ᐅ Pralko-suszarka – Opinie i Recenzje 

Pralko-suszarki ranking

Ostatnio aktualizowane: 12.11.19

 

Pralko-suszarka potrafi ułatwić życie rodziny, nie zajmuje dużo miejsca i jest funkcjonalna. Dlatego postanowiliśmy przygotować ranking najlepszych na rynku produktów. Po dogłębnej analizie tego segmentu, uwzględnieniu cech, jakie powinna posiadać dobra pralko-suszarka, jak również ocen konsumentów, wybraliśmy 5 najlepszych produktów. Wśród nich znalazła się pralko-suszarka Bosch WVH 30542 EU. Jest to nowoczesne urządzenie wyposażone w szereg ciekawych technologii, które cechuje się niskim zużyciem energii. Ponieważ ma wiele funkcji i systemów prania, łatwiej dostosujemy ten sprzęt to naszych potrzeb. Poza tym za sukcesem urządzenia stoi wieloletnie doświadczenie marki Bosch, która w każdym kolejnym produkcie stosuje innowacyjne rozwiązania. W tym modelu jest to na przykład funkcja VarioPerfect pozwalająca na skrócenie czasu prania i zmniejszenie zużycia wody. Jeśli ten model z jakiś przyczyn nie wydaje Ci się atrakcyjny, Twojej uwadze polecamy model Amica AWDG7512CL z technologią Aqua Ball, różnymi funkcjami prania i innymi, ciekawymi rozwiązaniami. Jeśli chcesz poznać cechy tego produktu, polecamy Ci dalszą część naszego artykułu.

 

 

Jaką pralko-suszarkę kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Jeżeli lubisz szybkie rozwiązania, a także chcesz zaoszczędzić trochę miejsca w łazience, to pralko – suszarka jest urządzeniem, które powinno się znaleźć w Twoim domu. Kupując jeden sprzęt, możesz połączyć dwie czynności – pranie i suszenie. Nie potrzebujesz na to dwóch oddzielnych produktów. Jest to idealne rozwiązanie dla małych mieszkań. Kupując sprzęt tego typu musisz zwrócić uwagę na kilka aspektów. Abyś o żadnym z nich nie zapomniał, stworzyliśmy dla Ciebie poradnik: jaką pralko-suszarkę wybrać.

Pralka i suszarka czy pralko-suszarka?

Niewątpliwą zaletą pralko-suszarki jest to, że zajmuje o wiele mniej miejsca niż te dwa osobne urządzenia. Nie musimy również szukać specjalnego miejsca na sznurki, ponieważ pranie wyciągnięte z urządzenia jest suche. Każdy sprzęt ma jednak swoje wady. Pralko-suszarka zużywa trochę więcej wody i prądu niż tradycyjna pralka. Urządzenie to ładuje się tylko od przodu.

 

Rodzaje – jaka pralko-suszarka jest najlepsza?

Wśród pralko-suszarek możemy wyróżnić urządzenie wolnostojące, czyli takie, które możemy postawić niezależnie od pozostałych mebli w pomieszczeniu, a druga opcja to modele do zabudowy. Polecamy ten ostatnim rodzaj wszystkim, którzy nie zamierzają zmieniać ustawień swojej łazienki.

 

Ładowność bębna

Musisz wiedzieć, że w opisie produktów tego typu znajdziesz dwa różne parametry dotyczące ładowności. Z czego to wynika? Ma to związek między innymi z tym, że suszone ubrania zwiększają swoją objętość, a ponadto im więcej jest ubrań we wnętrzu bębna, tym bardziej się gniotą podczas suszenia. Poza tym musisz pamiętać, że wydajność suszarek jest mniejsza niż to wygląda w przypadku pralek.

Zwykle ładowność bębna części piorącej pralko-suszarki to od 5 kg do 10 kg. Przy wyborze kieruj się potrzebami swojej rodziny. Im więcej osób mieszka pod jednym dachem, tym większy sprzęt warto kupić. Jeśli chodzi o suszenie,  zazwyczaj ładowność jest o ok. 2-3 kg mniejsza.

 

Klasa efektywności energetycznej

Klasę efektywności energetycznej oznacza się literami od A do G. Najoszczędniej jest wybrać model, który oznaczony został literką A. Będzie on zużywał najmniej prądu. Dziś większość sprzętów tego typu ma klasę A lub B. Musimy jednak pamiętać, że pralka z klasą A i pralko-suszarka z tą samą klasą nie będą pobierały tyle samo prądu. Może się zdarzyć, że suszarka będzie zużywała nawet do 5 razy więcej energii niż pralka. To zupełnie normalne, gdyż suszarki z reguły są bardziej energochłonne.

 

Klasa efektywności prania i wirowania

Efektywność prania oznacza, jak czyste będą nasze ubrania po wypraniu ich w danym urządzeniu. Oczywiście wpływają też na to inne czynniki, jak chociażby czystość urządzenia. Często o tym zapominamy, a przecież brud zbierający się we wnętrzu bębna, osiada na ubraniach. Efektywność prania oznacza się literami od A do G. Na polskim rynku znajdziemy głównie urządzenia klasy A i B. Producenci w taki sam sposób mierzą również klasę efektywności wirowania. Jest to skuteczność odwirowywania wody kiedy temperatura wynosi 60 st. C. Najczęściej spotykane modele mają klasę B lub C.

 

Prędkość wirowania

Jeżeli chodzi o prędkość wirowania to szukajmy modelu, który ma co najmniej kilka opcji. Dzięki temu możemy dopasować wirowanie do rodzaju tkanin, jakie pierzemy. Obecnie najlepsza pralko-suszarki jest w stanie wykonać do 1600 obrotów/min. Przy suszeniu polecamy wybrać wartość, która wynosi co najmniej 800 obrotów/min. W przeciwnym razie nasze pranie może być nie do końca suche.

 

Programy prania i suszenia

Jeżeli chodzi o pranie, to możemy znaleźć nawet kilkanaście różnych programów na przykład do prania firanek, osobne do jedwabiu czy ciemnych tkanin. Jedną z ciekawszych propozycji jest program antywirusowy, który unieszkodliwia wszystkie wirusy gnieżdżące się na naszych ubraniach. Zazwyczaj jednak są obecne trzy podstawowe programy oznaczone temperaturami:

60 st. C – przeznaczony do prania tkanin wykonanych z bawełny, które posiadają widoczne plamy. Poleca się go do prania ręczników i pościeli,

40 st. C – stworzony został szczególnie z myślą o tkaninach syntetycznych,

30 st. C – to specjalny program dla delikatnej wełny.

Jeżeli chodzi o suszenie to wyróżniamy dwa najpopularniejsze programy – do prasowania i do szafy. Pierwszy z nich wysuszy nasze ubrania, jednak po użyciu sprzętu musimy je sami wyprasować. Drugi, pozwala nam zaoszczędzić czas na prasowaniu, ale nie zawsze jest efektywny.

 

Dodatkowe funkcje

Przed zakupem danego urządzenia warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, w które pralko-suszarka jest wyposażona. Mogą okazać się one bardzo przydatne. Wśród nich znajdziemy:

Opcję opóźnionego startu – pozwoli nam rozpocząć pranie o godzinie, którą wcześniej ustawimy. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chodzą do pracy i mają wiele innych zajęć. Poszczególne modele różnią się między sobą ilością godzin, na jakie możemy nastawić pranie.

Autosuszenie – pralko-suszarki z tą funkcją posiadają wbudowane specjalne czujniki. W przybliżeniu szacują, jak długo dane pranie powinno się suszyć, a po wszystkim wyłączają urządzenie.

Kontrola ilości piany – opcja, która pilnuje, aby w bębnie pralki nie znalazło się zbyt dużo piany. Detergenty mogą bowiem pozostawić na ubraniach niezbyt estetyczne ślady. Zbyt mała ilość piany z kolei może doprowadzić do tego, że tkaniny będą niedoczyszczone.

Fuzzy logic (automatyka wagowa) – funkcja ta samoistnie dobiera odpowiednią ilość wody, prędkość i temperaturę po zważeniu wsadzonych w pralkę ubrań.

 

 

 

Poziom hałasu

Dbajmy o nasz komfort wybierając model, który wytwarza jak najmniej decybeli. Optymalną wartością dla naszych uszu jeżeli chodzi o pralko-suszarki to od 40 dB do 75 dB. Większa wartość może doprowadzić do trwałych uszkodzeń słuchu.

 

Wymiary

Standardowe pralko-suszarki wymiarowo są podobne do zwykłych pralek, które ładuje się od przodu. Ich wielkość  to od 85 cm do 97 cm wysokości, od 59 cm do 65 cm szerokości i od 44 cm do 80 cm głębokości. Do bardzo małych mieszkań polecamy wersję Slim. Urządzenia te mają mniej niż 50 cm szerokości, dzięki czemu zmieszczą się w prawie każdym pomieszczeniu. Nie zapominajmy doliczyć dodatkowych 30 cm miejsca na przednie drzwi z kątem otwierania 90 st. lub 180 st.

 

Pralko-suszarki w dobrych cenach

Ceny pralko-suszarek zaczynają się od około 1500 zł. Ich cena wzrasta wraz z większą ładownością i ilością programów do prania i suszenia. Jedne z najdroższych modeli kosztują od 2500 zł do nawet 6 500 zł.

 

 

Najlepsze pralko-suszarki w 2019 roku

 

Aby ułatwić Ci zakup, przygotowaliśmy ranking pralko-suszarek. Przy wyborze urządzeń do naszego zestawienia, uwzględniliśmy cechy poszczególnych modeli oraz oceny konsumentów.

 

Nasze zalecenia

 

Bosch WVH 30542 EU

 

Pralko-suszarka Bosch WVH 30542 EU to produkt nowoczesny, odznaczający się funkcjonalnością i energooszczędnością ( klasa energetyczna A). Jeśli szukasz dobrej pralko-suszarki, to jest to sprzęt zasługujący na szczególną uwagę. Zastosowane w nim technologie są przyjazne dla nas i dla środowiska. Wśród nich możemy wyróżnić AirCondensation Technology, która zmniejsza zużycie energii i wody.

Na uwagę zasługuje funkcja VarioPerfect. Są to dwa przyciski pozwalające zmniejszyć zużycie energii lub skrócić czas prania. Urządzenie ma też wiele innych programów prania, które pozwalają na skuteczniejsze usuwanie plam, czy też minimalizują zagięcia na ubraniach.

Model ten ma bardzo duży wyświetlacz, dlatego jego obsługa jest prosta. Urządzenie posiada takie funkcje, jak opóźnienie startu, zmiana ilości obrotów, zabezpieczenie przed otwarciem urządzenia przez dzieci, a także system wagowy za sprawą, którego pralka sama dobiera program prania.

Urządzenie ma wsad równy 7 kg, a maksymalne obroty to 1500 na minutę. Poziom hałasu utrzymuje się na poziomie od 46 dB do maksymalnie 70 dB (wirowanie). Wymiary produktu to: wysokość – 84,5 cm, szerokość – 60 cm i głębokość 59 cm.

Opinie o pralko-suszarkach tej marki są bardzo pochlebne. Konsumenci potwierdzają, że jest to bardzo solidna pralko-suszarka, do tego pojemna i łatwa w obsłudze.

 

 

 

 

Amica AWDG7512CL

 

Amica AWDG7512CL  to funkcjonalny sprzęt z dużą ilością ciekawych programów. Z całą pewnością każdy znajdzie ten, który najbardziej odpowiada pranym przez niego ubraniom. Co istotne, urządzenie ma specjalny sensor, który sam automatycznie dobiera ilość wody do rodzaju odzieży i jej ilości.

Wśród ciekawych rozwiązań możemy wymienić funkcję Child Lock. To za jej sprawą dziecko samo nie otworzy urządzenia i nie zmieni też ustawień prania.

Na uwagę zasługuje również Aqua Ball.  To nowa technologia, która odpowiednio wykorzystuje detergent, tak aby skutecznie czyścić ubrania. Poza tym pozwala nam to zmniejszyć zużycie proszków i płynów.

Urządzenie posiada wiele ciekawych funkcji prania, w  tym opóźnienie startu nawet do 24 godzin, ale nie można zapomnieć o jednej z bardziej innowacyjnych funkcji, czyli zaledwie 15 minutowego prania. To idealna opcja dla tych, którym się spieszy, a ubranie, które chcą włożyć nie jest zbyt świeże.

Ta dobra i tania pralko-suszarka ma bęben o pojemności 7 kg, ale jeśli suszymy ubrania, możemy włożyć maksymalnie 5 kg prania. Warto podkreślić, że suszarka ma trzy tryby pracy. Maksymalne wirowanie to 1200 obr/min. Konsumenci w swoich ocenach zauważają, że za sprawą dużego wyświetlacza LED obsługa tej pralko-suszarki jest bardzo prosta. Poza tym sprzęt jest bardzo wydajny.

 

 

 

 

Hotpoint-Ariston AQD 1070 D 49 EU B

 

Pralko-suszarka Hotpoint-Ariston AQD 1070 D 49 EU B w klasie energetycznej A, to urządzenie energooszczędne. Posiada ono bardzo duży i czytelny wyświetlacz LCD.

Jest to produkt odpowiedni dla dużej rodziny, gdyż ma pojemność 10 kg (w przypadku funkcji prania), a można w niej suszyć do 8 kg prania. Urządzenie jest wydajne, co potwierdza też maksymalna prędkość obrotów, czyli 1400 obr./min.

Pralka ma wiele ciekawych programów umożliwiających nam upranie nawet najbardziej wymagających tkanin. Na szczególną uwagę zasługuje program Woolmark Platinum Care, umożliwiający pranie tkanin, które do tej pory prałeś wyłącznie ręcznie.

Ponieważ urządzenie posiada technologię Super Silent, sprawdzi się w przypadku rodzin z niemowlętami, gdyż jest bardzo ciche. Nie można też zapomnieć o innych, równie ciekawych rozwiązaniach, jak chociażby blokada rodzicielska, czy możliwość zaprogramowania prania na konkretną godzinę

Konsumenci w swoich ocenach wspominają, że jest to bardzo solidny model, który cechuje się wytrzymałością, a do tego jest bardzo funkcjonalny.

 

 

 

 

Electrolux EWW1685SWD

 

Electrolux EWW1685SWD to pralko-suszarka z systemem DualCare, który umożliwia nam pranie i suszenie najbardziej delikatnych tkanin, również tych przeznaczonych wyłącznie do prania ręcznego.

Urządzenie wykorzystuje parę, która usuwa zagniecenia i odświeża tkaniny, a do tego eliminuje nieprzyjemne zapachy. Jest to funkcjonalna pralka, gdyż w zaledwie 60 min jest w stanie uprać i wysuszyć nasze ubrania. Jeśli więc na godzinę przed wyjściem odkryjesz brzydką plamę na bluzce, ten model pomoże Ci ją usunąć, a Ty włożysz ubranie tego samego dnia.

Na uwagę zasługuje funkcja TimeManager, pozwalająca na ustawienie długości cyklu, aby pranie było gotowe w momencie, który Ci najbardziej pasuje. Innym, ciekawym rozwiązaniem jest system OptiSense automatycznie wykrywający wielkość ładunku i dostosowujący zużycie wody i czas prania.

Pralka ma zabezpieczenie przed dziećmi, tak aby nie zmieniały programu prania lub same nie włączyły sprzętu. Model został doceniony za mnogość funkcji, wysoką bezawaryjność, jak również łatwy system obsługi.

 

 

 

 

Samsung WD80J6410AX

 

Pralko-suszarka WD80J6410AX  marki Samsung z innowacyjną technologią Eco Bubble umożliwia nam wydajne i energooszczędne pranie, nawet najbardziej zabrudzonych ubrań.

Eco Bubble gwarantuje nam lepszą skuteczność prania przy minimalnym zużyciu energii, gdyż generator bąbelków lepiej łączy wodę i proszek, przez co detergent skutecznie wnika w tkaninę i ją czyści. Jak dowodzą testy, nawet przy bardzo niskiej temperaturze, usuniemy większość zabrudzeń.

Silnik Digital Inverter zainstalowany w pralce jest objęty 10 letnią gwarancją, jest to więc inwestycja na długie lata.

Wiele osób zapomina o tym, że wydajna pralka to nie tylko taka z dobrym silnikiem, ale też czysta wewnątrz. Dlatego wśród funkcji pralek znajdziemy ekoczyszczenie bębna.

Urządzenie ma takie opcje, jak opóźnienie rozpoczęcia prania, 12 programów prania, system kontroli prania i przyspieszone płukanie. Pojemność bębna to 8 kg ( 6 kg  przypadku suszenia). Obsługa produktu jest bardzo prosta, gdyż ma on jasny i czytelny wyświetlacz i nieskomplikowany system wyboru opcji prania.

Konsumenci potwierdzają, że urządzenie jest praktyczne, świetnie pierze i skutecznie suszy.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status