Żelazko z generatorem pary ranking

Ostatnio aktualizowane: 30.09.20

 

Warto oprzeć się na opiniach użytkowników sprawdzonych przez nich sprzętów, gdy szukamy nowego dla siebie. Dziś przedstawiamy żelazko z generatorem pary, które użytkownicy wskazują jako najbardziej funkcjonalne. Mowa o CareStyle 7 IS 7143 WH, żelazku ze stopą z eloxalu, gładkiego materiału łatwo przesuwającego się po tkaninie, z dwoma programami automatycznymi, blokadą kapania i systemem bezpieczeństwa, który odłącza urządzenie od zasilania. Model jest chętnie kupowany, bo skutecznie prasuje zarówno w poziomie jak i pionie, a dwulitrowy zbiornik na wodę nie wymaga częstego napełniania. Na uwagę zasługuje również skuteczny system odkamieniania, który sprawia, że użyjesz do prasowania wody prosto z kranu. Jeśli jednak z jakiś względów nie podoba Ci się ten model lub po prostu chcesz poznać inne propozycje zapoznaj się również z opisem Philips PerfectCare Elite GC9650/80. To model wskazany przez kupujących jako równie użyteczny z dużą ilością udogodnień dla prasującego. 

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie żelazko z generatorem pary kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Generator pary w żelazkach wykorzystywany jest już całkiem długo. Nie pełnił jednak żadnej istotnej roli. Zdobył popularność od kiedy odkryto, że jest w stanie wytwarzać silny strumień pary przez bardzo długi czas. Całe urządzenie działa na zasadzie połączenia żelazka z generatorem grubym kablem, który doprowadza prąd i parę. Dostępność takich żelazek jest bardzo duża. Zakup tego typu sprzętu może okazać się jednak trudnym zadaniem. Dlatego przygotowaliśmy poradnik o tym, jakie żelazko z generatorem pary wybrać.

 

 

Żelazko z generatorem pary, a zwykłe żelazko parowe

Zwykłe żelazko parowe działa prasując ubrania wyłącznie stopą. Para jest jedynie dodatkiem, który pomaga w efektywniejszej pracy. Zwykle mamy do wyboru trzy poziomy temperatury. Zmieniamy je bazując na rodzaju materiału. W żelazku z generatorem pary sprawa wygląda trochę inaczej. Używa ono pary w takim samym stopniu, jak stopy. Nie mamy możliwości ustalania jej poziomu. Wnika ona głęboko w tworzywo, co sprawia, że się ono wygładza. Oprócz tego takim sprzętem możemy prasować pionowo. Siła pary pozwala na wygładzenie ubrania znajdującego się nawet na manekinie. Możemy w ten sposób wyprasować zasłony bez potrzeby ściągania ich z okna.

Używając takiego urządzenia, o wiele łatwiej jest nam prasować. Nie musimy martwić się, że nie wyprasujemy trudno dostępnych miejsc przy guzikach lub na kołnierzu. Co więcej, materiał po wyprasowaniu jest bardziej miękki i przyjemniej się go nosi. Po użyciu przyrządu tego typu, tkanina jest także mniej podatna na zagniecenia i prasowanie nie zajmuje tak dużo czasu, jak zazwyczaj. Dodatkowo, możemy używać żelazka z generatorem pary, aby jedynie odświeżyć na szybko ubranie, zamiast pełnego prasowania. Sprzęt ten jednak nie jest bez wad. Hałas, jaki emituje może przeszkadzać nam podczas jego pracy. Także jego cena jest znacznie wyższa niż cena zwykłego żelazka. Nie jest to także urządzenie energooszczędne.

Jest to idealny wybór, jeżeli mamy bardzo dużo rzeczy do wyprasowania. Żelazko z generatorem pary pomaga zaoszczędzić czas, jaki spędzamy przy tej czynności. Jest to dobra opcja, gdy wśród naszej garderoby znajdziemy wiele delikatnych tkanin. Para nie powinna ich w żaden sposób uszkodzić i jest zupełnie bezpieczna dla włókien. Zaopatrz się w żelazko z generatorem pary, jeżeli wyprasowanie niektórych ubrań przysparza Ci wielu problemów i są one trudne do wygładzenia. Sprzęt ten został stworzony, aby poradzić sobie właśnie z takimi przypadkami. Zostańmy przy tradycyjnym żelazku, kiedy nie mamy wielu ubrań do prasowania. Żelazka z generatorem pary wspaniale sprawdzą się w zakładach krawieckich lub przy aranżacji wnętrz.

