Pralko-suszarki ranking

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Pralko-suszarka potrafi ułatwić życie rodziny, nie zajmuje dużo miejsca i jest funkcjonalna. Dlatego postanowiliśmy przygotować ranking najlepszych na rynku produktów. Po dogłębnej analizie tego segmentu, uwzględnieniu cech, jakie powinna posiadać dobra pralko-suszarka, jak również ocen konsumentów, wybraliśmy 5 najlepszych produktów. Wśród nich znalazła się pralko-suszarka Bosch WVH28420PL, która została zaprojektowana w ten sposób, aby ograniczyć wibracje i zmniejszyć poziom generowanego hałasu. Urządzenie ma kilka programów prania i suszenia, więc można łatwo dopasować je do aktualnych potrzeb. Funkcja czyszczenia bębna pozwala łatwiej utrzymać sprzęt w czystości. Korzystając z przycisku Start/Pauza można zatrzymać urządzenie i dołożyć do bębna brudne ubrania. Jeśli ten model z jakiś przyczyn nie wydaje Ci się atrakcyjny, Twojej uwadze polecamy model Amica AWDG7512CL z technologią Aqua Ball, różnymi funkcjami prania i innymi, ciekawymi rozwiązaniami. Jeśli chcesz poznać cechy tego produktu, polecamy Ci dalszą część naszego artykułu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką pralko-suszarkę kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Jeżeli lubisz szybkie rozwiązania, a także chcesz zaoszczędzić trochę miejsca w łazience, to pralko – suszarka jest urządzeniem, które powinno się znaleźć w Twoim domu. Kupując jeden sprzęt, możesz połączyć dwie czynności – pranie i suszenie. Nie potrzebujesz na to dwóch oddzielnych produktów. Jest to idealne rozwiązanie dla małych mieszkań. Kupując sprzęt tego typu musisz zwrócić uwagę na kilka aspektów. Abyś o żadnym z nich nie zapomniał, stworzyliśmy dla Ciebie poradnik: jaką pralko-suszarkę wybrać.

Pralka i suszarka czy pralko-suszarka?

Niewątpliwą zaletą pralko-suszarki jest to, że zajmuje o wiele mniej miejsca niż te dwa osobne urządzenia. Nie musimy również szukać specjalnego miejsca na sznurki, ponieważ pranie wyciągnięte z urządzenia jest suche. Każdy sprzęt ma jednak swoje wady. Pralko-suszarka zużywa trochę więcej wody i prądu niż tradycyjna pralka. Urządzenie to ładuje się tylko od przodu.

 

Rodzaje – jaka pralko-suszarka jest najlepsza?

Wśród pralko-suszarek możemy wyróżnić urządzenie wolnostojące, czyli takie, które możemy postawić niezależnie od pozostałych mebli w pomieszczeniu, a druga opcja to modele do zabudowy. Polecamy ten ostatnim rodzaj wszystkim, którzy nie zamierzają zmieniać ustawień swojej łazienki.

 

Ładowność bębna

Musisz wiedzieć, że w opisie produktów tego typu znajdziesz dwa różne parametry dotyczące ładowności. Z czego to wynika? Ma to związek między innymi z tym, że suszone ubrania zwiększają swoją objętość, a ponadto im więcej jest ubrań we wnętrzu bębna, tym bardziej się gniotą podczas suszenia. Poza tym musisz pamiętać, że wydajność suszarek jest mniejsza niż to wygląda w przypadku pralek.

Zwykle ładowność bębna części piorącej pralko-suszarki to od 5 kg do 10 kg. Przy wyborze kieruj się potrzebami swojej rodziny. Im więcej osób mieszka pod jednym dachem, tym większy sprzęt warto kupić. Jeśli chodzi o suszenie,  zazwyczaj ładowność jest o ok. 2-3 kg mniejsza.

 

Klasa efektywności energetycznej

Klasę efektywności energetycznej oznacza się literami od A do G. Najoszczędniej jest wybrać model, który oznaczony został literką A. Będzie on zużywał najmniej prądu. Dziś większość sprzętów tego typu ma klasę A lub B. Musimy jednak pamiętać, że pralka z klasą A i pralko-suszarka z tą samą klasą nie będą pobierały tyle samo prądu. Może się zdarzyć, że suszarka będzie zużywała nawet do 5 razy więcej energii niż pralka. To zupełnie normalne, gdyż suszarki z reguły są bardziej energochłonne.

 

Klasa efektywności prania i wirowania

Efektywność prania oznacza, jak czyste będą nasze ubrania po wypraniu ich w danym urządzeniu. Oczywiście wpływają też na to inne czynniki, jak chociażby czystość urządzenia. Często o tym zapominamy, a przecież brud zbierający się we wnętrzu bębna, osiada na ubraniach. Efektywność prania oznacza się literami od A do G. Na polskim rynku znajdziemy głównie urządzenia klasy A i B. Producenci w taki sam sposób mierzą również klasę efektywności wirowania. Jest to skuteczność odwirowywania wody kiedy temperatura wynosi 60 st. C. Najczęściej spotykane modele mają klasę B lub C.

