Źelazka parowe pionowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Z pomocą pionowego żelazka parowego przekonasz się, że prasowanie ubrań nie musi być trudną i nieprzyjemną czynnością. Przygotowaliśmy ranking, dzięki któremu dowiesz się, jak wybrać odpowiednie dla siebie urządzenie. Po przeanalizowaniu opinii konsumentów doszliśmy do wniosku, że najlepszym obecnie modelem jest Philips Steam&Go GC362/80. To sprzęt o mocy 1300 W, który nagrzewa się w 45 sekund. Urządzenie pozwala na wygodne i bezpieczne prasowanie ubrań, także tych uszytych z delikatnych materiałów. Żelazko ma długi kabel i jest poręczne, na pewno zmieści się w walizce. To oznacza, że sprzęt możesz bez przeszkód wziąć ze sobą w podróż służbową czy na wakacyjny wyjazd. Drugie miejsce należy do urządzenia Steamaster J-01, które pomoże Ci w szybkim wyprasowaniu ubrań ze wszystkich, nawet bardzo delikatnych materiałów. Sprzęt bardzo szybko się nagrzewa, a do tego może pracować do 60 minut bez przerwy. Koniecznie sprawdź też opisy innych żelazek, które umieściliśmy w zestawieniu. To pomoże Ci w podjęciu decyzji.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie żelazko parowe pionowe kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wśród różnych typów żelazek, znajdziemy modele parowe, które pracują w pionie. Plusem takich urządzeń jest to, że pozwalają na szybkie prasowanie. Jest to szczególnie ważne rano, gdy wszystko robimy w pośpiechu. Dlatego w tym poradniku chcemy skupić się na takich właśnie modelach żelazek. Podpowiemy Ci, czym powinien charakteryzować się dobry sprzęt i zasugerujemy, jakie żelazko parowe pionowe wybrać.

Żelazko pionowe parowe jest doskonałym rozwiązaniem nie tylko wtedy, gdy chcemy zniwelować zagniecenia, ale też odświeżyć ubrania, które choć nie są brudne, to wyglądają niezbyt elegancko. Warto tutaj podkreślić, że para wodna osiąga bardzo wysoką temperaturę, a więc oczyszcza ubrania, odświeża je i usuwa wszelkie bakterie. Należy także zaznaczyć, że z takim żelazkiem wyprasujesz wszystkie delikatne tkaniny, ale też te najtrudniejsze w rozprasowaniu, z których wykonane są np.: płaszcze.

 

 

Urządzenia tego typu są bardzo proste w użyciu i przyspieszają naszą pracę. Jest to spowodowane przede wszystkim ergonomiczną budową oraz szybkim czasem nagrzewania. W przeciwieństwie do zwykłego żelazka, nie musisz dbać o to, aby dobrze ułożyć materiał na desce – prasujesz wiszące ubrania i nie masz problemu z zagnieceniami. Pamiętasz, jak babcia spędzała godziny na maglowaniu firan lub ich prasowaniu w niskiej temperaturze? Ty nie musisz się tak męczyć. Żelazko parowe pionowe ułatwi Ci również taką pracę. Jest też idealne do wyrównywania zagnieceń na eleganckich spodniach, sukienkach czy marynarkach.

 

Jakie żelazko parowe pionowe jest najlepsze? – najważniejsze cechy

Moc to pierwsza kwestia, na którą należy zwrócić uwagę. W niektórych modelach sięga ona nawet 3000 W, jednak nie zawsze jest nam taka potrzebna. Istotne jest, aby wynosiła ok. 2000 W. Wtedy, choć pobiera więcej prądu niż sprzęt 1000 W, to lepiej radzi sobie z prasowaniem tkanin i szybciej się nagrzewa. Urządzenie musi mieć regulację pracy, aby istniała możliwość dostosowania intensywności pary do materiału. Zbyt gorące i mocne buchnięcie pary może spowodować zniszczenie prasowanej tkaniny.

 

Wytwarzanie pary, – na co zwrócić uwagę?

W przypadku urządzeń tego typu istotną kwestią jest wytwarzanie pary. Producent zawsze podaje te informacje i są one wyrażane w gramach na minutę. Najpopularniejsze są modele z wydajnością na poziomie 40 g/min, ale dostępne są też mocniejsze sprzęty. Warto także sprawdzić, czy urządzenie ma funkcję mocnego uderzenia pary – przyda się w przypadku trudnych zagnieceń.

 

Pojemność zbiornika na wodę

Im większy pojemnik, tym lepiej, gdyż rzadziej należy go uzupełniać. Nie ma jednak konieczności kupowania modelu, który ma największą efektywność na rynku, bo takie rozwiązanie nie zawsze jest nam potrzebne. Tylko profesjonalne sklepy, zakłady krawieckie i tym podobne miejsca potrzebują tak mocnych żelazek parowych. Zresztą ich cena jest często bardzo wysoka, wykraczająca poza nasze możliwości.

 

System antywapienny i blokada kapania

Ile razy zdarzyło się, że w czasie pracy z Twoim starym żelazkiem zamiast pary, która ułatwia rozprasowanie trudnych zagnieceń, pojawiła się struga wody? Obecnie blokada kapania jest standardem, aczkolwiek wciąż można znaleźć modele, które tego rozwiązania nie posiadają. Warto to zweryfikować, gdy interesuje Cię sprzęt starej generacji, który jednocześnie jest sporo tańszy niż najnowsze propozycje. Kolejna kwestia to system antywapienny. Do takiego żelazka nie musisz kupować wody destylowanej, wystarczy zwykła woda z kranu. To zmniejsza wydatki związane z eksploatacją urządzenia i jest wygodniejsze.

 

Waga urządzenia ma znaczenie

Żelazko pionowe trzymamy w dłoni, często je unosząc, a więc musi mieć odpowiednią budowę i wagę. Jeśli kupisz sprzęt, który waży więcej niż 1 kg (element, którym pracujesz, nie cała stacja parowa), wtedy niestety prasowanie stanie się trudniejsze. Oczywiście, prasowanie z takim obciążeniem można traktować, jako formę ćwiczeń. Jednak przy zbyt dużym obciążeniu i sporej ilości pracy szybciej nabawisz się zakwasów i zniechęcisz do używania takiego żelazka.