 

Ciśnienie pary

Szczególną uwagę zwróćmy na ciśnienie pary w urządzeniu, które zamierzamy kupić. Jeżeli oczekujemy jak najefektywniejszych wyników, to wybierzmy możliwie najwyższe ciśnienie. Najprostsze modele wytwarzają ciśnienie 5 barów. Aby żelazko pracowało jak najlepiej, powinniśmy wybrać taki model, który ma ciśnienie pary na poziomie od 5 do 9 barów. Wytwarzanie pary możemy także przedstawić w g/m. Jedne z najnowocześniejszych modeli potrafią wytworzyć nawet ponad 50 g/min. Dzięki temu możemy prasować ubrania tylko po jednej stronie lub jednocześnie kilka warstw materiału. W obu przypadkach materiał będzie idealnie wygładzony i nie znajdziemy na nim żadnych zagnieceń. Standardowe przyrządy tego typu mogą wytworzyć od 20 g do 40 g pary na minutę.

 

Moc – jakie jest najlepsze żelazko z generatorem pary?

Jeżeli chodzi o moc, to działa tutaj standardowa zasada. Im większa moc, tym skuteczniejsze jest urządzenie. Pamiętajmy jednak, że moc nie równa się ciśnieniu wytworzonej pary. Minimalna jej wartość w sprzęcie tego typu wynosi 200 W. Nie jest jednak to zbyt skuteczne rozwiązanie. Żelazko z generatorem pary zaczyna być skuteczne przy mocy wynoszącej od 500 W do 1 500 W. Aby żelazko było bardziej skuteczne, to wybierzmy model, który pracuje z siłą od 1 500 W do 2 000 W.

 

Pojemność zbiornika na wodę

Warto zaopatrzyć się w żelazko z generatorem pary, które posiada jak największy zbiornik na wodę. Dzięki temu unikniemy ciągłemu napełnianiu go nową wodą i przerywania pracy w połowie. Jeżeli jednak zależy nam na zaoszczędzeniu miejsca przechowywania przyrządu, to polecamy żelazka z mniejszym pojemnikiem.

 

Czas podgrzewania

Czas podgrzewania to moment, kiedy musimy czekać, aby żelazko było gotowe do działania i pracowało jak najbardziej wydajnie. Zwykle wynosi on około 2 minut. Jeżeli jednak zależy nam na jak najkrótszym czasie, to na rynku znajdziemy typy, którym zajmuje to dosłownie kilka sekund. Pozwoli nam to zaoszczędzić i skrócić czas spędzony na prasowaniu ubrań.

 

Funkcje

Żelazka z generatorem pary posiadają wiele ciekawych funkcji, które mają za zadanie ułatwić nam niezbyt przyjemną czynność, jaką jest prasowanie. Ostatnio popularna stała się funkcja z ustawieniami ekologicznymi. Dzięki temu możemy zaoszczędzić pieniądze poprzez zużywanie mniejszej ilości prądu i wody. Przyrząd taki potrzebuje ich o wiele mniej niż standardowy sprzęt tego typu. Najlepsze żelazka z generatorem pary posiadają także sztyft przeciwwapienny. Pomaga on w pozbyciu się osadu, który nagromadził się w generatorze. Dzięki temu żelazko będzie pracowało o wiele skuteczniej. Funkcja samooczyszczania pomaga nam utrzymać sprzęt w czystości.

Wystarczy, że napełnimy je wodą tak, jakbyśmy przygotowywali je do pracy. Następnie ustawiamy maksymalną temperaturę i uruchamiamy wyrzut pary. Uwalniamy wraz z nią zanieczyszczenia z zewnątrz urządzenia. Powtarzamy tę czynność aż nie pozbędziemy się całej wody ze zbiornika. Powinniśmy także powielać to, co najmniej co dwa miesiące. W przeciwnym razie żelazko będzie zbyt zanieczyszczone, a tym samym niezdolne do pracy.

 

 

Woda

Do żelazka tego typu nie potrzebujemy specjalnej wody. Wystarczy nam zwykła kranówka. Możemy użyć także wody destylowanej, lecz koniecznie musimy zmieszać ją z normalną wodą z kranu.

 

Odkamienianie stacji parowej

Niewątpliwą wadą urządzeń tego typu jest ich podatność na osadzanie się kamienia. W walce z nim pomogą nam wspomniane już sztyfty przeciwwapienne, a także regularne czyszczenie sprzętu.

 

Deska do prasowania żelazkiem parowym

Po zakupieniu żelazka z generatorem pary, musimy pomyśleć także o odpowiedniej desce do prasowania. Powinna ona posiadać dziurki i być wykonana z metalu. Te zrobione z drewna nie pozwolą parze przepływać przez tkaninę. Wybierzmy taką deskę, która posiada miejsce na postawienie żelazka, ponieważ urządzenia tego typu mogą okazać się ciężkie, a nasza ręka zmęczy się w czasie użytkowania.

 

Żelazka z generatorem pary w dobrej cenie

Za jedne z najtańszych przyrządów zapłacimy około 300 zł. Jeżeli jednak potrzebujemy urządzenie o dużej mocy, a także większym ciśnieniu pary, to musimy liczyć się z wydatkiem od 700 zł do 1 000 zł.

 

 

Najlepsze żelazka z generatorem pary w 2020 roku

 

Aby wyglądać schludnie, należy przed wyjściem wyprasować swoje ubrania. W każdym domu żelazko jest obowiązkowym sprzętem, który pozwala na odświeżenie odzieży i pozbycie się bakterii z tkanin. Przy wyborze produktu do swojego domu, zwróć uwagę na jakość wykonania zbiornika na wodę i jego montaż. Ponadto warto wybrać lekki sprzęt, który pozwoli na komfortową pracę przez wiele godzin. Poniższy ranking żelazek z generatorem pary ma na celu pomóc Ci w wyborze modelu, który spełni Twoje oczekiwania.

 

Nasze zalecenia

 

CareStyle 7 IS 7143 WH

 

Nie każde żelazko z generatorem pary jest wyposażone, tak jak CareStyle 7 IS 7143 WH, w dwa automatyczne programy u ułatwiające prasowanie. Program iCare jest odpowiedni do wszystkich standardowych tkanin, a te szczególnie delikatne wyprasujesz włączając tryb ECO. Dwulitrowy zbiornik na wodę sprawia, że nie trzeba go uzupełniać podczas prasowania.

Producent zastosował tu innowacyjną stopę Eloxal 3D PLUS i mocny wyrzut pary 450 g/min, które pozwalają na skuteczne rozprasowanie najtrudniejszych zagnieceń. Para wytwarzana w ilości 125 g/min nawilża odpowiednio tkaninę, a specjalnie wyprofilowana stopa bez oporów sunie po prasowanym materiale perfekcyjnie wygładzając go. Moc żelazka wynosi 2400 W. Dla bezpieczeństwa zostało ono wyposażone w wyłącznik, który po 10 minutach bezczynności odłącza urządzenie od zasilania. 

Osoby, które już zaopatrzyły się w to urządzenia zwracają uwagę, że pozwala ono na prasowanie w pionie. Chwalą oni również to, że wodę do zbiornika nalejemy prosto z kranu, bo CareStyle 7 IS 7143 ma specjalny system Fast Clean automatycznie i bez wysiłku okamieniający wnętrze.

Zalety
Stopa Eloxal 3D PLUS:

Producent wyposażył swój sprzęt w innowacyjną, specjalnie wyprofilowaną stopę Eloxal 3D PLUS, która w połączeniu z trzema aktywnymi strefami pary pozwala na sprawne prasowanie nie tylko każdej tkaniny, ale też trudno dostępnych miejsc jak falbany, koronki, kołnierze czy obszary wokół guzików.

System odkamieniania:

Fast Clean to system usuwania kamienia, który oczyści żelazko w mniej niż minutę. System ten jest na tyle sprawny, że woda używana do żelazka może być pobierana z kranu.

Blokada kapania:

Producent wyposażył swój sprzęt w cyfrową blokadę kapania, która włącza się wraz z podłączeniem sprzętu do prądu i zarządza dystrybucją wody.

Pojemnik na wodę:

Zbiornik na wodę ma 2 l. pojemności, co pozwala na jednokrotne jego napełnianie do całego prasowania. Co więcej, pojemnik jest wyjmowany, więc łatwo go napełnić bezpośrednio z kranu. Podobnie po prasowaniu, łatwo jest go opróżnić.

System bezpieczeństwa:

Żelazko jest wyposażone w system Auto-off, który sprawia, że po 10 minutach bezczynności urządzenia automatycznie zostaje odłączone od zasilania.

Wady
Wymiary sprzętu:

Niestety nie jest to propozycja dla osób posiadających małe mieszkania. Sprzęt wymaga sporo miejsca do przechowywania, a razem ze stacją parową jest również ciężkie.

 

 

 

 

Philips PerfectCare Elite GC9650/80

 

Philips PerfectCare Elite GC9650/80 to model, który cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników. Wyposażony został w technologię OptimalTemp, która pozwala na prasowanie zarówno grubych, jak i cienkich materiałów bez wprowadzania zmian w ustawieniach temperatury. Przyrząd można regulować pod względem intensywności wydzielania pary. Przy najsilniejszym strumieniu, ubrania w szybkim tempie są wyprasowane.

Model ten można łatwo czyścić. Usuwanie kamienia z urządzenia umożliwia funkcja antywapienna. Z jej pomocą można pozbyć się zanieczyszczeń. Pozwala to na korzystanie z niego przez wiele lat. Istotną kwestią jest niska waga tego żelazka (0,8 kg). Dzięki temu wielogodzinne prasowanie nie męczy ręki. Niewielkie gabaryty pozwalają także na wygodne manewrowanie urządzeniem.

Produkt wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności 1,8 l. To umożliwia nam długą pracę bez konieczności uzupełniania płynu. Pojemnik przystosowany jest do sprawnego wlewania wody z kranu. Moc przyrządu wynosi 2400 W. Użytkownicy doceniają prezentowany model za krótki czas prasowania.

Philips PerfectCare Elite GC9650/80 to sprzęt o mocy 2400 W. Urządzenie waży 0,8 kg, a pojemność zbiornika na wodę wynosi 1,8 l.

Zalety
System odkamieniania:

To model z systemem odkamieniania Easy De-Calc Plus. Żelazko samo przypomina o konieczności usunięcia kamienia przy pomocy świetlnych i dźwiękowych sygnałów.

Silny strumień pary:

Silny strumień pary wodnej (do 500 g) umożliwia szybkie usunięcie uporczywych zabrudzeń ze wszystkich, również grubszych tkanin.

Solidna stopa żelazka:

Żelazko jest wyposażone w stopę ze stali szlachetnej. Zapewnia ona dobry poślizg na prasowanych tkaninach, a do tego wykazuje odporność na zarysowania.

Technologia OptimalTemp:

Sprzęt wykorzystuje technologię OptimalTemp, która umożliwia prasowanie ubrań bez ryzyka ich przypalenia.

Wygodne przenoszenie:

Przenoszenie żelazka razem z generatorem pary nie jest trudne z uwagi na specjalne zabezpieczenie. Zapobiega ono ześlizgnięciu się urządzenia na podłogę.

Wady
Za ciężkie żelazko:

Są osoby, które uważają, że żelazko mogłoby być nieco lżejsze. Wówczas używanie go byłoby wygodniejsze.

 

 

 

 

Tefal Pro Express Total Plus GV8962

 

Wartym uwagi modelem jest Tefal Pro Express Total Plus GV8962. Produkt ten bardzo dobrze się sprawdza do prasowania materiałów delikatnych, normalnych, a także jeansów. Zależnie od tkaniny można regulować temperaturę oraz intensywność wytwarzania pary. Żelazko może być użytkowane w trybie Eco, który pozwala na zaoszczędzenie prądu.

