Ranking 5 najlepszych żelazek w 2021

Ostatnio aktualizowane: 14.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Żelazko – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Klasyfikując poszczególne żelazka i szukając najlepszego z nich wybraliśmy model Braun TexStyle 9 SI 9187EWH Wybór został dokonany przez użytkowników, którzy wskazali właśnie ten model. Jest on doceniany przede wszystkim za skuteczne prasowanie, a dodatkowo za funkcje, które nie we wszystkich modelach występują. Model ten może się pochwalić systemem antywapiennym, automatycznym wyłączaniem czy strumieniem pary na poziomie 50 g/min, a także uderzeniem pary 230 g. Drugim, bardzo popularnym modelem jest obecnie Bosch Sensuxx’x TDA503011P. Więc jeśli nie przekonuje Cię marka Philips, zachęcamy do zapoznania się z produktem Boscha.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie żelazko kupić?

 

Żelazko to nielubiany sprzęt w niejednym domu. Może, dlatego nie lubimy naszego żelazka, że źle dobraliśmy zakup do naszych potrzeb? A jakie jest najlepsze żelazko? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie opisując cechy rożnych urządzeń. Przede wszystkim najważniejszy podział to żelazka bezprzewodowe, parowe, turystyczne i systemowe. Każde z nich ma swoje zalety i przeznaczenie. Gdy np. zamierzamy zabrać ze sobą żelazko na wyjazd turystyczny, to nie będziemy myśleli o dużym urządzeniu, ale też takie podręczne, malutkie, nie spełni wymagań, gdy będziemy mieli górę prasowania w domu i ograniczony czas.

Zatem zacznijmy od przeznaczenia. Na wakacje – żelazko turystyczne, w dużym domu z wieloma mieszkańcami najlepiej sprawdzi się pokaźny i zasobny w parę i dużą moc model, więc dobrym rozwiązaniem może okazać się żelazko systemowe. Dla osób lubiących nowinki, a także tych, co potrzebują odświeżyć ubrania, może być dobrą opcją żelazko – generator pary, który odświeża i prasuje ubrania wiszące na wieszaku. Nie ma tu potrzeby posiadania deski do prasowania, bo wystarczy przybliżyć otwory generatora pary do odzieży, a zagniecenia się rozejdą.

 

1-philips-azur-gc-4410-02

 

Jeszcze do niedawna panowała opinia, że żelazko, aby było dobre, musi być ciężkie. To się sprawdzało w przypadku, gdy jedynym sposobem na skuteczne prasowanie, był nacisk żelazka na prasowaną tkaninę. Obecnie technologia małego AGD tak się rozwinęła, że nacisk na prasowaną tkaninę zastępują generatory pary, stopy żelazek wykonane z nowoczesnych materiałów, automatyczny dobór temperatury, spryskiwacze i układy samoczyszczące żelazko. Współczesne żelazka, zatem to sprzęt coraz lżejszy, przy coraz większej funkcjonalności.

 

Moc żelazka i zakres temperatur

Moc żelazka jest ważna, jeśli użytkownik ma dużą ilość prasowania. Od mocy, bowiem zależy jak szybko nagrzewa się żelazko, im ona jest większa tym szybciej osiągniemy wysoką temperaturę. Na rynku są dostępne urządzenia o mocy od 1200 do 2400 W. Najmniejszą moc będzie miało żelazko turystyczne i tu do pełnego nagrzania się urządzenia będziemy musieli czekać kilka minut. Jeśli zależy Ci na szybkim, kilkunastosekundowym, osiągnięciu gotowości do żelazka do pracy, wybierz model o mocy 2200 do 2400 W.

Takie urządzenie również szybko reaguje na zmniejszenie temperatury grzania. Ponadto wysoka moc sprzyja również skutecznemu wytwarzaniu pary. Jeśli żelazko szybko się nagrzewa i wytwarza dużą ilość pary ułatwia to, i znacznie przyspiesza prasowanie. Ale moc urządzenia nie ma wpływu na osiąganą przez nie temperaturę. Współczesne żelazka mają trzy oznaczenia temperatury. Są to symbole analogiczne do tych, jakie producenci umieszczają na metkach odzieży. I są to oznaczenia międzynarodowe.

Żelazko ciepłe z temperaturą do 110°C (prasowanie np. delikatnych włókien sztucznych, jedwabiu) ma oznaczenie jednej kropki; żelazko gorące z temperaturą do 150°C (np. poliester, wełna) ma oznaczenie dwóch kropek; żelazko mocno nagrzane – z temperaturą do 200°C jest oznaczona trzema kropkami. Temperatura regulowana przez termostat jest obsługiwana za pomocą pokrętła, suwaka, lub elektronicznie. Gdy żelazko nie ma osobnej funkcji regulacji pary, do temperatury przyporządkowany jest także określony poziom wytwarzania pary, który jest największy przy najwyższych temperaturach.

 

Stopa żelazka

Najważniejszą częścią żelazka jest jego stopa, czyli element, którym prasujemy, który się nagrzewa i styka z prasowaną tkaniną. Od jakości stopy zależy jakość urządzenia. Zwykle stopa jest wykonana z płyty aluminiowej. Płytę tę następnie producenci pokrywają wierzchnią warstwą, z których najpopularniejsza to ceramiczna, stalowa, teflonowa lub szafirowa. Dobrze jest, aby powłoka stopy miała twardość zapewniającą odporność na zarysowania. Łatwo, bowiem jest uszkodzić żelazko przez prasowanie ubrań z metalowymi guzikami, nitami, etc.

Najtwardsze są powłoki wykonane ze stopów różnych metali, granitu lub szafiru. Bardzo odporne też są powłoki ceramiczne, natomimast najmniej odporne na zarysowania są stopy stalowe i teflonowe. Ale na przykład teflon ma inne zalety – jest niepodatny na przywieranie tkanin i łatwo się po nich „ślizga”. Producenci wymyślają indywidualne nazwy na stopy swoich produktów, zatem dobrze jest przeczytać, co się pod nazwą producenta kryje.

 

System wytwarzania pary

System wytwarzania pary jest obecnie w prawie każdym żelazku. Ale funkcja ta jest różna w różnych modelach. Generalnie żelazka w dobrych cenach mogą wytwarzać od 20 do 80 gramów pary na minutę. Poziom 35 g/min pozwoli wyprasować skutecznie materiał dżinsowy, ale żeby wystarczyło spodnie wyprasować z jednej strony i uzyskać efekt wyprasowania dwustronnego to przydałoby się 50 g/min. W żelazkach parowych przewodowych i bezprzewodowych zwykle mamy wartości od 20 do 50 gramów na minutę. Żelazka systemowe wytwarzają od 70 do 80 gramów pary na minutę.

Każde urządzenie posiada też regulację strumienia pary. Dobrze jest, gdy strumień pary jest uzależniony od temperatury i jest sterowany automatycznie, bo tkaniny wymagające niższej temperatury prasowania, również mogą wytrzymać mniejszy wyrzut pary. Kupując nowy sprzęt warto zwrócić uwagę, czy wybrany model ma dodatkowe uderzenie pary. Jest to funkcja, uruchamiana za pomocą przycisku, powodująca silny wyrzut pary o wartości nawet 170 g/min.

Dzięki tej funkcji można miejscowo mocno nawilżyć prasowaną tkaninę i wyprasować bardzo zagniecione rzeczy. Kolejną „parową” nowinką, jest pionowy wyrzut pary. Umożliwia on prasowanie w pozycji pionowej, nawilżając zagniecenia gorącą parą, wygładzają się, a także ubranie jest odświeżone. Można się na przykład pozbyć zapachu nikotyny z płaszcza. Są również dostępne urządzenia, które prasują wyłącznie w ten sposób. Wówczas nie posiadają one stopy, a jedynie rączkę z otworami do wypuszczania pary.

 

 

Dodatkowe funkcje

Aby żelazko było w pełni funkcjonalne powinno posiadać jeszcze parę użytecznych funkcji. Jakie więc żelazko wybrać? Dodatkowe funkcje mogą sprawić, że będziemy zadowoleni z zakupionego sprzętu, lub nie. Na przykład przydatny jest spryskiwacz. Gdy znajdzie się uporczywe zagniecenie, któremu nie daje rady para, za pomocą przycisku można uruchomić spryskiwacz i zmoczyć tkaninę, aby rozprasować zagniecenie. Przy używaniu żelazka z generatorem pary częstym problemem jest skraplanie się wody i kapanie.

Podczas prasowania jest to bardzo uciążliwe, bo woda kapie nam na świeżo wyprasowaną tkaninę niwecząc naszą pracę. Dlatego żelazko z blokadą kapania zapobiegającą wyciekaniu wody z kanalików parowych, jest przydatne szczególnie przy prasowaniu w niskich temperaturach. Blokada ta działa również przy wyłączonym żelazku. Funkcja wytwarzania pary pomaga w prasowaniu, ale również jest przyczyną powstawania kamienia w kanalikach parowych. Wówczas żelazko podczas prasowania wyrzuca wraz z parą nadmiar kamienia i powoduje, że nasze prasowanie zostaje zasypane kamiennym pyłem.

Kamień powstając w kanalikach również stopniowo je zapycha, zmniejszając ilość wyrzucanej pary i tym samym skuteczność prasowania. Aby temu zapobiec, część urządzeń ma wbudowany system antywapienny. Dzięki niemu wydłużymy żywotność żelazka i unikniemy zaplamienia materiału osadem wydostającym się wraz z parą. Systematyczne używanie tabletek antywapiennych oraz prostej w użyciu funkcji pozwoli wydłużyć okres użytkowania sprzętu. Tabletki rozpuszczają kamień na cząsteczki, ułatwiając czyszczenie żelazka.

 

 

5 najlepszych żelazek. Opine w 2021

 

Jakie żelazko kupić? Poszukujesz dla siebie idealnego sprzętu, ale nie chcesz kupić bubla tylko pewny i sprawdzony produkt? Poniżej znajduje się ranking żelazek,  który ułatwi Ci wybór dobrego sprzętu prasującego.

 

1. Żelazko Parowe Braun TexStyle 9 SI 9187EWH

 

Jednym z chętniej nabywanych żelazek jest Braun TexStyle 9 SI 9187EWH o mocy 2800 W. Dzieje się tak, ponieważ wyposażono je w szereg funkcji ułatwiających prasowanie i sprawiających, że model ten jest trwały i niezawodny. Przede wszystkim Braun TexStyle pozwala na używanie wody prosto z kranu, bo zaopatrzono go w system antywapienny. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 330 ml, a wyrzut pary jest możliwy z czubka żelazka, jak i jego spodu. W trakcie prasowania żelazko generuje 50 g pary na minutę, przy zastosowaniu funkcji uderzenia pary wartość ta wzrasta do 230g/min.

Żelazko waży 1,59 kg i jest zaopatrzone w 2,5 metrowy przewód elektryczny z przyłączem kulowym. Użytkownicy wskazują, że na wygodę użytkowania tego modelu wpływa zastosowana technologia blokady kapania oraz istnienie automatycznego wyłącznika, który odłącza żelazko od zasilania po 30 sekundach bezruchu w pozycji poziomej i 8 minutach pozycji pionowej. Na uwagę zasługuje też technologia iCare sprawiająca, że żelazko automatycznie ustawi temperaturę do prasowanej tkaniny. 

Braun TexStyle 9 SI 9187EWH to żelazko parowe chętnie nabywane przez panie domu. Co sprawia, że jest ono tak dobrze postrzegane?

Zalety
Duża moc:

Braun TexStyle ma moc 2800 W, która sprawia, że sprzęt szybko się nagrzewa i sprawnie prasuje najbardziej oporne tkaniny.

Technologia iCare:

Choć żelazko zagrzewa się bardzo szybko, to nad temperaturą prasowania czuwa technologia iCare, która dostosowuje ją automatycznie do prasowanej tkaniny.

Łatwość użycia:

Żelazko nie wymaga specjalnej obsługi, wystarczy zbiornik napełnić woda z kranu i rozpocząć prasowanie. Dzięki funkcji samooczyszczania żelazko odkarmienia wnętrze automatycznie pozostając sprawnym przez długie lata.

Blokada kapania:

Blokada kapania to funkcja, która sprawia, że prasowanie odbywa się szybciej i przebiega sprawniej.

Długi przewód:

Przewód elektryczny o długości 2,5 m nie ogranicza ruchów operatora. Dzięki tak długiemu przewodowi nie jest się uzależnionym od bliskiego położenia gniazdka elektrycznego.

Wady
Spryskiwacz:

Spust spryskiwacza jest umieszczony w pobliżu miejsca trzymania żelazka podczas prasowania, niejednej osobie zdarzyło się przez nieuwagę nacisnąć przycisk i spryskać już wyprasowane ubranie.

 

 

 

 

2. Żelazko Parowe Bosch TDA503011P

 

2.Bosch Sensuxx’x DA50Bosch Sensuxx’x DA50 to kolejne żelazko parowe o bardzo ciekawym wyglądzie. Powłoka stopy żelazka jest ceramiczna, dzięki czemu jest niezwykle wytrzymała i nie jest łatwo ją zarysować. Żelazko posiada wiele użytecznych funkcji. Jedną z nich jest technologia automatycznego wyłączenia, na wypadek gdybyśmy zapomnieli o odłączeniu urządzenia od prądu.

Jest to duża zaleta, w szczególności dla zapominalskich, którzy potrafią wrócić do domu by sprawdzić, czy sprzęt został na pewno wyłączony. Żelazko ma niezwykle dużą moc, aż 3000 W.  Bardzo szybko się nagrzewa. Posiada funkcję dodatkowego uderzenia pary.

Również i ten model wyposażony jest w blokadę kapania, dzięki temu nie zabrudzimy trudnych tkanin, na których plamy z wody mogą być problemem. Żelazko dysponuje pionowym wyrzutem pary, który jest pomocny w prasowaniu marynarki lub garnituru.

Urządzenie jest łatwe w utrzymaniu, posiada system samooczyszczania oraz system antywapienny. Recenzje potwierdzają, że jest to bardzo dobre żelazko. Chwalona jest jego duża moc oraz silne uderzenie pary, które pozwala na szybkie wyprasowanie nawet najbardziej zagniecionych ubrań. Na plus oceniany jest długi kabel urządzenia.

Drugim urządzeniem w naszym zestawieniu jest kolejne żelazko parowe. Tym razem jest to model prestiżowej marki Bosch – TDA503011P.

Zalety
Moc:

Prezentowane żelazko cechuje się niezwykle dużą mocą, aż 3000 W.  Dzięki temu bardzo szybko się nagrzewa i wydajniej prasuje.

Automatyczne wyłączanie:

Dużym atutem tego sprzętu jest opcja samodzielnego wyłączenia się żelazka po dłuższym czasie bezczynności. Dzięki temu nie musisz obawiać się, że Twoje dziecko przypadkiem się poparzy.

Powłoka stopy żelazka:

Powłoka stopy urządzenia jest wykonana z ceramiki,a więc jest niezwykle wytrzymała i trudno ją zarysować. Dzięki temu posłuży Ci na długie lata.

Cena:

Prezentowany model jest stosunkowo tani. Należy jednak zaznaczyć, że jego przystępna cena nie wynika z niskiej wydajności. Produkt jest w pełni sprawny i działa bezawaryjnie.

Wady
Opcja wyrzuty pary:

Niestety, jeśli ustawimy zbyt wysoką temperaturę i zbyt dużą siłę wyrzutu pary, może dojść do sytuacji, gdzie na nasz materiał zostanie „zalany” wodą z żelazka.

 

 

 

 

3. Żelazko Parowe Tefal Ultimate Anti-Calc FV9785 Durilium AirGlide

 

Wielu konsumentów jest zadowolonych z modelu Tefal Ultimate Anti-Calc FV9785 Durilium AirGlide. Produkt zyskał uznanie kupujących, ponieważ jest dobrze wyważony, więc nie trzeba zbyt mocno go dociskać do deski, a także ma poręczny, miękki uchwyt. Urządzenie ma moc równą 3 kW. Żelazkiem można prasować materiały zarówno w poziomie, jak i w pionie.

Zbiornik na wodę ma pojemność 350 ml. Mocne uderzenie pary to 230 g na minutę, a jej stała dystrybucja to 55 g na minutę. Urządzenie ma zabezpieczenie przed kapaniem, więc woda nie rozlewa się na ubrania.

Stopa  jest aluminiowa i zrobiona przy użyciu technologii Durilium Airglide Autoclean, za sprawą której można łatwo i szybko prowadzić żelazko po materiale. Przewód ma długość 2,5 m. Urządzenie jest bezpieczne w użyciu, ponieważ zastosowano w nim automatyczne wyłączanie, gdy jest w bezruchu. Zbiornik na kamień ułatwia jego łatwe pozbycie się.

Żelazko Tefal Ultimate Anti-Calc FV9785 Durilium AirGlide umożliwia prasowanie w pionie i w poziomie. Urządzenie ma moc równą 3 kW. Pojemnik na wodę ma pojemność 350 ml.

Zalety
Czyszczenie:

Model jest wyposażony w system antywapienny, dzięki któremu kamień nie osadza się we wnętrzu. Do zestawu dołączono szufladkę Calc Collector, która skutecznie zbiera cząstki kamienia, aby łatwo je było wyciągnąć.

Końcówka stopy:

Urządzenie jest dobrze wyprofilowane na końcach, dzięki czemu można wyprasować trudno dostępne miejsca na materiale.

Uderzenie pary:

Żelazko jest parowe, więc podczas prasowania następuje ciągły wyrzut pary, ale w przypadku trudnych zagnieceń można specjalnym przyciskiem wykonać dodatkowe uderzenie pary (230 g na minutę).

Szybkie nagrzewania:

Model jest gotowy do użycia tuż po uruchomieniu, co przydaje się podczas przygotowywania ubrań tuż przed wyjściem.

Wady
Suwak zmiany temperatury:

Urządzenie ma system zmiany temperatury przy pomocy suwaka, który przy zimnym żelazku działa płynnie, ale gdy się nagrzeje, to zmiana ustawień jest trudna.

 

 

 

 

4. Żelazko Turystyczne Rowenta DA 1510 F2

 

7.Rowenta DA 1510 F2Turystyczne żelazko firmy Rowenta. Jest to obowiązkowy produkt dla osób, które lubią zawsze perfekcyjnie wyglądać. Sprawdzi się podczas podróży służbowej, a także wakacji nad morzem. To urządzenie niewielkich rozmiarów, które bez problemu zmieści się w naszej walizce.

Ma moc 1000 W, więc jest znacznie słabsze od standardowych modeli, ale jego zadaniem nie jest błyskawiczne nagrzanie się ale doprowadzenie naszych ubrań to porządnego stanu. Uderzenie pary o mocy 45g/min  pozwoli na wygładzenie nawet silnych zagnieceń.

Ilość pary możemy dostosowań do własnych potrzeb i typu tkaniny. Stopa żelazka gwarantuje jego płynne poruszanie się po ubraniach. Żelazko pozwala także na prasowanie tkanin w pionie, które jest niezwykle użytecznie szczególnie w prasowaniu garniturów i sukien.

Żelazko jest bardzo małe i dodatkowo posiada uchwyt, który możemy złożyć.  Jego ergonomiczna konstrukcja sprawia, że podróżowanie z nim jest jeszcze prostsze. Model ten jest dobrze oceniany. Za największe atuty uważa się jego lekkość i niewielkie gabaryty. Jest to świetny pomysł na prezent dla osoby, która dużo podróżuje.

Ostatnim produktem w naszym zestawie jest Rowenta DA 1510 F2. Jest to niezwykle wydajne i efektywne żelazko turystyczne, które ze względu na swoje gabaryty idealnie zmieści się do torby zapakowanej na wakacje.

Zalety
Prasowanie w pionie:

Dużym udogodnieniem dla podróżnych jest możliwość prasowania w pionie sukienek czy garniturów.

Uderzenie pary:

Mimo stosunkowo małej mocy, urządzenie to posiada dość silne uderzenie pary (45 g/min), które szybko pomoże Ci odświeżyć ubrania.

Gabaryty:

Ponieważ sprzęt marki Rowenta powstało z myślą o osobach podróżujących, ma ono małe wymiary. W ten sposób bez problemu zmieścisz je w swojej walizce.

Wady
Zbiornik na wodę:

Ze względu na małe wymiary, dołączony do urządzenia zbiornik na wodę, również jest niewielki i w czasie dłuższego prasowania wymagane jest jego uzupełnienie.

Moc:

Jest to model turystyczny.

 

 

 

 

5. Generator Pary Tefal GV 6770

 

4. Tefal GV 6770Model GV 6770 jest to żelazko z generatorem pary francuskiej firmy Tefal. Model ten jest skierowany do osób, które swoje ubrania traktują z wielką starannością, jednak czasami mają problem z dostosowaniem odpowiedniej temperatury do określonej tkaniny.

System Smart Technology wykonuje tę pracę za nas – automatycznie dobiera najlepszą temperaturę oraz ilość produkowanej pary. Jest to żelazko, które sprawi, że prasowanie będzie prostsze niż zazwyczaj. Dzięki dużej mocy wytwarzanej pary (3 razy większej niż w standardowym żelazku) oraz trybie uderzenia pary w pionie możliwe jest prasowanie tkanin bez konieczności zdejmowania ich z wieszaka.

Specjalny bojler powoduje, że ciśnienie w nim wytwarzane jest bardzo wysokie i w związku z tym moc pary jest jeszcze wyższa. Także i ten model posiada funkcję automatycznego wyłączenia, dzięki czemu możemy być spokojni o bezpieczeństwo naszego mieszkania. Moc żelazka to 2200 W.

Produkt ma bardzo pozytywne recenzje. Bardzo ceniona jest funkcja automatycznego dopasowania temperatury. Dzięki temu nie ma zagrożenia, że osoba która nie prasuje zbyt często, spali swoją ulubioną koszulę. Tym żelazkiem prasuj się łatwo i szybko!

Kolejnym urządzeniem, które znalazło się w naszym rankingu jest model marki Tefal, GV 6770. Jest to żelazko z generatorem pary, dzięki czemu cechuje się dużą efektywnością pracy.

Zalety
Automatyczne wyłączanie:

Aby zapewnić bezpieczeństwo Tobie i Twoim dzieciom urządzenie posiada opcję automatycznego wyłączenie się przy dłuższym okresie spoczynku.

Specjalny bojler:

Żelazko marki Tefal wyposażone jest w specjalny bojler, który powoduje, że ciśnienie w nim wytwarzane jest bardzo wysokie. W związku z tym moc wytwarzanej pary jest bardzo duża, a zwiększa efektywność pracy tego modelu.

Moc:

Prezentowany model posiada dużą moc (2200 W), która zapewnia szybsze nagrzewanie żelazka.

System Smart Technology:

Opcja ta automatycznie dobiera najlepszą temperaturę oraz ilość produkowanej pary w zależności od tkaniny, którą chcemy prasować. Dzięki temu masz pewność, że nie zniszczysz swoich ubrań.

Wady
Cena:

Jest to jeden z droższych modeli w naszym zestawieniu. Wynika to z licznych funkcji i udogodnień, które zostały umieszczone w tym urządzeniu.

 

 

 

 

Jak wyczyścić stopę żelazka?

 

W czasie prasowania niekiedy zdarzy się, że zabrudzimy stopę urządzenia. Może do tego dojść, gdy zostawimy żelazko na ubraniu i dojdzie do spalenia. Niebezpieczne jest też prasowanie takich materiałów, jak grube, wełniane swetry z długim włosiem. Inną sytuacją, gdy stopa sprzętu może się zabrudzić jest jego nieodpowiednie przechowywanie. Na żelazku zbiera się wtedy kurz i inne pyłki, które zapychają wyloty na stopie. Jeśli zastanawiasz się, jak właściwie zadbać o swoje urządzenie zachęcamy do zapoznania się z poniższymi informacjami.

 

 

Jakich środków ostrożności należy przestrzegać, zanim zaczniesz czyszczenie?

W celu zapewnienia sobie maksymalnego bezpieczeństwa należy upewnić się, że żelazko jest chłodne i niepodłączone do prądu. Jest to najważniejsza rzecz, którą musisz sprawdzić – w przeciwnym razie grozi Ci poparzenie lub porażenie prądem. Pamiętaj też, że czyszczeniem żelazka powinny zajmować się wyłącznie osoby dorosłe. Poza tym, jeśli planujesz użyć silnych substancji chemicznych, załóż bluzę z długim rękawem, a także przygotuj rękawiczki ochronne i maskę na twarz. Powyższe rzeczy pozwolą Ci ochronić przedramię przed podrażnieniem skóry. Ważna jest też ochrona ust, nosa i oczu, bo wytworzone opary mogą wywołać zatrucie.

 

Czym dokładnie usuwać osad ze stopy?

Czytając poradniki o tym, jakie żelazko jest polecane, często znajdziemy informację, że należy wybrać te ze stopą teflonową. Czy ma to jakieś znaczenie dla czyszczenia? Tak. Materiał, jakim jest teflon, choć dobrze rozprowadza temperaturę, jest też bardzo wrażliwy na zadrapania. Oznacza to, że jeśli użyjesz kuchennego druciaka lub innego, ostrego przyrządu, możesz poważnie uszkodzić swoje żelazko. Przy lekkich zabrudzeniach polecane jest używanie mokrej ścierki lub miękkiej strony gąbki.

Jeśli masz urządzenie szafirowe, to możesz je potraktować nieco twardszym materiałem, bo materiał jest bardzo odporny na zarysowania. Do innych, trwałych modeli zaliczamy sprzęty ceramiczne, które również trudno uszkodzić. Umożliwia to wykonywanie bardziej agresywnych ruchów, co zdecydowanie przyspiesza czyszczenie stopy. W przypadku takich materiałów, jak teflon, stal lub aluminium zalecana jest dużą ostrożność.

 

 

Domowe sposoby

Nasi rodzice i dziadkowie mają wiele domowych trików, by korzystając z zawartości naszej spiżarni wyczyścić przypaloną stopę żelazka. Jedną z najpopularniejszych metod jest zastosowanie roztworu octu lub soku z cytryny. Wystarczy namoczyć ścierkę w jednej z tych substancji i delikatnie pocierać zabrudzone miejsce. Niestety, metoda ta sprawdza się tylko przy delikatnie przypalonych żelazkach. Co jednak zrobić, gdy żelazko jest mocno zabrudzone?

Gdy mocno przypaliliśmy żelazko, należy niezwłocznie sięgnąć po odpowiednie środki chemiczne, które dopasowane są do materiału stopy. W sklepach znajdziesz wkłady w sztyfcie, którymi pocieramy zabrudzone miejsca do czasu zniknięcia plamy. Na rynku znajdziesz też specjalny typ soli do żelazka, którą należy umieścić na urządzeniu, a następnie podłączyć je do prądu i zacząć prasowanie dowolnej szmatki. Środek wchodzi wtedy w reakcje z zabrudzeniem i zostaje ono usunięte.

 

Jakich metod się wystrzegać?

Jak pewnie wiesz, Internet jest pełen porad, jednak nie wszystkie są warte uwagi. Wystrzegaj się każdego poradnika, który każe Ci myć lekko ciepłą stopę. Metoda ta jest niebezpieczna i na pewno zakończy się poparzeniem. Również czyszczenie urządzenia z użyciem soli gruboziarnistej i gazety może spowodować więcej szkody niż pożytku.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

Philips Azur Performer Plus GC4526/20

 

Jednym z najlepszych żelazek 2021 roku w naszym zestawieniu jest model Philips Azur Performer Plus GC4526/20. Nadzwyczaj chwalony przez konsumentów, model ten ma 2600 W mocy i wiele udogodnień prasowania. Składają się na nie na przykład stopa T-ionicGlide, której wąska, przednia część pozwala na dotarcie do trudnodostępnych miejsc.

Zatem łatwiejsze się staje prasowanie między guzikami, czy w okolicach różnego rodzaju plis. Mamy tu również innowacyjny, zastosowany wyłącznie w żelazkach tego producenta, specjalny system odkamieniania. Żelazko jest wyposażone w szufladkę, w której kamień się gromadzi, i którą bez trudu, co jakiś czas opróżnimy. Na wygodę użytkowania wpływa również automatyczny wyrzut pary dostosowywany do tkaniny, jaka jest aktualnie prasowana oraz uderzenie pary na poziomie 210 g. Na uwagę zasługuje również automatyczne wyłączanie się urządzenia w przypadku pozostawienia go chwilę w bezruchu.

Całości dopełnia zainstalowana blokada kapania, wygodna, gumowa rączka oraz długi, wynoszący 2 m przewód zasilający. Jeśli chodzi o opinie klientów, to są one wszystkie, bez wyjątku pozytywne. Ludzie chwalą funkcjonalność tego żelazka, jego skuteczność w prasowaniu i wygodę użytkowania.

Philips Azur Performer Plus GC4526/20,to model żelazka, którego zalety i wady przedstawiamy poniżej.

Zalety
Stopa T-ionicGlide:

Mamy tu użytą stopę żelazka T-ionicGlide. Końcówka stopy Triple Precision pozwala na dotarcie do najtrudniejszych miejsc odzieży. Szpiczasta końcówka i specjalny rowek ułatwiają prasowanie wokół guzików, a także między plisami.

Autowyłączanie:

W przypadku braku aktywności żelazko rozpoznaje to i automatycznie wyłącza urządzenie z sieci. Jest to doskonałe, antypożarowe zabezpieczenie dla zapominalskich.

System antywapienny:

Firma Philips posiada autorskie rozwiązania dotyczące systemu antywapiennego w żelazkach. Mamy tu funkcję samooczyszczania się urządzenia, a nadmiar kamienia zostaje przesunięty do specjalnego pojemnika, który od czasu do czasu należy opróżnić.

System dystrybuowania pary:

Żelazko zostało zaopatrzone w ciągły strumień pary wydobywający się spod stopy żelazka w ilości około 50 g/min. Intensywność strumienia jest sterowana automatycznie w zależności od rodzaju prasowanej tkaniny. Dodatkowym elementem jest uderzenie pary, gdzie para jest wypuszczana w ilości 210 g.

Duży pojemnik na wodę:

Model ma wbudowany pojemnik na wodę o wielkości 300 ml. Jest to wystarczająca ilość wody do wykonania sporego prasowania. Zatem nie ma potrzeby w trakcie prasowania przerywania go i uzupełniania zbiornika.

Wady
Możliwość poparzenia:

Aczkolwiek końcówka żelazka jest tak wyprofilowana, aby dotarła w rozmaite zakamarki, również w celu dokładnego wyprasowania zakamarków w rejonie czubka żelazka. W tym miejscu para jest wyrzucana szczególnie mocno. Powoduje to, że przytrzymując odzież do prasowania możemy łatwo się poparzyć.

 

Braun TS 785STP

 

Koloru biało – szarego jest żelazko Braun TS 785STP. Jest to model parowy wyposażony w wiele opcji dodatkowych. Moc jego wynosi 2400 W, a waga to 1,5 kg. Urządzenie zostało wyposażone w wyrzut pary zarówno poziomy, jak i pionowy 210 g. Natomiast strumień pary towarzyszący podczas prasowania można ustawić od 0 do 50 g/min. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 400 ml, co starcza na jedno prasowanie. Ciekawą funkcją jest wyposażenie tego modelu w nakładkę Soft Textile Protector.

Pozwala ona na prasowanie bardzo delikatnych materiałów, a także takich, które ulegają wyświeceniu podczas procesu prasowania. Nakładka ta zapobiega zarówno wyświeceniu, jak i działaniu zbyt wysokiej temperatury. Stopa grzejna Saphir jest odporna na wszelkie zarysowania, a jej gładkość pozwala na idealny poślizg na prasowanym materiale.

Mamy tu również skuteczny system usuwania kamienia. Za pomocą pokrętła pary, które należy wysunąć, usuwa się wytworzony w procesie prasowania kamień. Natomiast użytkownicy przekazują, że model jest ergonomiczny i wygodny w prasowaniu, a małe zużycie wody powoduje, że zbiornik wystarcza na całe prasowanie.

 

Model żelazka Braun TS 785STP jest często kupowany przez klientów. Czy słusznie? Sprawdźmy jakie ma on wady i zalety.

Zalety
Szafirowa stopa grzejna:

Model został wyposażony w stopę Saphir, która jest odporna na wszelkie zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Dzieje się tak, bo stopa ta jest czterokrotnie twardsza od stopy wykonanej ze stali nierdzewnej. Jakość stopy również sprawia, że gładko sunie po tkaninach prasując je.  

Nakładki ochronne Textile Protector:

System ochrony Textile Protector pozwala na specjalne traktowanie materiałów, które nie tolerują zwykłego prasowania. Za pomocą nakładki na stopę można takie tkaniny prasować maksymalnie rozgrzaną stopą i przy produkcji dużej ilości pary. Nakładka chroni przed zbyt wysoką temperaturą, a także przed zniszczeniem, czy wyświeceniem materiału.

System Auto-off:

Jest to inteligentny system, który dba o Twoje bezpieczeństwo i oszczędność energii. Po 8 minutach bezczynności żelazka ustawionego w pozycji pionowej i po 30 sekundach w pozycji poziomej, żelazko wyłączy się samoczynnie.

Blokada kapania:

Zabezpiecza urządzenie przed wyciekaniem wody skroplonej na zewnętrznych częściach żelazka. Dzięki temu zraszanie prasowanej odzieży następuje tylko dzięki wyrzutom pary, a nie przez przypadkowe zakapanie.

Wady
Głośna praca:

Podczas nagrzewania i pracy żelazko wydaje głośne odgłosy jakby strzelania i tykania. Instrukcja obsługi żelazka mówi, że tak pracuje czujnik automatycznego włączania i wyłączania. Jednak dźwięki te potrafią być irytujące.

Cienka krawędź stopy:

Powoduje to, że prasując bokiem żelazka materiał się podwija i tworzą się na nim zakładki, które następnie są przyprasowywane. Wymaga to więc lekkiego unoszenia krawędzi przy prasowaniu miękkich materiałów, co jest możliwe dopiero po nauczeniu się takiego sposobu prasowania.

 

 

Tefal Freemove FV9970E0

 

Kolejne żelazko to bezprzewodowy model firmy Tefal. Jeśli nie lubisz prasowania ze względu na plączący się kabel, który ogranicza ruchy, to urządzenie Cię usatysfakcjonuje. Tym żelazkiem manewruje się niezwykle łatwo. Dodatkowo super wąski czubek urządzenia umożliwia wyprasowanie ciężko dostępnym miejsc.

Bardzo ułatwia to prasowanie koszul z guzikami. Duża moc żelazka 2600 W sprawia, że nagrzewa się bardzo szybko. Po niedługiej chwili od włączenia do prądu jest już gotowe do pracy. Po 8 minutach spoczynku automatycznie się wyłącza. Żelazko posiada podwójna ochronę przed kapaniem dzięki czemu możemy być pewni, że nie pozostawi problematycznych zacieków na bluzkach.

Silne uderzenie pary pozwala na prasowanie ubrań w pozycji pionowej. Dodatkowo niewielka waga żelazka powoduje, że jest bardzo przyjemne w użytkowaniu. Urządzenie jest też proste w konserwacji, posiada funkcję samooczyszczania oraz podwójny system zmiękczania wody.

Żelazko Tefal zbiera wysokie noty. Szczególnie ceniona jest swoboda ruchów jaką gwarantuje. Jest bardzo skuteczne w usuwaniu zagnieceń i szybko się ładuje.

Kolejnym urządzeniem w naszym zestawieniu jest Tefal Freemove FV9970E0. Jest to żelazko bezprzewodowe, które dzięki swojej mobilności będzie idealne nie tylko do użytku domowego, ale również podczas wycieczek.

Zalety
Ochrona przed kapaniem:

Prezentowany model marki Tefal posiada aż podwójną ochronę przed kapaniem. W efekcie, nie musisz się martwić o plamy czy zacieki na materiale.

Moc:

Żelazko Tefal ma moc 2600 W. Dzięki temu dużo szybciej się nagrzewa i efektywniej pracuje.

Wąski czubek:

Prezentowany model ma dodatkowo zwężony czubek, aby jeszcze łatwiej można było wyprasować trudno dostępne miejsca, jak kołnierze czy materiał wokół guzików.

Wady
Waga:

Żelazko bezprzewodowe firmy Tefal jest stosunkowo ciężkie i długie prasowanie może być męczące.

Regulacja pary:

Niestety urządzenie pozbawione jest możliwości regulacji mocy pary. Z tego powodu, nie powinno używać się tej opcji do delikatnych tkanin.

 

 

Philips Steamer Steam & Go GC320/55

 

Ten model to spełnienie marzeń dla osób, które noszą marynarki, garnitury, koszule i inne problematyczne w prasowaniu elementy garderoby. Sprawdzi się nie tylko w mieszkaniu fashionistki jako świetny gadżet na topie, ale także w każdym mieszkaniu w którym cenione są funkcjonalne rozwiązania.

Nie będzie potrzeby rozkładania, a następnie składania deski do prasowania. To żelazko umożliwia prasowanie ubrań wiszących na wieszaku. To niezwykła wygoda. Szczególnie w przypadku tkanin trudnych do prasowania. Dzięki silnemu i płynnemu strumieniowi pary bez problemu usuniemy wszelkie zagniecenia.

Specjalnie wmontowana szczotka umożliwi dokładne wniknięcie pary i szybkie wygładzenie tkaniny. Urządzenie nie tylko prasuje nasze ubrania, ale także je odświeża.  Para, która wnika we włókna niweluje woń papierosów i jedzenia oraz inne nieprzyjemne zapachy.

Zbiornik wody nie jest wmontowany na stałe – można go z łatwością odłączyć i szybko napełnić wodą. To parowe pionowe urządzenie oceniane jest bardzo wysoko. Philips Steamer Steam & Go jest idealnym rozwiązaniem dla delikatnych tkanin. Świetnie je odświeża. Doskonale sprawuje się w podróży.

Następnym produktem, który zasługuje na uwagę jest pionowe żelazko parowe znanej marki, Phillips – Steamer Steam & Go GC320/55. Model ten charakteryzuje się dużą funkcjonalnością i efektywnością pracy. Co więcej, bez trudu pomoże Ci zatroszczyć się o delikatne tkaniny.

Zalety
Zbiornik:

Zbiornik na wodę nie jest wmontowany na stałe, dzięki czemu bez trudu można go wyjąć i napełnić wodą bez ryzyka zalania sprzętu.

Opcja odświeżania ubrań:

Produkt Philipsa nie tylko zniweluje zagniecenia na naszych ubraniach, pomoże je także odświeżyć. Przy pomocy pary szybko pozbędziesz się woni papierosów, jedzenia i innych nieprzyjemnych zapachów.

Prasowanie w pionie:

Model ten został stworzony w celu prasowania eleganckich części garderoby, jak sukienki czy drogie garnitury. Nie musisz jednak zdejmować ich z wieszaka. Żelazko marki Philips możesz używać również w pionie.

Wady
Cena:

Niestety ze względu na wyjątkowo nowoczesny design i ilość udogodnień, które zostały wykorzystane w tym urządzeniu, jest to stosunkowo drogie żelazko.

 

 

Philips Azur GC 4410/02

 

Bardzo dobry model popularnej marki Philips. Model Azur Azur GC 4410/02 cieszy się dużą popularnością wśród klientów. Jest to model ze średniej kategorii cenowej, który bardzo dobrze sprawdza się w codziennym użytkowaniu.

Opisywane żelazko parowe posiada niezwykle dużą moc 2400 W. Pozwala to na płynne i stałe wytwarzanie odpowiedniej ilości pary. Specjalnie zaprojektowana stopa żelazka (Steam Glide) została wykonana z materiałów, które umożliwiają świetny poślizg.

Dzięki temu żelazko doskonale ślizga się bo naszych ubraniach.  Powłoka stopy żelazka jest bardzo wytrzymała i w konsekwencji nie rysuje się.  Zastosowane materiały ułatwiają jej  sprawne czyszczenie. Trzymetrowy przewód urządzenia sprawia, że żelazko jest bardzo wygodne w obsłudze. Szerokie pole manewru gwarantuje, że dotrzemy z żelazkiem wszędzie tam gdzie chcemy.

Bardzo użyteczną funkcją jest zastosowana blokada kapania. Na skutek tego, nie musimy obawiać się, że „ubrudzimy” wodą bardzo delikatne tkaniny. Według wielu opinii jest to najlepsze żelazko parowe dostępne na rynku.  Recenzje są bardzo pozytywne. Wysoko oceniany jest podwójny system odkamieniania a także czubek żelazka, który pozwala na dotarcie w trudno dostępne miejsca.

Jednym z podstawowych urządzeń w każdym domu jest żelazko. Nie ma znaczenia czy używamy go jedynie do prasowania eleganckich sukienek wieczorowych i garniturów czy do ręczników. Ważne jest to, aby kupić dobry i wydajny sprzęt. Produktem, który zasługuje na uwagę jest Philips Azur GC 4410/02, czyli najlepsze żelazko w 2021 roku. Jest to urządzenie parowe, które wyjątkowo dobrze sprawdza się w codziennym użytkowaniu.

Zalety
Zabezpieczenia:

Wyjątkowo przydatną i użyteczną funkcją jest zastosowana blokada przed kapaniem. Dzięki temu, nie musimy obawiać się, że zalejemy wodą prasowane tkaniny.

Proste czyszczenie:

Użyte w produkcji materiały, z których powstała stopa żelazka są proste w konserwowaniu.

Steam Glide:

Steam Glide to innowacyjna stopa żelazka, która wykonana została z materiału gwarantującego świetny poślizg na prasowanej tkaninie. Dzięki temu, prasowanie będzie dużo łatwiejsze.

Moc:

Produkt posiada niezwykle dużą moc 2400 W. Pozwala to na stałe i płynne wytwarzanie odpowiedniej ilości pary, która szybko wyprostuje zagniecenia na Twoich ubraniach.

Cena:

Jest to jeden z najtańszych modeli w naszym zestawieniu.

Wady
Brak automatycznego wyłączania się:

Niestety model ten nie posiada opcji automatycznego wyłączania się po dłuższej bezczynności, dlatego sugerowana jest szczególna ostrożność.

 

 

Zelmer zlR10600

 

Kolejne żelazko firmy Zelmer to propozycja dla osób, które preferują wspierać polskich producentów i jednocześnie cenią sobie dobrą jakość.  Bardzo dobrze zaprojektowany i wykonany model Zelmer, który jednocześnie nie zrujnuje naszego portfela.

Żelazko jest bardzo przyjemne w obsłudze. Stopa żelazka posiada ceramiczną powłokę CERAM GLISS, która sprawia, że urządzenie z łatwością ślizga się po tkaninach. Ponadto jego dość duża moc 2400 W gwarantuje szybką gotowość do pracy – żelazko nie potrzebuje dużo czasu żeby się nagrzać.

Model ten posiada silny wyrzut pary (115g). Urządzenie dysponuje także uderzeniem pary w pionie, co jest niezwykle użyteczne w przypadku gdy chcemy wyprasować problematyczną tkaninę. Podobnie jak model wyżej opisywany, także  Zelmer zlR10600 został wyposażony w tak zwaną funkcję „strażaka”, która powoduje, że urządzenie automatycznie się wyłącza po dłuższym czasie pozostawania w bezczynności.

Osoby, które zakupiły to żelazko, są zadowolone z produktu. Podkreśla się, że urządzenie jest lekkie i dobrze się nim prasuje. Na plus oceniany jest długi, obrotowy przewód oraz funkcja auto – off.

Kolejnym urządzeniem, które znalazło się w naszym zestawieniu jest dobre i tanie żelazko marki Zelmer zlR10600. Produkt idealnie nadaje się do domowego użytku, gdyż cechuje go duża efektywność i wydajność pracy.

Zalety
Uderzenie pary:

Model ten posiada silny wyrzut pary - 115 g/min. Co więcej, urządzenie marki Zelmer dysponuje także uderzeniem pary w pionie. Jest to niezwykle użyteczna funkcja, gdy chcemy wyprasować problematyczną tkaninę.

Moc:

Urządzenie posiada stosunkowo dużą moc – 2400 W. Jest to gwarantem szybkiej gotowości do pracy. Zaraz po podłączeniu do prądu, można zacząć prasować, gdyż żelazko nie musi się długo nagrzewać.

Ceram Gliss:

Jest to ceramiczna stopa żelazka, która gwarantuje, że nasz sprzęt z łatwością będzie ślizgać się po niemal wszystkich rodzajach materiałów.

Cena:

Prezentowany model firmy Zelmer to dobre żelazko do 300 zł.

Wady
Prostota:

Z racji swojej niskiej ceny urządzenie to nie zostało wyposażone w żadne dodatkowe funkcje, poza opcją uderzenia pary.

 

 

Jakie żelazko Braun wybrać?

 

Dostępne na rynku żelazka różnią się między sobą wielkością, funkcjonalnością, a także materiałem wykonania i designem. Wszystkie te elementy trzeba brać pod uwagę podczas poszukiwań idealnego dla siebie modelu. W naszym poradniku możesz znaleźć mnóstwo praktycznych wskazówek ułatwiających podjęcie decyzji. Stworzyliśmy też ranking prezentujący 3 interesujące żelazka Braun, które mogą zwrócić Twoją uwagę.

 

Marka Braun z pewnością znana jest nie tylko kobietom, ale i mężczyznom. Na rynku działa ona już od kilkudziesięciu lat i zdążyła podbić serca mieszkańców wielu różnych krajów. W ofercie tego producenta można znaleźć: golarki, depilatory, prostownice, a także roboty kuchenne czy żelazka. Spełniają one wymagania nawet bardzo wymagających klientów, a wszystko za sprawą wykorzystania dobrych jakościowo materiałów, dbałości o wszystkie detale i unikatowego wzornictwa.

Żelazka możemy podzielić na modele przewodowe i bezprzewodowe. Te pierwsze są urządzeniami klasycznymi, ale aby działały, konieczne jest podłączenie ich do gniazdka sieciowego. Wadą w tym przypadku może być więc ograniczenie swobody ruchów. Należy jednak pamiętać, że sprzęty przewodowe utrzymują temperaturę na stałym poziomie i mogą pracować nieprzerwanie przez dłuższy czas.

Żelazka bezprzewodowe nie wymagają podłączania do prądu, dlatego też operowanie nimi może być wygodniejsze. Stopa produktu w tym przypadku nagrzewa się na specjalnej podstawce, jednak po pewnym czasie jej temperatura spada. Dlatego też, co pewien czas urządzenie trzeba znowu ustawiać na stojaku, aby się nagrzał i umożliwił powrót do efektywnego prasowania.

Bez wątpienia każdemu konsumentowi marzy się najlepsze żelazko Braun w 2021 roku. Aby kupić idealny produkt, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko rodzaj takiego urządzenia, ale również moc. To od tego parametru zależy, jak szybko sprzęt się nagrzeje i będzie można prasować ubrania. Zalecana minimalna moc to ok. 1500 W, a według niektórych nawet 2000 W. Nie można zapominać, że im wyższy będzie ten parametr, tym więcej energii będzie pobierać żelazko (a to z kolei przekłada się na wyższe rachunki za prąd).

Przy wyborze takich urządzeń zawsze należy sprawdzać, w jaki sposób można regulować temperaturę. Niektóre modele mają tradycyjne pokrętła, ale te bardziej nowoczesne wyposażone są w wyświetlacz z przyciskami lub diodami LED. Tu wiele zależeć będzie od własnych preferencji.

 

Żelazka Braun – ranking

 

Braun TS 785STP

 

Model Braun TS 785STP to żelazko o mocy 2400 W, które bardzo szybko się nagrzewa i jest gotowe do użycia. Jest ono wyjątkowo funkcjonalne, gdyż z jego pomocą możliwe jest wyprasowanie nie tylko ubrań, ale i firanek czy pościeli. Wszystko to za sprawą opcji wyrzutu pary w pionie oraz poziomie, która pomaga pozbyć się nawet bardzo uporczywych zagnieceń.

Prezentowany produkt posiada 400 ml pojemnik na wodę, do którego można wlewać wodę z kranu (można przez to zaoszczędzić na zakupie wody destylowanej). Do stworzenia tego urządzenia wykorzystano specjalny rodzaj stopy o nazwie Saphir. Jest ona najbardziej odporna na zarysowania spośród wszystkich modeli stóp żelazek Braun, a dodatkowo jest znacznie twardsza niż stal nierdzewna.

Konsumenci doceniają ten produkt przede wszystkim za możliwość łatwego i szybkiego wyprasowania różnego rodzaju tkanin. Według wielu z nich na uwagę zasługuje również wykorzystanie wyjątkowo wytrzymałych, dobrych jakościowo materiałów, które pozytywnie wpływają na żywotność żelazka.

 

Braun TS 755

 

Urządzenie Braun TS 755 ma moc 2400 W i wysoką wydajność. Wpływ na to ma opcja silnego wyrzutu pary o wartości do 200 g/min zarówno w poziomie, jak i pionie. Na wyjątkowo wytrzymałej i odpornej na zarysowania stopie tego żelazka umiejscowione zostały aż 3 aktywne obszary pary. Takie rozwiązanie sprawia, że można skutecznie pozbyć się nawet bardzo dużych zagnieceń, co pozwala zmienić prasowanie w wyjątkową przyjemność.

Najlepsze żelazka Braun są nie tylko funkcjonalne, ale i ergonomiczne. Przedstawiany model został wyposażony w wygodny spryskiwacz i zbiornik na wodę o pojemności 400 ml. Otwarta rączka ułatwiająca odstawianie go i podnoszenie oraz przewód zasilający o długości 2,5 m sprawiają, że użytkowanie sprzętu jest bardzo wygodne. Nie ogranicza on za bardzo ruchów w czasie prasowania, co pozytywnie wpływa na komfort użytkowania.

Jak mówią konsumenci, to żelazko jest rzeczywiście godne polecenia. Wszystko ze względu na łatwe manewrowanie urządzeniem, jak również jego wyjątkowy design. Ten sprzęt ma elegancką obudowę utrzymaną w szaro-białej kolorystyce, która jest przyjemna dla oka.

 

Braun TS 745A

 

Braun TS 745A to żelazko wyróżniające się efektownym designem i ciemną kolorystyką. Z pewnością przypadnie ono do gustu osobom lubiącym nowoczesność. Urządzenie ma moc 2400 W i wyposażone zostało w innowacyjny system o nazwie auto-off. Znajduje się tutaj automatyczny wyłącznik, który aktywuje się po 8 minutach przy ustawieniu produktu w pozycji pionowej lub po 30 sekundach w przypadku ustawienia go w pozycji poziomej.

Stopa tego modelu została wykonana z Eloxalu. To materiał wykazujący dużą odporność na zarysowania i zapewniający idealny poślizg na tkaninie, niezależnie od jej rodzaju. Żelazko pozwala usunąć wszystkie zagniecenia w szybki sposób, a wszystko za sprawą silnego wyrzutu pary.

Z krążących w sieci opinii można wywnioskować, że jest to urządzenie zasługujące na uwagę. Według wielu konsumentów to żelazko Braun w dobrej cenie, które pozwala polubić prasowanie dzięki wykorzystaniu szeregu nowoczesnych technologii i ułatwień.

 

 

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
6 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
vin
vin
2 years ago

Teraz myślę, że przyszloscia są żelazka z generatorami pary, z
racji dokładności i szybkości prasowania. Braun ma dobrą ofertę, ich żelazka Carestyle 3 i 7 są ciekawą propozycją.

Mirka
Mirka
1 year ago

Wyczerpujący wpis i dokładny ranking. Najbardziej “przemawia” do mnie żelazko braun. Myślę, że posiada najwięcej funkcji dostosowanych do moich potrzeb.

Teresa
Teresa
1 year ago

Podpowiedzcie mi proszę moi drodzy, co bardziej warto na ten moment zakupić. Czy lepsze będzie żelazko brauntexstyle 5 czy może lepiej żelazko brauntexstyle 7?

DMCA.com Protection Status