządzeń, abyś miał pewność, że wybierasz odpowiedni sprzęt.

 

 

Zalety blendera kielichowego

Sprzęt kielichowy, inaczej dzbankowy, pozwala na dokładne wymieszanie składników. Wynika to przede wszystkim z jego budowy, czyli podstawy, na której montuje się dzbanek z umieszczonymi w dnie nożami. Większość takich blenderów idealnie nadaje się do miksowania nie tylko miękkich, ale również twardych składników. Co więcej, część z nich jest przystosowana nawet do kruszenia lodu. Ponieważ przed miksowaniem na dzbanek zakłada się pokrywę, możemy uniknąć przypadkowego zachlapania swoich ubrań oraz kuchni. To znacząco ułatwia utrzymanie porządku w pomieszczeniu. Należy dodać, że model kielichowy ma znacznie większą moc niż ten ręczny, a do tego jest stabilniejszy. Poza tym zapewnia on bezpieczeństwo użytkowania, gdyż tak jak już wspomnieliśmy, noże są ukryte w dnie dzbanka. Dla wielu osób dodatkową zaletą tego typu sprzętów jest to, że wystarczy je włączyć, a składniki zmiksują się same.

 

Czy blender kielichowy ma wady?

Przechowywanie blendera kielichowego może okazać się nieco kłopotliwe, biorąc pod uwagę jego wymiary. Narzekają na to w szczególności posiadacze kuchni o niewielkim metrażu, z niewystarczającą liczbą szafek i półek. Problemem może być też utrzymanie urządzenia w czystości, gdyż do mycia mamy więcej elementów niż w przypadku sprzętu ręcznego. Za wady blenderów dzbankowych uznaje się także stosunkowo wysoką cenę i głośną pracę.

 

Jakie są zalety blendera ręcznego?

Blender ręczny jest mniejszy, a tym samym lżejszy i bardziej poręczny. Zajmuje on niewiele miejsca w szafie, a poza tym jego mycie nie zajmuje zbyt dużo czasu. Tego typu sprzęt doskonale nadaje się do miksowania niewielkiej ilości składników, nawet w takich naczyniach jak garnki. Przeważnie blendery ręczne są znacznie tańsze, możemy też bez trudu znaleźć modele bezprzewodowe, niewymagające podłączenia do prądu.

 

 

Wady blendera ręcznego

Podczas miksowania składników ręczny blender trzeba przez cały czas trzymać w dłoni, co może utrudniać szybkie przyrządzenie potrawy. Poza tym używanie urządzenia wymaga ostrożności i wprawy, gdyż możemy przez nieuwagę się ochlapać. Modele ręczne zazwyczaj nie są przystosowane do bardzo długiej pracy, więc trzeba uważać, aby blender się nie przegrzał podczas dłuższego miksowania. Biorąc pod uwagę to, że noże w końcówce miksującej są odsłonięte, sprzęty ręczne są uważane za mniej bezpieczne w porównaniu do tych kielichowych.

 

Do czego można wykorzystać blender kielichowy i ręczny? 

Blender kielichowy doskonale nadaje się do przyrządzania owocowych i warzywnych koktajli czy pysznych smoothie. Sprzęt z pewnością dobrze poradzi sobie ze skruszeniem lodu i zmiksowaniem zamrożonych składników. Jest to też świetną propozycją dla osób szukających urządzenia umożliwiającego łatwe przygotowanie sorbetów oraz masła orzechowego (miksowanie orzechów nie należy do najłatwiejszych czynności). Z kolei blender ręczny przydaje się przede wszystkim podczas przyrządzania zup o kremowej konsystencji oraz domowych sosów do potraw. Z jego pomocą bez zbędnego wysiłku ugotujemy delikatną zupkę dla małego dziecka, możemy też przygotować warzywne i owocowe kremy o gładkiej konsystencji, bez żadnych grudek.

Okazuje się, że blender ręczny może być niemal tak samo praktyczny, jak ten kielichowy. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób zamierzamy używać zakupionego sprzętu.

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status