Produkt wyposażony jest w funkcję AntiCalc, która umożliwia skuteczne pozbycie się kamienia. Oczyszczanie odbywa się automatycznie i pozwala na wiele lat pracy urządzenia. Ponadto sprzęt daje możliwość prasowania w pionie, co ułatwia odświeżanie garnituru i firanek. Moc tego produktu wynosi 2400 W.

Model Pro Express Total Plus GV8962 wyposażony jest w zbiornik na wodę o pojemności 1,6 l, który można z łatwością wyjmować. Dużym udogodnieniem tego przyrządu jest automatyczne włączanie. Po 30 sekundach w pionie lub 8 minutach w poziomie żelazko przestaje się nagrzewać. Dzięki temu nie musisz się martwić, nawet jeżeli zapomnisz odłączyć produkt od prądu. Użytkownicy doceniają ten model za niewielkie rozmiary, które ułatwiają nam manewrowanie.

Sprzęt Tefal Pro Express Total Plus GV8962 wyposażono w 1,6 l pojemnik na wodę. Urządzenie ma moc 2400 W, razem z generatorem pary waży ok. 6,9 kg.

Zalety
Funkcja Eco:

Przeprowadziliśmy test żelazek z generatorem pary, dzięki któremu okazało się, że to model odpowiedni dla osób dbających o środowisko. Wyposażono go w funkcję Eco pozwalającą na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej o 20%.

Długi przewód zasilający:

Urządzenie wymaga podłączenia do prądu. Kabel zasilający ma długość 1,8 m, dlatego nie ogranicza swobody ruchów przy desce do prasowania.

Automatyczne wyłączanie:

Żelazko samo się wyłącza – po upływie 8 minut, gdy stoi w pozycji pionowej lub po upływie 30 sekund, jeśli jest w pozycji poziomej.

System antywapienny:

Ponieważ sprzęt ma system antywapienny nie trzeba się martwić, że w jego wnętrzu nagromadzi się kamień.

Wady
Nie zawsze skuteczne:

Nie zawsze żelazko działa na tyle efektywnie, że pozwala na szybkie usunięcie zagnieceń. Problem pojawia się w szczególności podczas prasowania koszul.

 

 

 

 

Braun CareStyle Compact IS 2043BL 

 

Braun CareStyle Compact IS 2043BL to sprzęt, którego nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu. Model ma moc 2200 W i wytwarza parę pod ciśnieniem wynoszącym 5 barów. Żelazko zostało wyposażone w specjalnie zaprojektowaną, zaokrągloną stopę ze ściętymi brzegami. To pozwala na dotarcie do wszystkich trudno dostępnych miejsc, przykładowo fałd i falbanek.

Urządzenie waży ok. 4 kg i ma na tyle kompaktowe wymiary, że wygodnie się je przechowuje w szafie. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 1,3 l, po jego napełnieniu możemy bez przerwy prasować nawet przez 1,5 godziny. Żelazko wyłącza się automatycznie po 10 minutach bezczynności, co zapobiega jego przegrzaniu i zwarciu w domowej sieci elektrycznej.

Osoby, które kupiły i przetestowały model Braun CareStyle Compact IS 2043BL uważają, że zapewnia komfortowe prasowanie ubrań. Żelazko można odkładać w pozycji pionowej i poziomej nie tylko na deskę, ale i generator pary. Sprzęt automatycznie ustawia optymalną temperaturę dla danej tkaniny, co zapobiega jej zniszczeniu.

Żelazko Braun CareStyle Compact IS 2043BL waży ok. 4 kg (razem z generatorem pary wodnej). To urządzenie o mocy 2200 W z 1,3 l zbiornikiem na wodę.

Zalety
Zastosowanie technologii iCare:

Model wykorzystuje technologię iCare, która odpowiada za automatyczne ustawianie optymalnej temperatury prasowania w zależności od tkaniny. Nie musimy się martwić o przypalenie ubrań.

Technologia Double Steam:

Technologia Double Steam pozwala na zwiększenie siły wyrzutu pary wodnej, co ułatwia usunięcie zagnieceń m.in. przy guzikach, kołnierzykach, koronkach oraz falbanach.

Wygodne odkładanie żelazka:

Żelazko możemy odłożyć na trzy różne sposoby – pionowo lub poziomo na desce, ewentualnie pionowo na podstawie generatora.

Wady
Niewyjmowany zbiornik na wodę:

Zbiornik na wodę nie jest wyjmowany i mimo dużego otworu, jego napełnianie dla niektórych osób jest kłopotliwe.

Kapiąca woda:

Choć sprzęt jest wyposażony w blokadę kapania część jego posiadaczy zauważyła, że czasami na ubraniach pojawiają się ślady po spływającej ze stopy wody.

 

 

 

 

Beko SGA7126P

 

Żelazko Beko SGA7126P ma moc 2600 W i wytwarza strumień pary wodnej do 110 g/min. Urządzenie pozwala na użycie do prasowania wody z kranu, gdyż zostało wyposażone w specjalny system zapobiegający osadzaniu się kamienia. Generator wytwarza parę wodną pod ciśnieniem do 6 barów. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 1 l.

Przenoszenie i przechowywanie urządzenia nie jest kłopotliwe z uwagi na zastosowanie specjalnej blokady. Zapobiega ona zsunięciu się żelazka z generatora. Model ma funkcję Auto Off odpowiadającą za jego automatyczne wyłączanie. Co ważne, sprzęt ma tryb Smart Eco, w efekcie czego automatycznie dobiera odpowiednią temperaturę prasowania i zapobiega wybłyszczaniu tkanin.

Konsumenci uważają, że to lekkie i łatwe w obsłudze żelazko (m.in. ze względu na panel sterowania z cyfrowym wyświetlaczem), które zmienia prasowanie w przyjemną czynność. Sprzęt ma ceramiczną stopę, wykazującą odporność na zarysowania, z systemem zapewniającym równomierne rozprowadzanie pary wodnej na powierzchni ubrań.

Urządzenie Beko SGA7126P ma moc 2600 W. To dobre żelazko z generatorem pary do 500 zł z 1 l pojemnikiem na wodę.

Zalety
Opcja Auto Off:

Nawet jeśli zapomnimy o wyłączeniu urządzenia, nie musimy martwić się. Po upływie 30 sekund lub 8 minut (w zależności od pozycji ustawienia sprzętu) zadziała automatyczne wyłączanie.

Ceramiczna stopa:

Żelazko ma ceramiczną stopę, która gwarantuje dobry poślizg na prasowanych ubraniach niezależnie od tkaniny. Nie jest ona podatna na zarysowania, ponadto wyposażono ją w system ułatwiający równomierne rozprowadzanie pary wodnej.

Wady
Zbyt hałaśliwy generator:

Generator pary wodnej pracuje stosunkowo głośno i wydawane przez niego dźwięki mogą przeszkadzać domownikom przebywającym w tym samym pomieszczeniu.

Nieprzezroczysty pojemnik na wodę:

Pojemnik na wodę nie jest przezroczysty, przez co sprawdzenie, czy należy go ponownie uzupełnić, nie jest takie proste.

 

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Bosch TDS 3831100

 

Bosch TDS 3831100 to kolejny ciekawy model, który chcemy zaprezentować w naszym zestawieniu. Wyróżnia go duża wytrzymałość. Dzieje się tak za sprawą ceramicznej obudowy, która jest odporna na zarysowania.

Maksymalna moc sprzętu wynosi 3100 W. Produkt nagrzewa się w kilka chwil i pozwala na efektywne wyprasowanie ubrań.  Urządzenie sprawdzi się w użytku pionowym. Można go stosować do rozprostowania i odświeżenia odzieży wiszącej na wieszakach, takiej jak garnitur, czy marynarka.

Model ten wyposażony jest w funkcję czyszczenia. Pozwala ona na łatwe i skuteczne pozbycie się kamienia i zapewnia żelazku wiele lat pracy. Z produktu można korzystać w funkcji Eco, która zmniejsza zużycie prądu. Poza tym w przypadku braku użytkowaniu, sprzęt sam się wyłącza. Wyposażony jest on w zbiornik na wodę o pojemności 1,4 l. Opinie o żelazkach z generatorem pary producenta Bosch są bardzo pozytywne. Konsumenci doceniają ten model za łatwą obsługę.

Model Bosch TDS 3831100 o mocy 3100 W ma 1,4 l zbiornik na wodę. Waga żelazka razem z generatorem pary wodnej wynosi 4,73 kg.

Zalety
Regulacja siły uderzenia pary wodnej:

Urządzenie daje nam możliwość samodzielnej regulacji siły uderzenia pary wodnej. To oznacza, że możemy decydować o efektywności działania sprzętu, a tym samym uniknąć zniszczenia delikatnych tkanin.

Możliwość prasowania w pionie:

Żelazko pozwala na prasowanie nie tylko w poziomie, na desce, ale i w pionie. To oznacza, że nie musimy zdejmować ubrań z wieszaków, aby pozbyć się zagnieceń z ich powierzchni.

Obrotowy przewód:

Przewód zasilający ma długość 1,9 m i jest obrotowy, co daje nam możliwość swobodnego manewrowania żelazkiem. Wpływa to pozytywnie na komfort użytkowania urządzenia.

Wady
Nie można wyłączyć generatora:

Wadą modelu jest to, że nie da się prasować bez włączonego generatora pary wodnej, co może być uciążliwe, kiedy chcemy szybko wyprasować jedną bluzkę czy koszulę (trzeba poczekać, aż sprzęt się nagrzeje).

 

 

Electrolux EDBS3350

 

Bardzo interesującym modelem, z wieloma przydatnymi funkcjami jest Electrolux EDBS3350. To dobre i tanie żelazko z generatorem pary charakteryzuje się łatwą obsługą. Dzieje się tak za sprawą niewielkiej wagi i wygodnej konstrukcji. Model wyposażony jest w ergonomiczną rączkę z włącznikiem.

Produkt posiada prosty system oczyszczania z kamienia. Ponadto wymienne wkłady pozwalają na korzystanie z urządzenia przez wiele lat. Sprzęt wyposażony jest w pojemnik o objętości 1,2 l. Moc tego produktu wynosi 2350 W.

Żelazko rozgrzewa się w 1,5 minuty, co umożliwia szybkie prasowanie ubrań przed pracą. Co więcej, model pozwala na dostosowanie temperatury do rodzaju tkaniny, W ten sposób możesz mieć pewność, że nie zniszczysz swoich ubrań. Dla bezpieczeństwa sprzęt wyłącza się, gdy zbyt długo pozostaje w trybie bezczynności. Urządzenie to zostało wykonane ze stopu stali, która jest odporna na zarysowania. Użytkownicy doceniają ten model za wysoką jakość wykonania.

 

 

Rowenta DG 8960

 

Rowenta DG 8960 to wysokiej jakości model, który na pewno przykuje Twoją uwagę. Jego moc wynosi 2400 W. Rozgrzewa się on bardzo szybko. W zaledwie 2 minuty jest gotowy do użytku. Sprawdza się do używania zarówno w przypadku cienkich, jak i grubych materiałów.

Urządzenie zostało wykonane ze stopu stali nierdzewnej, która sprawia, że obudowa jest wytrzymała i odporna na zarysowania. Zbiornik na wodę posiada pojemność 1,5 litra. Na stacji do dokowania żelazka znajdują się pokrętła, za pomocą których można regulować wytwarzaną parę i kontrolować rozgrzanie płyty.

Model wyposażony jest w system antywapienny. Dzięki niemu można łatwo pozbyć się osadu i zapewnić dłuższą trwałość urządzenia. Produkt można używać także w pionie. Pozwala on na prasowanie zawieszonych tkanin, takich jak garnitury, czy firanki. Użytkownicy doceniają ten model za dużą bezawaryjność.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
andrea
andrea
1 year ago

kupiłem żelazko z generatorem pary za 1200 nigdy nie polecę go nikomu totalny chiński złom niewarty nawet złotówki nie polecam nawet najgorszemu wrogowi

DMCA.com Protection Status