Pralko-suszarka do zabudowy ranking

Ostatnio aktualizowane: 22.04.19

 

Po analizie oferty rynkowej udało nam się ustalić, że najlepszym modelem pralko-suszarki do zabudowy jest Beko HITV8733B0. Podczas użytkowania sprzętu można korzystać z wielu różnych programów do prania i suszenia, które dokładnie zmywają plamy i nie zniszczą Twoich ubrań. Urządzenie jest energooszczędne, dlatego nie generuje dużych rachunków za prąd. Modelu można bezpiecznie używać w domach, w których są dzieci, ponieważ blokada chroni przed gwałtownym otwarciem. Podczas suszenia drzwiczki nie nagrzewają się zbyt mocno i nie parzą. Produkt ma czytelny wyświetlacz ułatwiający kontrolę pracy sprzętu i ustawienie odpowiedniego programu. Dowiedzieliśmy się, że drugim w kolejności modelem pralko-suszarki, który przypadł do gustu konsumentom jest Siemens WK14D541EU. Użytkownik ma do dyspozycji wygodne programy, takie jak np. suszenie, po którym nie zostają na materiale strzępki. Urządzenie umożliwia pranie delikatnych tkanin bez obawy o ich zniszczenie. Sprzęt jest łatwy w obsłudze – program ustawia się za pomocą pokrętła. Dodatkowo można wybrać odpowiedni poziom temperatury czy prędkość wirowania.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką pralko-suszarkę do zabudowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Pralko-suszarka to sprzęt, który nie tylko pierze ubrania, ale również je suszy. Wśród tych praktycznych urządzeń możemy znaleźć zarówno modele wolnostojące, jak i przeznaczone do zabudowy. To oznacza, że możemy zamontować pralko-suszarkę nawet w niewielkiej łazience. Jednak który produkt warto wybrać? Podpowiedzi na ten temat są umieszczone w poradniku.

 

 

Maksymalny załadunek

Kupując pralko-suszarkę najpierw powinniśmy sprawdzić maksymalny załadunek – zarówno w cyklu prania, jak i suszenia. Na tej podstawie możemy wywnioskować, czy dane urządzenie spełni nasze oczekiwania i pozwoli wyprać odpowiednią ilość odzieży bądź innych tekstyliów. Maksymalny załadunek wynosi zwykle od 5 do 10 kg (w cyklu prania może być nieco większy niż w cyklu suszenia). Im więcej ubrań możemy zmieścić do bębna, tym bardziej praktyczna będzie pralka. Modele z niewielkim załadunkiem dobrze sprawdzają się w domach zamieszkiwanych przez dwie, maksymalnie trzy osoby, te z większym są przeznaczone przede wszystkim dla dużych rodzin.

 

Wymiary

Jak sama nazwa wskazuje, sprzęt do zabudowy można w estetyczny sposób zamaskować, nie ograniczając tym samym wolnej przestrzeni w pomieszczeniu. Musimy jednak sprawdzić dokładne wymiary urządzenia, aby już po zakupie nie okazało się, że nie mieści się w wybranej wnęce. Pralko-suszarki do zabudowy przeważnie są płytsze niż sprzęty wolnostojące, ich głębokość wynosi od 53 cm do 59 cm. Oznacza to, że tego typu produkt można z łatwością dopasować nawet do bardzo małej łazienki.

 

Programy prania

Bardzo często osoby, które nie wiedzą, jaką pralko-suszarkę do zabudowy wybrać sprawdzają liczbę dostępnych programów prania. To może nam pomóc w podjęciu decyzji, ponieważ da nam to informację, jakie rodzaje tkanin możemy bezpiecznie wyprać, a jednocześnie pozbyć się plam. Przeważnie do wyboru mamy nawet kilkanaście różnych programów – podstawowych, takich jak 40 st. C dla materiałów syntetycznych czy pranie delikatne (30 st. C), a także dodatkowych. Może to być np. program jedwab, ubranka dziecięce oraz firanki. Czasami nie warto inwestować w urządzenie z wieloma dostępnymi funkcjami. Zaawansowane technologicznie pralko-suszarki są stosunkowo drogie, a jeśli mamy wątpliwości, czy będziemy mogli wypróbować wszystkie możliwości sprzętu, nie ma potrzeby nadwyrężania domowego budżetu.

 

Programy suszenia

Pralko-suszarki są również wyposażone w kilka różnych programów suszenia. Może to być suszenie syntetyków, suszenie bawełny, wypierz i ubierz (błyskawiczne suszenie), a nawet suszenie dla alergików (eliminuje z ubrań bakterie, wirusy i inne alergeny). Liczba programów suszenia także może w dużym stopniu wpływać na to, jaka pralko-suszarka do zabudowy jest najlepsza. Nie powinniśmy więc pomijać tej kwestii.

 

Łatwość obsługi

Nowoczesne sprzęty mają sterowanie elektroniczne, co oznacza, że ich wszystkie funkcje są kontrolowane przez wbudowany układ elektroniczny. Dla ułatwienia pralko-suszarki często wyposażone są w niewielki wyświetlacz, na którym możemy sprawdzić wybrany program pracy, czas jego trwania, temperaturę itp. Do zmiany trybu przeważnie służy duże, dobrze opisane pokrętło.