 

 

Funkcja samooczyszczenia – zadbaj o swój sprzęt

Dobre żelazko parowe powinno być wyposażone w dodatkowe funkcje. Wśród nich bardzo popularna jest opcja samooczyszczenia. Kanaliki parowe są niewielkie i niestety, nawet, jeśli urządzenie ma system antywapienny, to we wnętrzu może się osadzać kamień. Dlatego warto wybrać sprzęt z funkcją samoczyszczenia.  Wpłynie to pozytywnie na żywotność żelazka.

 

Zabezpieczenia stosowane w urządzeniach

Żelazko tradycyjne ma powłokę, która się nagrzewa i niestety można się nią w łatwy sposób poparzyć. Wydawałoby się więc, że modele parowe pionowe są bezpieczniejsze. Niestety łatwo jest przez nieuwagę włączyć guzik mocnego uderzenia pary. Poza tym, jeśli nie wyłączymy sprzętu, stały strumień może poparzyć nas lub innych domowników. Dlatego dobry model musi mieć systemy zabezpieczeń. Zaliczają się do nich zabezpieczenie przed przegrzaniem czy automatyczne wyłączanie w przypadku braku aktywności użytkownika. Niektóre modele mają też blokadę przypadkowego uruchomienia  mocnego uderzenia pary.

 

Żelazka parowe pionowe w dobrych cenach

Zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy szuka oszczędności. Jeśli jednak chcesz kupić dobre, solidne żelazko, musisz wydać ok. 250-300 złotych. Modele za 80 zł, niestety mają dużo mniejszą wydajność, zero zabezpieczeń i jednocześnie są bardzo awaryjne. Jeśli chcesz mieć pewność, że kupujesz dobry sprzęt, postaw na znaną markę.

 

 

Najlepsze żelazka parowe pionowe w 2021 roku

 

Uprasowanie długich materiałów zajmuje dużo czasu i jest bardzo trudne. Zwłaszcza, gdy do dyspozycji mam tylko zwykłe żelazko. Na szczęście technologia nie stoi w miejscu i stacje parowe stanowią rozwiązanie wszystkich naszych problemów związanych z prasowaniem. Wystarczy kilka ruchów, aby pozbyć się zagnieceń, nawet tych, które powstają na trudnych do prasowanie tkaninach. Dlatego też powstał ten ranking pionowych żelazek parowych, zawierający najlepsze sprzęty dostępne na polskim rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Philips Steam&Go GC362/80

 

Za sprawą sprzętu Philips Steam&Go GC362/80 prasowanie może z przykrego obowiązku zmienić się w przyjemną czynność. Urządzenia możemy używać w pionie i poziomie, nie musimy rozkładać deski do prasowania i zdejmować ubrań z wieszaków. Żelazko nagrzewa się w 45 sekund. Jego moc wynosi 1300 W.

Urządzenie ma przewód o długości 2,5 m, który nie ogranicza swobody ruchów. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 70 ml, a ponieważ jest odłączany, napełnianie go nie stanowi żadnego problemu. Żelazko jest na tyle małe, że można je spakować do walizki i wziąć ze sobą w podróż. Sprzęt nie jest trudny w obsłudze, można nim łatwo manewrować.

Osoby, które kupiły model Philips Steam&Go GC362/80, chwalą go za lekkość, szybkość nagrzewania i wygodę użytkowania. Żelazko jest bezpieczne dla każdego rodzaju tkaniny, dzięki niemu możemy uniknąć przypalenia swojej ulubionej bluzki czy koszuli. Ponieważ sprzęt ma podgrzewaną płytę SmartFlow, zapobiega powstawaniu mokrych plam na prasowanym materiale.

Żelazko Philips Steam&Go GC362/80 ma moc 1300 W. Wyrzut pary modelu to 24 g/min. Urządzenie wyposażono w 70 ml zbiornik na wodę.

Zalety
Kompaktowe wymiary:

Sprzęt nie jest duży, dlatego łatwo się go przechowuje. Co więcej, można go zabrać ze sobą w podróż, gdyż z pewnością zmieści się do walizki.

Wygodne napełnianie zbiornika:

Napełnianie zbiornika wodą nie stanowi żadnego problemu, ponieważ jest odłączany od obudowy.

Szybkie nagrzewanie:

Żelazko wyróżnia się krótkim czasem nagrzewania. Jest ono gotowe do pracy po upływie 45 sekund od podłączenia do prądu.

Przydatne akcesoria:

Do urządzenia dołączono przydatne akcesoria mogące dodatkowo ułatwić prasowanie ubrań. Są to: rękawica ochronna na dłoń i specjalna nakładka ze szczotką.

Brak mokrych plam na ubraniach:

Nie należy się martwić, że po przyciśnięciu sprzętu do ubrania na tkaninie zostaną mokre plamy. Podgrzewana płyta SmartFlow skutecznie temu zapobiega.

Wady
Za mały pojemnik na wodę:

Pojemnik na wodę jest mały, dlatego podczas prasowania dużej ilości ubrań trzeba go często uzupełniać.

 

 

 

 

Steamaster J-01

 

5-steamaster-j-01Steamaster J-01 to ostatnia propozycja w naszym zestawieniu, która świetnie zastąpi tradycyjne żelazko. Nie zajmuje dużo miejsca, ma atrakcyjny design i mocną konstrukcję. Urządzenie prasuje 5 razy szybciej niż tradycyjny sprzęt, przy jednoczesnej ochronie nawet najdelikatniejszych tkanin. Dzięki mocy 1750 W, szybko i bezproblemowo wyprasujemy najtrudniejsze zagniecenia.

Zbiornik o pojemności 1,3 l wystarczy nam na prawie 1 h prasowania. Regulacja mocy pary pozwoli dostosować intensywność prasowania do danego materiału, czy stopnia zagnieceń. Dzięki temu, że urządzenie jest wyposażone w kółka i nie musimy męczyć się z przenoszeniem, łatwo przetransportujemy je w dowolne miejsce.

Użytkownicy tego żelazka docenili nie tylko jego świetną wydajność, ale również niewielkie rozmiary. Urządzenie usuwa zagniecenia, a ponadto neutralizuje nieprzyjemne zapachy i odświeża tkaniny. W zestawie znajdziemy nakładkę do prasowania na kant, rozkładany wieszak na spodnie  i specjalny wieszak na żelazko.  

Świetna specyfikacja techniczna sprawiła, że urządzenie zyskało wielu zadowolonych użytkowników. Cenione jest za wydajność i atrakcyjną cenę.

Zestawienie zamyka urządzenie Steamaster J-01.

Zalety
Wydajność:

Urządzenie ma moc 1750 W. Dzięki temu bardzo szybko się nagrzewa, a wyprasowanie trudnych zagnieceń nie zajmuje dużo czasu.

Dodatki:

Steamaster J-01 został wyposażony w przydatne akcesoria. Po pierwsze mamy do dyspozycji końcówkę, która umożliwia prasowanie na kant. Ponadto znajdziemy również rozkładany wieszak na spodnie, a także statyw, na którym można umieścić końcówkę żelazka.

Wady
Brak precyzji:

Ciężko prasuje się wąskie rękawy i inne niewielkich rozmiarów materiały.

Mała wydajność:

W przypadku trudniejszych tkanin prasowanie wymaga poświęcenia więcej uwagi. Przykładowo, bardziej wymagające czasowo jest prasowanie koszul. Niektóre ubrania lepiej wyprasować wcześniej, bo tuż przed wyjściem może na to zabraknąć czasu.

 

 

 

 

Tefal Access DT7000

 

Idealnym żelazkiem do prasowania w pionie jest Tefal Access DT7000. Urządzenie ma moc równą 1000 W, więc jest bardzo wydajne i szybko się nagrzewa (45-60 sekund). Wystarczy krótka chwila, aby sprzęt był gotowy do pracy. Sprzętu można używać do prasowania zasłon, a także marynarek czy koszul, również tych wymagających.

Żelazko umożliwia odświeżenie ubrań, które nie były dawno noszone pozbywając się z nich zapachu, więc nie trzeba ich prać. Urządzenie ma wyciągany zbiornik na wodę o pojemności 150 ml. Sprzęt wytwarza 17 gram pary na minutę.

Do zestawu dołączono głowicę do trudnych tkanin, parową oraz zaczep do drzwi umożliwiający użytkowanie sprzętu w dowolnym miejscu. Model ma odpowiednio wyprofilowany kształt i poręczny uchwyt, dlatego łatwo można nim prasować tkaniny. Kupujący zauważyli, że żelazko jest bardzo lekkie i łatwo się nim prasuje.

Parownica Tefal Access DT7000 ma moc 1000 W. Urządzenie ma zbiornik na wodę o pojemności 150 ml. Umożliwia ono prasowanie i odświeżanie ubrań wiszących bez deski do prasowania. W zestawie jest zaczep na drzwi do wieszania ubrań oraz dwie szczotki.

Zalety
Krótki czas nagrzewania:

Sprzęt bardzo szybko się nagrzewa, bo wystarczy jedynie 45 do 60 sekund, aby można go było używać.

Wygoda użycia:

Uchwyt dobrze leży w dłoni. Jednocześnie model jest bardzo lekki, więc dłoń się nie męczy.

Łatwość obsługi:

Pojemnik na wodę można łatwo wypełnić. Włącznik urządzenia znajduje się tuż przy uchwycie, dlatego bez problemu się go używa, a prasowanie delikatnych zagnieceń nie zajmuje dużo czasu.

Wady
Grubsze materiały:

Niektórzy twierdzą, że wyprasowanie większych i trudniejszych zagnieceń, szczególnie na grubszych tkaninach, jest bardzo czasochłonne.

 

 

 

 

Caltronic TDC 3432

 

4-caltronic-tdc-3432Model TDC 3432 to kolejny, świetny sprzęt do prasowania parą, która idealnie usuwa wszelkie zagniecenia. Para służy do łagodnego i skutecznego likwidowania zmarszczek na tkaninie. Pomimo tego, że przy użyciu tego sprzętu trzeba włożyć troszkę więcej pracy w prasowanie, musimy zauważyć, że łagodne działanie pary przedłuża żywotność ubrań.

Urządzenie zostało docenione przez konsumentów za niezwykłą funkcjonalność i oszczędność czasu ze względu na szybkie nagrzewanie. Żelazko ma zdejmowany zbiornik o pojemności 1.2 l, który może być napełniany nawet w czasie prasowania.

Pełny pojemnik wody starcza na około 40 min pracy. Stała dystrybucja pary wynosi 30 g/min. Rura teleskopowa z regulacją długości do 1,35 m ułatwia pracę. Dzięki 2 dużym rolkom i 2 kółkom, urządzenie można z łatwością przewozić.

W zestawie znajdziemy: wieszaki do spodni, końcówkę ze zwykłą szczotką i ze szczotką do usuwania zmarszczek i zmechaceń. Bezpieczeństwo użytkownikowi zapewnia system ochrony przed przegrzaniem i zabezpieczenia przed pożarem.

Kolejnym żelazkiem pionowym w zestawieniu jest Caltronic TDC 3432.

Zalety
Pojemnik na wodę:

Zbiornik jest duży. Jego pojemność to 1,2 l, więc wody starcza na 40 minut prasowania. Ponadto istnieje możliwość jego wymontowania, przez co dolewanie płynu jest proste.

Szybkość nagrzewania:

Urządzenie nagrzewa się bardzo szybko. Po 50 sekundach jest gotowe do pracy. Pozwala to na prasowanie ubrań tuż przed wyjściem.

Dodatki:

Zestaw jest wyposażony w wieszaki do spodni, które ułatwiają rozłożenie i prasowanie tej części garderoby. Oprócz tego do parownicy dołączone są dwie końcówki - jedna ze zwykłą szczotką, a druga ze specjalną szczotką do pozbywania się zagnieceń. To pozwala na dopasowanie systemu prasowania do materiału.

Wady
Efektywność:

Model ten wyposażony został w łagodny strumień pary, przez co w prasowanie trzeba włożyć więcej siły. Z tego powodu zajmuje to więcej czasu.

 

 

 

 

Camry CR 5020

 

2-camry-cr-5020Parownica do ubrań CAMRY CR 5020 to nasza druga propozycja. Jest to świetne urządzenie do firan lub innych wiszących tkanin. Moc maksymalna 2200 W zapewnia wysoką efektywność, również przy usuwaniu zagnieceń z jeansu, czy lnu. Jednocześnie jest to w pełni bezpieczny, wygodny model. Jest to zasługą 1,5 m kabla i statywu o regulowanej wysokości.

Stały strumień pary wynosi od 0-30g/min, a ponadto urządzanie ma pionowe uderzenie pary i wygodny pojemnik na wodę o pojemności 1 l. Ponieważ jest przezroczysty, łatwo sprawdzimy ilość wody w zbiorniku. Świetne rozwiązanie stanowi też system antywapienny.

Dzięki niemu kamień nie osadza się w urządzeniu i jest ono mniej awaryjne. Nie można też zapomnieć, że Camry to solidny producent, stawiający na najwyższą jakość produktu. Nie dziwi więc fakt, że model ten ma wiele pozytywnych opinii.

Przede wszystkim doceniono trwałości sprzętu, mocną obudowę i oczywiście efektywności działania. Jeśli szukasz niedrogiej, atrakcyjnej propozycji, która daje świetne efekty, jest to model, który powinien znaleźć się w Twoim domu.

Kolejnym modelem w zestawieniu jest Camry CR 5020. To dobre pionowe żelazko parowe do 300 zł z całą pewnością sprawdzi się w Twojej garderobie.

Zalety
Funkcjonalność:

Urządzenie najlepiej sprawdza się podczas prasowania firan i innych wiszących tkanin. Ponadto odświeży ubrania, szczególnie lniane i jeansowe.

Cena:

Parownicę można kupić w atrakcyjnej cenie i przekonać czy takie rozwiązanie sprawdzi się w Twoim domu.

Wady
Efektywność:

Żelazko nie najlepiej radzi sobie z trudnymi zagnieceniami. Najlepiej nadaje się do odświeżania lekko pogniecionych ubrań.

Jakość wykonania:

Cenowo jest to urządzenie z niższej półki, więc jego wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Jednym z problemów jest kapanie wody w niektórych pozycjach węża. Ponadto przy nie odpowiednim dobraniu temperatury, urządzenie zamiast prasować parą, sprawia, że ubrania są mokre.

 

 

 

 

Jak działa pionowe żelazko parowe?

 

Pionowe żelazko parowe uznawane jest za urządzenie wyjątkowo praktyczne i funkcjonalne. Jednak nie wszyscy konsumenci wiedzą, jak taki sprzęt działa. Ty także zastanawiasz się, co wpływa na efektywność pracy wspomnianego urządzenia? Jeżeli chcesz się tego dowiedzieć, zachęcamy Cię do zapoznania się z umieszczonymi poniżej informacjami.

 

 

Jak prasować przy pomocy pionowego żelazka parowego?

Osoby poszukujące odpowiedniego sprzętu do prasowania często zastanawiają się, jakie pionowe żelazko parowe jest polecane przez użytkowników. Niekiedy zdarza się, że po zakupie właściwego sprzętu nie wiemy do końca, jak należy go obsługiwać. Pozbywanie się zagnieceń przy użyciu modelu parowego jest wyjątkowo przyjemne i proste. Co więcej, prasowanie trwa zwykle znacznie krócej niż w przypadku zwykłych urządzeń, które nie generują pary wodnej.

Do pionowego żelazka parowego dołączony jest zbiornik na wodę oraz długi wąż łączący pojemnik ze sprzętem. Chcąc wyprasować ubrania czy inne tkaniny z pomocą tego typu produktu, nie musimy ich układać na desce – mogą wisieć na wieszaku. Pionowy wyrzut pary rozszerza włókna pogniecionego materiału i wygładza je. Z uwagi na to, że stopa urządzenia nie dotyka tkaniny, nie musimy się martwić o jej przypalenie. Co ważne, pionowe żelazko parowe świetnie radzi sobie nawet z bardzo uporczywymi zagnieceniami.

 

Jak działa pionowe żelazko parowe?

Przed rozpoczęciem prasowania musimy napełnić zbiornik odpowiednią ilością wody, a następnie włączyć urządzenie. Kiedy sprzęt nagrzeje się do optymalnej temperatury, możemy skierować żelazko w stronę wygniecionej tkaniny. Z otworów znajdujących się na stopie urządzenia zacznie wydobywać się strumień pary wodnej pod odpowiednim ciśnieniem. Nie musimy przykładać sprzętu do ubrań ani mocno go przyciskać, co często jest konieczne w przypadku zwykłych żelazek. Wielu konsumentów decyduje się na zakup pionowego modelu parowego nie tylko ze względu na możliwość szybkiego wyprasowania materiałów, ale również ich odświeżenia (bez konieczności prania). Co więcej, wydzielana przez urządzenie para wodna umożliwia pozbycie się z ubrań roztoczy oraz innych alergenów.

 

Czy pionowe żelazko parowe jest wygodne w użytkowaniu?

Niektórym użytkownikom wydaje się, że pionowe żelazko parowe, z uwagi na specyficzną budowę, nie jest zbyt komfortowe w użytkowaniu. Niemniej jednak osoby, które choć raz wypróbowały takie urządzenie do prasowania, w większości przypadków twierdzą, że nie sięgną już po zwykły sprzęt bez opcji wyrzutu pary w pionie. Wszystko przez to, że model pionowy pozwala znacząco skrócić czas prasowania i tym samym możemy zyskać chwilę dla siebie. Poza tym taki sprzęt jest doskonałym sposobem nie tylko na uniknięcie przypalenia materiału, ale również wyświecenia go. To duże udogodnienie dla osób noszących na co dzień ciemne ubrania.

 

 

Na czym polega skuteczność działania pionowego żelazka parowego?

Panuje przekonanie, że parowe żelazka, zwłaszcza modele pionowe, działają bardziej efektywnie niż te zwykłe. Na efektywność pracy i krótki czas prasowania wpływa przede wszystkim działanie pary wodnej, która osiąga bardzo wysoką temperaturę. Dzięki temu zagniecenia szybko się rozprostowują, a my możemy cieszyć się idealnie wyglądającymi ubraniami, firankami czy obrusami. Wydobywający się z żelazka pionowy strumień pary dociera nawet w trudno dostępne miejsca, takie jak przestrzeń pomiędzy guzikami czy naszywkami. W przypadku bardzo dużych zagnieceń możemy wykorzystać opcję silnego uderzenia pary wodnej, za sprawą którego chwilowo zwiększa się ciśnienie strumienia i jego oddziaływanie na tkaninę.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Philips Steamer Steam&Go GC320/55

 

Philips Steamer Steam&Go GC320/55 pomoże Ci w końcu zapomnieć o desce do prasowania. To dobre i tanie pionowe żelazko parowe zapewnia łatwe i szybkie prasowanie. Automatyczny, ciągły strumień pary wodnej, doskonale usuwa nawet najtrudniejsze zagniecenia. Dodatkowym atutem jest szczotka, która zdecydowanie bardzo dobrze wygładza tkaniny, zwłaszcza te grubsze.

Dzięki ergonomicznej rączce i kompaktowej konstrukcji, obsługa steamera jest przyjemna i prosta. W zestawie znalazła się też specjalna torba na urządzenie, która jest szczególnie przydatna w podróży. Nie zabrakło też odłączanego zbiornika na wodę o pojemności 60 ml. Jest on nieco mniejszy od tych, które znajdziemy w modelach Camry CR 5020 i Philips Steamer ClearTouch GC536/35.

Trzeba jednak pamiętać, że urządzenie ma bardzo kompaktowe wymiary, więc doskonale sprawdzi się w podróży. Para usuwa do 99,9% bakterii, które znajdują się na ubraniach, a także nieprzyjemne zapachy. Steamer jest gotowy w zaledwie kilku sekund, dzięki czemu prasowanie można wykonać tuż przed wyjściem.

Osoby, które wypróbowały parownicę Philipsa doceniły również funkcję bezpiecznego prasowania wszystkich tkanin, nawet tych bardzo delikatnych, jak jedwab. Urządzenie zostało odznaczone Eco Passportem. Produkt zyskał uznanie wśród konsumentów, którzy często podróżują, gdyż pozwala na szybkie i wygodne przeprasowanie tkanin i zajmuje niewiele miejsca.

Kolejnym produktem jest Philips Steamer Steam&Go GC320/55. To żelazko zostało odznaczone Eco Passportem. To znaczy, że jest ekonomiczne i przyjazne środowisku.

Zalety
Niewielkie rozmiary:

Dzięki małym gabarytom urządzenie można zabrać ze sobą nawet w podróż. To sprawia, że na wakacjach nie trzeba się martwić o pogniecione ubrania, wyciągnięte prosto z walizki.

Funkcjonalność:

Parownica zabija do 99,9% bakterii, więc ubrania można prać rzadziej. Oprócz tego nadaje się do każdego rodzaju tkanin, również tych delikatnych. Idealnie sprawdzi się do odświeżania mebli, takich jak sofa czy fotel.

Łatwość obsługi:

Żelazko jest skonstruowane tak, żeby zapewnić jak najwygodniejsze prasowanie. Ergonomiczna rączka pozwala na rozprostowanie najtrudniejszych zagnieceń. Parownica bardzo szybko się nagrzewa, w 45 sekund urządzenie jest gotowe do pracy.

Dodatki:

Do zestawu dołączona jest torba, dzięki czemu urządzenie można bez przeszkód zabrać ze sobą w podróż i wygodnie przechować. Oprócz tego steamer wyposażony jest w szczotkę, która sprawdzi się przy grubszych tkaninach.

Wady
Mały zbiornik na wodę:

Zbiornik ma pojemność 60 ml, to sprawia, że woda szybko się zużywa, więc trzeba ją często dolewać.

 

 

Philips Steamer ClearTouch GC536/35

 

Steamer Philips ClearTouch GC536/35 to niezwykle skuteczne urządzenie, dzięki któremu szybko pozbędziemy się wszelkich zagnieceń na ubraniach. Model ten ma silny strumień pary na trzech poziomach, w tym tryb EKO, który pozwala zaoszczędzić energię.

Świetnym rozwiązaniem jest płytka parowa XL wykonana ze stali szlachetnej, dzięki czemu prasowanie staje się przyjemniejsze i daje lepsze efekty. Sama para z żelazka jest bezpieczna dla delikatnych tkanin, nawet takich jak jedwab. To najlepsze pionowe żelazko parowe ma podłączany, przezroczysty zbiornik na wodę o pojemności 1,2 l (z otworem wlewowym), który można łatwo odłączyć.

Wygodnym rozwiązaniem jest wieszak z funkcją Hang&Lock zapewniający stabilność w czasie pracy. Ten element jest też wyposażony w zagłębienia do wieszania sukienek lub spodni. Wielu użytkowników tego modelu doceniło system antywapienny Easy Rinse, który sprawia, że w urządzaniu nie osadza się kamień. W efekcie jest ono mniej awaryjne.

Nie można też zapomnieć, że para (stała dystrybucja 40 g/min) zabija do 99,9% bakterii i usuwa zapachy papierosów, jedzenia i tym podobne. W zestawie znajdziemy również rękawicę chroniącą dłoń. Nie można też zapomnieć, że opinie o pionowych żelazkach parowych Philips są bardzo pozytywne. Konsumenci w swoich ocenach wspominają o niezawodności tego sprzętu i bardzo dobrej wydajność.

