Ranking 6 najlepszych stacji parowych w 2021

Ostatnio aktualizowane: 17.05.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Stacja parowa – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Żelazko z generatorem pary to marzenie niejednej osoby. Ważne jest, aby kupić możliwie najlepszy model, który spełnia wszystkie nasze wymagania. Sprawdziliśmy, jakie żelazka z generatorem pary w roku 2021 sprzedawały się najlepiej i okazało się, że Philips PerfectCare Elite Plus GC9660/30 to numer jeden. Ta stacja parowa jest lekka i wygodnie się z niej korzysta. W sprzęcie zastosowano nowatorskie rozwiązania, takie jak system przypominający o odkamienianiu. Komfort użytkowania zwiększa technologia OptimalTEMP, która automatycznie dobiera ustawienia temperatury w zależności od typu prasowanej odzieży. Generator pary ma stosunkowo duży zbiornik na wodę, który można łatwo uzupełnić. Przydatny jest też wyłącznik bezpieczeństwa, który aktywuje się po kilku minutach bezczynności. Drugim, także docenianym modelem jest Braun CareStyle Compact IS 2043BL. Jest to wygodne żelazko, dzięki któremu możesz szybko pozbyć się nieestetycznych zagnieceń. Ma ono specjalnie wykonaną stopę, która dociera nawet do trudno dostępnych miejsc.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Stacja parowa jest łatwa w obsłudze. Do wykonania stopy żelazka wykorzystano stal szlachetną. Pokryto ją dodatkowo powłoką tytanu, aby zwiększyć jej wytrzymałość. Urządzenie automatycznie dobiera temperaturę w zależności od typu prasowanej tkaniny.

Wady

W jednym z komentarzy można przeczytać, że w trakcie nagrzewania sprzęt nieprzyjemnie buczy. Dla niektórych osób może być to trochę uciążliwe.

Podsumowanie

Generator pary działa w trybie ECO i pobiera nawet do 30% mniej prądu. Żelazko można zablokować w stacji bazowej, aby zagwarantować bezpieczeństwo sprzętu w trakcie przenoszenia. Stacja parowa informuje o konieczności przeprowadzenia odkamieniania. Urządzenie jest lekkie i można je wykorzystywać także do prasowania w pionie.

Drugi wybór

Zalety

Żelazkiem bardzo łatwo się manewruje, dzięki czemu prasowanie mankietów oraz materiału pomiędzy guzikami nie jest trudne. Stopa jest odporna na zarysowania, ponieważ została pokryta specjalną powłoką. Sprzęt jest niewielki, więc łatwo się go przechowuje. Para wyrzucana również z czubka dociera nawet do trudno dostępnych miejsc.

Wady

Niektórzy uważają, że wyrzut pary nie jest wystarczający, aby poradził sobie z trudnymi zagnieceniami. Trzeba przystawić do nich żelazko na kilka sekund, co może przedłużyć cały proces prasowania.

Podsumowanie

Ciśnienie żelazka wynosi 5 bar. Zbiornik na wodę ma pojemność 1,3 l. W urządzeniu znajdują się 2 filtry antywapienne, które chronią przed osadzaniem kamienia. Długość przewodu wynosi 1,8 m.

Rozważ też

Zalety

Stopa produktu jest wykonana z ceramiki, dzięki czemu płynnie ślizga się po każdym materiale. Żelazko ma funkcję prasowania w pionie, co pozwala wygodnie wyprostować marynarki czy firanki. Z pomocą sprzętu można łatwo usunąć wszystkie zagniecenia.

Wady

Podczas korzystania z żelazka można przez przypadek zmienić temperaturę prasowania. Pokrętło znajduje się bezpośrednio pod uchwytem. Niektórzy uważają, że producent mógł na nie znaleźć lepsze miejsce.

Podsumowanie

Nagrzewanie żelazka zajmuje około 2 minuty. Wyrzut pary to około 310 g na minutę. Moc sprzętu wynosi 2200 W. Urządzenie można wykorzystywać do prasowania poziomego oraz pionowego. Pompa żelazka ma ciśnienie 5,5 bara.

   

   

  Przewodnik zakupowy – Jaką stację parową kupić?

   

  Stacja parowa, czyli inaczej generator pary stosowany, jako dodatkowy element tradycyjnych żelazek zyskuje coraz większą popularność. Chociaż w zwykłych żelazkach też znajdziemy podobną funkcję, musisz wiedzieć, że sprzęty ze stacjami parowymi mają o wiele większy strumień pary, a to zwiększa ich wydajność. Jednocześnie stacja parowa stanowi zintegrowaną podstawkę dla żelazka, przez co nasze urządzenie ma swoje miejsce w domu. Takie urządzenie jest dość ciężkie, ale jeśli weźmiemy pod uwagę zastosowane rozwiązania i wydajność, warto zwrócić na niego uwagę. Wiemy jednak, że wybór nie jest łatwy. Na rynku jest wielu producentów, którzy w swojej ofercie mają takie modele – często nawet kilkanaście. Pojawia się więc pytanie, jaką stację parową wybrać? Który produkt jest najlepszy? Na co zwrócić uwagę w czasie zakupów?

  Moc jest bardzo istotna

  Pobór mocy jest niezwykle ważny nie tylko dla naszego portfela, ale też wydajności sprzętu. Najlepiej wybierać modele o mocy 2000 W – 2500 W. Szybko się nagrzewają i mają szeroki zakres regulacji temperatury pracy, a także dużą wydajność pary. Jeśli wybierzesz sprzęt o niższej mocy, nagrzewanie wody będzie wydłużone. W przypadku tych najmocniejszych sprzętów nie zajmuje to wiele czasu. Jednak musisz być bardzo ostrożny, bo najmocniejsze modele mają bardzo duży wyrzut pary, który może być niebezpieczny dla nas i dla prasowanych materiałów.

  Pojemność zbiornika na wodę

  Zbiornik na wodę to ważny element generatora pary. Im jest większy, tym wydajniejszy – pozwala na długą pracę, ale musisz pamiętać, że dłużej się nagrzewa. Najlepiej zdecydować się na urządzenie ze zbiornikiem o pojemności 1,2 do 1,8 l. Ważne jest również to, aby uzupełnianie tego pojemnika było proste.

   

  Czas podgrzewania  

  Bardzo ważnym elementem jest wspominany wcześniej czas nagrzewania wody. Im większy zbiornik, tym dłużej to trwa, aczkolwiek wiele zależy od mocy samego urządzenia. Nie ma jednak żadnego kalkulatora internetowego i ten parametr należy sprawdzić w instrukcji producenta. Standardem w stacjach parowych są dwie minuty oczekiwania na nagrzanie.

   

  Budowa żelazka – to ma znaczenie

  Stacja parowa jest połączona z żelazkiem, o którym nie możemy zapomnieć. Ergonomiczna, lekka obudowa to podstawa. Pamiętaj, że do żelazka nie wlewamy już wody. Co więcej, warto porównać jego wagę z innymi, tradycyjnymi modelami. Kolejna kwestia to nieprzywierająca powłoka, która jest łatwa w pielęgnacji.

   

  Okablowanie ma wpływ na zasięg pracy

  W przypadku takich sprzętów do gniazdka podłączamy kabel wychodzący ze stacji. Natomiast między żelazkiem a stacją mamy kabel doprowadzający zasilanie i parę wodą. Ważne jest to, aby te elementy były solidnie wykonane, odporne na załamania i wystarczająco długie, aby zapewnić Ci komfort pracy.

   

  System antywapienny

  Osadzanie się kamienia to problem większości urządzeń, do których wlewa się wodę. Dlatego większość producentów zaleca stosowanie wody zdemineralizowanej. Jednak coraz częściej stosuje się system antywapienny. Dzięki temu możesz używać generatora pary ze zwykłą wodą, bez obaw o awarię sprzętu. Urządzenie powinno mieć też system filtrów, aby zapobiegać awariom. Nie oznacza to jednak braku konieczności czyszczenia żelazka – każdy sprzęt wymaga regularnej konserwacji.

  Przydatne funkcje i inne ciekawe rozwiązania

  Dobre żelazko powinno mieć też kilka innych funkcji, które przede wszystkim ułatwią nam eksploatację. Wśród systemów oraz rozwiązań poprawiających komfort pracy znajdziesz:

  tryb ECO, czyli oszczędność energii – bardzo przydatna opcja. Gdy z nich korzystasz, urządzenie wytwarza mniejszą ilość pary i pozwala ograniczyć zużycie energii.

  podwójnie podgrzana sucha para – innowacyjne rozwiązanie stosowane w coraz większej ilość modeli,

  teflonowa nakładka – zapobiega nabłyszczaniu się tkanin podczas prasowania,

  wspornik przewodu parowego,

  specjalna mata izolująca – zakładana na gorące żelazko,

  automatyczny strażak – system zabezpieczeń, który wyłączy urządzenie w przypadku bezczynności.

  system minimalizujący ryzyko powstawania błyszczących śladów na tkaninach.

   

  Wyświetlacz

  W tego typu urządzeniach nie ma pokrętła, jak w tradycyjnym żelazku. Na generatorze pary powinien znajdować się wyświetlacz z możliwością wyboru funkcji. Na pewno zadajesz sobie pytanie, jaka stacja parowa jest najlepsza, w kwestii regulacji i opcji prasowania. Im więcej tych opcji, tym lepiej. Urządzenie powinno prasować też bez pary, bo nie każda tkanina to lubi. Poza tym system regulacji powinien być stopniowany powoli, a nie gwałtowny. Niestety różnice między temperaturą prasowania w niektórych modelach są bardzo duże.

   

  Stacje parowe w dobrych cenach

  Ostatnia kwestia, jaką chcemy poruszyć to cena i marka produktów, na które warto zwrócić uwagę. Ceny takich urządzeń zaczynają się od ok. 150 zł i sięgają nawet 1000 zł. Jeśli chcesz mieć pewność, że kupujesz solidny sprzęt sięgaj po takie, które kosztują ok. 300-500 zł i znajdują się w ofercie znanych firm. Wśród najlepszych producentów stacji parowych znajduje się Philips, Zelmer, Bosch, Electrolux. Takie sprzęty mają bardzo dobry system produkcji pary o różnym natężeniu.

   

   

  6 najlepszych stacji parowych. Opinie w 2021 roku

   

  Uprasowanie długiej firany, zasłony, sukienki, czy marynarki to spore wyzwanie, zwłaszcza zwykłym żelazkiem. Rozwiązaniem tego problemu może być stacja parowa, dzięki której prasowanie stanie się przyjemniejsze i wygodniejsze, a zagniecenia przestaną istnieć. Dlatego też stworzyliśmy ranking stacji parowych, który zawiera najlepsze urządzenia do prasowania z różnych półek cenowych, dostępne na polskim rynku.

   

  1. Generator Pary Philips PerfectCare Elite Plus GC9660/30

   

  Wiele osób poleca generator pary Philips PerfectCare Elite Plus GC9660/30, dlatego postanowiliśmy umieścić ten sprzęt w naszym zestawieniu. Moc urządzenia wynosi 2700 W. Maksymalne ciśnienie pary to 7,5 bar, a w ciągu minuty wytwarza się jej do 155 g. Żelazko ma automatyczny wyłącznik bezpieczeństwa.

  Stacja parowa ma inteligentny czujnik DynamiQ, który wykrywa ruchy żelazka i wtedy uwalnia parę. W sprzęcie wykorzystano technologię OptimalTEMP, która odpowiada za automatyczne dobieranie odpowiedniej temperatury w zależności od typu prasowanej tkaniny. Zbiornik na wodę liczy 1,8 l, więc nie trzeba go co chwilę uzupełniać. 

  Osoby, które postanowiły zainwestować w tę stację parową, uważają, że był to dobry krok. Żelazko efektywnie prasuje i używając go nie trzeba się obawiać o uszkodzenie ubrań. Sprzęt jest lekki i wygodnie się z niego korzysta. Żelazko automatycznie dobiera odpowiednią temperaturę pracy, więc jego obsługa jest łatwiejsza.

  Philips PerfectCare Elite Plus GC9660/30 to stacja parowa o mocy 2700 W. Pojemność zbiornika na wodę to 1,8 l. Maksymalne ciśnienie pary wynosi 7,5 bar.

  Zalety
  Automatyczny dobór temperatury:

  Dzięki technologii OptimalTEMP nie trzeba samodzielnie dobierać odpowiedniej temperatury pracy i tracić czas na sortowanie ubrań. Urządzenie samodzielnie ustawia moc, a prasowanie jest w pełni bezpieczne.

  Stopa:

  Żelazko ma stopę ze stali szlachetnej, którą pokryto wytrzymałą powłoką tytanową. W efekcie wykazuje odporność na zarysowania. Ma gładką powierzchnię, dlatego bez problemu przesuwa się ją po tkaninie.

  Wyłącznik bezpieczeństwa:

  Sprzęt wyłącza się automatycznie po kilku minutach bezczynności.

  Przypomnienie o odkamienianiu:

  Żelazko ma system Easy De-Calc Plus, który informuje o tym, że konieczne jest odkamienianie. To duże ułatwienie. Nie trzeba samemu pamiętać, kiedy należy to zrobić.

  Niewielka waga:

  Generator ma niewielką wagę i zapewnia silny wyrzut pary, więc z powodzeniem można go wykorzystywać do prasowania w pionie.

  Wady
  Nieprzyjemne buczenie:

  Konsumenci wskazują, że podczas nagrzewania sprzęt generuje mało przyjemny dźwięk.

   

   

   

   

  2. Generator pary Braun CareStyle Compact IS 2043BL

   

  Skorzystaj z nowoczesnego sprzętu, jakim jest Braun CareStyle Compact IS 2043BL i od tego momentu nie przejmuj się prasowaniem. To żelazko sprawia, że prasowanie zajmuje jedynie kilka minut. Użytkownicy są zadowoleni z pojemnika na wodę, którego pojemność wynosi 1,3 l. Taka ilość wody starczy na 1,5 godziny prasowania. 

  Istnieją 3 sposoby postawienia żelazka (pionowo, poziomo oraz na stacji) więc możesz położyć je tak, aby było Tobie wygodnie oraz bezpiecznie. Użytkownicy doceniają to, że model samoczynnie wyłącza się po 10 minutach bezczynności. Nie musisz się martwić, jeżeli jesteś zapominalski i nie zawsze pamiętasz o wyłączeniu sprzętu. Doceniana jest również blokada kapania, dzięki której woda nie wydostaje się z żelazka w nieoczekiwanym momencie. 

  Moc urządzenia wynosi 2200 W. Korzystanie z żelazka jest łatwe, ponieważ ma ono dobrze wyprofilowany uchwyt, a poza tym nie jest zbyt ciężkie (waży około 2 kg). 

  Braun CareStyle Compact IS 2043BL to żelazko parowe o mocy 2200 W. Jego waga to 2 kg, a dokładne wymiary sprzętu to 23 cm x 21 cm x 35 cm.

  Zalety
  Wymiary:

  Żelazko nie jest zbyt duże, a poza tym ma wygodny uchwyt. W rezultacie korzystanie z niego nie jest uciążliwe i można prasować przez dłuższy czas.

  Duży pojemnik na wodę:

  Pojemnik na wodę ma pojemność 1,3 l. Z taką ilością wody można prasować bez przerwy nawet 1,5 godziny.

  Docieranie do trudno dostępnych miejsc:

  Ze względu na to, że żelazko ma dobrze wyprofilowaną stopę można łatwo prasować pomiędzy guzikami, na fałdach, a także przy zamkach. Materiał w każdym miejscu będzie gładki.

  Obecność filtrów:

  Dzięki dwóm filtrom antywapiennym w środku sprzętu nie osadza się kamień. Oznacza to, że odwapnianie żelazka możemy wykonywać bardzo rzadko.

  Wady
  Trudności związane z usuwaniem mocnych zagnieceń:

  Według użytkowników para generowana przez urządzenie nie jest na tyle mocna, aby można było pozbyć się bardzo dużych zagnieceń. Wtedy trzeba jednak przeprasować ubranie poziomo.

   

   

   

   

  3. Generator pary bez boilera Tefal Liberty SV7030 Easy Gliding

   

  Tefal Liberty SV7030 Easy Gliding to żelazko, z którego z pewnością będziesz zadowolony. Jest to sprzęt o mocy 2200 W. Jego pompa ma ciśnienie 5,5 bara, dzięki czemu możesz rozprostować nawet największe zagięcia. Urządzenie nagrzewa się w ciągu 2 minut i w efekcie nie musisz długo czekać, aby rozpocząć prasowanie. 

  Stopa jest wykonana z ceramiki, dlatego jest odporna na zniszczenia oraz gwarantuje szybki ślizg. Z pomocą żelazka możesz prasować zarówno w poziomie, jak i w pionie, co jest z pewnością wygodne dla wielu użytkowników. W modelu znajduje się pojemnik na wodę, który jest wyciągany. Otwór modelu jest duży, więc wlewanie wody jest łatwe. 

  Wygodę korzystania z żelazka gwarantuje też dobrze wyprofilowana rączka oraz niewielka waga. Model jest wyposażony w filtr antywapienny, który sprawia, że kamień nie osadza się w środku urządzenia. Tym samym masz pewność, że żelazko będzie działało bardzo długo. 

  Tefal Liberty SV7030 Easy Gliding to żelazko o mocy 2200 W. Czas nagrzewania sprzętu wynosi około 2 minuty. Pompa sprzętu wytwarza ciśnienie 5,5 bara.

  Zalety
  Skuteczność:

  Za sprawą żelazka możesz łatwo i szybko pozbyć się wszystkich zagnieceń na ubraniach.

  Pojemnik na wodę:

  Pojemnik na wodę ma pojemność aż 1,5 l, więc nie musisz bardzo często dolewać wody. Poza tym pojemnik ma duży otwór.

  Wygoda:

  Żelazko nie jest duże i jest dobrze wyprofilowane, więc korzystanie z niego nie będzie utrudnione.

  Wady
  Pokrętło zmiany temperatury:

  Producent zdecydował się umieścić pokrętło do zmiany temperatury bezpośrednio pod uchwytem. Dlatego można przez przypadek łatwo zmienić temperaturę.

   

   

   

   

  4. Żelazko stojące ze stacją parową Camry CR 5020

   

  5-camry-cr-5020Stojąca parownica do ubrań CAMRY CR 5020 to nasza ostania propozycja. Jest to urządzenie o wyjątkowej konstrukcji, dzięki której prasowanie wiszących tkanin, zwłaszcza firan staje się przyjemniejsze. Moc maksymalna 2200 W sprawia, że model ten stanowi doskonałe urządzenie, które z łatwością usuwa zagniecenia z każdego rodzaju tkanin, również jeansu, czy lnu.

  Jednocześnie jest w pełni bezpieczne, wygodne i komfortowe, co jest też zasługą 1,5 m kabla i statywu o regulowanej wysokości.

  Ta dobra i tania stacja parowa w kolorze biało-zielonym świetnie sprawdzi się w każdym domu. Strumień pary wynosi od 0-30g/min, poza tym urządzanie ma pionowe uderzenie pary i wygodny, przezroczysty pojemnik na wodę pozwalający na sprawdzanie jej ilości. System antywapienny to kolejna zaleta tego modelu.

  Camry to solidny producent, stawiający na najwyższą jakość, dlatego też opinie o stacjach parowych tej marki są niezwykle pochlebne. Warto też wspomnieć, że użytkownicy tego modelu w swoich opiniach niejednokrotnie wspominają o wyjątkowej trwałości produktu, mocnej obudowie i oczywiście efektywności działania.

  Zalety
  Wygoda:

  Jest to niewątpliwie bardzo wygodne rozwiązanie, które ułatwi nam prasowanie wiszących tkanin, na przykład firanek. Ma długi kabel oraz wygodną rączkę, która jest lekka i bardzo poręczna. Innym, ciekawym rozwiązaniem wpływającym na nasz komfort użytkowania sprzętu jest przezroczysty zbiornik, który pozwala nam kontrolować ilość wody.

  System antywapienny:

  Dzięki temu, że urządzenie ma system wapienny łatwiej utrzymamy je w dobrym stanie. Poza tym, jest ono mniej awaryjne.

  Wady
  Słaby statyw:

  W swoich ocenach konsumenci podkreślają, że statyw tej stacji parowej nie należy do najbardziej stabilnych. Poza tym nie jest zbyt solidny, a więc niestety jest on dość podatny na uszkodzenia.

  Słaby strumień pary:

  Strumień pary tego urządzenia wynosi 0-30g/min. Jest to dość słaba wydajność. Dlatego prasowanie bardziej opornych tkanin jest trudniejsze i dłuższe.

   

   

   

   

  5. Philips GC9650 Żelazko Generator Pary Perfect Care

   

  1-philips-perfectcare-elite-gc9650-80Pierwsza propozycja to Philips PerfectCare Elite Gc9650/80 o mocy 2400 W – nowoczesne żelazko z generatorem pary. Jest to najlepsza stacja parowa, która charakteryzuje się wysoką wydajnością. Technologia OptimalTemp to świetne rozwiązanie pozwalające wyprasować dżinsy oraz jedwabne tkaniny bez potrzeby zmieniania temperatury. Jest to jednocześnie dodatkowe zabezpieczanie prasowanych tkanin.

  Co najważniejsze, nie musimy obawiać się oto, że pozostawione na desce żelazko będzie stanowiło zagrożenie dla materiału. Model ten był testowany przez niezależnych ekspertów w dziedzinie tkanin, którzy dowiedli, że jest bezpieczny i niezwykle skuteczny.

  Urządzanie wyposażono w wygodny system łatwego usuwania kamienia. Nie można też zapomnieć, że jest to lekki, wygodny sprzęt ułatwiający prasowanie. Specjalny tryb ECO umożliwia oszczędzanie energii. Żelazko ma wygodny, odłączany zbiornik o pojemności 1,8 l, który można uzupełnić wodą z kranu nawet w czasie prasowania.

  Funkcja Easy De-Calc Plus zapewnia o długiej wydajność pary (140g/min). To inteligentne żelazko przypomina o konieczności czyszczenia za pomocą specjalnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych.  Produkt ceniony jest przez użytkowników za lekką konstrukcję, funkcjonalność i szybkie nagrzewanie.

  Jako pierwszy prezentujemy model Philips PerfectCare Elite Gc9650/80 o mocy 2400 W. Jest to najlepsza stacja parowa w 2021 roku. Jest to bardzo łatwy w obsłudze sprzęt, który umożliwi nam wyprasowanie różnych materiałów. Ma spory zbiornik i zastosowano w nim wiele ciekawych, funkcjonalnych rozwiązań.

  Zalety
  Technologia OptimalTemp:

  Pozwala nam wyprasować wszystkie rodzaje tkanin bez konieczności zmiany temperatury. Jednocześnie zabezpiecza prasowane tkaniny, a więc nawet jedwab będzie chroniony.

  Bezpieczeństwo:

  Żelazko jest bezpieczne dla każdego typu materiału. Posiada też zabezpieczenie przed przegrzaniem.

  Usuwanie kamienia:

  Urządzenie ma bardzo praktyczny system łatwego usuwania kamienia. Dzięki temu będzie działać bez awarii przez długi czas.

  Zbiornik:

  Model ten jest wyposażony w wygodny, odłączany zbiornik o pojemności 1,8 l. Jego uzupełnianie nie będzie więc stanowiło większego problemu, nawet podczas prasowania.

  Inteligentne rozwiązania:

  W urządzeniu zastosowano szereg inteligentnych rozwiązań. Po pierwsze przy użyciu specjalnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych informuje nas o tym, że jest nieodłączone od prądu lub wymaga uzupełnienia zbiornika. Dodatkowo, konstrukcja sprzętu jest lekka i co istotne obudowa nie nagrzewa się.

  Wady

   

   

   

   

  6. System do prasowania Braun CareStyle 7 IS7143WH

   

  2400 w mocy ma stacja parowa Braun IS 7143 WH. Moc taka, w połączeniu z ciśnieniem wynoszącym 7 bar, za sprawą którego generowany jest silny wyrzut pary wynoszący 450 g/min, czyni z Braun IS 7143 WH skuteczne narzędzie do prasowania. Producent przewidział trzy aktywne strefy pary pomagające w wyrównaniu największych zagnieceń w trybie Normal lub ECO – oszczędzającym energię. 

  Z użytecznych podczas prasowania funkcji można wymienić tę o nazwie iCare – pozwalającą na automatyczne dostosowanie temperatury do prasowanej tkaniny, cyfrową blokadę kapania, ochronę przed przypaleniem tkanin albo automatyczny wyłącznik. Użytkownicy cenią sobie możliwość wyjęcia zbiornika na wodę i napełnienia go podczas prasowania, a także to, że stacja pracuje cicho. 

  Urządzenie pozwala również na prasowanie nie tylko tradycyjnie, na desce, ale także w pionie. Jego wymiary wynoszą 40 x 28 x 23 cm, a waga to 4,9 kg. System Easy Lock skutecznie blokuje jednym ruchem stopę żelazka w stacji, zabezpieczając je podczas przechowywania i transportu. 

  Zanim podejmiesz decyzję zakupową dotyczącą stacji parowej, zapoznaj się z zaletami i wadami jednej z najlepiej ocenianej przez użytkowników stacji Braun IS 7143 WH. Sprawdźmy więc ich opinie.

  Zalety
  System usuwania kamienia:

  Producent zastosował system Fast Clean, który znacząco wydłuża żywotność urządzenia. Jest to system oczyszczający w łatwy sposób wnętrze urządzenia z nagromadzonego w nim kamienia. W dodatku żelazko w odpowiednim czasie poinformuje użytkownika o konieczności przeprowadzenia czyszczenia.

  Tryb ECO:

  Prasując tkaniny delikatne i takie, które łatwo wyprasować, jak syntetyki, wełnę czy satynę dobrze jest wykorzystać tryb ECO, który ograniczając ilość generowanej pary, pozwala na oszczędności energii ponad 30% w stosunku do trybu Normal.

  Panel LED:

  Do sterowania urządzeniem wykorzystujemy nowoczesny panel LED, za pomocą którego następuje uruchomienia funkcji i programów. Interfejs jest jasny i czytelny.

  Zbiornik na wodę:

  Braun IS 7143 WH został wyposażony w duży, 2-litrowy zbiornik na wodę. Pozwala on na wykonanie całego prasowania po jednym jego napełnieniu. A gdyby jednak trzeba było zbiornik napełnić w trakcie pracy, można go wyjąć w tym celu nie odłączając urządzenia z prądu.

  Niska waga:

  Czasy, gdy o wartości żelazka decydowała jego waga odeszły do przeszłości. Teraz o skuteczności prasowania tkaniny, nie decyduje nacisk żelazka, a rozmaite technologie ułatwiające prasowanie. Zatem im lżejsze żelazko tym łatwiej nim manewrować. Tu, dzięki stacji zawierającej wszystkie generatory, sama stopa jest lekka, zwrotna i nie obciąża ręki operatora.

  Wady
  Automatyczny wyłącznik:

  Model został co prawda wyposażony w automatyczny wyłącznik, który odłączy urządzenie od zasilania po 10 minutach jego bezczynności, jednak nie ma tu zabezpieczania dotyczącego pozostawionego włączonego żelazka bezpośrednio na prasowanej tkaninie i wyłączenia go w czasie nie dłuższym niż 30 sekund.

   

   

   

  Jak odkamienić żelazko ze stacją parową?

   

  Po zapoznaniu się z poprzednimi częściami artykułu zapewne wiesz już, jaka stacja parowa jest polecana przez konsumentów. Warto pamiętać, że wszystkie urządzenia opierające swoje działanie na wytwarzaniu pary wodnej co pewien czas trzeba odkamienić, czyli pozbyć się zalegającego wewnątrz nich wapiennego osadu. Jak to zrobić? Udało nam się zebrać kilka wskazówek na ten temat.

   

   

  Odkamienianie octem

  Jedną z najbardziej rozpowszechnionych metod odkamieniania żelazka jest zastosowanie octu, który wlewa się do zbiornika na wodę. Po włączeniu urządzenia musimy ustawić najwyższą temperaturę grzania i włączyć funkcję generowania pary wodnej. Potem wystarczy prasować starą ścierkę lub szmatkę do momentu, aż wykorzystamy cały ocet wlany do pojemnika. Ostatni krok to napełnienie zbiornika czystą wodą i ponowne włączenie parowania, aby pozbyć się pozostałości octu. Decydując się na ten sposób, warto wcześniej otworzyć okno, ponieważ w czasie prasowania będzie wytwarzać się nieprzyjemny zapach.

  Ocet możemy też wykorzystać do dokładnego wyczyszczenia stopy żelazka. Wystarczy zwilżyć nim ściereczkę i dokładnie przetrzeć wszystkie otwory. Jeżeli to nie pomogło, należy owinąć szmatką wykałaczkę i delikatnie przepychać przez wszystkie szczeliny, gdzie utknęły resztki osadu.

   

  Wykorzystanie kwasku cytrynowego

  Osobom wrażliwym, którym wyjątkowo przeszkadza charakterystyczny zapach octu, polecamy odkamienianie z zastosowaniem kwasku cytrynowego. Sposób ten jest tak samo skuteczny, a dodatkowo nieco mniej kłopotliwy. Aby szybko pozbyć się osadu kamiennego, należy wsypać dwie łyżeczki kwasku do szklanki wody i dokładnie wymieszać, a następnie wlać do zbiornika żelazka. Dalsze czynności wyglądają tak samo, jak przy użyciu octu, a więc należy włączyć parowanie i wyprasować starą ściereczkę. Warto później dokładnie przetrzeć stopę urządzenia wilgotną, miękką gąbką, gdyż podczas generowania pary drobinki usuniętego osadu mogą utknąć przy otworach.

   

  Usuwanie osadu specjalnym odkamieniaczem

  Niektórzy użytkownicy uważają, że opisanych wcześniej domowych sposobów na usuwanie kamienia nie powinni próbować posiadacze nowoczesnych stacji parowych. Stosowanie niewłaściwych środków może doprowadzić do uszkodzenia wewnętrznych elementów sprzętu. Jeśli więc wolimy uniknąć awarii urządzenia, poszukajmy w sklepie odkamieniacza, który jest dostępny w formie płynu. Po wlaniu go do pojemnika na wodę i włączeniu funkcji parowania musimy poczekać, aż zalegający w środku osad wydostanie się poprzez otwory w stopie żelazka. W składzie specjalistycznych detergentów do odkamieniania znajdziemy substancje, które skutecznie usuwają osad wapienny, a jednocześnie nie niszczą najważniejszych elementów budowy sprzętu.

   

   

  Jak odkamienić żelazko z systemem Calc Clean?

  Profesjonalne modele ze stacją parową wyposażone są często zaawansowany system Calc Clean. W takiej sytuacji nie musimy sięgać po ocet ani kupować odkamieniacza. Kiedy urządzenie uruchomi alarm dźwiękowy lub świetlny mówiący o konieczności pozbycia się kamienia, musimy sięgnąć po specjalny pojemnik czyszczący na stopę żelazka (dołączony do zestawu). Po napełnieniu zbiornika wodą wystarczy ustawić sprzęt na pojemniku i przytrzymać przez kilka sekund przycisk Calc Clean, który znajdziemy na obudowie. Wówczas usłyszymy krótkie sygnały dźwiękowe informujące o tym, że rozpoczął się proces oczyszczania żelazka. Po upływie ok. 2 minut urządzenie w ten sam sposób powiadomi nas, że usuwanie kamienia zostało zakończone.

  Mimo że odkamienianie żelazka nie zajmuje dużo czasu, warto do prasowania stosować wodę przefiltrowaną lub demineralizowaną, aby zapobiec ponownemu pojawieniu się wapiennego osadu. Pamiętajmy, że kamień negatywnie wpływa na efektywność pracy urządzenia, może również skrócić jego żywotność.

   

   

  FAQ

   

  P1: Stacja parowa – co to jest?

  Stacja parowa, określana też mianem generatora pary, to nowoczesne i bardzo wygodne w użyciu urządzenie do prasowania ubrań. Tego typu sprzęt jest wyposażony w zewnętrzną stację z pojemnikiem na wodę, w którym wytwarza się para wodna, odprowadzana później do niewielkiego i lekkiego żelazka (elementy te są ze sobą połączone za pomocą grubego przewodu). Za pomocą stacji parowej możemy prasować w pionie, więc nie ma potrzeby zdejmowania ubrań z wieszaków. To odpowiednie urządzenie dla osób, które prasują często i zwykle znaczną ilość odzieży, obrusów, firanek itp. Pozwala ono zrezygnować z korzystania z deski.

  P2: Jak wyczyścić żelazko ze stacją parową?

  Regularne czyszczenie żelazka ze stacją parową pozwala wydłużyć jego trwałość i zapobiec pojawieniu się awarii. Nie jest to uciążliwe ani trudne, zwłaszcza jeśli mamy sprzęt wyposażony w specjalny system anti-calc. Zanim zaczniemy odkamieniać urządzenie, trzeba się upewnić, że jest odłączone od prądu i zdążyło ostygnąć. Następnie powinniśmy odkręcić specjalne pokrętło znajdujące się przy stacji i opróżnić pojemnik (wypłyną z niego m.in. drobinki kamienia). Potem powinniśmy wlać do środka 500 ml wody destylowanej, zakręcić pokrętło, włączyć generator i poczekać, aż się nagrzeje. Gdy żelazko osiągnie odpowiednią temperaturę, należy przytrzymać przycisk pary i przesuwać jego stopę po kawałku grubszej tkaniny, np. ścierki do momentu, aż woda przestanie wypływać z urządzenia.

   

  P3: Co lepsze – żelazko czy stacja parowa?

  Osoby, które często muszą prasować ubrania, a nie lubią wykonywać tej czynności, na pewno będą zadowolone z zakupu stacji parowej. To komfortowe w użytkowaniu urządzenie, które nie wymaga nawet rozkładania deski do prasowania. Możemy bez trudu pozbyć się zagnieceń z ubrań wiszących na wieszaku, to samo dotyczy zawieszonych w oknach firanek i zasłon. Generatory pary to stosunkowo drogie sprzęty i nie zawsze okazują się użyteczne. Osobom, które nie prasują zbyt często, polecane są tradycyjne żelazka. W ich przypadku nie ma potrzeby inwestowania w nowoczesne urządzenie, jeśli ma być używane raz na jakiś czas.

   

  P4: Jak używać żelazka ze stacją parową?

  Kiedy przygotujemy ubrania do prasowania, musimy napełnić wodą zbiornik w stacji, a następnie podłączyć sprzęt do prądu. Kolejny krok to wybór odpowiedniej temperatury, co nie powinno sprawić nam trudności. Kiedy żelazko się nagrzeje, należy wcisnąć przycisk wyrzutu pary na ok. 60 sekund i poczekać, aż cały układ się przeczyści. Potem możemy już rozpocząć prasowanie, a więc rozłożyć na desce wybrany element garderoby lub zbliżyć stopę żelazka do ubrań wiszących na wieszaku. W razie potrzeby możemy wyłączyć funkcję wytwarzania pary wodnej, a informacje o tym, jak to zrobić, na pewno znajdziemy w dołączonej do stacji instrukcji. Do pojemnika najlepiej wlewać wodę destylowaną, demineralizowaną lub przefiltrowaną w dzbanku.

  P5: Co daje stacja parowa?

  Stacja parowa pozwala zmienić prasowanie z uciążliwego obowiązku w przyjemną czynność. Dzięki niej możemy zaoszczędzić dużo czasu i zyskać chwilę dla siebie, gdyż usuwanie zagnieceń z ubrań nie będzie już tak długo trwało (tym bardziej że nie musimy ich nawet zdejmować z wieszaków). Należy podkreślić, że wytwarzana przez stację para wodna daje możliwość pozbycia się z tkanin drobnoustrojów, takich jak bakterie i wirusy. Co więcej, możemy zneutralizować nieprzyjemne zapachy, przykładowo papierosów, jedzenia czy spalin. Za pomocą stacji parowej możemy szybko odświeżyć firanki i zasłony w oknach, jak również grube okrycia wierzchnie, których nie wypierzemy w pralce.

   

   

  » Przejrzyj produkty z poprzednich lat

  Produkty te nie sa juz dostepne

   

  Tefal Centrum prasowania Pro Express Control GV8962

   

  Drugi produkt w naszym zestawieniu to generator pary Tefal Pro Experss Total Plus GV 8962z o mocy 2400 W, z trybem eco, który jest przyjazny dla środowiska dzięki mniejszemu zużyciu energii. Urządzenie ma też system Anti Calc zapobiegający osadzaniu się kamienia. To sprawia, że to żelazko ze stacją parową jest mniej awaryjne.

  Bardzo wygodne rozwiązanie to również system Auto off, czyli samoczynne wyłączenie żelazka po 30 sekundach od momentu, gdy znajdowało się w pozycji poziomej i po 8 minutach w pozycji pionowej. Ta dobra i tania stacja parowa Tefal Pro Express pozwala prasować różne rodzaje tkanin.

  Jest wyjątkowy generator pary (wytwarza 120 g pary na min) wyposażony w trzy automatyczne ustawienia temperatury, jak również poziomu wytwarzania pary: jeans, normalne oraz delikatne. Wygodnym rozwiązaniem jest też możliwość uzupełniania zbiornika na wodę, o pojemności 1,6 l, bez konieczności przerywania sesji prasowania. Dodatkowe udogodnienia to długi, prawie 2 metrowy kabel, lampka informująca o gotowości wytwarzania pary i jej regulowany strumień.

  Wadą, tego modelu może być natomiast brak blokady kapania, czy spryskiwacza. Warto jednak zauważyć, że użytkownicy tego modelu nie zaobserwowali podobnych problemów w czasie użytkowania. Ich opinie są bardzo pozytywne, a często wymieniane zalety to wysoka jakość za niewielką cenę.

  Drugi produkt to generator pary Tefal Pro Experss Total Plus GV 8962z o mocy 2400 W.

  Zalety
  System Anti Calc:

  Jest to funkcjonalne rozwiązanie skutecznie zapobiegające osadzaniu się kamienia. W efekcie żelazko to jest zdecydowanie mniej awaryjne.

  Regulacja temperatury:

  Model ten posiada trzy automatyczne ustawienia temperatury oraz poziomu intensywności pary. Dzięki temu dostosujemy jego pracę do prasowanej tkaniny.

  Liczne udogodnienia:

  W modelu tym zastosowano liczne udogodnienia, jak długi, 2 metrowy kabel czy lampki informujące o gotowości wytwarzania pary.

  Zbiornik:

  Model ten ma 1,6 l zbiornik na wodę, który można uzupełnić bez konieczności przerywania prasowania.

  System Auto Off:

  Bardzo wygodnym rozwiązaniem zastosowanym w tym modelu jest system samoczynnego wyłączenia żelazka. Urządzenie automatycznie wyłącza się po 30 sekundach leżenia na desce bez naszej rekacji. Wyłącza się też po 8 minutach całkowitej bezczynności.

  Wady
  Brak blokady kapania:

  Niestety model ten nie posiada blokady kapania oraz praktycznego spryskiwacza. W efekcie może pozostawiać mokre plamy na ubraniach.

   

  Żelazko stojące ze stacją parową Electrolux EDBS3350

   

  Żelazko ze stacją pary Electrolux EDBS3350 z system QuickSteam Auto-off to nasza czwarta propozycja. Model ten charakteryzuje się bardzo szybkim nagrzewaniem i mocną stopą ze stali nierdzewnej. Znajdziemy tutaj również bardzo wygodny uchwyt.

  Świetna funkcjonalność to również zasługa wydajności pary, która wynosi 115 g/min, a więc jest niewiele mniejsza, niż w przypadku poprzednich propozycji. Wygodny, kolorowy wskaźnik nagrzania powierzchni to idealne rozwiązanie, które pozwala uniknięć oparzeń.

  Dzięki nowoczesnej technologii Thermoblock Boiler żelazko rozgrzewa się w zaledwie 1,5 minuty, a funkcja Auto off to dodatkowe zabezpieczanie, dla wszystkich tych, którzy zapominają o odłączaniu urządzeń z prądu. Duży, wygodny panel sterowania z ikonami LED i czytelne przyciski oraz wygodny alarm dźwiękowy to świetne rozwiązanie, zwłaszcza dla osób, które nie zawsze radzą sobie z tradycyjnymi oznaczeniami.

  Kolejny atut to System Calc z wymiennym wkładem utrzymujący żelazko w czystości przez długi czas. Model jest wyposażony w ergonomiczną rączkę z bezpiecznym, stabilnym uchwytem, pod którym znajduje się włącznik aktywujący strumień pary.

  Na czwartym miejscu naszego zestawienia znajduje się żelazko ze stacją pary Electrolux EDBS3350. Jest to dobra stacja parowa do 500 zł.

  Zalety
  Szybkie nagrzewanie:

  Zastosowana w tym urządzeniu technologia Thermoblock Boiler sprawia, że rozgrzewa się ono w zaledwie 1,5 minuty.

  Funkcja Auto off:

  To świetne zabezpieczenie dla wszystkich tych, którzy często zapominają o odłączeniu sprzętów. Po pewnym czasie żelazko samo się wyłączy.

  Panel sterowania:

  Model ten posiada bardzo łatwy w obsłudze panel sterowania z ikonami LED. Ma też czytelne przyciski oraz alarm dźwiękowy, który wpływa na nasze bezpieczeństwo i komfort użytkowania tego sprzętu.

  Wady
  Waga:

  W swoich ocenach konsumenci podkreślają, że jest to dość ciężki, niezbyt poręczny sprzęt. Nie będzie więc odpowiedni do prasowania wiszących tkanin.

   

  Stacja Pary Generator Bosch TDS 3831100

   

  Bosch TDS 3831100 to trzecia już propozycja, na którą warto zwrócić uwagę. Jest to żelazko z funkcją pionowego wyrzutu pary oraz prasowania, przez co stanowi bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Oczywiście budowa żelazka sprawia, że jest to nieco cięższa, mniej wygodna propozycja, ale nie bez powodu znalazła się w naszym zestawieniu.

  Przede wszystkim charakteryzuje je odporna na zarysowania i uszkodzenia ceramiczna stopa. Ponadto urządzenie wytwarza 400 g pary na minutę, co bardzo przyspiesza proces prasowania. Dzięki dużej mocy – aż 3100 W – nagrzewa się w kilka chwil i usprawnia pracę.

  Funkcja eco to kolejny atut tego modelu. Sprawia, że jest to propozycja przyjazna dla środowiska. Niewątpliwym atutem, który docenią zapominalscy, będzie automatyczne wyłączenie żelazka. Nie można też zapomnieć o systemie antywapiennym likwidującym problem osadzania się kamienia we wnętrzu urządzenia. Model ten ma duży, 1,4 l pojemnik na wodę.

  Wadą może być brak spryskiwacza i blokady kapania, aczkolwiek użytkownicy tego urządzenia nie zaobserwowali tego typu problemów.

  Trzeci produkt, który chcemy zaprezentować to Bosch TDS 3831100.

  Zalety
  Ceramiczna stopa:

  Dużym atutem prezentowanej stacji jest ceramiczna stopa, która jest wysoce odporna na zarysowania oraz uszkodzenia. Poza tym nie powstają na niej brzydkie zabrudzenia.

  Wytwarzanie pary:

  Urządzenie wytwarza 400 g pary na minutę, a więc jest jednym z najbardziej wydajnych sprzętów dostępnych na rynku. Tak mocna para pozwala nam rozprasować najtrudniejsze zagniecenia, na bardzo odpornych materiałach.

  Szybkie nagrzewanie:

  Jest to sprzęt o mocy aż 3100 W. Dzięki temu nagrzewa się w kilka chwil. To znacznie przyspiesza naszą pracę i jest niezastąpionym rozwiązaniem dla osób, które zawsze w pośpiechu chcą wyprasować koszulę.

  System Auto Off:

  To rozwiązanie jest niezastąpione dla osób, które zapominają odłączyć sprzęty elektryczne od prądu.

  Wady
  Brak spryskiwacza i blokady kapania:

  Brak takich rozwiązań.

   

  Philips PerfectCare Elite GC9620/20

   

  Philips PerfectCare Elite GC9620/20 to urządzenie o mocy 2400 W i ciśnieniu pary do 6,5 bara. Ponieważ żelazko pozwala na prasowanie w pionie, nie musimy nawet zdejmować ubrań z wieszaków. Prezentowany model wyposażono w zbiornik o pojemności 1,8 l, do którego bez obaw można dolać wodę prosto z kranu.

  Sprzęt wyróżnia się zastosowaniem specjalnego filtru antywapiennego Easy De-Calc. Za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych żelazko przypomina o konieczności wyczyszczenia go. To pozwala nie tylko pozbyć się kamienia, ale i utrzymać wydajność produktu na bardzo wysokim poziomie.

  Z opinii konsumentów wynika, że opisywany sprzęt jest godny uwagi. To żelazko z generatorem pary Philips w dobrej cenie ma kompaktowe wymiary i niedużo waży, dlatego jest komfortowe w użytkowaniu. Poza tym krótko się ono nagrzewa (do 2 minut) i ma funkcję eko pozwalającą zmniejszyć zużycie energii elektrycznej.

  PerfectCare Elite GC9620/20 to dobre żelazko z generatorem pary Philips do 1000 zł. Moc sprzętu wynosi 2400 W.

  Zalety
  Bezpieczne przenoszenie:

  Użytkownik ma zapewnione bezpieczeństwo w czasie przenoszenia sprzętu. Żelazko można umieścić w stacji bazowej i je zablokować.

  Prasowanie w pionie:

  Jeśli nie mamy czasu na rozkładanie deski do prasowania, nie musimy się martwić. Prezentowany sprzęt umożliwia także prasowanie w pionie. Opcja ta przydaje się nie tylko wtedy, kiedy spieszymy się do wyjścia, ale także, jeśli chcemy wygładzić firanki czy odświeżyć umieszczoną na wieszaku sukienkę.

  Stopa:

  Model wyposażono w solidnie wykonaną stopę. Została ona pokryta odporną na zarysowania powłoką, która zapewnia łatwy poślizg. Zaletą jest także dobrze wyprofilowany kształt stopy żelazka.

  Efektywność:

  Przy pomocy urządzenia możemy skutecznie wyprasować każde ubranie. Jeśli potrzebujemy większej mocy, przydatna okaże się funkcja mocnego wyrzuty pray (450 g/min.)

  Wady
  Para:

  Konsumenci wskazują, że przy dłuższym użytkowaniu sprzętu para skrapla się na desce do prasowania tworząc na niej plamy z wody.

   

  Philips PerfectCare Elite GC9640/60

   

  Żelazko Philips PerfectCare Elite GC9640/60 ma moc 2400 W. Jego maksymalne ciśnienie pary wynosi 7 barów. Urządzenie ma odłączany zbiornik wody o pojemności 1,8 l, w którym nie osadza się kamień. Wszystko ze względu na łatwy system antywapienny pozwalający zachować wysoką wydajność produktu.

  Wymiary przedstawionego modelu to: 23,3 cm x 28,5 cm x 45,3 cm. Ponieważ waży on 0,8 kg, trzymająca go dłoń nie męczy się za szybko. Dużym atutem jest to, że podczas prasowania możemy pozostawić gorącą stopę żelazka na tkaninie. Nie musimy obawiać się jej przypalenia, a wszystko za sprawą technologii OptimalTemp.

  Produkt PerfectCare Elite GC9640/60 jest funkcjonalnym urządzeniem. Jeśli nie jest on używany przez kilka minut, automatycznie się wyłącza. Żelazko ma funkcję generowania bardzo silnego strumienia pary wodnej, za sprawą której bez wysiłku pozbędziemy się nawet najbardziej uporczywych zagnieceń.

  Żelazko z generatorem pary Philips PerfectCare Elite GC9640/60 ma 1,8 l pojemnik na wodę. Moc urządzenia jest równa 2400 W.

  Zalety
  Komfort użytkowania:

  Żelazko jest wyjątkowo lekkie, dlatego prasowanie z jego użyciem nie jest męczące. Użytkownik nie musi wkładać dużo w siły w to, aby swobodnie manewrować sprzętem. Dodatkową zaletą jest odpowiednio wykonany uchwyt.

  Brak konieczności regulacji temperatury:

  Nie trzeba samodzielnie regulować temperatury pracy urządzenia. Jest to możliwe dzięki technologii OptimalTEMP, która automatycznie dobiera ustawienia sprzętu do typu prasowanej tkaniny.

  Odporność na zarysowania:

  Stopa żelazka jest idealnie gładka i odpowiednio zabezpieczona. Specjalna powłoka skutecznie chroni przed zarysowaniami, które mogłyby wpłynąć na efektywność działania modelu.

  Wady
  Wymiary:

  Trzeba liczyć się z tym, że żelazko z generatorem pary zajmuje sporo miejsca, co może okazać się problemem dla osób mających małe mieszkania.

   

  Najlepsze żelazka z generatorem pary w 2021 roku

   

  CareStyle 7 IS 7143 WH

   

  Nie każde żelazko z generatorem pary jest wyposażone, tak jak CareStyle 7 IS 7143 WH, w dwa automatyczne programy u ułatwiające prasowanie. Program iCare jest odpowiedni do wszystkich standardowych tkanin, a te szczególnie delikatne wyprasujesz włączając tryb ECO. Dwulitrowy zbiornik na wodę sprawia, że nie trzeba go uzupełniać podczas prasowania.

  Producent zastosował tu innowacyjną stopę Eloxal 3D PLUS i mocny wyrzut pary 450 g/min, które pozwalają na skuteczne rozprasowanie najtrudniejszych zagnieceń. Para wytwarzana w ilości 125 g/min nawilża odpowiednio tkaninę, a specjalnie wyprofilowana stopa bez oporów sunie po prasowanym materiale perfekcyjnie wygładzając go. Moc żelazka wynosi 2400 W. Dla bezpieczeństwa zostało ono wyposażone w wyłącznik, który po 10 minutach bezczynności odłącza urządzenie od zasilania. 

  Osoby, które już zaopatrzyły się w to urządzenia zwracają uwagę, że pozwala ono na prasowanie w pionie. Chwalą oni również to, że wodę do zbiornika nalejemy prosto z kranu, bo CareStyle 7 IS 7143 ma specjalny system Fast Clean automatycznie i bez wysiłku okamieniający wnętrze.

  Zalety
  Stopa Eloxal 3D PLUS:

  Producent wyposażył swój sprzęt w innowacyjną, specjalnie wyprofilowaną stopę Eloxal 3D PLUS, która w połączeniu z trzema aktywnymi strefami pary pozwala na sprawne prasowanie nie tylko każdej tkaniny, ale też trudno dostępnych miejsc jak falbany, koronki, kołnierze czy obszary wokół guzików.

  System odkamieniania:

  Fast Clean to system usuwania kamienia, który oczyści żelazko w mniej niż minutę. System ten jest na tyle sprawny, że woda używana do żelazka może być pobierana z kranu.

  Blokada kapania:

  Producent wyposażył swój sprzęt w cyfrową blokadę kapania, która włącza się wraz z podłączeniem sprzętu do prądu i zarządza dystrybucją wody.

  Pojemnik na wodę:

  Zbiornik na wodę ma 2 l. pojemności, co pozwala na jednokrotne jego napełnianie do całego prasowania. Co więcej, pojemnik jest wyjmowany, więc łatwo go napełnić bezpośrednio z kranu. Podobnie po prasowaniu, łatwo jest go opróżnić.

  System bezpieczeństwa:

  Żelazko jest wyposażone w system Auto-off, który sprawia, że po 10 minutach bezczynności urządzenia automatycznie zostaje odłączone od zasilania.

  Wady
  Wymiary sprzętu:

  Niestety nie jest to propozycja dla osób posiadających małe mieszkania. Sprzęt wymaga sporo miejsca do przechowywania, a razem ze stacją parową jest również ciężkie.

   

  Tefal Pro Express Total Plus GV8962

   

  Wartym uwagi modelem jest Tefal Pro Express Total Plus GV8962. Produkt ten bardzo dobrze się sprawdza do prasowania materiałów delikatnych, normalnych, a także jeansów. Zależnie od tkaniny można regulować temperaturę oraz intensywność wytwarzania pary. Żelazko może być użytkowane w trybie Eco, który pozwala na zaoszczędzenie prądu.

  Produkt wyposażony jest w funkcję AntiCalc, która umożliwia skuteczne pozbycie się kamienia. Oczyszczanie odbywa się automatycznie i pozwala na wiele lat pracy urządzenia. Ponadto sprzęt daje możliwość prasowania w pionie, co ułatwia odświeżanie garnituru i firanek. Moc tego produktu wynosi 2400 W.

  Model Pro Express Total Plus GV8962 wyposażony jest w zbiornik na wodę o pojemności 1,6 l, który można z łatwością wyjmować. Dużym udogodnieniem tego przyrządu jest automatyczne włączanie. Po 30 sekundach w pionie lub 8 minutach w poziomie żelazko przestaje się nagrzewać. Dzięki temu nie musisz się martwić, nawet jeżeli zapomnisz odłączyć produkt od prądu. Użytkownicy doceniają ten model za niewielkie rozmiary, które ułatwiają nam manewrowanie.

  Sprzęt Tefal Pro Express Total Plus GV8962 wyposażono w 1,6 l pojemnik na wodę. Urządzenie ma moc 2400 W, razem z generatorem pary waży ok. 6,9 kg.

  Zalety
  Funkcja Eco:

  Przeprowadziliśmy test żelazek z generatorem pary, dzięki któremu okazało się, że to model odpowiedni dla osób dbających o środowisko. Wyposażono go w funkcję Eco pozwalającą na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej o 20%.

  Długi przewód zasilający:

  Urządzenie wymaga podłączenia do prądu. Kabel zasilający ma długość 1,8 m, dlatego nie ogranicza swobody ruchów przy desce do prasowania.

  Automatyczne wyłączanie:

  Żelazko samo się wyłącza – po upływie 8 minut, gdy stoi w pozycji pionowej lub po upływie 30 sekund, jeśli jest w pozycji poziomej.

  System antywapienny:

  Ponieważ sprzęt ma system antywapienny nie trzeba się martwić, że w jego wnętrzu nagromadzi się kamień.

  Wady
  Nie zawsze skuteczne:

  Nie zawsze żelazko działa na tyle efektywnie, że pozwala na szybkie usunięcie zagnieceń. Problem pojawia się w szczególności podczas prasowania koszul.

   

  Beko SGA7126P

   

  Żelazko Beko SGA7126P ma moc 2600 W i wytwarza strumień pary wodnej do 110 g/min. Urządzenie pozwala na użycie do prasowania wody z kranu, gdyż zostało wyposażone w specjalny system zapobiegający osadzaniu się kamienia. Generator wytwarza parę wodną pod ciśnieniem do 6 barów. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 1 l.

  Przenoszenie i przechowywanie urządzenia nie jest kłopotliwe z uwagi na zastosowanie specjalnej blokady. Zapobiega ona zsunięciu się żelazka z generatora. Model ma funkcję Auto Off odpowiadającą za jego automatyczne wyłączanie. Co ważne, sprzęt ma tryb Smart Eco, w efekcie czego automatycznie dobiera odpowiednią temperaturę prasowania i zapobiega wybłyszczaniu tkanin.

  Konsumenci uważają, że to lekkie i łatwe w obsłudze żelazko (m.in. ze względu na panel sterowania z cyfrowym wyświetlaczem), które zmienia prasowanie w przyjemną czynność. Sprzęt ma ceramiczną stopę, wykazującą odporność na zarysowania, z systemem zapewniającym równomierne rozprowadzanie pary wodnej na powierzchni ubrań.

  Urządzenie Beko SGA7126P ma moc 2600 W. To dobre żelazko z generatorem pary do 500 zł z 1 l pojemnikiem na wodę.

  Zalety
  Opcja Auto Off:

  Nawet jeśli zapomnimy o wyłączeniu urządzenia, nie musimy martwić się. Po upływie 30 sekund lub 8 minut (w zależności od pozycji ustawienia sprzętu) zadziała automatyczne wyłączanie.

  Ceramiczna stopa:

  Żelazko ma ceramiczną stopę, która gwarantuje dobry poślizg na prasowanych ubraniach niezależnie od tkaniny. Nie jest ona podatna na zarysowania, ponadto wyposażono ją w system ułatwiający równomierne rozprowadzanie pary wodnej.

  Wady
  Zbyt hałaśliwy generator:

  Generator pary wodnej pracuje stosunkowo głośno i wydawane przez niego dźwięki mogą przeszkadzać domownikom przebywającym w tym samym pomieszczeniu.

  Nieprzezroczysty pojemnik na wodę:

  Pojemnik na wodę nie jest przezroczysty, przez co sprawdzenie, czy należy go ponownie uzupełnić, nie jest takie proste.

   

  Rowenta DG 8960

   

  Rowenta DG 8960 to wysokiej jakości model, który na pewno przykuje Twoją uwagę. Jego moc wynosi 2400 W. Rozgrzewa się on bardzo szybko. W zaledwie 2 minuty jest gotowy do użytku. Sprawdza się do używania zarówno w przypadku cienkich, jak i grubych materiałów.

  Urządzenie zostało wykonane ze stopu stali nierdzewnej, która sprawia, że obudowa jest wytrzymała i odporna na zarysowania. Zbiornik na wodę posiada pojemność 1,5 litra. Na stacji do dokowania żelazka znajdują się pokrętła, za pomocą których można regulować wytwarzaną parę i kontrolować rozgrzanie płyty.

  Model wyposażony jest w system antywapienny. Dzięki niemu można łatwo pozbyć się osadu i zapewnić dłuższą trwałość urządzenia. Produkt można używać także w pionie. Pozwala on na prasowanie zawieszonych tkanin, takich jak garnitury, czy firanki. Użytkownicy doceniają ten model za dużą bezawaryjność.

   

  Tefal Pro Express Care GV907

   

  W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci również model Tefal Pro Express Care GV907. Żelazko to dokładnie prasuje nasze ubrania i chroni je przed powstawaniem plam.

  Urządzenie wyposażone jest w technologię Protect System, która zapewnia dostosowanie temperatury stopy i poziomu wytwarzania pary do różnych typów tkanin. Szufladka antywapienna umożliwia samoczynne oczyszczanie, gwarantując mniejszą awaryjność oraz większą wydajność pary.

  Moc tego modelu to 2400 W. Jest on wyposażony w kabel o długości 1,8 m oraz zbiornik na wodę o pojemności 1,6 litra. Żelazko wytwarza 120 gram pary na minutę, ułatwiając prasowanie grubych tkanin i rozprasowywanie trudnych zagnieceń.

  Model ten jest pozytywnie oceniany przez konsumentów. W swoich opiniach podkreślają oni, że jest wydajny, łatwy w użyciu i skuteczny.

   

  Tefal Optimo GV463

   

  Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Tefal Optimo GV463. Jest to żelazko Tefal z generatorem pary w dobrej cenie, które zapewnia wygodę użytkowania oraz oszczędność czasu.

  Urządzenie jest przystosowane do prasowania zarówno w pionie, jak i poziomie. Bardzo szybko się nagrzewa, gdyż już po 4 minutach jest gotowe do pracy. Model ten wytwarza 110 g pary w minutę pod wysokim ciśnieniem do 4,2 bara. Dzięki temu łatwo i szybko wyprasujemy najtrudniejsze zagniecenia.

  Moc żelazka wynosi 2000 W, a jego zbiornik na wodę ma pojemność 0,7 litra. Dzięki kompaktowym wymiarom oraz niewielkiej wadze, całość jest łatwa w przenoszeniu i przechowywaniu. Długość przewodu to 1,8 m.

  Osoby, które zdecydowały się na zakup tego modelu zgodnie twierdzą, że jest on bardzo wygodny w użyciu. Konsumenci cenią ten produkt za łatwość obsługi oraz skuteczność działania.

   

  » Przejrzyj produkty z poprzednich lat

   

   

  Subskrybuj
  Notify of
  guest
  4 Comments
  oldest
  newest most voted
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Dalia
  Dalia
  1 year ago

  Bardzo przydatny wpis. Wstępnie już oglądałam w sklepie stacjonarnym takie żelazka, bo na poważnie myślę o zmianie sprzętu. Sprzedawca twierdzi, że najlepszy generator pary ma Braun…i już sama nie wiem…

  Asia
  Asia
  1 year ago

  Od jakiegoś czasu żelazko z generatorem pary Braun CareStyle 7. Jest superanckie. Precyzyjnie prasuje, ma duży wyrzut pary, idealne do męskich koszul i obrusów. Polecam szczerze wszystkim tonącym pod górą prania 🙂

  DMCA.com Protection Status
  film indirfilm indirmefull program indir