 

Głośność pracy

Wielu osobom pralko-suszarki kojarzą się z urządzeniami generującymi bardzo duży hałas. Niemniej jednak możemy znaleźć sprzęty pracujące stosunkowo cicho, poniżej 50 dB. Producenci takich urządzeń wciąż szukają innowacyjnych rozwiązań pozwalających na zmniejszenie głośności pracy pralek i pralko-suszarek. Może to być np. trójfazowy silnik czy zastosowanie specjalnych materiałów pochłaniających dźwięki.

 

Prędkość wirowania

Przyjmuje się, że im większa jest prędkość wirowania, tym mniej wilgotne są ubrania po wyjęciu z bębna. W zależności choćby od wybranego programu pracy bęben urządzenia może obracać się z prędkością nawet do 1600 obr./min. Przy delikatniejszych materiałach zwykle jest to ok. 800 obr/min. Najlepsza pralko-suszarka do zabudowy daje nam możliwość samodzielnej regulacji prędkości wirowania (regulacja może być płynna lub skokowa, zależy to od modelu).

 

 

Klasa efektywności prania i wirowania

Klasa efektywności prania i wirowania jest oznaczona literami. W sklepach znajdziemy przede wszystkim modele w klasie A, B i C. Symbole te informują nas o efektywności prania i suszenia. Jeśli chcemy mieć pewność, że urządzenie pozwoli nam wywabić wszystkie uporczywe plamy z tkanin, a następnie wysuszyć ubrania, powinniśmy znaleźć taki produkt, którego klasa efektywności prania, jak i wirowania jest oznaczona literą A.

 

Dodatkowe opcje

Wiele pralko-suszarek ma dodatkowe opcje mogące wpływać na zadowolenie z zakupu. Jedną z nich jest elektroniczny system wyważania wsadu, który określa wagę włożonych do bębna ubrań i rozkłada je w taki sposób, aby wyeliminować wibracje i drgania, a tym samym zapewnić urządzeniu stabilność podczas pracy (zwłaszcza przy wirowaniu). W domach zamieszkiwanych przez małe dzieci powinna znaleźć się pralko-suszarka wyposażona w blokadę uniemożliwiającą włączenie sprzętu przez bawiące się maluchy. Niektóre modele są na tyle nowoczesne, że możemy sterować nimi przy pomocy swojego smartfona. Wystarczy zainstalować w telefonie odpowiednią aplikację, żeby włączyć lub wyłączyć pralko-suszarkę, sprawdzić, ile czasu zostało do zakończenia danego programu itp.

 

Pralko-suszarki do zabudowy w dobrych cenach

Najtańsze pralko-suszarki przystosowane do zabudowy kosztują ok. 2000 zł. Są też o wiele droższe urządzenia, za które trzeba zapłacić ponad 4000 zł. Choć nie jest to mały wydatek, taki sprzęt może nam się przydać, zwłaszcza gdy często robimy pranie i zależy nam na szybkim wysuszeniu ubrań. Poza tym produkty znanych marek są wyposażone w trwały silnik i inne, równie wytrzymałe elementy budowy, dlatego nie są tak podatne na awarie.

 

 

Najlepsze pralko-suszarki do zabudowy w 2019 roku

 

Polecamy zapoznanie się z dalszą częścią artykułu, gdzie znajdziesz ranking pralko-suszarek do zabudowy. Wspomniane poniżej modele dobrze piorą i suszą – spodobają się każdemu.

 

Nasze zalecenia

 

Beko HITV8733B0 

 

Pralko-suszarka Beko HITV8733B0 idealnie sprawdzi się w domach, a także w restauracjach, czy hostelach. Urządzenie umożliwia porządne wypranie materiałów nawet z mocnych zabrudzeń. Sprzęt nie niszczy tkanin, a kolory nie płowieją, gdyż poszczególne programy są dostosowane do danych włókien.

Maksymalnie w pralce mieści się 8 kg prania. W przypadku suszenia możesz do bębna włożyć 5 kg ubrań. Model pobiera niewiele prądu, dzięki czemu został zaliczony do klasy energetycznej A. Na jeden cykl (pranie, wirowanie i suszenie) pralka zużywa 5,44 kWh oraz 78 l wody. Produkt jest bezpieczny w użytku w pobliżu dzieci, ponieważ zastosowano w nim blokadę rodzicielską.

Urządzenie daje możliwość włączenia 13 różnych programów prania i 5 suszenia. Maksymalna prędkość wirowania sprzętu wynosi 1400 obrotów na minutę. Wymiary pralko-suszarki to szerokość – 60 cm, wysokość – 82 cm i głębokość – 55 cm. Konsumenci cenią ten produkt za duży i przejrzysty wyświetlacz ułatwiający obsługę.

 

 

 

 

Siemens WK14D541EU 

 

Każdy cieszy się z modelu pralko-suszarki Siemens WK14D541EU, ponieważ umożliwia szybkie wypranie brudnego ubrania bez zniszczenia jego kolorów czy samej tkaniny. Zabudowa produktu idealnie sprawdza się w kuchni lub łazience. Urządzenie jest chętnie wykorzystywane w hotelach, pensjonatach i hostelach, chociaż korzystają z niego także osoby prywatne.

Wymiary pralko-suszarki są równe: szerokość – 82 cm, długość – 59,5 cm i wysokość – 58,4 cm. Sprzęt ma blokadę zabezpieczającą przed otwarciem podczas pracy urządzenia, a także ochronę przed zalaniem. Istnieje możliwość opóźnienia startu, więc możesz ustawić program tak, aby pranie było gotowe, kiedy wrócisz do domu. Do bębna można włożyć 7 kg ubrań do prania i 4 kg do suszenia.

Podczas jednego cyklu prania i suszenia urządzenie zużywa 5,5 kWh oraz 105 l wody. Produkt ma wbudowany duży wyświetlacz elektroniczny, który pokazuje, jaki wybierasz program i ile jeszcze zostało czasu do końca prania i suszenia. Opinie o pralko-suszarkach do zabudowy producenta Siemens, jak również o opisywanym modelu, są bardzo pozytywne. Konsumenci cenią produkt za atrakcyjne wykonanie i łatwość obsługi.

 

 

 

 

Candy CBWD8514D-S

 

Komfortowym modelem pralki połączonej z suszarką jest Candy CBWD8514D-S – produkt jest odpowiedni do użytku w każdym domu, a także miejscu pracy. Urządzenie dobrze się prezentuje – ma wygodne drzwiczki, które nie przeszkadzają w ładowaniu do wnętrza prania.

Sprzęt ma duży i przejrzysty wyświetlacz, na którym pokazuje się wybrany program i pozostały czas pracy. Urządzenie jest bezpieczne w użytku, ponieważ zastosowano w nim blokadę przed otwarciem w trakcie prania, a także zabezpieczenia chroniące przed zalaniem.

Do produktu można włożyć 8 kg prania i 5 kg ubrań do wysuszenia. Podczas jednego cyklu pracy model zużywa 115 l wody. Sprzęt ma maksymalną prędkość wirowania równą 1400 obrotów. Wymiary pralki są równe: wysokość – 82 cm, szerokość – 59,6 cm i głębokość – 57 cm. Urządzenie znajduje się w klasie energetycznej A (5,44 kW na pełny cykl). Konsumenci twierdzą, że po praniu ubrania są bardzo czyste, a dzięki czujnikowi wilgoci materiały są porządnie wysuszone.

 

 

 

 

Hotpoint-Ariston CAWD 129

 

Hotpoint-Ariston CAWD 129 to pralka, która ma obudowę zrobioną z materiału w białym kolorze. Model można ustawić w kuchni, łazience czy przedpokoju bez obawy, że wpłynie negatywnie na wystrój wnętrza – wystarczy zastosować atrakcyjną zabudowę, a pralka pozostanie w ukryciu.

Ta dobra i tania pralko-suszarka do zabudowy ma 13 różnych programów prania i 3 suszenia. Urządzenie zużywa 88 l wody na jeden cykl prania i suszenia łącznie. Ten model jest w klasie efektywności energetycznej B. Produkt ma moc silnika równą 3,8 kW. Na jeden cykl prania i suszenia zużywa 1,25 kWh. Pojemność sprzętu wynosi 7 kg na pranie i 5 kg na suszenie. Prędkość wirowania urządzenia sięga 1200 obrotów na minutę.

Wymiary tego modelu są równe: wysokość – 85 cm, szerokość – 59,5 cm i głębokość – 53,5 cm. Konsumenci twierdzą, że produkt jest bardzo łatwy w obsłudze – programy są przejrzyście oznaczone, więc łatwo wybrać odpowiedni do swojej odzieży.

 

 

 

 

Smeg LSTA127

 

Smeg LSTA127 to model, który przyda się w każdym domu – szczególnie w dużej rodzinie. Ta pralko-suszarka ma 15 różnych programów prania – można także samodzielnie ustawić temperaturę i prędkość wirowania, dzięki czemu nie zniszczysz delikatnych materiałów.

Model ma klasę efektywności energetycznej B – moc silnika wynosi 2 kW, a zużycie podczas jednego cyklu prania i suszenia sięga 4,81 kW. Zużycie wody podczas jednego prania i suszenia może wynieść do 79 l. Ubrania ładuje się do wnętrza od przodu.

Maksymalna waga załadowanego prania wynosi 7 kg, a ubrań przeznaczonych do suszenia 4 kg. Informacja, ile jeszcze można włożyć do środka bębna jest podana na wyświetlaczu. Szerokość modelu wynosi 60 cm. Sprzęt ma programator, który umożliwia opóźnienie startu nawet do 24 godzin, więc możesz ustawić pranie i suszenie tak, aby włączało się, kiedy jesteś w pracy. Użytkownicy twierdzą, że model ma atrakcyjnie prezentującą się zabudowę.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...