fbpx

Żelazka z generatorem pary ranking

Ostatnio aktualizowane: 23.08.19

 

Prezentujemy Ci żelazko z generatorem pary Philips PerfectCare Elite Gc9650/80 oraz Tefal Pro Express Total Plus GV896. Te dwa modele zostały uznane przez Internautów za szczególnie ciekawe propozycje, wyróżniające się na rynku. Skąd to wiemy? Poddaliśmy analizie dostępne w sklepach produkty, ich cechy oraz oceny konsumentów. Pierwsze propozycja – Philips PerfectCare Elite – to urządzenie z dużym zbiornikiem na wodę, który pozwala na wydajna pracę. Sprzęt ten szybko się nagrzewa, a dzięki technologii OptimalTemp, nasze tkaniny, również te bardzo delikatne, są odpowiednio chronione przed uszkodzeniem. Liczne zabezpieczenia sprawiają, że nawet gdy zostawimy żelazko podłączone do prądu, to po pewnym czasie wyłączy się ono. System bezpieczeństwa i Auto off posiada też Tefal Pro Express Total Plus GV8962. Urządzenie szybko się nagrzewa, przez co prasowanie zajmuje nam mniej czasu. Wiele osób doceniło bardzo łatwy system obsługi prezentowanego sprzętu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie żelazko z generatorem pary kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Prasowanie często kojarzy nam się z mozolną czynnością, która czasami potrafi wyprowadzić z równowagi nawet najbardziej opanowaną osobę. Zaginające się kanty lub sztywny materiał nie sprzyjają wykonywaniu naszych obowiązków. Niestety nieodpowiednio wyprasowane koszule lub sukienki źle o nas świadczą, dlatego też pomimo trudności, staramy się przy użyciu bardzo wysokiej temperatury, doprowadzać ubrania do porządku. Aby ułatwić konsumentom prasowanie, producenci wprowadzili na rynek specjalne urządzenia, które nie tylko wyposażone są w rozgrzaną blachę, ale również w sprzęt wytwarzający parę wodną.

Takie urządzenia różnią się od  klasycznych żelazek tym, że mają większy zbiornik na wodę Gorąca wilgoć dawkowana pod silnym ciśnieniem o wiele szybciej radzi sobie z trudnymi do prasowania częściami garderoby. Jeśli zastanawiasz się, jakie żelazko z generatorem pary wybrać, zwróć uwagę na kilka istotnych parametrów, o których powiemy w niniejszym artykule.

 

 

Moc – jakie żelazko z generatorem pary jest najlepsze

Od mocy żelazka uzależniona jest szybkość podgrzewania wody i wytwarzania pary. Ten parametr obniża lub podwyższa efektywność urządzenia, a to oznacza, że proces prasowania staje się krótszy lub dłuższy. Oczywiście przez godzinę ciągłej pracy sprzęt pobierze znacznie więcj prądu niż jego odpowiednik o słabszych parametrach. Interesujący jest jednak fakt, że nie zobaczysz różnicy na rachunku.

To z racji tego, że żelazko znacznie szybciej nagrzewa parę i prasowanie trwa krócej. Ten fakt wpływa na to, że stosunek poboru prądu do czasu jest porównywalny w jednym i drugim przypadku. Najlepsze żelazko z generatorem pary to takie, które z łatwością wygładzi nawet najbardziej wymagające materiały.

Z tego względu powinieneś zastanowić się nad takim sprzętem, który zdoła osiągnąć zamierzony cel. Przedział mocy oferowany przez producentów jest bardzo szeroki i waha się od 1000 W do nawet 3000 W. Optymalnym wariantem dla potrzeb Twojego domu powinien być sprzęt o mocy powyżej 2000 W. Woda w generatorze nagrzewa się w tym przypadku od 2 min do 10 min, co jest odpowiednim czasem, aby przygotować się do prasowania.

 

Objętość zbiornika wody

Kolejną istotną cechą, na jaką powinieneś zwrócić uwagę jest objętość zbiornika na wodę. Na rynku znajdziemy bardzo dużo modeli o różnych wielkościach pojemników (od 0,7 l do ok. 2,2 l). Taka rozbieżność może wywołać u Ciebie pewnego rodzaju wątpliwości. W tym wypadku zastanów się jak wygląda Twój proces prasowania. Jeśli po każdym praniu czeka na Ciebie sterta ubrań Twoich i Twojej rodziny, warto zastanowić się nad zakupem większego urządzenia. Jeśli jednak prasujesz pojedyncze rzeczy tuż przed wyjściem z domu, Twoje potrzeby spełni nawet najmniejszy model.

 

Ciśnienie pary

W karcie gwarancyjnej lub instrukcji obsługi urządzenia podane są zazwyczaj dwie informacje: wytwarzanie pary i dodatkowe uderzenie pary. Pierwszy parametr zamyka się zazwyczaj w ramach od 80 g/min do 140 g/min i oznacza maksymalne zużycie pary w ciągu nieprzerwanej pracy. Im wyższy wskaźnik, tym szerszą strugę wypuszcza z siebie sprzęt. Każde żelazko z generatorem pary charakteryzuje się odpowiednim ciśnieniem mierzonym w barach. Tutaj również funkcjonuje zasada “im więcej, tym lepiej”. Wysokie ciśnienie umożliwi nam prasowanie pionowe, dzięki czemu bez problemu wygładzisz firanki lub zawieszone na manekinie albo wieszaku ubrania.

Nowe modele żelazek parowych posiadają również funkcję dodatkowego uderzenia pary. Tutaj parametry są znacznie wyższe i wahają się od 90 g/min nawet do 500 g/min. Taka moc pozwoli Ci wyprasować nawet najbardziej pogniecione ubrania w ciągu kilku sekund.

 

Materiał zbiornika na wodę

Według opinii konsumentów warto kupić żelazko z przeźroczystym, plastikowym pojemnikiem na wodę. Posiada on bowiem jedną podstawową zaletę – podczas prasowania masz ciągłą kontrolę nad tym, ile cieczy pozostało w zbiorniku. Niektóre modele urządzeń posiadają również wbudowany alarm, który poinformuje Cię o tym, że woda będzie się kończyć lub całkowicie wyparowała. Są to jednak dość drogie sprzęty z szeregiem dodatkowych funkcji. Najprostsze urządzenia jesteśmy zmuszeni kontrolować sami i z tego względu warto pomyśleć o przeźroczystym, plastikowym zbiorniku.

 

Waga

Kupując żelazko parowe spróbuj przez parę minut potrzymać je w ręce. Jeśli szukasz urządzenia, którym będziesz posługiwał się głównie pionowo, musi być ono na tyle lekkie, aby nie męczyć Cię podczas prasowania. Z drugiej zaś strony cięższy sprzęt lepiej radzi sobie w poziomie. Waga i odpowiedni nacisk sprawiają, że ubrania szybciej poddają się działaniu wysokiej temperatury.

Bezpieczeństwo

Większość dobrej jakości żelazek parowych wyposażona jest w systemy zabezpieczające. Specjalne oprogramowanie automatycznie wyłącza urządzenie, gdy to długo pozostaje bez ruchu. Jest to bardzo przydatna opcja, która niejednokrotnie ratowała konsumentów przed pożarem.

 

Żelazka z generatorem pary w dobrych cenach

Dobrej jakości żelazka z generatorem pary wodnej są dość drogie. Za urządzenie wzbogacone o różne dodatkowe funkcje będziesz musiał zapłacić min. 1300 zł. Jeśli jednak nie zależy Ci na w pełni profesjonalnym sprzęcie, a jedynie żelazku które poradzi sobie z trudnymi zagnieceniami, kwota staje się znacznie niższa. Podstawowy model zdobędziesz już za 600 zł.

 

 

Najlepsze żelazka z generatorem paryw 2019 roku

 

Prasowanie trudnych zagnieceń żelazkiem jest bardzo pracochłonne. Dlatego dobre żelazko z generatorem pary jest niezastąpionym rozwiązaniem w każdym domu. W tym rankingu przedstawimy Państwu pięć najlepszych urządzeń tego typu, jakie można znaleźć na polskim rynku AGD.

 

Nasze zalecenia

 

Philips PerfectCare Elite GC9650/80

 

Pierwszy produkt w naszym zestawieniu to Philips PerfectCare Elite Gc9650/80 o mocy 2400 W. Jest to nowoczesne żelazko z generatorem pary. Wyposażone jest w technologię OptimalTemp, która zapewnia utrzymanie optymalnej temperatury bezpiecznej dla jedwabnych tkanin, a także odpowiedniej do wyprasowania jeansów.

To najlepsze żelazko parowe cechuje się wysoką wydajnością. Urządzenie jest wyposażone w system zabezpieczeń – nie tylko przed przegrzaniem, ale też spaleniem prasowanych tkanin. Poza tym ma sygnał świetlny i dźwiękowy przypominający o konieczności czyszczenia.

Urządzenie wyposażone jest w zabezpieczenie typu strażak, czyli wyłącza się po 30 sekundach bezczynności w pozycji poziomej. Produkt ten posiada również system łatwego usuwania kamienia, co gwarantuje jego dłuższą żywotność.

Żelazko jest wyposażone w 1,8 l odłączany zbiornik, który można uzupełnić wodą z kranu, nawet w czasie prasowania. Jest to zasługa funkcji Easy De-Calc. Produkt ten ceniony jest za lekką konstrukcję, funkcjonalność i szybkie nagrzewanie.

Żelazko z generatorem pary Philips PerfectCare Elite Gc9650/80 o mocy 2400 W to nowoczesne, wygodne urządzenie ze zbiornikiem o pojemności 1,7 l. Ma tryb Eco sprzyjający oszczędzaniu energii.

 

Zalety

Szybkie nagrzewanie: Za sprawa tego sprzętu zapomnisz o długim oczekiwaniu na nagrzanie żelazka. W przypadku prezentowanego generatora pary proces ten nie zajmuje dużo czasu. Zaraz po uruchomieniu będziesz mógł przystąpić do prasowania.

OptimalTemp: Wiele osób boi się prasowania, bo ma problem z dostosowaniem temperatury stopy żelazka do tkaniny. W przypadku jedwabiu czy innych, delikatnych materiałów istnieje ryzyko uszkodzenia struktury ubrań, dlatego w urządzeniu zastosowano technologię OptimalTemp, która zapewnia utrzymanie prawidłowej temperatury.

Zabezpieczenia: Urządzenie ma system zabezpieczeń przed przegrzaniem, jak również spaleniem prasowanych tkanin. Wyłącza się automatycznie po 30 sekundach bezczynności w pozycji poziomej. Poza tym ma zabezpieczenie w postaci sygnału świetlnego i dźwiękowego przypominającego o konieczności czyszczenia.

Usuwanie kamienia: System łatwego usuwania kamienia sprawia, że czyszczenie sprzętu jest mniej problematyczne, a jego awaryjność zdecydowanie mniejsza.

Zbiornik na wodę: Duży, bo aż 1,8 l zbiornik na wodę zapewnia wygodną, długą pracę bez konieczności ciągłego uzupełniania wody.

 

 

 

 

Tefal Pro Express Total Plus GV8962 

 

Drugi produkt w naszym zestawieniu to model Tefal Pro Experss Total Plus GV 8962z o mocy 2400 W. Urządzenie jest wyposażone w system Anti Calc, który zapobiega osadzaniu się kamienia w jego wnętrzu, co pozytywnie wpływa na żywotność sprzętu. Innym wygodnym rozwiązaniem jest system Auto Off.

Opcja ta polega na samoczynnym wyłączeniu sprzętu po 30 sekundach bezruchu w pozycji poziomej lub po 8 minutach w pozycji pionowej. Możesz więc wyjść z domu i nie zastanawiać się nad tym, czy przypadkiem żelazko nie jest podłączone do prądu.

Urządzenie ma generator pary wytwarzający 120 g pary na minutę. Prasowanie tym modelem jest przyjemne i efektywne. Prezentowany przez nas produkt ma zbiornik na wodę o pojemności 1,6 l. Możesz go uzupełnić wodą bez konieczności przerywania sesji prasowania.

Sprzęt ten ma również lampkę informującą o gotowości wytwarzania pary i system regulowania jej strumienia. Opinie o żelazkach z generatorem pary tej marki są bardzo pochlebne. Produkty cenione są za atrakcyjną cenę i solidne wykonanie.

Model Tefal Pro Express Total Plus GV 8962 ma moc 2400 W, gwarantującą szybka pracę. Urządzenie jest wyposażone w zbiornik na wodę o pojemności 1,6 l. Wytwarza 120 g pary na minutę.

 

Zalety

System Auto Off: Po 30 minutach bezruchu w pozycji poziomej i po 8 minutach bezruchu w pozycji pionowej następuje automatyczne wyłączenie urządzenia. To bardzo wygodne rozwiązanie dla wszystkich zapominalskich.

System Anti Calc: Innowacyjny system Anti Calc skutecznie zapobiega osadzaniu się kamienia we wnętrzu zbiornika, a to jak wiadomo pozytywnie wpływa na żywotność sprzętu.

Efektywne prasowanie: Urządzenie szybko się nagrzewa, pracuje efektywnie i bez większych problemów. Ma też duży zbiornik, którego nie trzeba zbyt często uzupełniać wodą.

Szybkie nagrzewanie: Jeśli nie lubisz czekać na to, aż żelazko będzie gotowe do pracy, bardzo zależy Ci na czasie, to na pewno ucieszy się fakt, że prezentowane urządzenie bardzo szybko się nagrzewa.

 

Wady

Waga: Produkt jest dość ciężki. Przenoszenie całej maszyny bywa stosunkowo problematyczne. Warto więc wcześniej znaleźć sobie miejsce na ustawienie tego sprzętu, aby nie trzeba go było przenosić przed każdym prasowaniem.

 

 

 

 

Bosch TDS 3831100

 

Bosch TDS 3831100 to trzeci produkt, który chcemy Państwu zaprezentować. Urządzenie jest wyposażone w funkcję pionowego wyrzutu pary oraz możliwość ciągłego prasowania w pionie, dzięki czemu jest bardzo funkcjonalne. Moc tego modelu to aż 3100 W, dzięki czemu nagrzewa się w zaledwie kilka sekund.

Nie musisz też obawiać się o wysokie koszty eksploatacji, gdyż model ma funkcję ECO. Produkt ten posiada odporną na zarysowania i uszkodzenia ceramiczną stopę, która jest bezpieczna dla wszystkich typów materiałów. Prezentowany model ma duży, 1,4 l pojemnik na wodę.

Urządzenie wytwarza aż 400 g pary na minutę, co bardzo przyspiesza proces prasowania. Dużym atutem tego produktu, wielokrotnie podkreślanym przez użytkowników, jest system zabezpieczeń, w tym automatyczne wyłączanie żelazka.

Urządzenie jest też wyposażone w system antywapienny likwidujący problem osadzania się kamienia w jego wnętrzu. Jeśli szukasz dużego, solidnego sprzętu, jest to propozycja, która sprosta Twoim wymaganiom.

Żelazko Bosch TDS 3831100 ma moc aż 3100 W, dzięki czemu szybko się nagrzewa i wytwarza aż 400 g pary na minutę. Jest wyposażone w 1,4 l pojemnik na wodę.

 

Zalety

Wydajność:  Urządzenie ma moc 3100 W, więc szybko się nagrzewa i jest bardzo wydajne. Ważne jest również to, że wytwarza ono aż 400 g pary na minutę, więc prasowanie przebiega bardzo sprawnie i żelazko radzi sobie nawet z grubymi tkaninami.

Funkcja ECO: Ze względu na zastosowanie funkcji Eco sprzęt pobiera mniej energii niż inne, analogiczne urządzenia. Wybierając ten produkt, zadbasz o swój portfel oraz o środowisko naturalne.

Wykonanie: Prezentowany model uważany jest za bardzo solidny i dobrze wykonany, co daje nam pewność, że będziemy mogli z niego korzystać przez długi czas.

System antywapienny: Bardzo praktyczny system antywapienny likwiduje problem osadzania się kamienia we wnętrzu urządzenia, dzięki czemu nie jest ono zbyt awaryjne.

 

Wady

Zbiornik na wodę: Część osób uważa, że zbiornik na wodę mógłby być większy. Przy tak dużej mocy i wydajności pary trzeba go często uzupełniać.

 

 

 

 

Electrolux EDBS3350

 

Na czwartym miejscu znalazło się żelazko ze stacją pary Electrolux EDBS3350. Model ten został wyposażony w praktyczny system QuickSteam Auto-off. Wyłącza się automatycznie, gdy nie jest używany. Produkt ten ma moc 2350 W. Dzięki czemu charakteryzuje się bardzo szybkim nagrzewaniem.

Posiada mocną stopę ze stali nierdzewnej oraz wygodny uchwyt. Wydajność pary wynosi 115 g/min, co ułatwia szybkie rozprasowywanie mocnych zagnieceń. Dzięki zaawansowanej technologii Thermoblock Boiler żelazko rozgrzewa się w zaledwie 1,5 minuty.

Model ten posiada bardzo wygodny, kolorowy wskaźnik nagrzania powierzchni, a więc możesz zapomnieć o poparzeniach skóry, czy przypaleniu bardzo delikatnego materiału. Dodatkowym atutem tego sprzętu jest duży, wygodny panel sterowania z ikonami LED i alarmem dźwiękowym informującym o podłączeniu urządzenia. Ułatwia to eksploatację żelazka i stanowi zabezpieczenie dla użytkownika.

Nie można też zapomnieć o rozwiązaniu, jakim jest System Calc z wymiennym wkładem, który utrzymuje żelazko w czystości przez długi czas. Model został wyposażony w ergonomiczną rączkę ze stabilnym uchwytem. Produkt ceniony jest za funkcjonalność i solidne wykonanie.

Produkt Electrolux EDBS3350 to sprzęt o mocy 2350 W, wytwarzający 115 g pary na minutę. Jest on wyposażony w zbiornik o pojemności 1,2 l.

 

Zalety

System Auto-off:  Urządzenie wyłącza się automatycznie, gdy nie jest używane. Po kilkudziesięciu sekundach w poziomie i po kilku minutach w pionie. Zabezpiecza nas to przed spaleniem tkaniny, zwarciem instalacji oraz nadmiernym zużyciem energii.

Stopa żelazka: Solidna stopa ze stali nierdzewnej jest łatwa w pielęgnacji. Zapobiega przywieraniu materiału, a do tego nie jest podatna na zarysowania.

Wskaźnik nagrzania: LED-owy panel sterowania sprawia, że urządzenie jest łatwe w obsłudze, a na szczególną uwagę zasługuje wskaźnik nagrzania. Zawsze wiemy, kiedy sprzęt jest gotowy do pracy.

 

Wady

Zbiornik na wodę: Prezentowany model ma stosunkowo niewielki zbiornik na wodę, jeśli więc często dużo prasujesz, pamiętaj aby regularnie go uzupełniać.

 

 

 

 

Zelmer ZIR8100

 

Ranking żelazek z generatorem pary zamyka model Zelmer ZIR8100. Jest to produkt z system automatycznego wyłączania. Urządzenie jest wyposażone w duży, elektroniczny panel sterowania, który jest bardzo łatwy w obsłudze – wybierzesz na nim jeden spośród 9 programów prasowania.

Pozwala to na wyprasowanie różnych rodzajów tkanin. Jest to model o mocy 2400 W. Stopa żelazka jest ceramiczna, a więc minimalizuje to problem przywierania tkanin do rozgrzanego urządzenia. Ma ono regulowany system wydzielania pary wodnej i dodatkowe uderzenie pary, które wynosi 115 g/min. Sprzęt może pracować w pionie.

Zbiornik na wodę ma pojemność 1200 ml. To dobre i tanie żelazko z generatorem pary ma zabezpieczenie przed przegrzaniem i kapaniem.

Sprzęt ten jest też wyposażony w lampkę kontrolną, wskaźnik poziomu wody, miejsce na nawinięcie przewodu (jego długość to 1,8 m), oraz funkcję spryskiwacza. Produkt ten ceniony jest za jakość wykonania, atrakcyjną cenę i wydajną pracę.

Zelmer ZIR8100 to dobre żelazko z generatorem pary do 500 zł. Jest to sprzęt o mocy 2400 W, który wytwarza 115 g pary na minutę. Ma on zbiornik na wodę o pojemności 1,2 l.

 

Zalety

Panel sterowania: Wygodny, łatwy w obsłudze panel sterowania zachęca do korzystania ze sprzętu. Ustawienie parametrów pracy generatora zajmuje dosłownie chwilkę.

Stopa żelazka: Ceramiczna stopa żelazka nie przywiera do tkanin, co minimalizuje ryzyko przypalenia materiału. Dodatkowo jej czyszczenie zajmuje niewiele czasu.

 

Wady

Krótki przewód: Generator trzeba ustawić blisko deski do prasowania, bo ma stosunkowo krótki przewód generowania pary.

Prasowanie w pionie: Jak zauważa część użytkowników urządzenia stosowanie go w pionie nie jest wygodne.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status