fbpx

Stacje parowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 19.09.19

 

Żelazko z generatorem pary, to marzenie niejednej pani domu. Ważne jest, aby więc kupić możliwie najlepszy model, który spełnia wszystkie nasze wymagania. Sprawdziliśmy, jakie żelazka z generatorem pary w roku 2019 sprzedawały się najlepiej i okazało się, że jest to Philips Perfectcare Elite GC9650/80. Model ten ma silne uderzenie pary 400g i ciśnienie 6,5 bar. Zbiornik wody ma pojemność 1,8 l i można go w razie potrzeby odłączyć od reszty urządzenia. Dzięki zainstalowanemu systemowi antywapiennemu Easy De-Calc model ten długo nie wymaga oczyszczania z kamienia, a gdy już żelazko powinno być wyczyszczone, zasygnalizuje o tym użytkownikowi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi. Tryb ECO pozwala na zmniejszenie ilości generowanej pary i oszczędności energii. A tryb turbo, wręcz przeciwnie wytwarza więcej pary i przyspiesza prasowanie. Generator pary pozwala na prasowanie zarówno tkanin bawełnianych, jak i delikatnych, wrażliwych na wysoką temperaturę, na tych samych ustawieniach. A długi wąż parowy pozwala również na użycie tego modelu w pionie, do prasowania np. zasłon. Drugi model polecany przez klientów to Tefal Pro Express Total Plus GV8962, wytwarzające 120 g pary na minutę.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką stację parową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Stacja parowa, czyli inaczej generator pary stosowany, jako dodatkowy element tradycyjnych żelazek zyskuje coraz większą popularność. Chociaż w zwykłych żelazkach też znajdziemy podobną funkcję, musisz wiedzieć, że sprzęty ze stacjami parowymi mają o wiele większy strumień pary, a to zwiększa ich wydajność. Jednocześnie stacja parowa stanowi zintegrowaną podstawkę dla żelazka, przez co nasze urządzenie ma swoje miejsce w domu. Takie urządzenie jest dość ciężkie, ale jeśli weźmiemy pod uwagę zastosowane rozwiązania i wydajność, warto zwrócić na niego uwagę. Wiemy jednak, że wybór nie jest łatwy. Na rynku jest wielu producentów, którzy w swojej ofercie mają takie modele – często nawet kilkanaście. Pojawia się więc pytanie, jaką stację parową wybrać? Który produkt jest najlepszy? Na co zwrócić uwagę w czasie zakupów?

Moc jest bardzo istotna

Pobór mocy jest niezwykle ważny nie tylko dla naszego portfela, ale też wydajności sprzętu. Najlepiej wybierać modele o mocy 2000 W – 2500 W. Szybko się nagrzewają i mają szeroki zakres regulacji temperatury pracy, a także dużą wydajność pary. Jeśli wybierzesz sprzęt o niższej mocy, nagrzewanie wody będzie wydłużone. W przypadku tych najmocniejszych sprzętów nie zajmuje to wiele czasu. Jednak musisz być bardzo ostrożny, bo najmocniejsze modele mają bardzo duży wyrzut pary, który może być niebezpieczny dla nas i dla prasowanych materiałów.

Pojemność zbiornika na wodę

Zbiornik na wodę to ważny element generatora pary. Im jest większy, tym wydajniejszy – pozwala na długą pracę, ale musisz pamiętać, że dłużej się nagrzewa. Najlepiej zdecydować się na urządzenie ze zbiornikiem o pojemności 1,2 do 1,8 l. Ważne jest również to, aby uzupełnianie tego pojemnika było proste.

 

Czas podgrzewania  

Bardzo ważnym elementem jest wspominany wcześniej czas nagrzewania wody. Im większy zbiornik, tym dłużej to trwa, aczkolwiek wiele zależy od mocy samego urządzenia. Nie ma jednak żadnego kalkulatora internetowego i ten parametr należy sprawdzić w instrukcji producenta. Standardem w stacjach parowych są dwie minuty oczekiwania na nagrzanie.

 

Budowa żelazka – to ma znaczenie

Stacja parowa jest połączona z żelazkiem, o którym nie możemy zapomnieć. Ergonomiczna, lekka obudowa to podstawa. Pamiętaj, że do żelazka nie wlewamy już wody. Co więcej, warto porównać jego wagę z innymi, tradycyjnymi modelami. Kolejna kwestia to nieprzywierająca powłoka, która jest łatwa w pielęgnacji.

 

Okablowanie ma wpływ na zasięg pracy

W przypadku takich sprzętów do gniazdka podłączamy kabel wychodzący ze stacji. Natomiast między żelazkiem a stacją mamy kabel doprowadzający zasilanie i parę wodą. Ważne jest to, aby te elementy były solidnie wykonane, odporne na załamania i wystarczająco długie, aby zapewnić Ci komfort pracy.

 

System antywapienny

Osadzanie się kamienia to problem większości urządzeń, do których wlewa się wodę. Dlatego większość producentów zaleca stosowanie wody zdemineralizowanej. Jednak coraz częściej stosuje się system antywapienny. Dzięki temu możesz używać generatora pary ze zwykłą wodą, bez obaw o awarię sprzętu. Urządzenie powinno mieć też system filtrów, aby zapobiegać awariom. Nie oznacza to jednak braku konieczności czyszczenia żelazka – każdy sprzęt wymaga regularnej konserwacji.

Przydatne funkcje i inne ciekawe rozwiązania

Dobre żelazko powinno mieć też kilka innych funkcji, które przede wszystkim ułatwią nam eksploatację. Wśród systemów oraz rozwiązań poprawiających komfort pracy znajdziesz:

tryb ECO, czyli oszczędność energii – bardzo przydatna opcja. Gdy z nich korzystasz, urządzenie wytwarza mniejszą ilość pary i pozwala ograniczyć zużycie energii.

podwójnie podgrzana sucha para – innowacyjne rozwiązanie stosowane w coraz większej ilość modeli,

teflonowa nakładka – zapobiega nabłyszczaniu się tkanin podczas prasowania,

wspornik przewodu parowego,

specjalna mata izolująca – zakładana na gorące żelazko,

automatyczny strażak – system zabezpieczeń, który wyłączy urządzenie w przypadku bezczynności.

system minimalizujący ryzyko powstawania błyszczących śladów na tkaninach.

 

Wyświetlacz

W tego typu urządzeniach nie ma pokrętła, jak w tradycyjnym żelazku. Na generatorze pary powinien znajdować się wyświetlacz z możliwością wyboru funkcji. Na pewno zadajesz sobie pytanie, jaka stacja parowa jest najlepsza, w kwestii regulacji i opcji prasowania. Im więcej tych opcji, tym lepiej. Urządzenie powinno prasować też bez pary, bo nie każda tkanina to lubi. Poza tym system regulacji powinien być stopniowany powoli, a nie gwałtowny. Niestety różnice między temperaturą prasowania w niektórych modelach są bardzo duże.

 

Stacje parowe w dobrych cenach

Ostatnia kwestia, jaką chcemy poruszyć to cena i marka produktów, na które warto zwrócić uwagę. Ceny takich urządzeń zaczynają się od ok. 150 zł i sięgają nawet 1000 zł. Jeśli chcesz mieć pewność, że kupujesz solidny sprzęt sięgaj po takie, które kosztują ok. 300-500 zł i znajdują się w ofercie znanych firm. Wśród najlepszych producentów stacji parowych znajduje się Philips, Zelmer, Bosch, Electrolux. Takie sprzęty mają bardzo dobry system produkcji pary o różnym natężeniu.

 

 

Najlepsze stacje parowe w 2019 roku

 

Uprasowanie długiej firany, zasłony, sukienki, czy marynarki to spore wyzwanie, zwłaszcza zwykłym żelazkiem. Rozwiązaniem tego problemu może być stacja parowa, dzięki której prasowanie stanie się przyjemniejsze i wygodniejsze, a zagniecenia przestaną istnieć. Dlatego też stworzyliśmy ranking stacji parowych, który zawiera najlepsze urządzenia do prasowania z różnych półek cenowych, dostępne na polskim rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Philips Perfectcare Elite GC9650/80 

 

1-philips-perfectcare-elite-gc9650-80Pierwsza propozycja to Philips PerfectCare Elite Gc9650/80 o mocy 2400 W – nowoczesne żelazko z generatorem pary. Jest to najlepsza stacja parowa, która charakteryzuje się wysoką wydajnością. Technologia OptimalTemp to świetne rozwiązanie pozwalające wyprasować dżinsy oraz jedwabne tkaniny bez potrzeby zmieniania temperatury. Jest to jednocześnie dodatkowe zabezpieczanie prasowanych tkanin.

Co najważniejsze, nie musimy obawiać się oto, że pozostawione na desce żelazko będzie stanowiło zagrożenie dla materiału. Model ten był testowany przez niezależnych ekspertów w dziedzinie tkanin, którzy dowiedli, że jest bezpieczny i niezwykle skuteczny.

Urządzanie wyposażono w wygodny system łatwego usuwania kamienia. Nie można też zapomnieć, że jest to lekki, wygodny sprzęt ułatwiający prasowanie. Specjalny tryb ECO umożliwia oszczędzanie energii. Żelazko ma wygodny, odłączany zbiornik o pojemności 1,8 l, który można uzupełnić wodą z kranu nawet w czasie prasowania.

Funkcja Easy De-Calc Plus zapewnia o długiej wydajność pary (140g/min). To inteligentne żelazko przypomina o konieczności czyszczenia za pomocą specjalnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych.  Produkt ceniony jest przez użytkowników za lekką konstrukcję, funkcjonalność i szybkie nagrzewanie.

Jako pierwszy prezentujemy model Philips PerfectCare Elite Gc9650/80 o mocy 2400 W. Jest to najlepsza stacja parowa w 2019 roku. Jest to bardzo łatwy w obsłudze sprzęt, który umożliwi nam wyprasowanie różnych materiałów. Ma spory zbiornik i zastosowano w nim wiele ciekawych, funkcjonalnych rozwiązań.

Zalety
Technologia OptimalTemp:

Pozwala nam wyprasować wszystkie rodzaje tkanin bez konieczności zmiany temperatury. Jednocześnie zabezpiecza prasowane tkaniny, a więc nawet jedwab będzie chroniony.

Bezpieczeństwo:

Żelazko jest bezpieczne dla każdego typu materiału. Posiada też zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Usuwanie kamienia:

Urządzenie ma bardzo praktyczny system łatwego usuwania kamienia. Dzięki temu będzie działać bez awarii przez długi czas.

Zbiornik:

Model ten jest wyposażony w wygodny, odłączany zbiornik o pojemności 1,8 l. Jego uzupełnianie nie będzie więc stanowiło większego problemu, nawet podczas prasowania.

Inteligentne rozwiązania:

W urządzeniu zastosowano szereg inteligentnych rozwiązań. Po pierwsze przy użyciu specjalnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych informuje nas o tym, że jest nieodłączone od prądu lub wymaga uzupełnienia zbiornika. Dodatkowo, konstrukcja sprzętu jest lekka i co istotne obudowa nie nagrzewa się.

Wady

 

 

 

 

Tefal Pro Experss Total Plus GV8962 

 

2-tefal-pro-experss-total-plus-gv8962Drugi produkt w naszym zestawieniu to generator pary Tefal Pro Experss Total Plus GV 8962z o mocy 2400 W, z trybem eco, który jest przyjazny dla środowiska dzięki mniejszemu zużyciu energii. Urządzenie ma też system Anti Calc zapobiegający osadzaniu się kamienia. To sprawia, że to żelazko ze stacją parową jest mniej awaryjne.

Bardzo wygodne rozwiązanie to również system Auto off, czyli samoczynne wyłączenie żelazka po 30 sekundach od momentu, gdy znajdowało się w pozycji poziomej i po 8 minutach w pozycji pionowej. Ta dobra i tania stacja parowa Tefal Pro Express pozwala prasować różne rodzaje tkanin.

Jest wyjątkowy generator pary (wytwarza 120 g pary na min) wyposażony w trzy automatyczne ustawienia temperatury, jak również poziomu wytwarzania pary: jeans, normalne oraz delikatne. Wygodnym rozwiązaniem jest też możliwość uzupełniania zbiornika na wodę, o pojemności 1,6 l, bez konieczności przerywania sesji prasowania. Dodatkowe udogodnienia to długi, prawie 2 metrowy kabel, lampka informująca o gotowości wytwarzania pary i jej regulowany strumień.

Wadą, tego modelu może być natomiast brak blokady kapania, czy spryskiwacza. Warto jednak zauważyć, że użytkownicy tego modelu nie zaobserwowali podobnych problemów w czasie użytkowania. Ich opinie są bardzo pozytywne, a często wymieniane zalety to wysoka jakość za niewielką cenę.

Drugi produkt to generator pary Tefal Pro Experss Total Plus GV 8962z o mocy 2400 W.

Zalety
System Anti Calc:

Jest to funkcjonalne rozwiązanie skutecznie zapobiegające osadzaniu się kamienia. W efekcie żelazko to jest zdecydowanie mniej awaryjne.

Regulacja temperatury:

Model ten posiada trzy automatyczne ustawienia temperatury oraz poziomu intensywności pary. Dzięki temu dostosujemy jego pracę do prasowanej tkaniny.

Liczne udogodnienia:

W modelu tym zastosowano liczne udogodnienia, jak długi, 2 metrowy kabel czy lampki informujące o gotowości wytwarzania pary.

Zbiornik:

Model ten ma 1,6 l zbiornik na wodę, który można uzupełnić bez konieczności przerywania prasowania.

System Auto Off:

Bardzo wygodnym rozwiązaniem zastosowanym w tym modelu jest system samoczynnego wyłączenia żelazka. Urządzenie automatycznie wyłącza się po 30 sekundach leżenia na desce bez naszej rekacji. Wyłącza się też po 8 minutach całkowitej bezczynności.

Wady
Brak blokady kapania:

Niestety model ten nie posiada blokady kapania oraz praktycznego spryskiwacza. W efekcie może pozostawiać mokre plamy na ubraniach.

 

 

 

 

Bosch TDS 3831100 

 

3-bosch-tds-3831100Bosch TDS 3831100 to trzecia już propozycja, na którą warto zwrócić uwagę. Jest to żelazko z funkcją pionowego wyrzutu pary oraz prasowania, przez co stanowi bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Oczywiście budowa żelazka sprawia, że jest to nieco cięższa, mniej wygodna propozycja, ale nie bez powodu znalazła się w naszym zestawieniu.

Przede wszystkim charakteryzuje je odporna na zarysowania i uszkodzenia ceramiczna stopa. Ponadto urządzenie wytwarza 400 g pary na minutę, co bardzo przyspiesza proces prasowania. Dzięki dużej mocy – aż 3100 W – nagrzewa się w kilka chwil i usprawnia pracę.

Funkcja eco to kolejny atut tego modelu. Sprawia, że jest to propozycja przyjazna dla środowiska. Niewątpliwym atutem, który docenią zapominalscy, będzie automatyczne wyłączenie żelazka. Nie można też zapomnieć o systemie antywapiennym likwidującym problem osadzania się kamienia we wnętrzu urządzenia. Model ten ma duży, 1,4 l pojemnik na wodę.

Wadą może być brak spryskiwacza i blokady kapania, aczkolwiek użytkownicy tego urządzenia nie zaobserwowali tego typu problemów.

Trzeci produkt, który chcemy zaprezentować to Bosch TDS 3831100.

Zalety
Ceramiczna stopa:

Dużym atutem prezentowanej stacji jest ceramiczna stopa, która jest wysoce odporna na zarysowania oraz uszkodzenia. Poza tym nie powstają na niej brzydkie zabrudzenia.

Wytwarzanie pary:

Urządzenie wytwarza 400 g pary na minutę, a więc jest jednym z najbardziej wydajnych sprzętów dostępnych na rynku. Tak mocna para pozwala nam rozprasować najtrudniejsze zagniecenia, na bardzo odpornych materiałach.

Szybkie nagrzewanie:

Jest to sprzęt o mocy aż 3100 W. Dzięki temu nagrzewa się w kilka chwil. To znacznie przyspiesza naszą pracę i jest niezastąpionym rozwiązaniem dla osób, które zawsze w pośpiechu chcą wyprasować koszulę.

System Auto Off:

To rozwiązanie jest niezastąpione dla osób, które zapominają odłączyć sprzęty elektryczne od prądu.

Wady
Brak spryskiwacza i blokady kapania:

Brak takich rozwiązań.

 

 

 

 

Electrolux EDBS3350 

 

4-electrolux-edbs3350Żelazko ze stacją pary Electrolux EDBS3350 z system QuickSteam Auto-off to nasza czwarta propozycja. Model ten charakteryzuje się bardzo szybkim nagrzewaniem i mocną stopą ze stali nierdzewnej. Znajdziemy tutaj również bardzo wygodny uchwyt.

Świetna funkcjonalność to również zasługa wydajności pary, która wynosi 115 g/min, a więc jest niewiele mniejsza, niż w przypadku poprzednich propozycji. Wygodny, kolorowy wskaźnik nagrzania powierzchni to idealne rozwiązanie, które pozwala uniknięć oparzeń.

Dzięki nowoczesnej technologii Thermoblock Boiler żelazko rozgrzewa się w zaledwie 1,5 minuty, a funkcja Auto off to dodatkowe zabezpieczanie, dla wszystkich tych, którzy zapominają o odłączaniu urządzeń z prądu. Duży, wygodny panel sterowania z ikonami LED i czytelne przyciski oraz wygodny alarm dźwiękowy to świetne rozwiązanie, zwłaszcza dla osób, które nie zawsze radzą sobie z tradycyjnymi oznaczeniami.

Kolejny atut to System Calc z wymiennym wkładem utrzymujący żelazko w czystości przez długi czas. Model jest wyposażony w ergonomiczną rączkę z bezpiecznym, stabilnym uchwytem, pod którym znajduje się włącznik aktywujący strumień pary.

Na czwartym miejscu naszego zestawienia znajduje się żelazko ze stacją pary Electrolux EDBS3350. Jest to dobra stacja parowa do 500 zł.

Zalety
Szybkie nagrzewanie:

Zastosowana w tym urządzeniu technologia Thermoblock Boiler sprawia, że rozgrzewa się ono w zaledwie 1,5 minuty.

Funkcja Auto off:

To świetne zabezpieczenie dla wszystkich tych, którzy często zapominają o odłączeniu sprzętów. Po pewnym czasie żelazko samo się wyłączy.

Panel sterowania:

Model ten posiada bardzo łatwy w obsłudze panel sterowania z ikonami LED. Ma też czytelne przyciski oraz alarm dźwiękowy, który wpływa na nasze bezpieczeństwo i komfort użytkowania tego sprzętu.

Wady
Waga:

W swoich ocenach konsumenci podkreślają, że jest to dość ciężki, niezbyt poręczny sprzęt. Nie będzie więc odpowiedni do prasowania wiszących tkanin.

 

 

 

 

Camry CR 5020 

 

5-camry-cr-5020Stojąca parownica do ubrań CAMRY CR 5020 to nasza ostania propozycja. Jest to urządzenie o wyjątkowej konstrukcji, dzięki której prasowanie wiszących tkanin, zwłaszcza firan staje się przyjemniejsze. Moc maksymalna 2200 W sprawia, że model ten stanowi doskonałe urządzenie, które z łatwością usuwa zagniecenia z każdego rodzaju tkanin, również jeansu, czy lnu.

Jednocześnie jest w pełni bezpieczne, wygodne i komfortowe, co jest też zasługą 1,5 m kabla i statywu o regulowanej wysokości.

Ta dobra i tania stacja parowa w kolorze biało-zielonym świetnie sprawdzi się w każdym domu. Strumień pary wynosi od 0-30g/min, poza tym urządzanie ma pionowe uderzenie pary i wygodny, przezroczysty pojemnik na wodę pozwalający na sprawdzanie jej ilości. System antywapienny to kolejna zaleta tego modelu.

Camry to solidny producent, stawiający na najwyższą jakość, dlatego też opinie o stacjach parowych tej marki są niezwykle pochlebne. Warto też wspomnieć, że użytkownicy tego modelu w swoich opiniach niejednokrotnie wspominają o wyjątkowej trwałości produktu, mocnej obudowie i oczywiście efektywności działania.

Zalety
Wygoda:

Jest to niewątpliwie bardzo wygodne rozwiązanie, które ułatwi nam prasowanie wiszących tkanin, na przykład firanek. Ma długi kabel oraz wygodną rączkę, która jest lekka i bardzo poręczna. Innym, ciekawym rozwiązaniem wpływającym na nasz komfort użytkowania sprzętu jest przezroczysty zbiornik, który pozwala nam kontrolować ilość wody.

System antywapienny:

Dzięki temu, że urządzenie ma system wapienny łatwiej utrzymamy je w dobrym stanie. Poza tym, jest ono mniej awaryjne.

Wady
Słaby statyw:

W swoich ocenach konsumenci podkreślają, że statyw tej stacji parowej nie należy do najbardziej stabilnych. Poza tym nie jest zbyt solidny, a więc niestety jest on dość podatny na uszkodzenia.

Słaby strumień pary:

Strumień pary tego urządzenia wynosi 0-30g/min. Jest to dość słaba wydajność. Dlatego prasowanie bardziej opornych tkanin jest trudniejsze i dłuższe.

 

 

 

 

Jak odkamienić żelazko ze stacją parową?

 

Po zapoznaniu się z poprzednimi częściami artykułu zapewne wiesz już, jaka stacja parowa jest polecana przez konsumentów. Warto pamiętać, że wszystkie urządzenia opierające swoje działanie na wytwarzaniu pary wodnej co pewien czas trzeba odkamienić, czyli pozbyć się zalegającego wewnątrz nich wapiennego osadu. Jak to zrobić? Udało nam się zebrać kilka wskazówek na ten temat.

 

 

Odkamienianie octem

Jedną z najbardziej rozpowszechnionych metod odkamieniania żelazka jest zastosowanie octu, który wlewa się do zbiornika na wodę. Po włączeniu urządzenia musimy ustawić najwyższą temperaturę grzania i włączyć funkcję generowania pary wodnej. Potem wystarczy prasować starą ścierkę lub szmatkę do momentu, aż wykorzystamy cały ocet wlany do pojemnika. Ostatni krok to napełnienie zbiornika czystą wodą i ponowne włączenie parowania, aby pozbyć się pozostałości octu. Decydując się na ten sposób, warto wcześniej otworzyć okno, ponieważ w czasie prasowania będzie wytwarzać się nieprzyjemny zapach.

Ocet możemy też wykorzystać do dokładnego wyczyszczenia stopy żelazka. Wystarczy zwilżyć nim ściereczkę i dokładnie przetrzeć wszystkie otwory. Jeżeli to nie pomogło, należy owinąć szmatką wykałaczkę i delikatnie przepychać przez wszystkie szczeliny, gdzie utknęły resztki osadu.

 

Wykorzystanie kwasku cytrynowego

Osobom wrażliwym, którym wyjątkowo przeszkadza charakterystyczny zapach octu, polecamy odkamienianie z zastosowaniem kwasku cytrynowego. Sposób ten jest tak samo skuteczny, a dodatkowo nieco mniej kłopotliwy. Aby szybko pozbyć się osadu kamiennego, należy wsypać dwie łyżeczki kwasku do szklanki wody i dokładnie wymieszać, a następnie wlać do zbiornika żelazka. Dalsze czynności wyglądają tak samo, jak przy użyciu octu, a więc należy włączyć parowanie i wyprasować starą ściereczkę. Warto później dokładnie przetrzeć stopę urządzenia wilgotną, miękką gąbką, gdyż podczas generowania pary drobinki usuniętego osadu mogą utknąć przy otworach.

 

Usuwanie osadu specjalnym odkamieniaczem

Niektórzy użytkownicy uważają, że opisanych wcześniej domowych sposobów na usuwanie kamienia nie powinni próbować posiadacze nowoczesnych stacji parowych. Stosowanie niewłaściwych środków może doprowadzić do uszkodzenia wewnętrznych elementów sprzętu. Jeśli więc wolimy uniknąć awarii urządzenia, poszukajmy w sklepie odkamieniacza, który jest dostępny w formie płynu. Po wlaniu go do pojemnika na wodę i włączeniu funkcji parowania musimy poczekać, aż zalegający w środku osad wydostanie się poprzez otwory w stopie żelazka. W składzie specjalistycznych detergentów do odkamieniania znajdziemy substancje, które skutecznie usuwają osad wapienny, a jednocześnie nie niszczą najważniejszych elementów budowy sprzętu.

 

 

Jak odkamienić żelazko z systemem Calc Clean?

Profesjonalne modele ze stacją parową wyposażone są często zaawansowany system Calc Clean. W takiej sytuacji nie musimy sięgać po ocet ani kupować odkamieniacza. Kiedy urządzenie uruchomi alarm dźwiękowy lub świetlny mówiący o konieczności pozbycia się kamienia, musimy sięgnąć po specjalny pojemnik czyszczący na stopę żelazka (dołączony do zestawu). Po napełnieniu zbiornika wodą wystarczy ustawić sprzęt na pojemniku i przytrzymać przez kilka sekund przycisk Calc Clean, który znajdziemy na obudowie. Wówczas usłyszymy krótkie sygnały dźwiękowe informujące o tym, że rozpoczął się proces oczyszczania żelazka. Po upływie ok. 2 minut urządzenie w ten sam sposób powiadomi nas, że usuwanie kamienia zostało zakończone.

Mimo że odkamienianie żelazka nie zajmuje dużo czasu, warto do prasowania stosować wodę przefiltrowaną lub demineralizowaną, aby zapobiec ponownemu pojawieniu się wapiennego osadu. Pamiętajmy, że kamień negatywnie wpływa na efektywność pracy urządzenia, może również skrócić jego żywotność.

 

 

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Zespół NRDalia Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Dalia
Guest
Dalia

Bardzo przydatny wpis. Wstępnie już oglądałam w sklepie stacjonarnym takie żelazka, bo na poważnie myślę o zmianie sprzętu. Sprzedawca twierdzi, że najlepszy generator pary ma Braun…i już sama nie wiem…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (37 votes, average: 4.38 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status