W przypadku problemu z prasowaniem długich, wiszących materiałów wygodnym rozwiązaniem jest użycie pionowego żelazka parowego. W porównaniu z tradycyjnym sprzętem pozwala na uprasowanie w kilku ruchach ubrań wiszących czy firanek. Philips Steamer ClearTouch GC536/35 to parownica, która pozwoli pozbyć się wszelkich zagnieceń na ubraniach. Jest to najlepsze pionowe żelazko parowe w 2021 roku.

Zalety
Wysoka jakość:

Płytka parowa zbudowana została ze stali szlachetnej, dzięki czemu prasowanie jest bezpieczne także dla delikatnych tkanin, takich, jak np. jedwab.

Funkcjonalność:

Urządzenie wyposażone zostało w 3 poziomy strumienia pary. Dzięki tej funkcji można dopasować tryb do prasowanych materiałów. To sprawia, że nie musimy się martwić o zniszczenie delikatnych tkanin lub o niedoprasowanie trudnych zagnieceń. Dodatkowo, funkcja Hang&Lock pozwala na zawieszenie i zablokowanie wiszących ubrań na wieszaku. Umożliwia to stabilne prasowanie.

Dodatki:

Do zestawu dołączona została rękawica ochronna, która uchroni przed oparzeniami i pozwoli na wygodne użytkowanie sprzętu.

Wysokie temperatury:

Dużym udogodnieniem jest możliwość ustawienia wysokiej temperatury żelazka. Pozwala to na pozbycie się bakterii z ubrań, a także wyeliminowanie nieprzyjemnego zapachu.

Wydajność:

Parownica jest bardzo efektywna. Jej moc to 2000 W. Dzięki temu szybko się nagrzewa, a ubrania są dokładnie wyprasowane w zaledwie kilku ruchach.

Wady
Efektywność prasowania grubych tkanin:

Większą trudność sprawia dokładne doprasowanie płaszczy i grubszych materiałów. Trzeba je przytrzymać i docisnąć żelazko, żeby się rozprostowały.

 

 

Philips ClearTouch Air GC565/95

 

Żelazko Philips ClearTouch Air GC565/95 ma moc 2200 W i zbiornik na wodę o pojemności 1,2 l. Sprzęt idealnie nadaje się do prasowania spodni, męskich koszul, a także ubrań uszytych z delikatnych tkanin, jak np. jedwab. Urządzenie ma w zestawie specjalną rękawicę, dzięki której unikniemy poparzenia dłoni parą wodną. Produkt usuwa z materiałów bakterie i nieprzyjemne zapachy, np. dymu tytoniowego.

Prezentowany model ma 3 poziomy strumienia pary do wyboru, w tym także tryb ECO. Możemy w ten sposób zmniejszyć zużycie energii elektrycznej, a przy tym zachować efektywność działania sprzętu. Żelazko wykorzystuje technologię AirStretch, czyli innowacyjny system zasysania powietrza, przez który prasowanie trwa krócej niż dotychczas.

Wielu konsumentów chwali produkt marki Philips za poręczność i łatwą obsługę. Żelazko wyposażono w funkcję usuwania kamienia Easy Rinse, dlatego nie musimy się martwić, że stosowanie zbyt twardej wody wpłynie negatywnie na trwałość i sposób działania sprzętu. Ponieważ zbiornik urządzenia jest odłączany, możemy go bez trudu napełnić.

Philips ClearTouch Air GC565/95 to sprzęt o mocy 2200 W. Żelazko ma 1,2 l pojemnik na wodę. W zestawie otrzymujemy: ochronną rękawicę, uchwyt do plis i wieszak na ubrania.

Zalety
Funkcja Hang&Lock:

Model wyposażono w funkcję Hang&Lock, która umożliwia zablokowanie wieszaka. To znacząco ułatwia prasowanie.

3 poziomy strumienia pary:

W tym przypadku mamy do wyboru 3 poziomy strumienia pary, w tym tryb ECO. Ponieważ możemy dopasować działanie urządzenia do indywidualnych potrzeb, na pewno będziemy zadowoleni z jego użytkowania.

Wygodne napełnianie zbiornika:

By napełnić zbiornik na wodę, możemy go odłączyć od obudowy.

Bezpieczny dla wszystkich tkanin:

Sprzęt jest bezpieczny dla wszystkich rodzajów tkanin, dlatego z pewnością nie zniszczymy ubrań z jedwabiu czy lnu.

Neutralizuje bakterie:

Żelazko zabija do 99,9% bakterii, a do tego usuwa zapach papierosów czy jedzenia z materiałów.

Wady
Za ciężki:

Pojawiają się opinie, że steamer jest za ciężki. Na wagę urządzenia wpływa duża pojemność zbiornika. Może to obniżać komfort użytkowania.

 

 

Philips Steam&Go GC351/20

 

Osoby, które są zainteresowane zakupem pionowego żelazka parowego Philips dostępnego w przystępnej cenie powinny zapoznać się z opisem modelu Steam&Go GC351/20. Jest to sprzęt, który zdobył wiele pozytywnych recenzji. W wielu opiniach można przeczytać, że urządzenie jest efektywne – pozwala na skuteczne prasowanie zarówno cienkich, jak i grubych materiałów.

Moc pionowego żelazka parowego wynosi 1000 W. Pojemność zbiornika na wodę jest równa 70 ml. Pojemnik można łatwo odłączyć, co umożliwia swobodne napełnianie zbiornika pod kranem. Konsumenci wskazują, że urządzenie potrzebuje zaledwie kilkudziesięciu sekund na nagrzanie. Jest to spory atut, szczególnie jeśli spieszymy się do wyjścia. Urządzenie generuje parę, która nie tylko odświeża ubrania, ale także zabija do 99,95% bakterii.

Zdaniem wielu Internautów Philips Steam&Go GC351/20 to żelazko, które warto kupić. Osoby, które przetestowały sprzęt zapewniają, że jest on zrobiony z dobrych gatunkowo materiałów, dobrze prasuje ubrania i zajmuje mało miejsca w szafce.

Steam&Go GC351/20 to bardzo dobre pionowe żelazko parowe Philips do 300 zł. Moc urządzenia jest równa 1000 W. Zbiornik na wodę ma pojemność 70 ml.

Zalety
Czas nagrzewania:

Z podanych przez producenta informacji wynika, że sprzęt nagrzewa się zaledwie w 45 sekund. Jest to spory atut - nie trzeba zbyt długo czekać, aby wyprasować potrzebne ubrania.

Płyta parowa:

Solidnie wykonana płyta parowa gwarantuje bezpieczeństwo prasowanych tkanin. Bez względu na to, czy chcemy wygładzić dżinsowe spodnie, czy może delikatną, jedwabną koszulę prezentowany model spełni nasze oczekiwania.

Usuwa bakterie:

Generowana przez urządzenie para zabija do 99,9% bakterii. Wiele osób używa sprzętu do odświeżania ubranek swoich dzieci czy maskotek maluszka.

Budowa:

Model ma wygodny, dobrze wyprofilowany uchwyt. Dzięki niemu użytkowanie urządzenia jest komfortowe - sprzęt nie wyślizguje się z dłoni, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed jego uszkodzeniem.

Wady
Pojemnik na wodę:

Niektórzy konsumenci uważają, że zbiornik na wodę jest zbyt mały. W rezultacie pojemnik trzeba często uzupełniać.

 

 

 

Philips Steam&Go GC360/30

 

Urządzenie Philips Steam&Go GC360/30 ma estetycznie wyglądającą, fioletową obudowę. Mimo że sprzęt jest niewielki, efektywnie wygładza zagniecenia, również w trudno dostępnych miejscach, takich jak mankiety. Moc żelazka wynosi 1200 W. Model wytwarza strumień pary do 22 g/min. Zbiornik na wodę ma pojemność 70 ml, a ponieważ jest odłączany od obudowy, można go napełnić pod kranem.

Sprzęt jest zasilany sieciowo, ale 2,5 m przewód pozwala na oddalenie się od gniazdka. Żelazko umożliwia bezpieczne prasowanie nawet tak delikatnych tkanin, jak jedwab. W zestawie otrzymujemy specjalną nasadkę ze szczotką, która służy do odświeżania i czyszczenia ubrań z grubszych materiałów. Do urządzenia dodano też rękawicę ochronną.

Wiele osób przekonuje, że po zakupie przedstawionego sprzętu możliwe jest polubienie prasowania. Żelazko jest lekkie i można je utrzymać w jednej dłoni. Dzięki niemu możemy wyglądać elegancko i schludnie w każdej sytuacji. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zabrać urządzenie w podróż i móc szybko wygładzić zagniecenia nawet poza domem.

Żelazko Philips Steam&Go GC360/30 ma moc 1200 W. Generuje ono parę wodną do 22 g/min. Sprzęt ma 2,5 m przewód zasilający oraz 70 ml pojemnik na wodę.

Zalety
Podgrzewana płyta SmartFlow:

Urządzenie ma podgrzewaną płytę SmartFlow. Można ją bez obaw przyciskać do pogniecionej tkaniny bez ryzyka jej przypalenia i powstania mokrych plam. Żelazko nadaje się do prasowania ubrań z jedwabiu i innych delikatnych materiałów.

Można je zabrać w podróż:

To małe i lekkie żelazko, dlatego możemy je spakować do walizki i zabrać w podróż. Sprzęt przyda się m.in. osobom, które często przebywają poza domem z uwagi na charakter wykonywanej pracy.

Dwa sposoby prasowania:

Chcąc wyprasować ubrania nie musimy rozkładać deski. Żelazko działa efektywnie w pionie. Możemy też usuwać zagniecenia trzymając urządzenie poziomo i kładąc pogniecioną odzież np. na kanapie.

Wady
Nie ma stojaka:

W zestawie nie ma stojaka, który dawałby możliwość bezpiecznego odłożenia na chwilę rozgrzanego żelazka.

 

 

 

Philips Steamer Steam&GO GC332/87

 

Sprzęt o nazwie Steamer Steam&GO GC332/87 to bardzo wydajne i nowoczesne żelazko parowe pionowe Philips w dobrej cenie. Polecane jest osobom, które chcą szybko zniwelować zagniecenia i odświeżyć ubrania, bez konieczności umieszczania ich na desce do prasowania.

Model ten posiada podgrzewaną płytkę, która umożliwia prasowanie zarówno w pionie, jak i w poziomie, co pozwala na lepsze efekty. Zatem urządzenie może być używane zarówno na ubraniach powieszonych na wieszaku, jak również na tych leżących na desce. Potraktowanie ich modelem Steam&GO gwarantuje lepsze efekty.

Urządzenie jest bardzo funkcjonalne i może być używane do prasowania wszystkich rodzajów tkanin. Co więcej, dobrze radzi sobie również z odświeżaniem obić mebli czy foteli samochodowych.

Po wlaniu wody do pojemnika, a następnie uruchomieniu urządzenia jest ono gotowe do pracy po zaledwie 45 sekundach.

Opinie o tym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wielu konsumentów doceniło ten model za jego ergonomiczną budowę oraz łatwą obsługę. Co więcej, do zestawu dołączona jest specjalna szczotka, która sprawia, że para wnika nawet w grube tkaniny.

Żelazko parowe Philips Steam&GO GC332/87 ma moc równą 1200 W. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 60 ml. Długość przewodu zasilającego jest równa 2 m.

Zalety
Prasowanie w pionie i w poziomie:

Prezentowany sprzęt wyposażono w dobrej jakości płytkę parową, dzięki czemu możemy prasować zarówno w pionie, jak i w poziomie. To sprawia, że model jest bardziej funkcjonalny.

Każdy rodzaj tkanin:

Steamer został tak wykonany, aby zagwarantować maksymalną ochronę wszystkim tkaninom, także tym najbardziej delikatnym. Przy jego użyciu możemy więc wyprasować np. miękką, jedwabną koszulkę.

Zbiornik na wodę:

Z uwagi na to, że zbiornik na wodę można łatwo odłączyć jego napełnianie nie jest trudne.

Usuwa nieprzyjemne zapachy:

Generowana przez urządzenie para skutecznie usuwa nieprzyjemne zapachy jedzenia czy dymu papierosowego. W związku z tym steamer może nam posłużyć do odświeżania ubrań.

Torba:

W zestawie znajduje się solidnie wykonana torba pełniąca rolę pokrowca. Nie musimy więc zastanawiać się, gdzie będziemy przechowywać zakupiony sprzęt.

Wady
Brak wieszaka:

Do kompletu nie dołączono wieszaka, który przydałby się w trakcie prasowania w pionie zmiętych koszul czy sukienek.

 

 

 

Philips Steamer Steam&GO GC310/55

 

Żelazko parowe pionowe Philips Steamer Steam&GO GC310/55 to nowoczesny i bardzo wydajny sprzęt, który w krótkim czasie pomoże Ci usunąć zagniecenia z Twoich ubrań. Dodatkową zaletą modelu jest to, że pomaga pozbyć się nieprzyjemnych zapachów papierosów czy smażonego jedzenia z tkanin.

Zaletą urządzenia jest specjalna szczotka do grubych ubrań, takich jak płaszcze zimowe. Pomaga ona parze wniknąć głęboko w strukturę materiału. Model ten w czasie pracy usuwa około 99% bakterii, które znajdują się na naszych ubraniach.

Prezentowany produkt zapewnia stałą dystrybucję pary, co zwiększa efektywność prasowania. Sprzęt generuje 20 g pary w ciągu jednej minuty. Co więcej, duża moc urządzenia, która wynosi 1000 W gwarantuje efektywną pracę.

Opinie o prezentowanym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wiele osób zdecydowało się na jego zakup ze względu na niewielką wagę, która wynosi jedynie 0,6 kg. Dzięki temu nawet osoby starsze są w stanie podnosić żelazko.

 

 

Philips Steam&Go GC299/40

 

Popularnym sprzętem jest Philips Steam&Go GC299/40 o mocy 1300 W, który wytwarza strumień pary wodnej do 20 g/min. Ma on 60 ml zbiornik na wodę, który odłącza się od obudowy, co pozwala na wygodne napełnianie w zlewie. Do urządzenia dołączono rękawicę ochronną oraz nakładkę ze szczotką przeznaczoną do grubszych materiałów.

Dzięki prezentowanemu modelowi możemy zrezygnować z korzystania z deski do prasowania. Nie musimy zdejmować ubrań z wieszaków, aby wygładzić zagniecenia. Poza tym sprzęt umożliwia odświeżenie płaszczy i kurtek, pościeli, firanek, a nawet tapicerowanych mebli czy dziecięcych zabawek. Urządzenie jest przydatne w domu oraz podróży, np. w czasie służbowego wyjazdu.

Po przeanalizowaniu opinii na temat żelazka Philips Steam&Go GC299/40 doszliśmy do wniosku, że to efektywnie działający sprzęt. Polecają go zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Obsługa urządzenia nie jest skomplikowana, można utrzymać je w jednej dłoni. Do głównych atutów modelu zalicza się: kompaktowe wymiary, szybkie nagrzewanie i brak ryzyka przypalenia tkaniny.

Philips Steam&Go GC299/40 to żelazko o mocy 1000 W, które ma 60 ml zbiornik na wodę. Sprzęt jest wyposażony w kabel o długości 2 m.

Zalety
Niewielkie wymiary:

Cechą wyróżniającą sprzęt są niewielkie wymiary. Z łatwością utrzymamy go w jednej dłoni. Co ciekawe, żelazko nie zajmuje za dużo miejsca w walizce, dlatego możemy wziąć je na wakacyjny czy służbowy wyjazd.

Przydatne akcesoria:

Razem z urządzeniem otrzymujemy w zestawie praktyczne akcesoria. Mowa tu o ochronnej rękawicy zapobiegającej poparzeniu dłoni oraz nasadce ze szczotką do grubszych tkanin.

Prasowanie bez deski:

Za sprawą sprzętu prasowanie jest bardziej przyjemną czynnością. Ponieważ działa on w pionie, nie musimy rozkładać deski i zdejmować pogniecionych ubrań z wieszaka.

Usuwa zapachy:

Generowany przez żelazko strumień pary wodnej umożliwia usunięcie z tkanin nieprzyjemnego zapachu papierosów, jedzenia, spalin itp.

Wady
Czasochłonne odświeżanie ubrań:

Na odświeżenie ubrań, dziecięcych zabawek czy tapicerki trzeba poświęcić dużo czasu. Zwykle należy też kilka razy napełnić pojemnik na wodę, co bywa uciążliwe.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
8 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Puszko32
Puszko32
3 years ago

Do tych pionowych to zupełnie nie umiem się przekonać, próbowałam, ale jakoś gorzej mi to idzie, teraz zakupiłam też parowe z Brauna TexStyle 5, prasuje jak normalnym żelazkiem,z tym że wg mnie dużo szybciej 😉

maja
maja
2 years ago
Reply to  Puszko32

o własnie, a czemu nie 9?

baśkaa
baśkaa
2 years ago

Wolę chyba jednak tradycyjne żelazko. Korzystam z Brauna od dłuższego czasu i nigdy mnie nie zawiódł, ale po tym artykule zastanawiam się nad takim parowym pionowym 😀

Maria
Maria
2 years ago

Numer 1 to Żelazko z generatorem pary CareStyle 7 🙂

Rafał
Rafał
1 year ago
Reply to  Maria

Zgadzam się z Tobą całkowicie. Uważam, że żelazka z generatorem pary to wspaniały wynalazek. Mając w domu Brauna, co prawda inny model niż wymieniłaś, w końcu zacząłem żonie pomagać przy prasowaniu.. 😉

Jenny
Jenny
1 year ago

Ja wprawdzie nie miałam okazji korzystać z tych urządzeń pionowych, ale też nie jestem do końca przekonana. Mam natomiast tradycyjne żelazko, które umożliwia mi prasowanie w pionie i moim zdaniem to bardzo praktyczna funkcja. Zwłaszcza dla osób, które żyją w wiecznym pośpiechu, tak jak ja 🙂 i nie znoszą stać przy desce do prasowania.

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir