Źelazka parowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 09.07.20

 

W naszym rankingu prezentującym najlepsze żelazka parowe znalazło się aż 5 różnych propozycji. Jesteśmy pewni, że wśród nich znajdziesz urządzenie, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Do zestawienia trafiły wyłącznie produkty dobrej jakości i o dobrych parametrach technicznych. Po dogłębnej analizie opinii konsumentów okazało się, że pierwsze miejsce należy do Bosch TDI903231A. To żelazko parowe o bardzo dużej mocy, które błyskawicznie się nagrzewa. Jest ono ponadto niezwykle lekkie, dzięki czemu prasowanie może stać się przyjemniejsze i bardziej komfortowe. Dużym atutem wspomnianego modelu bez wątpienia jest także nowoczesny design. Na drugim miejscu znalazł się natomiast produkt Philips Azur Performer Plus GC4526/20. Zbiornik na wodę o dużej pojemności oraz silny strumień pary sprawią, że obowiązek prasowania ubrań zmieni się w przyjemność. Powyższe żelazko na pewno przez długi czas będzie zachwycać Cię swoją funkcjonalnością, ponieważ zostało wyposażone w system samooczyszczania z kamienia. Jeżeli chcesz poznać pozostałe proponowane urządzenia, już teraz zajrzyj na naszą stronę.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie żelazko parowe kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Żelazko to jedno z najbardziej podstawowych urządzeń w naszym domu. Dzięki niemu w łatwy i szybki sposób jesteśmy w stanie wyprasować nawet najbardziej pogniecione ubrania. Problem jednak w tym, że efektywność danego sprzętu zależy przede wszystkim od jego parametrów. Gwarantujemy, że nasz poradnik rozwieje wszelkie wątpliwości odnośnie zakupu takiego urządzenia, odpowiadając na pytanie – jakie żelazko parowe wybrać.

Działanie

Żelazko parowe to urządzenie, które w trakcie swojej pracy generuje parę. Jej zadaniem jest wyprasowanie nawet najtrudniejszych zagnieceń na naszych ubraniach. Należy pamiętać, że im większe ciśnienie wytwarzane przez dany sprzęt, tym więcej pary będzie się z niego wydobywać. Poprzez dotknięcie przez gorącą parę powierzchni tkaniny, zachodzi rozszerzanie włókien. To sprawia, że proces prasowania jest prostszy i szybszy.

 

Rodzaje

W sklepach znajdziemy wiele modeli żelazek parowych. Różnią się one od siebie pod względem funkcji i trybów, lecz każdy z nich generuje parę za pomocą specjalnego systemu. Do dostępnych typów zaliczamy:

parownice – wariant żelazka parowego, który do prasowania nie potrzebuje deski. Ubranie wystarczy powiesić na wieszaku, a następnie zbliżyć dyszę do powierzchni tkaniny. Gorąca para natychmiast pozbawi ciuch wszelkich zagnieceń. Taki sprzęt, to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie mają czasu na prasowanie lub mają ograniczoną ilość wolnego miejsca i nie mogą sobie pozwolić na deskę do prasowania,

żelazka turystyczne – sprzęt pomniejszony w skali, dzięki czemu idealnie nadaje się w podróż. Ze względu na mniejszy rozmiar i wagę, nie będzie on zajmować dużo miejsca w walizce. Można go więc zapakować do bagażu rejestrowanego i nie martwić się o pogniecione sukienki czy koszule w trakcie naszego wyjazdu,

żelazka ze stacją pary – najbardziej popularny model tego typu sprzętu. Stopę żelazka ustawia się w stacji pary, która oprócz ładowania naszego sprzętu, ma za zadanie również zabezpieczyć go przed upadkiem, często grożącym poważnym poparzeniem.

 

Moc

Jednym z ważniejszych parametrów tego typu sprzętu jest moc. Najlepsze żelazko parowe to urządzenie, które jest zarówno wydajne, jak i funkcjonalne. Należy pamiętać, że im wyższa wspomniana wartość danego modelu, tym krócej będzie się on nagrzewał i tym samym nie zanotujemy dużych strat energii. Najbardziej popularne żelazka parowe mają moc ok. 2000 W, choć na rynku znajdziemy i takie, których parametr ten jest znacznie wyższy lub niższy, jak np. urządzenia turystyczne.

 

Stopa – jakie żelazko parowe jest najlepsze?

Najważniejszym elementem budowy każdego żelazka parowego jest jego stopa. To właśnie dzięki niej możliwe jest prasowanie ubrań oraz zapewniona zostaje łatwość całego procesu. Wybierając takie urządzenie, warto jest więc zwrócić uwagę na rozmieszczenie otworów pary na stopie. Ponadto, powinna być ona odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia typu zarysowania. Należy również pamiętać, że element ten powinien być wykonany z najwyższej jakości tworzywa, gdyż odpowiada za stan naszych ubrań. W przypadku łatwej korozji możliwe jest trwałe zabrudzenie tkanin.

 

Regulacja temperatury

Każde żelazko parowe posiada możliwość regulowania temperatury. Dzięki temu jesteśmy w stanie zadbać o jakość naszych ubrań, nie obawiając się o ich przypalenie. Wyższa temperatura sprawdza się natomiast do prasowania sztywnych i grubych materiałów, jak np. jeans. Zmienianie ustawień odnośnie temperatury odbywa się za pomocą wyświetlacza lub specjalnego pokrętła. Zmiana temperatury odpowiada również innym trybom. Oznacza to, że żelazko może wyprasować różne rodzaje tkanin, jak np. 200 st. C – bawełna oraz len, do 150 st. C – wełna i jedwab oraz do 110 st. C – tkaniny syntetyczne. Wartości te przedstawiane są również za pomocą gwiazdek: ***, ** i *.

 

Ilość wytwarzanej pary

To, jak dużo pary wytwarza nasze żelazko, wyrażane jest w gramach na minutę. Należy pamiętać, że żelazko parowe to urządzenie, które opiera się właśnie na tym aspekcie, dlatego wartość ta powinna być w miarę wysoka. Standardowy model wytwarza ok. 50 g/min pary. W sklepach dostępne są również i takie urządzenia, których wartość ta osiąga często nawet 200 g/min.

 

Strumień pary

Wiele modeli żelazek posiada inteligentną funkcję dobierania ilości pary do rodzaju prasowanej tkaniny. Jest to duże ułatwienie w trakcie używania takiego sprzętu i pozwoli nam na szybkie pozbycie się zagnieceń.

 

Sposób wytwarzania pary

Najbardziej funkcjonalne żelazka parowe to te, które posiadają możliwość ciągłego wytwarzania pary. Wpływa to znacznie na jakość prasowania, dzięki czemu czynność ta staje się prosta i przyjemna. Z drugiej strony należy pamiętać o funkcji gwałtownego wytwarzania pary, która sprawdza się w przypadku prasowania wyjątkowo trudnych zagnieceń.

 

Pionowa para

Ciekawą funkcją takiego sprzętu jest również wytwarzanie pionowego strumienia pary. Jest to jednorazowe uderzenie w pionie, które doskonale sprawdza się przy delikatnych tkaninach typu zasłony i firany. Wówczas nie musimy zdejmować ich z karnisza, gdyż nasze żelazko działa na zasadzie parownicy. Sprawdzi się również do szybkiego prasowania sukienek tuż przed wyjściem na imprezę.

 

 

Zakres temperatury

Wybierając tego typu sprzęt, koniecznie pamiętaj, by zwrócić uwagę na zakres regulowania temperatury w danym modelu. To właśnie od tego zależy, jak wiele różnych materiałów jesteśmy w stanie wyprasować za pomocą danego żelazka parowego. Najczęściej, zakres ten wynosi od 110 stopni C do 200 stopni C.

 

Długość przewodu

Decydując się na zakup tradycyjnego żelazka parowego, koniecznie zwróć uwagę na długość przewodu. Należy pamiętać, że w trakcie prasowania powinniśmy mieć maksymalną swobodę ruchów, co zapewnia nam i naszemu otoczeniu bezpieczeństwo. Najczęściej w tego typu sprzętach długość przewodu wynosi ok. 1,5 m. Stanowczo odradzamy zakup modelu o krótszym przewodzie.

 

Dodatkowe funkcje

Wiele modeli żelazek parowych posiada dodatkowe funkcje. Producenci stosują najnowocześniejsze technologie, których zadaniem jest ułatwienie naszej pracy i skrócenie czasu prasowania. Do tego typu trybów zaliczamy: self clean, którego zadaniem jest autoczyszczenie sprzętu, inteligentne wyłączenia się urządzenia, prasowanie na mokro, suszenie, czy regulacja strumienia pary.

 

Zestaw

Niektóre modele żelazek parowych dostępne są w zestawach składających się z kilku elementów. Najczęściej do danego modelu dołączona jest deska do prasowania, o ile jest to żelazko klasyczne. W przypadku parownicy może to być specjalny stojak na wieszak. Warto jest się zdecydować na taki zestaw, gdyż nie musimy się później martwić o dodatkowe koszty.

 

Żelazka parowe w dobrych cenach

Żelazko parowe to sprzęt, który powinien nam posłużyć przez wiele lat. Dlatego warto jest wybrać model wysokiej jakości. Do najtańszych urządzeń zaliczamy te z najmniejszą mocą. Koszt zakupu takiego produktu nie przekracza kwoty 250 złotych. Zdecydowanie droższe będą żelazka parowe o mocy ok. 2200 W. Za taki sprzęt zapłacimy od kilkuset do ponad tysiąca złotych.

 

 

Najlepsze żelazka parowe w 2020 roku

 

Gorące, buchające parą żelazko potrafi wyprasować nawet najtrudniejsze zagniecenia. Nowsze modele mają wiele nowoczesnych funkcji ułatwiających pracę i usprawniających działanie sprzętu, a także są bezpieczne dla delikatnych materiałów. Dlatego przygotowaliśmy ranking żelazek parowych, który ma na celu pomóc Wam w wyborze najlepszego urządzenia tego typu.

 

Nasze zalecenia

 

Bosch TDI903231A

 

Na pierwszym miejscu naszego zestawienia znajduje się żelazko Bosch TDI903231A. Jest to nowoczesny produkt, który posiada wiele funkcji zapewniających komfort i wygodę prasowania. Zbiornik na wodę do ma pojemność 400 ml. Model Bosch’a ma bardzo dużą moc, która wynosi 3200 W. Dzięki temu urządzenie bardzo szybko się nagrzewa.

Ponadto produkt nie jest podatny na zarysowania. Waży tylko 200 g, więc nie męczy ręki i jest poręczny. Czujnik dotyku sprawia, że urządzenie grzeje i wytwarza parę, gdy trzyma się go w ręce. Natomiast po chwili bez używania, wyłącza się. Wbudowana kontrolka informuje o stopniu nagrzania żelazka.

Oprócz tego model ma przycisk, który zwiększa ilość pary. Dzięki temu rozprostowane zostaną nawet największe zagniecenia. Mimo intensywnej pracy żelazko nie powoduje nadmiernego błyszczenia się ubrań, dodatkowo chroni ciemne i delikatne materiały.

Istnieje możliwość ustawienia jednej temperatury dopasowanej do wszystkich tkanin, więc nawet największy laik poradzi sobie z prasowaniem. Ogromnym udogodnieniem jest system 4AntiCalc, który zapobiega osadzaniu się kamienia. To najlepsze żelazko parowe jest szczególnie cenione za jakość wykonania i funkcjonalność.

Żelazko Bosch TDI903231A to urządzenie o mocy 3200 W. Model ten ma zbiornik na wodę o pojemności 400 ml. Jego waga to zaledwie 200 g.

Zalety
Wygoda:

Użytkownicy żelazka Bosch TDI903231A potwierdzają, że sprzęt jest bardzo wygodny. Ma lekką konstrukcję i dobrze wyprofilowaną rączkę, co zapewnia nam komfort w czasie prasowania.

Szybkie nagrzewanie:

Urządzenie ma dużą moc, dzięki której bardzo szybko się nagrzewa. W zaledwie kilka sekund sprzęt jest gotowy do pracy.

Materiał:

Obudowa żelazka jest wykonana z bardzo dobrych tworzyw sztucznych, które cechują się odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Podobnie płyta żelazka. Nie jest ona podatna na zarysowania, a jej czyszczenie jest niezwykle proste.

Zabezpieczenia:

Czujnik dotyku sprawia, że urządzenie grzeje i wytwarza parę, gdy trzyma się je w ręce. Natomiast po chwili bez używania, wyłącza się. Wbudowana kontrolka informuje o stopniu nagrzania żelazka.

Regulacja pracy:

Urządzenie ma prosty w obsłudze system regulacji, który ułatwi nam dostosowanie pracy sprzętu do naszych potrzeb.

Wady
Głośna praca:

Jak podkreślają osoby, które zdecydowały się zakupić ten model, działa on dobrze, ale niestety jest głośny, zwłaszcza pompka wodna.

 

 

 

 

Philips Azur Performer Plus GC4526/20

 

Żelazko parowe Philips Azur Performer Plus GC4526/20 na pewno spodoba się nawet najbardziej wymagającym konsumentom. Wszystko przez to, że jest ono gotowe do pracy bardzo szybko, głównie za sprawą wysokiej mocy. Dzięki temu można znacznie skrócić czas prasowania i zyskać chwilę na siebie czy dla rodziny.

Prezentowane urządzenie pozwala skutecznie wyprasować wszystkie tkaniny, nawet te bardzo delikatne. Ponadto nie trzeba samodzielnie ustawiać odpowiedniej ilości pary, gdyż sprzęt robi to samodzielnie. Z pomocą powyższego żelazka nawet największe zagniecenia nie będą stanowiły problemu. To samo dotyczy również trudno dostępnych miejsc, takich jak przestrzenie pomiędzy guzikami, plisami czy też kołnierzyki koszul.

Kłopotliwe nie powinno być również ciągłe przekładanie żelazka na deskę z podstawki (i odwrotnie) czy też manewrowanie nim po tkaninie. Wpływ na to ma nie tylko optymalna waga, ale również specjalna budowa sprzętu. Powyższy produkt bez wątpienia zdobędzie sympatię każdej pani domu, której do tej pory obowiązek prasowania kojarzył się bardzo negatywnie.

Żelazko parowe Philips Azur Performer Plus GC4526/20 to urządzenie umożliwiające prasowanie różnych, nawet wymagających materiałów. Moc prezentowanego modelu to 2600 W.

Zalety
Szybka praca:

Duża moc zapewnia szybkie nagrzewanie, co w połączeniu z dobrze wyprofilowaną płytą i efektywnością działania pary sprawia, że sprzęt ten działa bardzo szybko i ułatwia nam prasowanie.

Regulacja pracy:

Model ten jest parowy i wytwarza dużą ilość efektywnej pary. Jej ilość można regulować. Za sprawą pary prasowanie przebiega zdecydowanie sprawniej.

Waga:

Konsumenci podkreślają w swoich recenzjach, że żelazko jest lekkie. Nawet gdy mamy dużo do uprasowania, nie musimy obawiać się, że dłoń będzie obciążona.

Wygląd:

To, co na początku zwraca naszą uwagę, to przede wszystkim wygląd prezentowanego żelazka. Jest ono bardzo atrakcyjne.

Jakość materiałów:

Tworzywa sztuczne użyte do produkcji tego modelu są solidne. Również sama płyta żelazka jest niezawodna, odporna na uszkodzenia i łatwa w czyszczeniu.

Wady
Blokada kapania:

Niektóre osoby zauważają, że blokada kapania nie zawsze działa poprawnie. Czasami zamiast pary lub lekkiego spryskania wodą, dochodzi do zalania ubrania.

 

 

 

 

Tefal Ultragliss FV4870

 

Tefal Ultragliss FV4870 to produkt plasujący się na trzecim miejscu naszego rankingu. To dobre i tanie żelazko parowe pozwala na prasowanie najtrudniejszych zagnieceń. Model ten można swobodnie używać zarówno w pionie, jak i w poziomie. Zbiornik na wodę ma pojemność 300 ml.

Wlew wody jest duży i wygodny w użyciu. Dodatkowo dzięki systemowi Aquaspeed unikniemy zalania urządzenia. Jednocześnie żelazko wyposażone jest w funkcję Anti Drop, dzięki której woda nie kapie podczas prasowania.

Produkt skonstruowany jest tak, żeby odcinać dopływ wody przy nieodpowiednich ustawieniach. Płyta żelazka pokryta jest powłoką ceramiczną, która zapewnia lekkie i szybkie prasowanie.

Model posiada wbudowany system antywapienny, który chroni przed powstawaniem kamienia. Konsumenci wysoko ocenili stosunek ceny do jakości tego sprzętu oraz jego wydajność.

Produkt Tefal Ultragliss FV4870 to bardzo dobre żelazko parowe do 200 zł. Prezentowany model ma zbiornik na wodę o pojemności 300 ml. Moc urządzenia to 2400 W, co gwarantuje szybkie nagrzewanie i efektywną pracę.

Zalety
Pojemnik na wodę:

Dużym atutem produktu jest spory zbiornik na wodę. Ma on pojemność aż 300 ml. To wystarcza na wyprasowanie sporej ilości ubrań.

Łatwe napełnianie wodą:

Wlew wody w tym żelazku jest duży i wygodny w użyciu. Łatwo wlejesz wodę do zbiornika, gdy ten będzie już pusty.

Funkcja Anti Drop i system AquaSpeed:

Na szczególną uwagę zasługują dwie opcje dostępne w tym modelu. Pierwsza z nich to AntiDrop, dzięki której woda nie kapie podczas prasowania. Druga to system AquaSpeed, który odcina dopływ wody przy nieodpowiednich ustawieniach.

Płyta żelazka:

Płyta żelazka jest pokryta powłoką ceramiczną, która jest łatwa w pielęgnacji, ułatwia prasowanie i jednocześnie wykazuje odproność na uszkodzenia.

Wady
Jakość obudowy:

Według niektórych osób jakość obudowy prezentowanego modelu nie jest najlepsza.

 

 

 

 

Braun SI 9188 BK TexStyle 9 

 

Sprzęt Braun SI 9188 BK TexStyle 9 ma moc 2800 W. To żelazko parowe z 2,5 m przewodem zasilającym, dlatego nie będziemy narzekać na ograniczenie swobody ruchów. Produkt bardzo szybko się nagrzewa, w efekcie czego prasowanie ubrań zajmuje znacznie mniej czasu. Poza tym urządzenie ma cyfrową blokadę kapania oraz praktyczną funkcję samooczyszczenia.

Żelazko wyposażono 0,35 l zbiornik na wodę z dużym otworem do wlewania wody. Dla zapewnienia bezpieczeństwa użytkowania sprzęt ma system automatycznego wyłączania, który uaktywnia się po upływie 8 minut bezczynności. Model zapewnia precyzyjny wyrzut pary z czubka stopy, co umożliwia pozbycie się zagnieceń pomiędzy guzikami czy wokół kieszeni.

Sprzęt zdobył uznanie konsumentów, gdyż szybko się nagrzewa i jest gotowy do pracy po upływie kilkudziesięciu sekund od włączenia. Urządzenie ma odporną na zarysowania stopę, którą wykonano z szafiru. Silny wyrzut pary, w pionie i poziomie, do 230 g/min zapewnia szybkie i efektywne prasowanie ubrań, również tych z delikatnych tkanin.

Żelazko Braun SI 9188 BK TexStyle 9 zostało wyposażone w 0,35 l zbiornik na wodę. To urządzenie o mocy 2800 W, które ma opcję silnego wyrzutu pary, w pionie i poziomie, do 230 g/min.

Zalety
Szafirowa stopa grzejna:

Stopa żelazka została wykonana z szafiru i jest 4 razy twardsza niż ta ze stali nierdzewnej. Gwarantuje to odporność na zarysowania i inne uszkodzenia, a także gładki poślizg po tkaninach.

System automatycznego wyłączania:

Po 8 minutach bezczynności uaktywnia się system automatycznego wyłączania. Zapobiega on przegrzaniu urządzenia i niebezpiecznym zwarciom.

System usuwania kamienia:

Z uwagi na system usuwania kamienia nie musimy się obawiać, że wewnątrz sprzętu powstanie osad wpływający negatywnie na skuteczność działania i trwałość urządzenia.

Wady
Za ciężkie:

Konsumenci uważają, że żelazko jest za ciężkie, przez co nie jest tak komfortowe w użytkowaniu, jak oczekiwali.

Kłopotliwe prasowanie grubych tkanin:

Pozbycie się zagnieceń z grubych tkanin zajmuje dużo czasu, więc musimy przy tym zachować cierpliwość.

 

 

 

Karcher I 6006

 

Karcher I 6006 to żelazko parowe przeznaczone do myjek ciśnieniowych z serii SC 4 oraz SC 5. Urządzenie ma stopę ze stali nierdzewnej, która gwarantuje gładki poślizg po ubraniach. Sprzęt waży 1 kg, a jego dokładne wymiary to: 29,7 cm x 18 cm x 14,7 cm. Model ten ma żółto-czarną obudowę odporną na uszkodzenia.

Za sprawą żelazka prasowanie tkanin nie musi być kłopotliwe. Pozwala ono na szybkie i komfortowe usuwanie zagnieceń z ubrań, firanek i zasłon. Urządzenie jest lekkie, a generowana pod dużym ciśnieniem para wodna zapewnia skuteczne działanie. Sprzęt pozwala na szybkie odświeżenie tkanin bez konieczności korzystania z usług pralni chemicznej.

Według konsumentów opisany wyżej model jest poręczny i wygodny w użytkowaniu. Produkt ma regulację temperatury, więc z pewnością unikniemy przypadkowego zniszczenia tkanin. Warto dodać, że urządzenie marki Karcher znacząco ułatwia prasowanie, dlatego jest to doskonała propozycja dla osób traktujących tę czynność jako jeden z najbardziej nieprzyjemnych obowiązków domowych.

Żelazko parowe Karcher I 6006 ma wymiary: 29,7 cm x 18 cm x 14,7 cm. To urządzenie kompatybilne z myjkami ciśnieniowymi, tego samego producenta, z serii SC 4 i SC 5.

Zalety
Łatwe prasowanie:

Sprzęt ma stopę ze stali nierdzewnej, która gładko przesuwa się po tkaninach. Z uwagi na wyrzut pary wodnej pod dużym ciśnieniem możemy pozbyć się nawet bardzo uporczywych zagnieceń bez wysiłku, niezależnie od grubości materiału.

Odświeża firanki i zasłony:

Z pomocą żelazka możemy szybko odświeżyć firanki i zasłony bez konieczności zdejmowania ich z karnisza. Nie musimy więc za często prać tkanin, co nierzadko wymaga skorzystania z usług profesjonalnej pralni.

Wady
Krótki przewód:

Przewód łączący żelazko z myjką ciśnieniową jest stosunkowo krótki, dlatego użytkownicy narzekają na ograniczenie swobody ruchów i obniżony komfort prasowania.

Źle wyprofilowana stopa:

Stopa żelazka jest szeroka, ale czubek nie został odpowiednio wyprofilowany. Przez to możemy mieć problem z precyzyjnym wyprasowaniem kołnierzyka czy miejsc pomiędzy guzikami.

 

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Philips Azur Performer Plus GC4521/20

 

Kolejną pozycję na naszej liście zajął produkt Philips Azur Performer Plus GC4521/20. Jest to model o mocy 2600 W, dzięki czemu szybko się nagrzewa. Wyposażony został w zbiornik na wodę o pojemności 300 ml. Jest to proste w obsłudze urządzenie, które automatycznie się wyłącza po kilku minutach bezczynności.

Z tym żelazkiem można czuć się bezpiecznie. Strumień pary tego modelu jest silny, więc zagniecenia nie stanowią dla niego problemu. Technologia rozprowadzania pary jest tak skonstruowana, żeby zapewnić optymalne efekty.

Użytkownik ma możliwość wykorzystania opcji “silne uderzenie pary”, która pozwala wygładzić najtrudniejsze zagniecenia. Żelazko jest wyposażone w funkcję samoczyszczenia z kamienia. To udogodnienie pozwala zaoszczędzić wiele czasu i jednocześnie pozytywnie wpływa na żywotność sprzętu.

Model ten jest niezwykle lekki, więc wygodnie się nim prasuje ubrania. Produkt jest odporny na zarysowania, co zwiększa komfort użytkowania. Konsumenci doceniają sprzęt za niezawodność i wysoką bezawaryjność.

 

 

Philips SteamerCleartouch GC536/35

 

Następnym produktem godnym uwagi jest Philips SteamerCleartouch GC536/35. Jest to model o mocy 2000 W, więc szybko się nagrzewa. Jednocześnie mamy do wyboru tryb Eco, który sprzyja oszczędności energii. Urządzenie ma aż 1200 ml zbiornik na wodę, który można odłączyć. Pozwala to na proste dolewanie płynu.

Jednocześnie żelazko posiada system antywapienny, który zwiększa jego żywotność. Wyposażone zostało w silny strumień pary, a także 3 poziomy intensywności jej stałej emisji. Urządzenie pozwala nam pozbyć się brzydkich zapachów z ubrań. Jakość materiałów wykorzystanych do produkcji tego żelazka jest bardzo wysoka.

Płyta parowa zbudowana jest ze stali szlachetnej, co zapewnia szybkie prasowanie i wysoką odporność na korozję oraz uszkodzenia. Urządzenie może być wykorzystane do prasowania w pionie, więc problem zagnieceń ubrań wiszących na wieszakach szybko zostanie rozwiązany bez konieczności rozkładania deski.

Żelazko jest bezpieczne dla wszystkich tkanin, dzięki możliwości dopasowania temperatury do materiału. Do zestawu dołączony jest wieszak, który w specjalny sposób blokuje ubrania, ułatwiając prasowanie. Komplet zawiera też rękawicę, która chroni dłonie przed oparzeniami.

Opinie o żelazkach parowych marki Philips są bardzo pozytywne. Cenione są za jakość wykonania i łatwość prasowania. Poza tym model ten został wysoko oceniony za pojemny zbiornik, który wystarcza na uprasowanie wielu sztuk ubrań.

 

 

Philips Steamer Steam&Go GC320/55

 

Philips Steamer Steam&Go GC320/55 to funkcjonalne urządzenie służące do skutecznego prasowania ubrań. Korzystanie z niego jest niezwykle łatwe i komfortowe, dlatego wszyscy poradzą sobie z obsługą prezentowanego sprzętu. Aby pozbyć się nawet najbardziej uporczywych zagnieceń, wystarczy wcisnąć jeden przycisk i skierować w stronę tkaniny wytwarzany strumień pary. Już po chwili materiał zostanie wygładzony, a więc w prasowanie nie trzeba wkładać dużo wysiłku.

Opisywane urządzenie pozwala na prasowanie bez konieczności rozkładania deski. Nie trzeba nawet ściągać ubrań z wieszaka czy odpinać firanek z karnisza. Co więcej, model marki Philips jest całkowicie bezpieczny, nawet dla tak delikatnych tkanin, jak np. jedwab.

Każdy, kto chciałby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu papierosów czy jedzenia z ubrań, powinien  zdecydować się na zakup powyższego produktu. Z jego pomocą można zawsze prezentować się elegancko i profesjonalnie, gdyż pogniecione ubrania nie będą stanowiły już żadnego problemu. Poza tym opisywane żelazko pozwala zaoszczędzić sporo czasu, który można wykorzystać w inny sposób.

Philips Steamer Steam&Go GC320/55 to urządzenie o mocy 1200 W. Jest to wygodna parownica, która można pracować w pionie. Prezentowany model ma pojemnik na wodę o pojemności 60 ml.

Zalety
Łatwa obsługa:

Osoby, które zdecydowały się na ten sprzęt, potwierdzają, że jest on bardzo łatwy w obsłudze. Jego włączanie i regulacja nie sprawią Ci większego problemu.

Prasowanie wiszących tkanin:

Jest to prasowalnica, która ułatwia prasowanie wiszących tkanin. Przy jej użyciu bez problemu wyprasujesz firany, sukienki, garnitury i wiele innych rzeczy. Ponieważ sprzęt jest lekki, praca nim nie obciąża ręki.

Usuwa brzydkie zapachy:

System prasowania parą to nie tylko sposób na bardziej efektywne wyprasowanie pogniecionych tkanin, to również najlepszy wybór, jeśli chcesz odświeżyć tkaniny.

Wady
Mały pojemnik na wodę:

Niestety prezentowany model ma bardzo mały pojemnik na wodę, przez co nie jest zbyt wydajny.

Moc:

Niewielka moc sprawia, że prasowanie trudniejszych materiałów trwa zdecydowanie dłużej, niż w przypadku innych propozycji w naszym zestawieniu.

 

 

Tefal Freemove FV9970E0

 

Nasz ranking zamyka produkt Tefal Freemove FV9970E0. Jest to model o mocy 2600 W. Ten sprzęt wyróżnia bezprzewodowa konstrukcja, która nie ogranicza ruchów. Będzie więc idealny do prasowania wysoko zawieszonych firan. Jednocześnie jego ładowanie jest szybkie i bezproblemowe.

Wyposażony został w zbiornik na wodę o objętości 180 ml, który posiada zabezpieczenie przed kapaniem. Ogromnym ułatwieniem jest możliwość dostosowania temperatury do tkaniny, a także ustawienie wielkości strumienia pary, co chroni ubranie przed zniszczeniem.

Dodatkowo żelazko daje możliwość prasowania w pionie, przez co można go używać na wiszących ubraniach. Sprzęt jest bardzo bezpieczny – po 8 minutach bezczynności sam się wyłącza.

Użytkownicy nie muszą się również martwić o zachowanie czystości tego modelu, gdyż wyposażony jest w system samooczyszczania. Konsumenci cenią sobie ten produkt za komfort pracy. Wysoko oceniają też jego wykonanie.

Tefal Freemove FV9970E0 o mocy 2600 W to urządzenie bezprzewodowe. Sprzęt ten ma zbiornik na wodę o pojemności 180 ml.

Zalety
Prasowanie wiszących tkanin:

Urządzenie ułatwia prasowanie wiszących tkanin. Jest lekkie i tak zbudowane, aby nie ograniczać naszych ruchów.

Regulacja:

Bardzo łatwy system regulacji usprawnia prasowanie wszystkich wiszących tkanin.

Samooczyszczenie:

Urządzenie jest łatwe w pielęgnacji, gdyż ma funkcję samooczyszczenia.

Wady
Zbiornik na wodę:

Prezentowany model wyposażony jest w niewielki zbiornik na wodę, który trzeba regularnie uzupełniać.

Waga:

Niektóre osoby uważają, że prezentowany sprzęt jest ciężki.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status