Żelazko parowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jeżeli poszukujesz dobrej jakości żelazka parowego, które będzie działać przez wiele lat, dobrze trafiłeś. Znajdziesz tu najlepsze, według użytkowników, modele. Najpopularniejszym produktem, bardzo pozytywnie ocenianym przez konsumentów jest Braun Irons SI 9187EWH. Sprzęt ten został wykonany z wysokiej jakości materiałów. Płyta grzewcza gładko chodzi po materiale i bardzo szybko się nagrzewa, a technologia iCare dba o to, aby ustawić odpowiednią temperaturę do prasowanego materiału. Produkt jest bardzo bezpieczny w użyciu. Jeżeli zapomnisz go wyłączyć, to on sam przestanie grzać po kilku minutach bezczynności. Co więcej, sprzęt posiada blokadę, która powstrzymuje przed kapaniem wody z żelazka. Ponadto produkt ten bardzo łatwo wyczyścić, gdyż wyposażony jest w samoczynne oczyszczanie z osadu. Dodatkowo system antywapienny powstrzymuje wytrącanie się kamienia w środku. Te elementy przedłużają żywotność sprzętu. Na drugim miejscu znalazł się model Philips Azur Performer Plus GC4527/00. Jeżeli najpopularniejszy produkt Ci się nie spodobał, to warto zapoznać się z tym żelazkiem, które jest także bardzo pozytywnie oceniane przez konsumentów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie żelazko parowe kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Żelazka parowe różnią się między sobą wieloma aspektami. Ze względu na dość skomplikowaną budowę tych urządzeń, musimy zwrócić uwagę na ich funkcje, wagę, czy materiał, z jakiego zostały wykonane. Żelazka tego typu przez wygodę ich użytkowania stają się coraz bardziej popularne. Dlatego wybór tego odpowiedniego nie jest łatwy. Aby Ci w tym pomóc, przygotowaliśmy poradnik, który podpowie Ci, jakie żelazko parowe wybrać.

 

 

Rodzaje – jakie żelazko parowe jest najlepsze?

Istnieją 3 główne rodzaje żelazek parowych. Ich podział zwykle polega na uwzględnieniu sposobu, w jaki wydobywają z siebie parę. Rozróżniamy sprzęty:

tradycyjne – wyrzucają z siebie niewielką ilość pary, która pomaga w prasowaniu. Działają na podobnej zasadzie, jak zwykłe żelazka, z tą jedną różnicą, że od czasu do czasu wydobywają parę.

żelazko z całym systemem parowym – urządzenie tego typu cały czas wydobywa z siebie parę. Jest o wiele większe niż zwykłe żelazko. Potrzebuje o wiele więcej czasu, aby się nagrzać, co może przysporzyć kłopotów. Za to dłużej pozostaje ciepłe.

bezprzewodowe – działają tak samo, jak tradycyjne żelazko, z tym ułatwieniem, że nie potrzebujemy do nich gniazdka. Lepiej się nimi manewruje, lecz może okazać się problemem, jeżeli zapomnimy je naładować.

 

Para

Zwróć szczególną uwagę na ilość pary wydobywającą się z żelazka. Wiele modeli nie jest wystarczająco mocnych, aby poradzić sobie z większą ilością ubrań, lub aby je wyprasować za jednym razem. Polecamy żelazka z funkcją natychmiastowego wyłączenia dopływu pary. Dzięki temu możemy zabezpieczyć bardzo delikatną tkaninę przed zniszczeniem. Warto także wybrać model, który oprócz natychmiastowego wyłączania dopływu pary pozwala na kontrolowanie jej ilości. W efekcie możemy sami decydować o ilości pary w zależności od rodzaju tkaniny i jej delikatności. Ciekawą opcją jest nagły wyrzut dużej ilości pary przez naciśnięcie jednego guzika. Pomoże nam to z trudnymi materiałami, które mają wiele zagniotów, a których nie sposób wyprasować zwykłą ilością pary.

 

Stopka

Wybierzmy model, który ma zupełnie gładką stopkę. Dzięki temu możemy być pewni, że żelazko nie zahaczy o nasze ubranie i go nie zniszczy. Niektóre urządzenia tego typu, mają funkcję prasowania pionowo, bez dotykania stopką ubrania. Nie musimy martwić się w takim przypadku o ewentualne zniszczenia. Najlepsze stopki wykonane są ze stali nierdzewnej lub ceramiki. Nie przywierają one do ubrań.

 

Czas nagrzewania

Niektóre z tańszych modeli nagrzewają się nawet 5 minut. Może okazać się to problemem, jeżeli chcemy wyprasować dane ubranie tuż przed wyjściem z domu. Czas nagrzewania zależy zazwyczaj od mocy urządzenia. Dlatego, aby zmniejszyć ten czas do kilku sekund, wybierzmy żelazko, które ma dużą moc – od 2000 W do 3500 W. Powinno to także działać w drugą stronę – jeżeli kolejne ubranie jest wykonane z delikatnej tkaniny, to urządzenie powinno także szybko zmniejszyć swoją temperaturę do minimum.

 

Zbiornik wodny

Jeżeli zwykle mamy bardzo wiele ubrań do prasowania, to warto zainwestować w duży zbiornik na wodę. Zaoszczędzi to nam czas, który będziemy musieli stracić na ciągłe uzupełnianie zbyt małego zbiornika. Musimy jednak pamiętać, że duży pojemnik może być ciężki i nieporęczny do używania go przez dłuższy okres czasu. Najlepsze żelazka parowe mają zbiornik przezroczysty. Dzięki temu możemy zawsze kontrolować poziom wody w urządzeniu. Zwróćmy uwagę na rodzaj zamknięcia pojemnika. Powinno być ono dobrej jakości i być bardzo szczelne. Wiele z nich po jakimś czasie zaczyna przeciekać, więc upewnijmy się, że można je wymienić.

 

Bezpieczeństwo

Wybierzmy model, który posiada diodę pokazującą nam maksymalne nagrzanie żelazka. W ten sposób będziemy mieli jego temperaturę wciąż pod kontrolą. Koniecznie sprawdźmy, czy wspomniana dioda umieszczona jest w widocznym miejscu tak, abyśmy od razu ją zauważyli. Przyda nam się również funkcja automatycznego wyłączania urządzenia w razie jego przegrzania. Posiadając taką funkcję, żelazko wyłączy się również w przypadku, kiedy przez pewien czas jest nieaktywne. W efekcie, jeżeli zdarzy się nam zostawić je podłączone do prądu, to możemy uniknąć pożaru w domu. Obydwie funkcje znajdziemy w modelach, które posiadają międzynarodowe atesty UL i ETL. Wiele żelazek posiada specjalną funkcję, która chroni bardzo delikatne tkaniny przed zniszczeniem.  

 

Waga

Żelazka parowe są cięższe niż ich tradycyjne odpowiedniki. Wszystko przez zbiornik z wodą. Dlatego ważne jest, aby wypróbować urządzenie nie tylko przed zakupem, ale także i po wypełnieniu wodą. Jeżeli żelazko będzie źle leżało w ręce, a prasujemy dość często, to może stać się to udręką. Jeżeli większość modeli jest dla Ciebie zbyt ciężka, to możesz wypróbować model turystyczny. Jest on zwykle bardziej kompaktowy i lekki. Pamiętaj jednak, że takie żelazko może nie zaspokoić Twoich potrzeb, jeżeli masz dużo ubrań do prasowania.

 

Kabel

Wybierając żelazko parowe zwróćmy uwagę na jego kabel. Wiele modeli potrafi prasować w pionie, np. zawieszone firany lub ubrania na wieszaku. Aby do nich dosięgnąć możliwe, że przyda się nam jak najdłuższy kabel. Ten problem możemy również rozwiązać wybierając model bezprzewodowy. Pamiętajmy jednak o tym, aby go naładować przed każdym użyciem. Warto również wybrać model, który umożliwia nam schowanie kabla. W ten sposób nie musimy martwić się o to, że będzie zabierał dużo miejsca lub, że zniszczy się podczas przechowywania go.

 

 

Funkcja samooczyszczania i pielęgnacja

Funkcja samooczyszczania działa na zasadzie wypłukiwania wszystkich zanieczyszczeń z wody, którą wlewamy do zbiornika. Dzięki temu, żelazko nie rdzewieje i długo pozostaje jak nowe.

Aby żelazko parowe działało prawidłowo, pamiętajmy o tym, aby oczyszczać jego stopkę regularnie. Zapobiegnie to nagromadzeniu się rdzy, a także sprawi, że żadne niepożądane przedmioty nie pozostaną na urządzeniu. Niezauważone mogą bowiem zniszczyć ubrania podczas kolejnego prasowania. Uważajmy także na wodę, która przecieka w kierunku stopki. Dzieje się to zazwyczaj przy prasowaniu w bardzo niskich temperaturach.

 

Woda

Do żelazek parowych możemy używać zwyczajnej wody z kranu. Większość urządzeń jest wyposażona w systemy, które automatycznie chronią je przed rdzą. Chyba, że jest ona bardzo twarda. W takim przypadku lepiej, abyśmy wlewali do zbiornika wodę destylowaną. Pamiętaj, aby po każdym prasowaniu opróżnić pojemnik z wody, która tam pozostała. Zapobiegniemy w taki sposób nagromadzeniu się rdzy, ponieważ woda będzie automatycznie przeciekać w kierunku stopki żelazka.

 

Żelazka parowe w dobrej cenie

Ceny najtańszych modeli zwykle zaczynają się od około 150 zł. Takie sprzęty niestety mają słabą moc, a ich zbiornik jest minimalnych rozmiarów. Nie posiadają zwykle także wielu przydatnych funkcji, które mają żelazka parowe kosztujące od 350 zł do około 1 000 zł. Cena najdroższych modeli może sięgać nawet 2 500 zł.

 

 

Najlepsze żelazka parowe w 2021 roku

 

Żelazko jest sprzętem, które jest potrzebne w każdym domu. Dzięki niemu ubranie, które długo leży w szafie, w kilka chwil wygląda jak nowe. Aby wyglądać schludnie i robić dobre wrażenie w pracy i na uczelni, trzeba prasować poszczególne elementy swojej garderoby. Warto wybierać urządzenia, które charakteryzują się silnym wyrzutem pary i mają dużą moc. Poniższy ranking żelazek parowych zawiera modele, które cieszą się dużym zainteresowaniem użytkowników.

 

Nasze zalecenia

 

Braun Irons SI 9187EWH

 

Wygoda użytkowania żelazka BRAUN IRONS SI 9187EWH polega między innymi na tym, że można do jego zbiornika o pojemności 330 ml wlać wodę prosto z kranu. System antwapienny zadba o samooczyszczenie sprzętu wewnątrz. Dzięki technologii iCare użytkownik nie potrzebuje znać się na tkaninach i ich wytrzymałości na wysoka temperaturę. System ten sam dobierze odpowiedni jej poziom do prasowanej tkaniny. 

Prasowanie ułatwiają też trzy aktywne strefy wyrzutu pary i jej wyrzut w poziomie (z czubka) i pionie z prędkością 230 g/min. Do rąk użytkownika zostaje oddane urządzenie, w którym każdy z prasujących może samodzielnie zarządzać wydzielaniem pary w zakresie 0-50 g/min. A dla niewprawnych operatorów zapewne pożyteczna będzie technologia Smart Textile Protection chroniąca tkaniny przed przypaleniem. 

Dodatkowym zabezpieczeniem jest automatyczny wyłącznik, który uaktywni się po 30 sekundach bezruchu żelazka w pozycji poziomej i 8 minutach w pozycji pionowej. Obok bezpieczeństwa użytkowania, posiadaczom żelazka przypadło do gustu również to, że stopa 3D FreeGlide ma zaokrąglone krawędzie, dzięki którym stopa nie marszczy materiału, gdy jest po nim przesuwana, co wpływa na tempo i jakość prasowania. 

Każdy użytkownik szukając żelazka dla siebie, szuka najlepszego produktu. Aby w pełni poznać BRAUN IRONS SI 9187EWH prezentujemy poniżej jego wady i zalety przekazane przez użytkowników.

Zalety
Duża moc i wyrzut pary:

Żelazko ma moc 2800 W, jest to wystarczające do skutecznego prasowania, które wspomagane jest dodatkowo wyrzutem pary na poziomie 230 g/min.

System antywapienny:

System ten chroni żelazko przed gromadzeniem się w jego wnętrzu kamienia wytrącającego się z wody użytej do prasowania. Dzięki sprawnemu systemowi, użytkownik może wlewać do zbiornika wodę prosto z kranu.

Pojemność zbiornika:

330 ml pojemności zbiornika na wodę sprawia, że starcza ona na długi okres prasowania. Dodatkowo pojemnik ten ma duży otwór pozwalający na sprawne wlewanie wody.

Bezpieczeństwo:

Dzięki wbudowanemu systemowi automatycznego wyłączania sprzęt jest bezpieczny dla zapominalskich. Po 30 sekundach bezczynności w pozycji leżącej i po 8 minutach stojącej, żelazko samoczynnie się wyłączy.

Kształt i porycie stopy:

Model ten ma stopę wykonaną z eloxalu (dwukrotnie twardszego od stali nierdzewnej) o zaokrąglonych krawędziach. Stopa zbliżona kształtem do deski snowboardowej, równie gładko sunie po materiale co deska po stoku. Dzięki temu użytkownikowi łatwiej jest dotrzeć do miejsc takich jak plisy, falbany czy manewrować między guzikami.

Wady
Umiejscowienie przycisku do spryskiwacza:

Według użytkowników zbyt niskie umiejscowienie tego przycisku sprawia, że podczas prasowania niejedna osoba naciskając przycisk przez przypadek niweczy wykonana pracę i zmusza do ponownego wyprasowania fragmentu zmoczonej tkaniny.

 

 

 

 

Philips Azur Performer Plus GC4527/00

 

Model Philips Azur Performer Plus GC4527/00 pozwala na szybkie i łatwe rozprasowanie ubrań. Bardzo dobrze sprawdza się dla osób pracujących, które z rana przygotowują dla siebie garderobę. Sprzęt wyposażony jest w system odkamieniania. Dzięki temu możesz mieć pewność, że posłuży Ci on przez wiele lat. Dla bezpieczeństwa produkt wyposażony jest w funkcję automatycznego wyłączania się. Dzięki temu nie musisz się martwić żelazkiem, nawet gdy wyjdziesz z domu.

Sprzęt wyposażony jest w silnik o mocy 2600 W. Pozwala on na jego szybkie rozgrzanie. Strumień pary wynosi 50 g/min, więc jest stosunkowo mocny. Zapewnia to sprawne prasowanie zagnieceń. Sprzęt automatycznie dopasowuje intensywność strumienia pary do danego materiału. To chroni przed przypadkowym zniszczeniem ubrań i pozwala na zaoszczędzenie czasu.

Dodatkowo model ten wyposażony jest w końcówkę Triple Precision, która pozwala na prasowanie niewielkich, trudnodostępnych powierzchni jak kieszenie, czy obszar wokół guzików. Użytkownicy doceniają ten produkt za szybkie nagrzewanie i wydajną pracę.

Żelazko parowe Philips Azur Performer Plus GC4527/00 ma moc 2700 W. Długość kabla zasilającego wynosi 2 m. Model waży 1,5 kg.

Zalety
Czas nagrzewania:

Pochlebne recenzje konsumentów stanowią dowód na to, że sprzęt nagrzewa się bardzo szybko. Dlatego też nie trzeba czekać zbyt długo, aby rozpocząć prasowanie.

System antywapienny:

Prezentowany model ma dobrze przemyślany system antykamienny. Produkt ma funkcję samoczyszczenia, a pojawiający się w wodzie kamień jest gromadzony we wbudowanym pojemniku, dzięki czemu nie musimy się obawiać o uszkodzenie urządzenia.

Rączka:

Pokryta antypoślizgowym materiałem rączka gwarantuje pewny chwyt, co przekłada się na większą precyzję podczas pracy. Użytkownicy zapewniają, że manewrowanie żelazkiem jest łatwe, a dłonie nie męczą się zbyt szybko.

Para:

Silne uderzenia pary (do 220 g) sprawiają, że urządzenie poradzi sobie z wyprasowaniem nawet bardzo pogniecionych ubrań. To daje pewność, że produkt nas nie zawiedzie.

Wady
Stopa:

Część osób uważa, że stopa żelazka mogłaby być wykonana z bardziej odpornych na zarysowania materiałów.

 

 

 

 

Braun TS 785STP

 

Dużym zainteresowaniem wśród konsumentów cieszy się model Braun TS 785STP. Produkt ten pozwala na prasowanie zarówno w poziomie, jak i w pionie. Dla bezpieczeństwa żelazko wyposażone zostało w funkcję automatycznego wyłączania po 30 s lub 8 min, zależnie od pozycji.

Sprzęt  ma silnik o mocy 2400 W, który pozwala na stosunkowo szybkie rozgrzewanie powierzchni grzewczej. Temperaturę oraz ilość wyrzucanej pary (maksymalnie 50 g/min) można kontrolować za pomocą pokrętła. Model wyposażony jest w funkcję Textile Protector, która chroni delikatne tkaniny przed zniszczeniem. Produkt ten wyposażony jest w zbiornik na wodę o pojemności 400 ml, który łatwo się napełnia.

Urządzenie wykonane jest z wysokiej jakości materiałów. Powierzchnia grzewcza jest zrobiona z szafiru, przez co jest bardzo wytrzymała. Następnie została pokryta specjalną powłoką, która sprawia, że model gładko jeździ po materiale i jest odporny na zarysowania. Użytkownicy doceniają ten produkt za wygodę obsługi.

Braun TS785STP to żelazko parowe o mocy 2400 W. Produkt waży 1,8 kg. Długość kabla zasilającego jest równa 2,5 m.

Zalety
Saphir:

Żelazko ma szafirową stopę grzejną, która wykazuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne. W związku z tym nie ma obaw, że na powierzchni wspomnianego elementu pojawią się zarysowania. Producent zapewnia, że stopa Saphir jest czterokrotnie twardsza od modeli wykonanych ze stali nierdzewnej.

Bezpieczeństwo:

Urządzenie jest bezpieczne w stosowaniu. Sprzęt automatycznie wyłącza się po upływie określonego czasu (8 minut w pozycji pionowej, 30 sekund w pozycji poziomej). W ten sposób jesteśmy chronieni nie tylko przed przypaleniem ubrań, ale także ewentualnym pożarem.

Zbiornik:

Pojemnik na wodę jest stosunkowo duży (400 ml), dlatego nie musimy go zbyt często uzupełniać.

Wady
Przecieka:

Pewna grupa konsumentów zauważyła, że żelazko czasami przecieka. Dlatego też podczas prasowania na ubraniach pojawiają się plamy z wody, co bywa uciążliwe.

 

 

 

 

MPM MZE-04

 

Ciekawym modelem jest MPM MZE-04, gdyż wyposażony jest w wiele przydatnych funkcji. To dobre i tanie żelazko parowe ma wbudowany automatyczny wyłącznik, który się uaktywnia po chwili bezczynności. Dlatego też możesz się czuć bezpiecznie, nawet jeżeli zapomnisz o sprzęcie. Produkt można używać zarówno pozycji pionowej, jak i poziomej. To pozwala na prasowanie wiszących firanek i marynarek.

Sprzęt wyposażony jest w system antywapienny, który zapewnia mu wiele lat sprawności. Ponadto żelazko ma funkcję samoczyszczenia, więc możesz mieć pewność, że przy regularnym myciu nie pobrudzisz swoich ubrań. Produkt wyposażony jest w silnik o mocy 2800 W. Uderzenie pary wynosi 75 g/min i pozwala na szybkie wyprasowanie mocno zagniecionych ubrań.

Model ten jest bardzo wygodny w użyciu. Zapewnia to ergonomiczne wykonana rączka. Końcówka żelazka ma odpowiednio dobrany kształt, który ułatwia prasowanie w trudno dostępnych miejscach. Powierzchnia grzewcza jest ceramiczna, co zapewnia jej wytrzymałość i odpowiedni poślizg. Użytkownicy doceniają ten model za wysoką jakość wykonania i poręczność.

MPM MZE-04 to dobre żelazko parowe do 100 zł. Moc urządzenia wynosi 2800 W. Przewód zasilający ma długość równą 3 m.

Zalety
ANTI-DRIP:

Konsumenci wskazują, że system ANTI-DRIP jest skuteczny. W rezultacie nie ma obaw o to, że na tkaninach pojawią się plamy z wody.

Przewód zasilający:

Urządzenie ma długi, obrotowy przewód zasilający. W rezultacie możemy mieć pewność, że nic nie będzie krępowało naszych ruchów w trakcie prasowania, co zapewni nam odpowiedni komfort.

Zabezpieczenie:

Produkt ma zabezpieczenie przed przegrzaniem, co nie tylko wydłuża czas użytkowania sprzętu, ale także wpływa na nasze bezpieczeństwo.

Wady
Rączka:

Choć rączka pokryta jest antypoślizgowym materiałem, pokrywające uchwyt tworzywo stosunkowo szybko się niszczy.

Kamień:

Część osób twierdzi, że system antywapienny nie jest do końca skuteczny. Po kilku miesiącach użytkowania można zauważyć, że na urządzeniu pojawia się kamień.

 

 

 

 

Philips Steamer Steam&Go GC320/55

 

Philips Steamer Steam&Go GC320/55 to model, który jest ergonomiczne wykonany. Sprawia to, że praca staje się przyjemnością. Rączka została odpowiednio wyprofilowana i pokryta antypoślizgowym materiałem. Ponadto końcowa ma taki kształt, który ułatwia docieranie do trudno dostępnych miejsc.

Sprzęt wydziela stały strumień pary. Dzieje się tak za sprawą wykorzystania pompki elektrycznej. Urządzenie wyposażone jest w silnik o mocy 1000 W. Pozwala to na jego szybkie rozgrzanie. Model sprawdza się do prasowania w pionie i poziomie. Dodatkowo sprzęt wyposażony jest w szczotkę, która ułatwia odświeżenie ubrań, a także zbiera kurz z materiału. Ponadto produkt pozbywa się z tkanin przykrego zapachu (jedzenia, papierosów).

Do zestawu dołączona jest torba. Dzięki temu urządzenie się nie kurzy, a także można je wygodnie zabrać ze sobą na wakacje. Opinie o żelazkach parowych producenta Philips są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten model za kompaktowe rozmiary i szybkie nagrzewanie.

Żelazko parowe Philips Steamer Steam&Go GC320/55 ma moc równą 1200 W. Waga produktu wynosi ok. 0,6 kg. Długość przewodu to 2 m.

Zalety
Budowa:

Urządzenie ma wygodną rączkę, dzięki czemu utrzymanie sprzętu w dłoni nie jest trudne. Zaletą jest także stosunkowo niska waga produktu.

Czas nagrzewania:

Żelazko nagrzewa się w 45 sekund, dlatego praktycznie zaraz po jego podłączeniu do zasilania, możemy przystąpić do pracy.

Wady
Zbiornik:

Internauci wskazują, że produkt ma zbyt mały zbiornik na wodę, dlatego trzeba często robić przerwy w pracy, aby napełnić pojemnik. W rezultacie prasowanie zabiera więcej czasu.

Obudowa:

Niektóre osoby twierdzą, że obudowa zbyt szybko się nagrzewa, więc trzeba uważać, aby nie poparzyć dłoni.

 

 

 

 

Tefal Ultimate Anti Calc FV9775

 

Tefal Ultimate Anti Calc FV9775 to żelazko parowe o mocy 3000 W. Sprzęt wyposażono w 2,5 m kabel zasilający, a także w funkcję stałego wytwarzania pary na poziomie 55 g/min. Urządzenie ma system Anti drip, który zapobiega kapaniu wody na ubrania, co mogłoby przyczynić się do powstania nieestetycznie wyglądających plam.

Z uwagi na bardzo dużą moc żelazko szybko się nagrzewa i efektywnie usuwa zagniecenia z tkanin. Sprzęt automatycznie się wyłącza po 8 minutach bezczynności, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. Takie rozwiązanie zmniejsza ryzyko zwarcia i przegrzania urządzenia. Opisywany model ma stopę grzejną z technologią samooczyszczania Durilium Autoclean, co gwarantuje gładki poślizg po wszystkich materiałach.

Urządzenie jest lekkie i poręczne (waży ok. 1,8 kg). Konsumenci uważają, że żelazko jest wyjątkowo łatwe w obsłudze, co sprawia, że prasowanie zmienia się w przyjemną czynność. Wszystko za sprawą automatycznego ustawienia pary. Nie musimy się więc zastanawiać, czy nie zniszczymy przypadkowo swojej ulubionej bluzki bądź koszuli.

Produkt Tefal Ultimate Anti Calc FV9775 ma moc 3000 W. Wymiary sprzętu to: 15,8 cm x 18,7 cm x 33 cm. Żelazko waży 1,8 kg i wytwarza strumień pary na poziomie 55 g/min.

Zalety
Wytrzymała stopa grzejna:

Stopa urządzenia została wykonana z solidnego materiału, a dodatkowo wyposażono ją w funkcję samooczyszczania Durilium Autoclean. Katalityczna powłoka jest odporna na zarysowania oraz zanieczyszczenia.

Prasowanie bez wysiłku:

Nie musimy zbyt mocno przyciskać sprzętu do tkaniny, aby pozbyć się uporczywych zagnieceń. Działanie pary wodnej jest na tyle skuteczne, że prasowanie ubrań nie zajmuje dużo czasu i jest wyjątkowo komfortowe.

Wady
Za mały pojemnik na wodę:

Zbiornik na wodę ma pojemność 0,35 l, więc w czasie prasowania trzeba go kilka razy uzupełniać, co szybko staje się irytujące.

Niewygodny uchwyt:

Według konsumentów uchwyt żelazka jest za gruby i źle wyprofilowany, w efekcie czego sprzęt niewygodnie leży w dłoni i możemy mieć problem z przesuwaniem go po tkaninie.

 

 

 

 

Bosch Sensixx’x TDA703021A

 

Ciekawym modelem z wieloma przydatnymi funkcjami jest Bosch Sensixx’x TDA703021A. Produkt ten ma moc 3000 W. Dzięki temu bardzo szybko się nagrzewa i w kilka chwil jest gotowy do pracy. Żelazko to wykonane jest z wysokiej jakości materiałów. Powierzchnia grzewcza zabezpieczona została powłoką ceramiczną. Dzięki niej stopa jest wytrzymała i odporna na zarysowania.

Sprzęt charakteryzuje się równomiernym strumieniem pary wynoszącym 50 g/min. Sprawia on, że zagniecenia w prosty i szybki sposób znikają z materiału. Model ten automatycznie dopasowuje temperaturę do prasowanego materiału. Dlatego też nie trzeba zmieniać ustawień w trakcie pracy. Urządzenie sprawdza się także do prasowania w pionie. Możesz więc z łatwością odświeżyć marynarki, czy nawet firany.

Sprzęt wyposażony jest w funkcję czyszczenia. Model sam pozbywa się zanieczyszczeń i osadu ze środka żelazka. Ponadto produkt automatycznie się wyłącza po kilku minutach bezczynności. Użytkownicy doceniają Bosch Sensixx’x TDA703021A za jakość prasowania. Twierdzą oni, że sprzęt dobrze wyrzuca parę, ułatwiając rozprasowanie zagnieceń.

Bosch TDA703021A to żelazko parowe o mocy 3000 W. Długość przewodu zasilającego wynosi 2,5 m. Produkt waży 1,9 kg.

Zalety
Skuteczność:

Z uwagi na dużą moc urządzenia możemy mieć pewność, że żelazko dobrze poradzi sobie z prasowaniem różnego rodzaju ubrań. Opinie konsumentów potwierdzają, że sprzęt jest odpowiedni także do prasowania grubych tkanin.

Anticalc:

Dobrze opracowany system antywapienny stanowi skuteczne zabezpieczenie przed osadzaniem się kamienia wewnątrz produktu. Dużym plusem jest także funkcja samoczyszczenia, która chroni znajdujący się w środku mechanizm.

Stopa:

Ceramiczna stopa nie jest podatna na zarysowania. Dobre wyprofilowanie sprawia, że żelazko gładko porusza się po tkaninie, gwarantując tym samym komfort w trakcie pracy.

ITemp:

Konsumenci dobrze wypowiadają się na temat funkcji iTemp. Jej zadanie polega na automatycznym doborze wysokości temperatury do prasowanej tkaniny. W związku z tym użytkownik nie traci czasu na dostosowywanie ustawień modelu do aktualnych potrzeb.

QuickFill:

Prezentowane żelazko ma duży otwór do nalewania wody. W rezultacie czynność ta jest prosta.

Wady
Spryskiwacz:

W nielicznych komentarzach można przeczytać, że spryskiwacz nie jest wykonany z najlepszych tworzyw i kapie z niego woda.

 

 

 

 

Jak wyczyścić żelazko parowe?

 

Osoby, które kupiły żelazka parowe, często po kilku miesiącach użytkowania zastanawiają się, jak je czyścić. Nie jest tajemnicą, że jeśli dobrze zadbamy o sprzęt i będziemy go odpowiednio pielęgnować będzie nam długo służyć. Co więcej, czysta stopa grzejna gwarantuje, że na naszych ubraniach nie pojawią się plamy. W tej części artykułu poznasz sposoby na to, jak czyścić żelazko parowe.

 

 

Środki bezpieczeństwa

Z uwagi na to, że urządzenie podłącza się do prądu, przy czyszczeniu sprzętu należy zachować odpowiednie środki ostrożności. Najważniejsze jest to, aby w trakcie pielęgnacji modelu odłączyć go od źródła zasilania. Choć wydaje się to oczywiste, zdarza się, że w biegu zapominamy o tak ważnej sprawie. Chcemy szybko pozbyć się zabrudzeń na stopie grzejnej nie myśląc o tym, że stanowi to dla nas zagrożenie. Kolejną, ważną kwestią jest to, że żelazko musi być zimne, jeśli dotykamy dłońmi stopy żelazka. W innym wypadku narazimy się na poparzenie. Co więcej, używana do mycia szmatka czy gąbka może przywrzeć do gorącej powierzchni. W efekcie będziemy mieć jeszcze więcej pracy.

 

Odkamienianie

Część osób zastanawia się, jakie żelazko parowe jest polecane przez konsumentów. Wiele osób zaznacza, że dobrym wyborem jest urządzenie z funkcją automatycznego odkamieniania. Dzięki tej opcji osadzający się wewnątrz produktu kamień jest automatycznie usuwany. Tego typu produkty wyposażone zostały w specjalny tackę, na której gromadzi się kamień. Użytkownik musi jedynie systematycznie wyjmować ją i usuwać zebrane zanieczyszczenia.

Jeśli wybrane przez nas urządzenie nie ma systemu odkamieniającego lub system ten nie działa skutecznie, można samemu wyczyścić żelazko. Do tego celu posłuży nam ocet, czyli tani produkt spożywczy, który znajdziemy w każdym sklepie. Zaleca się, aby ściereczkę zmoczyć octem. Następnie warto skorzystać z wykałaczki – trzeba nałożyć na nią wilgotną szmatkę, a następnie przecierać dziurki, przez które wydobywa się para. Ocet należy wlać także do zbiornika na wodę, a później ustawić żelazko na najwyższą temperaturę. Po nagrzaniu należy przystąpić do prasowania – najlepiej wybrać tanią, bawełnianą ścierkę. Musimy pamiętać, że na materiale będą gromadzić się resztki osadu, a co więcej na tkaninie przez dłuższy czas będzie utrzymywał się intensywny zapach octu. Dlatego też wybór ulubionego ubrania nie jest dobrym rozwiązaniem.  

 

 

 

Stopa żelazka

Niejednokrotnie zdarza się, że do stopy żelazka przywierają różnego rodzaju zabrudzenia. Jak skutecznie się ich pozbyć? Jest na to wiele sposób. Część osób zaleca, aby do czyszczenia używać zwykłego płynu do mycia naczyń. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli zabrudzenia nie są zbyt intensywne. W przypadku uporczywych plam warto ściereczkę nasączyć sokiem z cytryny lub octem. W sklepach można znaleźć także specjalne preparaty przeznaczone do czyszczenia stopy grzejnej. Należy jednak mieć na uwadze to, że detergent musi być dostosowany do materiału, z którego wykonano stopę żelazka. W innym wypadku możemy uszkodzić jej powierzchnię.

 

Zbiornik na wodę

Nie można zapomnieć także o czyszczeniu zbiornika na wodę. W tym celu należy wlać do niego ocet z wodą w proporcji 1:1. Następnie należy włączyć żelazko tak, aby pracowało przez kilka minut. Później należy wylać płyn, który pozostał w zbiorniku. Aby uniknąć nieprzyjemnego zapachu, trzeba kilka razy powtórzyć czynność, z tą różnicą, że do zbiornika należy wlewać wyłącznie wodę.

 

 

Inne artykuły, którymi możesz być zainteresowany:

Żelazko parowe pionowe

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

W naszym rankingu prezentującym najlepsze żelazka parowe znalazło się aż 5 różnych propozycji. Jesteśmy pewni, że wśród nich znajdziesz urządzenie, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Do zestawienia trafiły wyłącznie produkty dobrej jakości i o dobrych parametrach technicznych. Po dogłębnej analizie opinii konsumentów okazało się, że pierwsze miejsce należy do Bosch TDI903231A. To żelazko parowe o bardzo dużej mocy, które błyskawicznie się nagrzewa. Jest ono ponadto niezwykle lekkie, dzięki czemu prasowanie może stać się przyjemniejsze i bardziej komfortowe. Dużym atutem wspomnianego modelu bez wątpienia jest także nowoczesny design. Na drugim miejscu znalazł się natomiast produkt Philips Azur Performer Plus GC4526/20. Zbiornik na wodę o dużej pojemności oraz silny strumień pary sprawią, że obowiązek prasowania ubrań zmieni się w przyjemność. Powyższe żelazko na pewno przez długi czas będzie zachwycać Cię swoją funkcjonalnością, ponieważ zostało wyposażone w system samooczyszczania z kamienia. Jeżeli chcesz poznać pozostałe proponowane urządzenia, już teraz zajrzyj na naszą stronę.

 

Jakie żelazko parowe kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Żelazko to jedno z najbardziej podstawowych urządzeń w naszym domu. Dzięki niemu w łatwy i szybki sposób jesteśmy w stanie wyprasować nawet najbardziej pogniecione ubrania. Problem jednak w tym, że efektywność danego sprzętu zależy przede wszystkim od jego parametrów. Gwarantujemy, że nasz poradnik rozwieje wszelkie wątpliwości odnośnie zakupu takiego urządzenia, odpowiadając na pytanie – jakie żelazko parowe wybrać.

 

Działanie

Żelazko parowe to urządzenie, które w trakcie swojej pracy generuje parę. Jej zadaniem jest wyprasowanie nawet najtrudniejszych zagnieceń na naszych ubraniach. Należy pamiętać, że im większe ciśnienie wytwarzane przez dany sprzęt, tym więcej pary będzie się z niego wydobywać. Poprzez dotknięcie przez gorącą parę powierzchni tkaniny, zachodzi rozszerzanie włókien. To sprawia, że proces prasowania jest prostszy i szybszy.

 

Rodzaje

W sklepach znajdziemy wiele modeli żelazek parowych. Różnią się one od siebie pod względem funkcji i trybów, lecz każdy z nich generuje parę za pomocą specjalnego systemu. Do dostępnych typów zaliczamy:

parownice – wariant żelazka parowego, który do prasowania nie potrzebuje deski. Ubranie wystarczy powiesić na wieszaku, a następnie zbliżyć dyszę do powierzchni tkaniny. Gorąca para natychmiast pozbawi ciuch wszelkich zagnieceń. Taki sprzęt, to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie mają czasu na prasowanie lub mają ograniczoną ilość wolnego miejsca i nie mogą sobie pozwolić na deskę do prasowania,

żelazka turystyczne – sprzęt pomniejszony w skali, dzięki czemu idealnie nadaje się w podróż. Ze względu na mniejszy rozmiar i wagę, nie będzie on zajmować dużo miejsca w walizce. Można go więc zapakować do bagażu rejestrowanego i nie martwić się o pogniecione sukienki czy koszule w trakcie naszego wyjazdu,

żelazka ze stacją pary – najbardziej popularny model tego typu sprzętu. Stopę żelazka ustawia się w stacji pary, która oprócz ładowania naszego sprzętu, ma za zadanie również zabezpieczyć go przed upadkiem, często grożącym poważnym poparzeniem.

 

Moc

Jednym z ważniejszych parametrów tego typu sprzętu jest moc. Najlepsze żelazko parowe to urządzenie, które jest zarówno wydajne, jak i funkcjonalne. Należy pamiętać, że im wyższa wspomniana wartość danego modelu, tym krócej będzie się on nagrzewał i tym samym nie zanotujemy dużych strat energii. Najbardziej popularne żelazka parowe mają moc ok. 2000 W, choć na rynku znajdziemy i takie, których parametr ten jest znacznie wyższy lub niższy, jak np. urządzenia turystyczne.

 

Stopa – jakie żelazko parowe jest najlepsze?

Najważniejszym elementem budowy każdego żelazka parowego jest jego stopa. To właśnie dzięki niej możliwe jest prasowanie ubrań oraz zapewniona zostaje łatwość całego procesu. Wybierając takie urządzenie, warto jest więc zwrócić uwagę na rozmieszczenie otworów pary na stopie. Ponadto, powinna być ona odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia typu zarysowania. Należy również pamiętać, że element ten powinien być wykonany z najwyższej jakości tworzywa, gdyż odpowiada za stan naszych ubrań. W przypadku łatwej korozji możliwe jest trwałe zabrudzenie tkanin.

 

Regulacja temperatury

Każde żelazko parowe posiada możliwość regulowania temperatury. Dzięki temu jesteśmy w stanie zadbać o jakość naszych ubrań, nie obawiając się o ich przypalenie. Wyższa temperatura sprawdza się natomiast do prasowania sztywnych i grubych materiałów, jak np. jeans. Zmienianie ustawień odnośnie temperatury odbywa się za pomocą wyświetlacza lub specjalnego pokrętła. Zmiana temperatury odpowiada również innym trybom. Oznacza to, że żelazko może wyprasować różne rodzaje tkanin, jak np. 200 st. C – bawełna oraz len, do 150 st. C – wełna i jedwab oraz do 110 st. C – tkaniny syntetyczne. Wartości te przedstawiane są również za pomocą gwiazdek: ***, ** i *.

 

Ilość wytwarzanej pary

To, jak dużo pary wytwarza nasze żelazko, wyrażane jest w gramach na minutę. Należy pamiętać, że żelazko parowe to urządzenie, które opiera się właśnie na tym aspekcie, dlatego wartość ta powinna być w miarę wysoka. Standardowy model wytwarza ok. 50 g/min pary. W sklepach dostępne są również i takie urządzenia, których wartość ta osiąga często nawet 200 g/min.

 

Strumień pary

Wiele modeli żelazek posiada inteligentną funkcję dobierania ilości pary do rodzaju prasowanej tkaniny. Jest to duże ułatwienie w trakcie używania takiego sprzętu i pozwoli nam na szybkie pozbycie się zagnieceń.

 

Sposób wytwarzania pary

Najbardziej funkcjonalne żelazka parowe to te, które posiadają możliwość ciągłego wytwarzania pary. Wpływa to znacznie na jakość prasowania, dzięki czemu czynność ta staje się prosta i przyjemna. Z drugiej strony należy pamiętać o funkcji gwałtownego wytwarzania pary, która sprawdza się w przypadku prasowania wyjątkowo trudnych zagnieceń.

 

Pionowa para

Ciekawą funkcją takiego sprzętu jest również wytwarzanie pionowego strumienia pary. Jest to jednorazowe uderzenie w pionie, które doskonale sprawdza się przy delikatnych tkaninach typu zasłony i firany. Wówczas nie musimy zdejmować ich z karnisza, gdyż nasze żelazko działa na zasadzie parownicy. Sprawdzi się również do szybkiego prasowania sukienek tuż przed wyjściem na imprezę.

 

Zakres temperatury

Wybierając tego typu sprzęt, koniecznie pamiętaj, by zwrócić uwagę na zakres regulowania temperatury w danym modelu. To właśnie od tego zależy, jak wiele różnych materiałów jesteśmy w stanie wyprasować za pomocą danego żelazka parowego. Najczęściej, zakres ten wynosi od 110 stopni C do 200 stopni C.

 

Długość przewodu

Decydując się na zakup tradycyjnego żelazka parowego, koniecznie zwróć uwagę na długość przewodu. Należy pamiętać, że w trakcie prasowania powinniśmy mieć maksymalną swobodę ruchów, co zapewnia nam i naszemu otoczeniu bezpieczeństwo. Najczęściej w tego typu sprzętach długość przewodu wynosi ok. 1,5 m. Stanowczo odradzamy zakup modelu o krótszym przewodzie.

 

Dodatkowe funkcje

Wiele modeli żelazek parowych posiada dodatkowe funkcje. Producenci stosują najnowocześniejsze technologie, których zadaniem jest ułatwienie naszej pracy i skrócenie czasu prasowania. Do tego typu trybów zaliczamy: self clean, którego zadaniem jest autoczyszczenie sprzętu, inteligentne wyłączenia się urządzenia, prasowanie na mokro, suszenie, czy regulacja strumienia pary.

 

Zestaw

Niektóre modele żelazek parowych dostępne są w zestawach składających się z kilku elementów. Najczęściej do danego modelu dołączona jest deska do prasowania, o ile jest to żelazko klasyczne. W przypadku parownicy może to być specjalny stojak na wieszak. Warto jest się zdecydować na taki zestaw, gdyż nie musimy się później martwić o dodatkowe koszty.

 

Żelazka parowe w dobrych cenach

Żelazko parowe to sprzęt, który powinien nam posłużyć przez wiele lat. Dlatego warto jest wybrać model wysokiej jakości. Do najtańszych urządzeń zaliczamy te z najmniejszą mocą. Koszt zakupu takiego produktu nie przekracza kwoty 250 złotych. Zdecydowanie droższe będą żelazka parowe o mocy ok. 2200 W. Za taki sprzęt zapłacimy od kilkuset do ponad tysiąca złotych.

 

Najlepsze żelazka parowe w 2021 roku

 

Gorące, buchające parą żelazko potrafi wyprasować nawet najtrudniejsze zagniecenia. Nowsze modele mają wiele nowoczesnych funkcji ułatwiających pracę i usprawniających działanie sprzętu, a także są bezpieczne dla delikatnych materiałów. Dlatego przygotowaliśmy ranking żelazek parowych, który ma na celu pomóc Wam w wyborze najlepszego urządzenia tego typu.

 

Bosch TDI903231A

 

Na pierwszym miejscu naszego zestawienia znajduje się żelazko Bosch TDI903231A. Jest to nowoczesny produkt, który posiada wiele funkcji zapewniających komfort i wygodę prasowania. Zbiornik na wodę do ma pojemność 400 ml. Model Bosch’a ma bardzo dużą moc, która wynosi 3200 W. Dzięki temu urządzenie bardzo szybko się nagrzewa.

Ponadto produkt nie jest podatny na zarysowania. Waży tylko 200 g, więc nie męczy ręki i jest poręczny. Czujnik dotyku sprawia, że urządzenie grzeje i wytwarza parę, gdy trzyma się go w ręce. Natomiast po chwili bez używania, wyłącza się. Wbudowana kontrolka informuje o stopniu nagrzania żelazka.

Oprócz tego model ma przycisk, który zwiększa ilość pary. Dzięki temu rozprostowane zostaną nawet największe zagniecenia. Mimo intensywnej pracy żelazko nie powoduje nadmiernego błyszczenia się ubrań, dodatkowo chroni ciemne i delikatne materiały.

Istnieje możliwość ustawienia jednej temperatury dopasowanej do wszystkich tkanin, więc nawet największy laik poradzi sobie z prasowaniem. Ogromnym udogodnieniem jest system 4AntiCalc, który zapobiega osadzaniu się kamienia. To najlepsze żelazko parowe jest szczególnie cenione za jakość wykonania i funkcjonalność.

Żelazko Bosch TDI903231A to urządzenie o mocy 3200 W. Model ten ma zbiornik na wodę o pojemności 400 ml. Jego waga to zaledwie 200 g.

Zalety
Wygoda:

Użytkownicy żelazka Bosch TDI903231A potwierdzają, że sprzęt jest bardzo wygodny. Ma lekką konstrukcję i dobrze wyprofilowaną rączkę, co zapewnia nam komfort w czasie prasowania.

Szybkie nagrzewanie:

Urządzenie ma dużą moc, dzięki której bardzo szybko się nagrzewa. W zaledwie kilka sekund sprzęt jest gotowy do pracy.

Materiał:

Obudowa żelazka jest wykonana z bardzo dobrych tworzyw sztucznych, które cechują się odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Podobnie płyta żelazka. Nie jest ona podatna na zarysowania, a jej czyszczenie jest niezwykle proste.

Zabezpieczenia:

Czujnik dotyku sprawia, że urządzenie grzeje i wytwarza parę, gdy trzyma się je w ręce. Natomiast po chwili bez używania, wyłącza się. Wbudowana kontrolka informuje o stopniu nagrzania żelazka.

Regulacja pracy:

Urządzenie ma prosty w obsłudze system regulacji, który ułatwi nam dostosowanie pracy sprzętu do naszych potrzeb.

Wady
Głośna praca:

Jak podkreślają osoby, które zdecydowały się zakupić ten model, działa on dobrze, ale niestety jest głośny, zwłaszcza pompka wodna.

 

 

Philips Azur Performer Plus GC4526/20

 

Żelazko parowe Philips Azur Performer Plus GC4526/20 na pewno spodoba się nawet najbardziej wymagającym konsumentom. Wszystko przez to, że jest ono gotowe do pracy bardzo szybko, głównie za sprawą wysokiej mocy. Dzięki temu można znacznie skrócić czas prasowania i zyskać chwilę na siebie czy dla rodziny.

Prezentowane urządzenie pozwala skutecznie wyprasować wszystkie tkaniny, nawet te bardzo delikatne. Ponadto nie trzeba samodzielnie ustawiać odpowiedniej ilości pary, gdyż sprzęt robi to samodzielnie. Z pomocą powyższego żelazka nawet największe zagniecenia nie będą stanowiły problemu. To samo dotyczy również trudno dostępnych miejsc, takich jak przestrzenie pomiędzy guzikami, plisami czy też kołnierzyki koszul.

Kłopotliwe nie powinno być również ciągłe przekładanie żelazka na deskę z podstawki (i odwrotnie) czy też manewrowanie nim po tkaninie. Wpływ na to ma nie tylko optymalna waga, ale również specjalna budowa sprzętu. Powyższy produkt bez wątpienia zdobędzie sympatię każdej pani domu, której do tej pory obowiązek prasowania kojarzył się bardzo negatywnie.

Żelazko parowe Philips Azur Performer Plus GC4526/20 to urządzenie umożliwiające prasowanie różnych, nawet wymagających materiałów. Moc prezentowanego modelu to 2600 W.

Zalety
Szybka praca:

Duża moc zapewnia szybkie nagrzewanie, co w połączeniu z dobrze wyprofilowaną płytą i efektywnością działania pary sprawia, że sprzęt ten działa bardzo szybko i ułatwia nam prasowanie.

Regulacja pracy:

Model ten jest parowy i wytwarza dużą ilość efektywnej pary. Jej ilość można regulować. Za sprawą pary prasowanie przebiega zdecydowanie sprawniej.

Waga:

Konsumenci podkreślają w swoich recenzjach, że żelazko jest lekkie. Nawet gdy mamy dużo do uprasowania, nie musimy obawiać się, że dłoń będzie obciążona.

Wygląd:

To, co na początku zwraca naszą uwagę, to przede wszystkim wygląd prezentowanego żelazka. Jest ono bardzo atrakcyjne.

Jakość materiałów:

Tworzywa sztuczne użyte do produkcji tego modelu są solidne. Również sama płyta żelazka jest niezawodna, odporna na uszkodzenia i łatwa w czyszczeniu.

Wady
Blokada kapania:

Niektóre osoby zauważają, że blokada kapania nie zawsze działa poprawnie. Czasami zamiast pary lub lekkiego spryskania wodą, dochodzi do zalania ubrania.

 

 

Tefal Ultragliss FV4870

 

Tefal Ultragliss FV4870 to produkt plasujący się na trzecim miejscu naszego rankingu. To dobre i tanie żelazko parowe pozwala na prasowanie najtrudniejszych zagnieceń. Model ten można swobodnie używać zarówno w pionie, jak i w poziomie. Zbiornik na wodę ma pojemność 300 ml.

Wlew wody jest duży i wygodny w użyciu. Dodatkowo dzięki systemowi Aquaspeed unikniemy zalania urządzenia. Jednocześnie żelazko wyposażone jest w funkcję Anti Drop, dzięki której woda nie kapie podczas prasowania.

Produkt skonstruowany jest tak, żeby odcinać dopływ wody przy nieodpowiednich ustawieniach. Płyta żelazka pokryta jest powłoką ceramiczną, która zapewnia lekkie i szybkie prasowanie.

Model posiada wbudowany system antywapienny, który chroni przed powstawaniem kamienia. Konsumenci wysoko ocenili stosunek ceny do jakości tego sprzętu oraz jego wydajność.

Produkt Tefal Ultragliss FV4870 to bardzo dobre żelazko parowe do 200 zł. Prezentowany model ma zbiornik na wodę o pojemności 300 ml. Moc urządzenia to 2400 W, co gwarantuje szybkie nagrzewanie i efektywną pracę.

Zalety
Pojemnik na wodę:

Dużym atutem produktu jest spory zbiornik na wodę. Ma on pojemność aż 300 ml. To wystarcza na wyprasowanie sporej ilości ubrań.

Łatwe napełnianie wodą:

Wlew wody w tym żelazku jest duży i wygodny w użyciu. Łatwo wlejesz wodę do zbiornika, gdy ten będzie już pusty.

Funkcja Anti Drop i system AquaSpeed:

Na szczególną uwagę zasługują dwie opcje dostępne w tym modelu. Pierwsza z nich to AntiDrop, dzięki której woda nie kapie podczas prasowania. Druga to system AquaSpeed, który odcina dopływ wody przy nieodpowiednich ustawieniach.

Płyta żelazka:

Płyta żelazka jest pokryta powłoką ceramiczną, która jest łatwa w pielęgnacji, ułatwia prasowanie i jednocześnie wykazuje odproność na uszkodzenia.

Wady
Jakość obudowy:

Według niektórych osób jakość obudowy prezentowanego modelu nie jest najlepsza.

 

 

Braun SI 9188 BK TexStyle 9 

 

Sprzęt Braun SI 9188 BK TexStyle 9 ma moc 2800 W. To żelazko parowe z 2,5 m przewodem zasilającym, dlatego nie będziemy narzekać na ograniczenie swobody ruchów. Produkt bardzo szybko się nagrzewa, w efekcie czego prasowanie ubrań zajmuje znacznie mniej czasu. Poza tym urządzenie ma cyfrową blokadę kapania oraz praktyczną funkcję samooczyszczenia.

Żelazko wyposażono 0,35 l zbiornik na wodę z dużym otworem do wlewania wody. Dla zapewnienia bezpieczeństwa użytkowania sprzęt ma system automatycznego wyłączania, który uaktywnia się po upływie 8 minut bezczynności. Model zapewnia precyzyjny wyrzut pary z czubka stopy, co umożliwia pozbycie się zagnieceń pomiędzy guzikami czy wokół kieszeni.

Sprzęt zdobył uznanie konsumentów, gdyż szybko się nagrzewa i jest gotowy do pracy po upływie kilkudziesięciu sekund od włączenia. Urządzenie ma odporną na zarysowania stopę, którą wykonano z szafiru. Silny wyrzut pary, w pionie i poziomie, do 230 g/min zapewnia szybkie i efektywne prasowanie ubrań, również tych z delikatnych tkanin.

Żelazko Braun SI 9188 BK TexStyle 9 zostało wyposażone w 0,35 l zbiornik na wodę. To urządzenie o mocy 2800 W, które ma opcję silnego wyrzutu pary, w pionie i poziomie, do 230 g/min.

Zalety
Szafirowa stopa grzejna:

Stopa żelazka została wykonana z szafiru i jest 4 razy twardsza niż ta ze stali nierdzewnej. Gwarantuje to odporność na zarysowania i inne uszkodzenia, a także gładki poślizg po tkaninach.

System automatycznego wyłączania:

Po 8 minutach bezczynności uaktywnia się system automatycznego wyłączania. Zapobiega on przegrzaniu urządzenia i niebezpiecznym zwarciom.

System usuwania kamienia:

Z uwagi na system usuwania kamienia nie musimy się obawiać, że wewnątrz sprzętu powstanie osad wpływający negatywnie na skuteczność działania i trwałość urządzenia.

Wady
Za ciężkie:

Konsumenci uważają, że żelazko jest za ciężkie, przez co nie jest tak komfortowe w użytkowaniu, jak oczekiwali.

Kłopotliwe prasowanie grubych tkanin:

Pozbycie się zagnieceń z grubych tkanin zajmuje dużo czasu, więc musimy przy tym zachować cierpliwość.

 

 

Karcher I 6006

 

Karcher I 6006 to żelazko parowe przeznaczone do myjek ciśnieniowych z serii SC 4 oraz SC 5. Urządzenie ma stopę ze stali nierdzewnej, która gwarantuje gładki poślizg po ubraniach. Sprzęt waży 1 kg, a jego dokładne wymiary to: 29,7 cm x 18 cm x 14,7 cm. Model ten ma żółto-czarną obudowę odporną na uszkodzenia.

Za sprawą żelazka prasowanie tkanin nie musi być kłopotliwe. Pozwala ono na szybkie i komfortowe usuwanie zagnieceń z ubrań, firanek i zasłon. Urządzenie jest lekkie, a generowana pod dużym ciśnieniem para wodna zapewnia skuteczne działanie. Sprzęt pozwala na szybkie odświeżenie tkanin bez konieczności korzystania z usług pralni chemicznej.

Według konsumentów opisany wyżej model jest poręczny i wygodny w użytkowaniu. Produkt ma regulację temperatury, więc z pewnością unikniemy przypadkowego zniszczenia tkanin. Warto dodać, że urządzenie marki Karcher znacząco ułatwia prasowanie, dlatego jest to doskonała propozycja dla osób traktujących tę czynność jako jeden z najbardziej nieprzyjemnych obowiązków domowych.

Żelazko parowe Karcher I 6006 ma wymiary: 29,7 cm x 18 cm x 14,7 cm. To urządzenie kompatybilne z myjkami ciśnieniowymi, tego samego producenta, z serii SC 4 i SC 5.

Zalety
Łatwe prasowanie:

Sprzęt ma stopę ze stali nierdzewnej, która gładko przesuwa się po tkaninach. Z uwagi na wyrzut pary wodnej pod dużym ciśnieniem możemy pozbyć się nawet bardzo uporczywych zagnieceń bez wysiłku, niezależnie od grubości materiału.

Odświeża firanki i zasłony:

Z pomocą żelazka możemy szybko odświeżyć firanki i zasłony bez konieczności zdejmowania ich z karnisza. Nie musimy więc za często prać tkanin, co nierzadko wymaga skorzystania z usług profesjonalnej pralni.

Wady
Krótki przewód:

Przewód łączący żelazko z myjką ciśnieniową jest stosunkowo krótki, dlatego użytkownicy narzekają na ograniczenie swobody ruchów i obniżony komfort prasowania.

Źle wyprofilowana stopa:

Stopa żelazka jest szeroka, ale czubek nie został odpowiednio wyprofilowany. Przez to możemy mieć problem z precyzyjnym wyprasowaniem kołnierzyka czy miejsc pomiędzy guzikami.

 

 

Philips Azur Performer Plus GC4521/20

 

Kolejną pozycję na naszej liście zajął produkt Philips Azur Performer Plus GC4521/20. Jest to model o mocy 2600 W, dzięki czemu szybko się nagrzewa. Wyposażony został w zbiornik na wodę o pojemności 300 ml. Jest to proste w obsłudze urządzenie, które automatycznie się wyłącza po kilku minutach bezczynności.

Z tym żelazkiem można czuć się bezpiecznie. Strumień pary tego modelu jest silny, więc zagniecenia nie stanowią dla niego problemu. Technologia rozprowadzania pary jest tak skonstruowana, żeby zapewnić optymalne efekty.

Użytkownik ma możliwość wykorzystania opcji “silne uderzenie pary”, która pozwala wygładzić najtrudniejsze zagniecenia. Żelazko jest wyposażone w funkcję samoczyszczenia z kamienia. To udogodnienie pozwala zaoszczędzić wiele czasu i jednocześnie pozytywnie wpływa na żywotność sprzętu.

Model ten jest niezwykle lekki, więc wygodnie się nim prasuje ubrania. Produkt jest odporny na zarysowania, co zwiększa komfort użytkowania. Konsumenci doceniają sprzęt za niezawodność i wysoką bezawaryjność.

 

 

Philips SteamerCleartouch GC536/35

 

Następnym produktem godnym uwagi jest Philips SteamerCleartouch GC536/35. Jest to model o mocy 2000 W, więc szybko się nagrzewa. Jednocześnie mamy do wyboru tryb Eco, który sprzyja oszczędności energii. Urządzenie ma aż 1200 ml zbiornik na wodę, który można odłączyć. Pozwala to na proste dolewanie płynu.

Jednocześnie żelazko posiada system antywapienny, który zwiększa jego żywotność. Wyposażone zostało w silny strumień pary, a także 3 poziomy intensywności jej stałej emisji. Urządzenie pozwala nam pozbyć się brzydkich zapachów z ubrań. Jakość materiałów wykorzystanych do produkcji tego żelazka jest bardzo wysoka.

Płyta parowa zbudowana jest ze stali szlachetnej, co zapewnia szybkie prasowanie i wysoką odporność na korozję oraz uszkodzenia. Urządzenie może być wykorzystane do prasowania w pionie, więc problem zagnieceń ubrań wiszących na wieszakach szybko zostanie rozwiązany bez konieczności rozkładania deski.

Żelazko jest bezpieczne dla wszystkich tkanin, dzięki możliwości dopasowania temperatury do materiału. Do zestawu dołączony jest wieszak, który w specjalny sposób blokuje ubrania, ułatwiając prasowanie. Komplet zawiera też rękawicę, która chroni dłonie przed oparzeniami.

Opinie o żelazkach parowych marki Philips są bardzo pozytywne. Cenione są za jakość wykonania i łatwość prasowania. Poza tym model ten został wysoko oceniony za pojemny zbiornik, który wystarcza na uprasowanie wielu sztuk ubrań.

 

 

Philips Steamer Steam&Go GC320/55

 

Philips Steamer Steam&Go GC320/55 to funkcjonalne urządzenie służące do skutecznego prasowania ubrań. Korzystanie z niego jest niezwykle łatwe i komfortowe, dlatego wszyscy poradzą sobie z obsługą prezentowanego sprzętu. Aby pozbyć się nawet najbardziej uporczywych zagnieceń, wystarczy wcisnąć jeden przycisk i skierować w stronę tkaniny wytwarzany strumień pary. Już po chwili materiał zostanie wygładzony, a więc w prasowanie nie trzeba wkładać dużo wysiłku.

Opisywane urządzenie pozwala na prasowanie bez konieczności rozkładania deski. Nie trzeba nawet ściągać ubrań z wieszaka czy odpinać firanek z karnisza. Co więcej, model marki Philips jest całkowicie bezpieczny, nawet dla tak delikatnych tkanin, jak np. jedwab.

Każdy, kto chciałby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu papierosów czy jedzenia z ubrań, powinien  zdecydować się na zakup powyższego produktu. Z jego pomocą można zawsze prezentować się elegancko i profesjonalnie, gdyż pogniecione ubrania nie będą stanowiły już żadnego problemu. Poza tym opisywane żelazko pozwala zaoszczędzić sporo czasu, który można wykorzystać w inny sposób.

Philips Steamer Steam&Go GC320/55 to urządzenie o mocy 1200 W. Jest to wygodna parownica, która można pracować w pionie. Prezentowany model ma pojemnik na wodę o pojemności 60 ml.

Zalety
Łatwa obsługa:

Osoby, które zdecydowały się na ten sprzęt, potwierdzają, że jest on bardzo łatwy w obsłudze. Jego włączanie i regulacja nie sprawią Ci większego problemu.

Prasowanie wiszących tkanin:

Jest to prasowalnica, która ułatwia prasowanie wiszących tkanin. Przy jej użyciu bez problemu wyprasujesz firany, sukienki, garnitury i wiele innych rzeczy. Ponieważ sprzęt jest lekki, praca nim nie obciąża ręki.

Usuwa brzydkie zapachy:

System prasowania parą to nie tylko sposób na bardziej efektywne wyprasowanie pogniecionych tkanin, to również najlepszy wybór, jeśli chcesz odświeżyć tkaniny.

Wady
Mały pojemnik na wodę:

Niestety prezentowany model ma bardzo mały pojemnik na wodę, przez co nie jest zbyt wydajny.

Moc:

Niewielka moc sprawia, że prasowanie trudniejszych materiałów trwa zdecydowanie dłużej, niż w przypadku innych propozycji w naszym zestawieniu.

 

 

Tefal Freemove FV9970E0

 

Nasz ranking zamyka produkt Tefal Freemove FV9970E0. Jest to model o mocy 2600 W. Ten sprzęt wyróżnia bezprzewodowa konstrukcja, która nie ogranicza ruchów. Będzie więc idealny do prasowania wysoko zawieszonych firan. Jednocześnie jego ładowanie jest szybkie i bezproblemowe.

Wyposażony został w zbiornik na wodę o objętości 180 ml, który posiada zabezpieczenie przed kapaniem. Ogromnym ułatwieniem jest możliwość dostosowania temperatury do tkaniny, a także ustawienie wielkości strumienia pary, co chroni ubranie przed zniszczeniem.

Dodatkowo żelazko daje możliwość prasowania w pionie, przez co można go używać na wiszących ubraniach. Sprzęt jest bardzo bezpieczny – po 8 minutach bezczynności sam się wyłącza.

Użytkownicy nie muszą się również martwić o zachowanie czystości tego modelu, gdyż wyposażony jest w system samooczyszczania. Konsumenci cenią sobie ten produkt za komfort pracy. Wysoko oceniają też jego wykonanie.

Tefal Freemove FV9970E0 o mocy 2600 W to urządzenie bezprzewodowe. Sprzęt ten ma zbiornik na wodę o pojemności 180 ml.

Zalety
Prasowanie wiszących tkanin:

Urządzenie ułatwia prasowanie wiszących tkanin. Jest lekkie i tak zbudowane, aby nie ograniczać naszych ruchów.

Regulacja:

Bardzo łatwy system regulacji usprawnia prasowanie wszystkich wiszących tkanin.

Samooczyszczenie:

Urządzenie jest łatwe w pielęgnacji, gdyż ma funkcję samooczyszczenia.

Wady
Zbiornik na wodę:

Prezentowany model wyposażony jest w niewielki zbiornik na wodę, który trzeba regularnie uzupełniać.

Waga:

Niektóre osoby uważają, że prezentowany sprzęt jest ciężki.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
4 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rycja42
Rycja42
3 years ago

Ja mam te marki Braun i jest na prawde super, prasuje mi się dużo szybciej niż z poprzednimi żelazkami bywało ;D

Iwona
Iwona
25 days ago

U mnie od dłuższego czasu w domu służy żelazko parowe Braun TexStyle 9 i na moje potrzeby jest idealne i bezawaryjne

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir