Żelazko z generatorem pary ranking

Ostatnio aktualizowane: 15.10.18

 

Jakie żelazko z generatorem pary kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Generator pary w żelazkach wykorzystywany jest już całkiem długo. Nie pełnił jednak żadnej istotnej roli. Zdobył popularność od kiedy odkryto, że jest w stanie wytwarzać silny strumień pary przez bardzo długi czas. Całe urządzenie działa na zasadzie połączenia żelazka z generatorem grubym kablem, który doprowadza prąd i parę. Dostępność takich żelazek jest bardzo duża. Zakup tego typu sprzętu może okazać się jednak trudnym zadaniem. Dlatego przygotowaliśmy poradnik o tym, jakie żelazko z generatorem pary wybrać.

Żelazko z generatorem pary, a zwykłe żelazko parowe

Zwykłe żelazko parowe działa prasując ubrania wyłącznie stopą. Para jest jedynie dodatkiem, który pomaga w efektywniejszej pracy. Zwykle mamy do wyboru trzy poziomy temperatury. Zmieniamy je bazując na rodzaju materiału. W żelazku z generatorem pary sprawa wygląda trochę inaczej. Używa ono pary w takim samym stopniu, jak stopy. Nie mamy możliwości ustalania jej poziomu. Wnika ona głęboko w tworzywo, co sprawia, że się ono wygładza. Oprócz tego takim sprzętem możemy prasować pionowo. Siła pary pozwala na wygładzenie ubrania znajdującego się nawet na manekinie. Możemy w ten sposób wyprasować zasłony bez potrzeby ściągania ich z okna.

Używając takiego urządzenia, o wiele łatwiej jest nam prasować. Nie musimy martwić się, że nie wyprasujemy trudno dostępnych miejsc przy guzikach lub na kołnierzu. Co więcej, materiał po wyprasowaniu jest bardziej miękki i przyjemniej się go nosi. Po użyciu przyrządu tego typu, tkanina jest także mniej podatna na zagniecenia i prasowanie nie zajmuje tak dużo czasu, jak zazwyczaj. Dodatkowo, możemy używać żelazka z generatorem pary, aby jedynie odświeżyć na szybko ubranie, zamiast pełnego prasowania. Sprzęt ten jednak nie jest bez wad. Hałas, jaki emituje może przeszkadzać nam podczas jego pracy. Także jego cena jest znacznie wyższa niż cena zwykłego żelazka. Nie jest to także urządzenie energooszczędne.

Jest to idealny wybór, jeżeli mamy bardzo dużo rzeczy do wyprasowania. Żelazko z generatorem pary pomaga zaoszczędzić czas, jaki spędzamy przy tej czynności. Jest to dobra opcja, gdy wśród naszej garderoby znajdziemy wiele delikatnych tkanin. Para nie powinna ich w żaden sposób uszkodzić i jest zupełnie bezpieczna dla włókien. Zaopatrz się w żelazko z generatorem pary, jeżeli wyprasowanie niektórych ubrań przysparza Ci wielu problemów i są one trudne do wygładzenia. Sprzęt ten został stworzony, aby poradzić sobie właśnie z takimi przypadkami. Zostańmy przy tradycyjnym żelazku, kiedy nie mamy wielu ubrań do prasowania. Żelazka z generatorem pary wspaniale sprawdzą się w zakładach krawieckich lub przy aranżacji wnętrz.

 

Ciśnienie pary

Szczególną uwagę zwróćmy na ciśnienie pary w urządzeniu, które zamierzamy kupić. Jeżeli oczekujemy jak najefektywniejszych wyników, to wybierzmy możliwie najwyższe ciśnienie. Najprostsze modele wytwarzają ciśnienie 5 barów. Aby żelazko pracowało jak najlepiej, powinniśmy wybrać taki model, który ma ciśnienie pary na poziomie od 5 do 9 barów. Wytwarzanie pary możemy także przedstawić w g/m. Jedne z najnowocześniejszych modeli potrafią wytworzyć nawet ponad 50 g/min. Dzięki temu możemy prasować ubrania tylko po jednej stronie lub jednocześnie kilka warstw materiału. W obu przypadkach materiał będzie idealnie wygładzony i nie znajdziemy na nim żadnych zagnieceń. Standardowe przyrządy tego typu mogą wytworzyć od 20 g do 40 g pary na minutę.

 

Moc – jakie jest najlepsze żelazko z generatorem pary?

Jeżeli chodzi o moc, to działa tutaj standardowa zasada. Im większa moc, tym skuteczniejsze jest urządzenie. Pamiętajmy jednak, że moc nie równa się ciśnieniu wytworzonej pary. Minimalna jej wartość w sprzęcie tego typu wynosi 200 W. Nie jest jednak to zbyt skuteczne rozwiązanie. Żelazko z generatorem pary zaczyna być skuteczne przy mocy wynoszącej od 500 W do 1 500 W. Aby żelazko było bardziej skuteczne, to wybierzmy model, który pracuje z siłą od 1 500 W do 2 000 W.

 

Pojemność zbiornika na wodę

Warto zaopatrzyć się w żelazko z generatorem pary, które posiada jak największy zbiornik na wodę. Dzięki temu unikniemy ciągłemu napełnianiu go nową wodą i przerywania pracy w połowie. Jeżeli jednak zależy nam na zaoszczędzeniu miejsca przechowywania przyrządu, to polecamy żelazka z mniejszym pojemnikiem.

 

Czas podgrzewania

Czas podgrzewania to moment, kiedy musimy czekać, aby żelazko było gotowe do działania i pracowało jak najbardziej wydajnie. Zwykle wynosi on około 2 minut. Jeżeli jednak zależy nam na jak najkrótszym czasie, to na rynku znajdziemy typy, którym zajmuje to dosłownie kilka sekund. Pozwoli nam to zaoszczędzić i skrócić czas spędzony na prasowaniu ubrań.

 

Funkcje

Żelazka z generatorem pary posiadają wiele ciekawych funkcji, które mają za zadanie ułatwić nam niezbyt przyjemną czynność, jaką jest prasowanie. Ostatnio popularna stała się funkcja z ustawieniami ekologicznymi. Dzięki temu możemy zaoszczędzić pieniądze poprzez zużywanie mniejszej ilości prądu i wody. Przyrząd taki potrzebuje ich o wiele mniej niż standardowy sprzęt tego typu. Najlepsze żelazka z generatorem pary posiadają także sztyft przeciwwapienny. Pomaga on w pozbyciu się osadu, który nagromadził się w generatorze. Dzięki temu żelazko będzie pracowało o wiele skuteczniej. Funkcja samooczyszczania pomaga nam utrzymać sprzęt w czystości.

Wystarczy, że napełnimy je wodą tak, jakbyśmy przygotowywali je do pracy. Następnie ustawiamy maksymalną temperaturę i uruchamiamy wyrzut pary. Uwalniamy wraz z nią zanieczyszczenia z zewnątrz urządzenia. Powtarzamy tę czynność aż nie pozbędziemy się całej wody ze zbiornika. Powinniśmy także powielać to, co najmniej co dwa miesiące. W przeciwnym razie żelazko będzie zbyt zanieczyszczone, a tym samym niezdolne do pracy.

Woda

Do żelazka tego typu nie potrzebujemy specjalnej wody. Wystarczy nam zwykła kranówka. Możemy użyć także wody destylowanej, lecz koniecznie musimy zmieszać ją z normalną wodą z kranu.

 

Odkamienianie stacji parowej

Niewątpliwą wadą urządzeń tego typu jest ich podatność na osadzanie się kamienia. W walce z nim pomogą nam wspomniane już sztyfty przeciwwapienne, a także regularne czyszczenie sprzętu.

 

Deska do prasowania żelazkiem parowym

Po zakupieniu żelazka z generatorem pary, musimy pomyśleć także o odpowiedniej desce do prasowania. Powinna ona posiadać dziurki i być wykonana z metalu. Te zrobione z drewna nie pozwolą parze przepływać przez tkaninę. Wybierzmy taką deskę, która posiada miejsce na postawienie żelazka, ponieważ urządzenia tego typu mogą okazać się ciężkie, a nasza ręka zmęczy się w czasie użytkowania.

 

Żelazka z generatorem pary w dobrej cenie

Za jedne z najtańszych przyrządów zapłacimy około 300 zł. Jeżeli jednak potrzebujemy urządzenie o dużej mocy, a także większym ciśnieniu pary, to musimy liczyć się z wydatkiem od 700 zł do 1 000 zł.

 

 

Najlepsze żelazka z generatorem pary w 2018 roku

 

Aby wyglądać schludnie, należy przed wyjściem wyprasować swoje ubrania. W każdym domu żelazko jest obowiązkowym sprzętem, który pozwala na odświeżenie odzieży i pozbycie się bakterii z tkanin. Przy wyborze produktu do swojego domu, zwróć uwagę na jakość wykonania zbiornika na wodę i jego montaż. Ponadto warto wybrać lekki sprzęt, który pozwoli na komfortową pracę przez wiele godzin. Poniższy ranking żelazek z generatorem pary ma na celu pomóc Ci w wyborze modelu, który spełni Twoje oczekiwania.

 

Nasze zalecenia

 

Philips PerfectCare Elite GC9650/80

 

Philips PerfectCare Elite GC9650/80 to model, który cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników. Wyposażony został w technologię OptimalTemp, która pozwala na prasowanie zarówno grubych, jak i cienkich materiałów bez wprowadzania zmian w ustawieniach temperatury. Przyrząd można regulować pod względem intensywności wydzielania pary. Przy najsilniejszym strumieniu, ubrania w szybkim tempie są wyprasowane.

Model ten można łatwo czyścić. Usuwanie kamienia z urządzenia umożliwia funkcja antywapienna. Z jej pomocą można pozbyć się zanieczyszczeń. Pozwala to na korzystanie z niego przez wiele lat. Istotną kwestią jest niska waga tego żelazka (0,8 kg). Dzięki temu wielogodzinne prasowanie nie męczy ręki. Niewielkie gabaryty pozwalają także na wygodne manewrowanie urządzeniem.

Produkt wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności 1,8 l. To umożliwia nam długą pracę bez konieczności uzupełniania płynu. Pojemnik przystosowany jest do sprawnego wlewania wody z kranu. Moc przyrządu wynosi 2400 W. Użytkownicy doceniają prezentowany model za krótki czas prasowania.

 

 

 

Tefal Pro Express Total Plus GV8962

 

Wartym uwagi modelem jest Tefal Pro Express Total Plus GV8962. Produkt ten bardzo dobrze się sprawdza do prasowania materiałów delikatnych, normalnych, a także jeansów. Zależnie od tkaniny można regulować temperaturę oraz intensywność wytwarzania pary. Żelazko może być użytkowane w trybie Eco, który pozwala na zaoszczędzenie prądu.

Produkt wyposażony jest w funkcję AntiCalc, która umożliwia skuteczne pozbycie się kamienia. Oczyszczanie odbywa się automatycznie i pozwala na wiele lat pracy urządzenia. Ponadto sprzęt daje możliwość prasowania w pionie, co ułatwia odświeżanie garnituru i firanek. Moc tego produktu wynosi 2400 W.

Model Pro Express Total Plus GV8962 wyposażony jest w zbiornik na wodę o pojemności 1,6 l, który można z łatwością wyjmować. Dużym udogodnieniem tego przyrządu jest automatyczne włączanie. Po 30 sekundach w pionie lub 8 minutach w poziomie żelazko przestaje się nagrzewać. Dzięki temu nie musisz się martwić, nawet jeżeli zapomnisz odłączyć produkt od prądu. Użytkownicy doceniają ten model za niewielkie rozmiary, które ułatwiają nam manewrowanie.

 

 

 

Bosch TDS 3831100

 

Bosch TDS 3831100 to kolejny ciekawy model, który chcemy zaprezentować w naszym zestawieniu. Wyróżnia go duża wytrzymałość. Dzieje się tak za sprawą ceramicznej obudowy, która jest odporna na zarysowania.

Maksymalna moc sprzętu wynosi 3100 W. Produkt nagrzewa się w kilka chwil i pozwala na efektywne wyprasowanie ubrań.  Urządzenie sprawdzi się w użytku pionowym. Można go stosować do rozprostowania i odświeżenia odzieży wiszącej na wieszakach, takiej jak garnitur, czy marynarka.

Model ten wyposażony jest w funkcję czyszczenia. Pozwala ona na łatwe i skuteczne pozbycie się kamienia i zapewnia żelazku wiele lat pracy. Z produktu można korzystać w funkcji Eco, która zmniejsza zużycie prądu. Poza tym w przypadku braku użytkowaniu, sprzęt sam się wyłącza. Wyposażony jest on w zbiornik na wodę o pojemności 1,4 l. Opinie o żelazkach z generatorem pary producenta Bosch są bardzo pozytywne. Konsumenci doceniają ten model za łatwą obsługę.

 

 

 

Electrolux EDBS3350

 

Bardzo interesującym modelem, z wieloma przydatnymi funkcjami jest Electrolux EDBS3350. To dobre i tanie żelazko z generatorem pary charakteryzuje się łatwą obsługą. Dzieje się tak za sprawą niewielkiej wagi i wygodnej konstrukcji. Model wyposażony jest w ergonomiczną rączkę z włącznikiem.

Produkt posiada prosty system oczyszczania z kamienia. Ponadto wymienne wkłady pozwalają na korzystanie z urządzenia przez wiele lat. Sprzęt wyposażony jest w pojemnik o objętości 1,2 l. Moc tego produktu wynosi 2350 W.

Żelazko rozgrzewa się w 1,5 minuty, co umożliwia szybkie prasowanie ubrań przed pracą. Co więcej, model pozwala na dostosowanie temperatury do rodzaju tkaniny, W ten sposób możesz mieć pewność, że nie zniszczysz swoich ubrań. Dla bezpieczeństwa sprzęt wyłącza się, gdy zbyt długo pozostaje w trybie bezczynności. Urządzenie to zostało wykonane ze stopu stali, która jest odporna na zarysowania. Użytkownicy doceniają ten model za wysoką jakość wykonania.

 

 

 

Rowenta DG 8960

 

Rowenta DG 8960 to wysokiej jakości model, który na pewno przykuje Twoją uwagę. Jego moc wynosi 2400 W. Rozgrzewa się on bardzo szybko. W zaledwie 2 minuty jest gotowy do użytku. Sprawdza się do używania zarówno w przypadku cienkich, jak i grubych materiałów.

Urządzenie zostało wykonane ze stopu stali nierdzewnej, która sprawia, że obudowa jest wytrzymała i odporna na zarysowania. Zbiornik na wodę posiada pojemność 1,5 litra. Na stacji do dokowania żelazka znajdują się pokrętła, za pomocą których można regulować wytwarzaną parę i kontrolować rozgrzanie płyty.

Model wyposażony jest w system antywapienny. Dzięki niemu można łatwo pozbyć się osadu i zapewnić dłuższą trwałość urządzenia. Produkt można używać także w pionie. Pozwala on na prasowanie zawieszonych tkanin, takich jak garnitury, czy firanki. Użytkownicy doceniają ten model za dużą bezawaryjność.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...