 

Prędkość wirowania

Jeżeli chodzi o prędkość wirowania to szukajmy modelu, który ma co najmniej kilka opcji. Dzięki temu możemy dopasować wirowanie do rodzaju tkanin, jakie pierzemy. Obecnie najlepsza pralko-suszarki jest w stanie wykonać do 1600 obrotów/min. Przy suszeniu polecamy wybrać wartość, która wynosi co najmniej 800 obrotów/min. W przeciwnym razie nasze pranie może być nie do końca suche.

 

Programy prania i suszenia

Jeżeli chodzi o pranie, to możemy znaleźć nawet kilkanaście różnych programów na przykład do prania firanek, osobne do jedwabiu czy ciemnych tkanin. Jedną z ciekawszych propozycji jest program antywirusowy, który unieszkodliwia wszystkie wirusy gnieżdżące się na naszych ubraniach. Zazwyczaj jednak są obecne trzy podstawowe programy oznaczone temperaturami:

60 st. C – przeznaczony do prania tkanin wykonanych z bawełny, które posiadają widoczne plamy. Poleca się go do prania ręczników i pościeli,

40 st. C – stworzony został szczególnie z myślą o tkaninach syntetycznych,

30 st. C – to specjalny program dla delikatnej wełny.

Jeżeli chodzi o suszenie to wyróżniamy dwa najpopularniejsze programy – do prasowania i do szafy. Pierwszy z nich wysuszy nasze ubrania, jednak po użyciu sprzętu musimy je sami wyprasować. Drugi, pozwala nam zaoszczędzić czas na prasowaniu, ale nie zawsze jest efektywny.

 

Dodatkowe funkcje

Przed zakupem danego urządzenia warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, w które pralko-suszarka jest wyposażona. Mogą okazać się one bardzo przydatne. Wśród nich znajdziemy:

Opcję opóźnionego startu – pozwoli nam rozpocząć pranie o godzinie, którą wcześniej ustawimy. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chodzą do pracy i mają wiele innych zajęć. Poszczególne modele różnią się między sobą ilością godzin, na jakie możemy nastawić pranie.

Autosuszenie – pralko-suszarki z tą funkcją posiadają wbudowane specjalne czujniki. W przybliżeniu szacują, jak długo dane pranie powinno się suszyć, a po wszystkim wyłączają urządzenie.

Kontrola ilości piany – opcja, która pilnuje, aby w bębnie pralki nie znalazło się zbyt dużo piany. Detergenty mogą bowiem pozostawić na ubraniach niezbyt estetyczne ślady. Zbyt mała ilość piany z kolei może doprowadzić do tego, że tkaniny będą niedoczyszczone.

Fuzzy logic (automatyka wagowa) – funkcja ta samoistnie dobiera odpowiednią ilość wody, prędkość i temperaturę po zważeniu wsadzonych w pralkę ubrań.

Poziom hałasu

Dbajmy o nasz komfort wybierając model, który wytwarza jak najmniej decybeli. Optymalną wartością dla naszych uszu jeżeli chodzi o pralko-suszarki to od 40 dB do 75 dB. Większa wartość może doprowadzić do trwałych uszkodzeń słuchu.

 

Wymiary

Standardowe pralko-suszarki wymiarowo są podobne do zwykłych pralek, które ładuje się od przodu. Ich wielkość  to od 85 cm do 97 cm wysokości, od 59 cm do 65 cm szerokości i od 44 cm do 80 cm głębokości. Do bardzo małych mieszkań polecamy wersję Slim. Urządzenia te mają mniej niż 50 cm szerokości, dzięki czemu zmieszczą się w prawie każdym pomieszczeniu. Nie zapominajmy doliczyć dodatkowych 30 cm miejsca na przednie drzwi z kątem otwierania 90 st. lub 180 st.

 

Pralko-suszarki w dobrych cenach

Ceny pralko-suszarek zaczynają się od około 1500 zł. Ich cena wzrasta wraz z większą ładownością i ilością programów do prania i suszenia. Jedne z najdroższych modeli kosztują od 2500 zł do nawet 6 500 zł.

 

 

Najlepsze pralko-suszarki w 2021 roku

 

Aby ułatwić Ci zakup, przygotowaliśmy ranking pralko-suszarek. Przy wyborze urządzeń do naszego zestawienia, uwzględniliśmy cechy poszczególnych modeli oraz oceny konsumentów.

 

Nasze zalecenia

 

Pralko – Suszarka Bosch WVH28420PL

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć pralko-suszarki Bosch WVH28420PL, która jest jednym z najlepiej ocenianych modeli. Dokładne wymiary urządzenia to: wysokość – 84,8 cm, szerokość – 59,8 cm i głębokość 59 cm. Pojemność bębna wynosi 56 l. Ładowność w przypadku prania jest równa 7 kg, a w przypadku suszenia 4 kg. Prędkość wirowania można ustawić maksymalnie na 1400 obrotów na minutę.

Prezentowana pralko-suszarka wykorzystuje zaawansowane technologie, które gwarantują zadowolenie z użytkowania. Na uwagę zasługuje EcoSilence, czyli rozwiązanie pozwalające zdecydowanie zmniejszyć głośność pracy sprzętu, co docenią osoby mające niewielkie mieszkania czy rodzice małych dzieci. Do wyboru użytkownik ma wiele programów pracy.

Dlaczego sprzęt cieszy się popularnością wśród konsumentów? Wynika to z tego, że jest solidnie wykonany, łatwy w obsłudze i efektywnie działa. Ubrania po wyjęciu z bębna są czyste i suche. Na uwagę zasługuje też prosty design sprzętu. Biała obudowa dobrze komponuje się z każdym wnętrzem.

Pralko-suszarka Bosch WVH28420PL ma ładowność odpowiednio 7 kg (pranie) i 4 kg (suszenie). Maksymalna prędkość wirowania wynosi 1400 obrotów na minutę.

Zalety
Przemyślana konstrukcja:

Pralko-suszarka została tak zaprojektowana, aby generować możliwie najmniejszy hałas w trakcie pracy. Ścianki boczne są tak zrobione, aby skutecznie redukować wibracje i zwiększać stabilność. Mają one dobrą izolację.

Możliwość dołożenia prania:

Użytkownik może w każdej chwili skorzystać z przycisku Start/Pauza i dzięki temu zyskać możliwość dołożenia ubrań, które zapomniał włożyć do bębna (opcja nie jest dostępna w trakcie wirowania).

Technologia EcoSilence:

Sprzęt wykorzystuje technologię EcoSilence, więc pranie można zrobić, nawet kiedy nasze małe dziecko śpi.

Program czyszczenia bębna:

Urządzenie ma specjalny program przeznaczony do czyszczenia bębna, który działa w temperaturze 90 st. C. i pozwala skutecznie usunąć różnego rodzaju zanieczyszczenia z wnętrza sprzętu.

Łatwa obsługa:

Pralko-suszarka ma intuicyjny system obsługi, więc łatwo się ją ustawia.

Wady
Pogniecione ubrania:

Część użytkowników zwraca uwagę na to, że wyjęte z bębna ubrania po suszeniu są mocno pogniecione i trzeba je prasować. Jak wiadomo, w przypadku dużej ilości odzieży zajmuje to sporo czasu.

 

 

 

 

Amica AWDG7512CL

 

Amica AWDG7512CL  to funkcjonalny sprzęt z dużą ilością ciekawych programów. Z całą pewnością każdy znajdzie ten, który najbardziej odpowiada pranym przez niego ubraniom. Co istotne, urządzenie ma specjalny sensor, który sam automatycznie dobiera ilość wody do rodzaju odzieży i jej ilości.

Wśród ciekawych rozwiązań możemy wymienić funkcję Child Lock. To za jej sprawą dziecko samo nie otworzy urządzenia i nie zmieni też ustawień prania.

Na uwagę zasługuje również Aqua Ball.  To nowa technologia, która odpowiednio wykorzystuje detergent, tak aby skutecznie czyścić ubrania. Poza tym pozwala nam to zmniejszyć zużycie proszków i płynów.

Urządzenie posiada wiele ciekawych funkcji prania, w  tym opóźnienie startu nawet do 24 godzin, ale nie można zapomnieć o jednej z bardziej innowacyjnych funkcji, czyli zaledwie 15 minutowego prania. To idealna opcja dla tych, którym się spieszy, a ubranie, które chcą włożyć nie jest zbyt świeże.

Ta dobra i tania pralko-suszarka ma bęben o pojemności 7 kg, ale jeśli suszymy ubrania, możemy włożyć maksymalnie 5 kg prania. Warto podkreślić, że suszarka ma trzy tryby pracy. Maksymalne wirowanie to 1200 obr/min. Konsumenci w swoich ocenach zauważają, że za sprawą dużego wyświetlacza LED obsługa tej pralko-suszarki jest bardzo prosta. Poza tym sprzęt jest bardzo wydajny.

Amica AWDG7512CL to pralko-suszarka w klasie energetycznej A. Ładowność sprzętu to 7 kg. Prędkość pracy wynosi do 1200 obrotów na minutę.

Zalety
Program antyalergiczny:

Na uwagę zasługuje to, że model ma specjalny program antyalergiczny, więc można go z powodzeniem wykorzystać do pielęgnacji ubrań dziecięcych i osób mających problemy skórne.

Czujnik:

Pralko-suszarka ma specjalny Auto Sensor, który automatycznie dobiera ilość wody w zależności od tego, jakie pranie wykonujemy i w jakim stopniu bęben jest zapełniony.

Funkcja opóźnionego startu:

Użytkownik ma możliwość skorzystania z funkcji opóźnionego startu. Urządzenie można zaprogramować do 24 h w przód.

Łatwe sterowanie:

Dla wielu osób duże znaczenie ma to, że pralko-suszarka jest łatwa w obsłudze. Ma ona System Navigator zapewniający łatwą obsługę, a na obudowie znajdują się dobrze opisane nazwy poszczególnych funkcji.

Wady
Hałas:

Użytkownicy zwracają uwagę na to, że urządzenie generuje stosunkowo duży hałas, dlatego też korzystanie z niego np. późnym wieczorem nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem.

 

 

 

 

Hotpoint-Ariston AQD 1070 D 49 EU B

 

Pralko-suszarka Hotpoint-Ariston AQD 1070 D 49 EU B w klasie energetycznej A, to urządzenie energooszczędne. Posiada ono bardzo duży i czytelny wyświetlacz LCD.

Jest to produkt odpowiedni dla dużej rodziny, gdyż ma pojemność 10 kg (w przypadku funkcji prania), a można w niej suszyć do 8 kg prania. Urządzenie jest wydajne, co potwierdza też maksymalna prędkość obrotów, czyli 1400 obr./min.

Pralka ma wiele ciekawych programów umożliwiających nam upranie nawet najbardziej wymagających tkanin. Na szczególną uwagę zasługuje program Woolmark Platinum Care, umożliwiający pranie tkanin, które do tej pory prałeś wyłącznie ręcznie.

Ponieważ urządzenie posiada technologię Super Silent, sprawdzi się w przypadku rodzin z niemowlętami, gdyż jest bardzo ciche. Nie można też zapomnieć o innych, równie ciekawych rozwiązaniach, jak chociażby blokada rodzicielska, czy możliwość zaprogramowania prania na konkretną godzinę

Konsumenci w swoich ocenach wspominają, że jest to bardzo solidny model, który cechuje się wytrzymałością, a do tego jest bardzo funkcjonalny.

Pralko-suszarka Hotpoint-Ariston AQD 1070 D 49 EU B ma ładowność 10 kg (pranie) i 7 kg (suszenie). Klasa energetyczna urządzenia to A.

Zalety
Delikatny program prania:

Pralko-suszarka ma delikatny program prania Woolmark Platinum Care. Dzięki niemu możliwe jest czyszczenie ubrań, które zwykle wymagają prania ręcznego, bez obaw o ich uszkodzenie.

Cicha praca:

Jak wynika z wielu opinii, sprzęt nie generuje dużego hałasu w trakcie pracy. Odpowiada za to wykorzystana technologia Super Silent. Pralko-suszarka jest zrobiona z materiałów pochłaniających dźwięk.

Super Wash:

W urządzeniu zastosowano także technologię Super Wash, co oznacza, że sprzęt automatycznie określa rodzaj i ciężar prania i na tej podstawie dobiera odpowiednie parametry wody, temperatury i szybkości pracy bębna.

Wady
Długość suszenia:

Część osób przyznaje, że suszenie ubrań zajmuje dużo czasu.

 

 

 

 

Pralko-suszarka Candy CSWS 485TDR/5-S

 

Polecamy Twojej uwadze pralko-suszarkę Candy CSWS 485TDR/5-S o wymiarach: wysokość – 85 cm, szerokość – 60 cm i głębokość – 52 cm. Ładowność pralki wynosi 8 kg, a suszarki 5 kg. Maksymalna prędkość wirowania to 1400 obrotów na minutę. Urządzenie ma białą obudowę, wygląda estetycznie i ma dobrze oznaczony panel sterowania do wybierania programów.

Do tej pralko-suszarki można bez obaw wkładać ubrania zrobione z najbardziej delikatnych tkanin. Gwarancją bezpieczeństwa jest certyfikat Woolmark. Użytkownik ma do wyboru kilkanaście programów prania, co pozwala na idealne dopasowanie ustawień w zależności od potrzeb. Funkcja pary zmniejsza zgniecenia nawet o 80%, więc ubrania po wyjęciu z bębna zwykle nie wymagają prasowania.

Sprzęt zdobywa dobre opinie użytkowników, a wszystko dlatego, że efektywnie wykonuje swoją pracę. Pralko-suszarka pobiera stosunkowo mało prądu i wody, dlatego też nie ma zbyt dużego wpływu na wysokość rachunków.

Candy CSWS 485TDR/5-S to pralko-suszarka o wymiarach: wysokość – 85 cm, szerokość – 60 cm i głębokość – 52 cm. Maksymalna prędkość wirowania to 1400 obrotów na minutę.

Zalety
Pojemny bęben:

W bębnie zmieści się do 8 kg prania i 5 kg załadunek do suszenia. W związku z tym urządzenie będzie dobre dla większej rodziny np. z małymi dziećmi.

Gwarancja bezpieczeństwa delikatnych tkanin:

Należy wspomnieć o tym, że pralko-suszarka uzyskała certyfikat Woolmark. Oznacza to, że nadaje się ona do prania i suszenia nawet najbardziej delikatnych tkanin (nie niszczy ich).

Funkcja pary:

W sprzęcie dostępna jest funkcja pary pozwalająca zredukować zgniecenia aż do 80%. Dodatkowo dzięki tej opcji można szybko odświeżyć ubrania bez włączania pełnego programu.

Wady
Aplikacja:

Użytkownicy mogą korzystać ze specjalnej aplikacji, która ma ułatwić pranie, jednak nie jest ona kompatybilna z systemem iOS.

Wyświetlacz:

Pojedyncze osoby twierdzą, że wyświetlacz mógłby być bardziej czytelny.

 

 

 

Samsung WD80J6410AX

 

Pralko-suszarka WD80J6410AX  marki Samsung z innowacyjną technologią Eco Bubble umożliwia nam wydajne i energooszczędne pranie, nawet najbardziej zabrudzonych ubrań.

Eco Bubble gwarantuje nam lepszą skuteczność prania przy minimalnym zużyciu energii, gdyż generator bąbelków lepiej łączy wodę i proszek, przez co detergent skutecznie wnika w tkaninę i ją czyści. Jak dowodzą testy, nawet przy bardzo niskiej temperaturze, usuniemy większość zabrudzeń.

Silnik Digital Inverter zainstalowany w pralce jest objęty 10 letnią gwarancją, jest to więc inwestycja na długie lata.

Wiele osób zapomina o tym, że wydajna pralka to nie tylko taka z dobrym silnikiem, ale też czysta wewnątrz. Dlatego wśród funkcji pralek znajdziemy ekoczyszczenie bębna.

Urządzenie ma takie opcje, jak opóźnienie rozpoczęcia prania, 12 programów prania, system kontroli prania i przyspieszone płukanie. Pojemność bębna to 8 kg ( 6 kg  przypadku suszenia). Obsługa produktu jest bardzo prosta, gdyż ma on jasny i czytelny wyświetlacz i nieskomplikowany system wyboru opcji prania.

Konsumenci potwierdzają, że urządzenie jest praktyczne, świetnie pierze i skutecznie suszy.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie są już dostępne

 

 

Bosch WVH 30542 EU

 

Pralko-suszarka Bosch WVH 30542 EU to produkt nowoczesny, odznaczający się funkcjonalnością i energooszczędnością ( klasa energetyczna A). Jeśli szukasz dobrej pralko-suszarki, to jest to sprzęt zasługujący na szczególną uwagę. Zastosowane w nim technologie są przyjazne dla nas i dla środowiska. Wśród nich możemy wyróżnić AirCondensation Technology, która zmniejsza zużycie energii i wody.

Na uwagę zasługuje funkcja VarioPerfect. Są to dwa przyciski pozwalające zmniejszyć zużycie energii lub skrócić czas prania. Urządzenie ma też wiele innych programów prania, które pozwalają na skuteczniejsze usuwanie plam, czy też minimalizują zagięcia na ubraniach.

Model ten ma bardzo duży wyświetlacz, dlatego jego obsługa jest prosta. Urządzenie posiada takie funkcje, jak opóźnienie startu, zmiana ilości obrotów, zabezpieczenie przed otwarciem urządzenia przez dzieci, a także system wagowy za sprawą, którego pralka sama dobiera program prania.

Urządzenie ma wsad równy 7 kg, a maksymalne obroty to 1500 na minutę. Poziom hałasu utrzymuje się na poziomie od 46 dB do maksymalnie 70 dB (wirowanie). Wymiary produktu to: wysokość – 84,5 cm, szerokość – 60 cm i głębokość 59 cm.

Opinie o pralko-suszarkach tej marki są bardzo pochlebne. Konsumenci potwierdzają, że jest to bardzo solidna pralko-suszarka, do tego pojemna i łatwa w obsłudze.

Bosch WVH 30542 EU to pralko-suszarka z kilkoma programami pracy. Urządzenie ma ładowność 7 kg (pranie) i 4 kg (suszenie).

Zalety
System samoczyszczący:

Pralko-suszarka ma specjalny system samoczyszczenia kondensatora, więc można być pewnym, że sprzęt będzie działał sprawnie nawet po dłuższym czasie użytkowania.

Różne programy:

Zaletą jest to, że urządzenie ma sporo różnych programów pracy, więc wybór jest naprawdę duży. Jeśli zależy nam na szybkim praniu, a ubrania nie są mocno zabrudzone, możemy wybrać funkcję Super Krótki. Taki program trwa tylko 15 minut.

Wady
Sterowanie:

Nieliczna grupa użytkowników przyznaje, że na początku sterowanie pralko-suszarką wymaga maksymalnego skupienia.

Hałas:

Urządzenie przy wybraniu najwyższych obrotów może generować stosunkowo duży hałas. Z tego też względu zdecydowanie lepiej robić pranie i suszyć je w ciągu dnia, aniżeli późnym wieczorem.

 

 

Electrolux EWW1685SWD

 

Electrolux EWW1685SWD to pralko-suszarka z systemem DualCare, który umożliwia nam pranie i suszenie najbardziej delikatnych tkanin, również tych przeznaczonych wyłącznie do prania ręcznego.

Urządzenie wykorzystuje parę, która usuwa zagniecenia i odświeża tkaniny, a do tego eliminuje nieprzyjemne zapachy. Jest to funkcjonalna pralka, gdyż w zaledwie 60 min jest w stanie uprać i wysuszyć nasze ubrania. Jeśli więc na godzinę przed wyjściem odkryjesz brzydką plamę na bluzce, ten model pomoże Ci ją usunąć, a Ty włożysz ubranie tego samego dnia.

Na uwagę zasługuje funkcja TimeManager, pozwalająca na ustawienie długości cyklu, aby pranie było gotowe w momencie, który Ci najbardziej pasuje. Innym, ciekawym rozwiązaniem jest system OptiSense automatycznie wykrywający wielkość ładunku i dostosowujący zużycie wody i czas prania.

Pralka ma zabezpieczenie przed dziećmi, tak aby nie zmieniały programu prania lub same nie włączyły sprzętu. Model został doceniony za mnogość funkcji, wysoką bezawaryjność, jak również łatwy system obsługi.

 

 

 

 

Po analizie oferty rynkowej udało nam się ustalić, że najlepszym modelem pralko-suszarki do zabudowy jest Beko HITV8733B0. Podczas użytkowania sprzętu można korzystać z wielu różnych programów do prania i suszenia, które dokładnie zmywają plamy i nie zniszczą Twoich ubrań. Urządzenie jest energooszczędne, dlatego nie generuje dużych rachunków za prąd. Modelu można bezpiecznie używać w domach, w których są dzieci, ponieważ blokada chroni przed gwałtownym otwarciem. Podczas suszenia drzwiczki nie nagrzewają się zbyt mocno i nie parzą. Produkt ma czytelny wyświetlacz ułatwiający kontrolę pracy sprzętu i ustawienie odpowiedniego programu. Dowiedzieliśmy się, że drugim w kolejności modelem pralko-suszarki, który przypadł do gustu konsumentom jest Siemens WK14D541EU. Użytkownik ma do dyspozycji wygodne programy, takie jak np. suszenie, po którym nie zostają na materiale strzępki. Urządzenie umożliwia pranie delikatnych tkanin bez obawy o ich zniszczenie. Sprzęt jest łatwy w obsłudze – program ustawia się za pomocą pokrętła. Dodatkowo można wybrać odpowiedni poziom temperatury czy prędkość wirowania.

 

Jaką pralko-suszarkę do zabudowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Pralko-suszarka to sprzęt, który nie tylko pierze ubrania, ale również je suszy. Wśród tych praktycznych urządzeń możemy znaleźć zarówno modele wolnostojące, jak i przeznaczone do zabudowy. To oznacza, że możemy zamontować pralko-suszarkę nawet w niewielkiej łazience. Jednak który produkt warto wybrać? Podpowiedzi na ten temat są umieszczone w poradniku.

 

Maksymalny załadunek

Kupując pralko-suszarkę najpierw powinniśmy sprawdzić maksymalny załadunek – zarówno w cyklu prania, jak i suszenia. Na tej podstawie możemy wywnioskować, czy dane urządzenie spełni nasze oczekiwania i pozwoli wyprać odpowiednią ilość odzieży bądź innych tekstyliów. Maksymalny załadunek wynosi zwykle od 5 do 10 kg (w cyklu prania może być nieco większy niż w cyklu suszenia). Im więcej ubrań możemy zmieścić do bębna, tym bardziej praktyczna będzie pralka. Modele z niewielkim załadunkiem dobrze sprawdzają się w domach zamieszkiwanych przez dwie, maksymalnie trzy osoby, te z większym są przeznaczone przede wszystkim dla dużych rodzin.

 

Wymiary

Jak sama nazwa wskazuje, sprzęt do zabudowy można w estetyczny sposób zamaskować, nie ograniczając tym samym wolnej przestrzeni w pomieszczeniu. Musimy jednak sprawdzić dokładne wymiary urządzenia, aby już po zakupie nie okazało się, że nie mieści się w wybranej wnęce. Pralko-suszarki do zabudowy przeważnie są płytsze niż sprzęty wolnostojące, ich głębokość wynosi od 53 cm do 59 cm. Oznacza to, że tego typu produkt można z łatwością dopasować nawet do bardzo małej łazienki.

 

Programy prania

Bardzo często osoby, które nie wiedzą, jaką pralko-suszarkę do zabudowy wybrać sprawdzają liczbę dostępnych programów prania. To może nam pomóc w podjęciu decyzji, ponieważ da nam to informację, jakie rodzaje tkanin możemy bezpiecznie wyprać, a jednocześnie pozbyć się plam. Przeważnie do wyboru mamy nawet kilkanaście różnych programów – podstawowych, takich jak 40 st. C dla materiałów syntetycznych czy pranie delikatne (30 st. C), a także dodatkowych. Może to być np. program jedwab, ubranka dziecięce oraz firanki. Czasami nie warto inwestować w urządzenie z wieloma dostępnymi funkcjami. Zaawansowane technologicznie pralko-suszarki są stosunkowo drogie, a jeśli mamy wątpliwości, czy będziemy mogli wypróbować wszystkie możliwości sprzętu, nie ma potrzeby nadwyrężania domowego budżetu.

 

Programy suszenia

Pralko-suszarki są również wyposażone w kilka różnych programów suszenia. Może to być suszenie syntetyków, suszenie bawełny, wypierz i ubierz (błyskawiczne suszenie), a nawet suszenie dla alergików (eliminuje z ubrań bakterie, wirusy i inne alergeny). Liczba programów suszenia także może w dużym stopniu wpływać na to, jaka pralko-suszarka do zabudowy jest najlepsza. Nie powinniśmy więc pomijać tej kwestii.

 

Łatwość obsługi

Nowoczesne sprzęty mają sterowanie elektroniczne, co oznacza, że ich wszystkie funkcje są kontrolowane przez wbudowany układ elektroniczny. Dla ułatwienia pralko-suszarki często wyposażone są w niewielki wyświetlacz, na którym możemy sprawdzić wybrany program pracy, czas jego trwania, temperaturę itp. Do zmiany trybu przeważnie służy duże, dobrze opisane pokrętło.

 

Głośność pracy

Wielu osobom pralko-suszarki kojarzą się z urządzeniami generującymi bardzo duży hałas. Niemniej jednak możemy znaleźć sprzęty pracujące stosunkowo cicho, poniżej 50 dB. Producenci takich urządzeń wciąż szukają innowacyjnych rozwiązań pozwalających na zmniejszenie głośności pracy pralek i pralko-suszarek. Może to być np. trójfazowy silnik czy zastosowanie specjalnych materiałów pochłaniających dźwięki.

 

Prędkość wirowania

Przyjmuje się, że im większa jest prędkość wirowania, tym mniej wilgotne są ubrania po wyjęciu z bębna. W zależności choćby od wybranego programu pracy bęben urządzenia może obracać się z prędkością nawet do 1600 obr./min. Przy delikatniejszych materiałach zwykle jest to ok. 800 obr/min. Najlepsza pralko-suszarka do zabudowy daje nam możliwość samodzielnej regulacji prędkości wirowania (regulacja może być płynna lub skokowa, zależy to od modelu).

 

Klasa efektywności prania i wirowania

Klasa efektywności prania i wirowania jest oznaczona literami. W sklepach znajdziemy przede wszystkim modele w klasie A, B i C. Symbole te informują nas o efektywności prania i suszenia. Jeśli chcemy mieć pewność, że urządzenie pozwoli nam wywabić wszystkie uporczywe plamy z tkanin, a następnie wysuszyć ubrania, powinniśmy znaleźć taki produkt, którego klasa efektywności prania, jak i wirowania jest oznaczona literą A.

 

Dodatkowe opcje

Wiele pralko-suszarek ma dodatkowe opcje mogące wpływać na zadowolenie z zakupu. Jedną z nich jest elektroniczny system wyważania wsadu, który określa wagę włożonych do bębna ubrań i rozkłada je w taki sposób, aby wyeliminować wibracje i drgania, a tym samym zapewnić urządzeniu stabilność podczas pracy (zwłaszcza przy wirowaniu). W domach zamieszkiwanych przez małe dzieci powinna znaleźć się pralko-suszarka wyposażona w blokadę uniemożliwiającą włączenie sprzętu przez bawiące się maluchy. Niektóre modele są na tyle nowoczesne, że możemy sterować nimi przy pomocy swojego smartfona. Wystarczy zainstalować w telefonie odpowiednią aplikację, żeby włączyć lub wyłączyć pralko-suszarkę, sprawdzić, ile czasu zostało do zakończenia danego programu itp.

 

Pralko-suszarki do zabudowy w dobrych cenach

Najtańsze pralko-suszarki przystosowane do zabudowy kosztują ok. 2000 zł. Są też o wiele droższe urządzenia, za które trzeba zapłacić ponad 4000 zł. Choć nie jest to mały wydatek, taki sprzęt może nam się przydać, zwłaszcza gdy często robimy pranie i zależy nam na szybkim wysuszeniu ubrań. Poza tym produkty znanych marek są wyposażone w trwały silnik i inne, równie wytrzymałe elementy budowy, dlatego nie są tak podatne na awarie.

 

 

Najlepsze pralko-suszarki do zabudowy w 2021 roku

 

Polecamy zapoznanie się z dalszą częścią artykułu, gdzie znajdziesz ranking pralko-suszarek do zabudowy. Wspomniane poniżej modele dobrze piorą i suszą – spodobają się każdemu.

 

Nasze zalecenia

 

Beko HITV8733B0 

 

Pralko-suszarka Beko HITV8733B0 idealnie sprawdzi się w domach, a także w restauracjach, czy hostelach. Urządzenie umożliwia porządne wypranie materiałów nawet z mocnych zabrudzeń. Sprzęt nie niszczy tkanin, a kolory nie płowieją, gdyż poszczególne programy są dostosowane do danych włókien.

Maksymalnie w pralce mieści się 8 kg prania. W przypadku suszenia możesz do bębna włożyć 5 kg ubrań. Model pobiera niewiele prądu, dzięki czemu został zaliczony do klasy energetycznej A. Na jeden cykl (pranie, wirowanie i suszenie) pralka zużywa 5,44 kWh oraz 78 l wody. Produkt jest bezpieczny w użytku w pobliżu dzieci, ponieważ zastosowano w nim blokadę rodzicielską.

Urządzenie daje możliwość włączenia 13 różnych programów prania i 5 suszenia. Maksymalna prędkość wirowania sprzętu wynosi 1400 obrotów na minutę. Wymiary pralko-suszarki to szerokość – 60 cm, wysokość – 82 cm i głębokość – 55 cm. Konsumenci cenią ten produkt za duży i przejrzysty wyświetlacz ułatwiający obsługę.

 

 

 

Siemens WK14D541EU 

 

Każdy cieszy się z modelu pralko-suszarki Siemens WK14D541EU, ponieważ umożliwia szybkie wypranie brudnego ubrania bez zniszczenia jego kolorów czy samej tkaniny. Zabudowa produktu idealnie sprawdza się w kuchni lub łazience. Urządzenie jest chętnie wykorzystywane w hotelach, pensjonatach i hostelach, chociaż korzystają z niego także osoby prywatne.

Wymiary pralko-suszarki są równe: szerokość – 82 cm, długość – 59,5 cm i wysokość – 58,4 cm. Sprzęt ma blokadę zabezpieczającą przed otwarciem podczas pracy urządzenia, a także ochronę przed zalaniem. Istnieje możliwość opóźnienia startu, więc możesz ustawić program tak, aby pranie było gotowe, kiedy wrócisz do domu. Do bębna można włożyć 7 kg ubrań do prania i 4 kg do suszenia.

Podczas jednego cyklu prania i suszenia urządzenie zużywa 5,5 kWh oraz 105 l wody. Produkt ma wbudowany duży wyświetlacz elektroniczny, który pokazuje, jaki wybierasz program i ile jeszcze zostało czasu do końca prania i suszenia. Opinie o pralko-suszarkach do zabudowy producenta Siemens, jak również o opisywanym modelu, są bardzo pozytywne. Konsumenci cenią produkt za atrakcyjne wykonanie i łatwość obsługi.

 

 

 

Candy CBWD8514D-S

 

Komfortowym modelem pralki połączonej z suszarką jest Candy CBWD8514D-S – produkt jest odpowiedni do użytku w każdym domu, a także miejscu pracy. Urządzenie dobrze się prezentuje – ma wygodne drzwiczki, które nie przeszkadzają w ładowaniu do wnętrza prania.

Sprzęt ma duży i przejrzysty wyświetlacz, na którym pokazuje się wybrany program i pozostały czas pracy. Urządzenie jest bezpieczne w użytku, ponieważ zastosowano w nim blokadę przed otwarciem w trakcie prania, a także zabezpieczenia chroniące przed zalaniem.

Do produktu można włożyć 8 kg prania i 5 kg ubrań do wysuszenia. Podczas jednego cyklu pracy model zużywa 115 l wody. Sprzęt ma maksymalną prędkość wirowania równą 1400 obrotów. Wymiary pralki są równe: wysokość – 82 cm, szerokość – 59,6 cm i głębokość – 57 cm. Urządzenie znajduje się w klasie energetycznej A (5,44 kW na pełny cykl). Konsumenci twierdzą, że po praniu ubrania są bardzo czyste, a dzięki czujnikowi wilgoci materiały są porządnie wysuszone.

 

 

 

Hotpoint-Ariston CAWD 129

 

Hotpoint-Ariston CAWD 129 to pralka, która ma obudowę zrobioną z materiału w białym kolorze. Model można ustawić w kuchni, łazience czy przedpokoju bez obawy, że wpłynie negatywnie na wystrój wnętrza – wystarczy zastosować atrakcyjną zabudowę, a pralka pozostanie w ukryciu.

Ta dobra i tania pralko-suszarka do zabudowy ma 13 różnych programów prania i 3 suszenia. Urządzenie zużywa 88 l wody na jeden cykl prania i suszenia łącznie. Ten model jest w klasie efektywności energetycznej B. Produkt ma moc silnika równą 3,8 kW. Na jeden cykl prania i suszenia zużywa 1,25 kWh. Pojemność sprzętu wynosi 7 kg na pranie i 5 kg na suszenie. Prędkość wirowania urządzenia sięga 1200 obrotów na minutę.

Wymiary tego modelu są równe: wysokość – 85 cm, szerokość – 59,5 cm i głębokość – 53,5 cm. Konsumenci twierdzą, że produkt jest bardzo łatwy w obsłudze – programy są przejrzyście oznaczone, więc łatwo wybrać odpowiedni do swojej odzieży.

 

 

 

Smeg LSTA127

 

Smeg LSTA127 to model, który przyda się w każdym domu – szczególnie w dużej rodzinie. Ta pralko-suszarka ma 15 różnych programów prania – można także samodzielnie ustawić temperaturę i prędkość wirowania, dzięki czemu nie zniszczysz delikatnych materiałów.

Model ma klasę efektywności energetycznej B – moc silnika wynosi 2 kW, a zużycie podczas jednego cyklu prania i suszenia sięga 4,81 kW. Zużycie wody podczas jednego prania i suszenia może wynieść do 79 l. Ubrania ładuje się do wnętrza od przodu.

Maksymalna waga załadowanego prania wynosi 7 kg, a ubrań przeznaczonych do suszenia 4 kg. Informacja, ile jeszcze można włożyć do środka bębna jest podana na wyświetlaczu. Szerokość modelu wynosi 60 cm. Sprzęt ma programator, który umożliwia opóźnienie startu nawet do 24 godzin, więc możesz ustawić pranie i suszenie tak, aby włączało się, kiedy jesteś w pracy. Użytkownicy twierdzą, że model ma atrakcyjnie prezentującą się zabudowę.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir